Biżuteryjna DG - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 19:17   #1741
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
A jeśli wystawiam jako osoba prywatna, z prywatnego konta allegro, to chyba nie muszę płacić podatku, bo sie na tym nie wzbogacam, a wręcz przeciwnie? Czy się mylę?
A tak w ogóle to to przecież nie jest sprzedaż tylko darowizna (czy od osoby prywatnej czy od firmy)... A paragon nabija się i płaci vat tylko w przypadku sprzedaży chyba...
No ja też myślałam, że to jest darowizna. Ale podobno nie jest. Bo to ja sprzedaję przedmiot, więc mam z tego przychód, a co z nim robię (z przychodem), to już moja sprawa. Gdybym WOŚP-owi oddała przedmiot i to on by go licytował, to wtedy jak rozumiem, nie trzeba by było płacić podatków:/

Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/wywia..._fiskusem.html

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2011-01-04 o 19:37
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:23   #1742
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Biżuteryjna DG

znalazłam coś takiego http://www.pit.pl/ulga_vat_darowizny...znego_5616.php
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:32   #1743
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Mam wrażenie, że treść podana w linku ravenart jest w całkowitej sprzeczności z tym, co jest w linku podanym przeze mnie. Bądź mądry i pisz wiersze. Trzeba by się chyba do US przejść...
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 19:57   #1744
sferis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Biżuteryjna DG

Dając na aukcję biżuty nie możemy sobie tego odliczyć jako darowiznę, ponieważ nie mamy żadnego dowodu że przekazałyśmy wylicytowaną przez kogoś kwotę, bo to on realnie wpłaca kasę na konto Wośp. My sobie tylko możemy od tego wysoki podatek zapłacić. Jak dla mnie to absurd do kwadratu.
sferis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:04   #1745
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Ja też z innej beczki.. Wystawiam kilka biżutków w galerii stacjonarnej.. Galeria nie była w stanie w zawierusze grudniowej przekazać mi informacji jakiego dnia i dokładnie ile sztuk prac się sprzedało, zrobili to dopiero teraz jak zamknęli miesiąc. Mam im wystawić zbiorczą fakturę, ale przed fakturą powinnam nabić tą sprzedaż na kasę i tu się pojawia zagwozdka - sprzedane zostało na stawce 22% a ja mam już zgodnie z wymogiem ustawioną nową stawkę 23%.. Jak to rozwiązać? Wystawić samą fakturę? Rzuciłam już hasło do biura podatkowego, kobitki troszkę zbaraniały, maja się dowiedzieć jak to ugryźć. A ja siedzę i mam ochotę się śmiać Najpierw się denerwowałam a teraz już zaczyna mnie bawić ta cała zawierucha podatkowo - inwentaryzacyjno- noworoczna
Wystawiasz fakturę z datą dzisiejszą a w miejscu towar wydano - grudzień. Nie wbijasz paragonu, bo powinnaś to zrobić z końcem grudnia.
Na kasę nie możesz teraz wbić z Vat 22%.
Najlepiej napisać pismo do US z pytaniem jak rozwiązać ten problem - zapewne panie nie będą wiedziały.

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
A może to właśnie po to jest te 5 miesięcy karencji, że na kasie można mieć różne stawki VAT?

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Mówisz? Kurczę, a mogę teraz kasę jeszcze raz przestawić na te różne stawki? Nic na niej nie było narazie nabite ( ze wzgl na inwentaryzację )..
Nie mogłam przewidzieć, że tak dziwnie wyjdzie, bo galeria wogóle nie dawała znać, myślałam że nic nie poszło a tu niespodzianka..
Tyle, że wprowadziłoby to duużo zamieszania do działalności - bo mam właściwie wszystko ustawione w kasie pod literką A ( korzystałam tylko z 22% i zwolnionej ). Musiałabym przestawić z 23 na 22, poprzestawiać wszystkie artykuły na inną literkę a potem z powrotem przestawić z 22 na 23 i wszystkie artykuły znowu na A.. Strasznie krecia robota i duużo grzebania w kasie Bałabym się że coś źle wpiszę, albo popsuję A z drugiej strony serwis pewnie by zażyczył sobie za takie zmiany kwoty przekraczającej wartość faktury..
Cholercia, że też ta galeria nie mogła dać znać na bieżąco
No nic, zobaczymy co powie biuro..
NIE PRZESTAWIAJ KASY!!! Musiałabyś przestawić datę na grudzień a to nie jest możliwe.


Cytat:
Napisane przez poppppy Pokaż wiadomość
MADISILK - sprzedając coś komuś kto prowadzi również dg wystawiasz tylko fakturę...
Ciekawe skąd się urwały te księgowe, że Ci tego nie powiedziały....
No nie do końca. U nas US wymaga by do faktury był dołączony paragon.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:05   #1746
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez sferis Pokaż wiadomość
Dając na aukcję biżuty nie możemy sobie tego odliczyć jako darowiznę, ponieważ nie mamy żadnego dowodu że przekazałyśmy wylicytowaną przez kogoś kwotę, bo to on realnie wpłaca kasę na konto Wośp. My sobie tylko możemy od tego wysoki podatek zapłacić. Jak dla mnie to absurd do kwadratu.
A np. wydruki informacji o zapłacie za towar przez kupującego, które otrzymuje każdy sprzedający, zrzuty ekranu z zakończonych aukcji? To są jakieś dowody, ale czy wystarczająco wiarygodne dla skarbówki?

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2011-01-04 o 20:08
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:16   #1747
sferis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 37
Dot.: Biżuteryjna DG

Beatko, to są dowody- ale na to, że kupujący wpłacił. Do odliczenia musisz mieć dowód wpłaty ze swoim nazwiskiem.
sferis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 21:35   #1748
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem do końca...
Po co paragon i faktura?
Wystaw im fakturę z datą grudniową za sprzedaż na 22%, a te paragony to niby do czego miały być?
właśnie podpisuje sie pod tym ręcyma i girkami heh, humor mi wraca, jeszcze żeby mój kalkulator sie rozruszał, bo po 10 razy jeden arkusz licze i zawsze co innego :/
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 21:49   #1749
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez marta1977 Pokaż wiadomość
właśnie podpisuje sie pod tym ręcyma i girkami heh, humor mi wraca, jeszcze żeby mój kalkulator sie rozruszał, bo po 10 razy jeden arkusz licze i zawsze co innego :/
Hehehe... Ja se w tym roku ułatwiłam i se w komputrze spisałam... Samo się liczy
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:29   #1750
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Hehehe... Ja se w tym roku ułatwiłam i se w komputrze spisałam... Samo się liczy
Ja też była taka sprytna - przed końcem roku zaczęłam sobie wszystko po kolei wpisywać łącznie z cenami zakupu a 31.12 tylko policzyłam do spółki z moimi pomocnikami i wpisałam.Dlatego mój wydruk już leży u księgowej.
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:58   #1751
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Mam pomysł. Załóżmy związek wyznaniowy, w którym przejawem kultu będzie wykonywanie i sprzedawanie biżuterii. Będziemy zwolnione z podatków .
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 11:00   #1752
urshulla
Raczkowanie
 
Avatar urshulla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Mój Urząd niby wymaga, że w przypadku sprzedaży czegokolwiek firmie - muszę nabić sprzedaż na kasę, wystawić fakturę i paragon podpiąć do kopii faktury ( którą przechowuję w dokumentacji )
No niestety... ja też tak mam robić Np jak sprzedaję biżuterię do galerii stacjonarnej to wystawiam jej fakturę, a w domku dla potrzeb księgowych nabijam na kase i dopinam paragonik do kopii faktury Ja Kołobrzeg
urshulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:11   #1753
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Mam pomysł. Załóżmy związek wyznaniowy, w którym przejawem kultu będzie wykonywanie i sprzedawanie biżuterii. Będziemy zwolnione z podatków .
Brawo !!!! Jestem za!!!!!! Możesz mnie wpisać na listę!!!
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:12   #1754
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Hihihihi...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:08   #1755
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteryjna DG

Ale mam dziś polewkę od samego rana
Rozmawiałam z moim biurem, tzn z panią doradcą podatkowym, która to nad zagadnieniem moim usiadłszy, przy okazji oświeciła mnie co do sytuacji z urzędami. Myślałam że fiknę z krzesła
Otóż Drogie Dziewczyny nasze wątpliwości przy innych przedsiębiorcach to pikuś Pani doradca była wczoraj na specjalnym szkoleniu oficjalnym odn tych zmian i co się okazało? Że sala pełna doradców i księgowych z kraju naszego pięknego, kłóciła się zawzięcie o wszystko, bo się okazuje dobitnie, iż urzędy w różnych miastach są kompletnie i totalnie niedoinformowane, ustawa zmieniająca podatek zakrawa na kpinę i jest jeden wielki bajzel. Pani doradca podała mi ciekawy, kuriozalny przykład: są firmy zajmujące się garmażerką - sprzedają pierogi. Robią te pierogi, przywożą do sklepów garmażeryjnych i tu się pojawia problem bo w ustawie pojawiły się nowe zapisy. I tak zimne pierogi mają mieć inną stawkę VAT ( 5%) niż gorące, podgrzane dla klienta do schrupania na miejscu (8%). I jak to rozwiązać? Kiedy pieróg przekracza granicę gorącego ( 8%) i wchodzi w zakres zimnego ( 5%)? Czy pierogi z dolnej warstwy pojemnika są droższe niż z górnej? Wg słów pani doradcy - powstał pomysł żeby sklepy z garmażerką powystawiały kuchenki mikrofalowe na salę - klient kupi za 5% a podgrzeje sobie sam Poległam normalnie
W każdym razie efekty rozmowy są następujące:
1. Broń Boże przestawiać stawki w kasie jeśli ma się już ustawione A=23%. Nie wolno i kropka.
2. Są dwie możliwości przy rozpoczęciu roku podatkowego na te nieszczęsne faktury z paragonem: a) wszystkich traktuje się na równi i do wszystkich faktur podpina paragony ( bezpieczniejsze w przypadku kontroli ) b) dla firm się nie podpina, dla fizycznych się podpina
Tak więc jestem uratowana - pani doradca powiedziała, że mogę nie podpinać, oni w biurze opiszą moją kopię tej faktury i w razie kontroli biorą tłumaczenie na siebie A kasy mam się już nie tykać z żadnymi zmianami ponownymi
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:41   #1756
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteryjna DG

A zatem zgodnie z tym co napisała MadiSilk cieszmy się, że tylko biżuterię sprzedajemy i nie trzeba jej podgrzewać do noszenia
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:01   #1757
KTOS151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Kiedy pieróg przekracza granicę gorącego ( 8%) i wchodzi w zakres zimnego ( 5%)? Czy pierogi z dolnej warstwy pojemnika są droższe niż z górnej? Wg słów pani doradcy - powstał pomysł żeby sklepy z garmażerką powystawiały kuchenki mikrofalowe na salę - klient kupi za 5% a podgrzeje sobie sam
:rot fl:
Ale mi poprawiłaś humor!!!!
KTOS151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:01   #1758
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Biżuteryjna DG

To ja wam teraz podam coś jako ciekawostkę z wysp- tak gwoli nie dania się zwariować i traktowania wszystkiego za serio
Z dniem 1.01.2011 stawka podatkowa w UK wzrosła z 17,5% na 20%- czyli podwyżka po zbóju- biorąc pod uwagę że ceny półfabrykatów i tak są tu dużo wyższe niż w Polsce aż się boję ile mnie teraz ten interes będzie kosztować. Wczoraj jednak dostałam z jednego ze sklepów handlującego AC i półfabrykatami maila który mnie ubawił do łez cyt:
"jesteśmy pewni, że już obawiacie się podniesienia przez rząd UK stawek VAT z 17,5 % na 20%, co oznacza że powinniśmy podnieść ceny naszych produktów o 2,5%!. Cóż...nie chcemy tego robić- wiec nie robimy!!!
Zdajemy sobie sprawe że wielu z naszych klientów zyje z wyrobów ręcznie robionych wiec chcemy im nieco pomóc.
Nie możemy zagwarantować, że nie będziemy zmuszeni do poniesienia stawek VAT w przyszłości, jednak obiecujemy wam, że zrobimy wszystko by do tego nie dopuścić"

To się nazywa kreatywne podejście do podatków

Lece na zakupy zanim "ich zmuszą"
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 14:19   #1759
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjna DG

Ale to o to w tym chodzi...
Cen nie podniosa, ale iles osob spanikowanych, ze juz niedlugo nie bedzie tak tanio zrobi zakupy na zapas wiec beda mieli wiekszy obrot i tym samym zarobek. Odpadna tez koszty magazynowania. W miedzyczasie znajda tanszych dostawcow z identycznym co oni punkt widzenia i kolo sie kreci.
Swoja droga - nie sadzilam, ze uda mi sie jeszcze kupic 0,6 930 za ok. 8zl - a jednak
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 09:22   #1760
101Milka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 985
GG do 101Milka
Dot.: Biżuteryjna DG

dziewczyny - a jak komuś dacie biżutka w prezencie, to jak rozliczyć materiały? Jak to wykazać, przecież nie dokonałyście sprzedaży.
__________________
blog, zapraszam
preferencje do celów różnych

moje drobiazgi z września
101Milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:54   #1761
Sanea
Raczkowanie
 
Avatar Sanea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 142
GG do Sanea
Dot.: Biżuteryjna DG

O tak, odpowiedź na pytanie Milki by mi się też przydała Do tego - czy wykazujecie (i jak) materiały wykorzystane nie na gotowe produkty do sprzedaży, a na naukę i prototypy?
__________________
Eee... tutaj jestem...
Sanea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:49   #1762
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez 101Milka Pokaż wiadomość
dziewczyny - a jak komuś dacie biżutka w prezencie, to jak rozliczyć materiały? Jak to wykazać, przecież nie dokonałyście sprzedaży.
Nie wolno Ci kupować na firmę materiałów, z których robisz coś komuś na prezent

Oficjalnie, kupiłaś je prywatnie

Cytat:
Napisane przez Sanea Pokaż wiadomość
Do tego - czy wykazujecie (i jak) materiały wykorzystane nie na gotowe produkty do sprzedaży, a na naukę i prototypy?
Jak coś nadaje się do dalszej sprzedaży - jako posiadany materiał. Jeżeli zepsute, zniszczone - jako ubytki.

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2011-01-06 o 11:50
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:15   #1763
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez 101Milka Pokaż wiadomość
dziewczyny - a jak komuś dacie biżutka w prezencie, to jak rozliczyć materiały? Jak to wykazać, przecież nie dokonałyście sprzedaży.
Kupujesz od siebie, drukujesz paragon i wręczasz prezent . Paragon możesz zachować na pamiątkę
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:49   #1764
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Admira07 Pokaż wiadomość
Kupujesz od siebie, drukujesz paragon i wręczasz prezent . Paragon możesz zachować na pamiątkę
O tak też można
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:15   #1765
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez 101Milka Pokaż wiadomość
dziewczyny - a jak komuś dacie biżutka w prezencie, to jak rozliczyć materiały? Jak to wykazać, przecież nie dokonałyście sprzedaży.
może potraktować to jako reklamę i działanie marketingowe?
W końcu pochwali się tym prezentem rodzinie, znajomym itp. (a więc potencjalnym klientom)
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:51   #1766
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez MadiSilk Pokaż wiadomość
Ale mam dziś polewkę od samego rana
Rozmawiałam z moim biurem, tzn z panią doradcą podatkowym, która to nad zagadnieniem moim usiadłszy, przy okazji oświeciła mnie co do sytuacji z urzędami. Myślałam że fiknę z krzesła
Otóż Drogie Dziewczyny nasze wątpliwości przy innych przedsiębiorcach to pikuś Pani doradca była wczoraj na specjalnym szkoleniu oficjalnym odn tych zmian i co się okazało? Że sala pełna doradców i księgowych z kraju naszego pięknego, kłóciła się zawzięcie o wszystko, bo się okazuje dobitnie, iż urzędy w różnych miastach są kompletnie i totalnie niedoinformowane, ustawa zmieniająca podatek zakrawa na kpinę i jest jeden wielki bajzel. Pani doradca podała mi ciekawy, kuriozalny przykład: są firmy zajmujące się garmażerką - sprzedają pierogi. Robią te pierogi, przywożą do sklepów garmażeryjnych i tu się pojawia problem bo w ustawie pojawiły się nowe zapisy. I tak zimne pierogi mają mieć inną stawkę VAT ( 5%) niż gorące, podgrzane dla klienta do schrupania na miejscu (8%). I jak to rozwiązać? Kiedy pieróg przekracza granicę gorącego ( 8%) i wchodzi w zakres zimnego ( 5%)? Czy pierogi z dolnej warstwy pojemnika są droższe niż z górnej? Wg słów pani doradcy - powstał pomysł żeby sklepy z garmażerką powystawiały kuchenki mikrofalowe na salę - klient kupi za 5% a podgrzeje sobie sam Poległam normalnie
W każdym razie efekty rozmowy są następujące:
1. Broń Boże przestawiać stawki w kasie jeśli ma się już ustawione A=23%. Nie wolno i kropka.
2. Są dwie możliwości przy rozpoczęciu roku podatkowego na te nieszczęsne faktury z paragonem: a) wszystkich traktuje się na równi i do wszystkich faktur podpina paragony ( bezpieczniejsze w przypadku kontroli ) b) dla firm się nie podpina, dla fizycznych się podpina
Tak więc jestem uratowana - pani doradca powiedziała, że mogę nie podpinać, oni w biurze opiszą moją kopię tej faktury i w razie kontroli biorą tłumaczenie na siebie A kasy mam się już nie tykać z żadnymi zmianami ponownymi
Czuję, że te pierogi coś kombinują Obawiam się, że będzie afera pierogowa
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:59   #1767
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez ravenart Pokaż wiadomość
Powyższy link dotyczy niestety tylko artykułów spożywczych. Reszta ze zwolnienia nie korzysta. Więc każdy, kto prowadzi firmę powinien wystawić za sprzedane biżuty paragon z 23% VAT-em.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:07   #1768
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

kochane wizażanki gdzies trafiłam tutaj na forum ze którejś z Was po zmianie Vatu na kasie i pierwszej sprzedaży już z nową stawką 23% przy robieniu rapotru dobowego wyszedł on tylko ze stawką 23% bez innych stawek, kurcze u mnie też tak wydrukował sie dobowy i wygląda wielkością zupełnie jak zwykły paragon :/ czy mam dzwonic do serwisu? skoro w 2010 drukował sie dobowy z wszystkimi stawkami mimo, że miałam sprzedaż tylko na 22???? czy to bez różnicy???? zdębiałam normalnie
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:07   #1769
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez marta1977 Pokaż wiadomość
kochane wizażanki gdzies trafiłam tutaj na forum ze którejś z Was po zmianie Vatu na kasie i pierwszej sprzedaży już z nową stawką 23% przy robieniu rapotru dobowego wyszedł on tylko ze stawką 23% bez innych stawek, kurcze u mnie też tak wydrukował sie dobowy i wygląda wielkością zupełnie jak zwykły paragon :/ czy mam dzwonic do serwisu? skoro w 2010 drukował sie dobowy z wszystkimi stawkami mimo, że miałam sprzedaż tylko na 22???? czy to bez różnicy???? zdębiałam normalnie
A Twoja kasa nie ma czegoś takiego przypadkiem, że jeżeli zmieniasz jedną stawkę VAT, to automatycznie kasują się inne (i trzeba wpisać wszystkie na nowo)? W efekcie została Ci zaprogramowana ta jedna jedyna 23%, a innych po prostu nie ma.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 13:18   #1770
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
A Twoja kasa nie ma czegoś takiego przypadkiem, że jeżeli zmieniasz jedną stawkę VAT, to automatycznie kasują się inne (i trzeba wpisać wszystkie na nowo)? W efekcie została Ci zaprogramowana ta jedna jedyna 23%, a innych po prostu nie ma.
dzwoniłam do serwisu, wszystko oki! podobno teraz jeśli ma sie tylko sprzedaż na 23% reszta jest nawet wskazana do wyłączenia, plusy- mniej idzie rolek do kas choc u mnie i tak mało idzie pozdrawiam wszystkich
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.