Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 15:06   #541
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

[QUOTE=fiasco;40622323]emanuele, jeśli masz wrażliwe oczy to musisz wziąć pod uwagę to, że większość kremów pod oczy jest badana nie tylko dermatologicznie, ale też okulistycznie, w przeciwieństwie do tych "ogólnych", do całej twarzy

fiasco-wiesz-raczej wrażliwych oczu to chyba nie mamużywałam różnych kremów pod oczy i jakoś nie zauważyłam żeby kiedyś któryś mnie podrażnił lub coś takiego
po prostu szukam kremu typowo na zmarszczki-bo starość mnie dopada
(chciałam Cię zacytować ale mi się nie udało)

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2013-05-07 o 15:16
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:07   #542
abgrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Cienie pod oczami

Hej Cienie pod oczami czym mogą być spowodowane??? Patrzysz rano w lusterko, a pod oczami znajdują się ciemnofioletowe obwódki??? Czy jest sposób, aby skutecznie się ich pozbyć ??? Czym są spowodowane przemęczeniem, złym odżywianiem czy po prostu uwarunkowania genetyczne??? Jakie kosmetyki polecacie ???
abgrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 09:26   #543
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Dziewczyny, potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo czeka mnie ważna impreza, a nie chcę sobie zrobić krzywdy.

Biorę Lymphomyosot w tabletkach z innych przyczyn niż since pod oczami,ale nie chciałam zakładać nowego wątku.


Czy biorąc go nie można pić alkoholu?
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 09:42   #544
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4279882 6]Czy biorąc go nie można pić alkoholu?[/QUOTE]

W ulotce powinnaś znaleźć informacje na ten temat.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:10   #545
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W ulotce powinnaś znaleźć informacje na ten temat.
Niestety w ulotce nie jest nic napisane na ten temat, dlatego wolałam poszukać dodatkowych informacji.
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 11:33   #546
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

jeśli jest to antybiotyk czy jakikolwiek lek który obciąża wątrobę czy żołądek, zrobiłabym sobie przerwę przed imprezą a w kazdym razie najlepiej będzie jak przejdziesz się do apteki albo do lekarza (czy chociaż zadzwonisz) i się o to zapytasz
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 11:48   #547
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź

Przejdę się i zapytam
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 10:42   #548
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

witam
mam pytanko:
zbliża się sezon zimowy więc jakie kremy pod oczy polecacie na zimę?oczywiście chodzi o działanie przeciwzmarszczkowez w miarę dobrym składem i w przystępnej cenie

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2013-10-18 o 10:43
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:07   #549
asia_10
Przyczajenie
 
Avatar asia_10
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 19
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Od kilku lat nie używam żadnych specjalnych kremów pod oczy. Na dzień stosuję krem, którego używam na twarz, a wieczorem smaruję okolice oczu olejkami. Dotychczas był to czysty olejek arganowy, ale z całą pewnością mogę polecić serum z Delii z olejkiem arganowym i ze Starej Mydlarni z olejkiem arganowym i witaminą C. Na całą twarz lepiej uważać, żeby nie zapchały, ale pod oczy są super
asia_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:22   #550
Jus_Tyna
Raczkowanie
 
Avatar Jus_Tyna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraina spełniania swoich ambicji
Wiadomości: 177
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

chyba i mi czas zacząć się zainteresować jakimiś kremami...
__________________
Dziecko może nauczyć DOROSŁYCH trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się
ze wszystkich sił tego czego się pragnie…

Paulo Coelho


Lepiej nie klikaj <<<tutaj!>>> grozi uzależnieniem
Jus_Tyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 08:31   #551
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Czy ktoś jeszcze używa olejku Voluplus?
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 14:07   #552
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Ja kupiłam, ale ciągle sie nie mogę zebrać żeby cos z nim ukrecic, a co ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 09:02   #553
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Red face Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

ja sie skusiłam na Voluplus w sumie używam dwa tygodnie ale zmówiłam tez olej z róży i stosuje tez ta zelatyne powiem tak skóra pod oczami jest wreszcie fajnie natłuszczona i bardziej zbita minimalne zmarszcki mimiczne jak były tak są, stosuje dalej i czekam bo to chyba za krótki czas na jakies wieksze efekty
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:38   #554
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Na jakies widoczne efekty ze zmarszczkami mimicznymi to musisz czekac minimum miesiac nie sadze zeby wczesniej krem zadzialal no chyba ze uzywasz na lub pod rolke ale to i tak nie ma spektakularnych efektow bo zmarszczki pod oczami sa trudne do usuniecia domowymi sposobami. Jedyne co w domu wychodzi super to zapobieganie wiec uzywaj serum i kremu pod oczy, masuj, cwicz i roluj dermarolka no i najwazniejsze na koniec ... codziennie nawet w deszczowy dzien uzywaj kremu z filtrem ... promieniowanie UVA jest przez caly rok takie samo a to wlasnie UVA powoduje w wiekszym stopniu niz UVB starzenie skory ... wiec nie wazne czy prazy czy leje filtr musi byc
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 11:35   #555
Kornelia1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 33
zmarszczki wokół oczu, wiotka skóra pod oczami

Cześć,
zastanawiam się, czy można coś zrobić z następującym problemem. Mam 30 lat i zmarszczki mimiczne pod oczami i w kącikach oczu (przy uśmiechu), oraz taką wiotką, luźną skórę pod oczami. Czy któraś z Was tak miała i poradziła sobie z tym jakoś za pomocą nat. kosmetyków? Dodam, że nie pomógł kwas hialuronowy, kolagen i olej arganowy...
Będę wdzięczna za wasze rady.
Kornelia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:39   #556
monikacsg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

dziewczyny kochane ratujcie ! jakiś czas temu stosowałam maseczkę z aspiryny i jogurtu, po tym specyfiku uszkodziłam sobie skórę pod oczami ... tak, że nic nie pomaga. mam wrażenie, że jest troszkę rozciągnięta , a poza tym rozszerzone pory tuż koło nosa. stosowałam przeróżne kremy pod oczy ale jedne mnie uczulały bo akurat w tym miejscu mam skórę bardzo wrażliwą a poza tym mam wrażenie, że nic nie pomogły. liczę na pomoc z waszej strony. please !!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00536.jpg (16,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00539.jpg (21,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00542.jpg (19,6 KB, 30 załadowań)
monikacsg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 06:56   #557
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

hej dziwczyny ja stosuje przerozne produkty z serii naturalnych i drogeryjnych ostanio zakupilam serum na bazie komorek macierzystych (seriia profesjonalna bielendy)ktore stosuje na cała twarz i pod oczy .Jednoznacznie musze stwierdzc ze po 1,5 tyg zaczyna widziec delikatne zmiany na pozytyw skora pod oczami zaczyna byc taka bardziej zbita powieki gorne podliftingowne zwlaszca jak uzyje po sonoforezie zobaczymy co bedzie dalej
__________________
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 14:49   #558
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Produkcja lipidów pod oczami

witam mam 20 lat i zmarszczki pod oczami i to okropne ,a mój kolega miał ten sam problem tyle że wieksze zaczął używać kremu nivea creme i mu zniknęły.Tyle że jak głupi myslałem że mam to od prosaków i posmarowałem skórę pod oczami lekiem afronis i następnego dnia jak co rano miałem trzecią kreskę pod okiem która zawsze po 30 min znikała a po uzyciu tego nie zniknęła.I tu stawiam pytanie co jest odpowiedzialne za tworzenie lipidów i jak pobudzić je do działania żeby skóra pracowała normalnie.Interesują mnie wszystko od zabiegów przez kremy.Głównie chodzi o to żeby skóra zaczeła pracować normalnie pod oczkami. w związku z tym że jest to forum analizy działania leków proszę mi też powiedzieć co ten pier... afronis mi zrobił. link http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...-up12840-1.htm
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 10:15   #559
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Hahaha, mówisz poważnie? Przecież to niemalże czysty alkohol i jakiś składnik na trądzik, po prostu na maksa wysuszył Ci skórę D:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 18:18   #560
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Zmarszczki pod oczami

Proszę o przeniesienie, jeśli kompletnie nie trafiłam z działem, ale sama już nie wiedziałam, gdzie napisać.

Otóż w wieku niecałych 25 lat mam dramatyczne zmarszczki pod oczami. Nie chodzi o żadne urocze kurze łapki, czy lekką kreskę pod okiem (zauważyłam, że koleżanki w moim wieku taką mają), ale o siatę wielkich, zmarszczek, taką potrójną. Jestem przekonana, że to genetyczna sprawa. Cała moja rodzina ma tendencje do ogromnych opuchnięć pod oczami, najczęściej gdy się budzę, wyglądam jak zombie. Nie chodzi o cienie, chodzi o opuchnięcia, naprawdę spore, naprawdę niemożliwe do zakrycia najlepszymi korektorami. Walkę z nimi podjęłam już dawno - żele chłodzące, kremy, okłady z czarnej herbaty, picie dużej ilości wody, wysypianie się (jedynie z dwóch kaw dziennie nie potrafię zrezygnować), wietrzenie pokoju przed snem itd. Nie opalam się, obecnie używam podkładu z La Roche-Posay z filtrem 35. Wiem jednak, że to za mało, dlatego zamierzam zakupić krem z filtrem pod to jeszcze. Obawiam się, że to wina tych genetycznych opuchnięć, które powyższe zabiegi tylko delikatnie łagodzą. Bo rano te zmarszczki są najbardziej widoczne, przy największej opuchliźnie.

Nie spotkałam jeszcze korektora, który by w nie nie wchodził i ich nie podkreślał, naprawdę moja okolica oczu wygląda jak u starej babci... A gdybym nie używała podkładu i korektora na te okolice, to dzieci na ulicy wpadałyby w płacz, miałam raz taką sytuację.

Wiem, że dziwnie to wszystko brzmi, ale tak to niestety wygląda. Nie opalam się, jako dzieciak niestety robiłam to często (w okresie podstawówki-gimnazjum), potem już filtry, ale 3 lata temu zdarzyło mi się "przypiec" na wakacjach w Egipcie i od razu pojawiły mi się zmarszczki w okolicach dekoltu. Nie są jednak tak przerażające jak oczy, zresztą łatwiej je czymkolwiek przykryć.

Piszę, żeby zapytać - czy jest dla mnie jakikolwiek ratunek? Czy mam się pogodzić z tymi mocno widocznymi zmarszczkami? Czy znacie jakikolwiek sposób, żeby to się nie pogłębiało, albo chociaż trochę zmalało? Byłabym ogromnie wdzięczna.

Ps. Od jakiegoś czasu uprawiam rano wysiłek fizyczny, co ma pobudzić krążenie itd. - oczywiście bez efektów.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 20:31   #561
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmarszczki pod oczami

Próbowałaś może do kremu na noc dodawać olej arganowy? Ja nie mam ogromnych zmarszczek, ale już niewielkie się pojawiły i postanowiłam zapobiegać kolejnym. Obecnie mieszam na noc masło shea z olejem arganowym i aplikuję na skórę pod oczami. Skóra się wygładziła, jest bardziej nawilżona i napięta. Oczywiście, cudownego zaniku głębokich zmarszczek nie ma co się spodziewać, ale może chociaż trochę pomoże i będzie zapobiegać powstawaniu nowych.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:08   #562
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

O, bardzo dziękuję za odpowiedź i przeniesienie wątku we właściwe miejsce.

Nie miałam pojęcia o tym olejku, obecnie używam kremu La Roche-Posay:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...hing-care.html

niestety nowej wersji, która ma znacznie gorsze opinie od starszej (nigdzie już starej nie było).
Przejrzę ten wątek, pewnie dowiem się czegoś sensownego. Dzięki!
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:15   #563
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Ja bym uderzyła w jakieś kwasy, retinoidy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 09:44   #564
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Ja zmarszczki mimiczne po oczami zaczęłam mieć wcześnie, bo w wieku ok. 23 lat. Przy uśmiechu mocno marszczy mi się cała okolica oczu.

Zaczęłam stosować retinoidy zewnętrzne. Chciałam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo mogłam zwalczać nimi trądzik i oznaki starzenia. Po czasie skóra na twarzy stała się ogólnie bardziej jędrna i gładka, ale zmarchy mimiczne miały się świetnie (codzienne powtarzanie tych samych grymasów i uśmiechów robi swoje).

Jakiś rok temu po ciężkim dniu pracy, z cerą zmęczoną retinoidami, usłyszałam że wyglądam na 25-28 lat (miałam 25). Przeszedł mnie dreszcz grozy i zaczęłam myśleć o czymś więcej.
Teraz mam 26 lat i moja pielęgnacja wygląda tak:
-codziennie wieczorem nawilżanie okolic oczu kremem i olejem arganowym, który świetnie uspokoił i nawilżył skórę (mam tam tendencję do zaczerwienień),
-co drugi wieczór retinoid na twarz i wokół oczu,
-okulary przeciwsłoneczne,
-filtr spf 50+ zawsze gdy wychodzę z domu,
-codziennie ćwiczenia twarzy. To moje wielkie odkrycie, które nic nie kosztuje, a daje efekty. Polecam wyszukać sobie na youtube np. filmiki Fumiko Takatsu.

Dzięki takiej pielęgnacji wyglądam lepiej, zmarszczki wprawdzie nie zniknęły, ale są mniej widoczne. Ostatnio usłyszałam od kilku nowo poznanych osób, że wyglądam na 19 lat, a pani w sklepie poprosiła o dowód. Dodam, że wcale nie mam delikatnych rysów ani dziecięcej twarzy.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 09:55   #565
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Dziękuję Wam za odpowiedzi!

Aniela88, ja właśnie od tygodnia ćwiczę jogu oczu! Oczywiście póki co nie widzę efektów, ale sam fakt, że coś z nimi robię ogromnie poprawia mi samopoczucie i mniej zwracam uwagę na zmarszczki. Polecił mi kolega, który miał problemy z zaczerwienionymi, zmęczonymi i podrażnionymi oczami - jemu bardzo pomaga. Zobaczymy, co będzie dalej. Ja dodatkowo jestem krótkowidzem, a podobno ma poprawiać wzrok.

Chciałam Was zapytać dziewczyny, gdzie i jaki ten olejek arganowy kupujecie? Ja obecnie mam w domu mieszankę olejków z Rossmana (firmy Alterra) i zmywam nimi właśnie okolicę oczu. Arganowego nie dopatrzyłam w składzie.

I kolejna sprawa... poczytałam o kwasach, o retinoidach pod oczy, ale nie ukrywam, że czuję się trochę zagubiona. Przeraziło mnie łuszczenie skóry i "efekt staruszki" (jeśli może być gorzej niż jest obecnie, to nie wiem czy warto...). Jednak możliwe, że byłabym w stanie zaryzykować, tylko zastanawiam się, czy teraz jest dobry czas? Za chwilę lato, słońce. Nie opalam się i używam filtrów, ale chyba mimo wszystko lepiej jesienią? Poradźcie, proszę!

Aniela88, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, to kupujesz u okulisty, z filtrami itd.? Podobają mi się obecne wzory w różnych sieciówkach, ale nie wiem, czy to jest cokolwiek warte. Poza tym ja mam jeszcze to utrudnienie, że noszę na zmianę soczewki i okulary, więc w dniu nałożenia okularów na wadę - przeciwsłoneczne odpadają. Myślę, że wada też "pomogła" rozwinąć się zmarszczkom, bo często mrużę oczy, zwłaszcza przy pogorszeniu wzroku.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 18:36   #566
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Ja bym nie sięgała po żadne mieszanki olejów z drogerii, nawet jeśli jest tam olej arganowy jest w śladowych ilościach i do tego rafinowany. Poszukaj 100% oleju arganowego, najlepiej nierafinowanego.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 19:40   #567
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi!

Aniela88, ja właśnie od tygodnia ćwiczę jogu oczu! Oczywiście póki co nie widzę efektów, ale sam fakt, że coś z nimi robię ogromnie poprawia mi samopoczucie i mniej zwracam uwagę na zmarszczki. Polecił mi kolega, który miał problemy z zaczerwienionymi, zmęczonymi i podrażnionymi oczami - jemu bardzo pomaga. Zobaczymy, co będzie dalej. Ja dodatkowo jestem krótkowidzem, a podobno ma poprawiać wzrok.

Chciałam Was zapytać dziewczyny, gdzie i jaki ten olejek arganowy kupujecie? Ja obecnie mam w domu mieszankę olejków z Rossmana (firmy Alterra) i zmywam nimi właśnie okolicę oczu. Arganowego nie dopatrzyłam w składzie.

I kolejna sprawa... poczytałam o kwasach, o retinoidach pod oczy, ale nie ukrywam, że czuję się trochę zagubiona. Przeraziło mnie łuszczenie skóry i "efekt staruszki" (jeśli może być gorzej niż jest obecnie, to nie wiem czy warto...). Jednak możliwe, że byłabym w stanie zaryzykować, tylko zastanawiam się, czy teraz jest dobry czas? Za chwilę lato, słońce. Nie opalam się i używam filtrów, ale chyba mimo wszystko lepiej jesienią? Poradźcie, proszę!

Aniela88, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, to kupujesz u okulisty, z filtrami itd.? Podobają mi się obecne wzory w różnych sieciówkach, ale nie wiem, czy to jest cokolwiek warte. Poza tym ja mam jeszcze to utrudnienie, że noszę na zmianę soczewki i okulary, więc w dniu nałożenia okularów na wadę - przeciwsłoneczne odpadają. Myślę, że wada też "pomogła" rozwinąć się zmarszczkom, bo często mrużę oczy, zwłaszcza przy pogorszeniu wzroku.
Mi na początku przy ćwiczeniach twarzy czerwieniła się skóra i okolice oczu były bardziej podrażnione.

Mój pierwszy arganowy kupiłam na allegro przy okazji innych zakupów. Teraz pewnie kupię w Helfy albo na BU.

Ja retinoidy stosuję cały rok bez przerw głownie ze względu na trądzik. Sumienne filtrowanie i unikanie słońca zdaje egzamin. Jednak nie potrafię powiedzieć czy w tym czasie dobrze jest zaczynać kurację.

Co do okularów to tym w sieciówkach nie ufam. Kupuję z filtrem polaryzacyjnym i UV. Ostatnio kupiłam w galerii handlowej na stoisku jednej firmy produkującej okulary przeciwsłoneczne. U optyka zwykle są zbyt drogie jak dla mnie.
Sama przerzuciłam się całkowicie na soczewki kontaktowe, bo wygodniej. A mrużenie oczy z pewnością nie działa dobrze na skórę.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:55   #568
Krystianna
Przyczajenie
 
Avatar Krystianna
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Ja bym nie sięgała po żadne mieszanki olejów z drogerii, nawet jeśli jest tam olej arganowy jest w śladowych ilościach i do tego rafinowany. Poszukaj 100% oleju arganowego, najlepiej nierafinowanego.
Zgodzę się z koleżanką. Wiele już słyszałam na temat dobroczynego działania nierafinowanego oleju arganowego i nie wierzyłam, że rzeczywiście daje on lepsze efekty niż inne olejki z jego domieszką czy oleje rafinowane. W końcu... olej to olej. A jednak. Ten 100% naturalny zdecydowanie lepiej zadziałał, niż tańszy olejek zakupiony na allegro. Stosowałam olej arganowy 100% bioargania, moim głównym problemem była bardzo sucha skóra w kącikach oczu... nie wiem czym do końca było to spowodowane - czy tym, że codziennie maluję oko dość mocno eyelinerem, czy może za mocno niekiedy pocieram skórę w tych miejscach wacikiem podczas demakijażu. W każdym razie olejek arganowy zdecydowanie zniwelował ten problem. Poleciłam go również mamie na zmarszczki wokół oczu, niedługo będzie zdawać mi relację, póki co stosuje ten olej od 2 tygodni

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-15 o 12:14 Powód: link
Krystianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 14:05   #569
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Aniela88, a jakie retinoidy stosujesz? Coś mocnego?
Bo teraz szykuję się na kurację Differinem - nie mam już dużych problemów trądzikowych (tfu, tfu, tfu), ale boję się zostawić skórę samopas, a dobrze reaguję na adapalen.
Zastanawiam się, czy mogę Differin kłaść pod oczy
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:44   #570
mirka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY

Polecam świetne serum pod oczy domowej roboty :
olejek arganowy + żel hialuronowy 1% + olejek z pestek winogron
Proporcje : 7:5:3
mirka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.