OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 08:30   #1891
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rubinka01b Pokaż wiadomość
jaka mieszkanka olejów będzie dobra na tłustą skóra z trądzikiem zaskórniakowym? mam twarz w czarnych, paskudnych wągrach. rozszerzone pory i szybko się świecę, czy oleje pomogą?
myslalam o rycynowym + oliwka hipp + ,.... ? może kokosowy?
Proszę, ten post powinien pomóc Ci w doborze oleju do mieszanki.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:42   #1892
Rubinka01b
Raczkowanie
 
Avatar Rubinka01b
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 409
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziękuje ślicznie
__________________
While there are others who want each moment to last forever.


Rubinka01b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:38   #1893
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny Kochane potrzebuję pomocy! Miną miesiąc jak stosuję OCM ( 30% olej rycynowy + 70% olejek babydream niebieski) Moja pielęgnacja wygląda tak:
rano myje twarz olejkiem myjącym herbacianym z BU później spryskuję twarz hydrolatem oczarowym z BU i tyle (wcześniej używałam kremu nivea anti-spot ale jedna z was mi napisała że jest nafaszerowany chemią więc przestałam go uzywać) wieczorem robię OCM i znowu hydrolat, co drugi dzień na wieczór robię jeszcze maseczkę Queen Helene i tonik z kwasami z BU. Niestety mam problem bo buzia mi się bardzo przesuszyła, swędzi mnie i nadal wyskakują mi krostki napewno w najbliższym czasie zmienię mieszankę może mi nie służy( z innym olejem spróbuję mam w planach: konopny, z krokosza barwierskiego lub z czarnuszki siwej gdyż podobno nadaja się do mojej cery tłusta trądzikowa) chcę coś kupić do nawilżenia mojej buzi co nada się pod makijaż, ponieważ teraz nawet nie moge nałozyc podkładu bo bardzo brzydko to wygląda taka sucha łuszcząca się skóra. Peelingu mechanicznego zrobic nie moge bo zaraz mnie zsypuje okropnie krostami Mogły byście mi coś polecić? Dodam jeszcze że po każdym kremie jaki do tej pory uzywałam miałam wrażenie że cera mi się bardziej przetłuszczała i mam wrazenie że wszystko mnie zapycha pomóżcie proszę bo moja buźka jest w opłakanym stanie sucha i odwodniona
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:53   #1894
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Dziewczyny Kochane potrzebuję pomocy! Miną miesiąc jak stosuję OCM ( 30% olej rycynowy + 70% olejek babydream niebieski) Moja pielęgnacja wygląda tak:
rano myje twarz olejkiem myjącym herbacianym z BU później spryskuję twarz hydrolatem oczarowym z BU i tyle (wcześniej używałam kremu nivea anti-spot ale jedna z was mi napisała że jest nafaszerowany chemią więc przestałam go uzywać) wieczorem robię OCM i znowu hydrolat, co drugi dzień na wieczór robię jeszcze maseczkę Queen Helene i tonik z kwasami z BU. Niestety mam problem bo buzia mi się bardzo przesuszyła, swędzi mnie i nadal wyskakują mi krostki napewno w najbliższym czasie zmienię mieszankę może mi nie służy( z innym olejem spróbuję mam w planach: konopny, z krokosza barwierskiego lub z czarnuszki siwej gdyż podobno nadaja się do mojej cery tłusta trądzikowa) chcę coś kupić do nawilżenia mojej buzi co nada się pod makijaż, ponieważ teraz nawet nie moge nałozyc podkładu bo bardzo brzydko to wygląda taka sucha łuszcząca się skóra. Peelingu mechanicznego zrobic nie moge bo zaraz mnie zsypuje okropnie krostami Mogły byście mi coś polecić? Dodam jeszcze że po każdym kremie jaki do tej pory uzywałam miałam wrażenie że cera mi się bardziej przetłuszczała i mam wrazenie że wszystko mnie zapycha pomóżcie proszę bo moja buźka jest w opłakanym stanie sucha i odwodniona
Jak masz sucha skórę, to chyba już nie tłustą trądzikową, co?
Moim zdaniem przesuszyłaś sobie skórę właśnie pielęgnacją jak dla tłustej, to jest najczęstsza przyczyna problemów z cerą...
Daj następnym razem 10% rycyny. Ja mam cerę mieszaną, daję minimalną ilość rycyny i jest tylko lepiej.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 11:08   #1895
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Jak masz sucha skórę, to chyba już nie tłustą trądzikową, co?
Moim zdaniem przesuszyłaś sobie skórę właśnie pielęgnacją jak dla tłustej, to jest najczęstsza przyczyna problemów z cerą...
Daj następnym razem 10% rycyny. Ja mam cerę mieszaną, daję minimalną ilość rycyny i jest tylko lepiej.
Ja na ogół mam tłustą cerę ( no i ten trądzik) tylko teraz mi się przesuszyła i mi się łuszczy ale jak sie pomaluję np to po 3 godzinach zaczynam się świecić więc to nie jest cera sucha tylko tłusta tylko przesuszona w tej chwili i bym ja chciała czymś nawilżyć.
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 12:52   #1896
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Ja na ogół mam tłustą cerę ( no i ten trądzik) tylko teraz mi się przesuszyła i mi się łuszczy ale jak sie pomaluję np to po 3 godzinach zaczynam się świecić więc to nie jest cera sucha tylko tłusta tylko przesuszona w tej chwili i bym ja chciała czymś nawilżyć.
Mnie się wydaje, że powinnaś jednak dac mniej rycyny. Wtedy nie będzie się przesuszać, a więc pozbędziesz się już jednego problemu. Jak nie będzie się przesuszać, to nie będzie wydzielać nadmiaru sebum i w konsekwencji może się mniej przetłuszczać. Przynajmniej ja tak to widzę
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 15:16   #1897
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że powinnaś jednak dac mniej rycyny. Wtedy nie będzie się przesuszać, a więc pozbędziesz się już jednego problemu. Jak nie będzie się przesuszać, to nie będzie wydzielać nadmiaru sebum i w konsekwencji może się mniej przetłuszczać. Przynajmniej ja tak to widzę
Może coś i w tym racji jest dziękuję Ci bardzo
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 20:59   #1898
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A jak myślicie , czy olej słonecznikowy taki z biedronki na przykład nada się do mieszanej trądzikowej cery?
szukam jakiegoś zamiennika oliwki BD bo chyba zapycha mi pory bo pojawiają sie takie podskórne zamknięte zaskórniki
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:18   #1899
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja osobiście bym się przy mojej trądzikowej cerze nie odważyła użyć takiego z biedronki. Najbardziej ufam takim eco
ale mogę się mylić
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:49   #1900
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
A jak myślicie , czy olej słonecznikowy taki z biedronki na przykład nada się do mieszanej trądzikowej cery?
szukam jakiegoś zamiennika oliwki BD bo chyba zapycha mi pory bo pojawiają sie takie podskórne zamknięte zaskórniki
Ważne, żeby olej był jak najbardziej naturalny, ale ja używam oleju z pestek winogron z biedronki i jest super. W pierwszym poście w FAQ masz dokładnie napisane jaki olej do jakiej cery Ja dodaję jeszcze trochę oleju ze słodkich migdałów, żeby wzbogacić mieszankę
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:58   #1901
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ważne, żeby olej był jak najbardziej naturalny, ale ja używam oleju z pestek winogron z biedronki i jest super. W pierwszym poście w FAQ masz dokładnie napisane jaki olej do jakiej cery Ja dodaję jeszcze trochę oleju ze słodkich migdałów, żeby wzbogacić mieszankę
A jaką masz cerę? Też masz problemy z trądzikiem?
Myślałam nad tym winogronowym ale jakoś wydawało mi sie że ten słonecznikowy będzie lepszy.
Ale skoro polecacie ten z winogron to moze się skusze Tylko boję się żeby nie pogorszył mojej cery jeszcze bardziej.
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 14:11   #1902
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę? Też masz problemy z trądzikiem?
Myślałam nad tym winogronowym ale jakoś wydawało mi sie że ten słonecznikowy będzie lepszy.
Ale skoro polecacie ten z winogron to moze się skusze Tylko boję się żeby nie pogorszył mojej cery jeszcze bardziej.
Mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T, ale używam mieszanki jak do cery suchej, bo jestem zdania, że wysuszanie tłustej cery robi więcej złego niż dobrego.
Jak masz problemy z trądzikiem, to kup sobie olejek herbaciany i używaj go punktowo po OCM, a mieszankę zrób sobie właśnie jakąś prostą, niewysuszającą, np jak do cery normalnej.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:27   #1903
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Ważne, żeby olej był jak najbardziej naturalny, ale ja używam oleju z pestek winogron z biedronki i jest super. W pierwszym poście w FAQ masz dokładnie napisane jaki olej do jakiej cery Ja dodaję jeszcze trochę oleju ze słodkich migdałów, żeby wzbogacić mieszankę
Ile kosztuje ten z pestek winogron? Ile ml w butelce?

Ja używam oliwy z oliwek - chyba najbardziej uniwersalna
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:31   #1904
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Ile kosztuje ten z pestek winogron? Ile ml w butelce?

Ja używam oliwy z oliwek - chyba najbardziej uniwersalna
olej z pestek winogron z biedronki kupiłam za bodajże 15,99 cały litr na razie użyłam na włosy ale mam zamiar też wypróbować do ocm
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:33   #1905
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Ile kosztuje ten z pestek winogron? Ile ml w butelce?

Ja używam oliwy z oliwek - chyba najbardziej uniwersalna
10 zł za litr? Jakoś tak, może kilkanaście.
Ale oliwa z oliwek dla niektórych cer jest za tłusta. Olej z pestek winogron jest lżejszy a zastosowań ma tyle samo co oliwa z oliwek
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:32   #1906
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
10 zł za litr? Jakoś tak, może kilkanaście.
Ale oliwa z oliwek dla niektórych cer jest za tłusta. Olej z pestek winogron jest lżejszy a zastosowań ma tyle samo co oliwa z oliwek
To już wiem, co kupię jako kolejny olej
Dziekuję za informację
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:59   #1907
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny moge sie przylaczyc ? Wyczytalam w innym watku i moze ta metoda by pomogla mojej skórze.
Mam pare pytan ktorych w FAQ nie znalazlam.

Po 1: Co do mieszanek w % , skad wiecie ile dajecie % np rycyny plus innego oleju, odmierzacie to czyms czy na oko ?
Po 2: Mam skore raczej tlustą, na brodzie duzo dziwnych wyprysków (ni to pryszcz, ni to wągier) , wagrow tez troche mam i czasem wyskoczy jakis pryszcz glownie przed okresem ale w ciagu miesiaca tez tylko wlasnie bardziej podobne do tych na brodzie. Wiec mam uzywac oleju ktoregos z listy do cery tlustej czy moge kupic ten z winogron z Biedronki ?
Po 3: Jesli ktorys z listy dla cery tlustej to gdzie je mozna kupić i jaka mniej wiecej cena?
"Cera Tłusta:
Olej z orzechów laskowych
Olej jojoba
Olej brzoskwiniowy
Olej z mniszka lekarskiego
Olej z dziurawca"
Pierwszy raz widze te nazwy a w sklepie sie z nimi nie spotkałam.

Po 4: Stosujac metode OCM makijazu plynem do tego przeznaczonym nie zmywać ?
Uzywam plynu dwufazowego z Ziaji głownie.

Po 5: Wyczytalam zeby nie myć twarzy przed nakladaniem oleju, chociaz jakos mnie to nie przekonuję, (przyzwyczajenie do zmywania makijazu plynem )
No i chyba ostatnie pytanie , nie nalezy nakladac nic na twarz po starciu oleju ?

Obecnie uzywam tylko kremu Elo-baza z ceramidami, fitosfingozyną, dimetikonem, oraz kwasem hialuronowy ( tyle jest napisane na opakowaniu kremu - skladu dokladnego brak - a ulotki juz nie mam.
Jest to krem do skory suchej, bardzo wrazliwej ( dostalam go od pani dermatolog na ucho po kuracji sterydami a stosuje na twarz )
Moge go stosować czy raczej odstawić ?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 22:57   #1908
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ponieważ odpowiedzi na te pytania padły już wielokrotnie ... poczytaj np. tu -> http://wizazonline.pl/ocm/

Odniosę tylko do kremu o pociesznej nazwie Elo-baza w kontekście Twoich problemów z wypryskami, wągrami, itp.

Elobaza krem lekki - skład INCI:
water, glycerin, ceteareth-20 and cetearyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, behentrimonium methosulfate and cetearyl alcohol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, potassium phosphate, phenoxyethanol, methylparaben, dipotassium phosphate, propylparaben, sodium lauroyl lactylate, disodium EDTA, ceramide 3, ceramide 6-II, phytosphignosine, cholesterol, carbomer, xanthan gum, hialuronic acid, ceramide 1

Ten krem to porażka - poza kilkoma zapychaczami i zestawem konserwantów nie ma w sobie nic godnego uwagi. Według mnie absolutnie nie nadaje się do skóry tłustej i skłonnej do wyprysków.
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 07:23   #1909
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
Ponieważ odpowiedzi na te pytania padły już wielokrotnie ... poczytaj np. tu -> http://wizazonline.pl/ocm/

Odniosę tylko do kremu o pociesznej nazwie Elo-baza w kontekście Twoich problemów z wypryskami, wągrami, itp.

Elobaza krem lekki - skład INCI:
water, glycerin, ceteareth-20 and cetearyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, behentrimonium methosulfate and cetearyl alcohol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, potassium phosphate, phenoxyethanol, methylparaben, dipotassium phosphate, propylparaben, sodium lauroyl lactylate, disodium EDTA, ceramide 3, ceramide 6-II, phytosphignosine, cholesterol, carbomer, xanthan gum, hialuronic acid, ceramide 1

Ten krem to porażka - poza kilkoma zapychaczami i zestawem konserwantów nie ma w sobie nic godnego uwagi. Według mnie absolutnie nie nadaje się do skóry tłustej i skłonnej do wyprysków.
Dziekuje Ci za odpowiedz szczegolnie na temat tego kremu.
To piekne specyfiki przepisuja dermatolodzy
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 15:47   #1910
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, wiem, że od składów jest inny wątek, ale może Wy tak na szybko ocenicie
Tonik Under Twenty Wow Energy
Skład: Aqua, Polysorbate 20, Glycerin, Malpighia, Punicifolia (Acerola), Fruit Extract, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Sea Silt Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Oyster Shell Extract, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Methylparaben, Sodium Benzoate, Diazolidinyl Urea, Pottasium Sorbate, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Metyhylpropional, Linalool, Citronellol.

Mogę stosować to rano?(wieczorem ocm, rano tylko tonik) czy raczej nie współgra z ocm?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 17:27   #1911
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy stosowała któraś z Was olej arachidowy? W FAQ go nie ma, a wyszukiwarka pokazała tylko 2 posty, w których nic konkretnego nie znalazłam.. Zastanawiam się nad kupnem tego z Oleofarmu zimnotłoczonego, ale nie wiem czy w ogóle on się nadaje.

Stosuję już OCM trzeci tydzień, właściwie to dzisiaj zaczynam czwarty (20% rycyny + 80% oliwki HIPP) i cera znacznie się poprawiła. Stała się bardziej promienna i nie jest już taka sucha, jak była wcześniej, zniknęły suche skórki. Przed rozpoczęciem OCM miałam bardzo pozapychane pory na policzkach, teraz od ponad tygodnia jest to prawie na wierzchu, ale ciągle siedzi i nie chce wyjść do końca. Strasznie wkurzają mnie te krostki na policzkach, mam ochote je wycisnąć , ale się powstrzymuję. Chciałabym zmienić olej bazowy, ale jeszcze nie wiem na jaki. Co jakiś czas pojawiają mi się krostki, no i ostatnio mam strasznie zmęczoną twarz, taką szarą.. Byłam dzisiaj w P&P z zamiarem kupna oleju z orzechów włoskich, ale przestraszyłam się trochę ceny. Olej arachidowy jest o połowę tańszy, dlatego byłabym wdzięczna gdyby ktoś powiedział parę słów o nim. Mam skórę przesuszającą się, skłonną do zapychania.
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:03   #1912
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci za odpowiedz szczegolnie na temat tego kremu.
To piekne specyfiki przepisuja dermatolodzy
Jeśli dermatolog przepisał ci tę maść na ucho jak sama wspomniałaś to czemu stosujesz ją na twarz?
U mnie sprawdza sie Alantan lekki krem nawilżajacy z d-panthenolem 5 %.
Ale nie w zbyt dużych ilościach i najwyżej raz dziennie .
Może akurat tobie też będzie służył, spróbuj
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:34   #1913
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Wiosenna000 Pokaż wiadomość
Jeśli dermatolog przepisał ci tę maść na ucho jak sama wspomniałaś to czemu stosujesz ją na twarz?
U mnie sprawdza sie Alantan lekki krem nawilżajacy z d-panthenolem 5 %.
Ale nie w zbyt dużych ilościach i najwyżej raz dziennie .
Może akurat tobie też będzie służył, spróbuj
Na ulotce bylo napisane ze twarz tez mozna A ze niby naturalny mial byc i bez innych pierdół to uzywalam na twarz (na skladach sie nie znam )

Dziewczyny mam oliwke dla dzieci ale holenderską, jakbym wstawila Wam sklad tej oliwki to czy ocenicie czy jest dobry na poczatek dla OCM ?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:39   #1914
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Na ulotce bylo napisane ze twarz tez mozna A ze niby naturalny mial byc i bez innych pierdół to uzywalam na twarz (na skladach sie nie znam )

Dziewczyny mam oliwke dla dzieci ale holenderską, jakbym wstawila Wam sklad tej oliwki to czy ocenicie czy jest dobry na poczatek dla OCM ?
Wklej, ale mogę sie założyć, że jest na parafinie i się nie nadaje
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 22:55   #1915
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Na ulotce bylo napisane ze twarz tez mozna
Może przy skórze suchej ten krem jeszcze by się nadawał, ale na tłustej powoduje wysyp, co sama potwierdzasz. Po to jest podział na typy skóry i specyfiki odpowiadające ich potrzebom...
Gumiaki też buty, ale bardziej na lans po chlewiku, niż po pustyni
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 08:08   #1916
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny a czy mozliwe jest uczulenie od konopnego
Konkretnie chodzi tu o brazowe plamy. Poj ok 2tyg wyszły ciemne brązowe plamy tylko wokół ust
Siostra stosuje też krem z siarka i nie iwem co przyczyniło się do takiego stanu skóry.
Po OCM z konopnym odczuwała puchnięcie dłoni. Czy alergia moze objawić się takimi plamami? Wydawało mi się że konopny jest tym łagodniejszym olejem.
chyba, ze biosiarka.
Proszę pomóżcie
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 10:16   #1917
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy mozliwe jest uczulenie od konopnego
Konkretnie chodzi tu o brazowe plamy. Poj ok 2tyg wyszły ciemne brązowe plamy tylko wokół ust
Siostra stosuje też krem z siarka i nie iwem co przyczyniło się do takiego stanu skóry.
Po OCM z konopnym odczuwała puchnięcie dłoni. Czy alergia moze objawić się takimi plamami? Wydawało mi się że konopny jest tym łagodniejszym olejem.
chyba, ze biosiarka.
Proszę pomóżcie
To ja mogę coś...
A więc...przede wszystkim obszar wokół ust odpowiada za sprawy związane z płodnością, hormonami i "tymi" sprawami. Jeśli kiedykolwiek coś miałaś nie tak z nawet okresem, brałaś hormony, coś przeszłaś, urodziłaś dziecko to te plamy są normalnym obajwem oczyszczania się i Twojej skóry i wszystkich narządów typowo kobiecych. Mówisz 2 tygodnie? Alergia pojawia sie zazwyczaj szybciej. Pamiętaj, że ZAWSZE każda naturalna metoda oczyszczania skóry i jej pielęgnacji ma to do siebie, że po jakimś czasie najpierw jest tzw. krysys ozdrowieńczy, skóra szaleje: wypycha na zewnątrz całe zanieczyszczenia, zmiany chorobowe i śmieci po prostu, po pewnym czasie to mija, i skóra czerpie z OCM same cuda i wygląda lepiej.
Co do kremu z siarką - nie potrafię odpowiedziec. Stosowałaś inny olej do OCM?
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 11:36   #1918
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

konkretnie chodzi tu o moja siostrę. Wstała dzisiaj i cała broda i zmarszczki od nosa brazowe. Skóra złazi, piecze.
Nie wiem co jej poradzic bo bardzo sie wystraszyła i chce kupić Nivea ku uzdrowieniu
Po dłuzszym zastanowieniu to może ma po prostu przesuszoną skórę (siarka, ocm 30/70, maseczki z glinki i HA) a schodzący naskórek+słońce= plamy
Dziwne jest to, że po konopnym puchną jej dłonie a sprawdzałąm, nie uczula.
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:57   #1919
rudo
Raczkowanie
 
Avatar rudo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 131
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć
Czytałam i czytałam, aż w końcu postanowiłam również zacząć myć moją twarz olejami.
Mam trądzik zaskórnikowy, dermatolog przepisała mi 2 dni temu Differin, który ma działanie złuszczające. Myślicie, że ma sens OCM w przypadku używania retinoidów zewnętrznych? Myję twarz oliwką Hipp i olejkiem rycynowym w proporcji 3:1. 3 razy przykładam ciepła szmatkę, a potem 2 zimną. Gdy już wsiąknie to co ma wsiąknąć, smaruję twarz Differinem.
Jak myślicie? Czy to się wzajemnie nie wyklucza?
__________________

rudo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 08:24   #1920
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Rudo ja tam sienie znam bo OCM od miesiąca dopiero stosuję ale proporcji 1:9 siostra z tłustą skórą 3:7 i się zasuszyła.
Z teog co doczytałam to duze znaczenie ma ściagnięcie z twarzy olei wraz z brudem a nie zostawienie tego wszystkeigo do wsiaknięcia Zostawiajac rycyne na twarzy ryzykujesz.
Co do kremu, nie pomogę.

Edytowane przez kerne
Czas edycji: 2012-03-07 o 08:27
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.