odżywka w sprayu na lato. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 18:03   #1
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75

odżywka w sprayu na lato.


stosuje pielegnacje bez silikonow jednak wyjezdzam na wakacje do Hiszpanii i mysle, ze lekka odzywka sprayu z silikonami i filtrem UV ochronilaby moje wlosy przed slona woda i sloncem. a Wy na wakacjach dalej stosujecie tylko pielegnacje bez silikonow czy moze cos lekkiego z silikonami stosujecie ?
polecicie jakas fajna ? chcialabym, zeby miala ochrone UV i nie miala jakis ciezkich silikonow najlepiej takie ktore zmyje sie lagodnymi szamponami, ale to nie jest konieczne.
iiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 08:06   #2
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Ja kupiłam ostatnio z Chantala 2 odżywki dwufazowe w sprayu. Jedna jest nawilżająca (ślicznie pachnie ), a druga do włosów farbowanych i obie posiadają filtry UV. Myślę, że szampon z SLS sobie poradzi ze zmyciem tych sylikonów.

Tutaj możesz sobie je sprawdzić:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-dry-hair.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:09   #3
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Wypróbuj Jantara jest naprawde świetna chociaż nie jest w spreju można użyć jakiejś starej butelki po kosmetyku do wlosów. Naprawde świetnie chroni, lepiej niż sylikony. Włosy są miękkie i nie wysuszają się. Zawsze mialam problem z zbyt suchymi koncówkami włosa a dzięki Jantarowi moge sie wygrzewać w słoncu bez złych następstw !
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:27   #4
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Polecam taką odżywkę,ładnie pachnie nawilża włosy i dobrze się po niej rozczesują http://allegro.pl/schwarzkopf-bc-odz...439763231.html
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:22   #5
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ostatnio z Chantala 2 odżywki dwufazowe w sprayu. Jedna jest nawilżająca (ślicznie pachnie ), a druga do włosów farbowanych i obie posiadają filtry UV. Myślę, że szampon z SLS sobie poradzi ze zmyciem tych sylikonów.

Tutaj możesz sobie je sprawdzić:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-dry-hair.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
a gdzie mozna kupic te odzywki ? ;> i ile kosztuja ? i czym pachnie ta nawilzajaca ?
iiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:25   #6
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Zapomniałam jeszcze tej dodać też super i na słońce http://allegro.pl/odzywka-w-sprayu-z...419796814.html
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:07   #7
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez iiris Pokaż wiadomość
a gdzie mozna kupic te odzywki ? ;> i ile kosztuja ? i czym pachnie ta nawilzajaca ?
Ja kupiłam je w sklepie internetowym Chantala po ok. 16,80 zł ale sporo taniej Ci wyjdzie na allegro np: http://allegro.pl/pro-odzywka-dwufaz...405427951.html Chyba że masz jakiś sklep fryzjerski w okolicy to możesz zapytać. Pachnie hmmm taką oranżadką .
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2012-07-06 o 12:13
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 21:49   #8
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Ja na razie używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lukiwania.html
Jest bez alkoholu, ma silikon zmywalny za pomocą delikatnych szamponów typu Hipp, BD i ma masło karite, które jest naturalnym filtrem, do tego tania
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 00:15   #9
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja na razie używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lukiwania.html
Jest bez alkoholu, ma silikon zmywalny za pomocą delikatnych szamponów typu Hipp, BD i ma masło karite, które jest naturalnym filtrem, do tego tania
o cos takiego mi chodzilo. tanie i dostepne stacjonarnie. tylko jaki on ma zapach ? bo czytalam, ze kokos, a ja nienawidze tego zapachu sa moze inne zapachy tej odzywki ? tez z latwo zmywalnymi silikonami ?
iiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 21:28   #10
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez iiris Pokaż wiadomość
o cos takiego mi chodzilo. tanie i dostepne stacjonarnie. tylko jaki on ma zapach ? bo czytalam, ze kokos, a ja nienawidze tego zapachu sa moze inne zapachy tej odzywki ? tez z latwo zmywalnymi silikonami ?
Jest jeszcze Schauma owocowa bez alkoholu, i jakieś 2/3 inne, ale one chyba już mają alkohol w składzie

Ogólnie mi się najbardziej podoba skład tej z kokosem, plus za to, że ma masło karite, które jest naturalnym filtrem
Co do zapachu, to troszkę czuć kokosa, ale bardziej ma taki kakaowy zapach, który moim zdaniem na włosach jest praktycznie niewyczuwalny.
Ja jak nałożę odżywkę do spłukiwania, spłuczę ją, a potem popsikam włoski Schaumą, to bardziej czuję zapach odżywki d/s
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:55   #11
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Ja wybrałam odżywkę Biovax Quick Latte i jestem zadowolona Dodatek oleju niewnikającego do odżywek d/s i ten spray ładnie mi chronią włosy przed słońcem i ucieczką wody (wysokopory).
Stosowanie takiej silikonowej odżywki w sprayu nie wpłynie na wchłanianie oleju kładzionego na noc?
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 21:26   #12
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez Literka M Pokaż wiadomość
Ja wybrałam odżywkę Biovax Quick Latte i jestem zadowolona Dodatek oleju niewnikającego do odżywek d/s i ten spray ładnie mi chronią włosy przed słońcem i ucieczką wody (wysokopory).
Stosowanie takiej silikonowej odżywki w sprayu nie wpłynie na wchłanianie oleju kładzionego na noc?
Silikony NIE tworzą nieprzepuszczalnej bariery, więc ze spokojem możesz nakładać oleje
Tylko pamiętaj o regularnym oczyszczaniu włosków z tego co może się nadbudować
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:40   #13
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

To super, dobrze, że nie muszę rezygnować z czegoś, co mi służy A ta Schauma wygląda ciekawie, wypróbuję po Biovaksie
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 23:48   #14
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Silikony NIE tworzą nieprzepuszczalnej bariery, więc ze spokojem możesz nakładać oleje
Tylko pamiętaj o regularnym oczyszczaniu włosków z tego co może się nadbudować
tu się nie zgadzam! silikony tworzą super nieprzepuszczalną warstwę, to ich główna cecha i czasem zaleta. Na tym polega ich działanie. Właśnie dlatego używa się silikonu do zamarzających zamków zima aby nie dopuszczały wody... Jak coś zawiera silikon to jest odzywka tylko z... nazwy. To bardziej środek stylizacyjny niż odżywczy. Okleja włos śliską warstwą, ułatwia rozczesywanie i na krótką chwilę jest OK. Czasem zresztą na szybko o to chodzi. Po drugim trzecim użyciu jest już problem, włosy są obciążone nadmiernie. Pamiętajmy że silikon totalnie blokuje dostęp aktywnych składników odżywczych do włosa. Aby skutecznie pozbyć się silikonu nie wystarcza zwykły szampon!!!! trzeba użyć specjalnych szamponów głęboko oczyszczających i dopiero wtedy można pomyśleć o jakiejś sensownej masce.
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:29   #15
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
tu się nie zgadzam! silikony tworzą super nieprzepuszczalną warstwę, to ich główna cecha i czasem zaleta. Na tym polega ich działanie. Właśnie dlatego używa się silikonu do zamarzających zamków zima aby nie dopuszczały wody... Jak coś zawiera silikon to jest odzywka tylko z... nazwy. To bardziej środek stylizacyjny niż odżywczy. Okleja włos śliską warstwą, ułatwia rozczesywanie i na krótką chwilę jest OK. Czasem zresztą na szybko o to chodzi. Po drugim trzecim użyciu jest już problem, włosy są obciążone nadmiernie. Pamiętajmy że silikon totalnie blokuje dostęp aktywnych składników odżywczych do włosa. Aby skutecznie pozbyć się silikonu nie wystarcza zwykły szampon!!!! trzeba użyć specjalnych szamponów głęboko oczyszczających i dopiero wtedy można pomyśleć o jakiejś sensownej masce.
haha poplynelas nie sluchajcie jej.
iiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:37   #16
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
tu się nie zgadzam! silikony tworzą super nieprzepuszczalną warstwę, to ich główna cecha i czasem zaleta. Na tym polega ich działanie. Właśnie dlatego używa się silikonu do zamarzających zamków zima aby nie dopuszczały wody... Jak coś zawiera silikon to jest odzywka tylko z... nazwy. To bardziej środek stylizacyjny niż odżywczy. Okleja włos śliską warstwą, ułatwia rozczesywanie i na krótką chwilę jest OK. Czasem zresztą na szybko o to chodzi. Po drugim trzecim użyciu jest już problem, włosy są obciążone nadmiernie. Pamiętajmy że silikon totalnie blokuje dostęp aktywnych składników odżywczych do włosa. Aby skutecznie pozbyć się silikonu nie wystarcza zwykły szampon!!!! trzeba użyć specjalnych szamponów głęboko oczyszczających i dopiero wtedy można pomyśleć o jakiejś sensownej masce.
Nie zgadzam się
Silikony w ciągu dnia się wycierają, gdy się je regularnie oczyszcza, to nie są w stanie się aż tak nadbudować, aby wartościowe składniki nie wnikały.

Ten temat był wielokrotnie wałkowany, wiele obeznanych wizażanek w tym temacie się wypowiedziało

Do zmycia wystarczy szampon z SLeS, bez silikonów, pq itp. Niektóre silikony są zmywalne nawet za pomocą łagodniejszych detergentów typu cocobetaina, cocamidopropyl betaine.

I nieprawdą jest, że wystarczy użyć 2/3 razy silikonowej odżywki, aby włosy były przetłuszczone. Są dziewczyny, które regularnie używają silikonów i regularnie je oczyszczają i nie widzą takich skutków.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:16   #17
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: odżywka w sprayu na lato.

pani Farmacy właśnie zarobiła ode mnie bana, nie będę kasować postów zachwalających produkty Pilomax, niech wszyscy wiedzą, że dobre produkty nie potrzebują oszustwa w postaci marketingu szeptanego
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.