Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-07, 23:22   #1021
olga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

ja biore novynette od okolo tygodnia. powiem wam ze biust powiekszyl mi sie juz troche. moj partner tez to zauwazyl. poza biustem nie doszlo mi adnych kilogramow p te tabletki dzxialaja na mnie super bo nawet samopoczucie jest ok. pozdrawiam
olga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 23:24   #1022
olga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

aha i jeszcze je dno. ginekolog nie powiedzial mi po ilu tabsach moge wspolzyc. powiedzial tylko ''na ulotce bedzie napisane', nic jednak nie bylo ;p pliss pomozcie ;p
olga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 00:13   #1023
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

Cytat:
Napisane przez olga89 Pokaż wiadomość
aha i jeszcze je dno. ginekolog nie powiedzial mi po ilu tabsach moge wspolzyc. powiedzial tylko ''na ulotce bedzie napisane', nic jednak nie bylo ;p pliss pomozcie ;p
Jeśli pierwszą tabletkę bierzesz w pierwszym dniu miesiączki to jesteś zabezpieczona od początku. Tak więc po okresie można już... hm... korzystać

Co to za dziwny lekarz który nie odpowiada na pytania? To jego obowiązek. Nieważne, czy informacja która Cię interesuje jest gdzieś napisana czy też nie - on ma Ci odpowiedzieć.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 08:52   #1024
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

Ja po Novynette chudnę.
Możliwe, że dochodzą też inne czynniki, a nie koniecznie jest to sprawą hormonów. Jednak mam koleżankę która bardzo przytyła po tych tabletkach. U mnie takiej reakcji nie ma. Kolejny raz widać, że każdy organizm reaguje inaczej.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:11   #1025
coco chanel
Raczkowanie
 
Avatar coco chanel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

w ulotce jest napisane ze pierwsza tabletke powinno sie wziac w pierwszym dniu okresu wtedy jest sie zabezpieczonym juz od pierwszej, albo piatego dnia cyklu wtedy trzeba przez 7 dni sie dodatkowo zabezpieczac, a Ty którego dnia cyklu wzielas??
coco chanel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 12:02   #1026
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez weronika506 Pokaż wiadomość
hmm ja tez mam takie pytanko . Byłam niedawno u Pani Gin i przepisała Mi tabletki NOVYNETTE. chciałąm sie zapytac po ilu dniach można współżyc z Tż ? bo okres miałąm niedawno i rozmawiałm z Gin i powiedziałą z moge kiedy chce zaczać brac. wziełąm dziś pierwsza o 20 .
Ze mozesz wziac kiedy chcesz????????? Oo Uciekaj od tej ginekolog bo gada bzdury. Mozesz wziac tylko 1 dnia cyklu (czyli w 1 dzien okresu) lub w dzień piąty, ale tylko, jezeli ginekolog zaakceptuje to. Jezeli ta pani doktor mowi ze mozesz sobie brac kiedy chcesz to ja bym sie od niej wypisała jak najszybciej.

Ps. czy ta pani doktor zleciła jakies badania zanim przepisała te tabletki?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 13:52   #1027
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

może żle Mnie zrozumiałyście . okres miałam niedawno i mam bardzo nie regularny wypadł by mi gdzies pod koniec sierpnia . to zapytałąm sie jej czy mogła bym zaczac wcześniej bez okresu . to poweidziała mi tak . ale musze miec dodatkowe zabezpieczenie . i wszysko jest Ok
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 14:02   #1028
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

No nie wiem, jak dla mnie to to jest mieszanie w gospodarce homonalnej. Nie bez przyczyny bierze sie w 1 dzien cyklu, niewazne jak bardzo nieregularny masz okres. Ja bym to skonsultowała z innym lekarzem.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 14:07   #1029
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

jejKu . ale zabezpieczenie jest takie samo ? jak by bałą tam w pierwzym dniu cyklu?
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 15:09   #1030
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Nie, zabezpieczona jestes tylko wtedy kiedy wezmiesz tabletke w 1 dniu cyklu - 1 dzien okresu. Jezeli wezmiesz w 5 dniu cyklu, musisz sie zabezpieczac przez tydzien. Jezeli w srodku cyklu to wydaje mi sie ze dopiero i tak od nowego cyklu bedziesz zabezpieczona.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 15:19   #1031
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie, zabezpieczona jestes tylko wtedy kiedy wezmiesz tabletke w 1 dniu cyklu - 1 dzien okresu. Jezeli wezmiesz w 5 dniu cyklu, musisz sie zabezpieczac przez tydzien. Jezeli w srodku cyklu to wydaje mi sie ze dopiero i tak od nowego cyklu bedziesz zabezpieczona.
też mi się tak wydaje.


a tak à propos to wziełam wczoraj pierwszą tabletkę.
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 15:37   #1032
olga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Novynette a powiększenie biustu

hehe ja sie cieesze ze tylko moj biust rosnie ;p a co do lekarza to bardzo bylam zaskoczona opowiedzia. do tego wiecie ja bylam u tego ginekologa pierwszy raz to byla babka i badanie zrobila mi tak ze myslalam ze umre z bolu, zero delikatnosci ;p co za baba.
te novynette to moje pierwsze tabsy, chce zrobic niespodzianke chlopakowi (nie uprawiamy sexu) on sie boi ze jak zaczniemy wspolzyc to w gumach bedize mniej wyczuwalne wszystko :P ciekawe jak mu si espodoba niespodzianka :p
olga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 15:39   #1033
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

No to gratulacje i oby wszystko było dobrze - mówie o skutkach ubocznych.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 17:30   #1034
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Ja od dwóch tygodni biore, przed zapisaniem miałam zrobione wszystkie badania wiec byłam w miare spokojna.
Nie mam praktycznie żadnych skutków ubocznych oprócz tego że mnie wysypało na twarzy troche, ale mam nadzieje ze wszystko poschodzi
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 18:03   #1035
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

wow ! Każdy mówi inaczej ! i o teraz mam zrobic ?
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 19:45   #1036
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez weronika506 Pokaż wiadomość
wow ! Każdy mówi inaczej ! i o teraz mam zrobic ?
Chyba nie pozostaje nic innego jak poczekać z tabletkami i pójśc do kompetentnego lekarza, który ma chociaż blade pojęcie o hormonach. Rozumiem jak bardzo kusząca jest perspektywa kochania sie bez dodatkowego zabezpieczenia, ale chyba nie chcesz zostać młodą mamą z winy niedouczonej lekarki.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 21:00   #1037
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ale mówiłąm ze bedziemy używac gumki !
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 21:06   #1038
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
No to gratulacje i oby wszystko było dobrze - mówie o skutkach ubocznych.
dzieki, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo mam zamiar je pierwszy raz wyprobowac juz w weekend. no i to bedzie pierwszy raz w ogole :P

a dzisiaj jedyne co to borykam sie z bólem brzucha, to jest co miesieczna katorga.. 2 dzien okresu, wzielam 4 nospy i 2 apapy bo z tego bólu płakałam i nie mogłam się uczyć na egzamin, a i tak mało co pomogło, na dodatek zrobiłam się tak senna, że musialam położyć się spać, więc tak czy siak z nauki nici :/ mam nadzieje, ze po tabletkach te bóle beda choc troche mniej intensywne..
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 21:48   #1039
olenka_69
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 39
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

biore te tabletki od 3 cykli przytyam 4 kg i biust urusl w ciagu 2 tygodni z duzego B do D ...ponadto pierwsyz cykl byl masakra ..mialam codzienne plamienia ..a tak poza to wszytsko super w czwartek do ginekologa zastanawiam sie nad mini pigulka
olenka_69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 22:03   #1040
weronika506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 76
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

a ja dzis juz 2-gą tabletke łykłąm . jak narazie to dobrze sie czuje zobaczymy co bedzie potem . pozdrawim goraco
weronika506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 11:14   #1041
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olenka_69 Pokaż wiadomość
biore te tabletki od 3 cykli przytyam 4 kg i biust urusl w ciagu 2 tygodni z duzego B do D ...ponadto pierwsyz cykl byl masakra ..mialam codzienne plamienia ..a tak poza to wszytsko super w czwartek do ginekologa zastanawiam sie nad mini pigulka
Wiesz, podobno mini pigułka nie jest wcale lepsza pod względem ogólnego czucia się - wiem opinie od paru koleżanek które z chęcią przestawiły sie na normalne dwuskładnikowe tabletki. Oczywiscie, Tobie moga przypasować, musisz popróbować.

Mój biust zawsze był duży i jego powiększeń nie zauważam A co do tycia to akurat jestem na diecie, i raczej chudne
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 12:25   #1042
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziewczyny, czy mdłości mogą wystąpić już po 2 tabletce? wczoraj cały wieczór mnie mdliło, a jak chciałam się położyć to nie mogłam znaleźć dobrej pozycji, bo w każdej było mi niedobrze i myślałam, że zaraz zwymiotuje, przez co nie mogłam zasnąć chyba z 2 godziny. nigdy wcześniej się tak nie czułam, nie wiem czy to może być spowodowane tabletkami
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 20:46   #1043
Alicja08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 22
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Dokładnie jeśli zaczniesz brać od 1 dnia miesiaczki to działanie jest odrazu, natomiast jeśli przegapisz i np nie kupic tabletek w odpowiedim czasie to mozesz zaczac brac je 5 dnia bez względu na to czy krwawienie ustąpiło, czy też nie ale wtedy zabezpieczenie uzyskujesz później czyli po pierwszy opakowaniu, to wszystko wycztałam na ulotce a co do tego długiego okresu o którym dziewczyny pisały wczesiej , ja przy pierwszym opakowaniu miałam okres dłuższy niz zwykle trwał kolo 8 dni, a następnie przez całe opakowanie az do nastepnego krwawienia było takie plamienie nie mozna nazwac tego okresem wszystkie objawy ustopiły gdy zaczełam 2 opakowanie, dla mnie sa super bardzo dobrze sie po nich czuje, nie wpadaja mi włosy tak jak pisała któraś wczesniej, i co najwazniejsze nie przytyłam zupełnie az moja pani ginegkolog się smiała ze patrząc na mnie trudno uwierzyc ze po tabletkach mozna przytyc a cera sie bardzo poprawiła
Alicja08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 20:54   #1044
Alicja08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 22
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

zaczarowana, na prawde lekarz powiedział Ci ze to normalne i powinnas się odchudzac? Moja pani doktor jest innego zdania, odrazu na poczatku gdy przepisała mi tabletki (najpierw na 3 miesiace po to aby własnie sprawdzic czy sa odpowiednie) ostrzegła ze mozna po nich tyć że kazdy organizm regauje inaczej i jest to sprawa zupełnie indywidualna, i jezeli po nich przytyje to sprobujemy innych, jednak dla mnie ta idealne, a np moja kolezanka tez miała je przepisane i przytyła 5 kg po nich wraz z lekarzem zdecydowała i sprobowaniu innych i teraz bierze inne( nie pamietam niestety jakie) i wróciła do tali osy) moze powinnas sprobowac je zmienic?
Alicja08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 13:22   #1045
maitris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 6
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Mam pytanie, biorę tebletki rano, zawsze o tej samej porze (równo o tej samej godzinie ), a przczytałam, że większość z Was bierze wieczorem i tak jest lepiej... ale czy wieczorem jest wygodniej je brać (pamiętać o nich) czy ma to jakieś znaczenie zdrowotne/skutkowe?
maitris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 14:46   #1046
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Podobno jak sie bierze wieczorem to jest mniej odczuwalnych skutków ubocznych (po prostu je prześpisz), ale czy jest w tym prawda to nie wiem. Co do skutecznosci to nie ma różnicy,
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 16:21   #1047
k1027
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Exclamation Dluuuugi brak okresu...

Mam nietypowy problem, dosc dziwny i dla mnie niespodziankowy. Biore tabletki mercilon od jakis 7miesiecy. Od tego czasu okres sie wyregulowal i byl zasadniczo tak jak ma byc, w przerwie 7dniowej. Miesiac temu sie nie pojawil.
Dla sprawdzenia zrobilam tes i wynik byl negatywny. W tym tygoniu znowu sie nie pojawil. Drugi test-negatywny. Nie za bardzo wiem co myslec i czy wogole sie tym denerwowac. Mialam ostatnio sporo stresu i troche chorowalam ale czy to moglo spowodowac jego totalny zanik??? Dodam ze miesiac temu zaczelam wspolzyc z partnerem po kilkutygoniowej przerwie. Moze ktoras z was miala podobny problem? Piszcie, musze uspokajac sumienie i serce
k1027 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 16:33   #1048
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

DZiwie ci sie, ze odrazu jak mialas problem z okresem mimo brania tabletek nie poszlas do lekarza. Nie pojmuje tego jak mozna nie interesowac sie stanem swojego zdrowia. DZiewczyno ty idz do lekarza a nie pytasz o takie rzeczy na forum.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 16:48   #1049
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Dluuuugi brak okresu...

obserwujesz swoj organizm?? .. nie czujesz ze zbliza sie okres??
jesli nie.. to radzilabym isc do lekarza
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 18:09   #1050
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Mi lekarz powiedział, że mogę się źle czuć po przyjęciu pierwszej dawki hormonów, więc myslę, że to możliwe.
Ja dzisiaj wezmę pierwszą..Mam nadzieje, ze udało mi się trafić za pierwszym razem i będzie ok, jak u większości z was. Na pewno opiszę swoje wrażenia

Mam jednak wątpiliwości.. Pierwszy dzień okresu u mnie to włąsciwie plamienie, więc nie wiem czy zaczynać brać juz dzisiaj (1dzien cyklu) czy zaczekać na jutro na silniejsze krwawienie?
__________________

Edytowane przez tutaj
Czas edycji: 2008-07-10 o 18:11 Powód: dop
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.