nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 06:00   #1
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425

nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha


Na początku myslałam, że to może jakieś zaburzenia trawienia etc., ale natknęłam się na forum sfd na wątek, gdzie chłopak ma ten sam (chyba) problem, co ja - dziwne zaokrąglenie w dolnej cżęści brzucha. Zrobiło mi się to niedawno, jestem po odchudzaniu i przez dość długi okres brzuch był "dość płaski" mimo braku systematycznych ćwiczeń, tym większe moje zdziwienie. Moje pytanie, czy to tłuszcz, czy to skóra, co to może być i jak sobie z tym radzić. Ostatnio też przestałam w ogóle ćwiczyć z powodu natłoku obowiązków, dodatkowo dość długo muszę siedzieć przy komputerze, co za tym idzie garbienie itd, - aczkolwiek diety nadal przestrzegam (nie jest to żadna dieta głodkówkowa, aczkolwiek muszę przyznać, że takie też były...) Stąd wycięgnęłam teorię spiskową, że skóra "odleżała" mi się nie w tą stronę i tak zostało, aczkowliek wiem, że to pewnie mało realistyczna teoria....
Jest to coś w tym stylu (to zdjęcie tego chłopaka, niestety nie mam aparatu)- http://img269.imageshack.us/i/64704862.jpg/, mniej więcej tak to wygląda - jakbym była"trochę" w ciąży . Nie wiem, co robić. Błagam o pomoc. Brzuszki? Nożyce? A może to przez jakąś konkretną potrawę?

Dodam, że miałam też problemy z hiperprolaktynemią, ale na razie hormon w normie; mam też niedoczynność tarczycy; codziennie biorę hormony wszystko w normmie, nie mam żadnych innych objawów; żadnego bólu etc.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2009-12-17 o 06:01
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 14:24   #2
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

nikt? : (
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 10:20   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Niestety nie pomogę, chociaż też to mam. podejrzewam, że to tluszczyk niestety. Chociaż rok temu, gdy ważylam 46 kg i mozna bylo żebra liczyć, to nadal to mialam, tylko mniejsze. Nie umialam się tego pozbyć.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 13:13   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

To tluszcz; skad w ogole pomysl, ze nagle by sie tam mial zrobic nadmiar skory?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 09:26   #5
Mikaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 15
GG do Mikaas
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Taki fałd skórno-tłuszczowy miałam po urodzeniu , dzieciaków , tylko dwa razy większy i mega rozstepy , pomogły oczywiscie treningi , areoby , isiłowe ale na brzuch nie robiłam , natomiast przez pół roku chodziłam w obciskającym pasie , czasem na noc go zdejmowałam , zaopatrzyłam się w kilka i tak na zmianę, jak po zabiegu liposukcji, teraz mam brzuszek bardzo ładny , rozstępów gołym okiem nie widac , fałda tak jakby wchłonęła się , polecam mi akurat pomogło a i jeszcze do tego przydałby sie balsam pielęgnacyjny np ujedrniający, to jest do opanowania tylko grawitację trzeba pokonac ))
Mikaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:03   #6
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Byłam odłączona od sieci...
Bardzo mnie to krępuje, bo odznacza się na większości jeśli nie na wszystkich moich ubraniach, u góry brzuch jest normalny i płaski a od pępka w dół i też tylko na środku mam taką piłeczkę . Wygląda to tragikomicznie wręcz i bardzo mi przeszkadza.
Troszkę bałam się, że to jakieś problemy z jelitami, ew. układem rozrodczym :|, bo to dla mnie dość "typowe" nie wiem czy opłaca się iść z tym na usg czy cokolwiek..., Tłuszcz stawiałam na ostatnim miejscu, jednak gdy teraz o tym pomyślę to troszkę sobie folgowałam... Chleb biały z serem żółtym , czas wrócić do białkowej diety i warzyw.
Hmm, ale czemu w takim razie tylko w tym jednym punkcie na brzuchu, wszystko inne jakie było takie jest.
Czy zwykłe brzuszki na to pomogą? Staram się robić 100 dziennie. Masuję się ujędrniaczem, jeżdżę na rowerku, przynajmniej 60 min na małym obciążeniu około 30 - 35 m/h; w weekend staram się po trzy, czasem jak mam czas to cztery godziny (sprawia mi to przyjemność, więc jeszcze lepiej).

Wyrak,
nie wiem, może każda metoda usprawiedliwania się jest dobra? jestem po odchudzaniu i trochę skóry mi zostało więc myslałam, że się jakoś szatańsko i magicznie skumulowała na środku. Po prostu zawsze wydawało mi się, że jak się tyje to się tyje ogólnie i wszędzie a nie tylko w jednym punkcie nie większym niż 10 x 10 cm . Poleć mi coś !
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2010-01-24 o 10:09
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:48   #7
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

up up
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 19:51   #8
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Szumasima - na wszystko jest sposób. Ale trzeba poswiecic sporo czasu i wyrzeczen.

1. aeroby, np. bieganie, rowerek, skakanka, stepper
2. cwiczenia silowe - jak zadne inne spalaja tluszczyk i ujedrniaja cialo
3. odpowiednia dieta

polacz wszystkie 3 punkty i masz zloty srodek na swoj brzuszek
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!

Edytowane przez Mini82
Czas edycji: 2010-01-24 o 19:52
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 14:02   #9
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Tylko, że jakby to powiedzieć.. Nie narzekam na nadwagę, chodzi tylko o brzuch, więc moje podstawowe pytanie: czy takie zauważalne przytycie tylko w jednym miejscu jest w ogóle możliwe? Zawsze wydawało mi się, że to się rozkłada jakoś na inne części ciała. Dodam, że na wadze przytyło mi się może z 1,5 kg do 2 kg w sumie to nie jestem nawet pewna, bo dopiero od kiedy pojawił się ten problem zaczęłam się regularnie ważyć. Powtórzę jeszcze raz, że chodzi tylko o małą "piłeczkę" około 10 cm na 10 cm w dolnej części brzucha. Boję się, że to może być jakieś schorzenie, może powinnam wybrać się na usg? Słyszeliście o czymś co może objawiać się czymś takim?
Co do mojego planu ćwiczeń, jak wyżej:
minimum godzina rowerka, 100 brzuszków dziennie wystarczy? Ewentualnie jakie inne ćwiczenia na dolną część brzucha możecie polecić? (wiem, że trudno ją wyrzeźbić stąd pytanie).
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 14:40   #10
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Pisze do Ciebie a do Ciebie to wogole nie dociera. Nie zrzucisz sadła miejscowo. Moze i tluszcz odkłada sie tam gdzie sam chce ale nie zrzucisz go TYLKO i WYLACZNIE na brzuchu.
Trzeba bylo pomyslec wczesniej o zdrowej zbilansowanej diecie

BRZUSZKAMI - nie zrzuca sie brzucha. gdy zapytasz mnie znow CO TERAZ poprosze zebys jeszcze raz przeczytala mojego powyzszego posta.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 15:00   #11
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Nie chcę zrzucać "sadła" jak to powiedziałaś miejscowo.
Zastanawiałam się jedynie - jak to jest możliwe, że można przytyć tylko w jednym miejscu (nigdzie poza brzuchem nic się nie zmieniło) i to bez jakiegoś szczególnego odbicia na wadze.

Ćwiczenia robię robić będę i nie ulega to kwestii dyskusji i nie ma związku z pytaniem wyżej.

Aeroby i interwały rozumiem (u mnie to rowerek), ale ćwiczenia siłowe w domu jak robić? Myślałam, że siłe to hantle itd.? Możesz powiedzieć coś więcej?
Co jest nie tak z brzuszkami? Wiem, że nie są na spalanie tłuszczu, ale rzeźbienie też jest chyba istotne....?
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2010-01-26 o 15:01
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 15:07   #12
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
..... co to może być i jak sobie z tym radzić ...
jak wywnioskowalam ,,jak sobie z tym radzc" = sposob na plaski brzuch
post j/w


Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
Nie chcę zrzucać "sadła" jak to powiedziałaś miejscowo.
Zastanawiałam się jedynie - jak to jest możliwe, że można przytyć tylko w jednym miejscu (nigdzie poza brzuchem nic się nie zmieniło) i to bez jakiegoś szczególnego odbicia na wadze.

Ćwiczenia robię robić będę i nie ulega to kwestii dyskusji i nie ma związku z pytaniem wyżej.

Aeroby i interwały rozumiem (u mnie to rowerek), ale ćwiczenia siłowe w domu jak robić? Myślałam, że siłe to hantle itd.? Możesz powiedzieć coś więcej?
Co jest nie tak z brzuszkami? Wiem, że nie są na spalanie tłuszczu, ale rzeźbienie też jest chyba istotne....?
jak to mozliwe/ kobiety maja najwiecej tkanki tluszczowej na brzuchu i biodrach - ot co. Cwiczenia silowe?
hantle w dlon i do dziela - http://www.super-sylwetka.pl/trening...h_domowych.php

rzezbienie jest istotne ale jak rzezbic jak masz tam tluszczyk. spal go a potem rzeb
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 20:38   #13
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

hm miałam nadzieję że jakieś rozwiązanie się znajdzie, ale niebardzo. mam identycznie - tylko na dole brzucha - i uwierzcie - robiłam już wszelkie możliwe ćwiczenia, wyrzeźbiłam sobie całe ciało, nawet całkiem nieplanowanie nogi, górę brzucha mam idealną, a "oponka" na dole została.
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 08:33   #14
Guziczek6663
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek6663
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 41
Dot.: nadmiar skóry tłuszcz? - w dolnej części brzucha

Hehehe mi tez sie to niedawno zrobilo ostatnio bardzo duzo sie ruszam i bardzo schudlam u gory zebra mozna juz praktycznie liczyc a na dole jakas nieplanowana ciaza mnie wyskoczyla no... :/:/ bardzo niefajna sprawa :/
Guziczek6663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.