Pomysł - podforum EDUKACJA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Pokaż wyniki sondy: Czy potrzebne jest miejsce dla tematu "szkoła" ?? Nowy dział czy podforum?
Tak, należy założyć nowy dział 125 45,29%
Tak, należy założyć nowe podforum 109 39,49%
Nie, trzeba wymyślić coś innego 32 11,59%
Nie wiem 10 3,62%
Głosujący: 276. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 18:25   #1
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563

Pomysł - podforum EDUKACJA


Witam! Od dawna zastanawialam się nad złożeniem takiej prośby(propozycji). Otóż brakuje mi na wizażu działu o edukacji. Jest o podróżach, hobby, odżywianiu, urodzie, zdrowiu itd. Z tego wynika, że jest to forum bardzo różnorodne. Jednak o wszelkich tematach związanych z nauką rozmawia się na plotkowym...To trochę nie fair.
Ja widziałabym to tak: podforum EDUKACJA byłoby podzielone na: GIMNAZJUM, LICEUM, STUDIA, OGÓLNE(tu mieściłaby się szkoła podstawowa, różne kursy, ciekawostki itp).
Wiem, że na tym forum nie wolno rozwiązywać zadań domowych. I popieram to, że zakazane jest pisanie wypracowań, tłumaczeń itp. Ale jeżeli ktoś nie rozumie skomplikowanego zadania... nie widzę przeszkód, żeby je wytłumaczyć. Nie rozwiązać, lecz wytłumaczyć.
Moją prośbę popieram różnymi argumentami:
- na różnych forach pojawia się masę wątków dotyczących kierunków studiów
- forum plotkowe by "odetchnęło"
- edukacja to szeroki zakres rożnych wiadomości itp, więc nie byłoby tam "pusto"

Przydałoby się na Wizażu miejsce, gdzie pisalibyśmy o progach przyjmowania na uczelnie, ocenie trudnosci egzaminów, polskim szkolnictwie i zmianach w nim...

Zdaję sobie sprawę z tego, że zrealizowanie mojego pomysłu wymaga wiele technicznej pracy. Ale może jednak warto?

Pozdrawiam
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 21:00   #2
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Ty!to jest dobry pomysł-podoba mi się
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 22:49   #3
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

jestem na nie.
kolejne rozdrabnianie sie. po pierwsze. a po drugie te wszystkie informacje mozna sobie znalesc w gooogle albo na stronach uczelni.
__________________
biegnę przed siebie nie patrząc na to, że mogę się przewrócić.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 11:46   #4
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
jestem na nie.
kolejne rozdrabnianie sie. po pierwsze. a po drugie te wszystkie informacje mozna sobie znalesc w gooogle albo na stronach uczelni.
Bez urazy, ale to co napisałaś jest pozbawione sensu. Po to jest forum, aby wymieniać się poglądami, nowinkami itp. Tak naprawdę wiele rzeczy można znaleźć na różnych stronach, np. informacje o dietach i zdrowym odżywianiu. Więc po co forum "dietetyka"? Do każdego tematu możnaby się przyczepić. Według mnie zaproponowany przeze mnie temat jest o wiele obszerniejszy i bardziej związany z kobietą niż np. motoryzacja, która jednak mimo wszystko ma miejsce na tym forum

Chciałabym jednak poznać konkretną odpowiedź, dlaczego takie forum nie może powstać, a forum o motoryzacji powstało. "Za dużo już tych for" - taka odpowiedź mnie niestety nie usatysfakcjonuje, ponieważ zawsze powinno dążyć się do udoskonalania. "Niech zostanie tak jak jest, po co wprowadzać zmiany" - takie podejście, moim zdaniem, nie jest dobre

Chcę zaznaczyć, że cała moja wypowiedź to tylko moja opinia. Nie chcę narzucać nikomu swojej woli, ale wiem, że wiele Wizażanek chciałoby takie forum. Tylko nie każdy odwiedza "techniczne".
Jeżeli kogokolwiek urazilam swoją wypowiedzią to przepraszam.
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 23:18   #5
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Mówię nie.
Pojawiłaby się cała masa próśb o zadania domowe,totalna lawina.
I jestem skłonna założyć się o to.
A wrzesień nadchodzi.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 13:46   #6
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Mówię nie.
Pojawiłaby się cała masa próśb o zadania domowe,totalna lawina.
I jestem skłonna założyć się o to.
A wrzesień nadchodzi.

No to by się mowiło:zadan domowych nie odrabiamy-przeczytaj regulamin, tak samo jak np. na dietetyce mowi się: "głodowek nie proagujemy-to nie pro ana"-taki przykład dałam

Ja sie zgadzam zNikka- mi juz dawno brakowało takiego forum na wizazu-muszę szukac po jakichs obcych stronach a tu by było tak fajnie wszystko zebrane.
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 15:04   #7
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Również popieram utworzenie takiego podforum.

Sporo się pojawia ostatnio preblemów związanych z edukacją na wizażu: progi punktowe, kierunki ,pytania o uczelnie.

Można byłoby w regulaminie takiego podforum zaznaczyć, że nie jest to forum służące odrabianiu zadań domowych itp

Owszem, na temat edukacji można znaleźć info na stronach poszczególnych uczelni np. ale takie fora uczelniane nie są zbyt aktywne!

A zauważcie ile nas tu jest.
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 10:18   #8
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Mówię nie.
Pojawiłaby się cała masa próśb o zadania domowe,totalna lawina.
I jestem skłonna założyć się o to.
A wrzesień nadchodzi.
Jest wyjście z tej sytuacji. Oprócz podfor liceum, gimnazjum, studia byłoby podfroum zadania domowe.
Ja nie widzę nic złego w tym. Jeżeli nie chcesz, nie masz czasu lub ochoty - po prostu nie pomagasz. Przeciez nikt Cię do tego nie zmusza

A jeżeli to zbyt wiele(zdaję sobie sprawę, że musiałyby zajść zmiany w regulaminie), to moze forum edukacja z wyraźnym zastrzeżeniem, ze nie rozmawiamy tam o nauce, tylko o szkole i studiach.
W sensie watki: jaki kirunek powinnam wybrać? co lepsze lo czy technikum, przemoc w szkole, itp - jak najbardziej
Wątki: rozumiecie funkcję liniową? Pomozecie w tłumaczeniu tekstu - nie

Odwołam się też do Wypowiedzi paulinki3110 - nawet jeśli uda mi się w necie znaleźć takie forum, to na odpwiedź czekam tydzień, a najczęściej to wcale jej nie dostaję.

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Może takie podfroum umieścić np. w dziale kobieta, i nazywałoby się np "Uczennice i studentki". Podobnie jak funkcjonuje podforum buiznesswoman.

Jeszcze raz proszę o rozpatrzenie mojej prośby... Pozdrawiam
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 10:31   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Jest wyjście z tej sytuacji. Oprócz podfor liceum, gimnazjum, studia byłoby podfroum zadania domowe.
Ja nie widzę nic złego w tym. Jeżeli nie chcesz, nie masz czasu lub ochoty - po prostu nie pomagasz. Przeciez nikt Cię do tego nie zmusza
To zadania domowe odrabia się teraz zbiorowo na forum? nie są to prace indywidualne mające na celu sprawdzić wiedzę ucznia? i to chyba o to chodzi, że zadań się nie odrabia, a nie o to czy się komuś chce za kogoś pracować (no ale może się mylę)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 17:03   #10
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To zadania domowe odrabia się teraz zbiorowo na forum? nie są to prace indywidualne mające na celu sprawdzić wiedzę ucznia? i to chyba o to chodzi, że zadań się nie odrabia, a nie o to czy się komuś chce za kogoś pracować (no ale może się mylę)
Wiadomo, że jeżeli ktos będzie chciał np zeby mu napisać list po angielsku, to nikt tego nie zrobi. Ale jeżeli ktoś prosiłby tylko o sprawdzenie?
Poza tym jeżeli ktoś nie chce robić swoich zadań domowych to po pierwsze jest to jego sprawa, a po drugie to jeśli nie stąd, odpisze od koleżanki na przerwie...
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 20:53   #11
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

o nie ostatnio dużo pomysłów o podforach czytam na wizażu uważam że to zły pomysł, jak Pisała PINK - wrzesień idzie.. może od razu porozrzucajmy ulotki w naszych miastach - "wizaż odrobi za Ciebie lekcje"?
Na jedno wyjdzie.. jestem bardzo na nie nie nie nie nie nie nie NIE
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 14:00   #12
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

juz dawno nie bylo prosb o nowe potwory
z jednej strony jestem na nie, jest TYLE podforów, ze nie idzie tego ogranąć.
oczywiscie, ze zaraz bylyby prosby o odrobienie/sprawdzenie/pomoc przy pracy domowej.

z drugiej strony - chetnie wywalilabym szkolne wątki z ukochanego plotkowego.
Ale autorka tego wątku zle sie do tego zabiera.
Jesli mialoby takie podforum powstac to bez jakichkolwiek podziałów na podstawowke/gimnazjum/licea/studia.

Jesli marzy Ci sie Niko takie forum, prosze Cie bardzo, załóz sobie takie poza wizażem.

bezsensownemu dzieleniu wizazu na 1038127 podfora o dowolnej tematyce mówie zdecydowanie NIE, od wielu lat zresztą.
natomiast w jeden dział od biedy mozna by upchnąc wszystkie szkolne wątki.

Z tym ze prawda jest taka, ze konca nie będzie. Bo czemu nie podzielic kultury na muzyka/filmy/ksiazki? czemu nie podzielic zwierzat na psy/koty/male zwierzeta futerkowe?

czemu nie zrobić nowych podfor jak komputerowy, telefony komórkowe, sport?
wizaz ciągle poszerza swoje ramy co jest w pewnym stopniu dobre.
ale jeszcze troche, i z tego forum nie bedzie ani wizaz, ani ona,
ale mydło i powidło
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 23:12   #13
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Nie mam zdania, tych wątków jest dużo, więc czemu ma nie być kolejnego podforum (biznes w koncu jest i ma się dobrze), ale sama nie do końca lubię takie uporządkowanie.
Ale litości, nie dzielcie tego za 2 lata, gdy wizaż już będzie miał miliard userów , na: podstawówka, średnia, wyższa; muzyka, książki, filmy Kusturicy , bo tego nie zniesę.

Nika, prace domowe się nie sprawdzą, już to kiedyś chyba było ekstra na plotach, i nie wiem, kto byłby takim samobójcą , aby w wolnym czasie przeglądać, czy aby komuś w lekcjach nie pomóc.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 01:07   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Forum o edukacji uważam za zbędne, ale czasem sobie myślę, że jakiś ogólny dział "zdrowie" byłby przydatny, bo użytkowniczki nie wiedza gdzie zakładać takie wątki - na Plotkowym, czy może na Intymnie?
I ja właściwie też nie wiem gdzie przenosić
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 01:25   #15
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Podpisuję się "ręcamy i nogamy" Ale może ogólnie - szkoła Bez zbędnych podziałów
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:24   #16
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Sam pomysł utworzenia podforum o edukacji mi nie przeszkadza, nie uważam tego za rozdrabnianie Wizażu, ale jest obawa, że zrobi się tu wątek proszalny o odrobienie pracy domowej i żaden regulamin temu nie sprosta, posypią się punkty i zrobi się nieprzyjemnie...
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Forum o edukacji uważam za zbędne, ale czasem sobie myślę, że jakiś ogólny dział "zdrowie" byłby przydatny, bo użytkowniczki nie wiedza gdzie zakładać takie wątki - na Plotkowym, czy może na Intymnie?
I ja właściwie też nie wiem gdzie przenosić
Z działem "zdrowie" też bym była ostrożna, takim działem musiałby się opiekować ktoś kompetentny, kto faktycznie zna się na medycynie. Poza tym jest też kwestia odpowiedzi udzielanych przez użytkowników - ie chcę sobie wyobrażać jakiegoś "dowcipnisia" czy "trolla", który na pytanie co mogą znaczyć dane objawy odpowie: "Wiesz, nie chcę Cię straszyć, ale moja ciocia miała dokładnie takie same objawy i niestety, rak w ostatnim stadium, dwa miesiące jeszcze żyła...".
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:30   #17
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Forum o edukacji uważam za zbędne, ale czasem sobie myślę, że jakiś ogólny dział "zdrowie" byłby przydatny, bo użytkowniczki nie wiedza gdzie zakładać takie wątki - na Plotkowym, czy może na Intymnie?
I ja właściwie też nie wiem gdzie przenosić
No tutaj jestem zaskoczona. Jest forum o dietetyce, dermatologii, ginekologii... co to jest, jeśli nie zdrowie? A watpię, czy ktoś pytałby o katar. Nawet jeśli, to chyba na tyle rzadko, by móc to umieścić na plotkowym.

A posty o edukacji pojawiają się bardzo często.

Dobrze, mogę się pogodzić z tym, że takiego forum nie będzie. Jednak wiem, że prośby podobne do mojej będą się powtarzać.

Z całym szacunkiem dla Was, Moderatorzy. Mam nadzieję że nie odbierzecie tego jako atak. Jednak jesteście strasznie niekonsekwentni. Skoro miało to być z założenia forum związane z wizażem, nie powinniście godzić się na utworzenie podfor o zwierzętach czy motoryzacji. Moim zdaniem nie powinniście mieć teraz pretensji, że ktos prosi Was o założenie nowego działu. Albo jest to forum o wizażu, albo o wszystkim. Dodając grupy np. te które wymieniłam, dowiedliscie, że jednak jest o wszystkim.

Przepraszam, jeśli Was uraziłam. Ale w moim przekonaniu mam rację. Przykro mi.
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 21:25   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Ależ przecież nikt nie powiedział, że forum jest tylko o urodzie i dlatego forum "edukacja" nie jest dobrym pomysłem. Już dość dawno forum przestało traktować wyłącznie o kwestiach urody. Nikt nie użył tego jako argumentu "przeciw", więc nie wiem dlaczego właściwie o tym piszesz?


Aggie, dowcipniś czy troll może tak samo komuś dowalić w wątku o tej tematyce na Plotkowym.

A myślę o takim podforum nie z powodu ilości wątków, ale z powodu ich, że tak powiem, specyfiki, która sprawia, że trudno wybrać dla nich odpowiedni dział.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:25   #19
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ależ przecież nikt nie powiedział, że forum jest tylko o urodzie i dlatego forum "edukacja" nie jest dobrym pomysłem. Już dość dawno forum przestało traktować wyłącznie o kwestiach urody. Nikt nie użył tego jako argumentu "przeciw", więc nie wiem dlaczego właściwie o tym piszesz?


Aggie, dowcipniś czy troll może tak samo komuś dowalić w wątku o tej tematyce na Plotkowym.

A myślę o takim podforum nie z powodu ilości wątków, ale z powodu ich, że tak powiem, specyfiki, która sprawia, że trudno wybrać dla nich odpowiedni dział.
Tutaj nie, ale na innym wątku spotkałam się z opinią, ze Wizaż coraz bardziej odchodzi od początkowych założeń dotyczacych tematyki. Niestety moja krótkotrwała pamięć nie potrafi stwierdzić, w którym dokładnie wątku.

Ale nic mi chyba nie pozostaje, jak poddać się. Już się w sumie pogodziłam, ze takie podforum nie powstanie. Mimo wszystko pozostanę na Wizażu, bo nawet bez "edukacji" jest to najlepsze forum w sieci
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 13:31   #20
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Ale nic mi chyba nie pozostaje, jak poddać się. Już się w sumie pogodziłam, ze takie podforum nie powstanie. Mimo wszystko pozostanę na Wizażu, bo nawet bez "edukacji" jest to najlepsze forum w sieci
Ale nic nie jest przesądzone! Ja kiedyś rzuciłam pomysł utworzenia działu o Biznesie, spotkało się to raczej z małym zainteresowaniem, nie upierałam się więc. Później jednak za sprawę wzięła się Akane - w efekcie mamy dział o pracy i biznesie
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:32   #21
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ale nic nie jest przesądzone! Ja kiedyś rzuciłam pomysł utworzenia działu o Biznesie, spotkało się to raczej z małym zainteresowaniem, nie upierałam się więc. Później jednak za sprawę wzięła się Akane - w efekcie mamy dział o pracy i biznesie
No to będę żyła nadzieją...
No, chyba ze mogę pomóc w zrealizowaniu mojego pomysłu Poza założeniem wątku tutaj nic jednak nie przyszło mi do głowy
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:27   #22
milkawroc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
GG do milkawroc Send a message via Skype™ to milkawroc
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

jak najbardziej za

przykład odpowiedzi na zadaie domowe z fizyki ( tomoja dziedzina wiec mi latwo ):

samochod wyjezdza z miasta A a drugi z miasta B z różnymi prędkościami, jak daleko od siebie sa miasta jesli spotkaja sie po 2 godzinach.

1. zastanów się jakie wielkości fizyczne będą ci potrrzebne
2. poindeksuj je np samochod z miasta A tgo s1 itp
3. wybierz sobie zero weż linijkę i zastanów się czy jeśli linijka miałaby symbolizować trasę to jak jechałyby samochody? w którą strone? w kierunku dodatnim czy ujemnym? teraz zrób rysunek i pokaż które wielkości będą dodatnie a które ujemne.
4. napisz równania ruchu dla obu samochodów
5. jeśli oba samochody po 2 godzinach ( w tym samym czasie!!!) się spotkają ( w tym samym miejscu!!!! ) - które wielkości w równaniu będą identyczne dla obu aut????
6. zapisz równanie na podstawie wiedzy z punktu 5
7. rozwiąż równanie

tada!!!!!!!!

rozwiązanie jest typowe dla tego typu zagadnień, chociaż przyznaje że zazwyczaj rozwiazuje sie je prosciej

chodzi mi o to ze to jest pomoc a nie rozwiazanie za kogoś. wszyustkie pozostałe informacje sa w kazdym podreczniku.

a takie forum byloby suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuupeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!!!!!!!!!!

redakcjo!!!!!!!!
__________________
Nowy wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=282210
milkawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 09:44   #23
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez milkawroc Pokaż wiadomość
jak najbardziej za

przykład odpowiedzi na zadaie domowe z fizyki ( tomoja dziedzina wiec mi latwo ):

samochod wyjezdza z miasta A a drugi z miasta B z różnymi prędkościami, jak daleko od siebie sa miasta jesli spotkaja sie po 2 godzinach.

1. zastanów się jakie wielkości fizyczne będą ci potrrzebne
2. poindeksuj je np samochod z miasta A tgo s1 itp
3. wybierz sobie zero weż linijkę i zastanów się czy jeśli linijka miałaby symbolizować trasę to jak jechałyby samochody? w którą strone? w kierunku dodatnim czy ujemnym? teraz zrób rysunek i pokaż które wielkości będą dodatnie a które ujemne.
4. napisz równania ruchu dla obu samochodów
5. jeśli oba samochody po 2 godzinach ( w tym samym czasie!!!) się spotkają ( w tym samym miejscu!!!! ) - które wielkości w równaniu będą identyczne dla obu aut????
6. zapisz równanie na podstawie wiedzy z punktu 5
7. rozwiąż równanie

tada!!!!!!!!

rozwiązanie jest typowe dla tego typu zagadnień, chociaż przyznaje że zazwyczaj rozwiazuje sie je prosciej

chodzi mi o to ze to jest pomoc a nie rozwiazanie za kogoś. wszyustkie pozostałe informacje sa w kazdym podreczniku.

a takie forum byloby suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuupeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!!!!!!!!!!

redakcjo!!!!!!!!
Dokładnie. Ja sama gdybym tylko znalazła czas pomagałabym, jeżeli znałabym rozwiazanie, a czasami z chęcią sama skorzystałabym z pomocy. Zawsze można czegoś nie rozumieć. Korepetycje? nie każdego stać. Nauczyciel? tutaj chyba nie muszę tłumaczyć. Rodzice? To że dziecko zdaje mature z matematyki nie znaczy, że rodzice muszą być matematykami...
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 18:58   #24
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja sama gdybym tylko znalazła czas pomagałabym, jeżeli znałabym rozwiazanie, a czasami z chęcią sama skorzystałabym z pomocy. Zawsze można czegoś nie rozumieć. Korepetycje? nie każdego stać. Nauczyciel? tutaj chyba nie muszę tłumaczyć. Rodzice? To że dziecko zdaje mature z matematyki nie znaczy, że rodzice muszą być matematykami...
Cytat:
Napisane przez milkawroc Pokaż wiadomość
jak najbardziej za

przykład odpowiedzi na zadaie domowe z fizyki ( tomoja dziedzina wiec mi latwo ):

samochod wyjezdza z miasta A a drugi z miasta B z różnymi prędkościami, jak daleko od siebie sa miasta jesli spotkaja sie po 2 godzinach.

1. zastanów się jakie wielkości fizyczne będą ci potrrzebne
2. poindeksuj je np samochod z miasta A tgo s1 itp
3. wybierz sobie zero weż linijkę i zastanów się czy jeśli linijka miałaby symbolizować trasę to jak jechałyby samochody? w którą strone? w kierunku dodatnim czy ujemnym? teraz zrób rysunek i pokaż które wielkości będą dodatnie a które ujemne.
4. napisz równania ruchu dla obu samochodów
5. jeśli oba samochody po 2 godzinach ( w tym samym czasie!!!) się spotkają ( w tym samym miejscu!!!! ) - które wielkości w równaniu będą identyczne dla obu aut????
6. zapisz równanie na podstawie wiedzy z punktu 5
7. rozwiąż równanie

tada!!!!!!!!

rozwiązanie jest typowe dla tego typu zagadnień, chociaż przyznaje że zazwyczaj rozwiazuje sie je prosciej

chodzi mi o to ze to jest pomoc a nie rozwiazanie za kogoś. wszyustkie pozostałe informacje sa w kazdym podreczniku.

a takie forum byloby suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuupeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!!!!!!!!!!

redakcjo!!!!!!!!

Dokładnie!!
Kurcze chciałabym zeby powstało podforum Edukacja-mogłyby tam rowniez powstac wątki o szkołach, uczelniach-wasze opinie, o kierunkach studiow-nie raz pojawiaja sie przeciez watki typu:"studiowanie fizjoterpaii", "jaka praca po tym kierunku" itd,itd.i to jest tak porossypywane wszystko po całym wizazu a tak to by było w jednym miejscu przejrzyscie wszystko.

Moze jakies głosowanie trzeba zrobic??
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 20:37   #25
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Ja jestem na tak Myślę, że takie forum może się przydać
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 07:08   #26
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

Hm. Ja jestem po prostu przekonany, że nie powinniśmy takiego forum nazywać "Edukacja" lecz "Odrób moją pracę*domową". Przez ostatnie 2 miesiące odzwyczailiśmy się od takich tematów, ale już za miesiąc znowu moderatorzy będą mieli pracę z tłumaczeniami tekstów i zadaniami z fizyki

Może więc nie mydlmy sobie oczu i od razu przejdżmy do meritum. Nazwa ma być: "Twoją Ściąga" czy "Odrób pracę domową za mnie"?

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 11:59   #27
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Nowe podforum działu ""Forum Plotkowe" --- Szkoła ---

Tematy o szkole ( studia, matura, konkretne szkoły itp.) są porozbijane po forum .. ostatnio przeglądając podforum intymne znalazłam temat rzucić studia... na pytania do kosmetyczki też jest mnóstwo, na dietetyka też .... ostatnio jak zakładałam właśnie taki temat o studiach kosmetycznych w warszawie to się zastanawiałam gdzie mam to wstawić?? ... Myślę, że wiele ludzi nie wie co zrobić, gdzie szukać.... można znaleźć przez wyszukiwarkę ale skąd mam wiedzieć jak dana osoba zatytułowała sobie wątek ... i najczęściej p 15 minutach szukania rezygnuje

Więc wnoszę taką propozycje : Założeniu nowego podforum Szkoła na Forum plotkowe
lub
Założeniu nowego działu Szkoła
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 12:01   #28
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Nowe podforum działu ""Forum Plotkowe" --- Szkoła ---

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271703
kilka wątków w dół taki sam temat.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 12:04   #29
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Nowe podforum działu ""Forum Plotkowe" --- Szkoła ---

przeczytałam wątek prosze o połączenie tego z tamtym
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 12:15   #30
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pomysł - podforum EDUKACJA

stworzyłam przez wypadek podobny temat ale poprosiłam o połączenie mnie z tym

cyt:"Nazwa ma być: "Twoją Ściąga" czy "Odrób pracę domową za mnie"?"
czy to ma być tylko dla ludzi którzy nie umieją sami czegoś zrobić??

proszę o powagę ... Forum powinno nazywać się Edukacja i tu chyba nie ma dyskusji .... nie będą tam się znajdować tylko tematy proszące o pomoc .. ale i tamaty typu: opinie o studiach, matura , np. UW, dobre podręczniki , korepetycje, Fani Matematyki itp.
wątków o różnych szkołach jest mnóstwo i przydało by sie żeby ktoś zrobił z tym porządek

Myślę, że dział może być edukacja a podforum Pomoc z pracą domową to by miało sens i wprowadziło by porządek
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.