pomóżcie..i mi i dziecku ;( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 18:28   #31
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Po pierwsze chcialam napisac, ze trzymam kciuki za Ciebie autorko watku i Twoje dziecko.

A teraz do rzeczy. Prawda jest, ze jak ktos ma niedowage, BMI ponizej 19 to moze przytyc wiecej niz te przepisowe 15kg. Moze przytyc np. 20kg zeby organizm zmagazynowal tluszcz w celach wykarmienia potomstwa. Ja np. przytylam 23kg w ciazy. Ale nie sadze zeby to ile przytylysmy w ciazy mialo kluczowe znaczenie dla zdrowia dziecka. Mysle, ze w granicach rozsadku bardziej istotne jest ile skladnikow odzywczych zawiera nasza dieta a nie same kalorie. Ja np. ciagle mialam mdlosci i jedyne co mi pomagalo to ciagle podjadanie i to niekoniecznie bardzo wartosciowych pokarmow. Najbardziej pomagaly suche pszenne bulki. I dlatego tyle przybralam na wadze, a dzieciatko urodzilam o wadze sredniej. Jeszcze autorko watku dobijesz pewnie do 19kg na plusie do konca ciazy dla zdrowia swojego i dziecka. Nie martw sie, szybko spadna Ci kilogramy po porodzie.

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2010-06-28 o 22:05
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 13:47   #32
Koperco
Zakorzenienie
 
Avatar Koperco
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 024
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Dziewczyny pomóżcie!!!

Jestem w 5tygodniu i jestem tuż po wyjściu od lekarza (totalny szok).Ja sie ciesze, ale chciałam sie zapytac o ginekologa i tę pierwszą wizytę jak i następne. Ja mam wrażenie, że ten mnie olała (byłam ostatnią pacjętką o której nie wiedział). Szybko mnie zbadał powiedział że tak "no ciąża" "prosze dbać o siebie"... i na tym koniec. Dopiero ja pytałam sie o kwas foliowy, dopiero ja pytałam sie o wszytsko inne. Poczułam się jakby się śpieszył do domu i potraktował mnie jak towar a to moja pirewsza ciąża i to z zaskoczenia i ja nic nie wiem na ten temat!mam teraz łzy w oczach bo nie wiem co robić, czy i gdzie szukac innego lekarza??jestem z gdańska, więc może któraś jest też i wie gdzie jest jakiś dobry??
Źle mi, bo nie mam wsparcia w rodzinie (totalnie w góle) i lekarz wydaje mi się ma mnie w tyłku zwyczajnie.
prosze pomóżcie
Koperco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:41   #33
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie!!!

Jestem w 5tygodniu i jestem tuż po wyjściu od lekarza (totalny szok).Ja sie ciesze, ale chciałam sie zapytac o ginekologa i tę pierwszą wizytę jak i następne. Ja mam wrażenie, że ten mnie olała (byłam ostatnią pacjętką o której nie wiedział). Szybko mnie zbadał powiedział że tak "no ciąża" "prosze dbać o siebie"... i na tym koniec. Dopiero ja pytałam sie o kwas foliowy, dopiero ja pytałam sie o wszytsko inne. Poczułam się jakby się śpieszył do domu i potraktował mnie jak towar a to moja pirewsza ciąża i to z zaskoczenia i ja nic nie wiem na ten temat!mam teraz łzy w oczach bo nie wiem co robić, czy i gdzie szukac innego lekarza??jestem z gdańska, więc może któraś jest też i wie gdzie jest jakiś dobry??
Źle mi, bo nie mam wsparcia w rodzinie (totalnie w góle) i lekarz wydaje mi się ma mnie w tyłku zwyczajnie.
prosze pomóżcie
Spokojnie-bedzie git Ja jestem z Gdyni jak by co - to wal smialo.
Kwas foliowy bierz od poczatku ciazy do konca 3 mies., mozesz tez brac witaminki tak jak ja np. Falvit mama, ale z tym lepiej sie poradz lekarza-bo nie kazdy zaleca.
Dbanie o siebie na poczatku polega na:
- odstawieniu kawy, papierosow,alkoholu
- jesli pracujesz na zmiany to zmiana trybu pracy na 8h
- dobrym odzywianiu (czyli bedziesz jesc pewnie tak jak ja srednio co 2-3h cos). Nie wolno jesc produktow niepasteryzowanych (czyli wszystkie fety, sery plesniowe odpadaja), surowej i wedzonej ryby. Jajka w formie gotowanej na twardo albo smazone. Nalezy tez zrezygnowac z octu i mocnych ostrych przypraw.
- przez pierwsze 3 mies. rowniez: nie jezdzij na rowerze, nie chodz na basen (jak zalapiesz jakas infekcje bedzie problem), nie jezdzij konno, nie skacz.
- jak tylko sie zle poczujesz (bol brzucha, klucie, bol glowy) to od razu radze sie polozyc
- kladz sie wczesniej spac (i tak pewnie bedziesz padac jak ja ok 21:30)
No i to chyba na tyle.

Co do lekarzy - polecam swojego T. Raba - przyjmuje w Swissmedzie. Odpowiada na wszystkie pytania nawet te najglupsze

No i zapraszamy na nasz watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=424729
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 18:20   #34
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

autorko, napisz jak się czujesz
przeczytalam dzisiaj ten twoj watek i sie zmartwilam, tez jestem w ciazy (dopiero poczatek) i caly dzien o tobie mysle, prosze napisz co u ciebie
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 00:22   #35
ambiwalentna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

33tc...ciąża zagrozona przedwczesnym porodem...skrócona szyjka, mam przepisane leki na podtrzymanie malenstwa... boje sie... ;(
ambiwalentna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:54   #36
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Cytat:
Napisane przez ambiwalentna0 Pokaż wiadomość
33tc...ciąża zagrozona przedwczesnym porodem...skrócona szyjka, mam przepisane leki na podtrzymanie malenstwa... boje sie... ;(
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Musisz leżeć? Pewnie tak jeśli szyjka jest za krótka... Nawet jeśli coś by poszło nie tak jak potrzeba i urodziłabyś wcześniej nie przerażaj się, w dzisiejszych czasach wcześniaczka pow. 28 tc można spokojnie uratować. W 33 tc. już dzidziolek jest na tyle rozwinięty, że z pomocą specjalistów poradzi sobie na tym świecie.

Chociaż oczywiście trzymam kciuki, żebyście dotrwali oboje do końca ciąży i żebyś urodziła terminowo.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 11:17   #37
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

też trzymam
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 13:46   #38
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Cytat:
Napisane przez ambiwalentna0 Pokaż wiadomość
33tc...ciąża zagrozona przedwczesnym porodem...skrócona szyjka, mam przepisane leki na podtrzymanie malenstwa... boje sie... ;(

Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo z całych sił!!!
33 tc to już bliżej końca i na pewno wszystko będzie dobrze!!!
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:07   #39
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Autorko ja tez mam skrocona szyjke juz wiec jestesmy w dwie To tak na pocieszenie, wogole cieszy mnie Twoja postawa, że kochasz malenstwo i wiesz ze trzeba cos jesc Ja tez malo jem (jestem w 36tc) Czasem wiecej czasem mniej, roznie bywa. Przytylam od poczatku ciazy z 51kg do 57,5 kg bylo tydzien temu, moja waga oszukuje wiec niewiem ile jest teraz , pewnie cos kolo 58. Wiec tez malutko. glowa do gory, bedzie dobrze, daj znac
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:31   #40
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Cytat:
Napisane przez ambiwalentna0 Pokaż wiadomość
33tc...ciąża zagrozona przedwczesnym porodem...skrócona szyjka, mam przepisane leki na podtrzymanie malenstwa... boje sie... ;(
skracanie szyjki często się zdarza w III trymestrze oszczędzaj się, odpoczywaj, wystarczy że dotrwasz do 37 tygodnia i ciąża będzie donoszona. Tego Ci życzę
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 12:37   #41
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: pomóżcie..i mi i dziecku ;(

Oj też mnie ruszył post autorki... dał mi dużo wspomnień ... mając 13 lat chorobowo odchudzałam się, nie jadłam, straciłam w ciagu tych 2 lat okres, ech działo się, dobrze że nie popadłam w anoreksje jak autorka ... a teraz 20 kg nadwagi po ciążach i nie mogę schudnąć a wręcz tyję ...
Wszystko będzie dobrze, też miałam skracającą się szyjkę ... musisz leżeć, nie przemęczać się, odpoczywać i aby choć do 36 tc dotrwać! każdy tydzień to do przodu! Daj znać czy wszystko było ok z porodem, jak dałaś radę ... dbaj o siebie i o dziecko. Powodzenia
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.