OD - DO! konkretne cele i postanowienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 21:39   #1
julitta17
Zadomowienie
 
Avatar julitta17
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: opo
Wiadomości: 1 265
Cool

OD - DO! konkretne cele i postanowienia


Witam i zapraszam wszystkie ktore maja konkretnie wyznaczony cel,
nic typu od jutra sie odchudzam czy do wakacji chce schudnac, tylko chce schudnac x do czasu y.


Udzielam sie juz coprawda w kilku watkach ale postanowilam zalozyc swoj wlasny
Mój cel to staniecie na wadze 1 maja i zobaczenie na niej wagi 55 kg. Czyli mam dwa miesiace na zrzucenie zbednych 5 kg!

Jakim sposobem? kilka razy podchodziłam do diety proteinowej ale kazdego razu ok. 10 dnia sie zalamywalam, dzis mam dzien zalamania i mega mocne postanowienie na jutro! Startuje od rana z proteinowa dieta aby osiagnac wymarzony cel!
Dwa to praca gdzie nie raz musze duzo sie napracowac a nie raz tylko stoje i nudyy, trzy to ćwiczenia! Codziennie conajmniej! 50 brzuszkow do tego spacer czy skakanka czy cos, a jak bedzie cieplej to rower (tylko musze og naprawic )
Zapraszam wszystkich do podawania celu i czasu w jakim chcecie go wykonac, wg mnie to bardizej motywujace niz takie gadanie ze od dzis do wakacji, masz okreslny termin to sie go bedizesz trzymac a po weekendzie majowym wielkie zakupy
__________________
życie masz więc z życia korzystaj

znowu jestem RrrrrRuda

walka z nadmiarem kg
(waga wyjściowa 65kg ) cel nr 1 : -1kg
cel nr 2 : -2kg
cel nr 3 : -2kg
cel nr 4: -2kg
(waga końcowa 56kg)cel nr 5 : -2kg

Edytowane przez julitta17
Czas edycji: 2010-03-04 o 21:41
julitta17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:17   #2
malcownaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Mój 1 cel : 57 kg do końca tygodnia.
2 cel : 50 kg do 17 kwietnia

powodzenia wszystkim
__________________
4 marca: 58 kg ----> CEL 1: 7 marca 57kg ---> CEL 2: 1 kwietnia 53 kg ---> CEL3: 17 kwietnia 50 kg
malcownaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 06:12   #3
julitta17
Zadomowienie
 
Avatar julitta17
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: opo
Wiadomości: 1 265
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez malcownaaa Pokaż wiadomość
Mój 1 cel : 57 kg do końca tygodnia.
2 cel : 50 kg do 17 kwietnia

powodzenia wszystkim
witam
damy rade

a reszta co?
ide do pracy bede wieczorem po 22. milego dnia
__________________
życie masz więc z życia korzystaj

znowu jestem RrrrrRuda

walka z nadmiarem kg
(waga wyjściowa 65kg ) cel nr 1 : -1kg
cel nr 2 : -2kg
cel nr 3 : -2kg
cel nr 4: -2kg
(waga końcowa 56kg)cel nr 5 : -2kg
julitta17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 10:30   #4
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Powiem Wam, że takie cele mogą przynieść na dłuższą metę więcej złego niż dobrego. Poważnie.
Odchudzanie powinno być rozłożone w czasie i nic nie powinno nas poganiać. Bo w przeciwnym razie jak deadline będzie blisko, a waga niekoniecznie - jest pokusa drastycznego uszczuplenia kalorii, żeby się zmienić w limicie. Nie tędy droga do zdobycia i utrzymania sylwetki
Więc w razie czego nie podłamujcie się jak będzie szło zbyt wolno.
Pozdrawiam
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:01   #5
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez malcownaaa Pokaż wiadomość
Mój 1 cel : 57 kg do końca tygodnia.
2 cel : 50 kg do 17 kwietnia

powodzenia wszystkim
chcesz schudnąć 7 kg w ciągu 5 tygodni ? to chyba jakiś żart ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:52   #6
malcownaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

żart ?;P niby czemu? najbezpieczniej jest sie odchudzać 1 kg na tydzien, a ponieważ ja sopiero zaczynam na poczatku zgubie trochę wiecej, potem się unormuje do 1 kg tygodniowo i osiągnę swój cel
__________________
4 marca: 58 kg ----> CEL 1: 7 marca 57kg ---> CEL 2: 1 kwietnia 53 kg ---> CEL3: 17 kwietnia 50 kg
malcownaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:55   #7
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez malcownaaa Pokaż wiadomość
żart ?;P niby czemu? najbezpieczniej jest sie odchudzać 1 kg na tydzien, a ponieważ ja sopiero zaczynam na poczatku zgubie trochę wiecej, potem się unormuje do 1 kg tygodniowo i osiągnę swój cel
zdrowo jest chudnąć 0.5-1kg. ale przy zdrowym odchudzaniu rzadko co tydzień spada aż 1 kg., dobrze jak w ogóle co tydzień spada 0,5 kg tak każdy by chciał no chyba , że mówimy o jakiś dietach cud , czy niskokalorycznych - jaką dietę będziesz stosować ? po których np. szybko spadają cm a potem efekt jojo. po twojej teorii wystaarczy 10 tygodni - czyli trochę ponad 2 miesięcy na schudnięcie 14
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 14:18   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez julitta17 Pokaż wiadomość
Witam i zapraszam wszystkie ktore maja konkretnie wyznaczony cel,
nic typu od jutra sie odchudzam czy do wakacji chce schudnac, tylko chce schudnac x do czasu y.


Udzielam sie juz coprawda w kilku watkach ale postanowilam zalozyc swoj wlasny
Mój cel to staniecie na wadze 1 maja i zobaczenie na niej wagi 55 kg. Czyli mam dwa miesiace na zrzucenie zbednych 5 kg!

Jakim sposobem? kilka razy podchodziłam do diety proteinowej ale kazdego razu ok. 10 dnia sie zalamywalam, dzis mam dzien zalamania i mega mocne postanowienie na jutro! Startuje od rana z proteinowa dieta aby osiagnac wymarzony cel!
Dwa to praca gdzie nie raz musze duzo sie napracowac a nie raz tylko stoje i nudyy, trzy to ćwiczenia! Codziennie conajmniej! 50 brzuszkow do tego spacer czy skakanka czy cos, a jak bedzie cieplej to rower (tylko musze og naprawic )
Zapraszam wszystkich do podawania celu i czasu w jakim chcecie go wykonac, wg mnie to bardizej motywujace niz takie gadanie ze od dzis do wakacji, masz okreslny termin to sie go bedizesz trzymac a po weekendzie majowym wielkie zakupy
Rzuce swoje 3 grosze. Bezsensowny jest ten milion watkow o wspolnym odchudzaniu, gubieniu oponki od xx.xx.xx itd. itp. Co z tego, ze ktos napisze, ze sie odchudza, badz chce sie odchudzic, jesli nie poda swojej diety i cwiczen? Sendo bezsensowosci zamyka sie w tym, ze zamiast czytac wskazowki dostepne na forum, x osob kisi sie w takim watku cos probujac na oslep.

Kolejna sprawa: kogo tak naprawde obchodza kilogramy? Dlaczego ktos ma zrzucac do konkretnej wagi? To moze miec sens dla osob uprawiajacych sporty, w ktorych sa kategorie wagowe, badz waga ma inne znaczenie w taki czy inny sposob, ale takie osoby raczej tu porad nie beda szukac. Dla calej reszty powinno sie liczyc ogolne samopoczucie, poziom bf i wymiary, zamiast niewolnictwa w stosunku do cyferek na wadze.

Cytat:
Napisane przez malcownaaa Pokaż wiadomość
żart ?;P niby czemu? najbezpieczniej jest sie odchudzać 1 kg na tydzien, a ponieważ ja sopiero zaczynam na poczatku zgubie trochę wiecej, potem się unormuje do 1 kg tygodniowo i osiągnę swój cel
Do 1kg na tydzien, a nie 1 kg na tydzien. Zakladasz, ze to lioniowy proces, tz. ze mozesz wciaz tracic tyle samo, a zwykle efekty z czasem i postepami maleja.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:49   #9
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
zdrowo jest chudnąć 0.5-1kg. ale przy zdrowym odchudzaniu rzadko co tydzień spada aż 1 kg., dobrze jak w ogóle co tydzień spada 0,5 kg tak każdy by chciał no chyba , że mówimy o jakiś dietach cud , czy niskokalorycznych - jaką dietę będziesz stosować ? po których np. szybko spadają cm a potem efekt jojo. po twojej teorii wystaarczy 10 tygodni - czyli trochę ponad 2 miesięcy na schudnięcie 14
cos o tym wiem, niekiedy nawet przy baardzo zdrowej diecie i baardzo mocnych treningach spada 0,2 kg na miesiac ...
ale coz, wazne by sie nie poddawac
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 16:52   #10
malcownaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

dziewczyny! mi zostało jeszcze 6 tygoni, i 7-8 kg.. nie głodzę się.. po prostu nie jem wieczorami, nie jem słodyczy, fast foodów. Masła od zawsze nie jadam, jasnego pieczywa też, nie słodze niczego.. A do tego duzo dużo Cwiczę, chodze na basen, pilates, aerobik.. wiec zdrowo wszytsko jest, i uważam że spokojnie w półtora miesiąca schudnę te 7-8 kg, bez jakiś problemów.. o efektach będę was informować.
__________________
4 marca: 58 kg ----> CEL 1: 7 marca 57kg ---> CEL 2: 1 kwietnia 53 kg ---> CEL3: 17 kwietnia 50 kg
malcownaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:25   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: OD - DO! konkretne cele i postanowienia

Cytat:
Napisane przez malcownaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny! mi zostało jeszcze 6 tygoni, i 7-8 kg.. nie głodzę się.. po prostu nie jem wieczorami, nie jem słodyczy, fast foodów. Masła od zawsze nie jadam, jasnego pieczywa też, nie słodze niczego.. A do tego duzo dużo Cwiczę, chodze na basen, pilates, aerobik.. wiec zdrowo wszytsko jest, i uważam że spokojnie w półtora miesiąca schudnę te 7-8 kg, bez jakiś problemów.. o efektach będę was informować.
A co jest zdrowego w niejedzeniu wieczorem?

Ja nie jestem zwolennikiem samych aerobow.

Nie chodzi o to, ze tych 7-8kg w tym czasie nie zrzucisz, bo 7-8kg to jak sie chce mozna zrzucic w dzien-dwa, chodzi o to, jak sie zmieni Twoj %bf i ile z tego to bedzie spalony tluszcz, oraz jakie beda dlugoterminowe efekty Twojej diety.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.