typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 22:43   #331
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
A ja znając historią mojej wyjątkowo pomieszanej narodowościowo rodziny, jestem pewna, że słowiańskiej urody nie mam!
Witam w klubie
W moim przypadku ścierają się korzenie ''rusko-polsko-ukraińso-jakieśtamdalekowschodnie' ' (ponoć nawet jacyś Mongołowie/Tatarzy by się znaleźli u prapraszczurów - takie są rodzinne plotki).

Moja babcia, co prawda ma iście słowiańską urodę (w młodości pszeniczna blondynka z jasną cerą i rumieńcami) ale ja odziedziczyłam po niej tylko jasną buzię
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 07:28   #332
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no ale Polki czesto mysla z Rosjankami czy Francuzkami ja jak bylam za granica nikt mi nie pow ze z PL moge byc dlaczego to nie wiem bo ja nie podoba do tych narodowosco niby ale moze dlatego ze pelno przyjechalo wtedy wlasnie ludzi z tych panstw
Dimiti mieszkałam jakiś czas w Szwajcarii - obcy ludzie najczęściej brali mnie za Rosjankę (jestem niewysoką raczej drobną naturalną blondynką, o bardzo jasnej skórze i podobnych do Twoich oczach - ciemnozielonych, z daleka wyglądają jak brązowe/. Teraz mam ciemne włosy i gdy jestem poza granicami Polski mężczyzni strzelają, że jestem Francuzką
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:35   #333
libresse12
Przyczajenie
 
Avatar libresse12
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

eeekhem wiec moim idealnym typem słowianki jest kurnikova , sama jestem do niej podobna, tylko nos mam większy. Słowianki są jasnymi blondynkami o rumianej cerze (ja niestety mam bladą), z piegami i smukłymi sylwetkami. Koniec kropka. Aha i jeszcze oczy lekko skośnawe, nie za duże, raczej jasne.
libresse12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:38   #334
libresse12
Przyczajenie
 
Avatar libresse12
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

a propos definicji charakterystycznego typu polki. Zawsze, ZAWSZE zawsze ma ten błysk w oku. Porównajcie sobie zdjęcia modelek polskich i zagranicznych, ich oczy są... puste. Przynajmniej dla mnie. Może każdy rodak odczuwa do swoich to samo?Jak myślicie?
libresse12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 22:15   #335
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Słowianki i lekko skośne oczy? Masz na myśli zmarszczkę nakątną? Z tego co wiem, to występuje tylko u rasy mongoloidalnej.
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 08:02   #336
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez libresse12 Pokaż wiadomość
eeekhem wiec moim idealnym typem słowianki jest kurnikova , sama jestem do niej podobna, tylko nos mam większy. Słowianki są jasnymi blondynkami o rumianej cerze (ja niestety mam bladą), z piegami i smukłymi sylwetkami. Koniec kropka. Aha i jeszcze oczy lekko skośnawe, nie za duże, raczej jasne.




taaaa.... idac tym tropem myslenia, kazda japonka ma ponizej 160 cm i jest szcuplutka niczym zdzblo trawy...

radzilabym siegnac do jakiejkolwiek lektury, czy tez stron internetowych... bo piszesz bzdury.

koniec kropka
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 12:23   #337
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Dimiti mieszkałam jakiś czas w Szwajcarii - obcy ludzie najczęściej brali mnie za Rosjankę (jestem niewysoką raczej drobną naturalną blondynką, o bardzo jasnej skórze i podobnych do Twoich oczach - ciemnozielonych, z daleka wyglądają jak brązowe/. Teraz mam ciemne włosy i gdy jestem poza granicami Polski mężczyzni strzelają, że jestem Francuzką
no to wlasnie moja siostra jak byla w USA to mowili jej ze jest Francuzka nie wiem dlaczego ale jeszcze nikt nie powiedzial mi od razu ze jestem Polka w sumie ja nie pasuje do zadnego typu urody ale jakby nie bylo nie wydaje mi sie zebym przypominala Francuzke czy jakis inny kraj a tu patrz jakie my jestesmy swiatowe
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 14:05   #338
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez libresse12 Pokaż wiadomość
eeekhem wiec moim idealnym typem słowianki jest kurnikova , sama jestem do niej podobna, tylko nos mam większy. Słowianki są jasnymi blondynkami o rumianej cerze (ja niestety mam bladą), z piegami i smukłymi sylwetkami. Koniec kropka. Aha i jeszcze oczy lekko skośnawe, nie za duże, raczej jasne.
Tak kategorycznie nie podchodziłabym do kwestii słowiańskiego typu urody, bo tym sposobem tylko 1% moich koleżanek bardzo bardzo na siłę łapał by się w tych ramach. O Słowianach południowych już nie wspominając, gdzie naturalnie jasne włosy należą do rzadkości.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 14:20   #339
libresse12
Przyczajenie
 
Avatar libresse12
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Nie widziałam jeszcze ani jednej dziewczyny o "słowiańskiej urodzie" która nie miałaby lekko skośnawych oczu. Może z tymi blond włosami to przesadziłam, fakt ale kiedy ktoś mówi "słowianka" taki obraz mi się nasuwa ;]
libresse12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 14:24   #340
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

mi sie wydaje ze i tak nasz obraz slowianskiej urody jest troche wypatrzony i nakierowany przez media bo malo komu sie kojarzy ze slowianki mogly byc male, ubite i wogole wiekszych rozmiarow wszedzie te kanony piekna przenikly i teraz slowianka powinna byc piekna, smugla niczym nimfa itp, mi sie wydaje ze kazdy inaczej sobie wyobraznia slowianki i jakby nie bylo nie mozemy pisac jak na 100% wyglada taki typ urody bo nie mamy o tym zbytnio duzego pojecia
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 23:01   #341
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez AlterE Pokaż wiadomość
Gwoli scislosci-litwini to nie slowianie, jesli jakis Litwin ma slowianska urode to wynika to z wplywow polskich na ich ziemiach.
A mi typ slowianski tez kojarzy sie z rumiana dziewucha nie wiem dlaczego, taka przasna panna, np ewentualnie Zosia z Pana Tadeusza. Moja fryzjerka mowila mi kiedys ze slowian lub polakow poznaje sie po ksztalcie czaszki, ze wiekszosc z nas ma plaska glowe z tylu

Alter, czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że mam mieszane korzenie-litewsko-austro-węgiersko-i-typowo-polskie. Jestem określona jako nordycko-słowiański typ.
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 23:05   #342
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
slowianie, w dawnych sredniowiecznych (i grubo przed chrzescijanskich wogole) czasach byli dosc krepej budowy (srogie zimy) musieli miec troszke tluszczyku, zeby przetrwac, a wszystkie te posty 'jestem slowianka, bo mam 178 cm wzrostu i jestem powabna niczym rusalka' naprawde mnie ubawily. do XVIII wieku (a co dopiero w wiekach wczesniejszych, gdzie glod byl na porzadku dziennym) sredni wzrost kobiety (w pelni odzywionej jako dziecko) w Europie Srodkowej wynosil do 170 cm max, mezczyzni byli tylko troszke wyzszi, a dlaczego? zeby organizm mniej sie napracowywal przy dotlenianiu i utrzymaniu ciala, ktory jest w duzej mierze uzalezniony byl od tego co kaprysna Natura akurat zrobi.
Kobiety musialy byc silne by rodzic w ekstremalnych warunkach a mezczyzni 100% sprawni by dac przetrwanie rodzinie. Oczywiscie nie mowie tutaj o pannach dworskich i innych szlachetnie urodzonych, bo oni niejednokrotnie cierpieli na otylosc a co za tym idzie miazdzyce i choroby serca (jedyna rozrywka byly polowania i plodzenie dzieci, ale fun ).
Co do wygladu, 'urodowego'... przewaznie byly to mysie, brazowe wlosy, byc moze czasem blond oczy zielone badz niebieskie (w naszej strefie klimatycznej oczy brazowe nie sa nam potrzebne, bardziej sie przydaja na pustyniach i w rowniku, gdzie slonko daje po oczach).

A teraz moje prywatne zdanie, Slowianie mieszali sie z tyloma grupami, ze juz teraz bardzo trudno powiedziec jak taki 'pierwotny' typ wygladal. Bo albo mieszalismy sie z Germanami, albo ze Skandynawami.. jesli juz by szukac takiego typu, polecam spojrzec na Ukrainki czy Litwinki, bo niestety w polskiej krwi plynie juz szczatkowa ilosc krwi slowianskiej (jak nie zabory i mieszane malzenstwa to gwalty podczas wojen czy tez w koncu masowe migracje w XX wieku).

suma sumarum, haslo 'slowianska uroda' to dla mnie jeszcze jedna opowiastka z cyklu urban legends

p.s wybaczcie ale z przyzwyczajenia nie uzywam polskich znakow
Jeszcze jedno-w średniowieczy Słowianie byli otyli, musieli przetwać zimę, to wiadomo. Czytajze zrozumieniem, bo pisałam, że mam mieszane korzenie. Jestem nordycko-słowiańskim typem. A to, że ubawiło cie, że ktoś może być wyskoki i zgrabny (jak np. ja) oznacza, że jesteś po prostu zazdrosna!
My tu opisujemy swój wygląd a nie piszemy, że "uśmiałam się". A tak wogóle to jest wiele odmian Słowian.

Edytowane przez goldange
Czas edycji: 2008-12-22 o 11:32 Powód: błąd
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 15:36   #343
bousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Wink Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Aaaa no wiec ja mam gęste, kręcone, ciemne włosy, brzoskwiniową karnacje (lekko brązową) a latem jestem strasznie opalona i niebieskie oczy. Jaki to jest typ urody?:P przy tym mam 1.63 cm
bousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 16:04   #344
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Bousa najpierw zapoznaj się z tematyką wątku a potem pisz posta.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:39   #345
bousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Bousa najpierw zapoznaj się z tematyką wątku a potem pisz posta.

Moze czasmi pomyslisz? chyba wiem o co chodzi w tym temacie, ale ze moja rodizna to wwszyscy slowiania, zastanawam sie jaka mam urode. Cyz to tez jest slowianska, czy nie. :| chyba nie rozumiesz.
bousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 10:57   #346
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

No jeśli wychodzisz z pytaniem "Moze czasmi pomyslisz?" to ja... już nie mam pytań
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:56   #347
adrenalinka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 169
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Raczej trudno w tych czasach określić jednoznacznie jak wygląda typ słowiański, bo jesteśmy tak wymieszani że ho ho. Tak samo jak stereotypowo można powiedzieć że żyd ma garbaty nos, czarne włosy, kręcone i pejsy A wcale nie bo przez to, że rozsiani są na całym globie, częściej już w Europie spotyka się rudych lub blondynów z jasnymi włosami i zadartymi nosami. Tak samo z polkami choć kiedyś zapewne przeważały blondynki o wydatnych kościach policzkowych, to były też o ciemnych włosach i okrągłej buzi, wydaje mi się że te o brązowych ciemniejszych włosach występowały częściej na obszarze teraźniejszej Ukrainy i wschodnich krańców Polski. O jasnych włosach i oczach bardziej w stronę wielkopolski, pomorza, i granicy z Niemcami. No i oczywiście Rosjanki też często są blondynkami lecz mają też ciemne włosy ale zazwyczaj jedne i drugie jasne oczy. Wiadomo im dalej na północ tym jaśniej im dalej na południe ciemniej.
__________________



adrenalinka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 01:17   #348
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez adrenalinka666 Pokaż wiadomość
Raczej trudno w tych czasach określić jednoznacznie jak wygląda typ słowiański, bo jesteśmy tak wymieszani że ho ho. Tak samo jak stereotypowo można powiedzieć że żyd ma garbaty nos, czarne włosy, kręcone i pejsy A wcale nie bo przez to, że rozsiani są na całym globie, częściej już w Europie spotyka się rudych lub blondynów z jasnymi włosami i zadartymi nosami. Tak samo z polkami choć kiedyś zapewne przeważały blondynki o wydatnych kościach policzkowych, to były też o ciemnych włosach i okrągłej buzi, wydaje mi się że te o brązowych ciemniejszych włosach występowały częściej na obszarze teraźniejszej Ukrainy i wschodnich krańców Polski. O jasnych włosach i oczach bardziej w stronę wielkopolski, pomorza, i granicy z Niemcami. No i oczywiście Rosjanki też często są blondynkami lecz mają też ciemne włosy ale zazwyczaj jedne i drugie jasne oczy. Wiadomo im dalej na północ tym jaśniej im dalej na południe ciemniej.
Czy ja wiem, czy to do końca prawda, że czym dalej na południe to ciemniej. Nie można generalizować. W mojej rodzinie kuzynka wyszła za Włocha. Mąż mojej kuzynki (czysty Włoch) ma ciemne włosy, ale nie są one czarne i ma błękitne bardzo jaśniutkie oczka
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 09:00   #349
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja jestem małą jasną blondynką, o jasnej karnacji i zielono- brązowych oczach.
Włosy mam grube, gęste, falowane, gdzie nie gdzie blond gdie nie gdzie platyna. Usta mam ciemnoróżowe
Myśle ze jestem urody słowiańskiej.. Dużo osób mówi że słownianska uroda to jasna blondynka o niebieskich oczach.. no tak prawda to jest jeśli blondynka ma wtedy jasna karnacje, a spotkalam prawie wiekszość blondynek o niebieskich oczach które karnacje mają.. hm.. nie ciemną jak mulatki ale po prostu sa brązowe.

Edytowane przez sendenhorst
Czas edycji: 2008-12-23 o 09:07
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 09:12   #350
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez sendenhorst Pokaż wiadomość
Ja jestem małą jasną blondynką, o jasnej karnacji i zielono- brązowych oczach.
Włosy mam grube, gęste, falowane, gdzie nie gdzie blond gdie nie gdzie platyna. Usta mam ciemnoróżowe
Myśle ze jestem urody słowiańskiej.. Dużo osób mówi że słownianska uroda to jasna blondynka o niebieskich oczach.. no tak prawda to jest jeśli blondynka ma wtedy jasna karnacje, a spotkalam prawie wiekszość blondynek o niebieskich oczach które karnacje mają.. hm.. nie ciemną jak mulatki ale po prostu sa brązowe.
Słowianki to raczej nie jasne blondynki, tylko mysi blond, bo niby skąd w naszej szerokości geograficznej jaśniuteńkie włoski
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:00   #351
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Słowianki to raczej nie jasne blondynki, tylko mysi blond, bo niby skąd w naszej szerokości geograficznej jaśniuteńkie włoski
Wiem, że Wikipedia, to słabe źródła informacji ale...

Cytat:
Jasne włosy występują naturalnie prawie we wszystkich grupach etnicznych, jako rodzaj rzadkiej mutacji, która jest jednak trudno zauważalna u większości populacji albo zauważalna tylko u dzieci. Jednakże, szczególnie w Europie, w pewnych grupach ludności, zamieszkujących określone rejony geograficzne (np. Skandynawia), włosy koloru blond często spotyka się u ludzi już dorosłych.
Więc Słowianki też mogą być teoretycznie jasnymi blondynkami.

BTW: mój TŻ jest niemalże albinosem...ciekawa jestem czy to kwestia jego korzeni czy jakieś tam "mutacje"
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 11:34   #352
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Wiem, że Wikipedia, to słabe źródła informacji ale...



Więc Słowianki też mogą być teoretycznie jasnymi blondynkami.

BTW: mój TŻ jest niemalże albinosem...ciekawa jestem czy to kwestia jego korzeni czy jakieś tam "mutacje"
Teoretycznie wiele rzeczy jest możliwych
Ale jak już ktoś tutaj wiele razy pisał, poprzez wiele wieków migracji ludności właściwie trudno jest cokolwiek powiedzieć o typie urody na podstawie miejsca zamieszkania. Wszystkie rasy się ze sobą dość mocno przemieszały wiec "my" jesteśmy taką mieszanką dlatego trudno jest nam wszystkim dojść do porozumienia kim jest właściwie prawdziwa słowianka.
Dla mnie osobiście to taki bardziej mit, owszem zdarzają się ludzie wykazujący mocno cechy określonych grup ludności, ale trzeba powiedzieć, że zdarzają się oni dość rzadko. Wynika to również z naszej (większości ludzi) nieznajomości antropologii bo to nie tylko włosy, kolor oczu, ale układ czaszki, budowa ciała i inne.
Sama mam o tym blade pojęcie, dlatego nie chcę wprowadzać w błąd
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 12:48   #353
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
(...)poprzez wiele wieków migracji ludności właściwie trudno jest cokolwiek powiedzieć o typie urody na podstawie miejsca zamieszkania. Wszystkie rasy się ze sobą dość mocno przemieszały wiec "my" jesteśmy taką mieszanką dlatego trudno jest nam wszystkim dojść do porozumienia kim jest właściwie prawdziwa słowianka.

Odada masz całkowitą rację. Z mojej strony, to miał być taki akcent humorystyczny
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 14:30   #354
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno-w średniowieczy Słowianie byli otyli, musieli przetwać zimę, to wiadomo. Czytajze zrozumieniem, bo pisałam, że mam mieszane korzenie. Jestem nordycko-słowiańskim typem. A to, że ubawiło cie, że ktoś może być wyskoki i zgrabny (jak np. ja) oznacza, że jesteś po prostu zazdrosna!
My tu opisujemy swój wygląd a nie piszemy, że "uśmiałam się". A tak wogóle to jest wiele odmian Słowian.


eeeee a co mnie obchodzi, ze jakas osoba, ktora jest dla mnie totalnym no-namem z netu (Ty) jest typem nordycko jakims tam-jakims?
napisalam ogolnie, o tym jak mniej wiecej Slowianie wygladali przed migracjami, gdy jeszcze wedrowki wzdluz bagien Odry, nie byly takie popularne....
Gdy chcesz pisać o 'odmianach Słowian'... poczytaj jakieś książki o antropologii, ja rozumiem wolnośc słowa, ale po co strzepic jezyk po proznicy?

I przepraszam, ale przeczytaj sobie, pierwszy post tego watku, to być może zrozumiesz postawione w nim pytanie. Oj tak czytanie ze zrozumieniem to czarna magia w dzisiejszych czasach.

Wesolych Swiat i obfitujacego w edukacje Nowego Roku!

edit: wyobaczcie za ten EOT, no ale nie moglam :F

Edytowane przez Ankalime
Czas edycji: 2008-12-23 o 14:31
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:44   #355
ania2310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Typ urody typem ale nie wiem jak to jest ze zawsze sie polakow pozna
na wakacjach od razu czulam kto jest polakiem:P
widac z daleka ta nasza ordynarnosc i sposob chodzenia jakbysmy byli niewiadomo kim;p
ania2310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 18:51   #356
OE6
Zadomowienie
 
Avatar OE6
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 061
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ania2310 Pokaż wiadomość
Typ urody typem ale nie wiem jak to jest ze zawsze sie polakow pozna
na wakacjach od razu czulam kto jest polakiem:P
widac z daleka ta nasza ordynarnosc i sposob chodzenia jakbysmy byli niewiadomo kim;p


No dobrze, a co to ma do tematu URODY słowiańskiej? Nie każdy Polak jest ordynarny czy chodzi jak Pan wszystkich włości.

Zapytawszy mojego TŻ o tym co uważa przez określenie 'słowiański typ urody' odp mi, że wyobraża sobie ciepłą blondynkę o niebiesko/zielonych oczach, wystających kościach policzkowych i raczej okrągłej twarzyczce. Czyli nie ma to jak stereotyp . Sama wam powiem, że ja już nie wiem jak wygląda Słowianin z krwi i kości, bo to chyba jakiś dinozaur jest :P.

Pozdrawiam.
OE6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 21:04   #357
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Któraś z dziewczyn już pisała o badaniach antropologicznych i miała rację. W dzisiejszych czasach nikt nie ma prawdziwie słowiańskiej urody. Żeby wiedzieć jak ona wygląda trzeba by było właśnie sięgnąć do badań antropologicznych...

Uroda ta uległa zmianie - liczne najazdy mongołów, tatarów na ziemie Rusi a stamtąd na nasze, lata panowania tatarskiego nad tymi terenami, śluby, gwałty itp - rasy się mieszały, i to wszystko szło dalej, potem doszło do wymieszania się nacji zachodnioeuropejskich ze wschodnimi - Włochy, Francja były centrami kultury, wiele osób tam wyjeżdżało czy stamtąd przyjeżdżało...

Ostatnio koleżanka opowiedziała mi o artykule - znani genetycy angielscy prowadzili badania usiłujące wykazać genetyczne powiązania nacji... I okazało się, że Słowianie mają kod genetyczny najbardziej zbliżony do Indyjskiego...

Tak więc w obecnym czasie nie ma jednej i typowej słowiańskiej urody...
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:47   #358
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Jyotika Pokaż wiadomość
Tak więc w obecnym czasie nie ma jednej i typowej słowiańskiej urody...
To fakt...niemniej jednak miło tak sobie podyskutować o różnych typach urody

A propos: piszecie, że Polki (ogółem - Słowianki) kojarzą się wam z kobietą o mocno zarysowanych kościach policzkowych. A jaki typ charakteryzuje płaska buzia?
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:54   #359
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
To fakt...niemniej jednak miło tak sobie podyskutować o różnych typach urody

A propos: piszecie, że Polki (ogółem - Słowianki) kojarzą się wam z kobietą o mocno zarysowanych kościach policzkowych. A jaki typ charakteryzuje płaska buzia?
plaska buzia czyli taki jakby wklesniety nosek? mi sie to z tymi owlosionymi kotami kojarzy ogolnie Koreanki, Japonki czy Chinki maja malutkie noski i ze tak napisze slaby profil, malo wystajacy nosek i broda ale to takie skojarzenie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 19:19   #360
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
plaska buzia czyli taki jakby wklesniety nosek? mi sie to z tymi owlosionymi kotami kojarzy ogolnie Koreanki, Japonki czy Chinki maja malutkie noski i ze tak napisze slaby profil, malo wystajacy nosek i broda ale to takie skojarzenie
Mały nos też...ale chodziło mi głównie o "słaby profil" tzn. bez ostrych, wyrazistych rysów.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.