Czy Ktoś Studiuje Socjologię?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-05, 20:01   #61
scha
Raczkowanie
 
Avatar scha
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 186
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

oo dzieki, wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo Nie, wosu uczyc nie zamierzam. Wiec chyba uderze na AGH...
__________________
-What about China? Have you seen the Great Wall?
-All walls are Great if the roof doesn't fall.
scha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:38   #62
Hefalumpy_rządzą
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

o, jak miło. Też zamierzam wybrać AGH ale niestety nie wiem, ile jest chętnych na jedno miejsce, czy mam szanse itd. Wiecie coś może na temat realnych możliwości dostania sie na tą uczelnie??!!
Hefalumpy_rządzą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 14:13   #63
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez Hefalumpy_rządzą Pokaż wiadomość
o, jak miło. Też zamierzam wybrać AGH ale niestety nie wiem, ile jest chętnych na jedno miejsce
w zeszlym roku bylo podobno 11 osob na miejsce
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 14:31   #64
Mulberry
Przyczajenie
 
Avatar Mulberry
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

ooo idealny wątek też się wybieram na socjologię do krk, myślałam właśnie o AGH, tam chyba dowolny przedmiot biorą pod uwagę? Ja zdaję rozszerzoną biologię, a podstawowe angielski i polski. Mam nadzieję, że mam szansę na dostanie się ;p Pod uwagę biorę jeszcze pedagogikę i psychologię, ale ze względu na to, że swoją przyszłość wiążę z reklamą, socjologia bierze górę
Mulberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:02   #65
scha
Raczkowanie
 
Avatar scha
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 186
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

No to jestesmy w podobnej sytuacji Mulberry bo mnie tez interesuje reklama.

Ale teraz mam nowy problem naczytalam sie tyle tego na roznych forach, ze mam teraz kompletny metlik w glowie. Czytalam min. ze prywatne uczelnie bardzo czesto zapewniaja absolwentom lepszy start niz te panstwowe...
moze jednak warto byloby zaplacic ? Co o tym mysliscie?
__________________
-What about China? Have you seen the Great Wall?
-All walls are Great if the roof doesn't fall.
scha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:55   #66
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez scha Pokaż wiadomość
Czytalam min. ze prywatne uczelnie bardzo czesto zapewniaja absolwentom lepszy start niz te panstwowe...
moze jednak warto byloby zaplacic ? Co o tym mysliscie?
niekoniecznie. zalezy jaka to prywatna uczelnia. ja za pol roku bede konczyc WSE o ktorej juz tu wspomnialam i jestem bardzo zadowolona z poziomu (kadra z UJ podejrzewam bardziej sie przykladala do zajec u nas niz na uniwerku... a przynajmniej kazde zajecia, ktore przepadaly byly skrzetnie odrabiane). no, ale na magisterskie wybieram sie na UJ... wiadomo, ze jednak przyjemniej jest nie placic 6 tysiakow rocznie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 19:52   #67
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Co do tej reklamy- to musicie zwrócić uwagę na to jakie sa specjalizację na uczelni. Wtedy pod tym kątem będziecie kształcone pomijając oczywiście rpzedmioty takies ame dla wszystkich.
Tez szłam z nastawieniem na socjologię związaną z reklamą PR, komunikacją masową. Po pierwsyzm półroczu juz wiem ze wole psychologie problemów społecznych wszystko jesczze może sie wam zmienic
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 20:42   #68
scha
Raczkowanie
 
Avatar scha
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 186
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

chyba WSE oferuje najwiecej ciekawych specjalizacji. no ale to czesne... ;/ wiadomo, ze nie placi sie lekka reka za cos, co inni (teoretycznie) maja za darmo
__________________
-What about China? Have you seen the Great Wall?
-All walls are Great if the roof doesn't fall.
scha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 15:36   #69
Hefalumpy_rządzą
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Ja myślę kształcić się bardziej w kierunku PR dlatego myślę, że AGH jest w tym przypadku jedną z lepszych możliwości. Na maturze planuje zdawać rozszerzony polski i geografie, angielski podstawowy. Rozszerzone przedmioty o wiele lepiej wypadają w przeliczniku nawet słabo zdane niż dość dobrze a podstawowe. Hmmm... Może już w październiku spotkamy się na zajęciach
Hefalumpy_rządzą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 18:47   #70
scha
Raczkowanie
 
Avatar scha
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 186
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

byloby milo Poki co mam metlik w glowie ale najbardziej bede sie skupiac na krakowskich uczelniach. Duzo ludzi poleca Warszawe jako miasto oferujace wieksze mozliwosci, ale sama juz nie wiem.
__________________
-What about China? Have you seen the Great Wall?
-All walls are Great if the roof doesn't fall.
scha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:11   #71
dreampoison
Przyczajenie
 
Avatar dreampoison
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 6
Wink Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

a co konretnie kazda z was zdjae na maturze? tez jestem zainteresowana socjologia <chociaz mysle tez o turystyce ;p > i ostaniowpadla mi oferta AGH.tylko nie wiem czy tam dobrze zrozumialam,moge sobie wybrac jaki przedmiot chce zeby mi uwzglednili? proczpol i ang bo to wiadomo ze wezma..?

moj mail to misiek_aga@poczta.fm jakby ktoras z "przyszlych studentek" chcilaa poklikac itp

buzka
dreampoison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 20:45   #72
Hefalumpy_rządzą
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

I jak Drogie Panie?? Plany pozostały takie same?? Spotykamy się w październiku?? Jak wypadają Wasze punkty??
Hefalumpy_rządzą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:26   #73
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez elektra1985 Pokaż wiadomość
Dołączam do studentek socjologii Jestem na 4 roku socjologii na Uniwersytecie białostockim Bardzo lubię moje studia, mimo że łatwo nie jest.
Oo.. właśnie chciałam tam iść.
Ciężko się jest tam dostać?
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:47   #74
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

kamisha, podłączam się do pytania.
Też myślę nad tym kierunkiem na UwB,ale dopiero za rok
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:22   #75
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
kamisha, podłączam się do pytania.
Też myślę nad tym kierunkiem na UwB,ale dopiero za rok
Ja też , w tym roku to nie bo za rok mam maturę ;]

Kurde moim marzeniem jest się tam dostać w sumie to nie wiem czemu :P
Byłam raz w tym mieście i coś mnie podkusiło tam iść, a co do socjologii wydaje mi się bardzo ciekawa
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 13:35   #76
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Proszę o wypowiedź w tym wątku na temat nowego działu " edukacja" pomożecie nam przekonać że to dobry pomysł??
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...95#post8819795
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 21:33   #77
madziol
Zadomowienie
 
Avatar madziol
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 172
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Dziewczyny, mam do Was pytanie, ponieważ nigdy nie radziłam sobie z matmą, a niedługo będę studiować socjologię i boję się, że odpadne już na tym 1 roku na którym jest ta nieszczęsna statystyka Waszym zdaniem trudny był/jest ten przedmiot? W liceum mialam tylko trochę statystyki i boję się, że na studiach to będzie 5x trudniejsze proszę o Wasze wypowiedzi na temat matematyki na socjologii
madziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 23:44   #78
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

nie wydaje mi sie zeby statystyka byla jakas trudna. a jeszcze jak bedzie umiejetnie podana to problemu byc nie powinno. u mnie na roku wiecej problemow sprawiala analiza czynnikowa (w zakresie metod ilosciowych w badaniach spolecznych). no, ale przeciez nie moze byc za latwo, bo by bylo poprostu nudno zawsze jest to wyzwanie a na socjologie jednak przychodza w wiekszosci umysly humanistyczne i daja rade

ja w liceum nie palalam miloscia do matematyki, a na socjologii wybralam sobie specjalizacje tak matematyczna, ze bardziej sie nie da. bo to jest poprostu ciekawe
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 07:00   #79
madziol
Zadomowienie
 
Avatar madziol
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 172
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

dziękuję Ci za odpowiedź Właśnie pocieszam się tym, że na socjologie idzie dużo humanistów Heh podziwiam za tą matematyczną specjalizację, którą wybrałaś, ja na pewno nie odważyłabym się na taki krok bo z matmą naprawdę u mnie cieniuuuutko A sądząc po tym, że wybrałaś matematykę to naprawdę musisz być "kumata" jako humanistka Dla mnie to niewyobrażalne hehe Tak się boję tej głupiej matmy, w liceum ledwo zdawałam z tego przedmiotu, zawsze musiałam jakoś zaliczać na tą dwóję, a tu patrze na liście przedmiotów socjologi: MATMA :0 Mam nadzieję, że znajdę kogoś kto mi potłumaczy troche w razie czego A ta analiza czynnikowa to na czym polega? Bo brzmi strasznie
madziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-29, 08:21   #80
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez madziol Pokaż wiadomość
A ta analiza czynnikowa to na czym polega? Bo brzmi strasznie
analize czynnikowa na szczescie robi sie odpowiednim programem, ale polega na dobry zrozumieniu zagadnienia wariancji. u nas niektorym ciezko bylo sobie wyobrazic jak to dziala
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:00   #81
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

ja takze studiuje socjologie , statystyke przyłam, kazdy przezyl jedni lepiej drudzy gorzej ale to sie da przejsc zawsze musi byc jakis przemdiot ktory sprawia problemy , mi oprocz statystyki problem sprawilo zarzadzanie -mielismy nawiedzonego wykladowce kotrego praktrycznie kazdy sie bał !
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 09:48   #82
madziol
Zadomowienie
 
Avatar madziol
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 172
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

lain, Gizmiątko- Wy obie studiujecie na UG? Bo jeśli tak to może zdradzicie, czy wykładowca statystyki jest fajny
madziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:46   #83
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez madziol Pokaż wiadomość
lain, Gizmiątko- Wy obie studiujecie na UG? Bo jeśli tak to może zdradzicie, czy wykładowca statystyki jest fajny
ja studiuje na UJ
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 21:30   #84
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Madziol jesli chodzi Ci o Uniwersytet Gdanski(UG) to ja tam studiuje i byl wykladowca od statystyki bardzo fajny- chyba jeden z najbardziej przyjaznych wykładowców
Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 18:49   #85
Totylkokasia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 2 190
GG do Totylkokasia
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

może warto odświezyc ten wątek wita sie studentka pierwszego roku socjologii na UAMie... i przyznaje sie bez bicia - statystyka budzi we mnie przerażenie... no i specjalizacje na UAMie też za bardzo do mnie nie przemawiają Badanie rynku i opinii publicznej, Socjologia cywizlizacji współczesnej, Socjologia rodziny i problemów społecznych, Socjologia cywilizacji europejskiej, Socjologia samorządu terytorialnego, Socjologia wizualna, Socjologia zjednocznej Europy. Nie wiem co z tgeo mogłabym wybrac... myslałam o czymś w kierunku psychologii a pod tym względem UAM mnie zawiódł... ale mam nadzieje, że same studia mnie nie rozczarują czy znajdą sie na forum studentki które rozpoczynają nauke w tym roku?
Totylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 19:10   #86
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

statystyki się nie bój, jeden semestr, jakoś przeżyjesz i masz z głowy

zależy, co chcesz robić. niestety tak na pierwszy rzut oka strasznie abstrakcyjne i teroretyczne masz te specjalności...
ja w tej chwili robię gospodarczą, mój mężczyzna media i reklamę, na socjo w gdańsku.
wszystko zależy od tego, co chcesz robić. mamy na roku kilka osób, które z dziką rozkoszą pływają w tonach lektur i stekach teorii socjologicznych, i te osoby.... chcą pozostać na uczelni. reszta raczej nie liczy na pracę w zawodzie.

nie żałuję, że poszłam na ten kierunek - poznałam rewelacyjnych ludzi, rozwinęłam się w naprawdę ciekawą stronę - ale ani to życiowe, ani specjalnie pragmatycznie przydatne. choć horyzonty poszerza jak mało co. i ludzie są naprawdę specyficzni.
a zarabiam ucząc języków i Oriflame'ując ;p
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 07:57   #87
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 311
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Ja również dostałam się na socjo tyle że na UWr, ale po kilkukrotnym przeanalizowaniu całej tej sytuacji wybralam prawo na UO...

Życzę przyszłym studentkom socjologii przyjemnej nauki...
PS. napiszcie później jak wam leci
__________________
Constanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:11   #88
angelika03
Rozeznanie
 
Avatar angelika03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 894
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Ja dostałam się na UŚ na socjologie reklamy i komunikacji społecznej jestem wniebowzięta ale nie wiem czego mam sie spodziewać na tych studiach
__________________
" Kobiety to brylanty : twarde , niezniszczalne i równie wartościowe " -Donatella Versace-
angelika03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 13:20   #89
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

Cytat:
Napisane przez Totylkokasia Pokaż wiadomość
może warto odświezyc ten wątek wita sie studentka pierwszego roku socjologii na UAMie... i przyznaje sie bez bicia - statystyka budzi we mnie przerażenie... no i specjalizacje na UAMie też za bardzo do mnie nie przemawiają Badanie rynku i opinii publicznej, Socjologia cywizlizacji współczesnej, Socjologia rodziny i problemów społecznych, Socjologia cywilizacji europejskiej, Socjologia samorządu terytorialnego, Socjologia wizualna, Socjologia zjednocznej Europy. Nie wiem co z tgeo mogłabym wybrac... myslałam o czymś w kierunku psychologii a pod tym względem UAM mnie zawiódł... ale mam nadzieje, że same studia mnie nie rozczarują czy znajdą sie na forum studentki które rozpoczynają nauke w tym roku?
Hej, ja studiuję socjologię na UAM, teraz będę na III roku, więc jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało
Co do statystyki to przedmiot owszem, może przerażać, ale jest do zdania. Wszystko zależy od tego z kim będziesz miała ćwiczenia (ja niestety miałam z beznadziejną osobą i było tak że ćwiczenia sobie a wykłady sobie).
Co do specjalizacji, to są one dla 5-letniego toku studiów, ja jestem pierwszym rocznikiem który ma 3+2 i PODOBNO mają dla nas zrobić inne specjalizacje, ale ile w tym prawdy zobaczymy. One nie są takie złe, ja sama jeśli nie wyjadę na magisterkę gdzieś idziej myślałam o socjologii samorządu terytorialnego.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 14:11   #90
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Czy Ktoś Studiuje Socjologię??

A ja się zastanawiam- czy któraś z Was zrobiła licencjat z socjologii, a na magisterskie poszła gdzieś indziej? Jeśli tak, to zastanawiam się- na jakie kierunki?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 15:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.