historia makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-06, 18:54   #1
Yuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1

historia makijażu


gorąca prośba;-)szukam informacji o historii (tradycji) malowania twarzy w różnych epokach i na różnych kontynentach. czy ktoś znałby jakieś strony gdzie mogłabym to znaleźć?
Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 08:51   #2
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: historia makijażu

Tematem interesuje sie od dawna i jak do tej pory nie znalazłam strony, na której byłoby to wszystko zebrane i opisane. Ale jest wiele książek, nawet polskich, w którym mozna znaleźć takie informacje. O Egipcie jest artykul na wizazu. Teraz przygotowywuję Mezopotamię (niestety cała seria artykułów prawdopodobnie będzie ukończona za 100 lat, chyba że wyslesz petycję do mojego synka żeby dał mi nieco czasu wolnego na napisanie reszty)) )
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 14:53   #3
Laurita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
GG do Laurita
historia makijażu

poszukuję informacji na temat makijażu w latach 1980 - 1990 .Proszę pomóżcie
Laurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 17:51   #4
Maja.M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 82
Re: historia makijażu

Brr...
Ja mam tylko jakieś złe skojarzenia z dzieciństwa. Pamiętam dwa "poruszające" makijaże:
1. Czerwone usta, różowe policzki i błękitny cień do powiek.
2. Oczy na fioletowo, a usta w kolorze jaskrawego różu.
Oczywiście te barwy były takie typowe (klasyka gatunku), intensywne, bez żadnych niuansów kolorystycznych i to było najgorsze. Zero finezji!!! Zero współgrania barw ze sobą!!!
A wszystko wykonane jakimiś mocno podrzędnymi, bazarowymi kosmetykami.

To oczywiście tylko zapisane w mojej pamięci złe wspomnienia, może starsze wizażanki podratują nieco wizję makijażu lat osiemdziesiątych.
Maja.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 14:04   #5
HelloKinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Historia makijażu punk

Witam! Piszę pracę na temat stylu punk i mam problem z tym zagadneniem. Może wiecie coś więcej od kiedy zaczęto się malować w ten sposób, może ktoś (jakiś wykonawca) zapoczątował modę na taki ostry makijaż. Mogłoby się tu też znaleźć jakie kolory dominowały, co odróżniało ten styl od innych w tych czasach, jakich kosmetyki używali. Z góry dzięki za pomoc.
HelloKinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:50   #6
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Historia makijażu punk

Cytat:
Napisane przez HelloKinia Pokaż wiadomość
Witam! Piszę pracę na temat stylu punk i mam problem z tym zagadneniem. Może wiecie coś więcej od kiedy zaczęto się malować w ten sposób, może ktoś (jakiś wykonawca) zapoczątował modę na taki ostry makijaż. Mogłoby się tu też znaleźć jakie kolory dominowały, co odróżniało ten styl od innych w tych czasach, jakich kosmetyki używali. Z góry dzięki za pomoc.
kolor?
pewnie czarny
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 20:47   #7
magdalenka14
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 237
GG do magdalenka14
Dot.: Historia makijażu punk

Poszukaj zdjęć Avril Lavigne, ona maluje sie punkowo.
__________________
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
magdalenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 15:16   #8
zbeerka
Przyczajenie
 
Avatar zbeerka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Historia makijażu punk

Nie ma takiego czegoś jak 'historia makijażu punk'. Dorabiasz sobie ideologię to tak błahej i przyziemnej sprawy, a nie o to chodzi w punku, prawda?
zbeerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 01:02   #9
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Historia makijażu punk

Cytat:
Napisane przez zbeerka Pokaż wiadomość
Nie ma takiego czegoś jak 'historia makijażu punk'. Dorabiasz sobie ideologię to tak błahej i przyziemnej sprawy, a nie o to chodzi w punku, prawda?
własnie, punk to nie makijaż Ale ogolnie w makijażu punkowym chodzi o to aby rzucal sie w oczy Przede wszystkim mocno podkreślone oczy na czarno, grube kreski... to podstawa
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 08:09   #10
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Historia makijażu punk

o tak punk równa się czarny kolor
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:29   #11
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Historia makijażu punk

Jesus Ma Ryja!
Co wy piszecie???
Jaki czarny? makeup punkóe potrafił być we wszystkich kolorach tęczy.Pełna dowolność.Arvil maluje się na punkowo?Arvil to pop gwiazdeczka młodsza chyba odemnie co ona może wiedzieć o punk makijazu ????!!!!!
Szukaj na zdjęciach z koncertów sex-pistols ,polecam strony of course brytyjskie.
A na polskich zdjęć z Jarocina.
VIVIENNE WESTWOOD
Radzę się zaznajomić po prostu z jakimś wiecznie zbuntowanym i niedojrzałym 30paro letnim pancurem oni sa czasem kopalnią wiedzy na temat.

Tylko proszę już bez tych bluźnierstw
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2007-01-03 o 13:24
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 19:10   #12
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Historia makijażu punk

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jesus Ma Ryja!
Co wy piszecie???
Jaki czarny? makeup punkóe potrafił być we wszystkich kolorach tęczy.Pełna dowolność.Arvil maluje się na punkowo?Arvil to pop gwiazdeczka młodsza chyba odemnie co ona może wiedzieć o punk makijazu ????!!!!!
Szukaj na zdjęciach z koncertów sex-pistols ,polecam strony of course brytyjskie.
A na polskich zdjęć z Jarocina.
VIVIENNE WESTWOOD
Radzę się zaznajomić po prostu z jakimś wiecznie zbuntowanym i niedojrzałym 30paro letnim pancurem oni sa czasem kopalnią wiedzy na temat.

Tylko proszę już bez tych bluźnierstw
Nie unoś się tak hahaha A ta caŁa Avril to nie punk tylko ....hmmm... bez komentarza Generalnie mnie się makijaż punkowy kojarzy z czarnym (się wie bo się było), ale nie ulega wątpliwości ze ubior i włosy to całkowita dowolność kolorów Może dlatego mam takie skojarzenia bo większość znajomych mi dziewczyn na taki kolor sie malowało albo i wcale tego nie robiło
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 00:52   #13
cocoP
Przyczajenie
 
Avatar cocoP
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 13
Dot.: Re: historia makijażu

Cytat:
Napisane przez DominikaS Pokaż wiadomość
Tematem interesuje sie od dawna i jak do tej pory nie znalazłam strony, na której byłoby to wszystko zebrane i opisane. Ale jest wiele książek, nawet polskich, w którym mozna znaleźć takie informacje. O Egipcie jest artykul na wizazu. Teraz przygotowywuję Mezopotamię (niestety cała seria artykułów prawdopodobnie będzie ukończona za 100 lat, chyba że wyslesz petycję do mojego synka żeby dał mi nieco czasu wolnego na napisanie reszty)) )
Ja wlasnie potrzebuje duuuuuuuzo inforamcji o historii makijazu. W sumie to dopiero zaczelam swoje poszukiwania. Przydalaby mi sie chyba jakas pomoc Mam wiec prosbe, czy moglabys zamiescic na forum jakies linki lub tytuly ksiazek na ten temat. Bylabym bardzo wdzieczna. Z gory dziekuje
cocoP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 00:56   #14
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: historia makijażu

http://www.authorsden.com/visit/view...e.asp?id=15438

http://www.fashion-era.com/make_up.htm


http://home.gwu.edu/~ldebono/index.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 11:10   #15
cocoP
Przyczajenie
 
Avatar cocoP
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 13
Dot.: historia makijażu

Dzieki
cocoP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:45   #16
kaluniaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 3
GG do kaluniaa20
historia makijażu

Witam mam mały problem ponieważ pisze w tym roku prace licencjacka o temacie "Metamorfozy makijażu kobiecego na przestrzeni dziejów" i w internecie owszem "coś" jest ale wiadomo, ze to za mało. Dlatego proszę o pomoc w poszukaniu jakiś czasopism, książek odnośnie tego tematu. Byłabym bardzo wdzięczna gdyż czas mnie goni, a ja nawet nie wiem co mam napisać w tej pracy, aby mój spis treści był na bogato. Pomocy!!!
kaluniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 00:47   #17
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: historia makijażu

Czemu wybrałaś temat, o którym nie wiesz, co pisać?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:55   #18
kaluniaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 3
GG do kaluniaa20
Dot.: historia makijażu

U mnie nie było możliwości wyboru własnego tematu... mamy takiego promotora który narzucił swoje własne tematy. Na początku wydawało mi się spoko ale jak przyszło co do czego to zzieleniałam;/
kaluniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:11   #19
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: historia makijażu

ja miałam troche o makijażach ale od lat 20 do współczesności..mało jest informacji na temat makijażu w danych epokach...
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 22:35   #20
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: historia makijażu

Wydaje mi się, że poprzeć możesz się jedynie publikacjami na temat historii stroju, tam bardzo często są też fragmenty o makijażu.
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 05:11   #21
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: historia makijażu

Cytat:
Napisane przez kaluniaa20 Pokaż wiadomość
Witam mam mały problem ponieważ pisze w tym roku prace licencjacka o temacie "Metamorfozy makijażu kobiecego na przestrzeni dziejów" i w internecie owszem "coś" jest ale wiadomo, ze to za mało. Dlatego proszę o pomoc w poszukaniu jakiś czasopism, książek odnośnie tego tematu. Byłabym bardzo wdzięczna gdyż czas mnie goni, a ja nawet nie wiem co mam napisać w tej pracy, aby mój spis treści był na bogato. Pomocy!!!
po pierwsze ten temat jest za szeroki jak na prace licencjacka. "na przestrzeni dziejow" i zamkniesz sie w 50-60 sronach? pogadaj o zmianie tematu.
a tak ode mnie to radze ksiazki historyczne. "na przestrzeni dziejow" to ja Ci moge zaczac juz od neandertalczyka, ktory malowal twarz na czerwono (jakis to tam makijaz juz jest), poprzez Egipt i palety (np. Narmera -do rozcierania proszku z olejami; cienie i szminki). Dalej Grecje i mieszanie popiołu z oliwą...
niestey ale koniecznie odwiedz biblioteke jakiegos instytutu historycznego, tam mimo wszystko znajdziesz duzo informacji. makjaz nierozerwalnie laczy sie z kultura a ta z hisoria. po sznurku do klebka
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:59   #22
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: historia makijażu

Jest taka fajna książka dla uczących się fryzjerów- 'Stylizacja - elementy projektowania fryzur', okładka zielona, kosztuje ok 20zł. Jest tam historia fryzjerstwa i z tego co pamietam tez troche makijazu. Oglądnij ją sobie w księgarni albo księgarni technicznej Ew. pytaj dziewczyny po przynajmniej rocznych kursach wizażu, na pewno to przerabiały.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 10:20   #23
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: historia makijażu

ja korzystałam z tego:
http://www.moda.na14.pl/joomla1/inde...d=65&Itemid=70
http://www.dbajosiebie.friko.pl/hist...kijazu.htm#230
mam nadzieje, że choć troszkę pomogłam
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 11:07   #24
kaluniaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 3
GG do kaluniaa20
Dot.: historia makijażu

No wlasnie o to chodzi, ze nie ma az tylu informacji na ten temat byłam juz w wielu bibliotekach;/ a moj promotor powiedzial ze jak mi ten nie pasuje to moge napisac ogolnie o rozwoju kosmetyki i tez na przestrzeni dziejow. Czyli ja nie musze pisac kazdej epoki bardzo szczegolowo tylko najwazniejsze rzeczy sam tak stwierdzil. Ale dziekuje Wam dziewczyny za wszelką pomoc pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Rozmawiałam z moim promotorem i powiedział, że to tak ogólnie i z tego co słyszałam to praca licencjacka ma byc na 30 stron. Powiem Ci, że wcale nie ma tak duzo informacji w ksiazkach historycznych bo mam duzo w domu nawet takich książek i jest dużo o strojach a o makijażach jest zazwyczaj tylko wspomniane, że coś takiego w ogóle było. A u mnie w okolicy nawet jakbym chciała to pewnie nie znajdę biblioteki z konkretną ilością książek historycznych. A możliwość zmiany tematu jest na: najważniejsze zmiany w dziedzinie kosmetyki. Czyli opisac najwazniejsze jak i co sie w kosmetyce zmienialoine wiem juz co zrobic czy zmienic czy dalej szukac... chociaz na ten nowy temat mam wiecej juz informacji to moze jednak zminie
kaluniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 14:36   #25
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: historia makijażu

nie wydaje mi się to zadaniem niewykonalnym, temat jest fajny, nie ma problemu, że zabraknie informacji na całą pracę, wystarczy iśc na dział etnologii - makijaże plemienne znaczenie blabla, makijaże gejsz , znaczenie religijne , upiekszajace, na historii sztuki poszukać obrazów kobiet malujacych się, na psychologii mozna poszukać tez co ś się znajdzie na religioznawstwie, naprawdę o tym można znaleźć dużo informacji.

chciałam dodać, ze od tego są również bibliotekarze, podchodzisz oni ci często sami chętnie pomogą wszyukają, są przecież katalogi kartkowe, komputerowe gdzie szukasz po haśle, a ile filmów leciało na discovery na ten temat.

Edytowane przez milk
Czas edycji: 2010-02-20 o 14:38
milk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 12:55   #26
margaritka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: historia makijażu

Cześć. Chciałabym wrócić do tematu historii makijażu. W tym roku piszę pracę licencjacką, w której nawiązuję do wcześniej wspomnianego wątku. Mam spory problem z zebraniem materiałów. Proszę o pomoc w ich zebraniu. Najbardziej interesują mnie pozycje książkowe ale mogą byc tez inne przydatne rzeczy. Tylko proszę nie po angielsku bo nie jestem zbyt dobra.
margaritka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:13   #27
kosmetol0gia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: historia makijażu

hey Dziewczyny a nie znacie może jakiejś książki bądź czasopisma gdzie owa historia w jakikolwiek sposob była by opisana?? z góry dziekuję.. pozdrawiam
kosmetol0gia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 14:58   #28
Alexandra0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: historia makijażu

Hej
W tym roku pisze prace mgr na temat makijazu. Chcialabym sie dowiedziec czy znalazlas jakies informacje typu ksiazki itp. Bede ogromnie wdzieczna za pomoc.
Alexandra0412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:09   #29
kinia787
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 81
Dot.: historia makijażu

Dziewczyny zaczynam pisanie pracy licencjackiej na temat historii makijażu w różnych epokach. Podczas buszowania w sieci natknęłam się na interesujący mnie temat. Wklejam linka http://blogmakeup.pl/historia-makijazu/ może i wam się przyda
kinia787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:41   #30
truskawkowy_las
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: historia makijażu

Do kinia 787 czy masz jeszcze jakieś materiały? Chodzi mi o książki bo nie mogę żadnych znaleźć... Byłabym bardzo wdzięczna też piszę licencjat.
truskawkowy_las jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 14:55:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.