Filmy dla feministek! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-01, 09:50   #1
rimbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63

Filmy dla feministek!


Jakie tytuły polecacie dla zawzietych feministek?;>
rimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 12:11   #2
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Filmy dla feministek!

Głębokie gardło.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:03   #3
hohlkopf
Raczkowanie
 
Avatar hohlkopf
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 88
Dot.: Filmy dla feministek!

Seksmisja - jeśli ktoś lubi stare, polskie, ponoć kultowe, kino.
hohlkopf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:27   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Głębokie gardło.
owned.

Cytat:
Napisane przez hohlkopf Pokaż wiadomość
Seksmisja - jeśli ktoś lubi stare, polskie, ponoć kultowe, kino.
Seksmisja to raczej kpi z matriarchatu...

Nie wiedzialem, ze feminizm, to taki stan, ze trzeba miec oddzielne filmy...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:30   #5
rimbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 63
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
owned.



Seksmisja to raczej kpi z matriarchatu...

Nie wiedzialem, ze feminizm, to taki stan, ze trzeba miec oddzielne filmy...
Wyrak daj spokoj
Nie trzeba, ale są takie filmy kpiące trochę z facetów.
rimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:12   #6
hohlkopf
Raczkowanie
 
Avatar hohlkopf
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 88
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
owned.



Seksmisja to raczej kpi z matriarchatu...

Nie wiedzialem, ze feminizm, to taki stan, ze trzeba miec oddzielne filmy...

Ja myślę, że feministkom trochę autokpin by nie zaszkodziło, to miałam na myśli, Wyrak

Z całym szacunkiem do feministek..., wydają mi się trochę...nadęte (stereotyp działa ;P)
hohlkopf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:31   #7
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Filmy dla feministek!

A może Lejdis? (Nie bić, nie oglądałam ale tak mi się skojarzył).
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 16:47   #8
hohlkopf
Raczkowanie
 
Avatar hohlkopf
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 88
Dot.: Filmy dla feministek!

Mnie też się Lejdis skojarzyły, choć też nie oglądałam I jeszcze Diabolique, gdzie dwie panie - żona i kochanka - pozbywają się jednego pana :P

hohlkopf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:17   #9
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Filmy dla feministek!

Myślę, że feministki powinny być ukontentowane po obejrzeniu Antychrysta L. Triera. Następuje w nim totalny triumf pierwiastka żeńskiego. A, że przy okazji ma też miejsce smutna konstatacja, iż kobieta jest narzędziem szatana...? A kto by się przejmował takimi farmazonami ;-))

Myślę, że radosna twórczość pani Catherine Breillat też mogłaby się feministkom spodobać. Chociaż bywa trudna do przełknięcia...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:37   #10
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Myślę, że feministki powinny być ukontentowane po obejrzeniu Antychrysta L. Triera. Następuje w nim totalny triumf pierwiastka żeńskiego. A, że przy okazji ma też miejsce smutna konstatacja, iż kobieta jest narzędziem szatana...? A kto by się przejmował takimi farmazonami ;-))

Myślę, że radosna twórczość pani Catherine Breillat też mogłaby się feministkom spodobać. Chociaż bywa trudna do przełknięcia...
co wy tak z tym antychrystem wszyscy jakoś...gdzie sie nie obróce to antychryst
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 21:18   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Wyrak daj spokoj
Nie trzeba, ale są takie filmy kpiące trochę z facetów.
Co ma piernik do wiatraka? Feministki kpia z facetow ? Zaraz tu wjedzie na Ciebie kilka feministek tak mysle

Cytat:
Napisane przez hohlkopf Pokaż wiadomość
Ja myślę, że feministkom trochę autokpin by nie zaszkodziło, to miałam na myśli, Wyrak

Z całym szacunkiem do feministek..., wydają mi się trochę...nadęte (stereotyp działa ;P)
Wiesz co, bym cos powiedzial, ale nie powiem, bo bedzie pieklo na Ziemi i w okolicach

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Myślę, że feministki powinny być ukontentowane po obejrzeniu Antychrysta L. Triera. Następuje w nim totalny triumf pierwiastka żeńskiego. A, że przy okazji ma też miejsce smutna konstatacja, iż kobieta jest narzędziem szatana...? A kto by się przejmował takimi farmazonami ;-))
Ponoc feministki daza do rownouprawnienia, wiec po co im filmy kpiace z facetow czy z triumfem pierwiastka zenskiego ?

Te Lejdis jakos krzywo brzmi (nie ogoladalem), juz to by zdaje sie bylo lepsze jako opowiesc o kobiecie: http://www.filmweb.pl/f883/Erin+Brockovich,2000/opisy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 21:48   #12
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ponoc feministki daza do rownouprawnienia, wiec po co im filmy kpiace z facetow czy z triumfem pierwiastka zenskiego ?
Nie wiem. Nie jestem feministką ;-)) Poza tym to miały być zawzięte feministki

Kiniaczeq - no bo on fajny jest, ten Antychryst...

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-06-01 o 21:55
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 22:10   #13
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość

Kiniaczeq - no bo on fajny jest, ten Antychryst...
A co w nim takiego fajnego? Ja przeczytałam recenzje na filmwebie i się delikatnie mówiąc... przeraziłam . A konkretnie to po tym się przeraziłam :

Cytat:
Mamy więc scenę wkręcania wiertła w kolano dręczyciela, masturbacji penisa i zamiast spermy tryskającą z niego krew oraz clou programu: scenę wycinania nożyczkami łechtaczki, symbolizującą dzikie, autodestrukcyjne skłonności zranionej i popadającej w obłęd bohaterki.
Sorry za offtop

Dopisek: Teraz zczaiłam, że Antychryst ma swój własny wątek, więc tam się przenoszę ze swym pytaniem

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-06-01 o 22:11
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 09:42   #14
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Filmy dla feministek!

Wiem, jaki film dla feministek! Czekolada!
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:47   #15
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Filmy dla feministek!

Jeśli nie chodzi o taki feminizm w stylu "hurrra, bijmy chłopa", tylko o coś o babkach przekraczających swoje ramy czasowe i obyczajowe to ja tam wielbię Fridę.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:26   #16
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Filmy dla feministek!

Hmmmmm... Może Kobiety ? Fajny film o kobietach. W dodatku przez cały czas na ekranie nie pojawia się żaden facet (nawet jako statysta!). Nie ambitny. Lekki i przyjemny. Z Meg Ryan i Evą Mendez. Zobacz: http://www.filmweb.pl/f161892/Kobiety,2008

Ma słabą średnią... ale naprawdę nie taki zły jak się wydaje. Taki dla babek. Nie facetów. Tylko najlepiej nie oglądać z lektorem, bo on wszystko psuje

Edytowane przez essme
Czas edycji: 2009-06-03 o 15:28
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:32   #17
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Filmy dla feministek!

Kobiety - w filmie nie ma szans zobaczyć jakiegokolwiek faceta, tylko ich słychać przez telefon, czy drzwi. Ale sam film kiepski

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Hmmmmm... Może Kobiety ? Fajny film o kobietach. W dodatku przez cały czas na ekranie nie pojawia się żaden facet (nawet jako statysta!). Nie ambitny. Lekki i przyjemny. Z Meg Ryan i Evą Mendez. Zobacz: http://www.filmweb.pl/f161892/Kobiety,2008

Ma słabą średnią... ale naprawdę nie taki zły jak się wydaje. Taki dla babek. Nie facetów. Tylko najlepiej nie oglądać z lektorem, bo on wszystko psuje
ooo
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:28   #18
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Filmy dla feministek!

Cześć dziewczyny i chłopaki
Oj, ciężko się czyta niektóre posty. Szkoda.
Skoro jednak słowo "feminizm"przyciągnęł o Was tutaj, to polecam kultową "Thelmę & Louise" ale pamietajcie, że to film z '91 roku.
I jeszcze może "Desperatki" z '96 roku.

To klasyka na początek.
"Frida" i "Smażone zielone pomidory" tez bardzo dobre

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

I dodam jeszcze dwa
"Podkręć jak Bekham" z 2002 r. i młodziutka Keirą Knightley, i całkiem nowy "Brick Lane" z 2007 (w Polsce 2009)

Miłego oglądania!
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 17:47   #19
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Wyrak daj spokoj
Nie trzeba, ale są takie filmy kpiące trochę z facetów.


Cytat:
Napisane przez hohlkopf Pokaż wiadomość
Ja myślę, że feministkom trochę autokpin by nie zaszkodziło, to miałam na myśli, Wyrak

Z całym szacunkiem do feministek..., wydają mi się trochę...nadęte (stereotyp działa ;P)
stereotyp tak samo stereotypowo nagięty jak to że białe kozaki to znam rozpoznawczy pustaka

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co ma piernik do wiatraka? Feministki kpia z facetow ? Zaraz tu wjedzie na Ciebie kilka feministek tak mysle

Wiesz co, bym cos powiedzial, ale nie powiem, bo bedzie pieklo na Ziemi i w okolicach

Ponoc feministki daza do rownouprawnienia, wiec po co im filmy kpiace z facetow czy z triumfem pierwiastka zenskiego ?

Te Lejdis jakos krzywo brzmi (nie ogoladalem), juz to by zdaje sie bylo lepsze jako opowiesc o kobiecie: http://www.filmweb.pl/f883/Erin+Brockovich,2000/opisy
ano naskoczą.
jako osoba która przeczytała parę esejów feministycznych powiem:

padłaś? to może już lepiej nie wstawaj...

ja też padłam, ale napiszę tylko
1) nie wiem czy wiesz Wyraku, ale jeśli myślisz, że sensownym jest żeby kobiety pracowały i zarabiały, miały prawo odmówić np. stosunku (mężowi, facetowi, komukolwiek) i generalnie do bycia traktowaną jak osoba a nie jak ładna rzecz to już jesteś trochę feministą

sama nie trawię zwłaszcza głośnego feminizmu polskiego (blebleble szczuka!), ale gdyby nie surfażystki miałbyś teraz 7 dzieci (antykoncepcja?a co to? a wolny związek bez natychmiastowego ślubu to co?) i ciężko harował na chleb, a ja zamiast siedzieć na wizażu pewnie zajmowałabym się swoją 7

oj rimbi, ależ Ty jesteś... płytka. nie myl komedii o facetach z feminizmem bo się mocno porgążasz, tzn. na ile pozwala ogólny poziom na jaki można się zanurzyć w takiej umysłowej płyciźnie.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 18:17   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
Hyh

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ja też padłam, ale napiszę tylko
1) nie wiem czy wiesz Wyraku, ale jeśli myślisz, że sensownym jest żeby kobiety pracowały i zarabiały, miały prawo odmówić np. stosunku (mężowi, facetowi, komukolwiek) i generalnie do bycia traktowaną jak osoba a nie jak ładna rzecz to już jesteś trochę feministą
Nie, nie jestem, bo nie uwazam, ze feministki maja prawo i wylaczonosc do pogladow nt. rownouprawnienia, a twierdzenie ze maja, jest jak dla mnie tych pogladow uzurpowaniem

Tak samo kwestionuje zalozenia feministek, ze reprezentuja wszystkie kobiety, szczegolnie takie przypadku jak Szczuka czy Sroda.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
oj rimbi, ależ Ty jesteś... płytka. nie myl komedii o facetach z feminizmem bo się mocno porgążasz, tzn. na ile pozwala ogólny poziom na jaki można się zanurzyć w takiej umysłowej płyciźnie.
Zeby byla kompozycja ramowa: hyh

Natomiast pozostajac w konwencji narzuconej (to absolutnie kluczowe by pamietac o konwencji!) przez autorke, prawdziwie feministyczna konsola:



... teraz pewnie nastapi rzucenie sie z pazurami i lincz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:14   #21
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
teraz pewnie nastapi rzucenie sie z pazurami i lincz
nie z mojej strony, mam do jedynego sensownego wizażanka jakąś dziwną słabość tylko coś skomentuję, cały czas w odniesieniu do feminizmu trochę bardziej może 'akademickiego'

Cytat:
Nie, nie jestem, bo nie uwazam, ze feministki maja prawo i wylaczonosc do pogladow nt. rownouprawnienia, a twierdzenie ze maja, jest jak dla mnie tych pogladow uzurpowaniem

Tak samo kwestionuje zalozenia feministek, ze reprezentuja wszystkie kobiety, szczegolnie takie przypadku jak Szczuka czy Sroda.
to tak jakby oceniać nie wiem, ogół rocka jako takiego po dokonaniach green daya który jest popularny, aczkolwiek jest wielką kaszaną a co do uzurpowania to głupie. mnie strasznie przyciągnęło w tej 'szkole' coś co nazywa się 3 falą feminizmu. właśnie teraz ją mamy i kobity zauważyły, że nazywanie się siostrami, solidarność jajników itp. to nic więcej jak pierdzenie w stołek. w końcu w kategorii +kobieta jest tyle różnych podgrup, różnic... jeśli szczuka twierdzi że reprezentuje wszystkie kobiety to zatrzymała się w latach 70 oj już siedzę cicho... ale feminizm akademicki jest po prostu mega ciekawy (prawie tak jak post-modernizm!), na pewno bardziej niż pojmowanie pojęcia feminizm = nienawiść do facetów, nie golenie nóg i brak powodzenia

pzdr
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:48   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
nie z mojej strony, mam do jedynego sensownego wizażanka jakąś dziwną słabość tylko coś skomentuję, cały czas w odniesieniu do feminizmu trochę bardziej może 'akademickiego'
Wow, to mi teraz przyslodzilas

A moze ja chcialem zebyscie sie z tymi pazurkami rzucily...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
to tak jakby oceniać nie wiem, ogół rocka jako takiego po dokonaniach green daya który jest popularny, aczkolwiek jest wielką kaszaną a co do uzurpowania to głupie. mnie strasznie przyciągnęło w tej 'szkole' coś co nazywa się 3 falą feminizmu. właśnie teraz ją mamy i kobity zauważyły, że nazywanie się siostrami, solidarność jajników itp. to nic więcej jak pierdzenie w stołek. w końcu w kategorii +kobieta jest tyle różnych podgrup, różnic... jeśli szczuka twierdzi że reprezentuje wszystkie kobiety to zatrzymała się w latach 70 oj już siedzę cicho... ale feminizm akademicki jest po prostu mega ciekawy (prawie tak jak post-modernizm!), na pewno bardziej niż pojmowanie pojęcia feminizm = nienawiść do facetów, nie golenie nóg i brak powodzenia

pzdr
Od strony akademickiej - post-modernizm czy femiznim, z pewnoscia ciekawe zagadnienia. Natomiast przy probie stosowania w zyciu pewnych zalozen pojawia sie dysonans Przynajmniej tak mi sie wydaje Tym niemniej, mysle ze potrafilbym sie wczuc w pozycje akademicka Moglabys z tych esei (esejow?) cos podrzucic na pw, oczywiscie to legalne? Dzieki z gory.

PS. Pierdzenie w stolek - jakiez dosadne i jakiez trafne
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:10   #23
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Filmy dla feministek!

Filmy feministyczne to chyba takie, gdzie kobiety sobie poradziły mimo wszystko, a nie takie, gdzie dokopały mężczyznom

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-06-06 o 22:26
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 21:08   #24
CharLizZie
Zakorzenienie
 
Avatar CharLizZie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 637
Dot.: Filmy dla feministek!

No, to kilka ode mnie:
"Erin Brockovich" z Julią Roberts,
"Monster" z Charlize Theron,
"Elizabeth" z Cate Blanchett,
"Frida" z Salma Hayek
i może "Godziny" z Meryl Streep.
__________________
wege

www.pomooc.pl> ustaw sobie na stronę startową, pajacyk, pusta miska, wszystko w jednym miejscu
CharLizZie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 01:13   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Filmy feministyczne to chyba takie, gdzie kobiety sobie poradziły mimo wszystko, a nie takie, gdzie dokopały mężczyznom
Wychodzi na to, ze bardziej wyczuwam ocb niz panie, bo juz Erin Brockovich wkeilem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 07:04   #26
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość

1) nie wiem czy wiesz Wyraku, ale jeśli myślisz, że sensownym jest żeby kobiety pracowały i zarabiały, miały prawo odmówić np. stosunku (mężowi, facetowi, komukolwiek) i generalnie do bycia traktowaną jak osoba a nie jak ładna rzecz to już jesteś trochę feministą

sama nie trawię zwłaszcza głośnego feminizmu polskiego (blebleble szczuka!), ale gdyby nie surfażystki miałbyś teraz 7 dzieci (antykoncepcja?a co to? a wolny związek bez natychmiastowego ślubu to co?) i ciężko harował na chleb, a ja zamiast siedzieć na wizażu pewnie zajmowałabym się swoją 7
makeupnotwar w pełni się z Tobą zgadzam
Sama uważam czas "wojującego" feminizmu za przeszły (nie wyobrażam sobie palenie stanika, zwłaszcza jeśli jest dobrze dobrany )
natomiast wdzięczna jestem tym wszytkim kobietom, które tak zawzięcie walczyły, bo los który opisałaś jakoś nigdy mnie nie zachwycał.

jeśli chodzi o filmy, to polecam Battlestar Gallactica - 4 sezony najlepszego serialu s-f jaki widziałam. Tam się można naoglądać silnych kobiet prezydentem jest kobieta itd. Polecam!
Ogólnie więcej jest wyrazistych roli kobiecych, a faceci ten film uwielbiają Wiem - bo mój uwielbia

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2009-06-07 o 07:06
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 09:46   #27
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Filmy dla feministek!

Cytat:
Napisane przez rimbi Pokaż wiadomość
Jakie tytuły polecacie dla zawzietych feministek?;>
"Wilk i zając" jako ideologicznie neutralną, pozbawioną modelowych ról płciowych bajkę dla nowego pokolenia zawziętych feministek.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.