Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 17:07   #1861
Nefilimka
Raczkowanie
 
Avatar Nefilimka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 210
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dostałam od cioci niemiecki krem. Kompletnie nic nie mogę o nim znaleźć. Dziewczyny, proszę Was o pomoc w rozszyfrowaniu czy nie ma w nim czegoś szkodliwego.
World Of Beauty, ALOE VERA CREME
Składniki:
Aqua, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Aloe barbadensis, Ceteareth-20, Paraffinum liquidum, Parfum, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric acid, CI 42051, CI 19140, Hexylcinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool.
__________________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
— Albert Einstein
Nefilimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 17:56   #1862
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Zgłaszam do analizy maseczkę z zielonej glinki firmy Octagon Investment Holdings, Champs de Provence

Skład:
Kaolina Clay, Helianthus Annuus Seed Oil, Camelia Sinesis, Hibiscus,Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Lodopropynyl, Butylcarbamate, BHA.

Na drugim miejscu o ile się nie mylę to olej słonecznikowy albo ze słodkich migdałów i tu się zastanawiam czy aby nie zapcha..?
Na koncu zaś BHA.
Czy to kwasy BHA?

Która glinka pod względem działania i byłaby lepsza?
Tutaj jest skład przeciwtradzikowej dermaglinu,miałam ją jest nawet w porządku ale wiadomo ze zawsze szuka się czegoś lepszego

Skład: Kaolin Clay, Aqua, Aloe Vera, Avena Sativa, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Pierwsza z nich straszy olejem słonecznikowym. Wg wiedzy Lorri (ja też potwierdzam praktyką) wszystkie oleje w składach produktów powyżej 20 % zawartości zapychają.

W drugim preparacie martwią mnie Parabeny.

Czy nie lepiej jest kupić zwykłą, czystą glinkę (bez domieszek)?

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Dostałam od cioci niemiecki krem. Kompletnie nic nie mogę o nim znaleźć. Dziewczyny, proszę Was o pomoc w rozszyfrowaniu czy nie ma w nim czegoś szkodliwego.
World Of Beauty, ALOE VERA CREME
Składniki:
Aqua, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Aloe barbadensis, Ceteareth-20, Paraffinum liquidum, Parfum, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric acid, CI 42051, CI 19140, Hexylcinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool.
Niech ja pomyślę Zapychacz na zapychaczu. Może do rąk się nada?
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 11:40   #1863
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, przeszukałam wątek, ale skład nie był jeszcze oceniany (chyba), więc ładnie się uśmiecham i proszę o opinie:

Ziaja, Kozie mleko nawilżanie krem 1
Skład:
Aqua, Octyldodecanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcristalline Wax), Paraffin, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Soduim Arcyloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadaceane, Polysorbate 80, Lactobacillus/Milk Solids/Soybean Oil Ferment, Cyclodextrin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Sodium Hydroxide.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 17:09   #1864
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;23624575]Pierwsza z nich straszy olejem słonecznikowym. Wg wiedzy Lorri (ja też potwierdzam praktyką) wszystkie oleje w składach produktów powyżej 20 % zawartości zapychają.

W drugim preparacie martwią mnie Parabeny.

Czy nie lepiej jest kupić zwykłą, czystą glinkę (bez domieszek)?

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------



Niech ja pomyślę Zapychacz na zapychaczu. Może do rąk się nada?[/QUOTE]

Dzięki bardzo
A z glinką tak w końcu zrobiłam,zamówiłam czystą na allegro bez domieszek
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 15:09   #1865
Nefilimka
Raczkowanie
 
Avatar Nefilimka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 210
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Niech ja pomyślę Zapychacz na zapychaczu. Może do rąk się nada?
Auć, a ja go chciałam używać do twarzy
Dziękuję, lulo_aiesec
__________________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
— Albert Einstein
Nefilimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 15:48   #1866
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Nefilimka Pokaż wiadomość
Auć, a ja go chciałam używać do twarzy
Dziękuję, lulo_aiesec
Nie ma sprawy.

Postaram się na przyszłość lepiej przykładać do wyjaśnień.

BTW Dla osób zainteresowany moim przepisem na krem niezapychający - proszę o zgłoszenia na priva. Mam formułę rozpisaną w Excelu. Wystarczy wpisać ile chcemy otrzymać finalnego produktu, a ilość potrzebnych składników wyświetla się sama. Jako bonus - przepis na tonik z kwasem migdałowym do codziennego użytku.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 12:48   #1867
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wszystkie Wizażanki,
bardzo proszę o przeanalizowanie składu serum nawilżającego Bioderma Hydrabio o następującym składzie:

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

W życiu codziennym zanieczyszczenia powietrza, stres, zimno, zakłócają prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry. W konsekwencji skóra staje się przesuszona, szara, pozbawiona blaski, pojawia się uczucie ściągnięcia.
Działanie: Natychmiastowo i intensywnie nawilża skórę
Chroni przed odwodnieniem
Bezbarwna, lekka i świeża konsystencja zapewnia komfort stosowania
Może być stosowany samodzielnie bądź przed nałożeniem kremu
Hypoalergiczne
Nie zatyka porów

Czy serum rzeczywiście ma jakieś super składniki, które powodują wzrost nawilżenia skóry i czy może zapychać? Niestety, zapychanie porow jest moją zmorą, dlatego zawsze muszę dokladnie zastanowic sie nad skladem, zeby mnie nie spryszczylo na kilka miesiecy, bo niestety u mnie sie wszytsko goi niesamowicie dlugo

Bardzo dziekuję za pomoc!
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-13, 17:46   #1868
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Max Factor Creme Puff
Zastanawiam się czy ten puder może zapchać..
Parafinę na piątym miejscu i nie wiem czy to wystarczająco 'daleko' żeby nie zrobił krzywdy

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 05:38   #1869
kocun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć.

Czy po odczekaniu godziny od nałożenia Acne Dermu mogę nałożyć Cetaphil MD Dermoprotektor czy raczej nie ? Czy jego skład nie wywoła jakiejś hydrolizy i nie będzie jakiegoś wysypu ? Tu jest jego skład :
Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Ceteary Alcohol, Macadamia Ternifolia, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Farnesol, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Stearoxytrimethylsilane, Stearyl Alcohol


Bardzo Prosze o pomoc. Z góry Dziękuję
kocun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 13:21   #1870
Edith3F
Zadomowienie
 
Avatar Edith3F
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę pudru pod względem zapychania, matowienia i stosowania z filtrami Polleny-Evy
Essence, Mineral Compact Powder (Mineralny puder w kompakcie)


SSkład: Talc, Mica, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Magnesium Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, May Contain: CI 75470 (Carmine), CI 77288 (Chromium Oxide Greens), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).

__________________
Zaręczeni 19.09.2010 r. - Ślub 10.09.2011

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)

Edytowane przez Edith3F
Czas edycji: 2010-12-14 o 14:06
Edith3F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 14:42   #1871
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Edith3F Pokaż wiadomość
Proszę o analizę pudru pod względem zapychania, matowienia i stosowania z filtrami Polleny-Evy
Essence, Mineral Compact Powder (Mineralny puder w kompakcie)


SSkład: Talc, Mica, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Magnesium Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, May Contain: CI 75470 (Carmine), CI 77288 (Chromium Oxide Greens), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).

Uaah! Ja w tym składzie nie widzę nic pozytywnego. Dawno nie widziałam takiego zestawu zapychaczy i konserwantów. Oczywiście zapychanie to sprawa indywidulna, ale potencjalnie zapychać mogą: talc, mica i mineral oil (ostatni jak najbardziej, bo to pochodna ropy naftowej). Dalej mamy stearynian magnezu, który daje lepszy poślizg w kosmetykach, wdychany powoduje zawroty głowy, nudności i wymioty, a na skórze może powodować podrażnienie, zaczerwienienie, wysuszenie skóry. Następnie mamy całe litanie wszystkich możliwych konserwantów. Patykiem bym nie dotknęła tego pudru, a "mineral" w nazwie to wręcz zbrodnia, bo minerałów tam są ewentualnie śladowe ilości.
Polecam wątek o kosmetykach mineralnych, gdzie znajdziesz porządny puder składający z się z prawdziwych minerałów, które zwykle nie zapychają. A co do matowienia, to osobiście polecam puder bambusowy z jedwabiem z Biochemii Urody. Matuje rewelacyjnie i można go stosować na filtry (nie będzie destabilizował zadnego) i nawet na puder mineralny (zmatowi, ale nie pozbawi koloru)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-12-15 o 14:43
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 21:48   #1872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuję informacji, czy ten krem nadaje się do mieszanej cery na dzień i pod makijaż? Nie będzie nablyszczal, zbyt obciążal skóry? Jaką może mieć konsystencję, raczej tlustą czy raczej lekką? Czy jest w ogole możliwe wywnioskowanie tego po zapoznaniu się tylko ze skladem?

PURELY SKIN CARE - ORGANICZNY, WEGAŃSKI KREM DO TWARZY I CIALA "GREJPFRUT I TRAWA CYTRYNOWA" o dzialaniu normalizującym.

INCI: Aqua, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sucrose Polystearate, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Xanthan Gum, Passiflora Edulis, Oriza Sativa, Euterpe Oleracea, Orbignea Oleifera, Tocopherol (Vit. E), Salix Alba (Willow) Bark Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Cymbopogon Schoenanthus Oil (Lemongrass), Citrus Aurantifolia (Limea) Oil, Citral, Geraniol, Linalool, Limonene.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2010-12-24 o 23:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 10:27   #1873
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ten krem jest dobry do cery z zaskórnikami i porami i sporadycznymi wypryskami? i czy można go stosować po/wraz z peelingiem migdałowym.

PALMER'S Cocoa Butter Formula, Facial Moisturizer

Active Ingredints:
Octinoxante 7,5%, Octisalate 5,0%, Oxybenzone 4,0%
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 15:36   #1874
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Czy ten krem jest dobry do cery z zaskórnikami i porami i sporadycznymi wypryskami? i czy można go stosować po/wraz z peelingiem migdałowym.

PALMER'S Cocoa Butter Formula, Facial Moisturizer

Active Ingredints: Octinoxante 7,5%, Octisalate 5,0%, Oxybenzone 4,0%


Szkoda, że nie podalaś calego skladu. Jeśli masz cere podatna na zaskórniki, to musisz uważać na chemie w skladach. Ja mialam tej firmy maslo do ciala, używalam w ciaży i powiem Ci, że maslo kakaowe jest bardzo tluste i twarde, raczej do suchej cery. Ale nic więcej Ci nie podpowiem, bo może ten krem jest inny i ma lżejszą konsystencję, mniej masla.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o płyny i żele do higieny intymnej. Mam ogromną skłonność do łapania infekcji, w tym przede wszystkim grzybicy. Potrzebuję płynu, który miałby najmniej mydła, bo to wiadomo podrażnia i jak najwięcej substancji dobroczynnych. Obstawiam płyny apteczne, ale nie mogę się zdecydować.



4. Idea 25, żel do higieny intymnej Tess, tymiankowy, 330 ml
Aqua, Lauramidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Cocamidoprpoyl Betaine, Thymus Vulgaris Extract, Olive Oil PEG-8 Esters, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

Z sześciorga zlego wybralabym nr 4, ale sprawdź jeszcze, czy na KWC coś o nim jest.

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeszukałam wątek, ale skład nie był jeszcze oceniany (chyba), więc ładnie się uśmiecham i proszę o opinie:

Ziaja, Kozie mleko nawilżanie krem 1
Skład:
Aqua, Octyldodecanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cera Microcristallina (Microcristalline Wax), Paraffin, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Soduim Arcyloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadaceane, Polysorbate 80, Lactobacillus/Milk Solids/Soybean Oil Ferment, Cyclodextrin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Stearyl Alcohol, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Sodium Hydroxide.

Mialam ten kremik i pomimo, że jest do cery suchej, to mojej mieszanej i problematycznej też slużyl, bo nie jest zbyt tlusty. Nie jest na pewno liderem wsród zapychaczy, chociaż je zawiera. No i te parabeny. W KWC ocenilam go na 4* z tego co pamiętam. Sklad oceniam na 4 z minusem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-29, 16:36   #1875
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Podałam skład z opakowania, więcej nic tam nie było i myślałam, że to cały skład Teraz znalazłam w necie, więc:

PALMER'S Cocoa Butter Formula, Facial Moisturizer

Skład: Aqua, Lactic Acid, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dioctyl Sebacate, Ceteareth-20, Sodium Hydroxide, Theobroma Cacao Seed Butter, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Fruit Extract, Coconut Oil, Salicylic Acid, Xantham Gum, Parfum, Propylene Glycol, Diazolindyl Urea, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben.

i pytanie: Czy mogę ten krem używać razem z tonikiem z kwasem migdałowym?
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:01   #1876
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jason 98% Pure Aloe Vera Gel

SKŁAD: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel, Aqua (Purified Water), Vegetable Glycerin, Allantoin, Polysorbate 20, Panthenol (Vitamin B5), Potassium Carbomer, Arginine, Natural Menthol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Chlorophyllin-Copper Complex, Fragrance Oil Blend.

Czy żel można stosować do cery skłonnej do trądziku?
Czy w składzie nie ma żadnych zapychaczy i szkodliwych substancji?
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2011-01-02 o 10:04
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 11:47   #1877
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu (na ile nada się do cery tłustej, czy zapcha...)

Bourjois Healthy mix, podkład
Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide

Przeglądając ten skład zwróciłam uwagę na phenoxyethanol, dlatego zaczęłam mieć wątpliwości przed jego zakupem...
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 14:02   #1878
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu (na ile nada się do cery tłustej, czy zapcha...)

Bourjois Healthy mix, podkład
Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide

Przeglądając ten skład zwróciłam uwagę na phenoxyethanol, dlatego zaczęłam mieć wątpliwości przed jego zakupem...

Raczej zapcha. Same silikony w skladzie i to na pierwszym miejscu po wodzie. Sklad jednak nie najgorszy. Bez zbędnych ulepszaczy, nie powinien uczulić, może warto wypróbować, ale raczej nie na codzień do tlustej cery.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Jason 98% Pure Aloe Vera Gel

SKŁAD: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel, Aqua (Purified Water), Vegetable Glycerin, Allantoin, Polysorbate 20, Panthenol (Vitamin B5), Potassium Carbomer, Arginine, Natural Menthol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Chlorophyllin-Copper Complex, Fragrance Oil Blend.

Czy żel można stosować do cery skłonnej do trądziku?
Czy w składzie nie ma żadnych zapychaczy i szkodliwych substancji?


Sklad ocenilabym na 5 z -, podoba mi się. Żel napewno nada sie do cery odwodnionej, problematycznej, bogaty w naturalne substancje odżywcze, konserwowane jedynie alkoholem, ale dość daleko w skladzie. Jeśli masz przesuszona cerę, czujesz ściągnięcie bez kremu, to żel powinien skutecznie jej pomóc.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Podałam skład z opakowania, więcej nic tam nie było i myślałam, że to cały skład Teraz znalazłam w necie, więc:

PALMER'S Cocoa Butter Formula, Facial Moisturizer

Skład: Aqua, Lactic Acid, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dioctyl Sebacate, Ceteareth-20, Sodium Hydroxide, Theobroma Cacao Seed Butter, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Fruit Extract, Coconut Oil, Salicylic Acid, Xantham Gum, Parfum, Propylene Glycol, Diazolindyl Urea, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben.

i pytanie: Czy mogę ten krem używać razem z tonikiem z kwasem migdałowym?


Odpowiedź na to pytanie to już dla mnie wyższa szkola jazdy. Może ktoś bardziej zorientowany Ci odpisze. Co mogę podpowiedzieć to, że sklad nie jest za fajny, dużo alkoholu oraz zapychaczy, niestety nie wiem czy można laczyc terapie kwasami z alkoholowymi kosmetykami. W skladzie tez parabeny i kolejny kwas- salicylowy, pomocny przy cerze z zaskórnikami, trądzikiem, ale nie wiem czy można kwasy lączyć. Mam nadzieje że choć trochę pomoglam, może popytaj w wątku kwasowym.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-02 o 14:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 16:15   #1879
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sklad ocenilabym na 5 z -, podoba mi się. Żel napewno nada sie do cery odwodnionej, problematycznej, bogaty w naturalne substancje odżywcze, konserwowane jedynie alkoholem, ale dość daleko w skladzie. Jeśli masz przesuszona cerę, czujesz ściągnięcie bez kremu, to żel powinien skutecznie jej pomóc.
dziękuje
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 17:31   #1880
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam nadzieję, że tych kosmetyków wcześniej tutaj nie było Przeszukałam forum, nie znalazłam, więc uprzejmie proszę o analizę

Oriflame, Skindividual Day Fluid SPF 15

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1

Chciałabym przede wszystkim dowiedzieć się, czy fluid rzeczywiście nadaje się do cery mieszanej, której jestem posiadaczką oraz czy nie podrażni - moja cera jest niestety także bardzo wrażliwa.


Oriflame, Skindividual Extra Serum

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polysilicone-11, Cyclohexasiloxane, Xylitylglucoside, Isohexadecane, Peg-12 Dimethicone, Nylon-12, Silica, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopheryl Acetate, Anhydroxylitol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Peg-10 Dimethicone, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Lactylate, Xylitol, Behenyl Alcohol, Polysorbate 40, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate 80, Butyrospermum Parkii Butter, Methylparaben, Sorbitan Oleate, Propylparaben, Hydrogenated Castor Oil, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Vaccinium Vitis-Idaea, Ethylparaben, Ceramide 3, Protease, Ceramide 6 Ii, Cholesterol, Phytosphingosine, Carbomer, Subtilisin, Ceramide 1, Ci 77019, Ci 77120, Ci 77891

To serum dostała w prezencie moja mama (40+) - cera normalna aczkolwiek wrażliwa, trochę rozszerzonych naczynek, zero zmarszczek (mam nadzieję, że odziedziczyłam po niej te najlepsze geny ), ale serum używane byłoby raczej, aby im zapobiec. Nada się?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8165_2.jpg (11,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12395_2.jpg (11,9 KB, 2 załadowań)
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 16:55   #1881
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że tych kosmetyków wcześniej tutaj nie było Przeszukałam forum, nie znalazłam, więc uprzejmie proszę o analizę

Oriflame, Skindividual Day Fluid SPF 15

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1

Chciałabym przede wszystkim dowiedzieć się, czy fluid rzeczywiście nadaje się do cery mieszanej, której jestem posiadaczką oraz czy nie podrażni - moja cera jest niestety także bardzo wrażliwa.


Oriflame, Skindividual Extra Serum

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polysilicone-11, Cyclohexasiloxane, Xylitylglucoside, Isohexadecane, Peg-12 Dimethicone, Nylon-12, Silica, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopheryl Acetate, Anhydroxylitol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Peg-10 Dimethicone, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Lactylate, Xylitol, Behenyl Alcohol, Polysorbate 40, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate 80, Butyrospermum Parkii Butter, Methylparaben, Sorbitan Oleate, Propylparaben, Hydrogenated Castor Oil, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Vaccinium Vitis-Idaea, Ethylparaben, Ceramide 3, Protease, Ceramide 6 Ii, Cholesterol, Phytosphingosine, Carbomer, Subtilisin, Ceramide 1, Ci 77019, Ci 77120, Ci 77891

To serum dostała w prezencie moja mama (40+) - cera normalna aczkolwiek wrażliwa, trochę rozszerzonych naczynek, zero zmarszczek (mam nadzieję, że odziedziczyłam po niej te najlepsze geny ), ale serum używane byłoby raczej, aby im zapobiec. Nada się?


Nie polecam, a wręcz odradzam. Koszmarne sklady.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:44   #1882
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

O rany, dobrze, że tego nie kupiłam, tylko dostałam, bo jakbym miała tyle pieniędzy zmarnować... Dziękuję za pomoc
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 12:30   #1883
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
O rany, dobrze, że tego nie kupiłam, tylko dostałam, bo jakbym miała tyle pieniędzy zmarnować... Dziękuję za pomoc

Nie ma sprawy. Jeśli nie masz co zrobić z tymi mazidlami, to może wypróbuj, może użyte np raz w tygodniu nie zaszkodzą, nie polecalabym jednak używania tego na co dzień przy wrażliwej cerze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 17:00   #1884
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie Prosilabym o zanalizowanie półtłustego kremu wiesiołkowego do twarzy evafit

Oto sklad:

Skład: Vaselinum Album, Cera Flava, Lanolinum, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Acidum Stearynicum, Oleum Oenotherae, Oleum Rosae, Aqua.

Oto dzialanie ktore ma zapewnic:

Krem wiesiołkowy zawiera olej wiesiołkowy bogaty w witaminy E, A i F - czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Krem łagodzi stany zapalne skóry, polecany jest szczególnie dla alergicznej i wrażliwej cery. Przywraca świeżą barwę skóry, ujędrnia ją. Wygładza zmarszczki. Długotrwałe stosowanie kremu wspomoga leczenie trądziku. Krem polecany jest do stosowania w każdym wieku. Olej z wiesiołka reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenie skóry i poprawia jej elastyczność.
Wszystkie kosmetyki Efavit są przebadane w Instytucie Dermatologi Akademi Medycznej w Poznaniu i posiadają atesty PZH. Szczególnie polecany dla cery: trądzikowej, alergicznej, naczyniowej, mieszanej oraz suchej.
Kosmetyki są bez konserwantów, stąd dość krótki termin ważności - od daty produkcji - 6 miesięcy.

Prosze o napisanie czy rzeczywiscie ma takie wlasciwosci i czy krem poltlusty nie bedzie zapychal,bo zalezy mi na tym aby tego nie robil. I ewentualnie co jaki skladnik bedzie robil.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 08:31   #1885
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Witajcie Prosilabym o zanalizowanie półtłustego kremu wiesiołkowego do twarzy evafit

Oto sklad:

Skład: Vaselinum Album, Cera Flava, Lanolinum, Petrolatum, Cetyl Alcohol, Acidum Stearynicum, Oleum Oenotherae, Oleum Rosae, Aqua.

Oto dzialanie ktore ma zapewnic:

Krem wiesiołkowy zawiera olej wiesiołkowy bogaty w witaminy E, A i F - czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Krem łagodzi stany zapalne skóry, polecany jest szczególnie dla alergicznej i wrażliwej cery. Przywraca świeżą barwę skóry, ujędrnia ją. Wygładza zmarszczki. Długotrwałe stosowanie kremu wspomoga leczenie trądziku. Krem polecany jest do stosowania w każdym wieku. Olej z wiesiołka reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenie skóry i poprawia jej elastyczność.
Wszystkie kosmetyki Efavit są przebadane w Instytucie Dermatologi Akademi Medycznej w Poznaniu i posiadają atesty PZH. Szczególnie polecany dla cery: trądzikowej, alergicznej, naczyniowej, mieszanej oraz suchej.
Kosmetyki są bez konserwantów, stąd dość krótki termin ważności - od daty produkcji - 6 miesięcy.

Prosze o napisanie czy rzeczywiscie ma takie wlasciwosci i czy krem poltlusty nie bedzie zapychal,bo zalezy mi na tym aby tego nie robil. I ewentualnie co jaki skladnik bedzie robil.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

To zależy od indywidualnych sklonności każdego. Niektórych wazelina i petrolatum zapychają ( mnie tak), innych nie. Krem ma krótki i prosty sklad, ale jest konserwowany alkoholem. Wg mnie sklad nie zachwyca. Tego olejku z wiesiolka niewiele. Krem nie powinien uczulić, ale zapchać może. Co do odmladzania i poprawy kolorytu, to moze być dobry. Może to być dobry krem, ale niekoniecznie na codzień.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-06 o 08:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 09:21   #1886
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Woda micelarna do demakijażu twarzy i oczu)


Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract

Dax Cosmetics, Perfecta Nutrivita, Beautymask (Maseczka na twarz, szyję i dekolt odżywcza słodkie migdały z miodem)

Skład: (INCI) Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alkohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Paraffin Oil, Cetearyl Octanoate, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorybyl Plamitate, Linoleic Acid, Propylen Glycol, Mel, Glycerin, Lecithin, Retinyl Palmitate, D-Panthenol, Pyridixine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, BHA, Parfum



co w nich może zapychać ?Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc matujący i zwężający pory


Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

czy bardzo może zapchać ? będzie nawilżał ?Nivea Visage, Cera Sucha i Wrażliwa 20 Plus, Odżywczy krem nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Vegetable Oil, Prunus Dulcis, Calendula Officinalis,Tocopheryl Acetate, Titanum Dioxide, Trimethoxycaprylylsilane, Tapioca Starch, Glycine Soja, Sodium Carbomer, Butylphenyl Methylpropional, Methylparaben, Trisodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, BHT, Benzyl Benzoate, Citronellol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Parfum.

wielki zapychacz ?
Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Krem intensywnie nawilżający do cery suchej


Skład: Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone.

będzie nawilżał ?
z góry dziękuję
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 10:46   #1887
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Woda micelarna do demakijażu twarzy i oczu)


Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract

Dax Cosmetics, Perfecta Nutrivita, Beautymask (Maseczka na twarz, szyję i dekolt odżywcza słodkie migdały z miodem)

Skład: (INCI) Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alkohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Paraffin Oil, Cetearyl Octanoate, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorybyl Plamitate, Linoleic Acid, Propylen Glycol, Mel, Glycerin, Lecithin, Retinyl Palmitate, D-Panthenol, Pyridixine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, BHA, Parfum



co w nich może zapychać ?Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc matujący i zwężający pory


Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

czy bardzo może zapchać ? będzie nawilżał ?Nivea Visage, Cera Sucha i Wrażliwa 20 Plus, Odżywczy krem nawilżający na dzień

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Vegetable Oil, Prunus Dulcis, Calendula Officinalis,Tocopheryl Acetate, Titanum Dioxide, Trimethoxycaprylylsilane, Tapioca Starch, Glycine Soja, Sodium Carbomer, Butylphenyl Methylpropional, Methylparaben, Trisodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Geraniol, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, BHT, Benzyl Benzoate, Citronellol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Parfum.

wielki zapychacz ?
Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Krem intensywnie nawilżający do cery suchej


Skład: Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Isodecyl Neopentanoate, Paraffinum Liquidum, Arachidyl Alcohol, Betaine, Squalane, Xylitylpolyglucosides, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Xylitan, Xylitol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cyclopentasiloxane, Parfum, Allantoin, Methylparaben, Propylene Glycol, Durvillea Antarctica, Methylisothiazolinone.

będzie nawilżał ?
z góry dziękuję

W micelu Bourjois raczej nie ma zapychaczy, ale jak ktoś ma wrażliwą cerę, to może na nią dzialać np zaskórnikotwórczo paraben i EDTA. GLiceryna moze zapychać, ale rzadko jest to spotykane.

W maseczce Dax podejrzane są: parafina i olej migdalowy oraz skladniki Carbomer, parabeny, Trithanolamina przy wrażliwej cerze.

Krem dotleniajacy Dax moze bardzo zapchać, zależy od indywidualnych sklonności. Sklad nieciekawy wg mnie. Mnie by na pewno zapchal i wysuszyl. Parafina na 1 miejscu w skladzie, parabeny, akryle, silikony. Ja sie takich kremów osobiście wystrzegam. Nie wierzę, że będzie zwężal pory, moze przez kilka użyć.

Krem Nivea jw

AA powinien ladnie nawilżyć. Najlepszy ma sklad z tych, które podalaś, oceniam sklad na 4.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 12:29   #1888
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy od indywidualnych sklonności każdego. Niektórych wazelina i petrolatum zapychają ( mnie tak), innych nie. Krem ma krótki i prosty sklad, ale jest konserwowany alkoholem. Wg mnie sklad nie zachwyca. Tego olejku z wiesiolka niewiele. Krem nie powinien uczulić, ale zapchać może. Co do odmladzania i poprawy kolorytu, to moze być dobry. Może to być dobry krem, ale niekoniecznie na codzień.
Rozumiem. To się troche zmartwiłam, bo aktualnie używam triacneal do twarzy i chcialam jakiś krem o prostym skladzie, a na stronie evafitu przeczytalam,ze to wlasnie docelowo do wrazliwej, tradzikowej wiec sie skusilam. A jak jest ryzyko zapchania to troche mija sie to z celem,prawda? Chociaz w sumie posmarowalam sobie nim twarz na noc i widze,ze stany zapalne ktore spowodowalo uzycie triacnealu zniwelowal.

A moglabys mi wyjasnic dlaczego nie bedzie dobry na codzien?Wlasnie ze wzgledu na ryzyko zapchania? Bo ja i tak go uzywam tylko na noc, na dzien sie nie nadaje bo skora dosc dlugo sie po nim swieci tj.do momentu wchloniecia.

A poza tym,ze moze zapychac, to czy ma jakies wlasciwosci nawilzające??

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-01-06 o 12:40
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 12:35   #1889
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mam takie pytanie czy czysty olejek migdalowy kladziony na twarz(sucha ekstremalnie cera) jest bezpieczny??
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 15:40   #1890
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Rozumiem. To się troche zmartwiłam, bo aktualnie używam triacneal do twarzy i chcialam jakiś krem o prostym skladzie, a na stronie evafitu przeczytalam,ze to wlasnie docelowo do wrazliwej, tradzikowej wiec sie skusilam. A jak jest ryzyko zapchania to troche mija sie to z celem,prawda? Chociaz w sumie posmarowalam sobie nim twarz na noc i widze,ze stany zapalne ktore spowodowalo uzycie triacnealu zniwelowal.

A moglabys mi wyjasnic dlaczego nie bedzie dobry na codzien?Wlasnie ze wzgledu na ryzyko zapchania? Bo ja i tak go uzywam tylko na noc, na dzien sie nie nadaje bo skora dosc dlugo sie po nim swieci tj.do momentu wchloniecia.

A poza tym,ze moze zapychac, to czy ma jakies wlasciwosci nawilzające??

Pochodne ropy naftowej mają to do siebie, że nie pozwalają skórze oddychać. Ten krem może obciążać skórę, zwlaszcza trądzikową i tlustą. Myślę, że stosowany raz, dwa razy w tygodniu nie zaszkodzi jej, a ladnie natluści i lekko nawilży cerę, ukoi. Nie polecam jednak stosować go codziennie, bo tylko zapcha pory, spowoduje też ich rozszerzenie. Nawet jeśli nie masz sklonności do zapychania porów przez produkty ropopochodne, to nie polecam ich częstego stosowania, gdyż skóra potem może z braku tlenu zacząć protestować w inny sposób, np wysuszeniem, szarym kolorytem, jak i uzależnieniem od tego skladnika.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
mam takie pytanie czy czysty olejek migdalowy kladziony na twarz(sucha ekstremalnie cera) jest bezpieczny??

Tak, pod warunkiem, że olejek jest 100%owy i z ekologicznych upraw oraz, że cera jest rzeczywiście sucha, najlepiej, jeśli cera zostala zdiagnozowana i określona przez specjalistę jako cera sucha. Olejek migdalowy jest jednym z najbezpieczniejszych, bardzo rzadkie sa przypadki uczuleń. Można nim smarowac skórę bezpośrednio.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.