Biżuteryjna DG - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-03, 20:39   #1711
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Ja teraz właśnie wyceniam to co spisałam i wpisuje na każdej fakturze nr pozycji z bilansu...W razie kontroli nie będę musiała się zastanawiać co jest z której faktury....i mam pewność że będzie się zgadzać kwotowo
Wiem, wiem mam obsesję....
Mhm... To brzmi trochę obsesyjnie...

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
To ja robię w drugą stronę Wklepuję właśnie wszystkie faktury do Excela jako zamówienia z oznaczeniem sklepu i daty zakupu, a potem w bilansie będę sobie w uwagach pisać, z której faktury jaki element Mam nadzieję, że nie zwariuję przy tym ale łatwiej mi potem będzie przeklejać pozycje
Jak to czytam, to już mam schizy...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 21:29   #1712
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Hmmm, hmmm... Odnośnie obsesji... Właśnie wpisuję zamówienie z BeadShopu i oni dają rabat od wielkości zakupów, ale odejmują go na koniec faktury od ceny końcowej. Czy w związku z tym, ja muszę odjąć 5% ceny od każdego zamówionego elementu, żeby mi się cena elementu z faktury zgadzała z całą sumą zamówienia
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:30   #1713
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
No właśnie akurat szkoleń biżuteryjnych jakoś nigdy do tej pory nie robiłam żadnej firmie. A jeśli chodzi o inne szkolenia to robię też biznesowe, i to faktycznie są zwykle dla firm, ale jestem początkującym trenerem i na razie jest tego bardzo niewiele. No ale nic. Ogólnie mam dziś doła, więc pewnie faktycznie za bardzo się przejmuję.
Czy te Twoje szkolenia to wg PKD Pozaszkolne formy edukacji? Ja właśnie wykonuje zlecenie dla szkoły niepublicznej, właśnie z tego PKD, wystawiam faktury Vat. Czyli mnie też dotyczy ta zmiana w stawce Vat? Czyli jestem 1/4 kasy jaką miałam dostać w plecy. No to w takim razie polej i mnie. pije z Tobą. Dobrze, że po takim wirtualnym piciu nie ma na drugi dzień kaca.
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:49   #1714
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Pozaszkolne formy edukacji artystycznej plus inne, gdzie indziej nie wymienione formy edukacji, czy jakoś tak. W każdym razie faktycznie wszystkie szkolenia nie zlecane przez urząd pracy wpadają teraz w 23%.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 08:19   #1715
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteryjna DG

Tak, czyli to to samo.

No to ładnie. A najgorsze jest to, że większą część zlecenia zrobiłam w 2010 roku, a fakturę mam wystawić na koniec czyli w przyszłym. No po prostu szkoda słów.

Mówisz, że szkolenia zlecane przez UP dalej są na 0 %? Ja jestem wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Trzeba może coś zacząć w tym kierunku intensywniej działać (to inna branża, nie biżuteria).

Albo znaleźć sobie szybko ciepłą państwową posadkę i nie martwić się Vatami itp sprawami.
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 10:50   #1716
gapcio22
Raczkowanie
 
Avatar gapcio22
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 317
GG do gapcio22
Dot.: Biżuteryjna DG

Powiercę jeszcze vat- wybaczcie proszę czy na paragonie dla klienta macie wypisane wszystkie stawki na końcu i przy właściwej kwotę sprzedaży i wartość PTU a przy innych wartościch zera ? czy tylko wybija jedną stawkę właściwą i wartość PTU? bo u mnie przed zmianą wybijało wszystkie i teraz mimo zmiany wszystkich stawek wybija tylko jedną właściwą 23% a zaprogramowało wszystkie stawki
Zrobiłam już raport dobowy aby sprawdzić i wymienia wszystkie stawki więc chyba ok
__________________
Betti

Edytowane przez gapcio22
Czas edycji: 2011-01-04 o 10:54
gapcio22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 11:27   #1717
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez gapcio22 Pokaż wiadomość
Powiercę jeszcze vat- wybaczcie proszę czy na paragonie dla klienta macie wypisane wszystkie stawki na końcu i przy właściwej kwotę sprzedaży i wartość PTU a przy innych wartościch zera ? czy tylko wybija jedną stawkę właściwą i wartość PTU? bo u mnie przed zmianą wybijało wszystkie i teraz mimo zmiany wszystkich stawek wybija tylko jedną właściwą 23% a zaprogramowało wszystkie stawki
Zrobiłam już raport dobowy aby sprawdzić i wymienia wszystkie stawki więc chyba ok
Na raporcie wszystkie mi pokazuje stawki, a paragonu jeszcze w tym roku nie wystawiałam...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 11:36   #1718
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez gapcio22 Pokaż wiadomość
Powiercę jeszcze vat- wybaczcie proszę czy na paragonie dla klienta macie wypisane wszystkie stawki na końcu i przy właściwej kwotę sprzedaży i wartość PTU a przy innych wartościch zera ? czy tylko wybija jedną stawkę właściwą i wartość PTU? bo u mnie przed zmianą wybijało wszystkie i teraz mimo zmiany wszystkich stawek wybija tylko jedną właściwą 23% a zaprogramowało wszystkie stawki
Zrobiłam już raport dobowy aby sprawdzić i wymienia wszystkie stawki więc chyba ok
Zaprogramowane mam wszystkie - na paragonie wybija jedną stawkę (23%) - na raporcie dobowym wszystkie....i tak też było przed zmianą vatu...u mnie oczywiście
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 11:41   #1719
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja tem nie pamiętam jak było na paragonie Chyba tylko jedna stawka, po co wiedzieć klientowi jakie są inne stawki...

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Ja z innej beczki...

Jak legalnie, zgodnie z prawem sprzedać biżuty na WOŚPowych aukcjach na Allegro?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:21   #1720
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość

Ja z innej beczki...

Jak legalnie, zgodnie z prawem sprzedać biżuty na WOŚPowych aukcjach na Allegro?
O, ja też się chętnie pod pytanie podepnę
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:22   #1721
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja też z innej beczki.. Wystawiam kilka biżutków w galerii stacjonarnej.. Galeria nie była w stanie w zawierusze grudniowej przekazać mi informacji jakiego dnia i dokładnie ile sztuk prac się sprzedało, zrobili to dopiero teraz jak zamknęli miesiąc. Mam im wystawić zbiorczą fakturę, ale przed fakturą powinnam nabić tą sprzedaż na kasę i tu się pojawia zagwozdka - sprzedane zostało na stawce 22% a ja mam już zgodnie z wymogiem ustawioną nową stawkę 23%.. Jak to rozwiązać? Wystawić samą fakturę? Rzuciłam już hasło do biura podatkowego, kobitki troszkę zbaraniały, maja się dowiedzieć jak to ugryźć. A ja siedzę i mam ochotę się śmiać Najpierw się denerwowałam a teraz już zaczyna mnie bawić ta cała zawierucha podatkowo - inwentaryzacyjno- noworoczna
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 12:25   #1722
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

A może to właśnie po to jest te 5 miesięcy karencji, że na kasie można mieć różne stawki VAT?
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:40   #1723
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
A może to właśnie po to jest te 5 miesięcy karencji, że na kasie można mieć różne stawki VAT?
Mówisz? Kurczę, a mogę teraz kasę jeszcze raz przestawić na te różne stawki? Nic na niej nie było narazie nabite ( ze wzgl na inwentaryzację )..
Nie mogłam przewidzieć, że tak dziwnie wyjdzie, bo galeria wogóle nie dawała znać, myślałam że nic nie poszło a tu niespodzianka..
Tyle, że wprowadziłoby to duużo zamieszania do działalności - bo mam właściwie wszystko ustawione w kasie pod literką A ( korzystałam tylko z 22% i zwolnionej ). Musiałabym przestawić z 23 na 22, poprzestawiać wszystkie artykuły na inną literkę a potem z powrotem przestawić z 22 na 23 i wszystkie artykuły znowu na A.. Strasznie krecia robota i duużo grzebania w kasie Bałabym się że coś źle wpiszę, albo popsuję A z drugiej strony serwis pewnie by zażyczył sobie za takie zmiany kwoty przekraczającej wartość faktury..
Cholercia, że też ta galeria nie mogła dać znać na bieżąco
No nic, zobaczymy co powie biuro..
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:44   #1724
gapcio22
Raczkowanie
 
Avatar gapcio22
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 317
GG do gapcio22
Dot.: Biżuteryjna DG

Dziękuję za odpowiedzi jestem uspokojona a pytałam serwisanta czy można mieć jedną stawkę i powiedział, że nie...
oraz- nie trzeba mieć wpisu w książce serwisowej no to kończę się vatem przejmować teraz czas na wyceny cd yhhhh niestety bardzo mało mam faktur szczegółowych wszystko w kompletach trochę się naszukam tych cen
__________________
Betti
gapcio22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:49   #1725
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Ja też z innej beczki.. Wystawiam kilka biżutków w galerii stacjonarnej.. Galeria nie była w stanie w zawierusze grudniowej przekazać mi informacji jakiego dnia i dokładnie ile sztuk prac się sprzedało, zrobili to dopiero teraz jak zamknęli miesiąc. Mam im wystawić zbiorczą fakturę, ale przed fakturą powinnam nabić tą sprzedaż na kasę i tu się pojawia zagwozdka - sprzedane zostało na stawce 22% a ja mam już zgodnie z wymogiem ustawioną nową stawkę 23%.. Jak to rozwiązać? Wystawić samą fakturę? Rzuciłam już hasło do biura podatkowego, kobitki troszkę zbaraniały, maja się dowiedzieć jak to ugryźć. A ja siedzę i mam ochotę się śmiać Najpierw się denerwowałam a teraz już zaczyna mnie bawić ta cała zawierucha podatkowo - inwentaryzacyjno- noworoczna
Ale nie rozumiem do końca...
Po co paragon i faktura?
Wystaw im fakturę z datą grudniową za sprzedaż na 22%, a te paragony to niby do czego miały być?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:52   #1726
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Ja też z innej beczki.. Wystawiam kilka biżutków w galerii stacjonarnej.. Galeria nie była w stanie w zawierusze grudniowej przekazać mi informacji jakiego dnia i dokładnie ile sztuk prac się sprzedało, zrobili to dopiero teraz jak zamknęli miesiąc. Mam im wystawić zbiorczą fakturę, ale przed fakturą powinnam nabić tą sprzedaż na kasę i tu się pojawia zagwozdka - sprzedane zostało na stawce 22% a ja mam już zgodnie z wymogiem ustawioną nową stawkę 23%.. Jak to rozwiązać? Wystawić samą fakturę? Rzuciłam już hasło do biura podatkowego, kobitki troszkę zbaraniały, maja się dowiedzieć jak to ugryźć. A ja siedzę i mam ochotę się śmiać Najpierw się denerwowałam a teraz już zaczyna mnie bawić ta cała zawierucha podatkowo - inwentaryzacyjno- noworoczna
MADISILK - sprzedając coś komuś kto prowadzi również dg wystawiasz tylko fakturę...
Ciekawe skąd się urwały te księgowe, że Ci tego nie powiedziały....
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:52   #1727
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem do końca...
Po co paragon i faktura?
Wystaw im fakturę z datą grudniową za sprzedaż na 22%, a te paragony to niby do czego miały być?
Mój Urząd niby wymaga, że w przypadku sprzedaży czegokolwiek firmie - muszę nabić sprzedaż na kasę, wystawić fakturę i paragon podpiąć do kopii faktury ( którą przechowuję w dokumentacji )
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:55   #1728
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Mój Urząd niby wymaga, że w przypadku sprzedaży czegokolwiek firmie - muszę nabić sprzedaż na kasę, wystawić fakturę i paragon podpiąć do kopii faktury ( którą przechowuję w dokumentacji )
Tak się robi w przypadku sprzedaży osobie fizycznej nie prowadzącej dg.....
I nie sądzę, żeby urząd wprowadzał sobie własne przepisy
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2011-01-04 o 12:57
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:55   #1729
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Mój Urząd niby wymaga, że w przypadku sprzedaży czegokolwiek firmie - muszę nabić sprzedaż na kasę, wystawić fakturę i paragon podpiąć do kopii faktury ( którą przechowuję w dokumentacji )
Co za bzdura...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 13:07   #1730
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
Tak się robi w przypadku sprzedaży osobie fizycznej nie prowadzącej dg.....
I nie sądzę, żeby urząd wprowadzał sobie własne przepisy
Hmm No to wygląda na to, że albo biuro się myli, albo mój Urząd coś wywinął i stąd "chuchanie na zimne" - jak na początku działalności o tym zapominałam, to mi z biura dzwonili i przypominali że mam mieć te paragony do każdej faktury.. No więc mam i podpinam.. Dziwne.. Chyba się wybiorę osobiście, żeby mi wyjaśnili o co kaman.. A jeśli faktycznie jest jak mówicie z Kamykiem to bym była uratowana

A z tą ich własną interpretacją to bywa różnie - u mnie wydali rozporządzenie że ma być wpis do książki serwisowej po zmianie stawek i kropka :/
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie

Edytowane przez MadiSilk
Czas edycji: 2011-01-04 o 13:08
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 13:11   #1731
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Hmm No to wygląda na to, że albo biuro się myli, albo mój Urząd coś wywinął i stąd "chuchanie na zimne" - jak na początku działalności o tym zapominałam, to mi z biura dzwonili i przypominali że mam mieć te paragony do każdej faktury.. No więc mam i podpinam.. Dziwne.. Chyba się wybiorę osobiście, żeby mi wyjaśnili o co kaman.. A jeśli faktycznie jest jak mówicie z Kamykiem to bym była uratowana

A z tą ich własną interpretacją to bywa różnie - u mnie wydali rozporządzenie że ma być wpis do książki serwisowej po zmianie stawek i kropka :/
Możesz zainwestować i poprosić o interpretację Izbę Skarbową, bo to straszne bzdury jakieś...
Wyobrażasz sobie, że ktoś kto wystawia miesięcznie 500 faktur wszystko nabija na kasę fiskalną?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 13:12   #1732
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjna DG

Czyżby kolejny dowód na to, że urzędy to państwo w państwie.........
Mam jednak nadzięję, że ktoś Ci namieszał Madisilk
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 13:12   #1733
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

A o tej karencji, to np. u mnie w pracy...
Dostaliśmy faktury, a teraz do tych faktur przychodzą faktury korygujące i je się wprowadza ze starą stawką VAT.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 14:59   #1734
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja się podepnę pod pytanie o WOŚP - można niby sprzedawać prywatnie, ale jak z firmowego konta to co robić? Klonowe aukcje puszczałam przez kasę, więc może i z WOŚPowymi tak zrobię ostataecznie...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 15:11   #1735
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Klonowe aukcje puszczałam przez kasę, więc może i z WOŚPowymi tak zrobię ostataecznie...
Prawie z krzesła spadłam jak dostałam od Ciebie paragon...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 15:53   #1736
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Dobrze, że siedziałaś
Wiesz, głupie to, ale wolałam już mieć w perspektywnie podatek do zapłacenia niż ewentualną karę, jakby ktoś doniósł Różni są ludzie, wiadomo, więc paragoniki szły na wszystko równiutko
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:11   #1737
sferis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja biorę właśnie udział w licytacji " możliwości kupienia kasku za 10zł". Napisali w kosztach dostawy 20zł w tym 10zł. to koszt przesyłki i 10zł. za kask i że ta cena będzie widoczna na paragonie. Myślę sobie, że to może być najlepsze rozwiązanie, wpisujemy adnotację, że aukcja dotyczy możliwości kupienia biżuta za 5 zł. i po problemie. Podatek od 5 złotych to lepsze niż np. od 1000.
sferis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:43   #1738
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez sferis Pokaż wiadomość
Ja biorę właśnie udział w licytacji " możliwości kupienia kasku za 10zł". Napisali w kosztach dostawy 20zł w tym 10zł. to koszt przesyłki i 10zł. za kask i że ta cena będzie widoczna na paragonie. Myślę sobie, że to może być najlepsze rozwiązanie, wpisujemy adnotację, że aukcja dotyczy możliwości kupienia biżuta za 5 zł. i po problemie. Podatek od 5 złotych to lepsze niż np. od 1000.
To takie średnie rozwiązanie. Tzn. jeśli skarbówka to odkryje, to będzie i tak kara.

Temat mnie zainteresował i doczytałam się, że powinno się wystawić paragon na całą wylicytowaną kwotę. A w zeszłym roku podobno skarbówka i na aukcjach WOŚP szukała środków na załatanie budżetu państwa. To jest chore:/
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 18:47   #1739
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjna DG

A jeśli wystawiam jako osoba prywatna, z prywatnego konta allegro, to chyba nie muszę płacić podatku, bo sie na tym nie wzbogacam, a wręcz przeciwnie? Czy się mylę?
A tak w ogóle to to przecież nie jest sprzedaż tylko darowizna (czy od osoby prywatnej czy od firmy)... A paragon nabija się i płaci vat tylko w przypadku sprzedaży chyba...

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2011-01-04 o 18:50
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:10   #1740
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

A nie ma jakiś odpisów od darowizny?
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.