Jak określić porowatość włosów? - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 12:58   #1081
evelxd
Przyczajenie
 
Avatar evelxd
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 8
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak susze suszarką to godzinę, także naturalnie schną BARDZO DŁUGO, rano po całej nocy muszę dosuszyć włosy bo są nadal wilgotne
2. Po obfitym zmoczeniu w dotyku są suche, więc tak
3. Spłynie szybko
4. Zaraz po umyciu
5. Nie
6. Mam, bardzo mocne, ale wystarczy przeczesać 3-4 razy i prościutkie jak po prostowaniu
7. Tracą
8. Uwielbiam mieć rozpuszczone włosy, ale przy ich obecnym stanie frotka to mój najlepszy przyjaciel i nie wyobrażam sobie nie wiązać włosów
9. Nie
10. Jak profesjonalny pędzel do pudru z naturalnego włosia, milutkie
11. Suszarka - zależy od potrzeby, ostatnio prawie wcale. Prostownica - raz na rok na ważną uroczystość. Farbowanie - 2 razy w roku tylko włosy od spodu
12. Nie
13. Tyle tego było że nie wiem, ciągle próbuje coś nowego
14. Ponad rok
evelxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 18:26   #1082
lillia713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!


Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość


Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:


Witajcie, dziewczyny Bardzo Was proszę o pomoc w określeniu porowatości mojej czupryny

1. Jakieś 2-3 godziny. Jest kilka pasemek, które są suche niemalże zaraz po umyciu
2. Raczej nie
3. Powoli wróci na swoje miejsce
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu, chociaż gdy umyję je rano, to zachowują ładny wygląd do godziny 18.
5. Tak
6. Tak. Do tego skręcają się/falują, gdy jest wilgotno.
7. Stracą
8. Raczej noszę rozpuszczone włosy. Rozpuszczając je, czuję ulgę. Gdy są związane w kucyka lub w koka, ciągną mi skórę głowy. Poza tym dość ciężko jest je związać tak, żeby się utrzymały 'w pozycji' ;p
9. Tak
10. trochę sianowate, mają rozdwojone końcówki, mimo że je podcinałam miesiąc temu... są dość delikatne i miękkie w dotyku od czubka głowy do linii żuchwy.
11. Wcześniej suszyłam włosy po każdym myciu, teraz ograniczyłam używanie suszarki do minimum. Oprócz tego nie używam prostownicy/lokówki. Od prawie dwóch lat nie farbuję włosów (zdjęto mi pigment farby specjalnym olejkiem w salonie daviness, więc obyło się przy tym bez szkód ).
12. Nie mam problemu z domyciem włosów.
13. Szampon Alterra Granat i Aloes sprawił, że zaczęły mi wypadać włosy. To samo z maską Pilomax Wax Aloes - tutaj dodatkowo włosy były niemiłe w dotyku. Bardzo słabo działają na mnie produkty L'oreal np. odżywka Nutri Blask z Proteinami Perły czy Elseve Arganine Resist (jedyna odżywka z tej firmy działająca jako-tako to Elseve Total Repair). Dość słabo reagują na jajko. Jak na razie wypróbowałam tylko olej lniany (jakoś nie działa) i olejek Isana Brzoza i Pomarańcza (pierwsze trzy użycia to natychmiastowy cud, pózniej obciążyło (?) mi włosy i zaczęły wypadać). Zauważyłam, że moje włosy reagują wypadaniem na olejowanie częstsze niż raz na tydzień. Kochają odżywkę Dove Intense Repair, olejek Gliss Kur Daily Oil Elixir i pokrzywowy szampon Green Pharmacy (niby tego nie ma w pytaniu, ale nie zaszkodzi powiedzieć).
14. Od pół roku kombinuję z włosomaniackimi metodami. Wcześniej używałam tylko drogeryjnych odżywek
lillia713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 16:24   #1083
Manffred
Przyczajenie
 
Avatar Manffred
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Rozpuszczone około 4 godzin, związane w warkocz nawet po 6-7 są wilgotne.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Trochę tak, ale są również bardzo gęste, więc to może kwestia tego

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Od razu po sterczą na wszystkie strony, a jeśli zostawię je dwa dni bez mycia (zazwyczaj robię to codziennie), to końcówki są suche.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale zawsze zamykam łuski kwaśną płukanką lub zimną wodą.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak. Utrzymują się one nawet dość długo

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają. Mam włosy naturalnie falowane, a na noc wiążę warkocz, więc po wyczesaniu mam lwią grzywę.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
To zależy. Nie lubię koków i kucyków na czubku głowy, bo są za ciężkie. Warkocze mi nie przeszkadzają, w dzień zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Chwilowo z pędzlem, są jednak świeżo po hennie, więc może to przez nią. Po olejowaniu, odżywkach itd. są bardzo miękkie, ale tak jak wcześniej wspomniałam - przez jeden dzień

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję jedynie henną.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam. Kiedyś zdarzało mi się nie domyć oleju, ale teraz jest w porządku.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Obciążyła je oliwa z oliwek nakładana metodą z miską. Obciąża również codzienne mycie odżywką i połączenie Isana na pół godziny-szampon-Alterra na pół godziny, w związku z czym Alterrę kładę jedynie na 15

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Hmm... Dobre pytanie ^^ Dbałam o nie jakiś rok temu przez parę miesięcy, zaniechałam, zniszczyłam i karmię je od około miesiąca. Od razu się ładniejsze zrobiły
__________________
"Te chwile chcę pamiętać, gdy nadejdzie moja senna puenta. Chciałbym wiecznie czuć tak wiele magii jak Tolkiena legenda."
Manffred jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:08   #1084
Llluna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Całkowicie 3-4 godziny, nawet dłużej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko mi powiedzieć, raczej normalnie. Nie reagują zbyt gwałtownie na wilgotne otoczenie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie, ale po chwili.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej od razu po wyschnięciu, ale przez następną dobę również dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale nie przesadnie intensywnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Generalnie są falowane, ale kompletnie nie do ruszenia jeżeli chodzi o jakiekolwiek ułożenie ich. Po całym dniu w warkoczu wyglądają tak samo jak przed zapleceniem.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą, ale roztrzepuję je palcami i wracają do normy.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nienawidzę chodzić w spiętych włosach. Ale jeśli już muszę je związać, to po rozpuszczeniu czuję ogromną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Były cieniowane, więc w niektórych miejscach są bardziej zniszczone. Te w lepszym stanie- z pędzlem do podkładu, te w gorszym- ciężko powiedzieć, z czym. Są po prostu suche i zniszczone, twarde.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbowałam je przez niecały rok na czerwono, potem dekoloryzacja +ciemny blond. Po miesiącu rozjaśniłam w domu do mniej-więcej naturalnego koloru. Od tego czesu (rok temu) nie farbuję. Suszę raz na jakiś czas, jeżeli jest to konieczne, ale rzadziej niż raz na miesiąc, Suszarką z jonizacją i na środkowym ustawieniu temperatury.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Miałam kiedyś problem z domyciem nafty kosmetycznej, nie pamiętam, jakim szamponem. Teraz nie mam tego problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jedwab z Biosilk- zawierał w składzie alkohol i na dłuższą metę je przesuszał. Jestem też jedną z osób, których Biowax nie powalił na łopatki- nie był zły, ale miewałam lepsze maski.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat, mniej więcej, niestety, w międzyczasie zmaltretowałam je farbowaniem i rozjaśnianiem.

Edytowane przez Llluna
Czas edycji: 2014-03-16 o 16:13
Llluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:26   #1085
Aligatorek93
Raczkowanie
 
Avatar Aligatorek93
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 99
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
od 0,5 do 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej od razu wraca lub próbuje wrócić
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po myciu, czasem muszą z godzinkę "dojść"
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
zdecydowanie tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, ale czasem po całym dniu w upięciu próbują zostać dalej w tym samym miejscu i cebulki nie są zadowolone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
z lekko suchą, długą psią sierścią
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję. ponad 2,5 roku temu były rozjaśniane z ciemnobrązowych do jasnego blondu. suszę chłodnym lub lekko ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie wiem, jeszcze nie przetestowałam wystarczającej ilości
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
zaledwie 3-4 miesiące miesiące
Aligatorek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:02   #1086
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Maalaagaa Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę porowatości moich włosów:
1. Jak długo schną Twoje włosy? około 1-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, normalnie ulegają namoczeniu
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje na miejscu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zazwyczaj jakiś czas po umyciu, do kilku godzin
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają lekko, ale bardzo szybko ją tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Jest mi to obojętne, związuję je ze względu na wygodę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ze sztucznymi włosami Albo z pędzlem. Są lekko szorstkie i nieco twarde
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Niestety nie jestem w stanie określić
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od pół roku
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Powiedzcie kochane, czy to coś oznacza: włosy po umyciu wieczorem są błyszczące, sypkie, po prostu ładne. Im dalej następnego dnia tym wyglądają gorzej- stają się suche, szorstkie, spuszone... Czy na podstawie takiej cechy można określić porowatość?
Nie bardzo, może to być zwykły brak zabezpieczenia.
Cytat:
Napisane przez wietrzykowa Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci, ale powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zazwyczaj jakiś czas po umyciu, do kilku godzin
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale po rozczesaniu szybko robią się proste :/
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Jest mi to obojętne, związuję je ze względu na wygodę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem. są sztywne ale przyjemne w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami suszę, ale bardzo rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). proteinowe maski i odżywki
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? rok
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez truskawka2704 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Godzinę, góra 2.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Gdzies 1h po myciu i wysuszeniu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie. Błyszczą sie nie zaleznie od światła
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale szybko znikaja.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję mega ulgę. Nie lubie chodzic w spietych włosach właśnie z powodu bólu skalpu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Sa gładkie i kojarza mi sie one z takim bardzo miękkim pedzlem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Susze prawie codziennie, ponieważ codziennie myje rano włosy a prostuje je raz na pół roku, na specjalne okazje. Nigdy nie farbowalam włosów
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Mam mały problem z domyciem olei.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Trudno powiedzieć..
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od pół roku.

Mam nadzieje, że mi pomozesz rozwiązać mój najwiekszy problem dotyczący prowatości moich włosów
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez LaCandy Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów. Od niedawna wciągnęło mnie 'włosomaniactwo'

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej łatwo je zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej zostanie, a po pewnym czasie powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu, bo mają objętość i nie zwisają smętnie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
zawsze po zrobieniu warkocza mam falki, nawet po noszeniu kucyka przez długi czas mam 'odbitą' gumkę do włosów
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
raczej nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję wielką ulgę, tak właściwie to nie znoszę związywać włosów a już najbardziej w 'koczek' bo potem jakby bolą mnie cebulki włosów
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
z pędzlem do makijażu nie najlepszej jakości, takim lekko szorstkim, syntetycznym, chociaż mimo wszystko nie są jakoś bardzo nieprzyjemne dla dłoni
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbowałam ostatni raz w maju 2013r i było to rozjaśnianie, coś w stylu modnego wtedy ombre tylko że ja to zrobiłam na ciemnych blond włosach, po prostu rozjaśniłam końcówki (ale nie sama tylko w salonie fryzjerskim). Prostuję bardzo sporadycznie (mniej niż raz w miesiącu, tylko na specjalne okazje), nie suszę nigdy, wolę kiedy schną naturalnie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nigdy nie mam z tym problemu, włosy zawsze bardzo chętnie współpracują
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie znoszę szamponu Pantene Pro V który kiedyś był moim hitem, od zeszłych wakacji kiedy to też używałam go namiętnie przez dwa miesiące z rzędu i bardzo pogorszył mi kondycję włosów. Miałam wrażenie że mi je jakoś wysuszył, wyssał ze składników odżywczych. To samo było w przypadku stosowania także przez długi okres jedwabiu do włosów z Marionu (taki w pompce, jasny z czarną pompką). Po całej buteleczce końcówki były dodatkowo wysuszone. Koszmarne. Włosom nie służyły też wszystkie lakiery do włosów bo je nadmiernie przesuszały więc musiałam kompletnie zrezygnować z tego typu produktów. Jeśli miałabym użyć lakieru do włosów to byłoby to tak samo jak w przypadku prostowania - jedynie na jakieś specjalne okazje, czyjś ślub np.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Zaczęłam po wakacjach, czyli od października, kiedy doprowadziłam swoje włosy do takiego przesuszenia jak nigdy dotąd. To przesuszenie było spowodowane bardzo dużą ilością słońca przez kilka miesięcy pod rząd, narażaniem włosy na kontakt ze słoną wodą i brakiem nawilżania. Od października zaczęło się moje włosomaniactwo, początkowo byłam trochę leniwa ale już w listopadzie regularnie olejowałam włosy, używałam łagodniejszych szamponów, podcięłam końcówki i odstawiłam wysuszające produkty. Na chwilę obecną włosy są o niebo lepsze niż były latem.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:08   #1087
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Odesłana tu przez Kascysko odpowiadam na pytania
...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? na drugi, trzeci dzień po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam naturlane fale/ kręcioły i to jak je upnę, zapletę będzie oznaczac jak będą wyglądac do następnego mycia
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? bardzo bardzo nabierają, król lew
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę i najlepiej się czuje w rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, ale niezawsze
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. szczotka, w dzien mycia taka miękka, na drugi dzień miękciejsza,a później co raz bardziej szorstka
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nic z tych rzeczy (no chyba, że henna się liczy)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? żadnych
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). puszył kokos, teraz juz chyba nie, puszy gliceryna i len, obciążenie u mnie nie występuje
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 lata i 4 miesiące.


... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!


Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość


Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:


[/QUOTE]

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2014-03-22 o 22:23
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 10:19   #1088
martusia od wojtusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 godz.(długość do ramion)końcówki schną szybciej
2. Czy trudno je zmoczyć?tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?tak
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubię rozpuszczonych,dlatego ciągle spinam frotkami
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.gdy nałożę na nie serum są dość miękkie,kojarzą mi się z misiem,natomiast bez- są lekko szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję3 razy w roku,nie suszę,nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).obciąża maska biowax do zniszczonych a kiedyś był po niej efekt''wow''i wszystkie ''bogate'' tłuste (typu olejki,masła) maski gdy używam zbyt często.Kiedyś nic nie było w stanie obciążyć moich włosów a teraz zdarza się mi to bardzo często lubią proteiny,stają się po nich grubsze.Mam problematczne pasmo nad karkiem które lubi się ''kołtłunić''
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od 2 lat

Edytowane przez martusia od wojtusia
Czas edycji: 2014-03-25 o 06:07
martusia od wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 21:41   #1089
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

proszę o ocenę

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? niedługo po umyciu kiedy wyschną, są lekkie, miłe w dotyku; szczególnie po użyciu suszarki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? chyba tak...
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam, ogólnie robią mi się fale, natomiast nie są w ogóle podatne na kręcenie za pomocą ciepła (na papiloty np. bardzo i wytrzymują długo), od razu się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą (chyba że są poplątane to puszą się jak szalone)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? przeszkadzają mi, nie lubię ich rozpuszczonych szczególnie kiedy coś robię lub jestem w domu, dużo wygodniej mi w spiętych i nie czuję ulgi rozpuszczając je
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? trochę tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. trochę suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie farbowałam nigdy, bardzo rzadko prostuję, suszę je 1-2 na tydzień, ale są też takie tygodnie, że wcale
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam takich problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ciężko powiedzieć, ale niektóre szampony bardzo plączą mi włosy, np. ten
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie nazwałabym tego intensywną pielęgnacją, myję je właściwie obojętnie jakim szamponem i stosuję odżywkę pantene odnowa nawilżenia

dziękuję
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."

Edytowane przez goszzi
Czas edycji: 2014-03-23 o 21:43
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:38   #1090
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez anowi1984 Pokaż wiadomość
Mam prośbę od siostry, która uprosiła, bym wysłała za nią zapytanie o stan jej włosów. Prosi o odpowiedź, dotyczącą porowatości jej włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? nie, szybko chłoną wodę i się namaczają
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? z rana, po umyciu, szybko spływa, wraz z upływem dnia staje się cięższe i zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, mniej się puszą i przestają się elektryzować
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale szybko się rozkręcają i na powrót stają się proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wciąż chodzę z rozpuszczonymi włosach, więc jeśli zdarzy się dzień spięcia, czuję ulgę po rozpuszczeniu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję na blond i suszę codziennie (codziennie myje włosy), nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam żadnych problemów, szybko się je myję, choć może dlatego, że myję je codziennie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie lubię maski wax, którą każdy poleca, wyglądałam po niej jakbym miała pięć włosów
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od niedawna, zwykle tylko je myłam, nakładałam odżywkę zmywalną i mgiełkę
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Nawet cały dzień (mam bardzo długie włosy i najszybciej schnie góra)
2. Czy trudno je zmoczyć łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?]zostanie[
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? na następny dzień po wstaniu z łóżka, na wieczór już są brzydkie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie wiem
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, nawet po rozczesaniu zostawają delikatne fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?]tak czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku pędzel do malowania farbkami
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, nie używam suszarki ani lokówki etc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] nie[/COLOR]
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie zauważyłam niczego takiego
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ]od miesiąca
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez carinae Pokaż wiadomość
Hej,
Po pierwsze: jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy w tej dziedzinie
Po drugie: będę bardzo wdzięczna, jeśli wykorzystacie ją, by pomóc mi określić porowatość moich włosów.
Oto odpowiedzi na pytania:

1. Jak długo schną Twoje włosy? W temperaturze pokojowej - nawet całą noc, czasem muszę dosuszać. W upale/ podczas sezonu grzewczego - parę godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak, muszę wcierać wodę we włosy, by je porządnie zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje do pierwszego poruszenia głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają 1-2 dni po myciu. W dzień mycia mam afro. Po 3-4 dniach jeszcze są ok, ale potem już są oklapnięte i tłuste
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?Jeśli trzymam warkocz cały dzień/ noc, wtedy fale jak najbardziej są i mogą się utrzymać nawet cały dzień - pod warunkiem braku czesania, mogę co najwyżej lekko rozdzielić pasma palcami. Po rozczesaniu fale prawie całkiem się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najczęściej je związuję, bo gdy zostawię rozpuszczone - po kilku godzinach robi się afro, niezależnie od wilgotności powietrza
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak, wyraźnie się błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z żyłką
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od lat, prostuję tylko grzywkę - całość okazjonalnie, suszę dopiero od 2 miesięcy, wcześniej zawsze zostawiałam do naturalnego wyschnięcia na noc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Gdy nie stosuję olejowania, myję włosy raz w tygodniu. Wtedy muszę je umyć dwa razy, by były świeże. Raz wystarczy tylko silniejszym szamponem - np. przeciwłupieżowym. Po olejowaniu również konieczne są dwa mycia: jedno szamponem z SLS, drugie naturalnym. Niezbędna jest też odżywka - koniecznie ze spłukiwaniem, inaczej włosy są nie do rozplątania
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki bez spłukiwania - wszystkie, jakie stosowałam, obciążały i wysuszały włosy. Nie sprawdza się olejowanie oliwą z oliwek: włosy są oklapnięte i przetłuszczają się praktycznie na drugi dzień po myciu, co w innych sytuacjach nigdy mi się nie zdarza. Nie mogę używać niczego do stylizacji włosów: pianek, lakierów, żeli, płynów w sprayu, itp. - mam po nich nierozplątywalny kołtun.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 2 miesięcy stosuję olejowanie. Olej kokosowy nakładam 1-2 razy w tygodniu, zostawiam go na całą noc, rano myję tak jak napisałam w p.12. Dodatkowo, raz na 2-3 tygodnie stosuję olej arganowy, również na całą noc. Efekty robią wrażenie, włosy wreszcie błyszczą, są miękkie i śliskie w dotyku. Niemniej jednak wciąż są przesuszone i puszą się, jeśli ich nie zwiążę.
Do zmywania używam dwóch szamponów: pierwsze zmycie robię nawilżającym NIVEA Hydro Care, drugie Ancient Recipes w wersji z Amlą. Potem nakładam minutową odżywkę Himalaya Protein Conditioner Softness & Shine, choć jeszcze lepsze efekty daje mi wersja Repair & Regeneration.


Może jeszcze krótki opis ogólny:
Moje włosy mają długość prawie do pasa, są ciemne (i farbowane na bardzo ciemny brąz). Końcówki nie rozdwajają się. Naturalnie włosy dość mocno się kręcą - jeśli zostawię je na noc do wyschnięcia, mam bardzo wyraźne fale, prawie loki, przez cały następny dzień. Chyba że je rozczeszę, wtedy prostują się do delikatnych fal.
Włosy nie tracą koloru, nawet po miesiącu na słońcu w 45 st.C.
Włosy mają jakby dwie warstwy: jedna wierzchnia, bardzo wyschnięta, spuszona, są tam grubsze w przekroju, sztywne i mają bardzo nieregularny kształt; druga warstwa jest pod spodem, zdecydowanie zdrowsza i gładsza, włosy są nieco cieńsze (choć wciąż grube) i bardziej elastyczne, prostsze.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Nie_normalna Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? zazwyczaj suszę suszarką, ale jakieś 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? chyba średnio, jest u mnie tak, że często przy pierwszym myciu słabo pieni mi się szampon ale później już jest dobrze, nie wiem czy zależy to od dłuższego przebywania "pod wodą" :P
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają ale na krótko, po jakimś czasie się strączkują
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? na co dzień chodzę w rozpuszczonych, ale jak są spięte to po rozpuszczeniu bolą mnie "cebulki" ;P także tak, czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są dość szorstkie mimo niedawnego podcinania
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, prostuję trochę włosów przy głowie bo rano odstają i przybierają dziwne kształty ale nigdy nie prostuję na całej długości, suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Syossa na objętość (mega spuszone i matowe włosy), olejek Babydream Pflegeol (obciążone)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od ok 2 miesięcy
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez lady catherine Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 1h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, bardzo łatwo przyjmują wodę
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli <- chociaż chyba nie bardzo potrafię przeprowadzić ten eksperyment
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po kilku godzinach, zaraz po myciu są lekko spuszone, a przed myciem już przetłuszczone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam lekkie falki i odciska mi się gumka... Ale jeśli chodzi o kręcenie na lokówkę, to bardzo ciężko z tym idzie i szybko się rozprostowują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Ani to, ani to. Są takie jakie były
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę, wolę rozpuszczone włosy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z futerkiem są miękkie i miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbowanie - dawno temu i nie prawda...
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nic takie sobie nie przypominam :/
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Od ok. 2 lat


Chciałam odpowiedzieć najobszerniej, no ale jakoś mi to nie wyszło Będę wdzięczna za pomoc
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:15   #1091
lady catherine
Zadomowienie
 
Avatar lady catherine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 573
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

kascysko dziękuje
__________________
Jest: 83,2kg


Cel I: 80kg
lady catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 22:07   #1092
RedDahlia
Raczkowanie
 
Avatar RedDahlia
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 304
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej dziewczyny,mam dylemat między nisko,a średnio-porowatkami,byłoby super gdybyście pomogły mi się z tym w końcu uporać




1. Jak długo schną Twoje włosy?
W warunkach domowych 4 godziny.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Bardzo,bardzo trudno ( muszę dzielić je na pasma i "wkładać" słuchawkę prysznica między włosy oraz przytykać do skóry głowy,aby te włosy także się zmoczyły )

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Delikatnie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak,ale mam włosy naturalnie falowane,więc myślę,że ułatwia to warkoczu sprawę
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą objętość te najbliżej skóry glowy,a te poniżej ucha wyglądają jak lwia grzywa ( mam włosy naturalnie dość mocno falowane i raczej nie rozczesuję ich na sucho )
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu włosów po całym dniu czuję ulgę,natomiast wiążę je tylko dlatego,że jest ich dużo,są grube,dość ciężkie i kiedy się zgrzeję one jeszcze bardziej potęgują to uczucie.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są trochę bardziej szorstkie i suche niż reszta włosów,ale dosłownie minimalnie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Moje włosy są naturalnie rude,a farbą tylko podkreślam ich kolor ( farbuję je raz na 2 miesiące i trzymam ją 15,20 minut )
Prostuję raz na miesiąc,czasem rzadziej
Suszę 2 razy na miesiąc chłodnym powietrzem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Moje włosy nie lubią szamponów bardzo delikatnych np. babydream,ale za to ziołowe green pharmacy bez sls,parabenów itp. już tak.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszelkie mleczka,odżywki bez spłukiwania w kremie,strasznie obciążają moje włosy,zaś puszą się chyba po wszelkich proteinach.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ok 10 miesięcy.
__________________
Don't be afraid to be you.
RedDahlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:45   #1093
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez AgataMtv Pokaż wiadomość
Jako że w określeniu porowatości jestem do kitu proszę bardziej zaawansowane włosomaniaczki o opinię

Jak długo schną Twoje włosy? to pytanie chyba jest mało miarodajne - to czesto zależy od ilości włosów. Moje do zupełnego wyschnięcia kiedy jestem w domu na pewno ponad 3 godziny nawet 4 i wiecej, ale mam ich baaardzo dużo.
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? to pytanie tez troszkę dziwne - bardzo długie włosy zawsze zostają , nie ma możliwości żeby ponad metrowy ciężki kosmyk sam sie przemieścił na drugą strone głowy, moje zostają.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po rozpleceniu warkocza fale są (jeśli w nim spałam) ale loków np. nie trzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? zależy - grzebieniem jest bez zmian , szczotką z wlosia dzika nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wolę rozpuszczone. pewnie, że czuje ulge , moje włosy są bardzo długie i grube a więc cięzkie.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. jak ...pędzel? w tym momencie przed podcięciem więc trochę suchawe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tylko suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie ma problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). hmm jedyne co mi przychodzi do głowy to szampony dla dzieci albo takie z duza iloscia wyciagu z cytryny - mocno mnie puszą
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 3 lata z dużymi przerwami bo niestety tryb zycia i pracy nie pozwala na super konsekwencję

nie wiem czy to cos ułatw jak wstawie zdjęcie :P
moje włosy są mega trudne do utrzymania w dobrej kondycji, ale to ze względu na chorobe Hashimoto ( kobitki które to mają więdzą dokładnie o czym mówię - trzea się starac 10 razy bardziej niż przeciętna dziewczyna :/ żeby 1. utrzymać włosy w ogóle na głowie, 2. żeby nie były suche jak wiór )
olejowanie w tym momencie na moich włosach niewiele już daje - nie widze wielkiej różnicy. kiedyś było zbawiennie kiedy ratowałam swoje rozjaśniane pasemkami włosy i dochodzilam do naturalnych, ale teraz po farbowanych włosach nie ma już sladu i olejni niewiele dają.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez olciaku Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Zacznę od tego, że zaraz po umyciu na krótką chwilę owijam włosy w ręcznik. Po takim działaniu końcówki wysychają BARDZO szybko. Właściwie po 15 minutach są już całkowicie suche. Reszta włosów wysycha do 3 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zdecydowanie zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Włosy myję co drugi dzień, więc mogę śmiało powiedzieć, że na drugi dzień po umyciu podobają mi się najbardziej. Ale już po kilku godzinach po umyciu zaczynają wyglądać tak jak chcę.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak. Próbowałam spać z warkoczem, ale nawet przy bardzo delikatnym splocie rano widać fale, co niestety mnie nie zadowala. Natomiast kiedy chcę zrobić loki to niestety efekt jest krótkotrwały.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Włosy czeszę szczotką. Objętość zdecydowanie tracą w ciągu dnia.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zależy jak mocno je zepnę. Przy wysokich kucykach czuję ogromną ulgę, przy luźniejszych koczkach mi to zupełnie nie przeszkadza.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są szorstkie i suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?☠
Nie farbuję, prostuję na specjalne okazje, które zdarzają się tylko parę razy w roku, suszę ale chłodnym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemu z ich domyciem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej☠pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie zauważyłam nic takiego.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Zaczęłam rok temu, miałam krótką przerwę. Łącznie pielęgnuję je jakieś 8 miesięcy.


Jeżeli chodzi o zdjęcia to są aktualne, bo robione 20 minut przed napisaniem tej wiadomości. Końcówki podcinałam miesiąc temu, i niestety po dwóch tygodniach od wizyty u fryzjera, mimo ich regularnego zabezpieczania, wyglądały tak jak na zdjęciach. Próbuję olejować je olejem kokosowym żeby ustalić ich porowatość. Póki co jestem po trzecim razie i nic nie mogę stwierdzić. Nie są niby spuszone, ale nie są też fajniejsze jak to często bywało po innych olejach.
Średnia porowatość, końcówki o porowatości prawdopodobnie wyższej
Cytat:
Napisane przez asia0363 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? Raczej długo... Nie lubię, gdy schną same, wtedy nawet do 1,5 h mam mokre. Poza tym zależy to od temperatury i pory roku - w pomieszczeniach ogrzewanych krócej, gdy jest wilgoć na dworze - dłużej itd. Suszarką ok 10 minut.
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? 2-3 h po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam, ale szybko się prostują (jakoś po godzinie już są proste)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą nieznacznie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Z reguły noszę rozpuszczone, kiedy mam związane zawsze czuję ulgę po ich rozpuszczeniu, chyba dlatego, że nie lubię nosić związanych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. lekko przesuszone, z niczym mi się nie kojarzą nie są jeszcze rozdwojone, staram się przycinać końcówki co 3-4 miesiące. Schodzę z farbowania, więc do rozdwajania i łamania mają tendencje.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Mam smutne pozostałości po refleksach, które próbowałam przykryć szamponem koloryzującym... Suszę codziennie suszarką, zostawiam je lekko mokre, żeby doschły do końca same. Pofarbowana resztka włosów niestety puszy się lekko i mam lekkie problemy z rozczesywaniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tylko w trakcie okresu, a i to rzadko.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Mam wrażenie, że totalnie nie sprawdził się jeden- jedwab z biosilk
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Zaczynam. Nabyłam: olejek arganowy (właściwie to serum z olejkiem z bioelixire), maskę z biovaxu (makadamia, olej kokosowy, argan), odżywkę dwufazową z biowaxu jedwab + keratyna... Myję zestawem Dove intensywna regeneracja (szampon + odżywka), bo chcę go zużyć. Za wszelkie sugestie byłabym wdzięczna.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Niestety nie mam jak wykonać fotek... Świeżo podcięte, więc nie wiem czy to będzie miarodajne...
Średnia porowatość, ta pofarbowana część pewnie o porowatości wyższej
Cytat:
Napisane przez ajkunia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Długo, na pewno dłużej niż 3 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Wróci, w miarę szybko.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Suszę je zimnym nawiewem zawsze wieczorem, nie są jakieś wtedy super piękne, ale rano już cud miód malinki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Baardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jeśli długo są w warkoczu to mam, ale co z tego, skoro zaraz się rozprostowują i wracają do kształtu, na jaki mają ochotę ;P
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej bez zmian, przy skalpie tylko lekki przyklap ale raczej przez rozprowadzenie sebum.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zawsze chodzę w rozpuszczonych, ale jeśli już na dłużej zwiążę i potem rozpuszczę to czuję taką bardzo bardzo delikatną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są tak mięciutkie jak reszta włosów, jak futerko moich kotów <3
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę tylko zimnym nawiewm po każdym myciu, z kierunkiem wzrostu włosa.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Wszystko się ładnie domywa
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nivea Long Repair przez długi czas mi służyła, aż wlosy zdecydowały się zbuntować i puszyć, po oleju z pestek winogron też, po garnier ultra doux Sekrety Prowansji z liściem oliwnym i rozmarynem nie były ładne, też jakby spuszone, postrączkowane, źle się rozczesywały ;/
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dwa, trzy miesiące może, ale nigdy ich jakoś specjalnie nie krzywdziłam, nie farbowałam, nie paliłam prostownicami i innymi. Jedynym problemem było puszenie, rozdwajanie i lekki przesusz, do tego chciałam zejść z cieniowania, więc mogę powiedzieć, że zaczynałam z włosy w przyzwoitej formie
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez ivaneska Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny również proszę o nieocenioną pomoc.
1.Zależy jak pójdę spaćw mokrych (tak teraz wiem wielki grzech )to rano bywają wilgotne jeśli normalnie wytrę i troszkę posiedzę to 1h-2h
2. Próba ze szklanką była taka, że włosy pływały po przednim wepchnięciu głębiej tak gdzieś po środku, ale nie mam takich sytuacji że idę pod prysznic wychodzę, a włosy suche Nie umiem do końca odpowiedzieć na to pytanie- nie mam do czego porównać.
3.Na zdjęciu które mam nadziej udało mi się dołączyć mam włosy pocieniowane gdzieś na poziomie ucha (ta 1 warstwa) zostaje lub wolno spływa a te najdłuższe włosy pod tą pocienowaną warstą b szybko wracają. Przepraszam za masło maślane, ale nie mam pojęcia jak to inaczej opisać
4.kilka godzin po i przez cały pierwszy dzień dzień Dużo osób mi to mówi: ale masz ładne włosy dzisiaj -myłaś?
5. Nie mam pojęcia. nie znam się po prostu a każdy mówi inaczej. Raz usłyszałam, że mam matowe włosy raz, że piękne. Wydaje mi się jednak, że nigdy nie błyszczą tak jak chcę- może mam za duże wymagania.Więc błyszczą sie raczej przeciętnie
6. Tak po warkoczu mam walki po koku też.Nie są podatne tylko na lokówkę, loki z papilotów trzymane przez całą noc i oczywiście lakier na to mogę nosić przez kilka dni, a robione lokówką przez parę godzin max.
7. Tak tracą na chwilę a później wracają
8. Jeśli były uczesane w wysoki kucyk lub kok to tak, czuję ulgę jeśli chodzi o rozpuszczone nie mam nic przeciwko chyba że wieje mocny wiatr
9.Zawsze mam problemy z określeniem blasku. Nie mam pojęcia poniżej zamieściłam zdjęcie. Wydaję mi się że wyglądają zdrowo hmm blasku z reklam nie mam ale to chyba nierealne. Nie mam pojęcia naprawdę
10.Miotełka lekko szorstka.Może to dlatego że włosy kończą się w różnych miejscach. Na pewno są bardziej szorstkie niż reszta włosów. czy są przesuszone? Nie wiem na 100% wydaje mi się że nie
11. nie, nie farbuję, ostatni raz prostowałam 1-2 miesiące temu , suszę tylko czasem 1-2 razy na miesiąc. W wakacje w sierpniu konkretnie rozjaśniałam pasemka niezbyt dobrze widać na zdjęciu.
12.Nie na ogół nie mam problemów. Raz tylko kiedy coś mi strzeliło do głowy i wylałam na siebie 1/3 butelki nafty nie mogłam domyć ale to raczej przez ilość niż specyfik
13.Moich włosów chyba nie da się spuszyć nie pamiętam abym kiedykolwiek miała taki problem. Wydaję i się, że dość trudno jest je obciążyć jeśli tylko dobrze wszystko zmyję i nie przesadzę z odżywką. Raz jak użyłam odżywki
Garnier Fructis, Oleo Repair, Odżywka wzmacniająca do włosów suchych i zniszczonych
wydawały mi się takie nieukładające się i bez objętości ale nałożyłam odżywka nie od ucha jak radzi większość tylko spróbowałam na całą głowę Poza tym jak przesadzę z czasem odżywką są przyklapłe
14.Dopiero zaczynam swoją przygodę z włosomaniactwem około 1 miesiąc

OK chciałabym jeszcze dodać, że z tego co wiem moje włosy są zdrowe grube i w miarę gęste zawsze jak wchodziłam do fryzjera słyszałam o jakie masz piękne włosy.Myślę żę są odporne i trudno im zaszkodzić.
Kiedy się opalałam specjalnie, żeby rozjaśnić włosy ja nie widziałam super efektu pewnie za dużo się spodziewałam natomiast moja mama powiedziała, że mam je jakby jaśniejsze. Mam i zawsze miałam miałam lekkiego fioła na punkcie ich naturalnego rozjaśnienia.

Jejku jakie wypracowanie mi wyszło. Mam nadzieję , że ktoś to przeczyta i mi pomoże.
PS. jeszcze raz przepraszam za masło maślane
Średnia porowatość, ale z racji, że pielęgnujesz niedługo - może ulec zmianie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:43   #1094
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez marilla Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? W zależności od długości: kiedy są długie to koło 3-4 godzin, natomiast krótkie schną do suchych włosów około 2 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Zmoczyć je bardzo łatwo, już nawet delikatny deszcz sprawia, że są wilgotne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Pasemko powoli spływa na swoją stronę, chyba że ruszę głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu, przed myciem są przetłuszczone i oklapnięte
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Delikatnie odbijają światło.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Wystarczy je zostawić do wysuszenia, a od razu zaczyna się robić delikatny skręt. Przy upięciu ich na parę godzin po rozpuszczeniu nie chcą długo wrócić do normalnej formy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają na krótko.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najchętniej upinam, ale ze względu na ich niesubordynację oraz długość, która rozpuszczona wygląda źle.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Błyszczą się, ale może to być kwestia farbowania henną.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie i delikatne, jak satynowa poszewka na poduszkę.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną z Venity, kolor Chna, od dobrych 8 lat. Suszę często rano, choć staram się unikać tego jak ognia. Sporadycznie je kręcę lokówką.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie, bez problemu spłukuję szampon czy odżywki.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Obojętny moim włosom był olej kokosowy, mało na razie eksperymentowałam. Dobrze działa oliwa z oliwek na końcówki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od trzech miesięcy.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez asik410 Pokaż wiadomość
Hej, pomożecie ?
1. Jak długo schną Twoje włosy? końcówki ok. 30 min a reszta włosów ok godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu i nałożeniu czegoś wygładzającego na końcówki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są ale to zależy jak mocno były spięte
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. niedaleko im do siana, po ściśnięciu wydają dźwięk łamanego siana
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, rzadko prostuję a jeszcze rzadziej suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, mam wrażenie niedomytych po CeCe Salon, Syoss i Fructis z olejkami
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Cece Salon, Syoss obciąża, Joanna Rzepa nie jestem w stanie ich rozczesac, Joanna Professional kokosowa - koszmar z rozczesaniem, odżywki Timotei nie robiły nic, ale szampony były ok
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok rok
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Końcówki szybko, po kilku minutach są suche, reszta do godziny. Dodam, że włosy mam cieniutkie i niezbyt gęste.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Dość łatwo, nie są bardzo oporne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Nie zostaje, ale też nie wraca natychmiast, troszkę się jakby zatrzymuje, ale potem opada.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są podatne, ale po kilku godzinach wracają do "normalnego" stanu.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych, ale chyba dlatego, że sa po prostu niezbyt ładne. Jeśli chodzi o komfort, to nie ma różnicy między spiętymi a rozpuszczonymi.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Troszkę się błyszczą.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trudno powiedzieć. Nie są sztywne i sianowate, ale też nie są mieciutkie. Taki pędzelek, ale delikatny, nie ze sztywnym wlosiem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę, ale chłodnym/zimnym powietrzem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Trudno powiedzieć. Po biovaxie do wlosów słabych i wypadających są nieco obciążone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 3-4 miesięcy.

Z góry dziękuję za pomoc

Zdjęcie bez szału, ale może chociaż minimalnie ułatwi sprawę.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Juvia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
4 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie mam problemów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Natychmiast wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zaraz po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję wielką ulgę, rozpuszczając je.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Jak dla mnie są za miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Jeszcze dwa tygodnie temu suszyłam regularnie ciepłym nawiewem, teraz już nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Odżywką, łagodnymi myjadłami, czasami też rosyjskimi szamponami.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Bardzo często jakiś kosmetyk mnie obciąża. Muszę unikać humektantów (częste przenawilżenie), a emolienty w nie za dużej dawce.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Rok.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez thuskawa Pokaż wiadomość
Hej, od ostatniego wpisu zmieniłam pielęgnację włosów i coś niedobrego się z nimi dzieje nie wiem, czy to za sprawą źle dobranych kosmetyków/pielęgnacji, czy po prostu włosy są na tyle zniszczone, że są oporne na wszystko i trzeba je obciąć..

1. Jak długo schną Twoje włosy? - Długo ale to za sprawą tego, że jest ich bardzo dużo. Są niesamowicie sztywne ale nie proste - raczej mają skłonność do falowania. Zwykle parę godzin (4-5), z tym, że końcówki po myciu od razu są suche, jakby "wypiły" całą wodę.
2. Czy trudno je zmoczyć? - Tak, szczególnie zniszczone partie włosów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - Nie wiem czy spłynięcie to dobre określenie w moim przypadku. Nie są lejące się, jeżeli o to chodzi. Spływają, bo są grube i ciężkie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - Najlepsze są na drugi dzień po myciu, czyli tego samego dnia, kiedy planuję ich mycie. Reszta włosów wygląda całkiem zdrowo, fajnie się układają a od skóry głowy już są tłuste.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - Wcześniej tak, teraz przestały dopiero po sporej dawce oleju coś się dzieje. Wcześniej były błyszczące po myciu Facelle, nigdy nie miałam tak miękkich włosów, jak po nim. Niestety chyba czar prysł.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - Tak, zdecydowanie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - Hmm.. Raczej nabierają objętości, szczególnie końce włosów ale nazwałabym to raczej puszeniem. Od skóry głowy oklapnięte.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - Są ciężkie, więc każde związanie włosów sprawia, że boli mnie skóra głowy. Chyba, że luźne warkocze zaplecione bardzo nisko. Na co dzień chodzę w rozpuszczonych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - Z dnia na dzień co raz mniej.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - Sianko. Są lżejsze niż reszta włosów. Ostatnio zauważyłam, że końcówki się kruszą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Ostatnio malowałam włosy farbą z Joanny w sierpniu tamtego roku. Od tamtej pory kolor zszedł, zostawiając refleksy. Nie prostuję od wakacji. Suszyć muszę codziennie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - Nie potrafię domyć włosów delikatnym szamponem myjąc je tylko raz. Robię to codziennie i przy jednym razie pieni się wszystko oprócz skóry głowy. Muszę oczyszczać włosy raz w tygodniu ziołowym szamponem. Myję włosy na co dzień płynem Facelle, szamponem z Alterry (chyba morela i pszenica?).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - olej z pestek winogron, masło shea, olej rycynowy, oliwa z oliwek też coś nie bardzo..Po tym miałam puch, nie wspominając o końcówkach, które były aż szorstkie. Zauważyłam, że nie lubimy się specjalnie z proteinami. Nie mogę często stosować masek. Po tym miałam puch, nie wspominając o końcówkach, które były aż szorstkie. Najlepiej sprawdza się olejek BD, Garnier avocado i masło karite, Balsam aloesowy z MP.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Od czerwca - lipca czytam bloga Anwen i zmieniłam szampony drogeryjne na delikatne, codziennie odżywka, przed myciem nakładam od ucha olej BD, na końcówki CHI.
Wysoka porowatość Zrób włosom detoks, przez jakiś czas (2-3 tygodnie) traktuj włosy mocnym szamponem i potem nakładaj na nie na chwilę produkt d/s.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 10:11   #1095
marta_ur
Przyczajenie
 
Avatar marta_ur
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

hej dziewczyny zaczynam dopiero swoja historie ze świadomą pielęgnacją włosów dlatego byłabym wdzięczna gdybyście na początku pomogły mi określić moją porowatość włosów
zatem odpowiadam an pytania

1. Jak długo schną Twoje włosy?-do 3h
2. Czy trudno je zmoczyć? -raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?-zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?-cały dzień po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?-tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?- tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?- nabierają są spuszone
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- nie przywiązuję do tego wagi
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?-raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- hmmm ciężko stwierdzić z czymmi sie kojarzą, wcześniej były suche rozdwojone, teraz sa bardziej miłe w dotyku sliskie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?- mam rozjaśnione końcówki, nie prostuje od miesiąsc dwóch jeśli suszę to zimnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- raczej nie mam problemu, od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra głowy ale podejrzewam że to przez łupież, który ostatnio zaatakował moja głowe :/
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).- ciężko mi stwierdzić zbyt krótko świadomie o nie dbam żeby to zauważyć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?- myślę, ze od dwóch miesięcy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05973.jpg (65,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05977.jpg (93,5 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez marta_ur
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:15
marta_ur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:31   #1096
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Będę wdzięczna za określenie porowatości moich włosów!
1. Jak długo schną Twoje włosy? – Niektóre pasma schną bardzo szybko, ale całe włosy ok 2h. jeśli położę się w mokrych to zdarzało się, że rano były lekko mokre – nie wiem jakim cudem J
2. Czy trudno je zmoczyć? - Trudne pytanie, wydaje mi się, że muszę je dość długo polewać, żeby były mokre – inaczej czuję jakbym myła trochę suche włosy J
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? – Mega szybko spłynie na swoja stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? – wyglądają najlepiej tak do kilku godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? – Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - O niee .. moim włosów nie da się zakręcić. Na studniówkę fryzjerka mi podkręciła to praktycznie zanim od niej wyszłam były proste. Generalnie robią ,co chcą , właściwie można powiedzieć, spinki czy gumki „spływają” mi po włosach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? – Chyba po rozczesaniu są oklapnięte
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? – Czuję ulgę po rozpuszczeniu ich, jeśli cały dzień miałam związane
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? – zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. – delikatne, śliskie .. kojarzą mi się z jedwabiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? – Nie farbuję, nie prostuję (nie muszę, bo wyglądają jak wyprostowane ), zimą suszę sporadycznie – staram się jak najrzadziej
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? – ostatnio używam szamponu Babydream i co jakiś czas czegoś z SLS .. wtedy czuję, że mam domyte włosy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - na pewno najgorsza rzecz jaką stosowałam to olejek wzmacniający A+E Biovaxa, bo miałam jeszcze bardziej przyklapnięte włosy. Podobnie z wszelkimi odżywkami bez spłukiwania, bardzo obciążają.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Intensywnie od kilku lat właściwie … najpierw stosowałam olej kokosowy przez półtora roku, naprawdę było widać różnice potem wydawało mi się, ze olej obciąża włosy (pewnie to była wina szamponu,który nie domywał) i przerzuciłam się na maska do włosów Biovax do włosów blond, która stosowałam mhm z dwa lata myślę do tego starałam się wybierać jak najmniej szkodliwe szampony. Obecnie stosuję olej kokosowy, olej z oliwek z dodatkiem kaktusa i mydełko sesa. Nie stosuję nic po myciu, żeby ich nie obciążać. Czasami używam odżywki, głównie żeby się nie elektryzowaly, ale ostatnio ta metoda przestała działać i elektryzują się niesamowicie! Nie wiem co z tym zrobić i od czego to .. za dużo olejowania? Za dużo babydream? Za mało silikonów?
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:34   #1097
andmeg
Przyczajenie
 
Avatar andmeg
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Między 1,5 a 2 godz.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu i kilka godzin po.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Minimalnie

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale nie szczególnie długo.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę, ale i tak nie lubię rozpuszczonych.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Minimalnie

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z siankiem, ale jakimś takim miękkim i delikatnym.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Od 7 miesięcy nie prostuję, nie suszę, natomiast farbuję henną irańską.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam, chyba że odżywką.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Maski i odżywki, które mają w składzie oleje, nakładane na umyte włosy obciążają, natomiast przed myciem w miarę sprawdza się oliwa z oliwek, ale jest lekki puch.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Prawie 7 miesięcy.

Edytowane przez andmeg
Czas edycji: 2014-03-26 o 21:38
andmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 13:41   #1098
thuskawa
Raczkowanie
 
Avatar thuskawa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z krzesła.
Wiadomości: 340
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Średnia porowatość

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości

Średnia porowatość

Niska porowatość

Wysoka porowatość Zrób włosom detoks, przez jakiś czas (2-3 tygodnie) traktuj włosy mocnym szamponem i potem nakładaj na nie na chwilę produkt d/s.
Dziękuję za odpowiedź i rady! Jeszcze jakiś czas temu włosy były średnioporowate
__________________


Sat down here with my head hung down and I just seem to find a bit of peace, bit of love, bit of something left behind.











thuskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:24   #1099
pyrtolinka
Raczkowanie
 
Avatar pyrtolinka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 179
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziewczyny ratujcie! Po nieudanej trwałej 2 lata temu staram się odratować swoje włosy ale mimo wielu starań nie jestem zadowolona z efektów. Trwała pozostała na jakiś 5-10cm, reszta włosów jest nowa, odrośnięta nie wyglądają jednak tak jak bym tego chciała. Używam łagodnych szamponów dla dzieci, zawsze nakładam odżywke albo z Alterry albo z garniera awokado. Czasem zdaży się inna. Ponadto co najmniej 1,2 razy w tygodniu nakładam pod czepek kallosa albo arganową maseczkę. Olej przynajmniej raz w tygodniu albo dabur alma albo argan, rycynowy, lniany, migdał. Czasem mieszam je wszystkie. Robię maseczkę z wit E, miodu, kallosa, rycyny i nafty kosmetycznej. Co jest nie tak? dołączam zdjęcie (włosy pofalowane po koczku) i prosze o pomoc


1. Jak długo schną Twoje włosy? dłuuugo, włosy do ramion ponad 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie mam z tym większych problemów
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu przed myciem, prócz przetłuszczenia są wygładzone i wyglądają najlepiej. Po myciu są napuszone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie za bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo delikatne. Po papilotach po 30min sa juz proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? średnio
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie są zbyt przyjemne ale to jeszcze pozostałości po nieudanej trwałej
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? przeszłam od 2miesięcy na henne, czasem susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? trudno zmyć mi oleje
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie kojarze bezpośrednio jakiegoś kosmetyku, który by mi zaszkodził
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od roku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_5979.jpg (31,2 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez pyrtolinka
Czas edycji: 2014-03-27 o 18:27
pyrtolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 22:50   #1100
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Chociaż miałam odpowiadać ściśle na pytania, to jednak chyba dodam, że mam włosy mocno kręcone

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
[SIZE=4]

1. Jak długo schną Twoje włosy? Raczej długo. Jeśli idę spać z mokrymi (co często robię, bo wtedy mam najładniejsze), to czasem jeszcze rano są wilgotne. Mimo tego, że "rozrzucam" je na poduszce.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, raczej normalnie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy które pasemko Ale generalnie wracają.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Cały dzień po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie bardzo, falki są przez chwilę, po przeczesaniu palcami odzyskują dość szybko swój naturalny skręt.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają. Wyglądam wtedy jak młody Jimmy Page... Lata 80' w rozkwicie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Ulgę, zdecydowanie Choć może to wynikać z tego, że są dość ciężkie, i spięte wydają się "ciągnąć" skórę głowy, która robi się napięta.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem z miękkiego włosia, takim do malowania akwarelami.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Bardzo sporadycznie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie i nigdy nie miałam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Źle na mnie działają wszelkie produkty Head and Shoulders, mam po nich włosy sztywne, napuszone i jakby "lepkie" (mimo wytrwałego spłukiwania). Z kolei Garnier z awokado i masłem karite (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...de-karite.html), chociaż ładnie nabłyszczył i odżywił, to też bardzo obciążył włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? A czy używanie jedynie szamponu i kremu Pantene (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-gladkosc.html) można w ogóle nazwać intensywną pielęgnacją? Nie rozczulam się zbytnio nad moimi włosami, ale od pół roku nie stosuję następujących praktyk: suszenia, rozczesywania na sucho, prostowania, farbowania/rozjaśniania etc, kręcenia, stosowania lakieru, pianki lub innych "utrwalaczy" fryzury.
Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2014-03-30 o 08:14
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 17:45   #1101
jadoreparis
Raczkowanie
 
Avatar jadoreparis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 295
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Długo. 2-3h. Nawet suszarką trwa to długo (a mam nową).
2. Tak.
3. Zostaje.
4. Od razu po umyciu.
5. Nie.
6. Tak. Są naturalnie falowane i bardzo podatne.
7. Nabierają objętości i mocno się puszą.
8. Nie lubię spiętych włosów,bo są ciężkie i boli mnie od nich głowa, wolę nosić rozpuszczone. Poza tym wyglądam niekorzystnie w spiętych włosach ze względu na odstające włoski na całej głowie. Nie da się ich okiełznać
9. Średnio.
10. Są w dobrym stanie. Szybko się rozdwajają dlatego regularnie je przycinam.
11. Farbuje raz na parę miesięcy, suszę, bo schną za długo. Używam prostownicy, żeby je wygładzić, bo mocno się puszą.
12. Nie.
13. Cężkie szampony, mieszanek wielu olei. Nie trzymam olejów całą noc, bo włosy potem są splątane.Kiedyś służył mi olej kokosowy, aktualnie po nim włosy nie wyglądają dobrze.
14. Od trzech lat, ale z przerwami.

Proszę o pomoc
jadoreparis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:58   #1102
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Zdjęcie moich włosów (nie całe, ale takie miałam akurat).

Co do pytań to:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
szybko, są delikatne i cienkie

2. Czy trudno je zmoczyć?
nie trudno, co nie znaczy, ze 3 kubki wody wystarczą

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli wróci na swoją stronę

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
zdecydowanie od razu po umyciu, potem robią się matowe i przetłuszczają się

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
trochę się błyszczą

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są podatne, po warkoczykach zawsze mam kręciołki

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, aczkolwiek jak sa spięte to nie narzekam - też są dobre

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak błyszczą się

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
trochę szorskie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nie farbuję
prostuję tylko na specjalne okazję (2 razy w miesiącu)
suszę po umyciu

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
miałam, jak używałam odżywek z silikonami

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
kosmetyki z SLS i innymi silikonami obciążają, sprzyjają szybszemu tłuszczeniu się

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od 4 lat regularnie stosuję odżywki, czasem maski czy serum, tak to nie ma takiej intesywniejszej pielęgnacji

Edytowane przez Normotonia
Czas edycji: 2015-02-19 o 17:25
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 22:52   #1103
bzonia
Przyczajenie
 
Avatar bzonia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Pomożecie?
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Baaardzo długo. Zazwyczaj 6 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej zostanie, czasami powoli spłynie na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Moje włosy po umyciu przypominają puszek...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak. Kilka osób to zauważyło.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, mam falowane włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zdecydowanie tracą, mam wrażenie, że jest ich mniej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię chodzić w rozpuszczonych włosach po domu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dość miękkie, w niektórych miejsach szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, nie prostuję (kiedyś prostowałam), czasami suszę, czasami nie. Jeżeli suszę to zazwyczaj letnim nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Gdy stosowałam metodę OMO używałam szamponu babydream, który powodował, że miałam tak jakby niedomyty placek z tyłu głowy. Nie wiem dlaczego, włosy potrafiłam myć 20 min a później i tak miałam tłusty placek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kosmetyki marki DOVE(spuszyły,obciążyły, strasznie swędziała mnie skóra głowy), Garnier Ultra Doux szampon odbudowujący z olejkiem z awokado i masłem karite(nie domywał włosów), Alterra, Glanz Shampoo Aprikose & Weizen (Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`) -miałam łupież przez ten szampon.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od początku 2014 z przerwami.
bzonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:06   #1104
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?

30-45 minut

2. Czy trudno je zmoczyć?

Nie, nawet w deszczową pogodę bardzo absorbują wilgoć.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie na wieku wieków amen. Są niesamowicie podatne na układanie, jak postawisz, tak będzie stać.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Kilka godzin po myciu. Po umyciu mam na głowie stóg siana, przed następnym wielki olej.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Raczej nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

TAK. Do szału to doprowadza, zwiążę kucyk rozwiążę i zostaje falka w miejscu gumki. Przypnę grzywkę spinką, rozpuszczę - wygięta w stronę w którą przypięłam!

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Nabierają. Przez chwilę wyglądają jakby mnie piorun trzasnął. Mega się elektryzują.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Uwielbiam rozpuszczone, włosy mnie autentycznie bolą i ciągną w kucyku.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Tarka.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje i susze. Farbowanie od 6 lat.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Odpadają wszelkie silikony - włosy wyglądają ślicznie po użyciu, parę godzin po są mega tłuste.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Parę miesięcy.
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:14   #1105
anowi1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Białystok, Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko, bardzo dziękuję!
anowi1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:52   #1106
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Flooower Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ponad godzine, ale sa bardzo rzadkie
2. Czy trudno je zmoczyć?
średnio, jak dłużej leję na nie wodę to lepiej pieni mi się szampon, jeśli ma to coś do rzeczy :P
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu i kilka godzin po myciu też całkiem nieźle, jednak następnego dnia nadają się już tylko i wyłącznie do mycia - są mega oklapnięte, nie układają się, każdy włos w inną stronę i tłuste u nasady
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak ale rozprostowują się po jakichś 3 - 4 godzinach a po całym dniu są już proste :P
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
nie noszę spiętych włosów
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
nie wiem z czym mi się kojarzą, ale są miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
suszę zimnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam problemów (myję tylko szamponem babydream i końcówki niebieską odżywką i isany, od czasu do czasu oczyszczam szamponem z sls naturia z herbatą
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
kallos latte na pewno odpada
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od 9 miesięcy
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez olka6 Pokaż wiadomość
1. ok. 2,5 h. długość jednak robi swoje (są do pasa)
2. bez żadnego problemu
3. zostaje. zawsze.
4. od razu po umyciu
5. nie bardzo
6. są podatne, lecz szybko wracają do swojej postaci
7. zaraz po rozczesaniu zyskują objętość ale zaraz jątracą
8. czuję sporą ulgę
9. lekko się błyszczą
10. kojarzą mi się z włosiem pędzla do pudru
11. koloryzuję włosy henną, niestety codziennie prostuję (staram się tylko wybrane partie włosów, głównie grzywkę) suszę okazjonalnie
12. raczej nie mam problemu
13. totalnie nie sprawdził się jedwab z Joanny + jeśli przesadzę i ilością to każda odżywka sprawia że mam oklapłe włosy
14. króciutko, ok 3 miesięcy
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez happysunny Pokaż wiadomość
1. 2 godziny
2. trudno
3. zostanie
4. zaraz po umyciu
5.tak
6.tak
7.tracą
8.po całym dniu chodzenia w spiętych, czuję ulgę
9.tak
10. z czymś suchym
11. farbowałam farbą, od pół roku farbuję henną khadi, suszę zimnym powietrzem
12. nie mam problemów z domyciem włosów
13. nie sprawdziły się: odżywka alterra, odżywka long hair repair, olejek brzoza alterra. po odżywkach włosy były zbyt obciążone, po olejku były nadal suche, nienawilżone, nie takie jak po olejku kokosowym
14. od 4 miesięcy
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez kosmetomaniaczka Pokaż wiadomość
Pomóżcie ;<


1. Jak długo schną Twoje włosy? - bardzo długo, nawet do 4 , 5 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? - mam wrażenie że tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - zaraz po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?tak, ale do połowy długości.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po warkoczyku przez jakiś czas są ledwo widoczne falki, potem zupełnie się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zdecydowanie ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak, ale tylko do ok. połowy, druga połowa jest matowa.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- Kojarzą mi się z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Maluję, na bardzo jasne blondy, suszę sporadycznie, staram się nie prostować.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- Nie, nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - Syoss, oleo intense thermo care, szampon i odżywka. W ogóle Syoss robi tragedię na moich włosach, cokolwiek by to nie było.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od 4 miesięcy
Średnia porowatość, końce o porowatości wyższej
Cytat:
Napisane przez Offculla Pokaż wiadomość
mnie też pomóżcie

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około godziny (są bardzo rzadkie )
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie, bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu i kilka godzin po myciu też nawet ok,na drugi dzień są już oklapnięte i tłuste u nasady
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak ale rozprostowują się po jakichś 3 - 4 godzinach a po całym dniu są już proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
w sumie jest mi obojętne czy mam rozpuszczone czy spięte
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
jak dla mnie są szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję raz na jakieś 5-6 miesięcy, prostuję bardzo rzadko, suszę po każdym myciu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
fructis któryś - dostałam mega łupieżu a włosy już po kilku godzinach od mycia przetłuszczały się
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od miesiąca


jeśli to nie problem prosiłabym Was aby któraś poradziła mi co mam używać bo po prostu nie kumam jeszcze dokładnie o co chodzi z tymi slsami itd.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Anette14 Pokaż wiadomość
1.Około 1h.
2. Wydaje mi się, że łatwo, są cienkie i dosyć rzadkie także schną w szybkim tempie
3. To zależy... tuż po umyciu wraca powoli na swoja stronę, gdy się zaczynają przetłuszczać zostaje .
4. Po umyciu są takie jakby suche, z czasem się tłuszczą i są bardziej elastyczne. Ładniejsze jakiś czas po umyciu.
5. Błyszczą.
6. I to bardzo podatne. Łatwo się wywijają, kręcą.
7. Nabierają objętości.
8. Odczuwam ulgę.
9. Tak, błyszczą się
10. Są gładkie i śliskie, nie wiem z czym mi się kojarzą...
11. Farbuję, ale bardzo rzadko (raz na pół roku), suszę w wyjątkowych sytuacjach, nie prostuję ani nie kręcę.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:42   #1107
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Do trzech godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Muszę dłuższą chwilę lać wodę, żeby były całkiem mokre.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu są puszyste i nieokiełznane, kilka godzin po umyciu prezentują się najlepiej, a przed myciem przetłuszczone u nasady.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale naturalnie mam falowane włosy, więc nie mogę powiedzieć, na ile to zasługa warkocza, a na ile moich włosów.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, bo są dość ciężkie. Ale w rozpuszczonych całkiem też nie przepadam chodzić.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z końskim włosiem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie, nie i nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie miałam jeszcze takiej sytuacji.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku tygodni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 900.jpg (126,7 KB, 8 załadowań)
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 19:19   #1108
PannaB
Raczkowanie
 
Avatar PannaB
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 402
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Od godziny do dwóch maksymalnie.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, jak już są suche.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Delikatne tak, ale nie wytrzymują zbyt długo. Jeśli związałabym mokre włosy byłyby mocniejsze.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Jeśli chodziłabym cały dzień w związanych to tak, poczułabym ulgę. Moje włosy są jednak krótkie (do ramion), więc zazwyczaj mam je rozpuszczone.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Delikatnie tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z czymś szorstkim. Niestety mam rozdwojone końcówki...

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, ale zdarza mi się to nieczęsto (może z 3 razy w ciągu roku).
Nie prostuję.
Suszę włosy praktycznie codziennie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów z domyciem włosów.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampony Garnier Fructis - przesuszały mi włosy.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam.

Edytowane przez PannaB
Czas edycji: 2014-04-14 o 21:51
PannaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 14:30   #1109
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam Was ;-)
Dopiero zaczynam swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów i stwierdziłam ze zacznę od określenia ich typu. Dla mnie sa cienkie, wysokoporowate (test z mąką;-) ), szybko przetłuszczające się, farbowane. A teraz proszę Was o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Niecałe 2 godziny, a gdy je często przeczesuje palcami to godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, wręcz przeciwnie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu, później tracą na objętości
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie szczególnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale szybko się prostuja, tylko nie tak całkowicie, zawsze jakiś wywijas zostanie ;-)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają jednak tylko na chwilę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych, chyba że są świeżo wymodelowane. Ale chodze tylko w rozpuszczonych. Wyjątkiem sa "wilgotne" dni kiedy to każdy wlos żyje swoim życiem i sterczy w inną stronę, wtedy tylko spięcie w kucyk i przylakierowanie daje rade
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak troszkę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Jakby były postrzepione
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje co 2 miesiące, suszę co drugi dzień, prostuje okazjonalnie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zwróciłam uwagi
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Do tej pory nie przywiazywalam wagi do tego
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero chce zacząć ;-)







Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez NoBoTak
Czas edycji: 2014-04-16 o 20:53
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 21:32   #1110
high4voltage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 73
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Schną około godziny. Już po pół godziny są z grubsza suche, do godziny suche a tak "na pieprz" to pewność jest po 2 godzinach.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Przez ostatnie kilka miesięcy dosyć trudno. Jak wkładam głowę do miski z wodą to z początku nie chcą się w niej zanurzyć, pływają na powierzchni, najpierw muszę je zamoczyć mokrymi rękoma aby zatonęły w wodzie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wracają w umiarkowanym tempie na swoje miejsce.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu wyglądają najlepiej, zaraz po myciu pojawiają się "kłaczki", które po czasie wygładzają się, natomiast tuż przed myciem haczą się o siebie.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Błyszczą się w umiarkowany sposób, bez szału ale również nie są matowe.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Raczej nie, włosy nie są w stanie wytrzymać długo w danej fryzurze, jedynie po prostownicy efekt utrzymuje się natomiast w przypadku gdy rozplotę warkocz są niewielkie fale które znikają po rozczesaniu.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Moje włosy mają tendencję do układania się w takie "strąki" nawet gdy nie sa przetłuszczone, po rozczesaniu włosy scalają się ze sobą, ale jednocześnie uzyskują nieco większą objętość, szczególnie w okolicach końcówek, wyżej znacznie mniej.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zazwyczaj rzadko kiedy chodzę w związanych włosach, ale zdecydowanie lepiej czuję się w rozpuszczonych i odczuwam ulgę, włosy są dosyć długie, sięgają na wysokość zapięcia od stanika. 9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Błyszczą się całkiem dobrze.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są nieco szorstkie i haczą się o siebie, natomiast mniej gdy są obcięte.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Jestem naturalną blondynką i mój kolor podoba mi się więc ich nigdy nie farbowałam, od kilku miesięcy suszę włosy bardzo sporadycznie (raz w miesiącu?) w dodatku chłodnym powietrzem, natomiast codziennie prostuję grzywkę i krótsze pasma włosów wokół twarzy, te włosy wokół twarzy są wyraźnie bardziej zniszczone. Ogólnie moje włosy są proste, lecz te które są krótsze czyli grzywka i te wokół twarzy mają tendencję do wyginania się gdyś są bardzo lekkie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Mam problem z domyciem włosów delikatnymi szamponami typu Biovax bądź szamponami dla dzieci typu Johnson's baby, Babydream itp. Zazwyczaj używam szamponu Timotei dla włosów suchych i zawsze musze umyć włosy 2 razy, a gdy sporadycznie myję je szamponem typowo oczyszczającym typu Familijny również 2 razy, za to włosy po nim najczęściej są w stanie doskonałym.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampony zawierające humektanty, nigdy im nie mogłam dogodzić czymś takim, raz były przesuszone, innym razem spuszone i przeciążone, szkodzi im zbyt duża ilość odżywek/masek/szamponów/serum proteinowych szczególnie jedwabiu oraz wszelakie szampony, które zawierają zbyt dużo niepotrzebnych ekstraktów, typu Garnier Fructis, Elseve itp. szczególnie gdy stosuje się je zbyt wiele razy pod rząd. Muszę często zmieniać kosmetyki bo włosy szybko się przyzwyczajają, zadziała raz a innym razem już nie, ale wystarczy przeczekać pewną ilość kolejek (ok 4 mycia) i włosy znów lubią dany kosmetyk. Ostatnio zaszkodziło mi serum zabezpieczające Garnier Fructis Goodbye Damage.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
W maju minie rok. Zwracam uwagę na składniki kosmetyków, olejowanie wykonuję średnio raz na 2 tygodnie najczęściej oliwą oliwek bądź w mieszance z olejem rycynowym czy olejem z migdałów (Hipp, babydream fur Mama) zawsze wydawało mi się, że nie mam za dobrze dopasowanego oleju do czasu gdy nie olejowałam ich z miesiąc, po tym okresie wręcz "rzuciły" się na oliwę, na inne już nie bardzo. Na co dzień mój szampon to Timotei Jericho Rose dla suchych włosów (ogólnie są przetłuszczające ale z doświadczenia już wiem, że żaden szampon dla przetłuszczających się nie sprawdza), co jakieś 2-3 tygodnie szampon Familijny jako oczyszczacz, do zmywania olejów babydream/Johnson's baby chociaż ciężko tym zmyć, co kilka myć jakiś Biovax. Odżywki naprzemiennie w różnych połączeniach z szamponami: Ultra Doux z masłem karite, z miodem i rumiankiem, Naturia z miodem i cytryną, , pokrzywa z zielona herbatą. Maski: Biovax macadamia kokos, Stapiz proteinowa. Staram się stosować do zasad włosomaniactwa .

Dodatkowo:włosy są cienkie ale gęste, obwód wynosi 7 cm. Po roku ich stan znacznie się poprawił do tego już nieco orientując się w temacie porowatości jestem skłonna stwierdzić, iż zmieniły swoje właściwości i zachowania np. co do ich blasku czy trudności z zamoczeniem. Za to długość schnięcia pozostaje bez zmian.
high4voltage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.