Biżuteryjna DG - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-27, 16:39   #691
sferis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Biżuteryjna DG

Dlaczego zastoju? Mi w urzędzie powiedzieli, że mogę nabijać, a na numer czekałam ok.1,5 mieś.
sferis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 17:40   #692
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Kamila1906 Pokaż wiadomość
heh czyli teoretycznie miesiąc zastoju w firmie...nasz kraj jest niemożliwy
Możesz sprzedawać od momentu ufiskalnienia kasy czyli, nie musisz czekać na numer , akurat tu paranoi nie ma.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 17:47   #693
Kamila1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 20
Dot.: Biżuteryjna DG

no a mnie powiedzieli ze nie mogę dopóki nie będę mieć nr i czekam jak głupia na niego... W takim razie dziękuję za informację- mam nadzieję, że prawdziwą
Kamila1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 17:50   #694
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Kamila1906 Pokaż wiadomość
no a mnie powiedzieli ze nie mogę dopóki nie będę mieć nr i czekam jak głupia na niego... W takim razie dziękuję za informację- mam nadzieję, że prawdziwą
A no to Cię ktoś wprowadził w błąd.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:22   #695
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

A ja mam takie pytanie. Gdybym chciała założyć DG biżu na męża a po roku otworzyć na siebie to co z kasą fiskalną?? Czy można ją jakoś na mnie przepisać????
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:00   #696
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Gdybym chciała założyć DG biżu na męża a po roku otworzyć na siebie to co z kasą fiskalną?? Czy można ją jakoś na mnie przepisać????
wiesz Haniu wydaje mi się, ze Ty będziesz musiała mieć swoją, bo chyba nie można odkupić kasy fiskalnej od kogoś innego, ale moze się mylę...
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 09:52   #697
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjna DG

Kasa sama w sobie kosztuje niewiele, płaci się głównie za rejestrację i szkolenia.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 13:03   #698
hanka2501
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 841
GG do hanka2501
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Kasa sama w sobie kosztuje niewiele, płaci się głównie za rejestrację i szkolenia.
No tak więc tę samą kasę będę mogła ponownie użyć. A jaki jest koszt przerejestrowania, tak plus minus???
hanka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:08   #699
Vesnaa
Raczkowanie
 
Avatar Vesnaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wro
Wiadomości: 115
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez hanka2501 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Gdybym chciała założyć DG biżu na męża a po roku otworzyć na siebie to co z kasą fiskalną?? Czy można ją jakoś na mnie przepisać????

Nie można przepisać kasy (ani firmy). Po prostu otwierasz drugą działalność na siebie i kupujesz nową kasę fiskalną, która będzie zarejestrowana na Twoją firmę, (90% kwoty netto wydanej na kasę dostaniesz jako zwrot od US).
Vesnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 20:27   #700
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Biżuteryjna DG

Kasę fiskalną można przepisać na nową DG, ale wiąże się to z koniecznością wymiany modułu fiskalnego, co nie każda kasa umożliwia i dodatkowo dla kas tańszych zwykle kosztuje prawie tyle co nowa kasa - nie ma sensu.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 09:15   #701
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

witam nawiązując jeszcze do DG, gdzie otrzymało się na nią dofinansowanie z urzędu pracy, gdzie 50% idzie na środki trwałe, a 50% na półfabrykanty, kamienie, kryształy- jak rozliczać się z fiskusem jeśli chodzi o tą drugą część, powiedzmy, że tych sreberek, kamyków i kryształków starczy mi na rok i nie będę nic musiała kupić, bedę miała faktury tylko z początku - pierwszych 2mc , jak to wtedy wygląda???wiem, ze może jest to głupie pytanie, ale mnie nurtuje...
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 11:26   #702
Aga em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez marta1977 Pokaż wiadomość
witam nawiązując jeszcze do DG, gdzie otrzymało się na nią dofinansowanie z urzędu pracy, gdzie 50% idzie na środki trwałe, a 50% na półfabrykanty, kamienie, kryształy- jak rozliczać się z fiskusem jeśli chodzi o tą drugą część, powiedzmy, że tych sreberek, kamyków i kryształków starczy mi na rok i nie będę nic musiała kupić, bedę miała faktury tylko z początku - pierwszych 2mc , jak to wtedy wygląda???wiem, ze może jest to głupie pytanie, ale mnie nurtuje...

chodzi Ci o to jak rozliczyc kwoty dofinansowania czy ogolnie koszty vs przychody w DG?

jesli o to drugie chodzi, to powiedzmy, ze kupujesz wszystko w styczniu.
masz duuuuzy koszt i zero sprzedazy, wiec podatku nie placisz.
w kolejnych miesiacach notujesz sprzedaz ale zero kosztow zwiazanych z polfabrykatami, wiec placisz podatek nalezny od zanotowanej sprzedazy. calosc jest pozniej podliczana przy rozliczeniu rocznym i jesli koszt zanotowany w styczniu bedzie Cie upowaznial do zwrotu podatku, to wtego do otrzymasz, ale jak latwo zobaczyc troche na to poczekasz, bo zwykle zwrot podatku za rok powiedzmy 2008 dostaje sie okolo lipca 2009 (odpowiednio dla lat)

jesli pytasz o rozliczenie dotacji, to ja nie pomoge w tej kwestii, bo nigdy nie bralam dotacji na DG, ale chetnie sie dowiem, wiec bede zagladac do tego watka
Aga em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 16:28   #703
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
chodzi Ci o to jak rozliczyc kwoty dofinansowania czy ogolnie koszty vs przychody w DG?

jesli o to drugie chodzi, to powiedzmy, ze kupujesz wszystko w styczniu.
masz duuuuzy koszt i zero sprzedazy, wiec podatku nie placisz.
w kolejnych miesiacach notujesz sprzedaz ale zero kosztow zwiazanych z polfabrykatami, wiec placisz podatek nalezny od zanotowanej sprzedazy. calosc jest pozniej podliczana przy rozliczeniu rocznym i jesli koszt zanotowany w styczniu bedzie Cie upowaznial do zwrotu podatku, to wtego do otrzymasz, ale jak latwo zobaczyc troche na to poczekasz, bo zwykle zwrot podatku za rok powiedzmy 2008 dostaje sie okolo lipca 2009 (odpowiednio dla lat)

jesli pytasz o rozliczenie dotacji, to ja nie pomoge w tej kwestii, bo nigdy nie bralam dotacji na DG, ale chetnie sie dowiem, wiec bede zagladac do tego watka
oto właśnie mi chodziło dziękuję i jeszcze jedno pytanie, mając firmę do czego dolicza się np: opakowania do biżuterii- w koszty? i ewentualne koszty poniesione przeze mnie dając do ocechowania? biżuterii srebrnej zapomniałam jak to sie nazywa- nawet ta instytucja siedzi mi w głowie i nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa
aj! i jeszcze pytanko do Sunflower55 ponieważ starałaś się o dofinansowanie jak zaznaczyłaś na co je chcesz- na produkcje biżuterii srebrnej hand made czy na sprzedaż bizuterii?
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 16:30   #704
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Jak kupujesz opakowania albo cechujesz to bierzesz faktury zawsze. I po prostu gromadzisz je co miesiąc i to są Twoje koszty.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:13   #705
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Jak kupujesz opakowania albo cechujesz to bierzesz faktury zawsze. I po prostu gromadzisz je co miesiąc i to są Twoje koszty.
dziękuję smoczku, to znaczy że mimo iż to są moje poniesione koszty muszę miećź na to faktury tak? matko, z córką ale to jest pogmatwane, albo ja taka głupia i chcę się wziaść za coś na czym nie mam zielonego pojęcia
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:22   #706
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

No tak - na wszystko musisz mieć faktury. Tak to działa, musisz mieć faktury na dowód wszystkich Twoich kosztów. Zawsze jak kupujesz to bierzesz fakturki i gromadzisz. Podliczasz na podstawie faktur swoje koszty, odejmujesz od przychodów i masz zysk. Koniec kropka. Na słowo nikt Ci nie uwierzy, że miałaś koszt. Faktura być musi. Potem jeszcze podatek, ale to już inna historia .
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 17:32   #707
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
No tak - na wszystko musisz mieć faktury. Tak to działa, musisz mieć faktury na dowód wszystkich Twoich kosztów. Zawsze jak kupujesz to bierzesz fakturki i gromadzisz. Podliczasz na podstawie faktur swoje koszty, odejmujesz od przychodów i masz zysk. Koniec kropka. Na słowo nikt Ci nie uwierzy, że miałaś koszt. Faktura być musi. Potem jeszcze podatek, ale to już inna historia .
no właśnie potem jeszcze podatek i ta inna historia, zastanawiam sie czy nie porywam się z motyką na słońce, bardzo chę, ale boje się, ze sie zamotam, że zrobię cos źle, coś przeoczę podobno chcieć to móc- ale czy na pewno ????
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 18:18   #708
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Jak się boisz to opłać księgowego. 150-350 zł.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 18:51   #709
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Jak się boisz to opłać księgowego. 150-350 zł.
jeśli w ogóle uda mi się to co zamierzam, bez ksiegowej sie nie obejdzie ale i tak mam pietra
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 19:03   #710
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Haaaa...a tak w temacie...właśnie jestem po rozmowie ze znajomym księgowym....
stwierdził, że spokojnie damy sami z mężem radę...a on będzie wpadał na kontrole raz na miesiąc...lub raz na tydzień - w zależności od ruchu w interesie
Jutro wniosek wędruje do urzędu...tak na miłe zakończenie roku
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 19:43   #711
follow me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 309
GG do follow me
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja juz dobrych kilka miesiecy temu zlozyłam wniosek o dofinansowanie ,oczywiscie nie otrzymałam ( tak na marginesie szybciej dostana ci ktorzy kombinują np chca załozyc firme fotograficzną -tylko po to aby wymienic swój sprzet : komp,skaner,drukarka aparat fotograficzny ,sprzet za ok 15 tys a wydatek ok 3600 dochodu nie trzeba wykazywac w UP i tak było przez rok po roku firme zlikwidowano...) i tak jedni kombinuja a innych odeślą z kwitkiem bo pieniedzy brak...
Heh obolała troche jestem po wizycie u ortodonty i wredotka ze mnie wychodzi .... na dodatek przeczytałam poł tego wątku i jeszcze mnie głowa rozbolała:-/ co za przepisy Kasa fiskalna nawet od posrebrzanej bizuterii .....a ortodonta za 5 minutowa wizyte kasuje 100 zł i kasy nie ma !!!!!!!! tylko zeszycik:-/(aby zarobic 100 zło wiekszosc z nas siedzi po kilka dobrych godzin nad kolczykami:-/)
ale przejde do rzeczy mam pytanie jedna osoba wspomniała juz o tym na 1-ej stronie ale odzewu w sumie nie było Pomijając juz kase , i mase innych spraw ...
przypuścmy ze zakładam firme ,i z tego co wiem musze bizuterię znakowac i cechować.......
1 Przyznam ze nie mam pojęcia jak sie cechuje .... juz wiem ze we Wroclawiu jest jeden grawer ktory robi taki znak ale po dluzeszej rozmowie gdy usłyszał że nie jestem po odpowiedniej szkole stwierdził że sobie na pewno z tym nie poradze:-/....
2 cechowanie-jesli robie bizu ze srebra999.930.925 to nabijam az 3 próby ... i na to jeszcze znacznik??
Zamieszałam troche ale mam nadzieje ze ktos zrozumie o czym pisze

Edytowane przez follow me
Czas edycji: 2009-12-29 o 19:47
follow me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 21:17   #712
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez follow me Pokaż wiadomość
1 Przyznam ze nie mam pojęcia jak sie cechuje .... juz wiem ze we Wroclawiu jest jeden grawer ktory robi taki znak ale po dluzeszej rozmowie gdy usłyszał że nie jestem po odpowiedniej szkole stwierdził że sobie na pewno z tym nie poradze:-/....
2 cechowanie-jesli robie bizu ze srebra999.930.925 to nabijam az 3 próby ... i na to jeszcze znacznik??
Zamieszałam troche ale mam nadzieje ze ktos zrozumie o czym pisze
To może żeby zebrać w jednym miejscu:
- Cechowaniu podlega złoto od 1 grama i srebro od 5 gramów. Na potrzebę ustalania czy przedmiot powinien podlegać cechowaniu bierze się pod uwagę wyłącznie masę metalu (czyli całego stopu zawierającego srebro czy złoto). Lżejsze mogą, ale nie muszą być cechowane - to już zależy od Was :P
- Z kolei na potrzebę określenia opłaty za cechowanie bierze się już pod uwagę masę całego przedmiotu, łącznie np z kamieniami. Kiedyś powszechne było oddawanie niekompletnego przedmiotu i późniejsze dołożenie kamieni (było dopuszczalne o ile nie wiązało się z dołożeniem metalu) - od 2004 albo 2005 roku już nie można - rozporządzenie ministra gospodarki doprecyzowało zasady
- Niedopełnienie obowiązku cechowania jest wykroczeniem i podlega karze grzywny. Jaki jest zakres nie wiem - nie udało mi się znaleźć. edit: wygląda na to, że nie ma przepisów dodatkowych - czyli zasady ogólne dla grzywny: 20-5000zł
- Samodzielne oznaczanie próbą nie nadaną przez urząd probierczy (lub jego zagraniczny odpowiednik, na mocy umów międzynarodowych blablabla..) to przestępstwo, nawet jeśli próba jest zgodna ze stanem faktycznym (tak tak, i takie cuda mają miejsce)
- Jeśli wprowadzacie do obrotu przedmioty oznaczone próbą co do której nie jesteście w stanie potwierdzić, że jest to legalna próba w świetle polskiego prawa (patrz wyżej) to powinniście ją 'anulować' na przedmiocie nabijając na nią przekreślenie (jak dokładnie ma wyglądać określa rozporządzenie do prawa probierczego - poszukajcie jak potrzebujecie).
- Gdy przedmiot wykonany jest z elementów kilku prób całości nadawana jest ta najniższa, co oznacza na przykład, że sporo srebra z azji spowoduje oznaczenie całego przedmiotu jako MET (wystarczy jeden element próby niższej niż 830 - a o te kupując u azjatyckich spryciarzy wcale nie trudno..)
- Przy cechowaniu nie jest brany pod uwagę lut, pod warunkiem, że:
a) jest próby przynajmniej 550 dla srebra
b) jest próby przynajmniej 750 dla przedmiotów złotych próby 750 i wyższych
c) jest próby przynajmniej takiej jak przedmiot dla przedmiotów złotych próby niższej niż 750
d) nie jest stosowany do dociążenia przedmiotu - stanowi element konstrukcji
- Przy cechowaniu nie są brane pod uwagę elementy nieszlachetne, pod warunkiem, że:
a) są to elementy dekoracyjne, innego koloru niż reszta metalu w przedmiocie i każdy z tych elementów jest oznaczony wyraźnie jako MET
b) zastosowanie elementu z met szlachetnego lub jego stopu nie jest w danym miejscu możliwe ze względów technicznych i każdy z tych elementów jest oznaczony wyraźnie jako MET

Edytowane przez mlisiewski
Czas edycji: 2009-12-29 o 21:26
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 21:42   #713
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez mlisiewski Pokaż wiadomość
Cechowaniu podlega złoto od 1 grama i srebro od 5 gramów.
Idąc dalej typ tropem mam pytanie....nie udało mi się odpowiedzi jeszcze zlokalizować....
Czy to 5 g to ilość g za pojedyncza sztuke...czy też jeśli są kolczyki to 5 g za parę kolczyków...jeśli jest komplet to 5 g za cały komplet? etc etc
I gdzie się wbija próbę.....w przypadku prac wire-wrapping nie wyobrażam sobie wbijania czegokolwiek....wybaczcie jeśli pytanie jest głupie...;-)
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2009-12-29 o 21:46
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:08   #714
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Biżuteryjna DG

W ustawie pada "wyrób" czyli pewnie osobno, ale już kolczyki - cała para.
Jeśli nie ma możliwości wybicia próby stosuje się plombę z próbą.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:20   #715
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Jest też możliwość dostania tego na papierku
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:20   #716
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

to jeszcze ja zapytam, mozliwe że pytanie będzie głupie ale...
co z cechowaniem np: kolczyków ze swarków i bigelków do nich z bitą próbą 925 jakie mamy zazwyczaj- ja wiem, że to 925 to znacznik srebra, to zupełnie co innego jak zaznaczone było już wcześniej w wątku, czy z taką parą kolczyków też muszę udać się do biura probierczego??? jeśli swarki i bigle kupiłam jako półfabrykanty i sama skleciłam kolczyki? czy wystarczy tylko mój imiennik? ehh znowu zamotałam pewnie
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:28   #717
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Biżuteryjna DG

Jeśli nie ma tych 5g to iść nie musisz, ale próbę na półfabrykacie jeśli nie jest to próba z probierczego, przynajmniej teoretycznie, powinnaś anulować - samodzielnie.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:45   #718
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez mlisiewski Pokaż wiadomość
Jeśli nie ma tych 5g to iść nie musisz, ale próbę na półfabrykacie jeśli nie jest to próba z probierczego, przynajmniej teoretycznie, powinnaś anulować - samodzielnie.
dziękuję
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 22:54   #719
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Czyli co próba i imiennik na papierze...tak Smoczku?
Ciekawa jestem jak wyglądają takie oplombowane kolczyki....ale przeraża mnie ta myśl
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 07:11   #720
Sunflower55
Zadomowienie
 
Avatar Sunflower55
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stalowa Wola/Goleniów/Kraków
Wiadomości: 1 968
Dot.: Biżuteryjna DG

Uwierz mi, że urząd probierczy znajdzie miejsce na wybicie próbynawet na biżuterii wire-wrapping. Wybijają próbę nawet na drucie 0,8mm. Gorzej z wybiciem imiennika bo ten już mam znacznie większy ale na biglu angielskim się mieści. Do naszyjników i bransoletki dodaję specjalne blaszki z imiennikiem.
Sunflower55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.