Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 15:59   #2761
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Biorę tabletki 24+4. Do tej pory zawsze dostawałam krwawienia 3 dnia przerwy. Teraz dostałam pod koniec opakowania. Zostało mi jeszcze kilka tabletek do końca a tu krew. Było to zaraz po wspolzyciu i szczerze mówiąc pomyślałam, że było za ostro i tż mi coś uszkodził ;P ale trwało to 3 dni. Skąpe, tylko w dzień - no wyglądało tak jak krwawienie które powinnam mieć w przerwie. Idę do lekarza w przyszłym tygodniu i tak więc dobrze się składa, ale tak się zastanawiam, jak to możliwe? Brałam tabletki cały czas przecież.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 16:23   #2762
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Biorę tabletki 24+4. Do tej pory zawsze dostawałam krwawienia 3 dnia przerwy. Teraz dostałam pod koniec opakowania. Zostało mi jeszcze kilka tabletek do końca a tu krew. Było to zaraz po wspolzyciu i szczerze mówiąc pomyślałam, że było za ostro i tż mi coś uszkodził ;P ale trwało to 3 dni. Skąpe, tylko w dzień - no wyglądało tak jak krwawienie które powinnam mieć w przerwie. Idę do lekarza w przyszłym tygodniu i tak więc dobrze się składa, ale tak się zastanawiam, jak to możliwe? Brałam tabletki cały czas przecież.
W czasie brania tabletek może zdarzyć się, że dostaniesz krwawienia czy plamienia. Nie jest to nic niezwykłego i o ile to jednorazowa sytuacja to nie wymaga interwencji.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 16:34   #2763
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
W czasie brania tabletek może zdarzyć się, że dostaniesz krwawienia czy plamienia. Nie jest to nic niezwykłego i o ile to jednorazowa sytuacja to nie wymaga interwencji.
No wlasnie dziwi mnie to bo biorę tabletki już dość długo i nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Ale skoro to normalne to ok dzięki
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 12:25   #2764
bellya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 32
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, mam problem, może mi coś poradzicie, bo nie wiem co myśleć. Dzisiaj zdarzyła mi się taka dziwna sytuacja. Rozbolał mnie mocno jajnik ( a przynajmniej w tych okolicach, w podbrzuszu po lewej stronie) i jak wstaję to mnie rwie dość nieprzyjemnie i intensywnie... Do tego po skorzystaniu z toalety zauważyłam śluz zmieszany z krwią.. Dodam, że okres kończył mi się tydzień temu (a przyspieszył mi się o tydzień). Miesiąc temu też miałam podobną sytuację, ale mniej bolało i byłam po intensywnym wysiłku fizycznym i myślałam, że to od tego. W ostatnim czasie nie ćwiczyłam. Nie wiem co się dzieje, czy to coś czym powinnam się martwić? Któraś z Was tak miała?
bellya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:15   #2765
Klamczucha29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 28
krwawienie przed okresem

Witam,
Od dwóch dni mam delikatne krwawienie, jestem na 5-6 dni przed okresem. Nigdy wcześniej nie miałam takiego zdarzenia więc trochę się obawiam co to może oznaczać. Czy miałyście podobną sytuację ?
Klamczucha29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 16:29   #2766
rozowa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Żółty śluz z pochwy i swędzenie

Witam. Mam 16 lat biorę tabletki koncepcyjne od ponad pół roku. Od ostatniego czasu pojawił mi się żółty śluz z pochwy. Na dodatek swędzi mi miejsce intymne i nie mogę uprawiać seksu, ponieważ bardzo mnie to boli i pojawiają się plamki krwi. Okres miałam normalnie i powinnam dostać następny za kilka dni. Bardzo mnie to denerwuje a wstydzę się porozmawiać o tym z mamą.
rozowa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 18:04   #2767
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Żółty śluz z pochwy i swędzenie

Cytat:
Napisane przez rozowa17 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 16 lat biorę tabletki koncepcyjne od ponad pół roku. Od ostatniego czasu pojawił mi się żółty śluz z pochwy. Na dodatek swędzi mi miejsce intymne i nie mogę uprawiać seksu, ponieważ bardzo mnie to boli i pojawiają się plamki krwi. Okres miałam normalnie i powinnam dostać następny za kilka dni. Bardzo mnie to denerwuje a wstydzę się porozmawiać o tym z mamą.
Warto by pójść do lekarza i skonsultować to z nim.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 18:06   #2768
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Żółty śluz z pochwy i swędzenie

żółte upławy miałam przy rzęsistku pochwowym. Proponuję iść do lekarza i to szybko.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:34   #2769
AniaBeti
Przyczajenie
 
Avatar AniaBeti
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Żółty śluz z pochwy i swędzenie

Cześć Dziewczyny.
Znowu problem :/
Moj ostatni okres poprzedzily plamienia (brazowe, rdzawe), które trwały 2 dni. Pozniej okres 2 dni, jeden dzien przerwy i znowu dziś plamienia. Nie jest tego duzo, w zasadzie zauważam je jedynie na papierze... lekko brazowe, z niewielkim dodatkiem takiej zluszczonej tkanki. Stresuje mnie to strasznie, bo miesiąc temu mialam takie plamienia (8dni) przed okresem, ale po było już czysto...
Co o tym myślicie?
AniaBeti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:30   #2770
ulassofficial
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Krwawienie po ćwiczeniach

Witam. Od jakiegoś miesiąca zaczęłam bardzo intensywnie ćwiczyć, około godziny codziennie. Dziś podczas ćwiczeń zauważyłam dość obfite krwawienie bardzo przypominające okres. Teraz tylko śluz zabarwiony krwią Od jakiegoś tygodnia pojawia się śluz z krwią, w różnych ilościach.Czasami pobolewa mnie brzuch i kuje pachwina. Jestem ok. 5 dni przed okresem i należę do osób, które miewają krwawienia śródcykliczne(od jakiegoś roku). Cykle mam nieregularne od 25-29 dni. Czy krwawienie jest wynikiem intensywnych ćwiczeń, czy czegoś innego?
ulassofficial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:19   #2771
Anisiaaa_
Przyczajenie
 
Avatar Anisiaaa_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Zbieg okoliczności, cz coś jest nie tak?

Nie mogłam nic znaleźć na ten temat w internecie, wiec pisze. Może ktoś miał coś podobnego, albo jest bardziej doświadczony ode mnie.
Mam 19 lat, jeszcze nie wspolzylam.
W zeszłym miesiącu w 17 i 20 dc po masturbacji w sluzie pojawiły sie pasma krwi. Na początku myślałam, ze zaczyna mi sie miesiączka, jednak nie. Dodam tylko, ze była to wyłącznie masturbacja przez stymulacje lechtaczki i to przez ubranie, wiec błony nie mogłam przerwać. W dalszym opisie mam na myśli tez taka masturbacje. Kilka dni przed miesiączka po masturbacji nic juz takiego nie było. Okres dostałam 34 dc, wiec wychodzi, ze krwawienie pojawiło sie w dni płodne.
Następna masturbacja była dopiero 20 dnia kolejnego cyklu i w sluzie pojawiła sie krew. Wydawał mi sie tez, ze moge miec w tym czasie dni płodne, ale jakoś mnie to zaniepokoiło i postanowiłam sprawdzić za tydzień. 27 dc po masturbacji nie było krwi. Śluz był czysty, jednak masturbowalam sie tez wczoraj i pózniej miałam brazowawy śluz. Był tez dzis rano, ale wydaje mi sie, ze tylko pierwszy, a pózniej było odrobine bardziej czystego, wiec tez postanowiłam to sprawdzić. Dzis jakiś czas po masturbacji miałam jak w zeszłym miesiącu śluz z krwią, a jest to 33 dc. I powinnam miec juz miesiączke.
Jak myślicie te plemienia sa spowodowane nadchodzącą miesiączka, czy coś mi dolega ? Nigdy mnie nie bolał brzuch przy tych plamieniach, nigdy nie miałam problemów ginekologicznych. Przy wcześniejszych masturbacjach nie zauważyłam krwawień. Nie wiem co sie dzieje. Nie byłam jeszcze nigdy u ginekologa. Miałam sie wybrać w maju.
Myślicie, ze przez skurcze macicy, czy szyjki macicy wywołane orgazmem coś sie złego może dziać, czy to tylko zbieg okoliczności, ze działo sie to po masturbacji.
Anisiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 13:39   #2772
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Zbieg okoliczności, cz coś jest nie tak?

Cytat:
Napisane przez Anisiaaa_ Pokaż wiadomość
Nie mogłam nic znaleźć na ten temat w internecie, wiec pisze. Może ktoś miał coś podobnego, albo jest bardziej doświadczony ode mnie.
Mam 19 lat, jeszcze nie wspolzylam.
W zeszłym miesiącu w 17 i 20 dc po masturbacji w sluzie pojawiły sie pasma krwi. Na początku myślałam, ze zaczyna mi sie miesiączka, jednak nie. Dodam tylko, ze była to wyłącznie masturbacja przez stymulacje lechtaczki i to przez ubranie, wiec błony nie mogłam przerwać. W dalszym opisie mam na myśli tez taka masturbacje. Kilka dni przed miesiączka po masturbacji nic juz takiego nie było. Okres dostałam 34 dc, wiec wychodzi, ze krwawienie pojawiło sie w dni płodne.
Następna masturbacja była dopiero 20 dnia kolejnego cyklu i w sluzie pojawiła sie krew. Wydawał mi sie tez, ze moge miec w tym czasie dni płodne, ale jakoś mnie to zaniepokoiło i postanowiłam sprawdzić za tydzień. 27 dc po masturbacji nie było krwi. Śluz był czysty, jednak masturbowalam sie tez wczoraj i pózniej miałam brazowawy śluz. Był tez dzis rano, ale wydaje mi sie, ze tylko pierwszy, a pózniej było odrobine bardziej czystego, wiec tez postanowiłam to sprawdzić. Dzis jakiś czas po masturbacji miałam jak w zeszłym miesiącu śluz z krwią, a jest to 33 dc. I powinnam miec juz miesiączke.
Jak myślicie te plemienia sa spowodowane nadchodzącą miesiączka, czy coś mi dolega ? Nigdy mnie nie bolał brzuch przy tych plamieniach, nigdy nie miałam problemów ginekologicznych. Przy wcześniejszych masturbacjach nie zauważyłam krwawień. Nie wiem co sie dzieje. Nie byłam jeszcze nigdy u ginekologa. Miałam sie wybrać w maju.
Myślicie, ze przez skurcze macicy, czy szyjki macicy wywołane orgazmem coś sie złego może dziać, czy to tylko zbieg okoliczności, ze działo sie to po masturbacji.


Ginekolog naprawdę nie gryzie. Jak masz wątpliwości to idź do lekarza. Może po prostu masz nadżerkę.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:49   #2773
Anisiaaa_
Przyczajenie
 
Avatar Anisiaaa_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zbieg okoliczności, cz coś jest nie tak?

Do ginekologa pójdę. Pisałam, ze miałam sie wybrać, jak teraz to nie jest początek okresu, to w przyszłym miesiącu idę, a jak to okres, to w maju, tylko pytam, może ktoś miał coś podobnego, bo to jest bardzo dziwne...
Anisiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 18:03   #2774
mumi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 66
Dziewczyny co to jest?

Cześć. Nigdy nie bolały mnie piersi. Ani podczas miesiączki ani przed nią. A teraz coś się zmieniło. W tym miesiącu straszliwie swędzą, mam wrażenie, że spuchły, są obolałe.Przeszkadza mi nawet stanik i nawet nie muszę się ruszać! Oprócz tego odczuwam nieprzyjemne bóle w podbrzuszu Już myślałam, że może jestem w ciąży ale test tego nie potwierdził a na okres, który spóźnia się prawie tydzień wcale się nie zanosi miałyście tak kiedyś? Co to może być?
mumi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 18:08   #2775
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Zbieg okoliczności, cz coś jest nie tak?

Nie sądzę, żeby miało to cokolwiek wspólnego z masturbacją.

Jeśli plamienia występują mniej więcej w połowie cyklu, mogą to być plamienia około-owulacyjne. Normalne i nie ma się czym przejmować.

Może to być też nadżerka, która też nie jest niebezpieczna, ale wymaga leczenia. Albo jakieś rozchwianie hormonów.

Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne też miałam często takie plamienia (w różnych fazach cyklu). Ginekolog powiedział, że przez rozchwiane hormony - plamienia z okazji owulacji, ale ona nie występowała idealnie w środku cyklu, tylko różnie, jak jej się podobało. Więc może masz podobny problem.

Tak czy inaczej warto się wybrać do ginekologa, to raczej nic poważnego, ale warto się zbadać i ustalić czy to jakieś chwilowe zawirowania i minie samo, czy jednak wymaga leczenia.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 19:08   #2776
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dziewczyny co to jest?

Cytat:
Napisane przez mumi1 Pokaż wiadomość
Cześć. Nigdy nie bolały mnie piersi. Ani podczas miesiączki ani przed nią. A teraz coś się zmieniło. W tym miesiącu straszliwie swędzą, mam wrażenie, że spuchły, są obolałe.Przeszkadza mi nawet stanik i nawet nie muszę się ruszać! Oprócz tego odczuwam nieprzyjemne bóle w podbrzuszu Już myślałam, że może jestem w ciąży ale test tego nie potwierdził a na okres, który spóźnia się prawie tydzień wcale się nie zanosi miałyście tak kiedyś? Co to może być?
a robiłaś test z krwi czy z moczu? bo jak z moczu to bym potwierdziła testem z krwi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 19:44   #2777
Anisiaaa_
Przyczajenie
 
Avatar Anisiaaa_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zbieg okoliczności, cz coś jest nie tak?

Dzięki za odp właśnie dostałam miesiączkę, wiec teraz te plamienia, to pewnie od tego i poprzednie plamienie wychodzi znowu w dni płodne, wiec to pewnie taki zbieg okoliczności. Mam taka nadzieje. Do lekarza sie i tak wybiorę, bo i tak juz czas sie przebadać
Anisiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:06   #2778
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Czy miałyście może podobną sytuację....

Od czerwca może lipca 2014 raz na jakiś czas miałam bóle podbrzusza, czasami były tak silne, że nie mogłam się wyprostować, zwijałam się w kłębek. Biorę tabletki antykoncepcyjne.
Ginekolog ciągle przepisywała antybiotyk ale ileż można faszerować mnie lekami i osłabiać organizm!
Przy badaniu ginekologicznym ciągle coś mnie bolało w okolicach jajników. Zawsze jak naciskała to aż podskakiwałam. No i zawsze wypisywała antybiotyk.
Powiedziałam dość i za kilka dni idę do innego lekarza.

Na razie biorę lacibios feminę na wzmocnienie.

Może miałyście podobny problem? Zaproponować jakieś konkretne, dodatkowe badania? Podczas usg niby wszystko jest ok....Nie mam żadnych swędzeń, plamień, uczucia dyskomfortu itd... Tylko raz na jakiś czas ( czasami kilka razy w miesiącu czasami raz na 2 miesiące) bóle podbrzusza.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2015-03-19 o 16:08
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:11   #2779
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ja miałam ostre bóle podbrzusza po prawej stronie. Bolało mnie przy badaniu palcami i przy USG, od głowicy aparatu. Ale jajniki nie były powiększone ani nic. W końcu zrobili mi laparoskopię diagnostyczną bo myśleli, że zrosty albo co. Ale nic nie wyszło. W zasadzie okazało się, że to objaw nerwicowy. Ale u Ciebie może być oczywiście inaczej.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 16:14   #2780
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja miałam ostre bóle podbrzusza po prawej stronie. Bolało mnie przy badaniu palcami i przy USG, od głowicy aparatu. Ale jajniki nie były powiększone ani nic. W końcu zrobili mi laparoskopię diagnostyczną bo myśleli, że zrosty albo co. Ale nic nie wyszło. W zasadzie okazało się, że to objaw nerwicowy. Ale u Ciebie może być oczywiście inaczej.
Miałam w tym czasie sporo, naprawdę sporo stresu i przykrych sytuacji. Ciekawe....boję się trochę, bo u mnie w najbliższej rodzinie sporo osób umarło na raka - babcia rak piersi, brat ...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:18   #2781
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ja miałam też kolonoskopię jak nie wyszło nic w laparoskopii. Też czysto, piękne jelito. Ja miałam te bóle przez lata. W różnym natężeniu. Owszem, czasem miałam zapalenie jajników i cysty, ale to było widoczne na USG. Większość czasu bolało mnie bez sensu i bez powodu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 11:14   #2782
Zuzka1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Plamienia, spózniający się okres.

Witam. W poprzednim miesiącu @ spóźniła mi się 5 dni. Moje cykle dotychczas byly zawsze regularnie 26-27 dnia, w tym miesiącu w dzień spodziewanej miesiączki dostalam plamienia było ono jednorazowe - brązowe, zaledwie kilka kropel na bieliźnie. Sądziłam, że to początek okresu lecz nic się więcej nie pojawilo. Bolal mnie przy tym lekko brzuch, ale po czasie przestał. 4 dnia czułam się jakbym miała okres, lecz lał się ze mnie przezroczysty śluz. (był rzadki jak woda -doświadczyłam tego pierwszy raz) Dzisiaj 5 dni po plamieniu dostalam @ jak zwykle bardzo bolesnej, ledwo podnoszę się z łóżka. Zastanawia mnie to plamienie i śluz, co to może oznaczać?

Edytowane przez Zuzka1111
Czas edycji: 2015-03-22 o 11:29
Zuzka1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:09   #2783
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Comiesięczne kilkudniowe krwawienia (a nie plamienia) około 11 dnia po pierwszym dniu okresu - planuję wizytę u ginekologa, oczywiście. Ale co to może być za objaw?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:31   #2784
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Miałam w tym czasie sporo, naprawdę sporo stresu i przykrych sytuacji. Ciekawe....boję się trochę, bo u mnie w najbliższej rodzinie sporo osób umarło na raka - babcia rak piersi, brat ...


Tym bardziej powinnaś iść do lekarza. Lepiej się zdiagnozować niż żyć w strachu bo to nie pomoże. A nawet moze zaszkodzić. Nie musi to być nic groźnego bo jak widzisz wiele osób tu ma podobne problemy i okazuje się że to nic takiego.

Na pewno usg jajników by się przydało.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2015-03-23 o 20:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 13:51   #2785
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Tym bardziej powinnaś iść do lekarza. Lepiej się zdiagnozować niż żyć w strachu bo to nie pomoże. A nawet moze zaszkodzić. Nie musi to być nic groźnego bo jak widzisz wiele osób tu ma podobne problemy i okazuje się że to nic takiego.

Na pewno usg jajników by się przydało.
Tak, zgadza się. Na wizytę jestem umówiona już. Chciałam tylko znać możliwe przyczyny takiego krwawienia.
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 21:47   #2786
Gitbasistka
Raczkowanie
 
Avatar Gitbasistka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 53
Dot.: Dziwne plamienia w środku cyklu

Ja też mam problem z plamieniem. Od kilku cykli pojawia się tak mniej więcej na tydzień przed owulacją (wyliczoną na podstawie pojawiającego się okresu, cykle około 31-32 dni). Trwa gdzieś 3 dni, nic mnie nie boli. Byłam u ginekologa na kontroli, tylko akurat o tym zapomniałam mu powiedzieć :/, w każdym razie USG był w porządku, cytologia też, żadnych nieprawidłowości w szyjce. Czy to plamienie związane z owulacją serio może być aż tak wcześnie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Gitbasistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 23:34   #2787
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Wydzielina z krwią

O czym może świadczyć wydzielina z krwią? Miałam w tamtym miesiącu jednego dnia, mam i w tym. Ale jakoś dziwnie, nawet dwa tygodnie od ostatniego okresu nie minęły, a mam zazwyczaj minimum 30-dniowe cykle.
Dodam, że dzisiaj pojawiła się taka wydzielina z krwią po bieganiu. Ciąża wykluczona. Nic mnie nie boli i w ogóle, tylko właśnie brunatne i czerwone zabarwienie śluzu, przy czym robi się też rozciągliwy i jest go dużo.
Owulacja?
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 23:54   #2788
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Wydzielina z krwią

Tak, to może być plamienie owulacyjne.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 15:56   #2789
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Wydzielina z krwią

Nadal się utrzymuje i jakoś dużo

EDIT: Dziewczyny, czy takie objawy mogą się wiązać np. z odrapaniem? Nie będę się zagłębiać w szczegóły, ale zadziałały tam ostatnio paznokcie niechcący i ogólnie było dość intensywnie.

Edytowane przez linguaphile
Czas edycji: 2015-03-29 o 17:50
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 17:58   #2790
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Witam w wątku,
przeczytałam kilka wpisów i trochę włos mi się zjeżył.
Uważam, że w tych kwestiach nawet, gdyby okazało się
drobiazgiem należy najszybciej jak to możliwe udać się
do lekarza.
Zbyt dużo kobiecych dolegliwości pozostawionych bez
kontroli lekarskiej przyczynia się do poważnych skutków
na zdrowiu kobiety w ogóle.
Znam osobę, która bardzo zlekceważyła objawy i jak
udała się do lekarza to okazało się, że rak z przerzutami
Lekarz prowadzący nie widział możliwości pomocy.
Owszem znalazła szpital, w którym przeszła chemię,
niestety po roku już jej nie było.
Wiem, że może trochę straszę. Jednakże nie można tych
spraw lekceważyć i jak już wyżej pisałam, że może okazać
się drobiazgiem, to lepiej na zimne dmuchać.
pozdrawiam serdecznie
finan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.