Dziwne telefony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 21:24   #1
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari

Dziwne telefony


Postanowiłam założyć wątek, ponieważ nie bardzo wiem, czy mam cokolwiek robić, czy się przejmować...

Sprawa wygląda tak, że od 11 listopada, tak średnio 1-2 w tygodniu ktoś do mnie dzwoni z numeru zastrzeżonego...
Parę razy próbowałam ten telefon odbierać i nikt się nie odezwał poza jednym razem. Jakoś ze 2 tygodnie temu jak odebrałam to po chwili ciszy odezwał się jakiś koleś, który wychrypiał "Cześć Mała"...
Jak to usłyszałam to się rozłączyłam...
Co jeszcze ciekawe, te telefony są tylko o 3 porach: między 10 a 11, między 16 a 17 i miedzy 23 a 2 w nocy...

Przedwczoraj dzwoniący telefon mnie obudził o 1.30 i dzwonił dwa razy... I dopiero wtedy na dobrą sprawę sobie uświadomiłam, że to już jest w miarę regularne i zaczęłam się niepokoić...

Myślicie, że powinnam się przejmować? Cokolwiek z tym robić? No bo jednak nie jest to zbyt częste...

Dodam jeszcze, że ten nr telefonu mam od ok. 8 lat, wpisanie tego numeru w necie nie daje żadnych wyników, nie udostępniam go na żadnym portalu społecznościowym itd....

Na dobrą sprawę mój nr tel mają tylko rodzina, znajomi i potencjalni pracodawcy jeżeli wysyłam CV...

P.S. Niestety wolałabym nie zmieniać numeru, ponieważ mam tak podpisaną umowę, że muszę jeszcze ok. roku ten nr posiadać...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:30   #2
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Moze zastanow sie kto to moze byc?

Natretny adorator- nie zauwazylas takowego w ostatnim czasie?
Moze jakis byly..
To, ze odezwal sie koles nic nie znaczy, bo moze to jakas osoba, ktora Cie po prostu nie lubi z jakiegos powodu i Cie przesladuje, probuje zatruc Ci zycie.

Moze sprobuj skontaktowac sie z operatorem- pewnie operator wie jaki to numer, mimo, ze u ciebie wyswietla sie jako zastrzezony i jest w stanie go zablokowac.
Jesli nie poskutkuje radze zmienic numer, albo poczekac jak temu komus przejdzie, jesli to takie trudne..

PS: Kiedys ja mialam z kolezanka taka sytuacje, ze w tym samym czasie z pewnych numerow (ale widzialysmy je, nie byly zastrzezone) puszczali nam sygnaly/ dzwonili ludzie.. Poczatkowo laczylysmy te 2 sytuacje, ale potem okazalo sie, ze do niej pisal jakis koles, znajomy, znajomej, a do mnie z kolei koles ktorego poznalam kiedys w wakacje i cos mu sie rzekomo z telefonem psulo..

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-08 o 21:31
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:35   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Moze zastanow sie kto to moze byc?

Natretny adorator- nie zauwazylas takowego w ostatnim czasie?
Moze jakis byly..
To, ze odezwal sie koles nic nie znaczy, bo moze to jakas osoba, ktora Cie po prostu nie lubi z jakiegos powodu i Cie przesladuje, probuje zatruc Ci zycie.

Moze sprobuj skontaktowac sie z operatorem- pewnie operator wie jaki to numer, mimo, ze u ciebie wyswietla sie jako zastrzezony i jest w stanie go zablokowac.
Jesli nie poskutkuje radze zmienic numer, albo poczekac jak temu komus przejdzie, jesli to takie trudne..

PS: Kiedys ja mialam z kolezanka taka sytuacje, ze w tym samym czasie z pewnych numerow (ale widzialysmy je, nie byly zastrzezone) puszczali nam sygnaly/ dzwonili ludzie.. Poczatkowo laczylysmy te 2 sytuacje, ale potem okazalo sie, ze do niej pisal jakis koles, znajomy, znajomej, a do mnie z kolei koles ktorego poznalam kiedys w wakacje i cos mu sie rzekomo z telefonem psulo..
No właśnie się ostatnio nad tym zastanawiałam... I rozmawiałam o tym z TŻ...
Żadnego adoratora nie posiadam

Z jednym exem nie utrzymuje kontaktu od 2 lat, a z drugim od 1,5 - obaj są w nowych związkach i nie sądzę, żeby to był któryś z nich...

Też uważam, że pewnie komuś "się nudzi", tylko niestety nie mam żadnego pomysłu komu;/

Operator wątpię niestety, że mi udzieli takiej informacji;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Marwari
Czas edycji: 2011-01-08 o 21:37
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:40   #4
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Co do adoratora to moze to jakis swirus, ktory cie zna, albo totalna pomylka (kiedys moja mama dostawala smsy od kolesia, ktory pomylil numery i pisal do niej jako do osoby, ktora szkaluje go przed jego dziewczyna i nie dalo mu sie w ogole przetlumaczyc, ze to nie ten numer i zeby spadal..).

Operator na pewno nie udzieli ci info co to za numer, ale pewnie jest w stanie ustalic co to za numer i zablokowac go, tak zeby nie mogl wiecej do ciebie dzwonic. Poza tym teraz jesli sie nie myle to nekanie przez telefon jest przestepstwem wg polskiego prawa i jesli to konieczne mozesz nawet sprawe zglosic na policje (chociaz jak ten ktos nic nie mowi/robi tylko dzwoni to pewnie policja to oleje :/).

PS: Co do telefonu to twoj telefon nie musi nigdzie figurowac, wystarczy, ze np. ten ktos pracuje w twojej sieci, albo miejscu gdzie ma dostep do bazy danych i jest twoj numer.Mogl rownie dobrze podkrasc twoj numer ktoremus z twoich znajomych.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-08 o 21:42
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:41   #5
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Dziwne telefony

Na Twoim miejscu też byłabym zaniepokojona. Natrętny adorator? Może ktoś chce się za coś odgryźć i trochę postraszyć?

Mój nr tel fruwał po sieci, ponieważ ktoś życzliwy udostępnił go na czacie erotycznym. Wydzwaniali do mnie faceci z propozycją seksu, niektórzy wygadywali obrzydliwe rzeczy, aż na samo wspomnienie mam drgawki. Fuj. Przestali dzwonić, gdy zaczęłam straszyć ich policją.
Co do głuchych telefonów to też się zdarzały, ale na numer domowy, gdy jeszcze mieszkałam z rodzicami. Zrezygnowaliśmy z tamtego numeru.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:43   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Co do adoratora to moze to jakis swirus, ktory cie zna, albo totalna pomylka (kiedys moja mama dostawala smsy od kolesia, ktory pomylil numery i pisal do niej jako do osoby, ktora szkaluje go przed jego dziewczyna i nie dalo mu sie w ogole przetlumaczyc, ze to nie ten numer i zeby spadal..).

Operator na pewno nie udzieli ci info co to za numer, ale pewnie jest w stanie ustalic co to za numer i zablokowac go, tak zeby nie mogl wiecej do ciebie dzwonic. Poza tym teraz jesli sie nie myle to nekanie przez telefon jest przestepstwem wg polskiego prawa i jesli to konieczne mozesz nawet sprawe zglosic na policje (chociaz jak ten ktos nic nie mowi/robi tylko dzwoni to pewnie policja to oleje :/).
Masz rację, że tzw. stalking, czyli nękanie stało się przestępstwem...
Ale w obecnej sytuacji to im się pewnie nie będzie chciało nic robić tylko mi powiedzą, że to kilka osób do mnie dzwoni a ja wymyślam
No i jednak kilkanaście telefonów ciężko podciągnąć pod nękanie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:49   #7
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Ale skoro siec moze blokowac numery to warto chociazby zadzwonic do nich i spytac, czy sie da zablokowac ten numer (pamietam,z e moja kolezanka kiedys zablokowala jednego typka, ktory wydzwanial do niej po nocach).

Ewentualnie proponuje tez, zgodnie z tym co napisala paula-zla postraszyc ta osobe policja. Moze sprobuj, żeby kiedys ktos inny odebral telefon jak bedzie dzwonil ktos z takiego numer? U mnie kiedys byly tak wydzwanial i jak odebral moj TZet to od razu mu sie odechcialo (odkrylam,z e to on, bo akurat nr sie wyswietlal i zadzwonilismy pod ten numer z innego telefonu i slyszalam jego glos).
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 21:55   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Ale skoro siec moze blokowac numery to warto chociazby zadzwonic do nich i spytac, czy sie da zablokowac ten numer (pamietam,z e moja kolezanka kiedys zablokowala jednego typka, ktory wydzwanial do niej po nocach).

Ewentualnie proponuje tez, zgodnie z tym co napisala paula-zla postraszyc ta osobe policja. Moze sprobuj, żeby kiedys ktos inny odebral telefon jak bedzie dzwonil ktos z takiego numer? U mnie kiedys byly tak wydzwanial i jak odebral moj TZet to od razu mu sie odechcialo (odkrylam,z e to on, bo akurat nr sie wyswietlal i zadzwonilismy pod ten numer z innego telefonu i slyszalam jego glos).
Może faktycznie zablokowanie przez operatora to jest wyjście

Jak się uda to każe TŻtowie odebrać Bo aktualnie to przestałam odbierać i odrzucam albo po prostu nie odbieram...

Gdyby się numer wyświetlał to byłoby to dużo prostsze, a tak no to;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:06   #9
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Jeszcze jedna rzecz przyszla mi do glowy..
Czasem jak sie wylaczy telefon albo jest poza zasiegiem to siec przysyla smsa, ze jakis numer probowal sie ze mna skontaktowac. W przypadku numerow zastrzonych z komorki (niektore telefonu i sieci maja taka opcje, ze moga sobie zastrzegac siec opcja w telefonie) sms przychodzi juz czasem z wyswietlonym numerem telefonu. Pare razy zdazylo mi sie, ze jak potem przychodzilo mi powiadomienie, ze ktos probowal sie do mnie dodzwonic z danego numeru to pokazywalo mi wtedy normalnie numer komorkowy, ktory byl zastrzezony..
Mojej kolezance z pracy tez pokazywal, wtedy jak nie odbierala, zastrzezony numer telefonu stacjonarnego z naszej pracy w smsie (wlasnie dziwilo nas czemu tak jest).
No ale to musialoby trafic na to jak masz wylaczony telefon albo jestes poza zasiegiem, ewentualnie rozmawiasz z kims..

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-08 o 22:07
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:07   #10
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

no właśnie, tylko akurat ciężko trafić na ten jeden moment w tygodniu... najwyżej będę na noc wyłączać tel i może trafię...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:13   #11
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

W ogole patrzac na godziny w ktorych dzwoni moze to sugerowac, ze dzowni z miejsca pracy (bo zaczyna np. o tych godz prace..). Przeanalizuj moze czy te telefony sa zawsze w tych samych dniach o tej porze wtedy moze trafisz na noc kiedy bedzie dzwonil. W ogole pomyslalambym o tej dacie 11 listopada, bo pewnie to jakis trop. Moze poznalas wczesniej kogos, spotkalas, kto moglby byc podejrzany.
Tak czy siak wykonalabym telefon pod infolinie operator i spytala co moga zrobic z tym fantem, bo moze koles dzwoni z pracy z roznych numerow i wszystkie sa zastrzezone i nawet zastrzezenie jednego z nich nic nie da :/.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:23   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dziwne telefony

ha! wlasnie sobie przypomnialam o jednej opcji. jest moliwosc, zeby osoby z zastrzezonym numerem telefonu sie do nas nie mogly dodzwonic ;> zadzwon do swojego operatora i o to zapytaj. mysle, ze pomoze
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:31   #13
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dziwne telefony

Operator ma możliwość żeby sprawdzić kto do Ciebie dzwoni ale nie udostępni Ci tych informacji ( tylko przez sąd) natomiast jezeli chodzi o zablokowanie to tez nie ma takiej możliwości ( wiem coś o tym bo pracuje w jednym CC) Mozesz zadzwonic na infolinie i poprosic o blokadę połączeń z nr zastrzeżonych wowczas juz nikt nie bedzie do Ciebie dzwonił, usłyszy natomiast komunikat ze aby sie do Ciebie dodzwonić musi miec wyswietlony nr- to chyba jedyne co możesz zrobić w tej sprawie.
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 02:22   #14
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Dziwne telefony

ja nie musiałam dzwonić do operatora, w moim telefonie (samsung) jest taka opcja, że blokuję numery zastrzeżone, i kiedy one się próbują połączyć to od razy są odrzucane


Kiedyś ktoś mi z zastrzezonego wciskał kit że moj chłopak ma dziecko, i słyszałam pogróżki bym się od niego odczepiła, do tej pory często ktoś do mnie dzwoni z zastrzezonego, ale na szczęście mój telefon od razu odrzuca połączenie

nie wiem co kieruję takimi ludźmi, ale ta opcja odrzucania zastrzeżonych powinna ich zniechęcić moim zdaniem pomyślą że zmieniłaś nr telefonu.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 05:46   #15
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: Dziwne telefony

Miałam podobną sytuację tyle,że u mnie koleś dzwonił i milczał, jak się rozłączałam to samo,postanowiłam dać mu nauczkę i kiedy dzwonił ,odbierałam i zostawiałam telefon na stoliku . Myślałam,że to go zniechęci ,ale koleś chyba miał za dużo kasy bo mu to nie przeszkadzało,że mu sie nabija .
Poszłam z tym na policję, bo tak naprawde telefon miałam "unieruchomiony" przez te telefony,ale niestety nic nie mogli zrobić . Poradzili mi ,żebym zmieniła nr. telefonu , i dała najwyżej paru osobom dla mnie najważniejszych(filtracja znajomych , jak to okreśłił policjant) wpadłam na pomysł i kupiłam starter ,numer dałam tylko moim dzieciom i Tż .
Tamten numer dopiero włączyłam po 6 miesiącach . I skończyły się głupie telefony
Wiem,że to nie rozwiązanie ale czasami tak chyba najlepiej .

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

Cytat:
Napisane przez misiusiek Pokaż wiadomość
Operator ma możliwość żeby sprawdzić kto do Ciebie dzwoni ale nie udostępni Ci tych informacji ( tylko przez sąd)
Żaden sąd sie tego nie podejmie , nie ma gróźb karalnych prokurator się nawet tym nie zajmie a sam operator tak samo,nawet tego nie sprawdzą . Sprawdzić może tylko policja z nakazem od prokuratora , ale tu musiały by być poważne groźby karalne w stosunku do osoby do której delikwent dzwonił.
Wiem co mówie , bo już to przeszłam ...kazano mi zmienić numer telefonu i tylko tyle

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ha! wlasnie sobie przypomnialam o jednej opcji. jest moliwosc, zeby osoby z zastrzezonym numerem telefonu sie do nas nie mogly dodzwonic ;> zadzwon do swojego operatora i o to zapytaj. mysle, ze pomoze
Ja bym chociaż spróbowała
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 09:04   #16
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwne telefony

Boże, jak ja nienawidzę takich sytuacji Do mnie też kilka razy dzwonił ktoś z numeru zastrzeżonego, ale na szczęście szybko dał sobie spokój. Do mamy mojej koleżanki miesiącami dzwonił jednak jakiś koleś. Najgorsze było to, że znał jej imię i wiedział, gdzie mieszka! Cała rodzina żyła w strachu, bo koleś opowiadał takie rzeczy, że szkoda gadać i groził, że jeśli nie będzie odbierać telefonów, to jej młodszej córce stanie się krzywda, kiedy będzie wracała ze szkoły... To już ewidentnie dało się podciągnąć pod nękanie i zgłosiły sprawę na policję.

Czytałam kiedyś, że pod nękanie można podpiąć jakiekolwiek zachowanie, na które się nie zgadzamy, a które się powtarza - i że jeśli np. powiemy właścicielowi pizzerii, że nie życzymy sobie ulotek, a mimo to będziemy je dostawać, to jest to już nękanie. Kiedy następnym razem ten ktoś zadzwoni powiedz spokojnie, że nie życzysz sobie tych telefonów i że jeśli to się znowu powtórzy, zgłosisz sprawę na policję.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:18   #17
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś, że pod nękanie można podpiąć jakiekolwiek zachowanie, na które się nie zgadzamy, a które się powtarza - i że jeśli np. powiemy właścicielowi pizzerii, że nie życzymy sobie ulotek, a mimo to będziemy je dostawać, to jest to już nękanie. Kiedy następnym razem ten ktoś zadzwoni powiedz spokojnie, że nie życzysz sobie tych telefonów i że jeśli to się znowu powtórzy, zgłosisz sprawę na policję.
Tez tak slyszalam. Przeciez chyba stalking zostal wprowadzony po to, zeby takze mozna bylo karac nekanie bez grozb (bo grozby zawsze byly karane- pamietam, ze kiedys jak moi koledzy wydzwaniali do jego kolesia i pisali smsy, zeby oddal im wreszcie hajs to potem on poszedl z tym na policje i chcieli im sprawe zalozyc ). Wlasnei podawali przyklady, ze teraz bedzie np. mozna karac osoby, ktore czesto potem nekaja bylych partnerow/nowe partnerki bylych partnerow itp. telefonami/smsami.. Wydaje mi sie, ze byly tez takie przyklady, ze mozna karac za gluche telefony/puste smsy. Ale wiadomo jak to jest z polska policja..

Swoja droga ciekawe jest to kto takie pomysly ma, zeby nekac druga osobe i jeszcze jej grozic! Jesli jak w miare da sie domyslic kto dzowni to chociaz patrzac od strony nekajacego to ma jakis sens! Przeciez jak i tak nie wiadomo to po co w ogole takie zabawy?! Musi mu sie nudzic bardzo w zyciu..
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:36   #18
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

jak widać niestety są osoby, którym się nudzi w życiu... Póki co od czwartku żadnego telefonu nie było...

Co do zablokowania wszystkich zastrzeżonych to bym kurcze wolała tego uniknać... Bo szukam aktualnie pracy, a firmy jednak czasami dzwonią z zastrzeżonych...

Dziwne jest też trochę to, że poza tym jednym razem kiedy się ktoś odezwał, to jak parę razy odebrałam to w słuchawce była głucha cisza... Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale zazwyczaj jak sie odbiera telefon to jest jakikolwiek szum... A tutaj kompletna cisza, nic...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:45   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Swoja droga ciekawe jest to kto takie pomysly ma, zeby nekac druga osobe i jeszcze jej grozic! Jesli jak w miare da sie domyslic kto dzowni to chociaz patrzac od strony nekajacego to ma jakis sens! Przeciez jak i tak nie wiadomo to po co w ogole takie zabawy?! Musi mu sie nudzic bardzo w zyciu..
Dla mnie to proste - zastraszasz kogoś, kto nie ma pojęcia, kim jesteś, a Ty tą osobę znasz (raczej najczęściej). Z góry masz przewagę i to skłania niektórych do tych debilnych zabaw
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:51   #20
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Dziwne telefony

Marwari ja miałam praktycznie identyczną sytuację... ten ktoś dzwonił i wcale się nie rozłanczał więc, jak dzwonił to rozmawiałam(telefon leżał np. na stole) mimochodem z moją mamą bardzo głośno pomiędzy soba,że daję tej osobie tydzień czasu i idę na policję.. i dacie wiarę,że poskutkowało? miałam spokój.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 10:55   #21
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Dziwne jest też trochę to, że poza tym jednym razem kiedy się ktoś odezwał, to jak parę razy odebrałam to w słuchawce była głucha cisza... Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale zazwyczaj jak sie odbiera telefon to jest jakikolwiek szum... A tutaj kompletna cisza, nic...
Ten ktos pewnie dzwoni z pracy, wykreca numer i odklada sluchawke, dlatego nic nie slychac, pewnie w pokoju jest na dodatek sam, wiec nie ma odglosow z zewnatrz. Tylko ciekawe po co sie raz odezwal ... Ciekawe czy jak bys potrzymala go na sluchawce to by byly jakies odglosy wreszcie, albo czy sam by sie rozlaczyl po jakims czasie.. W sumie jak nie odbierasz to tez moze mu sie znudzi wreszcie, bo wydaje mi sie, ze takiemu przesladujacemu glownie chodzi o to, zeby posluchac sobie czujego glosu jak odbiera i krzyczy halo po 10 razy do sluchawki.

Zablokowanie numerow zastrzezonych nie jest tez wg mnie dobrym pomyslem, bo nigdy nie wiadomo kiedy i skad ktos normalny bedzie chcial sie z nam skontaktowac. Ja i tak bym spytala operatora jakie ma mozliwosci w tej sytuacji, bo np. w Orange mozna zablokowac dany numer juz z poziomu telefonu,a w Plusie tylko przez operatora, wiec jak widac roznie to jest.. Ewentualnie wchodzi w gre to zastrzezenie i np. kupienie jakiegos startera- Play dajmy na to, tylko do odbierania telefonow (starter kosztuje 5 zl i jest jakos bardzo dlugo wazny po jednym doladowaniu, wiec nie trzeba na niego wydawac pieniedzy) i podawalabym go w CV.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:34   #22
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Dziwne telefony

czasem może tak być ze żaden świr Ci do głowy nie przychodzi a jednak jest ktoś taki kto Cię zna i skrycie nie lubi, a jest właśnie świrem chce Ci życie uprzykrzyć i Ty nawet o tym nie wiesz a możecie się stykać na co dzień, wiem że to brzmi jak z filmu no ale tak bywa a może też być tak że to ktoś kto Cię na ulicy zobaczył i postanowił bez powodu pomęczyć, numer jak się chce nie jest tak trudno zdobyć, tak czy siak świr.
lub i to byłaby najlepsza opcja to jakiś zupełnie obcy ktoś kto ma wielką zabawę z tego, najpewniej jakiś gówniarz i znudzi mu się... tylko do gówniarza nie pasuje mi pewna regularność z jaką Cię ta osoba prześladuje i to, że się w ogóle nie odzywa bo zazwyczaj jest tak że jak głupie dzieciaki gdzieś wydzwaniają to drą się, mówią jakieś głupoty robią to parę razy nieważne o jakich godzinach, coś w tym stylu

ta regularność mi wskazuje na to, że albo w tych godzinach ta osoba pracuje albo wraca z pracy i jest w domu. a cisza: no widocznie dzwoni właśnie z pracy z zamkniętego pomieszczenia po prostu, coś typu ochroniarz który ma na różne zmiany i sam siedzi więc nie słyszysz nic jak do Ciebie dzwoni. zastanów się nad tym zablokowaniem numerów zastrzeżonych a jeśli nie chcesz to poczekaj i daj sobie granicę jeśli załóżmy jeszcze 2 razy to się powtórzy moim zdaniem powinnaś to zgłosić i nie zastanawiać się czy coś z tym zrobią czy nie, nic Ci to nie zaszkodzi a może lepiej wcześniej niż za późno się tym zająć
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:12   #23
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Dziwne telefony

Moja współlokatorka miała podobną sytuację. Wydzwaniała jakaś kobieta, przeważnie koło 1-3 w nocy. Raz się odezwała, na ogół słychać było tylko włączony telewizor. Telefony się powtarzały co parę dni, czasem trafiało tak że akurat nocował u nas jej TŻ. Za którymś razem to on odebrał i spokojnym głosem powiedział, żeby przestała dzwonić bo sprawa została już zgłoszona na policję. Podziałało, telefony się więcej nie powtórzyły. Wydaje mi się, że często są to uciążliwi ale w gruncie rzeczy nieszkodliwi wariaci, których łatwo można nastraszyć policją. A jak to nie zadziała, to już pozostaje naprawdę zgłosić. Zablokowanie numeru może pomóc tylko na jakiś czas, bo jak ktoś jest mocno uparty to i to obejdzie.
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:34   #24
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Miałam podobną sytuację tyle,że u mnie koleś dzwonił i milczał, jak się rozłączałam to samo,postanowiłam dać mu nauczkę i kiedy dzwonił ,odbierałam i zostawiałam telefon na stoliku . Myślałam,że to go zniechęci ,ale koleś chyba miał za dużo kasy bo mu to nie przeszkadzało,że mu sie nabija .
Poszłam z tym na policję, bo tak naprawde telefon miałam "unieruchomiony" przez te telefony,ale niestety nic nie mogli zrobić . Poradzili mi ,żebym zmieniła nr. telefonu , i dała najwyżej paru osobom dla mnie najważniejszych(filtracja znajomych , jak to okreśłił policjant) wpadłam na pomysł i kupiłam starter ,numer dałam tylko moim dzieciom i Tż .
Tamten numer dopiero włączyłam po 6 miesiącach . I skończyły się głupie telefony
Wiem,że to nie rozwiązanie ale czasami tak chyba najlepiej .
ja Cię podziwiam, że Ci sie w ogóle chciało odbierać takie połączenia zamiast wyciszać dźwięk lub od razu odrzucać (chyba lepsze wyciszanie dźwięku, nic tak chyba nie działa na nerwy jak niekonczący się sygnał 'niepodnoszenia słuchawki' ). Co do zastrzeżonych to nie wiem po co zwykłym;-) ludziom takie, od razu myślę, że mają coś na sumieniu i coś/się ukrywają :P, szczerze mowiąc, to ja się ze 3 razy zastanowię nim odbiorę takie połączenie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:52   #25
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Dziwne telefony

mialam tak samo. z zastrzezonego. z tym, ze zawsze w nocy. jak odbieralam, to po drugiej stronie cisza i oddech. ciagnelo sie to chyba z rok i nagle przestalo.
nie wiem co CI poradzic, ja to olalam.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 14:05   #26
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Dziwne telefony

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Co do zastrzeżonych to nie wiem po co zwykłym;-) ludziom takie, od razu myślę, że mają coś na sumieniu i coś/się ukrywają :P, szczerze mowiąc, to ja się ze 3 razy zastanowię nim odbiorę takie połączenie.
Problem w tym, ze zastrzezone numery maja glownie stacjonarne telefony firmy (wlasnie z rekrutacji czesto dzwonia z zastrzezonych stacjonarnych) oraz komorki firmowe. Operatorzy czasem dzwonia z zastrzenych do nas z ofertami. Rzadko zwykli ludzie zastrzegaja numer. Chyba, ze nie chce zeby pojawial sie w ksiazkach telefonicznych itp. (np. plus ma ksiazke telefoniczna abonentów). Do mnie nikt z pracy nie moglby sie dodzwonic jakby sobie takie nr zastrzegla

Jakos nie sadze, zeby ktos kto sie nie odzywa a ciagle dzwoni chcial w tym przypadku realnie grozic.. ale po prostu moze lubi nekac, chce zwrocic na siebie uwage. Tak czy siak, nawet jak to nikt niebezpieczny to i tak jest upierdliwy. Mnie kiedys nekal ex, ktory potrafil dzwonic po 4 latach (mniej wiecej w odstepie rocznym, polrocznym), ale cale szczescie wreszcie mu sie odechcialo. No i wiedzialam, ze to on.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-09 o 14:08
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 16:43   #27
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Dziwne telefony

Nie wiem, jaki masz model telefonu, ale w moim SE mozna włączyć tzw. filtr połaczeń i np. zaznaczyć opcję, by dochodziły tylko połączenia z mojej książki telefonicznej Pewnie można by też uruchomić podobny filtr dla połączeń zastrzeżonych, itd. W koncu zawsze może dzwonić ktos listy, a wcześniej zastrzec sobie numer

Jeśli chodzi o budzenie... Ja zawsze na noc włączam sobie wibracje i kładę fona na coś miękkiego, np. krzesło z miękkim siedzeniem. Boję się całkiem wyłączać dźwięk, by nie zdarzyła się sytuacja, gdy np. nie usłyszę budzika.


Teraz dopiero przeczytałam, że szukasz pracy, więc opcja z odrzucaniem połączeń spoza listy odpada... Chyba pozostaje Ci tylko włączanie wibry i cierpliwość. Nie możesz nie odbierać zastrzeżonych numerów z powodu poszukiwań...

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-01-09 o 16:51
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 17:24   #28
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Dziwne telefony

znam kilka podobnych przypadków,czasami chodziło o jakiegoś nawiedzonego adoratora czasami nie wiadomo kto to był. Generalnie sposoby , które działają to :
1) ignor-nie odbierasz telefonow, nie odpisujesz na mesy jakby sie pojawiły ,nic. Delikwent po jakimś czasie sam powinien zrezygnować. Na pewno nie nalezy odbierać takich połaczeń, bo to motywuje takiego do dalszego nękania, na zasadzie "o , ona zareagowała".

To ze szukasz pracy to rzeczywiście może być problem, ale jak ktos z zastrzeżonego dzwoni w nocy to na 99% nie jest pracodawca, tak wiec chociaż te poleczenia ignoruj.

2) możesz zwrocic sie o pomoc do operatora, moze oni potrafią dojsc do tego jakie to numer i go zablokować?

3) jak masz ochote na podchody to np. odbierz połączenie i zostaw telefon, niech nabija mu sie licznik ale zawsze jest szansa ze ma jakieś darmowe minuty itp. wiec raczej nie polecam

Z doświadczenia wiem ze sposób pierwszy działa, prędzej lub później
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2011-01-09 o 17:26
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 17:45   #29
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne telefony

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi

Na razie skontaktuje się z operatorem i poczekam co będzie dalej

Na noc włączam wibracje, no i wiadomo, że pracodawca nie będzie o 1 dzwonił... A jak już przypadkiem w dzień odbiore to niech mu się troche ponabija
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:00   #30
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Dziwne telefony

ja miałam podobną sytuację, zgłosiłam na policję i telefony się skończyły
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.