Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-10, 19:10   #1351
azi303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Czytałam dzisiaj skład szamponu Schauma Odbudowa i Pielęgnacja z masłem shea i ekstraktem z kokosów i ten szampon ma silikon - Dimethicone więc można go dopisać do listy szamponów z silikonami
azi303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:35   #1352
C_M_O_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a szampony joanna z apteczki babuni?

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

a jakieś odżywki? Podajcie mi tu z jedną pożądną odżywkę bez silikonu
C_M_O_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:39   #1353
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

zdaje się, że ten garnier o którym pisałam stronę wcześniej jest bez silikonu ale to niech ktoś mądrzejszy potwierdzi
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 15:20   #1354
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

cześć dziewczyny!
Przerzucam się na produkty do włosów bez silikonów i innych obklejaczy, mam pytanko czy te odżywki i szampon się nadają???? z góry bardzo dziekuję za odpowiedz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...pomarancza.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8...i-matowych.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8...w-kokosowy.htm
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 15:53   #1355
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!
Przerzucam się na produkty do włosów bez silikonów i innych obklejaczy, mam pytanko czy te odżywki i szampon się nadają????
A ja mam pytanie - czy przeczytałaś pierwszy post?
Przecież tam jest wszystko wyjaśnione
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 16:32   #1356
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny tez właśnie postanowiłam rozpaczać pielęgnacje bezsilikonowa bo pomimo, że ma geste i grube włosy to zauważyłam, że jakoś ostatnio są bardziej obciążone.
kupiłam dziś: szampon garnier naturals mango i kwiat tiare, rossmanowski szampon babydream ( będę używać na zmianę to podobno dobrze robi włosom?) i odżywkę garnier naturals do włosów suchych z avokado. z tego co tu wyczytałam to te wszystkie kosmetyki są bez silikonów?
wywaliłam za to szampon i odżywkę herbal essences. zobaczymy co na to moje włosy
Jak twoja kuracja bezsilikonowa? Moja odniosła sukces , polecema garnier avocado ;-)
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 17:49   #1357
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie - czy przeczytałaś pierwszy post?
Przecież tam jest wszystko wyjaśnione
Jasne że czytałam, ale myslałam że mi pomożecie, no ale będe sie musiała pomęczyć sama
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 19:32   #1358
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
Jak twoja kuracja bezsilikonowa? Moja odniosła sukces , polecema garnier avocado ;-)
hmm na razie dopiero dwa mycia w ten sposób wiec ciężko ocenić rezultaty ale odżywka przyjemna, pięknie pachnie i jak na razie nie przyspiesza mi przetłuszczania trochę się tego bałam bo tak sie czesto działo jak używałąm tych abrdzaiej odżywczych.
mam tylko jedną silikonową pokusę tzn jedwab. bo moje włosy troszke sie puszą + mam skłonności do szybko rozdwajających sie koncowek. myślicie, że przy bezsilikonowym szamponie i odżywce jedwab na końcówki a na specjalne okazje na całe włoski to zły pomysł?
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 19:50   #1359
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Jasne że czytałam, ale myslałam że mi pomożecie, no ale będe sie musiała pomęczyć sama

słodkie...doprawdy
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:17   #1360
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez venealin Pokaż wiadomość

słodkie...doprawdy
Przepraszam w którym miejscu widzisz tą słodycz?
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:20   #1361
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Przepraszam w którym miejscu widzisz tą słodycz?
Daruj sobie offtopowanie i zabierz lepiej za sprawdzanie składów, bo żadna z nas nie ma zamiaru się "męczyć" za ciebie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 09:32   #1362
venealin
Raczkowanie
 
Avatar venealin
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, głównie z pracy ;)
Wiadomości: 423
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Przepraszam w którym miejscu widzisz tą słodycz?
Na awatarze

W tym miejscu, w którym stwierdzasz, że nie chciało Ci się poświęcić odrobiny czasu na czytanie i sprawdzenie samodzielnie, ale nie widziałaś nic złego w tym, że ktoś inny miał poświęcić swój czas, żeby zrobić to za Ciebie.
__________________
21.07.2011 - Pierwszy Dzień Reszty Mojego Życia
175cm/64,5 kg
- walczę z cellulitem
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:03   #1363
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ja zaopatrzyłam się w Biovax do włosów suchych i zniszczonych - zastanawiam się czy pomoże? Do tego witaminy Merz Special - mam nadzieję przetrwać tak aż 3 miesiące. Strasznie szybko się zniechęcam tymi pielęgnacjami, włosy wyglądają ładnie ale tylko pierwszego dnia po myciu - potem nie za fajnie, a ja nie chcę ich myc codziennie bo to dodatkowo niszczy włosy. Ostatnio zamiast ,,biosilk,, na włosy użyłam odrobinę oleju kokosowego no i oczywiście przesadziłam...
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:10   #1364
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Ja zaopatrzyłam się w Biovax do włosów suchych i zniszczonych - zastanawiam się czy pomoże? Do tego witaminy Merz Special - mam nadzieję przetrwać tak aż 3 miesiące. Strasznie szybko się zniechęcam tymi pielęgnacjami, włosy wyglądają ładnie ale tylko pierwszego dnia po myciu - potem nie za fajnie, a ja nie chcę ich myc codziennie bo to dodatkowo niszczy włosy. Ostatnio zamiast ,,biosilk,, na włosy użyłam odrobinę oleju kokosowego no i oczywiście przesadziłam...
jak zmieniasz pielegnacje to z reguly tak jest ze drugiego dnia kicha bo wlosy potrzebuja czasu na przestawienie sie, dlatego wlasnie u kreconowlosych znajdziesz mycie odzywka, odzywka nie pozbawia wlosa jego naturalnego sebum i mozna myc codziennie, jak dlugo to zalezy od stopnia zniszczenia wlosa i poziomu jego odzywienia, jesli trudno Ci wyobrazic sobie mycie odzywka poszukaj szamponu bez sls aczkolwiek jest wiele odzywek ktore nadaja sie do mycia, ja dlugo uzywalam odzywke bez splukiwania Joanna Naturia z makiem i bawelna, fajnie nadaje sie kallos ale pod warunkiem ze nie jestes za wrazliwa na nadmiar protein (w sensie Twoje wlosy), oczywiscie szampon z sls raz na tydzien lub dwa, zalezy ile silikonow potem ladujesz na wlosy
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-10-14 o 11:12
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:35   #1365
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Wiadomo, myje oczywiście bez sls (ja i cała rodzina), a 2 ostatnie razy myję właśnie balsamem do włosów - problem to u mnie day after...no ale to może kwestia fryzury, może za bardzo mam wycieniowane.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:40   #1366
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Wiadomo, myje oczywiście bez sls (ja i cała rodzina), a 2 ostatnie razy myję właśnie balsamem do włosów - problem to u mnie day after...no ale to może kwestia fryzury, może za bardzo mam wycieniowane.
caly czas myjesz bez sls? moze tu jest problem, chyba uzywasz silikonow prawda? nawet CG (Curly Girl - no sls, silicons, polyquaternium) musi uzyc slsowca czasami, ja uzywam 1xtygodniowo ale ostatnio mam troche silikonow w produktach, jak nie mialam to roznie 1xtygodniowo lub 2xmiesiecznie, niestety jest wiele silikonow oraz innych produktow jak polyquaternia ktorych nie usuniesz srodkiem bez sls, moze powinnas przymierzyc sie do solidnego oczyszczenia, na pielegnacyjnym jest wiele przypadkow ze takie oszczyszcznie np. 1x miesiecznie robi prawdziwe cuda
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:51   #1367
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
caly czas myjesz bez sls? moze tu jest problem, chyba uzywasz silikonow prawda? nawet CG (Curly Girl - no sls, silicons, polyquaternium) musi uzyc slsowca czasami, ja uzywam 1xtygodniowo ale ostatnio mam troche silikonow w produktach, jak nie mialam to roznie 1xtygodniowo lub 2xmiesiecznie, niestety jest wiele silikonow oraz innych produktow jak polyquaternia ktorych nie usuniesz srodkiem bez sls, moze powinnas przymierzyc sie do solidnego oczyszczenia, na pielegnacyjnym jest wiele przypadkow ze takie oszczyszcznie np. 1x miesiecznie robi prawdziwe cuda
Raz w tygodniu oczyszczam szamponem z sls ,,herbal,, zielony ma sls i sles - staram się nie używac silikonów, czasami używam te odparowujące - ale na mnie najlepiej właśnie działają te najgorsze zmywalne sulfates (przestałam używac). Włosy ciągle farbowane i kręcone więc dlatego niesforne.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:02   #1368
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Raz w tygodniu oczyszczam szamponem z sls ,,herbal,, zielony ma sls i sles - staram się nie używac silikonów, czasami używam te odparowujące - ale na mnie najlepiej właśnie działają te najgorsze zmywalne sulfates (przestałam używac). Włosy ciągle farbowane i kręcone więc dlatego niesforne.
niestety pielegnacja wymaga czasu, ja sobie zupelnie zniszczylam wlosy rozjasnianiem wiec scielam bo zniszczen nic nie naprawi, teraz zaczynam prawie od zera w sensie juz widac ze odrastaja, scielam dokladnie wszystko co sie poniszczylo ale i tak na efekty musialam czekac pare miesiecy, nie wykluczam farbowania bo przed rozjasnieniem mialam ponad 8 lat czerwienie i bylo ok, cos mi odbilo i sobie blond strzelilam, na poczatku bylo ok ale trudno sobie samemu robic odrosty a do fryzjerow czuje .... no wiadomo (przepraszam fryzjerow ale tak sie zlozylo ze trafilam niezbyt dobrze i juz nie chodze), po 5 miesiacach to byla tragedia, ale juz jest dobrze, myje wloski prawie codziennie bo lubie, tak sie zorganizowalam ze mi to zycia nie utrudnia, szaleje w weekendy z maskami ale w tygodniu to krotko 15-20m a w tym czasie biore prysznic, robie sniadanie, nie zauwazylam zeby codziennie mycie wplynelo zle na wlosy, wrecz przeciwnie, codziennie sa nawilzane i to wlasnie u mnie wzmocnilo skret, rzuc okiem tutaj, fotki z dzisiaj z przed 20min, a mozesz mi wierzyc mialam tragedie w dwoch aktach, wiem ze obecna fryzura srednio twarzowa jest ale niestety tak to jest jak wlosy odrastaja
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:14   #1369
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Rybiorek

zdrowe to widać, no właśnie trzeba coś wybrać - u mnie niestety rośnie ok 1cm na miesiąc...możesz obejrzeć moje włosy na profilu...może mi coś poradzisz do stylizacji i psikania
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 12:28   #1370
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Rybiorek

zdrowe to widać, no właśnie trzeba coś wybrać - u mnie niestety rośnie ok 1cm na miesiąc...możesz obejrzeć moje włosy na profilu...może mi coś poradzisz do stylizacji i psikania
mnie rosna 1.3-1.5 ale nie pytaj ile dopalaczy bioretak naprawde biore na wzmocnienie bo moga sobie rosnac wolno byle byly ladne

obejrzalam fotki i z reka na sercu, bardziej podoba mi sie to na balkonie, wlosy wygladaja zdrowiej, ale i tak to co widac dla oka - brak czegokolwiek na wlosach co pomogloby podkreslic skret, jesli nawet cos wtedy nalozylas to nie spelnilo zadania (ale to moje zdanie)

co do doradzenia to raczej za bardzo nie pomoge bo uzywam produktow niedostepnych w Polsce, kupuje typowo do lokow na dodatek najbardziej spasowaly mi uzywane w wiekszosci przez Afroamerykanki, ale na poczatku zanim poszerzylam wiedze z zakresu peielegnacji uzywalam zelu lnianego, jego zaleta jest to ze daje hold i jednoczesnie odzywia i nawilza wlosy (i 100% naturalny), minus ze musisz go sobie ugotowac i trzymac w lodowce, zuzyc w ciagu 14 dni, ja nie mam czasu za wiele wiec raz nagotowalam tego sporo i dodalam konserwant kupiony na ZSK (gdzie mozna dostac polprodukty), mialam na 3 miesiace, jedyny problem z zelem ze musisz znalezc swoja dawke plus niektorym pasuje na mokre a innym na suche, jesli nie chcesz uzywac jako zelu do stylizacji to polecam maske z tego glutka 2xtygodniowo na wloski na to czepek i trzymac godzine, robi cuda dla wysuszonych wloskow

co do reszty stylizatorow sprawdz na pielegnacyjnym i w blogu Malgosi86
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:49   #1371
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dziękuję Ryboirek - na diecie bez silikonowej zaczęłam używac Nivea do loków, a jak widać nie za specjalny dla mnie. Wiesz co, chyba zrobię ten żel, już miałam go robic ale fryzjer mnie tak jakby zniechęcił twierdząc że bardziej nadaje się do loków ala lata 50 do stylizacji lokówką niż tzw ugniataniu ponieważ bardzo usztywnia.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:54   #1372
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
dziękuję Ryboirek - na diecie bez silikonowej zaczęłam używac Nivea do loków, a jak widać nie za specjalny dla mnie. Wiesz co, chyba zrobię ten żel, już miałam go robic ale fryzjer mnie tak jakby zniechęcił twierdząc że bardziej nadaje się do loków ala lata 50 do stylizacji lokówką niż tzw ugniataniu ponieważ bardzo usztywnia.
zalezy ile uzyjesz, jak mi sie nachlapalo za duzo to fakt po wyschnieciu druciki - ale wystarczy delikatne ugniecenie i wszystko puszcza, a czasami jak skret byl solidny to wystarczylo pare razy glowa pomachac, ale na przesuszone i zniszczone wlosy to jest najlepszy, a to co wychodzi po nim to zalezy jak stylizujesz, ja z reguly ugniatam, raz zrobilam to tego plunking 3 godzinny i wyszly super loki a la blond afro (skrocily sie 15 cm od skretu), trzymaly sie 3 dni bez mycia, jak znow mi odrosna jak mialam to sprobuje powtorzyc
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-10-14 o 12:55
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:17   #1373
Eweninka
Raczkowanie
 
Avatar Eweninka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 122
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Piszecie, że kręconowłose mogą myć włosy odżywką. Ale jeśli mi przetłuszczają się włosy od nasady, to nie przeszkadza? Chętnie to dziś sprawdzę i mam nadzieję, że będę zadowolona .
__________________
Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy.

[ Dante Alighieri ]
Eweninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 11:52   #1374
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Eweninka Pokaż wiadomość
Piszecie, że kręconowłose mogą myć włosy odżywką. Ale jeśli mi przetłuszczają się włosy od nasady, to nie przeszkadza? Chętnie to dziś sprawdzę i mam nadzieję, że będę zadowolona .
Nie każda się nadaje.

Umyj włosy prostą odżywką do mycia zgodną z CG np. Balsam Mrs Potters aloesowy, Rossman Yung/Isana z olejkiem babasu, Joanna Mak i Bawełna

tu znajdziesz mnóstwo informacji:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=464979
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:38   #1375
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Eweninka Pokaż wiadomość
Piszecie, że kręconowłose mogą myć włosy odżywką. Ale jeśli mi przetłuszczają się włosy od nasady, to nie przeszkadza? Chętnie to dziś sprawdzę i mam nadzieję, że będę zadowolona .
To skalp sie przetluszcza a nie wlosy. Zauwazcie ze u prostowlosej cale wlosy wygladaja nieswiezo gdy sa dlugo nie myte, u kreconowlosej wyglada ze u nasady tluste a konce suche. Gdy wlos jest prosty tluszcz ze skalpu latwo rozprowadza sie po calym wlosie, wlos krecony uniemozliwia to, dlatego caly tluszcz/loj zbiera sie u nasady wlosa. Mamy tu dwie sprawy: przetluszczajacy sie scalp I suche wlosy, cel: oczyscic skalp I nawilzyc wlosy, mycie odzywka jest zalecane poniewaz w odzywce inne skladniki odpowiadaja za mycie I sa one bardzo delikatne (np. Cetrimonium chloride) dlatego mozna odzywka myc nawet codziennie co przy bardzo przetluszczjacym sie skalpie czasami jest wymagane, nie wszystkim jednak to odpowiada, zwlaszcza przy cienkich wlosach, dlatego odmiana polecana to metoda OMO (odzywianie, mycie, odzywianie), czyli zmoczenie wlosow, na dlugosc odzywka do splukiwania, mycie szmponem skalpu (tylko), splukanie wszystkiego I teraz maska lub odzywka do splukiwania, najlepiej zajrzec do naszego watku dla kreconowlosych zeby zobaczyc efekty, kathy chyba podala linka
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:21   #1376
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 74
GG do patunia0161
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A dimethylamine? Czy jest to silikon?
__________________
.
patunia0161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:43   #1377
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez patunia0161 Pokaż wiadomość
A dimethylamine? Czy jest to silikon?
to nie jest silikon , ma właściwości wygładzające i ułatwiające rozczesywanie
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:20   #1378
Eweninka
Raczkowanie
 
Avatar Eweninka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 122
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziękuję Dziewczyny
__________________
Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy.

[ Dante Alighieri ]
Eweninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:58   #1379
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

witam to moj pierwszy post, ostanio czytam bardzo duzo o pielęgnacji wlosów( namietnie o skladach, co dobre co, zle zamiast pisac mgr heh) również od niedawna zaczęłam pilegnacje... w kazdym razie nigdzie nie moge znalesc informacji o tym jak zmywalne sa Polyquaternium-y np -28?? wiem ,że oblepiaja cos jak silikony itp jednak silikony np dziela sie na te ,które mozna zmyc woda itp..a jak z PQ? do wszytskich potrzebny jest SlS? Zakupiłam Radical mgielke wzmacniającą i z apteczki babuni balsam wzamacniajcy (z pierwszym zachlystnieciem sie wiedzy o silikonach itp i braku wiedzy ze PQ to prawei to samo) no a myje włosy babydream'em lub odzywka Isana i babydream, czasami szampon eva natura czarny. oprócz tego używam z body shopu odzywke miodowa uważam ,że jest swietna, odkrylam ja na któryś wakacjach gdzie bylo mega sucho goraco slono i ona mi zycie uratowalamam jej jeszcze dosc sporo no i od czasu do czasu tez bede uzywac bo mi szkoda a ma amodimethicone. jak narazie juz jestem mega zadowolona z odstawienie SLS i dąże by wyeliminować jak najwiecej chemii
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 17:07   #1380
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jeanett Pokaż wiadomość
witam to moj pierwszy post, ostanio czytam bardzo duzo o pielęgnacji wlosów( namietnie o skladach, co dobre co, zle zamiast pisac mgr heh) również od niedawna zaczęłam pilegnacje... w kazdym razie nigdzie nie moge znalesc informacji o tym jak zmywalne sa Polyquaternium-y np -28?? wiem ,że oblepiaja cos jak silikony itp jednak silikony np dziela sie na te ,które mozna zmyc woda itp..a jak z PQ? do wszytskich potrzebny jest SlS? Zakupiłam Radical mgielke wzmacniającą i z apteczki babuni balsam wzamacniajcy (z pierwszym zachlystnieciem sie wiedzy o silikonach itp i braku wiedzy ze PQ to prawei to samo) no a myje włosy babydream'em lub odzywka Isana i babydream, czasami szampon eva natura czarny. oprócz tego używam z body shopu odzywke miodowa uważam ,że jest swietna, odkrylam ja na któryś wakacjach gdzie bylo mega sucho goraco slono i ona mi zycie uratowalamam jej jeszcze dosc sporo no i od czasu do czasu tez bede uzywac bo mi szkoda a ma amodimethicone. jak narazie juz jestem mega zadowolona z odstawienie SLS i dąże by wyeliminować jak najwiecej chemii
opinie sa sprzeczne, prosze tutaj mozesz znalezc moj artykul na ten temat, osobiscie nie stawiam na nich kreski, ale wole je miec w stylizatorze niz odzywce czy masce
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.