TWARZ- patenty na NAJ:) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 15:03   #181
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Naamah dziękuję!!! będę musiała spróbować tych retinoidów, skoro Tobie pomagają, to jest szansa, że mi też
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 15:59   #182
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Naamah dziękuję!!! będę musiała spróbować tych retinoidów, skoro Tobie pomagają, to jest szansa, że mi też
Nie ma za co - też mam nadzieje, że Ci pomogą - tylko na początku stosuj ostrożnie i obserwuj, jak skóra reaguje. To że w opisie mamy podobną cerę - nie znaczy że naprawdę tak jest...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:58   #183
Asiorka8
Przyczajenie
 
Avatar Asiorka8
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Dziewczyny, czy któraś z was poradziła by/poleciła jakieś kremy czy coś, na popękane naczynka na twarzy ? Konkretnie chodzi mi o policzki i nos... dodam również że mam dużo porów i mojej twarzy po krótkim czasie od umycia jej można smażyć frytki jest taka tłusta :/
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S.J.Lec

I Like U =]
Asiorka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 21:13   #184
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Tonik chciałam stosować przed Effaclarem jako wzmocnienie jego działania ok. 2 razy w tyg. Effaclar co trzeci dzień na przemian z Diacneal ( teraz już z pominięciem wrażliwych obszarów), a maseczka 1,2 razy w tyg. Diroseal miałam próbkę ale coś mnie wtedy zapchało, nie jestem pewna czy to był on właśnie ale profilaktycznie odstawiłam. Teraz będę musiała to dokładnie sprawdzić i potestować Diroseal, może akurat będzie pasował. Fajnie działał też na mnie Hydracid C SVR - ma w składzie retinol tylko jak się ma jego ilość do Diroseal i Diacneal, w sensie który z nich będzie mocniejszy? I czy Hdracid C zawiera w swoim składzie coś, co mogłoby zaszkodzić cerze naczynkowej?
Uwazam,ze przede wszystkim powinnas ulozyc konkretny plan pielegnacyjny i bez przesady tzn.masz cere naczynkowa i uwazalabym z kwasami zeby nie zrobic sobie krzywdy.Nie ma sensu wzmacniac dzialania czegos co i tak dziala Wierz mi,na szybko zaden efekt nie bedzie zadawalajacy i potrzeba czasu oraz kompleksowej pielegnacji by pozniej moc cieszyc sie prawie idealna cera.Pisze prawie bo wiem,ze cery naczynkowe sa specyficznie trudne

Proponuje zebys przejrzala watek,w ktorym padlo wiele gotowych zestawien i sporo juz zostalo napisane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412

Oraz skarbinca wiedzy dla cer naczynkowych
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19404

Hydracid C jest dobrym kremem szczegolnie przez zawartosc vit.C
tutaj masz wiecej info
https://wizaz.pl/basia_hydracid.php

Pozdrawiam



Cytat:
Napisane przez Asiorka8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was poradziła by/poleciła jakieś kremy czy coś, na popękane naczynka na twarzy ? Konkretnie chodzi mi o policzki i nos... dodam również że mam dużo porów i mojej twarzy po krótkim czasie od umycia jej można smażyć frytki jest taka tłusta :/
Zajrzyj do w/w watku dla cer naczynkowych Znajdziesz tam wiecej informacji,ktore beda dla Ciebie uzyteczne
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 17:49   #185
thabaka
Raczkowanie
 
Avatar thabaka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Brabancja Polnocna (Holandia)
Wiadomości: 172
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cera: mieszana ze sklonnoscia do wypryskow, zaskornikow. Niestety wciaz plamy potradzikowe

Moje rytulay:

Rano:
1. myje twarz Ziaja Calma HC za pomoca gabeczki przeznaczonej do mycia twarzy
2. przecieram skore tonikiem L'oreala DErma Genesis z kwasem hialuronowym. Zluszcza skore stopniowo i delikatnie.
3. nakladam krem matujacy AA na cala twarz z wyjatkiem oczu
4. na plamy po tradziku acnederm (dziala, stosuje od 2 miesiecy, widze spore efekty)
5. pod oczy krem aa odzywczy z serii zielonej
6. stosuje makijaz mineralny

Wieczorem:
1. zmywam makijaz Ziaja Calma HC a oczy dodatkowo plynem dwufazowym do demakijazu oczu albo oliwka dla dzieci hipp
2. nakladam krem Oriflame z vit. C
3. pod oczy odrobine maseczki nie wymagajacej zmywania AA
4. znow acnederm na slady po tradziku
5. olejek rycynowy na rzesy i brwi rosna

Szyja i dekolt- niestety tylko silnie nawilzajacy balsam np. AA z soja, bo kremy i sera sa za slab


Dodatkowo:
1. dwa razy w tygodniu nakladam maseczke nawilzajaca AA
2. dwa razy w tygodniu robie pilling twarzy i ciala - co ciekawe uzywam pillingu bodyshop amber rowniez do twarzy / na zmiane z wulkanicznym pillingem dax cosmetics
3. od czasu do czasu robie sobie maseczke z aspiryny lub ziela rozmarynu zmieszanego z woda i odrobina oliwy
4. czesto spryskuje twarz woda termalna lub hydrolatem rozmarynowym
__________________
rudy to nie tylko kolor włosów, to także stan ducha!
thabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 21:45   #186
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

A ja mam takie pytanie....macie jakąs radę na cienie pod oczami i świecącą się skórę na czole nastolatki ? Tzn. nigdy nie miałam tradziku czy też krost
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 15:02   #187
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Lolipopx3 na cienie pod oczami to: okład czymś zimnym, plastry ogórka, smarowanie jakimś kremem np. ze świetlikiem, maść z wit. A (pogrubia trochę naskórek, cienie są mniej widoczne), okład z czarnej/ zielonej herbaty, okład z aloesu, żel pod oczy zrobiony z łyżeczki żelatyny i odrobiny wrzątku, świetnie likwiduje opuchnięcia

Na świecące czoło: radzę nie używać matujących kremów bo one wysuszają skóre i potem świeci się jeszcze bardziej. Skóre najlepiej nawilżać jakimś kremem, stosować jakiś olej np. jojoba podobno dobry na takie świecenie, nie zapycha. No i polecam mycie twarzy wodą + mąką ziemniaczaną, masuj tym twarz ok. 5 min lub nawet dłuzej i spłucz.
W ciągu dnia skóra się mniej błyszczy. To dzięki skrobii zawartej w mące.

A teraz moje patenty :
-cevikap, jako serum z wit. C
-dermogal A+E
-stosowanie kremu jako maseczki, np Ziaja Calma HLC
-peeling enzymatyczny z kapsułek z bromeliną, papainą, lub peeling enz. ze sklepu
-olejek rycynowe/keratyna w kapsułkach/ wazelina na rzęsy + zalotka i nie używaniu tuszu
-mycie twarzy wodą i mąką dla matu
-toniki tylko domowej roboty: (z ogórka, rumianku, szałwii, cytryny, olejku grapefruitowego, octu jabłkowego)
-maseczka aspirynowa
-maść z wit. A pod oczy
-olejek z drzewa herb. punktowo
-zielona glinka w proszku
-kremy z mocznikiem
-cetaphil
-brązowa henna do brwi
-puder do h.intymnej zmieszany ze zwykłym, w celu rozjaśnienia odcienia i dla polepszenia stanu skóry
-pod oczy żel domowej roboty (żelatyna + wrzatek, zawiera wit. K i biotyne )
-oliwka Hipp do oczyszczania twarzy
-żele do twarzy tylko bez SLS (Hipp i Babydream)
-kozie mleko na twarz w celu oczyszczania
-masaż twarzy kostką lodu
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-08-16 o 15:22
illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 20:39   #188
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Dzięki muszę spróbowac
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 22:45   #189
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
(...)
-puder do h.intymnej zmieszany ze zwykłym, w celu rozjaśnienia odcienia i dla polepszenia stanu skóry
nie pomyłka?
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 10:40   #190
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Proponuje zebys przejrzala watek,w ktorym padlo wiele gotowych zestawien i sporo juz zostalo napisane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412

Oraz skarbinca wiedzy dla cer naczynkowych
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19404

Hydracid C jest dobrym kremem szczegolnie przez zawartosc vit.C
tutaj masz wiecej info
https://wizaz.pl/basia_hydracid.php

Pozdrawiam
Zajrzyj do w/w watku dla cer naczynkowych Znajdziesz tam wiecej informacji,ktore beda dla Ciebie uzyteczne
Podane przez ciebie linki nie wczytują się poprawnie-wyskakuje mi brak takiego wątku.Mogłabyś podać je jeszcze raz ? Bo sama mam cerę naczynkową i z chęcią poczytałabym te wątki.

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Lolipopx3 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie....macie jakąs radę na cienie pod oczami i świecącą się skórę na czole nastolatki ? Tzn. nigdy nie miałam tradziku czy też krost
O, sądząc z opisu masz cerę podobną do mnie. Też nigdy nie miałam trądziku, skóra świeci mi się odrobinkę na czole i są pojedyncze "niespodzianki" przed okresem, z roku na rok coraz mniej.
Stosuję : pod oczy-seria Dermacos Farmona,żel-serum z witaminą K i rutyną i krem Flos Lek hypoalergiczny i korektor Ever Fresh Maybelline (chyba będę musiałą zmienić bo ponoć go wycofują)
na błyszczenie- najlepiej działa regularne mycie pianką do twarzy Clean&Clear,w upały warto mieć przy sobie chusteczki matujące.
Ja używam też miejscowo podkładu korygującego Dermablend-on też matuje a przy okazji kryje np.rozszerzone naczynka na nosie czy drobne zmiany na policzkach i na czole.
No i Garnier bodajże wypuścił właśnie na rynek serię przeciw błyszczeniu-widziałam reklamy w Rossmann, można to przetestować.
No i kremy do cery mieszanej- sama przez lata sądziłam ,że mam suchą a dziś w diagnozie vichy consult wyszło mi ,że jednak mieszaną.Wybieram się na konsultacje w celu zweryfikowania tej diagnozy.Tobie też radzę zainteresować się tym jaką masz cerę bo może używasz źle dobranych kosmetyków. Ja dotąd używałam do cery suchej i alergicznej i możliwe,że pewne niedoskonałości skóry to był wynik przeciążenia jej w strefie T.
No ale ,że nie miałam nigdy trądziku a jedynie problem z naczynkami to do kosmetyczki czy dermatologa nie miałam potrzeby biegać.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 12:39   #191
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

palema nie, nie pomyłka Ten puder to alkagin
Zasypka na bazie naturalnej skrobi i wyciągów roslinnych posiada silne właściwości absorpcyjne, ochronne i odświeżające. Nie zawiera talku.

Składniki:
Skrobie z tapioki, pszenicy, ryżu i kukurydzy pomagają utrzymać skórę suchą i miekką.
Wyciągi z nagietka, malwy i lipy działają łagodząco i odświeżająco.
Tlenek cynku, alantoinian glinu posiadają właściwości antyseptyczne. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Witamina E, witamina F działają łagodząco, odbudowują równowagę skóry, neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników.

__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 13:17   #192
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Ja już mam dosyć swojej twarzy... Siedzę na biochemii od kilku dni, próbując się czegoś dowiedzieć, ale trochę za dużo tego dla mnie. A wracając - dziś, gdy spojrzałam w lustro w świetle dziennym dosłownie się popłakałam. Co tydzień wyskakuje mi wielka ropna, podskórna gula, która długo się utrzymuje, dodatkowo pozostawiając ślady :/ Mam dosyć! Co najciekawsze-te ohydy pojawiły się odkąd odrzuciłam używanie podkładów i zaczęłam się chronić kremami z wysokim filtrem. Nie wiem-może stres,odchudzanie mają na to wpływ? Na dniach mam zamiar kupić Acne-Derm, zobaczymy co z tego będzie... Choć kiedy myślę o kolejnym wysypie, który może się pojawić dostaję białej gorączki. Filtr kupię z Biodermy, SPF 50, więc ochrona będzie wysoka.
Przez pewien czas smarowałam się masłem kakaowym Ziai, myślicie, że to ono ma wpływ na te gule? Odłożyłam je, ale one nie ustały ,zresztą w moim otoczeniu jest mnóstwo osób, które używają tego kremu i nic im się nie dzieje

Od siebie powiem, że bardzo lubię przemywać twarz żelem Cethapil i nie miałam żadnych problemów, gdy używałam do nawilżania na noc kremu Bambino. Buzia była gładka jak pupa niemowlaka, a pryszcze wyskakiwały tylko przed okresem, czyli tak jak zawsze. Ideałów jednak wciąż poszukuję, w końcu to moje początki z biochemią. Dobrze, że powstał ten wątek-można się sugerować Waszym doświadczeniem (które podziwiam!) .

Ps. Duży wpływ na wygląd twarzy ma dieta. Po ostatniej libacji alkoholowej moja cera wyglądała koszmarnie, nie mówiąc już o kolejnych gulach. Polecam miętę, pokrzywę, zieloną herbatę, unikanie alkoholu i kawy, mineralną oraz owoce i warzywka
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 14:31   #193
Lolipopx3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 222
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Alli_That_Jazz -baaardzo dziękuję
A macie jakies sposoby by makijaż się dłużej trzymał ? Mam na myśli fluid czy podkład bo wiem że pod szminkę to lekko pudrem
__________________

58-57-56-55-54-53-52-51-50
Lolipopx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 17:20   #194
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Moja cera- mieszana, skłonna do przesuszania, zaskórniki na nosie, białe grudki wokół ust, często zaczerwienione policzki.

Odkąd nie kupuję drogeryjnych kosmetyków do twarzy, jej stan naprawdę się polepyszł.

Co robię
* myję twarz żelem babydream lub mydłem siarkowym ( mydłem wtedy gdy pojawią się pryszcze)
* jako tonik - borasol, nafta pichtowa, tonik aspirynowy - nie jednocześnie, tylko partiami w tej chwili własnie testuję naftę pichtową, widzę efekty.Czasami przemywam też mocym naparem z zielonej herbaty.
* krem - Humaktan
* maseczki- aspirynowa, mleczna, drożdzowa.
* wycieranie twarzy ręcznikami/husteczkami/wacikami
*nie wyciskanie
*olej rycynowy na zaczerwienienia
*parówka z kwiatem lipy- otwiera pory, przygotowuje do dalszych zabiegów
* maseczka z zielonej glinki Dermaglin
* Staram się ostatnio nie używać podkładu. Marnie mi to idzie,ale póbuję Póki co zamalowuje niedoskonałości korektorem,nakładam trochę pudru matującego i odrobinę różu na policzki.
*Na małe niespodzianki- pasta cynowa
* Na usta- tisane.

Będę testować

* Kapsułki Dermogal
*Olejek herbaciany

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-cevikap, jako serum z wit. C
Ale miesza się te kropelki z czymś czy nakłada bezpośrednio na całą twarz ? Lepsze będą te niż Juvit? I jaka cena?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 17:53   #195
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Ja już mam dosyć swojej twarzy... Siedzę na biochemii od kilku dni, próbując się czegoś dowiedzieć, ale trochę za dużo tego dla mnie. A wracając - dziś, gdy spojrzałam w lustro w świetle dziennym dosłownie się popłakałam. Co tydzień wyskakuje mi wielka ropna, podskórna gula, która długo się utrzymuje, dodatkowo pozostawiając ślady :/ Mam dosyć! Co najciekawsze-te ohydy pojawiły się odkąd odrzuciłam używanie podkładów i zaczęłam się chronić kremami z wysokim filtrem. Nie wiem-może stres,odchudzanie mają na to wpływ? Na dniach mam zamiar kupić Acne-Derm, zobaczymy co z tego będzie... Choć kiedy myślę o kolejnym wysypie, który może się pojawić dostaję białej gorączki. Filtr kupię z Biodermy, SPF 50, więc ochrona będzie wysoka.
Przez pewien czas smarowałam się masłem kakaowym Ziai, myślicie, że to ono ma wpływ na te gule? Odłożyłam je, ale one nie ustały ,zresztą w moim otoczeniu jest mnóstwo osób, które używają tego kremu i nic im się nie dzieje

Od siebie powiem, że bardzo lubię przemywać twarz żelem Cethapil i nie miałam żadnych problemów, gdy używałam do nawilżania na noc kremu Bambino. Buzia była gładka jak pupa niemowlaka, a pryszcze wyskakiwały tylko przed okresem, czyli tak jak zawsze. Ideałów jednak wciąż poszukuję, w końcu to moje początki z biochemią. Dobrze, że powstał ten wątek-można się sugerować Waszym doświadczeniem (które podziwiam!) .

Ps. Duży wpływ na wygląd twarzy ma dieta. Po ostatniej libacji alkoholowej moja cera wyglądała koszmarnie, nie mówiąc już o kolejnych gulach. Polecam miętę, pokrzywę, zieloną herbatę, unikanie alkoholu i kawy, mineralną oraz owoce i warzywka

A więc teraz coś odemnie... Pytałaś czy stres,odchudzanie mają wpływ na cerę. Tak, odchudzanie, a raczej zła dieta, złe nawyki żywieniowe mają wpływ na naszą cerę. Jeżeli np. je się dużo czekolad,chipsów to można się spodziewać paru niespodzianek gratis. Dlatego wiele kobiet stara się te rzeczy ograniczać (wiem, nie jest to łatwe ). Co do produktów Ziaji, może je używać 10koleżanek wokół mnie,ale akurat dla mojej skóry nie jest to wskazane. Tak za pewne jest i z Twoja z tego co piszesz. Więc radzę odstawić. I jeszcze na koniec mam pytanie - byłaś u dermatologa ze swoimi problemami? Myślę, że on mógłby doradzić coś



Lolipopx3 - wiele dziewczyn poleca przed makijażem potrzeć twarz kostką lodu, to chyba otwiera naczynia krwionośne (nie wiem czy dobrze napisałam) i pomaga w lepszym wchłanianiu podkładów, kremów itp. możesz też pomyśleć o bazie pod makijaż
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...


Edytowane przez Naciaaa1991
Czas edycji: 2009-08-17 o 17:57
Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:08   #196
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Narc nakłada się bezpośrednio na twarz, dość małą ilość Cevikap jest lepszy niż Juvit, bo jest mniejsze ryzyko zapchania, zawiera chyba mniej gliceryny. Ja za Cevikap zapłaciłam 5.50
Obecnie dodaję trochę kropelek do balsamu do ciała, maseczki, kąpieli stóp albo kremu, bo tanie są, a dobre, zawierają antyoksydanty, rozjaśniają, ale trzeba pamiętac o filtrach.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:24   #197
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Super Kupię przy najbliższej okazji
Co do filtrów, to jeszcze nie zaopatrzyłam się w żaden apteczny,ale jesienią muszę to zrobić..Najpierw będę musiała przewertować wizaż, a tego jest od groma Chcę coś leciutkiego Póki co kiedy już muszę wyjść na słońce nakładam beznadziejny krem z filtrem 50 eveline, o którym dowiedziałam się,że nie jest fotostabilny Na razie brak funduszy na avenki i tak dalej.. chyba kupię babydream z braku laku
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:42   #198
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Narc ja używam Babydream'u do ciała i uważam, że jest świetny, bardzo dobrze się wchłania, ale na twarz bym się bała, ale podobno też się dobrze sprawdza. Ja do twarzy używam Anthelios AC SPF30 do cery tłustej i jest dla mnie niezastąpiony niestety drogi, 65 zł
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 23:02   #199
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

No własnie, drogi A na ile starcza?
Ja też do ciała używam babydream, i też się trochę boję na twarz, ale z braku innych muszę Zresztą ja nie mam bardzo, bardzo brzydkiej cery, więc myślę,że tragedii nie zrobi.
Ale mimo wszystko muszę zaoszczędzić na coś lepszego, dla samego komfortu chociaż i dobrego samopoczucia
Może zimą i jesienią będą jakieś promocje w super-pharmie
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:18   #200
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Naciaaa1991 ja myślałam raczej o tym, że jem znacznie mniej niż kiedyś i może przez to organizm się buntuje? Bo moja dieta jest całkowicie bezpieczna i bardzo zdrowa! Słodycze jem raz w tygodniu, chipsów w ogóle... Głównie ciemne pieczywo, mnóstwo warzyw i owoców! Najbardziej drażni mnie fakt, że zanim zaczęłam się odchudzać i pochłaniałam całe ilości niezdrowych świństw moja buzia wyglądała znacznie lepiej niż teraz! Odstawiłam też podkład, a tutaj takie niespodzianki...

Zresztą-to samoi mam z włosami! Od trzech miesięcy nie farbuję, nie prostuję, kuruję włoski jak mogę, piję pokrzywę, a one... wypadają jak oszalałe ,mam wrażenie, że będę łysa

Jestem naprawdę zdruzgotana. Im chcę lepiej, tym wychodzi gorzej. O dermatologu myślałam, ale mój TŻ mnie wyśmiał-przyjdzie młoda dziewczyna, bo czasem jej wyskoczy pryszcz, a ona chce mieć idealną cerę Już sama nie wiem...
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:41   #201
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Też tak miałam przez pewien czas. Nie wiem czemu tak się działo. Teraz już się wszystko uspokoiło.
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 12:21   #202
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Narc no babydream to mają raczej proste składy, filtr to co prawda co innego, ale może się sprawdzi, jak będziesz mogła, to napisz potem jak się sprawuje na twarzy Ten Anthelios to takie małe opakowanko jest, wbrew pozorom starcza na dosyć długo. Jest tego 75ml, starcza mi na półtorej miesiąca - 2 miesiące, jeśli używam bez przerwy. Ale i tak 60 zł (już po promocji) co dwa miesiące...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:19   #203
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Ja już mam dosyć swojej twarzy... Siedzę na biochemii od kilku dni, próbując się czegoś dowiedzieć, ale trochę za dużo tego dla mnie. A wracając - dziś, gdy spojrzałam w lustro w świetle dziennym dosłownie się popłakałam. Co tydzień wyskakuje mi wielka ropna, podskórna gula, która długo się utrzymuje, dodatkowo pozostawiając ślady :/ Mam dosyć! Co najciekawsze-te ohydy pojawiły się odkąd odrzuciłam używanie podkładów i zaczęłam się chronić kremami z wysokim filtrem. Nie wiem-może stres,odchudzanie mają na to wpływ? Na dniach mam zamiar kupić Acne-Derm, zobaczymy co z tego będzie... Choć kiedy myślę o kolejnym wysypie, który może się pojawić dostaję białej gorączki. Filtr kupię z Biodermy, SPF 50, więc ochrona będzie wysoka.
Przez pewien czas smarowałam się masłem kakaowym Ziai, myślicie, że to ono ma wpływ na te gule? Odłożyłam je, ale one nie ustały ,zresztą w moim otoczeniu jest mnóstwo osób, które używają tego kremu i nic im się nie dzieje

Od siebie powiem, że bardzo lubię przemywać twarz żelem Cethapil i nie miałam żadnych problemów, gdy używałam do nawilżania na noc kremu Bambino. Buzia była gładka jak pupa niemowlaka, a pryszcze wyskakiwały tylko przed okresem, czyli tak jak zawsze. Ideałów jednak wciąż poszukuję, w końcu to moje początki z biochemią. Dobrze, że powstał ten wątek-można się sugerować Waszym doświadczeniem (które podziwiam!) .

Ps. Duży wpływ na wygląd twarzy ma dieta. Po ostatniej libacji alkoholowej moja cera wyglądała koszmarnie, nie mówiąc już o kolejnych gulach. Polecam miętę, pokrzywę, zieloną herbatę, unikanie alkoholu i kawy, mineralną oraz owoce i warzywka

Ja kiedyś posmarowałam się masłem kakaowym ziaji TO BYŁ KOSZMAR takiego wysypu nie miałam nigdy. Mam cerę mieszaną i chyba po prostu mnie zapchał. Co do unikania alkoholu i kawy zgadzam się w 100% tyle że ja rano bez kawy nie funkcjonuje, wiec piję tylko jedną dziennie Staram się też ograniczać białe pieczywo , fast foody i słodycze
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:43   #204
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Mam 25 lat, cere sucha, cienka, latwo sie czerwienie..na szczescie prawie nic mnie nie uczula, a uwielbiam wyprobowywac nowe kosmetyki..
Do twarzy uzywam drozszych kosmetykow, na innych czesciach ciala oszczedzam

Moje sposoby:
* wieczorem zawsze demakijaz, chocbym miala usnac na stojaco przy umywalce
* wieczorem myje twarz delikatnym zelem (np. Avene)lub mydelkiem naturalnym (Aubrey Organics), potem krem pod oczy i krem mocno nawilzajacy i odzywczy na noc - obecnie Burt's Bees, przecudowny!
* rano mycie i krem nawilzajacy, ale czesto zdarza mi sie zapomniec w sumie nie wplywa to za bardzo na moja skore, po nocy jest zazwyczaj matowa i promienna
* raz - dwa razy w miesiacu peeling i maseczka ( staram sie wprowadzic w zycie czestsze uzywanie maseczki..)
* rzadko sie maluje, puder w kamieniu na jakies wyjscie, podklad naprawde od swieta
* filtry bardzo wysokie, ale tylko wtedy, jak wiem, ze bede lazic w sloncu - nie cierpie ich
* nie pale
* duuzo wody z cytryna, herbaty zielone i zielone
* staram sie nie stresowac - od tego niespodzianki mi wyskakuja, no i staram sie pamietac, zeby nie dotykac czesto twarzy
* uzywalam kiedys olejow np. z jojoby i bardzo dobrze dzialaly, musze do tego wroci.c
* mam psakudne cienie pod oczami od zawsze, ale nie wynalazlam nic co pomaga, dlatego codziennie korektor.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 11:22   #205
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

henieczka próbowałas na cienie pod oczami wit C? ja co prawda bardzo duzych cieni nie miałam ale zawsze jakieś były pod oczami, kupiłam Wit C w płynie w aptece juwit i używałam pod oczy i na twarz tez, po czasie naprawde cienie mi zgineły az sie zdziwiłam, skóra pod oczami jasniejsza
Babydream SPF 50 mnie troche zapchał zwłaszcza na brodzie czytałam świetne opinie o nim no i jest bardzo tani w porównaniu do innych kremów z wysokimi filtrami wiec kupiłam ale niestety u mnie sie on nie spisałam dobrze, mieszałam go z HA zeby troche byłlżejszy ale i tak na brodzie zapychał
Moje sposoby:
-zawsze robie demakijaż, zawsze ake to zawsze, żeby nie wiem jak padnieta była musze twarz dobrze oczyscic
-wieczorem mleczko nakładam na twarz, chwikle masuje, makijaz sie rozpusci, usuwam go płatkami nasaczonymi woda mineralna,myje mydłem Biały Jelen z lnem (nie codziennie, tak co 2-3dni), pianka z L`oreala w różowym opakowaniu, potem przecieram hydrolatem, serum Lemon zmieszane z HA, krem pod oczy lub wit C w płynie pod oczy zawsze
-co drugi dzien wieczorem zamiast hydrolateu przecieram twraz tonikiem z kwasami różano-mleczny z BU
-rano przecieram twarz hydrolatem, potem maleńka porcja wit c w płynie, na to filtr SPF 50 Iwostin, albo tylko sam filtr
-nie dotykam i nie wyciskam nic na twarzy, tzn staram sie
-duzo pije wody niegaz, herbaty zielonej i ziołowych herbat
-kawa sporadycznie
-dieta i jeszcze raz dieta, duzo warzyw, owoców, zdrowa zywnosc, zadnych fast foodow, chipsów itp, czasami cos słodkiego
-maseczki najczesciej domowe: drożdzowa, z owoców, z płatków owsianych,aspirynowa co 2-3dni, czasami jak mi sie nie chce to maseczka ze sklepu
-peeling robie rzadko, woel maski oczyszczajace np.z glinki, drożdzy
-staram sie rzadko malowac i delikatnie
-duzo śpie, przed snem wietrze pkój, staram sie nie stresowac
-ruch na swierzym powietrzu o tak niesamowicie poprawia cere
-na niespodzianki pasta cynkowa lub aspiryna rozpuszczona w kropli wody
-olejek rycynowy na rzesy i brwi na noc
-na usta maść z wit A, alantan lub z ziaji oliwkowy opatrunek dla skóry (zalezy co mam pod reka), teraz ukrece balsam do ust sama
-planuje tonik domowej robot, jakbyscie miały jakies przepisy na toniki to wrzucajcie przepisy, bede wdzieczna,
illegale pisałas ze uzywasz tonikow tylko domowych, mozesz dac przepi na jakis??
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 19:17   #206
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
henieczka próbowałas na cienie pod oczami wit C? ja co prawda bardzo duzych cieni nie miałam ale zawsze jakieś były pod oczami, kupiłam Wit C w płynie w aptece juwit i używałam pod oczy i na twarz tez, po czasie naprawde cienie mi zgineły az sie zdziwiłam, skóra pod oczami jasniejsza
Babydream SPF 50 mnie troche zapchał zwłaszcza na brodzie czytałam świetne opinie o nim no i jest bardzo tani w porównaniu do innych kremów z wysokimi filtrami wiec kupiłam ale niestety u mnie sie on nie spisałam dobrze, mieszałam go z HA zeby troche byłlżejszy ale i tak na brodzie zapychał
Moje sposoby:
-zawsze robie demakijaż, zawsze ake to zawsze, żeby nie wiem jak padnieta była musze twarz dobrze oczyscic
-wieczorem mleczko nakładam na twarz, chwikle masuje, makijaz sie rozpusci, usuwam go płatkami nasaczonymi woda mineralna,myje mydłem Biały Jelen z lnem (nie codziennie, tak co 2-3dni), pianka z L`oreala w różowym opakowaniu, potem przecieram hydrolatem, serum Lemon zmieszane z HA, krem pod oczy lub wit C w płynie pod oczy zawsze
-co drugi dzien wieczorem zamiast hydrolateu przecieram twraz tonikiem z kwasami różano-mleczny z BU
-rano przecieram twarz hydrolatem, potem maleńka porcja wit c w płynie, na to filtr SPF 50 Iwostin, albo tylko sam filtr
-nie dotykam i nie wyciskam nic na twarzy, tzn staram sie
-duzo pije wody niegaz, herbaty zielonej i ziołowych herbat
-kawa sporadycznie
-dieta i jeszcze raz dieta, duzo warzyw, owoców, zdrowa zywnosc, zadnych fast foodow, chipsów itp, czasami cos słodkiego
-maseczki najczesciej domowe: drożdzowa, z owoców, z płatków owsianych,aspirynowa co 2-3dni, czasami jak mi sie nie chce to maseczka ze sklepu
-peeling robie rzadko, woel maski oczyszczajace np.z glinki, drożdzy
-staram sie rzadko malowac i delikatnie
-duzo śpie, przed snem wietrze pkój, staram sie nie stresowac
-ruch na swierzym powietrzu o tak niesamowicie poprawia cere
-na niespodzianki pasta cynkowa lub aspiryna rozpuszczona w kropli wody
-olejek rycynowy na rzesy i brwi na noc
-na usta maść z wit A, alantan lub z ziaji oliwkowy opatrunek dla skóry (zalezy co mam pod reka), teraz ukrece balsam do ust sama
-planuje tonik domowej robot, jakbyscie miały jakies przepisy na toniki to wrzucajcie przepisy, bede wdzieczna,
illegale pisałas ze uzywasz tonikow tylko domowych, mozesz dac przepi na jakis??
Taka aspiryna np.firmy Bajer? Taka normalna, którą zwalcza się objawy grypy? Rozpuszczasz ją w wodze i co dalej?
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 19:34   #207
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
-planuje tonik domowej robot, jakbyscie miały jakies przepisy na toniki to wrzucajcie przepisy, bede wdzieczna,
illegale pisałas ze uzywasz tonikow tylko domowych, mozesz dac przepi na jakis??
-tonik aspirynowy: 20 ml aspiryny w pojemniku z wodą destylowaną (chyba może być mineralna) tonik z kwasami, oczyszczająco-złuszczający

-tonik z rumianku, czyli zaparzony rumianek, można zrobić też z szałwii i innych w zależności od potrzeb

-tonik cytrynowy, chyba znany

-tonik octowy, czyli woda + ocet jabłkowy

-sok z aloesu do picia, zamiast toniku

-do wody destylowanej można dodać: niacynamidu; mocznika; kwasu mlekowego; d-pantenol i też wychodzi świetny tonik

Trzeba pamiętać, żeby trzymać toniki w lodówce, generalnie max. 2 tyg
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 22:38   #208
de em
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 486
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

Wspaniały wątek

Picie wody z cytryną rano to wystarczy po prostu do przegotowanej wody dodać cytryny? dużo? trzeba rano czy bez znaczenia kiedy?
__________________
01.01.2010.
*zapuszczam włosy!
*dbam o cerę!
*nie jem słodyczy!
*oszczędzam!
*ćwiczę, więcej chodzę na spacery i ogólnie więcej się ruszam!
*piję zieloną herbatę!
*więcej się uczę!
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65
de em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 11:39   #209
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

illegale dziekuje za przepisy zrobie ten z woda destylowana i dodatkiem, tylko wode musze kupic
Cytat:
Napisane przez Naciaaa1991 Pokaż wiadomość
Taka aspiryna np.firmy Bajer? Taka normalna, którą zwalcza się objawy grypy? Rozpuszczasz ją w wodze i co dalej?
tak zwykła aspiryna taka bez otoczki, trzeba ja rozpulchnik z mala iloscia wody, dosłownie z kropla, musi byc gesta papka zeby nie splywała, nałożyc na wyprysk, po kilkunastu min zrobi sie krucha i ja lekko skruszyc z twarzy
Cytat:
Napisane przez de em Pokaż wiadomość
Wspaniały wątek

Picie wody z cytryną rano to wystarczy po prostu do przegotowanej wody dodać cytryny? dużo? trzeba rano czy bez znaczenia kiedy?
tak do wody mineralnej niegaz lub przegotowanej trzeba dodac sok z cytryny ile chcesz, moze byc plaster cytryny, ja dodaje sok z połowy cytryny i pije, woda nie moze byc goraca gdyz wit C nieszczy zostanie zniszczona w wysokiej temp
najlepiej pic rano przed sniadaniem ale chyba nie ma to bardzo duzego znaczenia, ja pije rano lub wieczorem jak mi sie chce
__________________

Edytowane przez oczko1205
Czas edycji: 2010-01-05 o 11:42
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 16:31   #210
de em
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 486
Dot.: TWARZ- patenty na NAJ:)

dziękuję za odpowiedź, oczko1205, chyba zacznę pić
__________________
01.01.2010.
*zapuszczam włosy!
*dbam o cerę!
*nie jem słodyczy!
*oszczędzam!
*ćwiczę, więcej chodzę na spacery i ogólnie więcej się ruszam!
*piję zieloną herbatę!
*więcej się uczę!
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65
de em jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.