Czy trądzik w ogóle można wyleczyć? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-30, 21:00   #331
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez czerwcowa_panna_mloda
Włącze sie do tej dyskusji, bo akurat sprawa antykoncepcji jest mi dobrze znana. Oczywiście, w trakcie brania tabletek (u mnie był to CILEST) cera była jak u niemowlaka. Zaczełam w wieku 18 lat, kiedy jeszcze kształtowała się moja gospodarka hormonalna. Brałam przez 5 lat, teraz od 1,5 roku mam przerwe (chciałam zeby organizm sam sie uregulował, poza tym niedługo planuję załozyc rodzinę
Coś za coś, cera po odstawieniu Cilestu zaczęła mi się niestety psuć. Tak jakby była dotad uśpiona, a teraz zaczęła "dojrzewać".

Teraz próbuję zwalczyć przyczynę trądziku, a nie zaleczać skutki.
Wybrałam drogę naturalną, nie wiem czy idę w dobrym kierunku, ale wolę sie nie truć chemicznymi antyubiotykami. Zaczęłam stosowac SREBRO KOLOIDALNE wew. (w związku z tym załozyłam właśnie wątek:
.
jesli chodzi o tradzik powstaly w wyniku zaprzestania zazywania tabletek antykoncepcyjnych to przedewszystkim ma on podloze hormonalne i jego powdem jest zaburzenie ilosci hormonow, mysle ze powinnas wykonac badania hormonow we krwi! (piszesz ze probujesz zwalczyc przyczyne tradziku a nie zaleczac jego skutki)
leczenei sie preparatami naturalnymi bedacymi poniekroc suplementami diety przyniesie malo oczekiwany efekt, aczkolwiek nie zaszkodzi!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 22:43   #332
malgo2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Chyba to jest dosc powszechne nastawienie. W tym roku skoncze 28 lat i stracilam nadzieje na cere bez wykwitow i poranek bez koniecznosci nalozenia "maski" - bo tak troche traktuje makiajz - zeby wygladac jak czlowiek...
Do kosmetyczek nie mam zaufania i nie znalazlam dermaologa u ktorego znalazlabym zrozumienie - w koncu to TYLKO DEFEKT KOMETYCZNY!!! Dlatego sama testuje rozne cudenka, choc raczej ostroznie, bo na punkcie mojej buzi jestem przewrazliwiona. Jak znajdziecie cos na co nie trzeba recepty - dajcie znac. No i jeszcze jedno, jakby tego bylo malo - wiele komeykow mnie po prostu uczula, dlatego musze i z tym niestety uwazac...
Pozdrawiam
malgo2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 07:56   #333
akrzesak
Raczkowanie
 
Avatar akrzesak
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ja mam dobre doświadzcenie po kwasach, papce jadwigii i żelu physiogel.
Moze wam też pomoże.
Odstawiłąm plastry. minęło dopiero kilka dni więc jeszcze na buzi nie ma znaku, ale cos czuje ze wkrótvce dołącze do grona rozpaczających trądzikowców
akrzesak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 08:21   #334
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez falkka
aniu to poinformuj co z twoja buźką. mam nadzieje ze u ciebie bezie dobrze, bo u mnei pogorszenie:/
Falkko znajac zycie to szybko dolacze do Ciebie .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 11:54   #335
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

oj ania mam nadzeje że jednak nei dołaczysz:/ chcoiaż tobie może się polepszy
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:38   #336
psychodermatologia_kamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Witam !
Odwiedzam stronę, gdyż potrzebuję Waszej pomocy. Jestem studentką V roku psychologii,piszę pracę magisterska z dziedziny psychodermatologii. Do wybrania tej dziedziny skłoniły mnie własne doświadczenia (już 12 letnie) z trądzikiem.Wiem, że wszelkie długotrwałe choroby dermatologiczne nie pozostają bez wpływu na psychike. Cierpi nie tylko skóra ale także dusza. Często lekarze zapominją o tym, choć badań na ten temat jest sporo - niestety zagranicznych.Tak jak Wy przeszłam najróżniejsze metody leczenia , łącznie z przyjmowaniem Roaccutanu. Chciałabym swoją pracą przyczynić się do objęcia pomocą psychologiczną pacjentów dermatologicznych. W związku z tym potrzebuję Waszej pomocy w badaniach.Zwracam się z prośbą do osób chętnych do wypełnienia 2 niedługich,anonimowych testów psychologicznych. W związku z tym,że testy są chronione, nie ma możliwości przeprowadzenia ich drogą internetową.Proszę chętne do pomocy i zainteresowane osoby do pisania do mnie na mail'a lub gg w celu umówienia się na wypelnienie testów ( i oczywiście rozmowę i wymianę doświadczeniami - tych mam sporo). Miasta, ktore wchodzą w grę to Szczecin i Warszawa.
Serdeczne pozdrowienia !
psychodermatologia_kamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:39   #337
psychodermatologia_kamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez psychodermatologia_kamila
Witam !
Odwiedzam stronę, gdyż potrzebuję Waszej pomocy. Jestem studentką V roku psychologii,piszę pracę magisterska z dziedziny psychodermatologii. Do wybrania tej dziedziny skłoniły mnie własne doświadczenia (już 12 letnie) z trądzikiem.Wiem, że wszelkie długotrwałe choroby dermatologiczne nie pozostają bez wpływu na psychike. Cierpi nie tylko skóra ale także dusza. Często lekarze zapominją o tym, choć badań na ten temat jest sporo - niestety zagranicznych.Tak jak Wy przeszłam najróżniejsze metody leczenia , łącznie z przyjmowaniem Roaccutanu. Chciałabym swoją pracą przyczynić się do objęcia pomocą psychologiczną pacjentów dermatologicznych. W związku z tym potrzebuję Waszej pomocy w badaniach.Zwracam się z prośbą do osób chętnych do wypełnienia 2 niedługich,anonimowych testów psychologicznych. W związku z tym,że testy są chronione, nie ma możliwości przeprowadzenia ich drogą internetową.Proszę chętne do pomocy i zainteresowane osoby do pisania do mnie na mail'a lub gg w celu umówienia się na wypelnienie testów ( i oczywiście rozmowę i wymianę doświadczeniami - tych mam sporo). Miasta, ktore wchodzą w grę to Szczecin i Warszawa.
Serdeczne pozdrowienia !
mój mail : psychodermatologia@gazeta .pl
psychodermatologia_kamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 16:52   #338
olapisz
Raczkowanie
 
Avatar olapisz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 51
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Od dłuższego czasu czytam ten wątek i po raz pierwszy dorzucę swoje doświadczenia. Mam teraz 17 lat, z trądzikiem męczę się od jakichś 4-5 lat. Nie są to jakieś 3 krostki na krzyż przed miesiączką, ale już ciężka postać (zmiany ropne, dużo blizn, przebarwień, plam, mnóstwo wągrów). Stosowałam wiele leków m.in. Davercin, Clindacne, Tormentiol, Sudocrem, Brevoxyl, Zineryt itp. W końcu dostałam od dermatologa antybiotyk Tetralysal i Aknemycin Plus do smarowania. Leczyłam się tym przez 4 miesiące. Poprawa była widoczna (choć dalej wyskakiwało mi coś nowego), po odstawieniu trądzik wrócił. Wtedy dermatolog przepisał mi Diane 35, ale sporo się o niej naczytałam (m.in. że po odstawieniu wszystko powraca z kilkakrotnie wiekszym natężeniem) i nie chciałam takiego leczenia. Od kolejnego lekarza dostałam Metronidazol w tabletkach i jakąś robioną w aptece maść. Jest poprawa, ale przed okresem - znowu koszmar na twarzy. Teraz dostałam recepty na Sumamed (któraś z was leczyła sie tym może, bo zupełnie nie mam pojęcia co to jest?), jeszcze ich nie wykupiłam. Dermatolog powiedział mi, że jeśli to nie poskutkuje, zostaje tylko Izotek, czyli polski odpowiednik Roaccutanu. Wydaje mi się, że na taką ostateczność jest chyba za wcześnie, poza tym bardzo boję się skutków ubocznych. Nie wiem już czego się łapać, wygląd mojej twarzy okropnie zatruwa mi życie. Jeśli macie jakieś rady, proszę piszcie
olapisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:50   #339
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez olapisz
Od dłuższego czasu czytam ten wątek i po raz pierwszy dorzucę swoje doświadczenia. Mam teraz 17 lat, z trądzikiem męczę się od jakichś 4-5 lat. Nie są to jakieś 3 krostki na krzyż przed miesiączką, ale już ciężka postać (zmiany ropne, dużo blizn, przebarwień, plam, mnóstwo wągrów). Stosowałam wiele leków m.in. Davercin, Clindacne, Tormentiol, Sudocrem, Brevoxyl, Zineryt itp. W końcu dostałam od dermatologa antybiotyk Tetralysal i Aknemycin Plus do smarowania. Leczyłam się tym przez 4 miesiące. Poprawa była widoczna (choć dalej wyskakiwało mi coś nowego), po odstawieniu trądzik wrócił. Wtedy dermatolog przepisał mi Diane 35, ale sporo się o niej naczytałam (m.in. że po odstawieniu wszystko powraca z kilkakrotnie wiekszym natężeniem) i nie chciałam takiego leczenia. Od kolejnego lekarza dostałam Metronidazol w tabletkach i jakąś robioną w aptece maść. Jest poprawa, ale przed okresem - znowu koszmar na twarzy. Teraz dostałam recepty na Sumamed (któraś z was leczyła sie tym może, bo zupełnie nie mam pojęcia co to jest?), jeszcze ich nie wykupiłam. Dermatolog powiedział mi, że jeśli to nie poskutkuje, zostaje tylko Izotek, czyli polski odpowiednik Roaccutanu. Wydaje mi się, że na taką ostateczność jest chyba za wcześnie, poza tym bardzo boję się skutków ubocznych. Nie wiem już czego się łapać, wygląd mojej twarzy okropnie zatruwa mi życie. Jeśli macie jakieś rady, proszę piszcie
a używasz pudru/podkładu? bo mi od tego wlasnie pojawił sie trądzik
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:45   #340
olapisz
Raczkowanie
 
Avatar olapisz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 51
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Wlasnie nie uzywam nic . I wczesniej też nie używałam, więc na pewno nie to spowodowało trądzik. A Ty moze powinnas przejsc na kosmetyki apteczne przeznaczone do bardzo wraliwej cery, jeśli zwykłe podkłady powodują trądzik?
olapisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:47   #341
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez olapisz
Wlasnie nie uzywam nic . I wczesniej też nie używałam, więc na pewno nie to spowodowało trądzik. A Ty moze powinnas przejsc na kosmetyki apteczne przeznaczone do bardzo wraliwej cery, jeśli zwykłe podkłady powodują trądzik?
hmm.. masz na myśli jakieś konkretne?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 11:24   #342
olapisz
Raczkowanie
 
Avatar olapisz
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 51
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Konkretnych na myśli nie mam, ale kiedyś widziałam w aptece podkład do cery wrażliwej\trądzikowej. Niestety nie pamiętam zupełnie jak się nazywał . Ale jeśli jeszcze kiedyś na niego trafię, na pewno dam znać
olapisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:56   #343
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

la roche posay ma taki w sprzedaży to podkład właśnie dla trądzikowców, który ma również właściwości leczące. jest kryjący mam zamiar właśnie sobie sprawić"_
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:00   #344
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Excipial może? jest kilka ocen na KWC i kilka wątków na forum.
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 20:16   #345
rilla22
Przyczajenie
 
Avatar rilla22
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Niestety masz rację, ja mam 25 lat i ciągle powraca Próbowałam już wielu leków i nic
Kiedyś jeden z dermatologów powiedział mi, że TRĄDZIK można jedynie leczyć, a nie wyleczyć.... pocieszające ...
rilla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 09:10   #346
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

rilla choć smutne to jest to prawdziwe...widze po sobie
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:37   #347
monisia5420
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

hej dziewczyny!! tak sie składa że wcześniej miałam straszne problemy z trądzikiem aż w końcu poszłam do dermatologa przepisał mi antybiotyk Davercin i pomógł mi ale jak przestaje go stosować to wraca niestety i w dodatku jeszcze mało tego mam cere tłustą która mi sie okropnie przetłuszcza <może tak zwany łojotok czy jakos tam> może znacie jakies cuda na przetłuszczającą się cerę???????
monisia5420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:15   #348
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Trądzik moża wyleczyć - szczególnie jeśli osoba jest młoda. Ja leczę się tak poważnie od lipca, raz jest lepiej raz gorzej. Jutro znów idę do dermatologa, ale tym razem mam nadzieję lepszego niż ostatnio :/ Chcę się wyleczyć. Przy walce z trądzikiem bardzo ważne jest nastawienie psychiczne, wiem to z doświadczenia, niestety.To trudne, szczególnie gdy wydaje się , że cały świat się wypiął i jeszcze ten trądzik, cholerny wróg, przez którego czasem nie chcę nawet wyść z domu i nie idę do szkoły !! Teraz postanowiłam się uprzeć, skończyć z wyciskaniem w napadzie złości czy smutku, nie jedzeniem czekolady i ostrych przypraw - one szkodzą skórze w dużych ilościach... 3mam za wszystkich kciuki bo ja wierzę , że się wyleczę ! Oj bardzo, bardzoooooo
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 06:38   #349
JoannaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7
Thumbs up Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Dziewczyny! Ciarki przechodzą mi po plecach, jak czytam o Waszych radach. Rada jest tylko jedna!

DOBRY DERMATOLOG!!!!!!!!!!!!!!! !!

Krosta na twarzy nie jest problemem. Problemem jest cała skóra na całym ciele. Czy zdajecie sobie sprawę, że ma ok. 2m2 powierzchni i waży ok. 6 kg? I to cała skóra choruje, a nie tylko jej 30 cm2.
Leczenie trądziku jest bardzo trudne i długotrwałe. Mnie zajęło ok 3-ch lat, ale ze skutkiem. Co prawda, do tej pory używam antybakteryjnych żeli do mycia twarzy (a mam 42 lata!!!), ale skutecznie pozbyłam się ropnych krost i bolesnych wykwitów.
Co do tłustej cery, to trzeba ją polubić. Taką się ma i będzie się ją miało do końca życia (możecie mi wierzyć). Trzeba tylko umieć sobie z nią radzić. I broń Boże ją wysuszać!!! Wtedy będzie jeszcze bardziej się przetłuszczać.
Należy używać kremów nawilżających do cery tłustej, fajne są te w formie lekkich emulsji, które łatwo się wchłaniają nie zostawiają tłustego "filmu". I wierzcie mi, że samemu nie wolno brać żadnych leków!!!! Polecić je może tylko DOBRY DERMATOLOG.

Joanna
JoannaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:06   #350
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

tak, dobry dermatolog to podstawa . Dzisiaj byłam u pani dermatolog, przepisała mi trilac, tetralysal, nystatynę i kremy : differin, brevoxyl i skinoren. Nawilżenie z biodermy i płyn. Zostawiłam w aptece ok 400 zł... no cóż, ale jak to nie pomoże to nie wiem co zrobię. Na plecy mam specjalny z Iwostinu żel do mycia, no to teraz miesięczna terapia przede mną, a potem znów wizyta u lekarza. Jak sama pani doktor powiedziała. wyleczę się - to trądzik młodzieńczy Dermatologa poleciło mi sporo osób , które pani wyleczyła. Specjalizuje się w trądziku młodzieńczym, pracowała z młodzieżą wiele, wiele lat - teraz czekam na efekty 3mam kciuki za innych
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 13:05   #351
asiamax
Przyczajenie
 
Avatar asiamax
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 15
GG do asiamax
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cześć dziewczyny
Jestem po 30-tce i tak naprawdę problem z cerą od 3 lat.
Jednak z tego co widzę, to powodem jest zła gospodarka hormonalna, antybiotyki więc na nic. Wybieram się do Endokrynologa aby sprawdzić poziom hormonów. Kosmetyki nie działają, a pryszcze wciąż są. W okresie dojrzewania i po nie mialam żadnych problemów z cerą. Walka więc się zacznie . Pozdrawiam.
__________________
Amor vincit omnia ! www.kobietacud.pl
asiamax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:26   #352
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

To i ja coś dodam Trądzik mam od V klasy podstawowki... Wypróbowałam już dużo maści z apteki, Zineryt itd. wszystko pomaga, ale tylko z początku. Po zużyciu 1//3 opakowania tylko się pogarsza i pogarsza aż w końcu przerywam i kupuję coś innego. Tez tak robicie? A dziś kupiłam Brevoxyl, czytałam o nim b.dobre opinie a u mnie znów tragedia. Mam nadzieję że pomaga też cos na blizny...
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:39   #353
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

W moim przypadku Bravoxyl absolutnie się nie sprawdził.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:41   #354
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Oczywiscie miało być Brevoxyl.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:09   #355
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

A używałyście może skinorenu?? Chyba nie jest zbyt drogi... Nie wiem tylko czy nie jest to kolejny produkt z nadtlenkiem bezoilu(?) jak Benzance i Brevoxyl..
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:14   #356
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja leczę się Aknenorminem i jak mi powiedziala dermatolog - wyleczenie trądziku przy tym leku to 99,9%. Tak więc jestem dobrej myśli i mam nadzieje że będę w tych 99%-ach. Ja mogę powiedzieć, że jeśli inne środki u Was zawiodły, to jest szansa - retinoidy doustnie, ale trzeba się poważnie zastanowić nad skutkami ubocznymi.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:21   #357
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
A używałyście może skinorenu?? Chyba nie jest zbyt drogi... Nie wiem tylko czy nie jest to kolejny produkt z nadtlenkiem bezoilu(?) jak Benzance i Brevoxyl..
Tańszym odpowiednikiem Skinorenu (ok. 40zł) jest Acne Derm (kosztuje różnie w aptekach, od 16-21zł). Tu substancją czynną jest kwas azaleinowy.
Używałam Acne dermu. W sumie nie zauważyłam wiekszych efektów. Trochę szczypie po nałożeniu. Ponoć rozjaśnia przebarwienia.
Teraz go kupię ponownie głownie na przebarwienia potrądzikowe bo w sumie ropne syfy już mi nie wychodzą i może zadziała teraz na te blizenki.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:44   #358
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

dzięki za odpowiedź Moze jak się trochę podleczę to kupię ten Acne derm.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 19:12   #359
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Przejrzyj sobie, jest cały wątek o AD:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 17:07   #360
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Dziewczyny, polećcie jakiś dobry krem nawilżający, który nie zatyka.
Bo mimo, iż mam tłustą cerę, wiem że potrzebuje tez nawilżenia.
Dodam, ze stosuję Duac na noc.
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.