Jak podkreślić jasną cerę? V - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 20:04   #1531
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Ja też nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem. Bo włosy są niby mysie, ale mają jakiś tam refleks rudości ale wyłącznie w pełnym słońcu. Cera -hmnn.. na szyi szarożółta ale na buzi już wpada w róż. Ręce to mam z kolei yyy yyy... lekko brzoskwiniowe ale wciąż lekko szare... Oczy zielononiebieskie. I zależnie od testu jestem albo wiosną, albo latem Kiedyś ufarbowałam włosy na miodowy blond i kolor był dla mnie za ciepły - bardzo podkreślał moją różowawą buzię (nawet nie myślałam że jestem aż tak różowa). Z kolei w kasztanie było mi bardzo dobrze (jak dekoloryzowałam ten kolor to fryzjerka pytała czy mi nie szkoda, bo kolor ładnie podkreśla moją karnację). Więc już sama nie wiem
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 20:59   #1532
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

faktycznie chyba istnieje ten 3ci typ - neutralny, bo inaczej ja też jestem jakimś mieszańcem - mam rude włosy, zielone oczy a cerę ani ciepłą, ani zimną; dobrze czuję się zarówno w chłodnych kolorach (błękitny, kobaltowy, lawendowy itd) jak i w ciepłych - np brązach czy rudościach...:w hat:
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:17   #1533
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

viki, farbowałam szamponetką z Delii, ale tak świetnie sie czuję w tym kolorze, że jeśli Delia ma taki kolor w permanentnych farbach, to się poważniej zastanowię nad koloryzacją.

z tymi typami kolorystycznymi... hmm źle wyglądałam w każdym brązie z szamponetek Palette (jasny brąz, średni brąz, ciemny brąz, czekoladowy brąz), były zbyt ciepłe; nieźle wyglądałam w czerwieni granatu, ale kolor się nie zmył do końca i odrosty były szaaaare.

quench, mam podobnie z szyją twarz mam zazwyczaj w chłodnym, porcelanowym odcieniu (bardziej pod róż niż cokolwiek innego, może lekko szara), może jak jestem zmęczona czy chora robi się taka ziemista, lekko oliwkowa, ale to rzadko; szyję natomiast mam w brudnożółtym odcieniu już nawet nie próbuje rozjaśniać bo to za duzo zachodu, po prostu namiętnie filtruję, bo być może taka różnica jest dlatego, że gdzieś od października do maja używałam Dermacola, który ma SPF30, a na szyi nie miałam nic
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:20   #1534
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
W czerwieni na ustach wyglądam okropnie,ale jak zobaczyłam zdjęcia natrix,to aż mi się zamarzyła czerwona szminka,porcelanowa cera i czarne włosy..;(
, że moje zdjęcia?? Dziękuję za komplement!

Ja, kurczę, jednak coś pociemniałam Sandy Fair EDM odcina mi się od szyi i w ogóle przy tych moich naturalnych brązowych włosach wydaje mi się, że jestem strasznie żółta. A w moim cukierkowo-różowym różu już nie mogę się pokazywać na ulicy Przechodzę na 'cieplejszą stronę bladości'
Ale czerwona szmina jest i tak dobra na wszystko
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:24   #1535
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
O jaaaaa!!:love : Kurcze, jak tylko skończy mi się Albucin i Ducaray to robię to serum!!!!
Ja również je polecam.
Ostatnie 2 tygodnie próbuję serum z ZSK z kwasem kojowym miejscowo na przebarwienia potrądzikowe, i są jaśniejsze... może to trochę autosugestia, ale wczesniej próbowałam właśnie albucin i MELA-D la roche-posay i niestety żaden nie działał... a ten mam wrażenie, że działa. A do tego jest różnica w cenie mela-d i tego eliksiru ...
Trochę to dziwne, że działa ,bo to pierwsza rzecz, którą sama zrobilam i chyba niedokadnie wymieszałam skladniki (nie mam miksera ) ale widać to nie szkodzi
Nie wiem tylko, czy działa na piegi, bo na piegi go nie daję i są na miejscu

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
(...)
I naprawdę nie chcę żadnej z Was obrażać,tylko tak,jak Wy zachęcacie bladolice do akceptacji(za co dziękuję,bo i samoopalacze, i wizyty w solarium zaliczyłam,ale to już mhoczna przeszłość),tak ja też chciałabym zachęcić Was do akceptacji w takim kolorze,w jakim jesteście naturalnie
Widzę nieporozumienie
Osobiście nie stosowałam kwasów, ale one są na blizny i przebarwienia potrądzikowe, posłoneczne etc. Ja takich nabawiłam się m.in. własnie nie chroniąc sie przed słońcem........
Podobno niektóre kuracje kwasami też odmładzają skórę etc. Nikt tego nie robi w celu zmienienia karnacji.
A o tym przed czym chronią filtry nie muszę chyba mowić. solarium jest niezdrowe, a szkodliwości filtrów nikt nie ogłosił.
Niektórzy na prawdę źle tolerują słońce a poparzenia nie sa estetyczne.
A nawet jeśli jakaś dziewczyna z wyboru nie chce się opalać, to normalne, że chce chronić odsłonięte partie, nikt nie chce mieć np opalonych samych przedramion i twarzy dekoltu czy nóg do wysokości spódniczki.
wreszcie opalenizna niektórym po prostu nie pasuje
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:37   #1536
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
wreszcie opalenizna niektórym po prostu nie pasuje
jak nałożyłam na twarz revlon, który mi nieco ściemniał na twarzy, zostałam przez kolezanki przywitana wytrzeszczem oczu i słowami JEZU CO CI SIĘ STAŁO? JAK TY WYGLĄDASZ?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:47   #1537
ksiaze-gigi
Przyczajenie
 
Avatar ksiaze-gigi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Podobno typ neutralny,ciepły,czy chłodny rozpoznaje się po żyłkach na wewnętrznej stronie nadgarstka(kolor oceniany w świetle dziennym).Jak są niebieskie-to jest się typem chłodnym,jak zielone to ciepłym.Ja mam na prawej ręce 2 niebieskie i 2 zielone żyłki a na lewej same zielone,więc to jednoznacznie wskazuje typ mieszany.Te typy pór roku czasem wydają mi się niezbyt precyzyjne-przecież są dziewczyny o porcelanowej cerze,która ma chłodny odcień,niebieski ton i mają rude włosy,ale w takim chłodnym kolorze właśnie-bardziej czerwonokasztanowym niż rudym.
A co do nierównej opalenizny i białych śladów np.po staniku,czy jaśniejszych nóg i ciemniejszych rąk-to to właśnie dla mnie jest fajne-widać,że to np.opalenizna z gór czy spacerów a nie ze smażenia się jak kurczak na rożnie
ksiaze-gigi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 21:54   #1538
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
A co do nierównej opalenizny i białych śladów np.po staniku,czy jaśniejszych nóg i ciemniejszych rąk-to to właśnie dla mnie jest fajne-widać,że to np.opalenizna z gór czy spacerów a nie ze smażenia się jak kurczak na rożnie
to jest jakiś sposób myślenia chociaż jak dla mnie niezbyt estetycznie wygląda, jak przedramiona mam dwa-trzy tony ciemniejsze niż ramiona rzadko noszę koszulki na ramiączkach/bokserki, ale jak już to źle się z tym czuję ale masz racje, nienawidzę białych śladów tam, gdzie było bikini (np wiązane na karku), bo to jest ewidentny efekt leżenia plackiem na plaży
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 21:56   #1539
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ja również je polecam.
Ostatnie 2 tygodnie próbuję serum z ZSK z kwasem kojowym miejscowo na przebarwienia potrądzikowe, i są jaśniejsze... może to trochę autosugestia, ale wczesniej próbowałam właśnie albucin i MELA-D la roche-posay i niestety żaden nie działał... a ten mam wrażenie, że działa. A do tego jest różnica w cenie mela-d i tego eliksiru ...
Ja po albucinie widzę jedną różnicę - wypruszczyło mnie, co jest pewnego rodzaju nowością (nigdy nie miałam pryszczy) Dzisiaj koleżanka - kosmetolog doradziła mi solidne peelingi, bo albucin lekko przyspiesza łuszczenie skóry, więc moje problemy skórne mogą być związane z nagromadzeniem martwego naskórka. Zobaczymy
Ale serum zakupie za 2 tyg. Mam nadzieję że zadziała na moje plamy
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 22:14   #1540
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

quench- powiedz, jaką masz oprawę oczu i wszystko będzie jasne- jeśli popielatą, jasną- jestes latem, jesli Twoje brwi są ciemne latem nie jestes na pewno
Kolor cery na twarzy często bywa złudny (to własnie ją codziennie raczymy rózniastymi kosmetykami, dlatego czasem rozowawa cera na twarzy nie swiadczy o zimnym typie). Lepiej sporzec na skórę np. na dekolcie. To, ze w jasnych ciepłych nie wyglądałas dobrze, moze byc tylko i wyłącznie kwestią odcienia- tak, jak np. typowe lato zazwyczaj zle wygląda w czarnych włosach, a one same tez są zimne-ale zbyt intensywne

Najlepiej przyłóż do twarzy kilka bluzek- np niebieską i brązową i ocen, przy którym kolorze Twoja twarz wygląda świeżo i promiennie.

I ja nadal upieram się przy tym, ze istnieją tylko cztery podstawowe typy, które bywają po prostu mniej lub bardziej intensywne.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 22:17   #1541
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Dziewczyny, dałam na wymiankę jasny puder manhattan i róż dla bladolicych

muszę się pochwalić, ostatnio panikowałam, że coś mi ię z cerą stało, a tu nagle nieoczekiwana poprawa ale do dermatologa i tak pójdę, od jesieni już zacznę zabiegi na blizny.

czy któraś z Was miała w rękach kosmetyki Max Factor: Panstik i Creme Puff? jak z jasnością?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 22:20   #1542
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Naciaaa, nie ma za co dziękować
Wiesz, chyba faktycznie lepiej troszkę dołożyć pieniążków i kupić coś lepszego. Chociaż przyznam szczerze, że mam wrażenie, że ceny kosmetyków kolorowych w ciągu ostatniego roku poszły jakoś w górę Może nie wszystkich firm, ale wydaje mi się, że Astor, Maybelline i Rimmel jakoś... podrożały?
Ah, przypomniało mi się, że jasny beż Sorayi scenicznej też jest nawet jasny. Tylko cena też ok 30 zł.
Cytat:
Napisane przez Ktosia:-) Pokaż wiadomość
Manhattanowy soft compact powder kosztuje ok 16zł/9g w rossmanie, transparent jest naprawdę jasny, ale do białego mu brakuje
któraś wizażanka kiedyś wspominała ze 1 też jest jasna, trzeba by sprawdzić
kiedyś używałam pudru pierre rene ( swoją drogą o podobnej nazwie) - smooth & soft compact powder. kosztuje ok.13 zł/13,3g
jest trochę gorszy od manhattanu i sporo ciemniejszy ( choć nadal jasny jak na nasze polskie kosmetyki i myślę że nadal jaśniejszy od miss sporty)

Poczytałam wątek, spisałam sobie co trzeba, dostałam od Was wskazówki, za które i dzięki którym wybiorę się w tyg. na poszukiwania
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 23:15   #1543
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Coś Wam pokaże

http://piczon.pl/pierwszy-piczon-fanowski/

a co do typów urody, jeśli macie w domu biżuterię srebrną i złotą - to stańcie przed lustrem w świetle dziennym i sprawdźcie, która się lepiej wtapia? Srebrna czy złota? Jeśli srebrna to typ chłodny jeśli złota to ciepły.
Albo przyłożyć do twarzy granatowy kolor i pomarańczowy
jak już określicie czy zimna czy ciepła to zostają już tylko dwa typy

zimne - lato i zima
ciepłe - wiosna i jesień

czyli będzie już łatwiej
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 23:32   #1544
ksiaze-gigi
Przyczajenie
 
Avatar ksiaze-gigi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

To ja już nie wiem,co ja jestem((
Zawsze nosiłam srebro,bo mi się wydawało,że lepiej w nim wyglądam.Włosy.. śreedni blond ani jakieś szare ani rude,takie ja wiem...?Z beżowym połyskiem(latem mam pasemka w kolorze takim beżowozłotym raczej a nie żółtozłotym),oczy niebieskie,w słońcu intensywnie niebiekie,oprawa średnia,delikatna,rzęsy bez pomalowania niewidoczne,usta jasne,taki odcień jak lody malinowe/truskawkowe,opalenizna przychodzi mi powoli choć bez poparzeń mimo jasnej skóry i odcina się od ciała na złotobrązowo,pieprzyki tez mi się wydaje,że są złotobrązowe(ale też nigdy nie widziałam u nikogo szarawych pieprzyków).
W pastelach lata wyglądam okropnie-i to opinia nie tylko moja,strasznie niewyraźnie,no ale zimą na pewno nie jestem,nie mam aż tak ciemnych włosów.Choć przyznaję,że zimą włosy mam ciemnoblond i wtedy kontrast pomiędzy cerą a włosami jest spory.Żeby nie było,że to offtop,bo ja po prostu nie wiem,jakimi kolorami podkreślać tę cerę,żeby wyglądała świeżo i promiennie a nie jak duch palacza:P
A i jak używam zimą różowego różu,nawet jasnego,to wyglądam jak matrioszka,bo na zimnie zawsze wychodzą mi właśnie takie różowe rumieńce.
I lepiej mi w brązie niż w indygo,w którym jest mi tak samo źle jak w oczoje.bnym pomarańczu.
ksiaze-gigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 23:51   #1545
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
Zawsze nosiłam srebro,bo mi się wydawało,że lepiej w nim
Chodzi mi o to co się mniej odcina - no co jest mniej widoczne. U mnie np. złoto się wtapia i jestem ciepła. Cera jest brzoskwiniowa, piegi brązowawe - też ciepłe Oczy mam wielokolorowe może wklej jakieś zdjęcie. zawsze to trochę łatwiej.

Poza tym można być typem mieszanym - jest w końcu typ zima południowa
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 08:04   #1546
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
czy któraś z Was miała w rękach kosmetyki Max Factor: Panstik i Creme Puff? jak z jasnością?
Miałam Pan Sticka, odcień najjaśniejszy (bodajże 12). Nie jest bardzo jasny, ale i tak jeden z jaśniejszych na rynku Jest różowy i wydaje mi się, że ciemnieje po jakimś czasie. Ja stosowałam go pod oczy i na niespodzianki. Na całą twarz nie polecam, bo tworzy maskę.
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 08:15   #1547
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
To ja już nie wiem,co ja jestem((
Zawsze nosiłam srebro,bo mi się wydawało,że lepiej w nim wyglądam.Włosy.. śreedni blond ani jakieś szare ani rude,takie ja wiem...?Z beżowym połyskiem(latem mam pasemka w kolorze takim beżowozłotym raczej a nie żółtozłotym),oczy niebieskie,w słońcu intensywnie niebiekie,oprawa średnia,delikatna,rzęsy bez pomalowania niewidoczne,usta jasne,taki odcień jak lody malinowe/truskawkowe,opalenizna przychodzi mi powoli choć bez poparzeń mimo jasnej skóry i odcina się od ciała na złotobrązowo,pieprzyki tez mi się wydaje,że są złotobrązowe(ale też nigdy nie widziałam u nikogo szarawych pieprzyków).
W pastelach lata wyglądam okropnie-i to opinia nie tylko moja,strasznie niewyraźnie,no ale zimą na pewno nie jestem,nie mam aż tak ciemnych włosów.Choć przyznaję,że zimą włosy mam ciemnoblond i wtedy kontrast pomiędzy cerą a włosami jest spory.Żeby nie było,że to offtop,bo ja po prostu nie wiem,jakimi kolorami podkreślać tę cerę,żeby wyglądała świeżo i promiennie a nie jak duch palacza:P
A i jak używam zimą różowego różu,nawet jasnego,to wyglądam jak matrioszka,bo na zimnie zawsze wychodzą mi właśnie takie różowe rumieńce.
I lepiej mi w brązie niż w indygo,w którym jest mi tak samo źle jak w oczoje.bnym pomarańczu.
z Twojego opisu wynikałoby, że jesteś wiosną, to mit, że wiosny to tylko opalone blondynki. Ja mam naturalnie nie ciemny blond a takie tam brązowawe( przy odroście zdawało się, że to popiel ale są złotawe!) i bardzo chciałam uwierzyć, że jestem zimą niestety różowy podkład i czerń nie dodały mi uroku, w pastelach też wyglądałam jakbym była 5 minut od śmierci.
Teraz noszę gorące czerwienie, zielony, turkusowy i czuję się dobrze,
i dobrze wygląd w tych kolorach, choć marzy mi się ametyst, czerń, chłodna czerwień
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 09:34   #1548
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez ksiaze-gigi Pokaż wiadomość
Podobno typ neutralny,ciepły,czy chłodny rozpoznaje się po żyłkach na wewnętrznej stronie nadgarstka(kolor oceniany w świetle dziennym).Jak są niebieskie-to jest się typem chłodnym,jak zielone to ciepłym.Ja mam na prawej ręce 2 niebieskie i 2 zielone żyłki a na lewej same zielone,więc to jednoznacznie wskazuje typ mieszany.Te typy pór roku czasem wydają mi się niezbyt precyzyjne-przecież są dziewczyny o porcelanowej cerze,która ma chłodny odcień,niebieski ton i mają rude włosy,ale w takim chłodnym kolorze właśnie-bardziej czerwonokasztanowym niż rudym.
A co do nierównej opalenizny i białych śladów np.po staniku,czy jaśniejszych nóg i ciemniejszych rąk-to to właśnie dla mnie jest fajne-widać,że to np.opalenizna z gór czy spacerów a nie ze smażenia się jak kurczak na rożnie
ja mam niebieskie żyły - więc jestem chłodna?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 09:43   #1549
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
czy któraś z Was miała w rękach kosmetyki Max Factor: Panstik i Creme Puff? jak z jasnością?
Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Miałam Pan Sticka, odcień najjaśniejszy (bodajże 12). Nie jest bardzo jasny, ale i tak jeden z jaśniejszych na rynku Jest różowy i wydaje mi się, że ciemnieje po jakimś czasie. Ja stosowałam go pod oczy i na niespodzianki. Na całą twarz nie polecam, bo tworzy maskę.
Też miałam 12 Panstika, to był mój pierwszy udany podkład jedynie kolor mniej udany, bo wciąż za ciemny On jest fajny dla cer suchych,bo do mieszanych nieszczególny, jest tłusty sam w sobie, mocno kryje, można z nim przesadzić. Godny polecenia zwłaszcza na zimę.

Creme Puff transparentny jest wręcz ceglano- pomarańczowy, coś strasznego!

Poluję na najjaśniejszy odcień Creme Puff i Panstika na allegro, w Stanach są odcienie dla bladolicych,szkoda ,że nawet online w Polsce trudno je wyhaczyć
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 09:56   #1550
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Coś Wam pokaże

http://piczon.pl/pierwszy-piczon-fanowski/

a co do typów urody, jeśli macie w domu biżuterię srebrną i złotą - to stańcie przed lustrem w świetle dziennym i sprawdźcie, która się lepiej wtapia? Srebrna czy złota? Jeśli srebrna to typ chłodny jeśli złota to ciepły.
Albo przyłożyć do twarzy granatowy kolor i pomarańczowy
jak już określicie czy zimna czy ciepła to zostają już tylko dwa typy

zimne - lato i zima
ciepłe - wiosna i jesień

czyli będzie już łatwiej
hmm no to ja mam nawet problem z określeniem czy zimna czy ciepła zarówno w złocie jak i w srebrze wyglądam dobrze granat mi pasuje - lecz to jeden z niewielu odcieni niebieskiego w którym wyglądam dobrze; w pomarańczowym wyglądam ohydnie - ale w ciepłym brązie już w porządku
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-08-15 o 09:58
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:27   #1551
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Lato, lato, co Wy na to?

Aparat przekłamuje nieco kolory- w rzeczywistości jestem bardziej różowa i jaśniejsza

Aaaa, jeszcze jedno, czy któraś z Was robiła kiedyś własny podkład mineralny? Doszłam do wniosku, że jeśli nie mogę kupić idealnie jasnego podkładu, to może go sobie ukręce sama
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:33   #1552
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
quench- powiedz, jaką masz oprawę oczu i wszystko będzie jasne- jeśli popielatą, jasną- jestes latem, jesli Twoje brwi są ciemne latem nie jestes na pewno
jeśli to jest to kryterium, które ma rozwiać wątpliwości, jestem zimą (sorry za wtrącenie)
zdecydowanie złoto do mnie nie pasuje, czy to w biżuterii, makijażu czy czymkolwiek innym
a z kolorów... najlepiej się czuje w szarym i czarnym, właściwie wszystkich odcieniach niebieskiego, od ciepłych cyjanów i turkusów po najzimniejsze indygo i ultramarynę uwielbiam fiolety, nie cierpię siebie w żółtym czy pomarańczowym; co do pasteli... zależy od odcienia, bo pastelowy brudny róż czy błękit u mnie działają dużo lepiej niż np zielony. beże i brązy odpadają.

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Aaaa, jeszcze jedno, czy któraś z Was robiła kiedyś własny podkład mineralny? Doszłam do wniosku, że jeśli nie mogę kupić idealnie jasnego podkładu, to może go sobie ukręce sama
http://allegro.pl/item1178989981_ser...zowy_5_ml.html tu możesz kupić np. dwutlenek tytanu, którym rozjaśnisz podkład mineralny czy puder sypki
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-15 o 10:37
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:40   #1553
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Lato, lato, co Wy na to?

Aparat przekłamuje nieco kolory- w rzeczywistości jestem bardziej różowa i jaśniejsza

Aaaa, jeszcze jedno, czy któraś z Was robiła kiedyś własny podkład mineralny? Doszłam do wniosku, że jeśli nie mogę kupić idealnie jasnego podkładu, to może go sobie ukręce sama
Zajrzyj do sklepu www.kolorowka.com oraz do wątku o tym sklepie na forum mineralnym
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:41   #1554
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

nie tylko zima ma ciemną oprawę oczu, bywają tez wiosny z bardzo mocną oprawą, a pewnie i niektóre jesienie. Faktem jest za to ze lato nigdy nie będzie miało wyraznej i ciemnej oprawy, a zima to bardzo wyrazny i charakterystyczny typ, z ciemnobrązowymi/czarnymi włosami, w niektórych przypadkach sredni brąz (tylko jesli oprawa oczu jest bardzo wyrazna). No i zimie pasują wszelkie, ostre, nasycone barwy. (a, no i to nie jest tak, ze brwi o wszystkim decydują, po prostu pomyslałam, ze moze guench nie wzięła pod uwagę koloru brwi. No i istnieją tez wiosny z jasną oprawą, ale lata z ciemną raczej nie, o )

quench, wg mnie jestes klasycznym, pięknym latem (masz piękny kolor tęczówki, taki mętny, półprzezroczysty )

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-08-15 o 10:46
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 10:54   #1555
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

to teraz dopiero mam namieszane jeżeli zimne są tylko lato i zima, a ja łączę cechy obu tych typów, i w sumie mogłabym być wiosną, z tym że wiosna jest ciepła a ja jestem ewidentnie chłodnym typem... już mam temat do przemyśleń na tych mniej ciekawych lekcjach w szkole

quench masz niesamowite tęczówki! jak z takiego mlecznego szkła!
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:13   #1556
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Quench, masz bombową cerę i te oczy!
Kurka wodna, jak tak na Was patrzę, to dochodzę do wniosku, że ja już w ogóle nie jestem blada
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 12:43   #1557
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
hmm no to ja mam nawet problem z określeniem czy zimna czy ciepła zarówno w złocie jak i w srebrze wyglądam dobrze granat mi pasuje - lecz to jeden z niewielu odcieni niebieskiego w którym wyglądam dobrze; w pomarańczowym wyglądam ohydnie - ale w ciepłym brązie już w porządku
no ale ja nie proszę o zastanowienie co lepiej wygląda - tylko co się WTAPIA w skórę - jak podkład.

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Lato, lato, co Wy na to?
Aaaa, jeszcze jedno, czy któraś z Was robiła kiedyś własny podkład mineralny? Doszłam do wniosku, że jeśli nie mogę kupić idealnie jasnego podkładu, to może go sobie ukręce sama
Moim zdaniem lato.
zajrzyj tu www.kolorowka.com

tu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371151

i tu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=315332

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jeśli to jest to kryterium, które ma rozwiać wątpliwości, jestem zimą (sorry za wtrącenie)
zdecydowanie złoto do mnie nie pasuje, czy to w biżuterii, makijażu czy czymkolwiek innym
a z kolorów... najlepiej się czuje w szarym i czarnym, właściwie wszystkich odcieniach niebieskiego, od ciepłych cyjanów i turkusów po najzimniejsze indygo i ultramarynę uwielbiam fiolety, nie cierpię siebie w żółtym czy pomarańczowym; co do pasteli... zależy od odcienia, bo pastelowy brudny róż czy błękit u mnie działają dużo lepiej niż np zielony. beże i brązy odpadają.
to faktycznie wyglądasz na zimny typ.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 13:51   #1558
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Ja zawsze myślałam, że mam ciepły odcień skóry i jestem jesienią- Brązowe włosy (w słońcu jaśniejsze, złote) skóra szybko opalająca się, czarne brwi i brązowo-zielono-dziwne-szare oczy.
Ale zaczęłam używać filtrów- nie wybielałam się, tylko używałam filtrów. Moja skóra była jasna, zimą biała i to mi się bardzo podobało. I dalej podoba Włosy farbuję henną i mam teraz rude. Nie pomarańczowe, tylko taki rudy kasztan. Brwi robię brązową henną. Żyły mam niebieskie. Lepiej wtapia się złoto niż srebro :O

Więc czym jestem?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 14:10   #1559
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Lemirka, "wtapiają" się tak samo...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 14:31   #1560
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? V

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślałam, że mam ciepły odcień skóry i jestem jesienią- Brązowe włosy (w słońcu jaśniejsze, złote) skóra szybko opalająca się, czarne brwi i brązowo-zielono-dziwne-szare oczy.
Ale zaczęłam używać filtrów- nie wybielałam się, tylko używałam filtrów. Moja skóra była jasna, zimą biała i to mi się bardzo podobało. I dalej podoba Włosy farbuję henną i mam teraz rude. Nie pomarańczowe, tylko taki rudy kasztan. Brwi robię brązową henną. Żyły mam niebieskie. Lepiej wtapia się złoto niż srebro :O

Więc czym jestem?
wiesz co - mi też najbliżej do Jesieni, teraz nawet przeglądałam fotki w necie z tym typem kolorystycznym i wszystko pasuje z wyjątkiem ciepłego odcienia skóry
ale może nie jestem taką polską złotą jesienią pełną słońca tylko tą mglistą, chłodną, listopadową?:
EDIT: - mój album:
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10818
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2010-08-15 o 14:40
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.