Dziewczyna wykorzystuje go finansowo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-22, 19:15   #1
biankapianka
Raczkowanie
 
Avatar biankapianka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 145

Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.


Sprawa ta nie daje mi spokoju od dłuższego czasu i ciągle zastanawiam się czy powinnam podjąc jakieś kroki. Otóż eks dziewczyna, młoda, bardzo bliskiej mi osoby - faceta, wykorzystuje, a może korzysta z jego naiwności? pod względem finansowym. On jest w niej ślepo zakochany, wiem, ze zrobilby dla niej wszystko. Niestety ja przygladając się już wczesniej temu związkowi, czułam, że coś jest nie tak. Po prostu, znali się krótko, a koleś stanowił jej głównego sponsora wszytskich zachcianek. Wtedy jeszcze, bylo to o tyle zrozumiale, ze byli parą, ale teraz? Ta dziewczyna go zostawiła, on się załamał. żeby utrzymywac z nią jakikolwiek kontakt sprawiał jej prezenty, później zaczęła to wykorzystywać i sama otwarcie mówić czego potrzebuje: nowego ciuchu, biżuterii, wypadu do kina, restauracji. Gdy go nie potrzebuje to obraża, wyśmiewa etc... W dodatku ma nowego chlopaka. Jestem zdruzgotana jego zaślepieniem, chciałabym z nim pogadac, bo jest dla mnie wazny, ale...no wlasnie, o calej sytuacji dowiedzialam sie przypadkowo i z prywatnej ich korespondencji internetowej, a czasem z zaslyszanych rozmów. Nie rozmawiamy ze sobą, az tak otwarcie, zebym mogła mówić o tym wprost. Sama nie wiem co robić. Mieszać się czy nie, jesli tak, to jak? Myślałam, ze po jakimś czasie sam zrozumie, ale minęło już ponad pól roku, gdy ta sutuacja (od ich rozstania) trwa. Nie chcę, żeby robił z siebie idioty, bo niestety tak to wygląda. Ona manipuluje nim we wszystkie strony
.
biankapianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:33   #2
Aernax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 120
GG do Aernax
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez biankapianka Pokaż wiadomość
Sprawa ta nie daje mi spokoju od dłuższego czasu i ciągle zastanawiam się czy powinnam podjąc jakieś kroki. Otóż eks dziewczyna, młoda, bardzo bliskiej mi osoby - faceta, wykorzystuje, a może korzysta z jego naiwności? pod względem finansowym. On jest w niej ślepo zakochany, wiem, ze zrobilby dla niej wszystko. Niestety ja przygladając się już wczesniej temu związkowi, czułam, że coś jest nie tak. Po prostu, znali się krótko, a koleś stanowił jej głównego sponsora wszytskich zachcianek. Wtedy jeszcze, bylo to o tyle zrozumiale, ze byli parą, ale teraz? Ta dziewczyna go zostawiła, on się załamał. żeby utrzymywac z nią jakikolwiek kontakt sprawiał jej prezenty, później zaczęła to wykorzystywać i sama otwarcie mówić czego potrzebuje: nowego ciuchu, biżuterii, wypadu do kina, restauracji. Gdy go nie potrzebuje to obraża, wyśmiewa etc... W dodatku ma nowego chlopaka. Jestem zdruzgotana jego zaślepieniem, chciałabym z nim pogadac, bo jest dla mnie wazny, ale...no wlasnie, o calej sytuacji dowiedzialam sie przypadkowo i z prywatnej ich korespondencji internetowej, a czasem z zaslyszanych rozmów. Nie rozmawiamy ze sobą, az tak otwarcie, zebym mogła mówić o tym wprost. Sama nie wiem co robić. Mieszać się czy nie, jesli tak, to jak? Myślałam, ze po jakimś czasie sam zrozumie, ale minęło już ponad pól roku, gdy ta sutuacja (od ich rozstania) trwa. Nie chcę, żeby robił z siebie idioty, bo niestety tak to wygląda. Ona manipuluje nim we wszystkie strony
.
Nie bardzo rozumiem. Czytasz ich prywatną korespondencję?
Skoro facet Ci się z tego sam nie zwierza, to wpieprzanie się w jego sprawy byłoby zwyczajnym nietaktem.

A swoją drogą, to już jest frajerstwo, a nie naiwność.
Sponsorować byłą dziewczynę, która ma nowego faceta, chore.
Aernax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:35   #3
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez biankapianka Pokaż wiadomość
Sprawa ta nie daje mi spokoju od dłuższego czasu i ciągle zastanawiam się czy powinnam podjąc jakieś kroki. Otóż eks dziewczyna, młoda, bardzo bliskiej mi osoby - faceta, wykorzystuje, a może korzysta z jego naiwności? pod względem finansowym. On jest w niej ślepo zakochany, wiem, ze zrobilby dla niej wszystko. Niestety ja przygladając się już wczesniej temu związkowi, czułam, że coś jest nie tak. Po prostu, znali się krótko, a koleś stanowił jej głównego sponsora wszytskich zachcianek. Wtedy jeszcze, bylo to o tyle zrozumiale, ze byli parą, ale teraz? Ta dziewczyna go zostawiła, on się załamał. żeby utrzymywac z nią jakikolwiek kontakt sprawiał jej prezenty, później zaczęła to wykorzystywać i sama otwarcie mówić czego potrzebuje: nowego ciuchu, biżuterii, wypadu do kina, restauracji. Gdy go nie potrzebuje to obraża, wyśmiewa etc... W dodatku ma nowego chlopaka. Jestem zdruzgotana jego zaślepieniem, chciałabym z nim pogadac, bo jest dla mnie wazny, ale...no wlasnie, o calej sytuacji dowiedzialam sie przypadkowo i z prywatnej ich korespondencji internetowej, a czasem z zaslyszanych rozmów. Nie rozmawiamy ze sobą, az tak otwarcie, zebym mogła mówić o tym wprost. Sama nie wiem co robić. Mieszać się czy nie, jesli tak, to jak? Myślałam, ze po jakimś czasie sam zrozumie, ale minęło już ponad pól roku, gdy ta sutuacja (od ich rozstania) trwa. Nie chcę, żeby robił z siebie idioty, bo niestety tak to wygląda. Ona manipuluje nim we wszystkie strony
.
Z takim problemem facet musi poradzic sobie sam! Ale oczywiscie jesli masz z nim dobry kontakt to mozesz poruszyc temat ale delikatnie.
Szkoda mi tez tej dziewczyny, przykre ze sa takie przypadki na swiecie które nadaja sie tylko do leczenia
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:37   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Z takim problemem facet musi poradzic sobie sam! Ale oczywiscie jesli masz z nim dobry kontakt to mozesz poruszyc temat ale delikatnie.
Szkoda mi tez tej dziewczyny, przykre ze sa takie przypadki na swiecie które nadaja sie tylko do leczenia
Zgadzam się
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:47   #5
biankapianka
Raczkowanie
 
Avatar biankapianka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 145
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez Aernax Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem. Czytasz ich prywatną korespondencję?
Skoro facet Ci się z tego sam nie zwierza, to wpieprzanie się w jego sprawy byłoby zwyczajnym nietaktem.

A swoją drogą, to już jest frajerstwo, a nie naiwność.
Sponsorować byłą dziewczynę, która ma nowego faceta, chore.
Sprawa jest o tyle trudna, ze ten facet pochodzi z mojej rodziny. Nie chcialabym sie na ten temat jakos gleboko wypowiadac, ale ...jest dla mnie wazny, bardzo, tylko ze niestety nasze kontakty nie naleza do otwarych czy tez jakis bardzo bliskich.
Zdarzyło mi sie czytać, bo korzystalismy z jednego komputeraz. Wiem, ze to nie jest w porządku, ale te sprawe pozostawiam swojemu sumieniu...

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Z takim problemem facet musi poradzic sobie sam! Ale oczywiscie jesli masz z nim dobry kontakt to mozesz poruszyc temat ale delikatnie.
Szkoda mi tez tej dziewczyny, przykre ze sa takie przypadki na swiecie które nadaja sie tylko do leczenia
Pewnie jest w tym racja, ze musi radzic sobie sam, ale czasem serce mi sie kraja...
biankapianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:51   #6
Scapula
Raczkowanie
 
Avatar Scapula
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 53
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Chyba nie powinnaś mieszać się w ich sprawy.
__________________
www.pajacyk.pl

www.polskieserce.pl
Scapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:56   #7
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

co to za pytanie , przeczytalas jego wiadomosci ?i tak z tym nic nie zrobisz. skoro nie macie dobrych kontaktów to chyba nie powiesz mu ,że wiesz bo czytałaś. Jak nie wiesz to nie możesz rozmawiać ani działać. Co można ci zatem poradzić? Zebys nie czytała cudzej korepondencji i nic więcej. Facet jest dorosły jak sądze , wie co robi ...
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 19:56   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Nie wtracac sie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:28   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

a ja bym napisala do niego anonimowy list, z tym wszystkim co tutaj na forum napisalas, moze otworzysz mu oczy.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:55   #10
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

totalny frajer... daj sobie spokój, widać, że z kolesiem coś nie halo. niech się dalej poniża, skoro sam tego nie widzi.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:13   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Nie jest to stety czy niestety Twoja sprawa. Chyba ze Ci to az tak przeszkadza, ze nie wytrzymasz - wowczas powiedz mu co o tym myslisz, ale ja bym sie nie mieszal.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 21:59   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Generalnie to wszystko mi sie kupy nie trzyma. Skad u Ciebie takie zaangazowanie?

Co do korespodencji - czasem cos wyrwanego z kontekstu brzmi i znaczy zupelnie cos innego niz w pelnej oprawie. Na ile jest tu Twojej mocno ukierunkowej interpretacji - on aniol, ona diablica - a na ile konkretow?

Sama mam eksa (tak ja go rzucilam), ktory mi czasem pomaga. I jakos jego rodzina nie pali mnie za to na stosie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:58   #13
biankapianka
Raczkowanie
 
Avatar biankapianka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 145
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Taką jestem osobą, że moja rodzina jest dla mnie ważna. Stąd moje zaangażowanie, myslę, ze gdyby chodizło o koggoś obcego, nie miałabym takie rozterki.Nie pale nikogo na stosie. Co do tego, ze tak tak sytuacja wygląda mam pewność, nie chodzi tu o wyrwane z kontekstu rzeczy. Jak pisałam już wcześniej mogłam obserwować ten związek, tę dziewczynę poznałam. Poza tym nie jestem jedyną osobą, która ma podobne podejrzenia. Nie chodzi mi o to, że on jej ma nie pomagać. Ale różne zachcianki,zachowania typu "nie umyłeś auta to z tobą dziś nigdzie nie jadę tylko z panem x", to naparwde coś innego niz jakaś pomoc w trudnej sytuacji. Być może kieruję się tu tylko włąsną troską o bliską osobę, ale chyba to normalne? Dziękuję za wasze opinie, mimo że prawie wszystkie rzucają na mnie jakieś dziwne podejrzenia.

Chciałabym tylko wiedzieć czy w takich momentach warto jakoś reagować, bo różnie się takie sytaucje kończą. Czasem miłość przesłania wszystko, zdrowy rozsądek włącznie...

Edytowane przez biankapianka
Czas edycji: 2009-01-22 o 23:02
biankapianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 01:44   #14
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Hm, no nie wiem ale chyba na Twoim miejscu sprowokowałabym jakąś "bliższą" rozmowę z nim - bardzo dyplomatycznie - może zwierzyła z jakiegoś problemu i zapytała o jego zdanie, licząc że i on wtedy trochę się otworzy i sam coś powie o swojej osobistej sytuacji. Wtedy będziesz mogła coś mu napomknąć.
Jeżeli Wasze stosunki nie są bliskie to on opinię usłyszana od Ciebie "znienacka " może odebrać jako napaść i nietakt, tym samym zamiast pomóc jemu - zaszkodzisz. Może warto najpierw dać tej osobie odczuć że jest dla Ciebie ważna i tym samym obchodzą Ciebie jego sprawy.
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 08:32   #15
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Jeżeli jest to dorosły człowiek należy założyć, iż pomaga jej/sponsoruje/obdarowuje prezentami (można wybrać opcje, bądź dodać inną) na własne życzenie.
Nie sądzę, aby go do tego przymuszała.
Bez względu na to, czy przesłanki które nim kierują się Tobie podobają czy nie.
Bez względu na to, jak zachowuje się/ będzie się zachowywać ona.
Jego wybór, jego sprawa.
Do czego to zaprowadzi - na to pytanie nie odpowiem.

Inna rzecz.
Być może zastanowiłabym się nad zdaniem/poradą osoby-przyjaciela, która powiedziałaby mi, że w przypadku konkretnej sytuacji robię z siebie tak zwaną kretynkę.
W trosce o mnie, nie o swoje uczucia wobec mnie.
Na pewno jednak nie wzięłabym pod uwagę, nie ufałabym/nie chciałabym słuchać opinii osoby, która nie rozmawia ze mną na dane tematy wprost, jednak po lekturze mojej prywatnej internetowej korespondencji przypadkiem (jakim przypadkiem? jak w takich sytuacjach działa przypadek?) wydaje się jej, iż ma do tego prawo.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 14:33   #16
helenska
Raczkowanie
 
Avatar helenska
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 148
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Skoro jest aż tak zaślepiony to lepiej się nie wtrącaj.
I tak nie zrozumie Twoich argumentów, a jeszcze się pogniewa ( skąd inąd słusznie), że czytałaś jego korespondencje.
helenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 14:33   #17
helenska
Raczkowanie
 
Avatar helenska
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 148
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Skoro jest aż tak zaślepiony to lepiej się nie wtrącaj.
I tak nie zrozumie Twoich argumentów, a jeszcze się pogniewa ( skąd inąd słusznie), że czytałaś jego korespondencje.
helenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 15:16   #18
biankapianka
Raczkowanie
 
Avatar biankapianka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 145
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Jeżeli jest to dorosły człowiek należy założyć, iż pomaga jej/sponsoruje/obdarowuje prezentami (można wybrać opcje, bądź dodać inną) na własne życzenie.
Nie sądzę, aby go do tego przymuszała.
Bez względu na to, czy przesłanki które nim kierują się Tobie podobają czy nie.
Bez względu na to, jak zachowuje się/ będzie się zachowywać ona.
Jego wybór, jego sprawa.
Do czego to zaprowadzi - na to pytanie nie odpowiem.

Inna rzecz.
Być może zastanowiłabym się nad zdaniem/poradą osoby-przyjaciela, która powiedziałaby mi, że w przypadku konkretnej sytuacji robię z siebie tak zwaną kretynkę.
W trosce o mnie, nie o swoje uczucia wobec mnie.
Na pewno jednak nie wzięłabym pod uwagę, nie ufałabym/nie chciałabym słuchać opinii osoby, która nie rozmawia ze mną na dane tematy wprost, jednak po lekturze mojej prywatnej internetowej korespondencji przypadkiem (jakim przypadkiem? jak w takich sytuacjach działa przypadek?) wydaje się jej, iż ma do tego prawo.
Po prostu, nie wyłączył po sobie komputera, korzystając z niego zastalam otwarte okienko z ich rozmową i pzreczytałam, tak czy siak stało się to i tak jak pisałam, rozumiem co zrobiłam, i że źle zrobiłam, ze tak się nie robi, ale nie o tym chcialam teraz mowic. Poza tym slyszalam ich rozmowy często, ponieważ obcowaliśmy ze sobą na jednej plaszczyznie przez dlugi czas. I owszem finansuje ją ze swoich funduszy(ale nie tylko, więc to stanowi czasem dla mnie problem), byc moze ona nie przymusza go wprost, ale warunkiem spotykania jej/oglądania jest właśnie finansowanie jej, bo inaczej po prostu mówi, że on jest np. skąpcem i nie pasuje do niej, że pan X ma większy gest niż on...
Po waszych wypowiedziach w sumie mój zapał do "ratowania" jakby się wypalił i może dobrze. Postanowiłam, ze poki co nie podjmę żadnej rozmowy ani nic takiego...bo raczej i tak jestem na przegranej pozycji. W sumie łatwo się o tym mówi na sucho, nie tkwiąc w tym mimo wszystko...trudno, zobaczę jak to będzie wyglądało. Mam też świadomość, ze nie powinnam się wtrącać, bo to jego życie, jego decyzje.
biankapianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 16:02   #19
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Rena :Sama mam eksa (tak ja go rzucilam), ktory mi czasem pomaga. I jakos jego rodzina nie pali mnie za to na stosie.

nie znoszę wykorzystywania przez BYŁE dziewczyny...
zerwałaś z facetem- więc moim zdaniem powinno się go zostawić w spokoju a nie jeszcze wykorzystywać finansowo...

drażnią mnie tacy ludzie
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 17:15   #20
MySoul695718
Raczkowanie
 
Avatar MySoul695718
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 250
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

ja bym tak nie oceniala nie wiemy jak jej ex jej pomaga może zostali przyjaciółmi wieć nie można tutaj oceniac
ale zgadzam sie tym że jeżeli dziewczyna po zerwaniu wykorzystuje chlopaka finansowo bo wie że wciąz ja kocha to jest to okropne dranstwo...
__________________
Najważniejsza jest ta miłość,
którą czujemy w sobie i dajemy bezwarunkowo
i bezinteresownie innym,
a nie ta którą chcielibyśmy dostać od innych.
MySoul695718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 19:46   #21
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Napisałaś, że on jest bliską Ci osobą.
W jakim sensie?

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-01-23 o 19:52
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 19:47   #22
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

Cytat:
Napisane przez biankapianka Pokaż wiadomość
Taką jestem osobą, że moja rodzina jest dla mnie ważna. Stąd moje zaangażowanie, myslę, ze gdyby chodizło o koggoś obcego, nie miałabym takie rozterki.Nie pale nikogo na stosie. Co do tego, ze tak tak sytuacja wygląda mam pewność, nie chodzi tu o wyrwane z kontekstu rzeczy. Jak pisałam już wcześniej mogłam obserwować ten związek, tę dziewczynę poznałam. Poza tym nie jestem jedyną osobą, która ma podobne podejrzenia. Nie chodzi mi o to, że on jej ma nie pomagać. Ale różne zachcianki,zachowania typu "nie umyłeś auta to z tobą dziś nigdzie nie jadę tylko z panem x", to naparwde coś innego niz jakaś pomoc w trudnej sytuacji. Być może kieruję się tu tylko włąsną troską o bliską osobę, ale chyba to normalne? Dziękuję za wasze opinie, mimo że prawie wszystkie rzucają na mnie jakieś dziwne podejrzenia.

Chciałabym tylko wiedzieć czy w takich momentach warto jakoś reagować, bo różnie się takie sytaucje kończą. Czasem miłość przesłania wszystko, zdrowy rozsądek włącznie...
To sporo wyjasnia, jesli faktycznie chodzi o rodzinę a Wasze finanse sie niejako łączą to powinnas delikatnie zareagować!
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 20:39   #23
szyszuniaa83
Raczkowanie
 
Avatar szyszuniaa83
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 275
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

słuchaj a moze jeżeli znasz ta dziweczyne pogadala bys z nia dowiedziala sie o co jej chodzi czego ona jeszcze od niego chce ?? moze delikatnie dala bys jej do zrozumienia ze to nie jest ok no nie wiem ale chyba warto??
__________________
szyszuniaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 20:52   #24
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

hej.
a ja jestem chyba jakimś odmieńcem Bo ja bym z nim porozmawiała.
napisałaś, że łączą Was stosunki rodzinne i że dbasz o takie więzy, więc myślę ze masz dobry kontakt z tą osobą. bo jeśli nie, to raczej nie podejmuj tematu.

generalnie JA pogadałabym z tym chłopakiem..
zaczęłabym rozmowę delikatnie typu "wiesz, to dla mnie bardzo ważne co teraz powiem. nie chce żebyś się na mnie gniewał, bo nie o to tutaj chodzi. chciałam Ci powiedzieć o pewnej sprawie...ale obiecaj mi, że dopóki nie skończę, nie będziesz mi przerywał. Bardzo Cię lubię i widzę, że się męczysz"
Powiedz, że przebywając z nią, zauważyłaś, że jest "wymagająca" pod względem pieniędzy. Również to, że inni też to dostrzegają, ale boją mu się o tym mówić i po prostu plotkują o tym.
spokojnie wszystko wytłumacz.
poproś, żeby przemyślał sytuacje, kiedy widuje sie z tą laską (wtedy kiedy ona chce kase albo gdzieś iść)
sama napisałaś "masz brudny samochód, wiec pojadę z X" (czy coś takiego-swoją drogą-żałosne to), przytocz te sytuacje które pamiętasz.

na koniec dodaj, że ma nie komentować tego co powiedziałaś przez jakiś czas, idź zrób np. herbatkę i dopiero niech sie sam wypowie. po prostu trzeba dać mu chwilkę czasu, aby opadły emocje, które natworzyły się w rozmowie.

generalnie, gdyby lasce zależało na nim, nie miałaby innego chłopaka.
ona go po prostu szantażuje. wie, że jak powie "jeśli nie dasz mi XX, pójdę do pana X", koleś się złamie i da jej to, bo nie chce być gorszy od X.
Wyzyskuje więc kasę z dwóch źródeł. No chyba, że ten jej chłopak nie wie, że ona widuje się z tym "kimś bliskim dla Ciebie". Bo możliwe, że tak jest.
od Twojego znajomego wyciąga kasę: ma na ciuszki i inne pierdoły, a z tym drugim się spotyka i prezentuje w nowych rzeczach.
nieźle sobie to wymyśliła toż to sponsoring!

masakra, nie wiem, skąd się takie laski biorą.
też mam taką jedną, która dostaje "kieszonkowe" od facetów. a jak jej przestają dawać, to ich zostawia i szuka kolejnego sponsora.


może zaproponuj mu, że przedstawisz mu swoje koleżanki? może któraś mu się spodoba i nawiąże nową przyjaźń.
Bo zapewne myśli tylko o ten jednej. jest zaślepiony, może też nie poznał jakiś innych dziewczyn i nie wie jak może wyglądać prawdziwy związek z drugą osobą.
zaproponuj mu kino. może pójdzie z Tobą i koleżankami.

za te pieniądze co daje tej wstrętnej oszustce, powinien inwestować w siebie: w wygląd i swoje umiejętności. Jest dla niej za dobry. Powinien ją kopnąć w dupsko i pognać gdzie pieprz rośnie.

ja bym się chyba nie przyznawała, że widziałam tę korespondencję w komputerze.
No chyba, że rozmowa by się potoczyła bardzo swobodnie, bez wyzywania Ciebie że wtrącasz się w jego sprawy. Wtedy możesz napomknąć, że przez przypadek zobaczyłaś.

a jak Cie wyzwie (bo właśnie to ryzykujesz rozmawiając z nim o tym), to po prostu przeproś i zapewnij, że nie będziesz się już wtrącała.
Uogólniając, są dwie opcje:
- albo na Ciebie nakrzyczy i się obrazi
- albo zrozumie. możliwe, że zacznie zwierzać się z tego, co on myśli.

a swoją drogą, to facet o takim poświęceniu dla drugiej osoby (chodzi mi o to ciągłe zabieganie o względy, a nie pieniądze) tooo... too... normalnie ze świeczką szukać takiego!
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 21:20   #25
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Dziewczyna wykorzystuje go finansowo.

nie powinnaś się wtrącać
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.