CouchSurfing - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-14, 22:42   #331
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: CouchSurfing

hej dziewczyny!
ja też dopiero nie dawno dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak couchsurfing i z chęcią bym skorzystała z możliwości noclegu, zwłaszcza za granicą, ale mam kilka pytań do osób które korzystają z cs, mianowicie jak to jest z tymi noclegami, załóżmy że chciałabym pojechać do Rzymu, znajduję osobę stamtąd poprzez portal cs i dogaduję się z nią i nocuję u niej, ale czy to jest tak że ta osoba zapewnia tylko jedną noc czy można spać u niej dłużej? rozumiem że to pewnie zależy od tej osoby i jej możliwości, ale być może idea cs jest właśnie taka że to tylko dotyczy jednego noclegu? nie znam się stąd moje głupie pytanie:P. pytam bo nigdzie nie widzę żadnej informacji na portalu i nie wiem jak to z tym jest.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 23:11   #332
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: CouchSurfing

Zależy, w profilu ludzie raczej mają określone np. max. 2 nights więc wtedy wiesz na ile możesz "liczyć"
Ale nie ma reguły bo ja np. spałam kiedyś u kogoś 3 noce
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:38   #333
Marcepsien
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: CouchSurfing

ja spałam kiedyś u kogoś 5 nocy nad Balatonem i jeszcze śniadania nam fundowali i wycieczki po okolicy wspólne Ludzie na CS są naprawdę bardzo przyjaźnie nastawieni. Sama gościłam u siebie parkę z Francji, byli u mnie 3 dni (2 noce).
Marcepsien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:55   #334
imeona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: CouchSurfing

Ja tez na razie spałam tylko 1 noc, ale chłopak u którego nocowałam miał pusty dom, z którego i tak nie korzystał i mówił, że kiedyś jakis gość u niego siedział miesiąc i nie było z tym problemu. Więc zależy od osoby, najlepiej wczytać się w profil, albo zapytać wprost
imeona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 20:51   #335
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: CouchSurfing

a ja na początku marca mykam na trzy dni do Paryża
króciutko, ale dobre i to
powiedzcie jak zaplanować te trzy dni??
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 16:11   #336
plina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: El Maresme
Wiadomości: 1 063
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
ja też dopiero nie dawno dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak couchsurfing i z chęcią bym skorzystała z możliwości noclegu, zwłaszcza za granicą, ale mam kilka pytań do osób które korzystają z cs, mianowicie jak to jest z tymi noclegami, załóżmy że chciałabym pojechać do Rzymu, znajduję osobę stamtąd poprzez portal cs i dogaduję się z nią i nocuję u niej, ale czy to jest tak że ta osoba zapewnia tylko jedną noc czy można spać u niej dłużej? rozumiem że to pewnie zależy od tej osoby i jej możliwości, ale być może idea cs jest właśnie taka że to tylko dotyczy jednego noclegu? nie znam się stąd moje głupie pytanie:P. pytam bo nigdzie nie widzę żadnej informacji na portalu i nie wiem jak to z tym jest.
To ja Ci powiem jak jest. CouchSurfing to nie darmowy hotel i już nie jeden dostał negatywa za chęć wykorzystania kogoś. Ludzie Cię przyjmują, bo są ciekawi innych kultur i oczekują, że dasz im poznać co nieco... np. ugotujesz coś. Często osoba goszcząca chętnie Cię oprowadzi - chodzi właśnie o to byś była jednak na spędzenie czasu z tą osobą, a nie potraktowanie tylko jako opcja nocleg.

Kiedyś na CouchSurfingu było więcej podróżników chcących ćwiczyć języki, dzielić swoje pasje, a nie ludzi szukających oszczędności - smutne to, nie taka była idea strony.
plina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:35   #337
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez plina Pokaż wiadomość
To ja Ci powiem jak jest. CouchSurfing to nie darmowy hotel i już nie jeden dostał negatywa za chęć wykorzystania kogoś. Ludzie Cię przyjmują, bo są ciekawi innych kultur i oczekują, że dasz im poznać co nieco... np. ugotujesz coś. Często osoba goszcząca chętnie Cię oprowadzi - chodzi właśnie o to byś była jednak na spędzenie czasu z tą osobą, a nie potraktowanie tylko jako opcja nocleg.

Kiedyś na CouchSurfingu było więcej podróżników chcących ćwiczyć języki, dzielić swoje pasje, a nie ludzi szukających oszczędności - smutne to, nie taka była idea strony.
zgadzam się w 100%
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 22:08   #338
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: CouchSurfing

a to jest tak, ze jesli ja chce do kogos pojechac, to musze tez u siebie przyjmowac? czy jak?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

kurcze z rynair jest przelot tam i spowrotem na Majorke albo Malte za 160 zl chyba sie musze zaczac powaznie nad tym zastanowic. choc boje sie sama i jeszcze zbyt wiele o tym nie wiem
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:01   #339
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
a to jest tak, ze jesli ja chce do kogos pojechac, to musze tez u siebie przyjmowac? czy jak?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

kurcze z rynair jest przelot tam i spowrotem na Majorke albo Malte za 160 zl chyba sie musze zaczac powaznie nad tym zastanowic. choc boje sie sama i jeszcze zbyt wiele o tym nie wiem
Nie , nie musisz.


Na Majorce i Malcie nie ma zbyt wiele CS i musisz się liczyć z tym ,że bd musiala zarezerwować jakiś hotel.
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:05   #340
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CouchSurfing

ja przepraszam, czy jakaś dziewczyna z trójmiasta bawi się może w CS i chciałaby przenocować 3 osoby? wybieramy się z dziewczynami na kolosy do Gdyni...

a zeby nie bylo, ze jestem starym zboczencem - mam profil na CSie
__________________
-27,9 kg


Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2012-03-05 o 13:07
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:14   #341
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: CouchSurfing

ja jestem z Gdyni, ale nie mam niestety mozliwosci przenocowania nikogo
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 19:15   #342
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CouchSurfing

a nie masz moze jakis znajomych, ktorzy by mieli jak przenocowac 3 zblakane duszyczki? kawalek gleby nam wystarczy
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:03   #343
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: CouchSurfing

zaz tydzien wkoncu koncze 18 i myslalam czy by sobie nie zrobic jakiegos "tripu" na majowke. Myslalam o wschodnim wybrzezu Hiszpani ( zaczynajac od Valencii). Chyba ze macie jakis inny pomysl? tylko zeby nie za daleko i wogole co myslicie o czyms takim?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg

Edytowane przez Dusiia
Czas edycji: 2012-03-08 o 07:23
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 21:41   #344
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CouchSurfing

zalezy ile masz czasu wolnego i czy masz z kim jechac.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:57   #345
xania8x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: CouchSurfing

czy musze płacić za weryfikacje? bo inaczej sie nie da...
xania8x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 08:38   #346
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CouchSurfing

nie musisz placic za weryfikacje. ja nie placilam, pododawalam znajomych i raczej jestem wiarygodna osoba ;P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:21   #347
tryagain
Raczkowanie
 
Avatar tryagain
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 235
Dot.: CouchSurfing

Dziewczyny! Planuję swoją pierwszą CS'ową przygodę, na początek spokojnie, tylko spotkanie, chcę, żeby mieszkaniec Liverpoolu pokazał mi miasto od strony, której nie pokaże mi żaden przewodnik książkowy, no i oczywiście mam w planach spędzić miło czas i nawiązać nowe, ciekawe znajomości. Tylko trochę się boję, że nie będzie wystarczająco dużo tematów do rozmowy i będzie niezręcznie No i tu rodzi się moje pytanie do Was: jak to było z Wami? Zdarzała Wam się niezręczna cisza na couchsurfingowych spotkaniach? No bo nie dość, że nieznajomi ludzie, to jeszcze obcy język.
Zastanawiam się momentami, czy jest w ogóle sens zaczynać z CS'em, skoro mam takie obawy, ale z drugiej strony kiedyś trzeba się przełamać! Ahhh, trochę mam mętlik w głowie.
__________________

Zapuszczam włosy

cel- do łokci!




tryagain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 22:52   #348
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: CouchSurfing

no co Ty mysle to zadna przeszkoda zawsze na cisze mozesz zwalic to ze nie znasz jeszcze za dobrze jezyka nawet mi to przez mysl nie przeszlo zeby sie takim czyms przejmowac!
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 19:18   #349
wichitasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: CouchSurfing

Ja mam jedną dobrą radę, dla tych którzy zaczynają: uzupełnijcie swój profil czymś więcej niż trzema zdaniami, dodajcie więcej niż jedno zdjęcie, PRZEDSTAWCIE się.
I postarajcie się przeczytać profil osoby do której piszecie.

Poziom próśb o coucha które czasami dostaję od młodych ludzi z Polski (też mieszkam w PL) jest czasami na naprawdę tak żenującym poziomie - że wręcz stwierdzam, że chyba lepiej nawet nie odpisywać.
wichitasky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 06:10   #350
anatomy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: CouchSurfing

Mi się marzy pojechać do Hiszpanii a szczególnie do Barcelony! Slyszalam, że to miasto jest niesamowite! Zalozylam konto na CS i chcialabym pierwszy raz skorzystać, ale wiadomo , dużo obaw, no i jechalabym sama.

PS. Jak ktoś szuka kompana do podrozy CS to polecam się !
anatomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 23:09   #351
Aleys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: CouchSurfing

Uf, szybko przeczytałam całe 12 stron postów o couchsurfingu. Jestem pod wrażeniem waszych wypraw!
Za rok kończę liceum i mimo, że wiem, co chcę studiować postanowiłam zrobić sobie rok przerwy na podróżowanie, ew. pracę/wolontariat.. czyli tzw. ''gap year''. Moim celem jest.. zwiedzić Europę Zachodnią metodą couchsurfingu. Planuję iść na grafikę i fotografię więc ta opcja wydaje mi się bardzo kreatywna i poszerzająca horyzonty.
Cudownie byłoby przez 6 miesięcy podróżować.. Austria, Hiszpania, Francja, Portugalia etc.. myślicie, że uda mi się to osiągnąć dzięki couchsurfingu? Nie jestem pewna stopnia wykonalności takiego przedsięwzięcia
Aleys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:33   #352
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: CouchSurfing

Oczywiście ,że się uda o ile nie ograniczają Cię kwestie finansowe
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:57   #353
bolczita
Zadomowienie
 
Avatar bolczita
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 702
Dot.: CouchSurfing

CS, to chyba coś dla mnie. Poważnie rozważę.
__________________
Jakby się człowiek nie kręcił, to i tak dupę będzie miał z tyłu.
bolczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 10:49   #354
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez Aleys Pokaż wiadomość
Uf, szybko przeczytałam całe 12 stron postów o couchsurfingu. Jestem pod wrażeniem waszych wypraw!
Za rok kończę liceum i mimo, że wiem, co chcę studiować postanowiłam zrobić sobie rok przerwy na podróżowanie, ew. pracę/wolontariat.. czyli tzw. ''gap year''. Moim celem jest.. zwiedzić Europę Zachodnią metodą couchsurfingu. Planuję iść na grafikę i fotografię więc ta opcja wydaje mi się bardzo kreatywna i poszerzająca horyzonty.
Cudownie byłoby przez 6 miesięcy podróżować.. Austria, Hiszpania, Francja, Portugalia etc.. myślicie, że uda mi się to osiągnąć dzięki couchsurfingu? Nie jestem pewna stopnia wykonalności takiego przedsięwzięcia
wez tylko pod uwage finanse. duzo zalezy od tego, w jaki sposob chcesz podrozowac. najtaniej jest autostopem, ale ja osobiscie nie preferuje stopa w pojedynke. najlepiej znalezc sobie jakiegos towarzysza podrozy (chociazby plci zenskiej).
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:33   #355
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: CouchSurfing

Teraz tak czytam o tych waszych podróżach i strasznie mnie to zaciekawiło może ktoś z okolic Katowic miał by ochotę się gdzieś razem wybrać w najbliższym czasie? Jestem tegoroczną maturzystą, więc teraz mam trochę wolnego czasu Proszę o pw
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 04:54   #356
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: CouchSurfing

ja jestem z Katowic i chetnie bym tez gdzies pojechala! ale prawdopodobnie bede leciec do pracy za granice...
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 23:45   #357
oOblazer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: CouchSurfing

up, jest tu ktoś?
niedawno zarejestrowałam się na CS, strasznie się tym jaram, ale boję się gdziekolwiek wyjechać, tym bardziej sama. Niestety moi znajomi nie mogą na chwilę obecną się ze mną zabrać... Jak to było z Waszą pierwszą wycieczką? Też miałyście takie obawy?
oOblazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:28   #358
islabonita
Przyczajenie
 
Avatar islabonita
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez anatomy Pokaż wiadomość
Mi się marzy pojechać do Hiszpanii a szczególnie do Barcelony! Slyszalam, że to miasto jest niesamowite! Zalozylam konto na CS i chcialabym pierwszy raz skorzystać, ale wiadomo , dużo obaw, no i jechalabym sama.

PS. Jak ktoś szuka kompana do podrozy CS to polecam się !
I jak Twoje plany podróży? Ja właśnie jestem w trakcie zakładania konta na CS, bo też chcę do Barcelony! A kiedy Ty się wybierasz? Ja mogłabym w sierpniu/wrześniu. Tylko ciekawe czy uda się kogoś poznać przez tą stronę.
islabonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:01   #359
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez islabonita Pokaż wiadomość
I jak Twoje plany podróży? Ja właśnie jestem w trakcie zakładania konta na CS, bo też chcę do Barcelony! A kiedy Ty się wybierasz? Ja mogłabym w sierpniu/wrześniu. Tylko ciekawe czy uda się kogoś poznać przez tą stronę.
Heja heja, dawno mnie tu było, ale ciągle podglądam i się zastanawiam - też myślę na 1szy ogień nad Hiszpanią - ja z kolei mam znajomego w Madrycie ^^ Ale tak czy siak też chciałabym poznać kogoś, chociażby żeby oprowadził *.* ^^ Kurczę, ale bilety drogie, nie wiem gdzie dziewczynom udaje się kupić te za stówkę na przykład
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:38   #360
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja heja, dawno mnie tu było, ale ciągle podglądam i się zastanawiam - też myślę na 1szy ogień nad Hiszpanią - ja z kolei mam znajomego w Madrycie ^^ Ale tak czy siak też chciałabym poznać kogoś, chociażby żeby oprowadził *.* ^^ Kurczę, ale bilety drogie, nie wiem gdzie dziewczynom udaje się kupić te za stówkę na przykład
Po pierwsze polub na facebooku 'fly4free' , zawsze wrzucają jakieś promocje.
Po drugie szukaj biletów tak 2 miesiące przed . Im później tym drożej. A po trzecie do Madrytu bardzo ciężko będzie złapać bilet za 100 zł. Tam praktycznie zawsze są drogie. O wiele łatwiej za tą cenę polecieć do Barcelony
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-12 06:57:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.