A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 19:21   #1
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789

A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)


Wczoraj, kiedy radośnie powróciłam z księgarni i otworzyłam moją witrynkę, oniemiałam. Mebel, który jeszcze nie tak dawno był stosunkowo pusty, dziś mieści pólki uginające się pod ciężarem książek. Wieczorem usiadłam i na spokojnie przeanalizowałam moje zakupy tylko z ostatnich trzech miesięcy. I padłam Wzbogaciłam się bowiem o kilkdziesiąt nowych książek! Najlepsze, że sama nie wiem 'kiedy' to wszystko się stało. Chronologię pozwoliły mi ustalić... paragony z kas fiskalnych

Oto pozycje, które zawitały do mnie w ostatnich miesiącach:

- U. Eco 'Tajemniczy płomień królowej Loany'
- U. Eco 'Zapiski na pudełki od zapałek'
- U. Eco 'Drugie zapiski na pudełku od zapałek'
- R. Monaldi & F. Sorti 'Imprimatur'
- R. Monaldi & F. Sorti 'Secretum'
- Gościnny i Sempe 'Nowe przygody Mikołajka'
- E. Kostova 'Historyk'
- M. Faber 'Szkarłatny płatek i biały'
- M. Faber 'Pod skórą'
- W. Godzic '30 najważniejszych programów TV w Polsce'
- P. Levinson 'Miękkie ostrze'
- J. Ortega y Gasset ' Bunt mas'
- E.-E. Schmitt 'Oskar i Pani Róża'
- E.-E. Schmitt 'Moje Ewangelie'
- N. Chomsky ' Hegemonia albo przetrwanie'
- A. Nothomb 'Kwas siarkowy'
- J. Irving 'Zanim Cię znajdę'
- G. Leoni 'Klątwa mozaiki'
- C. Graham 'Zabójstwa w Badgers' Drift'
- W. Ruczinski 'Powrót Wolanda czyli nowa diaboliada'
- H. Mulisch 'Odkrycie nieba'
- G. Musso 'Potem...'
- L. Gaude 'Słońce Scortów'

Właśnie w ten sposób kończą się moje wizyty w księgarni A ja u was nałóg czytelniczy wygląda?
Nie chcę, żeby ten wątek spotkał się z nieprzyjemnym odbiorem - nie ma celu chwalenia się, a jedynie dzielenia informacjami. Dla mnie niezwykle cenną jest wiedza, jakie książki kupujemy dla siebie. Wypożyczyć można każdą, kupuje się - szczególną.
Inna rzecz, że każda z nas ma jakiś nałóg Moim są książki i kosmetyki, i nic na to nie poradzę

A żeby nie być gołosłowną - fotka

Edytowane przez Anahstasia
Czas edycji: 2006-06-04 o 21:04
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 20:36   #2
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Zależy. Kupuję te które będą mi niezbędne do nauki, a to i tak czasami. Niestety ale najzwyczajniej w świecie nie stac mnie obecnie na hulanie po księgarniach i kupowanie tego co chciałabym przeczytać, zmuszona jestem korzystać jedynie z zasobów bibliotecznych A marzy mi sie biblioteczka pełna Pratchetta, Lewisa, LeGuinn i innych mistrzów
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 20:42   #3
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

wczesniej tylko i wylacznie z koniecznosci kupowalam cos na zajecia jakies podreczniki testy , ale z racji tego ze jestm molem ksiazkowym , zamierzam w krotce jak tylko zlapie jakas prace i jak sie dostane na studia kupic ksiazki, ktore uwielbiam i ktore chcialabym miec zawsze
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 20:55   #4
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ostatnio kupuje tylko książki "takie do poczytania" np:E. Kostova 'Historyk' albo 'Niewinny' Coben albo 'Cień wiatru' Zafon
Lubie cztać,ale czasem sie wkurzam jak wydaje sporo kasy na ksiazki, ktore prawdopodobnoe przeczytam tylko 1 raz. Z drugiej strony, gdy jestem w empiku, to nie moge sie oprzeć..
Ehhh takie jest zycie
jami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 20:58   #5
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

A ja kupuję jedną na miesiąc tak przynajmniej. Byłoby wiecej, gdyby nie studencka bieda . Na szczęście moja mama bardzo często kupuje książki - nie musze kupować wszytskiego sama ;-) Ale wogóle mam manie posiadania książki na wlasność, jezeli mi sie podoba. Macie tak też?
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 21:08   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez ollkaa
A ja kupuję jedną na miesiąc tak przynajmniej. Byłoby wiecej, gdyby nie studencka bieda . Na szczęście moja mama bardzo często kupuje książki - nie musze kupować wszytskiego sama ;-) Ale wogóle mam manie posiadania książki na wlasność, jezeli mi sie podoba. Macie tak też?
A i owszem
W ogóle kiedyś w dzieciństwie wymarzyłam sobie wielką, dębowo-wiśniową bibliotekę, z kominkiem, skórzanym fotelem, antycznym biurkiem i mnóstwem wysokich regałów, do których można sięgać tylko przy pomocy drabinki...
Na razie więc konsekwentnie wypełniam półki tej wirtualnej biblioteki
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 23:44   #7
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja kse tracę tylko na podręczniki. Inne książki to zawse brat kupuje i jak przeczyta to moja kolej
__________________
Mrrrrrrrrrrrrrrau!

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 07:02   #8
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

wydaje mi się że większość zdrowych psychicznie ludzi marzy o tym by miec taką bibliotekę, ale przyznam że zaniedbałam to i bardzo, bo w dzisiejszych czasach książki są niezwykle drogie. Kupowałam ich bardzo dużo gdy mieszkałam w Stanach, przywiozłam kilka kartonów pełnych rozmaitych czytadeł, wle w tej chwili uważam że mam tyle potrzeb i tak mało czasu na czytanie, że książki zeszły na dalszy plan.
Myślę że jak skończe studia będzie inaczej...nie będę miała takiego wstrętu do czytania jak mam teraz
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 07:19   #9
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez ollkaa
A ja kupuję jedną na miesiąc tak przynajmniej. Byłoby wiecej, gdyby nie studencka bieda . Na szczęście moja mama bardzo często kupuje książki - nie musze kupować wszytskiego sama ;-) Ale wogóle mam manie posiadania książki na wlasność, jezeli mi sie podoba. Macie tak też?
Oczywiście, że mamy . Nawet jeśli zdarzało mi się mieć coś z biblioteki i przeczytać, to i tak potrafię kupić tę książkę na własność (bo moim zdaniem może się jeszcze przydać ). Głównie kupuję książki związane z moimi pedago- i psychologicznymi zainteresowaniami, ale beletrystyka też gości na mojej półce .

Anahstasia blado wypadam na Twoim tle , od początku roku przybyło mi na własność tylko 6 książek. Rachunek jest prosty: 1 książka / m-c (średnio oczywiście). Ale w miarę regularnie poszerzam zbiory.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 08:34   #10
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Oh, to jest chyba moja największa życiowa trauma Po prostu kocham kupować książki, a niestety studenckie fundusze bardzo mnie ograniczają...Ale kiedyś sobie to na pewno odbiję
Fajny wątek Anahstasia
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 08:39   #11
bonec
Rozeznanie
 
Avatar bonec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 635
GG do bonec
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

jako obecna maturzystka/przyszla studentka po prostu nie mam funduszy. no... chyba, ze podreczniki i tego typu. ksiazki zwykle wygrywam w konkursach aktorskich a poza tym zostaje mi biblioteka - wynalazek bogow
__________________
Mój blog o modzie. Fashion as my lifestyle.
http://nowohucianka.blox.pl/html



Powiększ sobie biust

Bransoletki hand-made

Do czytania - nowości z 23.09

Kosmetyki i wishlista

brak komputera przez najbliższe dni
bonec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 09:39   #12
olunias
Raczkowanie
 
Avatar olunias
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 393
GG do olunias
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

no na tym wątku nie mogło mnie zabraknąć!!Uwielbiam, poprostu uwielbiam kupować książki.To moja pasja i miłość bezgraniczna. Kupuje po kilka książek w miesiącu i tez zastanawiam się kiedy ja je niedługo będę chowała bo półek juz brakuje. Uwielbiam stać w księgarni i wybierać, przebierać, szukać okazji, wąchać i sprawdzac kartki.Zawsze najwspanialszym dla mnie prezentem jest książka. To moje drugie życie i nie mogłabym z niego zrezygnować.
A swoją drogą zgadzam się z załozycielką wątku że te książki które kupujemy w pewnym sensie o nas świadczą. Bo ja na przykład zawsze jak wchodzę do czyjegos domu to pierwsze kroki kieruję do półke z książkami, bo po tym można dowiedzieć się wielu rzeczy o ich właścicielu.
__________________
lepiej spłonąć niz wyblaknąć..
olunias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 19:37   #13
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja również, jak do kogoś przychodzę to pierwsze co robię, to oglądam księgozbiur. Czasem jak mnie coś zainteresuje to wyciągam książkę z półki i czytam opis zamieszczony z tyłu okładki (robię to bezwiednie)

Mnie także się marzy taki pokój-biblioteka Z kominkiem, fotelami, kanapką pod oknem i dużym stołem pośrodku, a na nim wazon ze słonecznikami

Co do kupowania książek, to zdecydowanie wydaję za dużo pieniędzy. Nawet wolę nie liczyć A same ksiażki to chowam po szafach, bo mam oficjalny zakaz od mamy kupowania książek
haima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 20:54   #14
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Nie potrafię powiedzieć, ile kupiłam w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale zawsze kupowałam i kupuję sporo. Z tym że dla mnie domowa biblioteka to przede wszystkim warsztat pracy (jestem pracownikiem naukowym) i kupuję przede wszystkim książki z mojej dziedziny oraz z dziedzin pokrewnych. Beletrystyki mam stosunkowo mało, chyba więcej jest poezji. Za to sporo wspomnień, biografii, pamiętników - lubię to czytać, a i do pracy mi się często przydaje. Książki stoją w dwóch rzędach. Gdy liczyłam ostatnim razem, było ich około tysiąca. Postanowiłam więcej nie liczyć.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 05:35   #15
shonya
Raczkowanie
 
Avatar shonya
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 374
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

ja gdybym sama na siebie zarabiała [narazie jestem na urzymaniu rodziców ] to wydawałabym chyba całą kasę na książki a tak nie mam za co ich kupić
shonya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 06:05   #16
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja, choć kocham czytać, wydaje na ksiazki niewiele - wolę je wypozyczać z bibliotek. Nie lubie czytać dwa razy tej samej książki,wiec nawet jesli kupie,to i tak do nich nie wracam. Wolę wydać moje ciężko uzbierane pieniądze na coś, czego będę używać długo - ale lubię dostawać książki
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 08:41   #17
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Literartura to moja namiętność
Ale moje książkowe zakupy są zawsze dobrze przemyślane.
Kupuję to, co lubię, czyli głównie klasykę. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy najdzie mnie ochota, żeby po raz kolejny sięgnąć po opowiadania Turgieniewa czy Wielkie Nadzieje Dickensa.

Pasjami kupowałabym wszelkiego rodzaju albumy, leksykony, antologie, ale są to zazwyczaj pozycje bardzo drogie, więc muszę się ograniczać.

Ale zdecydowanie i bez zmrużenia oka mogę zrezygnować z zakupu nowej bluzki czy pomadki na rzecz książki
W tym roku kupiłam tylko 7, ale za to naprawdę wartościowych książek.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 09:36   #18
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Książki kupuję regularnie, ale tego typu zakupy są bardzo przemyślane i zwykle oszczędne w ilości. Jest to produkt zbyt drogi, bym mogła sobie pozwolić na kupowanie literackiego badziewia.

Zwykle jest to jedna lub dwie książki na miesiąc.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 10:26   #19
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

u ja to tak co dwa miesiace kolo 500 zl niestety nie sa to kasiazki do poczytania/relaksu tylko potrzene do pracy mojemu Tz czasem wpadnie mi cos ciekawego to wtedy zakupuje, najczesciej to z bibloteki korzystam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 10:56   #20
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja na książki wydaje mnóstwo pieniędzy Ostatnia książka jaką kupiłam kosztowała ponad 100 zł Nie mogę się oprzeć, niestety
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 15:02   #21
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dziewczyny, cieszę się, że wątek spotkał się z takim odzewem z Waszej strony Aż cieplej robi się na duszy wiedząc, że w tym zinformatyzowanym świecie są jeszcze inni bibliofile

Cytat:
Napisane przez jami
Ostatnio kupuje tylko książki "takie do poczytania" np:E. Kostova 'Historyk' albo 'Niewinny' Coben albo 'Cień wiatru' Zafon
I jak Ci się podobał 'Cień wiatru'? Słyszałam o nim wiele dobrego, ale póki co jakoś odlekam ewentualny zakup
Co nie znaczy, że pokajałam się i odłożyłam jakiekolwiek księgarskie zakupy :P Dziś całkowicie przypadkowo wstąpiłam do małej księgarenki i znalazłam tam książkę, na którą polowałam od roku - 'Badenheim 1939' A. Appelfelda. A na dodatek poszukiwane również 'Trzecie zapiski na pudełku...' Eco. A, że już zdecydowałam się na dwie pozycje, co mi szkodzi wziąść trzecią? I w koszyku wylądowało 'Z zimną krwią' Capote. Chęć na tę ostatnią książkę naszła mnie po obejrzeniu filmowej biografii Trumana

W wątku położyłam nacisk ze swojej strony na beletrystykę, gdyż jest ona dla mnie bardzo ważna. Niesamowitą radość sprawia mi posiadanie pozycji, które w jakiś sposób wpłynęły na mnie, bądź mnie zaintrygowały. A sytuacja, kiedy w każdej chwili mogę sięgnąć po wybraną książkę i przeczytać ukochany fragment, bądź odnaleźć dokończenie przypominającego się w koło cytatu, jest niezwykle komfortowa.
Na książki związane ze studiami i pracą również wydaję majątek. Praktycznie całe stypendium naukowe. Tylko ze względu na zakres ich tematyki, który tak pasjonujący jak literatura piękna nie jest, stwierdziłam, że nie warto o nich pisać Beletrystykę kupuję z pensji.

Nie chcę tworzyć odrębnego wątku, ale chciałabym się dowiedzieć też JAKIE tytuły kupiłyście ostatnio? Może dzięki Wam natrafię na literackie perełki?

Pozdrawiam ciepło!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 15:28   #22
agabe81
Rozeznanie
 
Avatar agabe81
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 990
GG do agabe81 Send a message via Skype™ to agabe81
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Uwielbiam czytać książki Do czytania namówiła mnie ciocia i chwała Jej za to Na książki wiele nie wydaję, ponieważ pożyczam od znajmych. Kiedyś należałam do klubu Świata Książki i częściej kupowałam. Bardzo chciałabym mieć wszystkie książki Alexa Kavy i Harlana Cobena, bo bradzo je lubię i czytam jednym tchem
agabe81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 15:54   #23
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia
Nie chcę tworzyć odrębnego wątku, ale chciałabym się dowiedzieć też JAKIE tytuły kupiłyście ostatnio? Może dzięki Wam natrafię na literackie perełki?

Pozdrawiam ciepło!
Ja w maju kupiłam sobie książkę, którą miałm już od dawna upatrzoną:
"T. Mann - Życie jako dzieło sztuki" Hermana Kurzke.
Cudowna, bogata, rzetelna biografia mojego ulubionego pisarza.
A poza tym, w antykwariacie, teksty Boya Żeleńskiego "Reflektorem w mrok".


Również pozdrawiam
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 16:16   #24
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Niestety mój budżet nie pozwala na to bym kupowała książki
Jak już kupuje to sa to niezbędne podręczniki do szkoły-tylko
Bardzo lubię czytać,teraz mam manię(któa trwa już trochę) i zagłębiam się w literaturę traktującą o psychologii,bądź czytam, podręczniki,poradniki na ten temat i podobne
Zostało mi więc wypożyczanie książek z biblioteki-co też robię

Obiecuję sobie,że gdy będe mogła sobie pozwolić na szaleństwa ksiązkowe,to napewno tak zrobię
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 16:42   #25
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez windykatorka
Niestety mój budżet nie pozwala na to bym kupowała książki
Jak już kupuje to sa to niezbędne podręczniki do szkoły-tylko
Bardzo lubię czytać,teraz mam manię(któa trwa już trochę) i zagłębiam się w literaturę traktującą o psychologii,bądź czytam, podręczniki,poradniki na ten temat i podobne
Zostało mi więc wypożyczanie książek z biblioteki-co też robię

Obiecuję sobie,że gdy będe mogła sobie pozwolić na szaleństwa ksiązkowe,to napewno tak zrobię

OT: Windy, czy na fali protestów, Twój avatar też strajkuje?
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 17:40   #26
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Jedna z najtrudniejszych dla mnie rzeczy: wchodzę do księgarni i wiem, że mogę kupić tylko jedną książkę. Zazwyczaj spędzam tam mnóstwo czasu zanim się na coś zdecyduję.
Czasem nie kończy się na jednej i mój budżet nieco kuleje... Ale co tam
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 18:24   #27
olunias
Raczkowanie
 
Avatar olunias
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 393
GG do olunias
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia
Dziewczyny, cieszę się, że wątek spotkał się z takim odzewem z Waszej strony Aż cieplej robi się na duszy wiedząc, że w tym zinformatyzowanym świecie są jeszcze inni bibliofile



I jak Ci się podobał 'Cień wiatru'? Słyszałam o nim wiele dobrego, ale póki co jakoś odlekam ewentualny zakup
Co nie znaczy, że pokajałam się i odłożyłam jakiekolwiek księgarskie zakupy :P Dziś całkowicie przypadkowo wstąpiłam do małej księgarenki i znalazłam tam książkę, na którą polowałam od roku - 'Badenheim 1939' A. Appelfelda. A na dodatek poszukiwane również 'Trzecie zapiski na pudełku...' Eco. A, że już zdecydowałam się na dwie pozycje, co mi szkodzi wziąść trzecią? I w koszyku wylądowało 'Z zimną krwią' Capote. Chęć na tę ostatnią książkę naszła mnie po obejrzeniu filmowej biografii Trumana

W wątku położyłam nacisk ze swojej strony na beletrystykę, gdyż jest ona dla mnie bardzo ważna. Niesamowitą radość sprawia mi posiadanie pozycji, które w jakiś sposób wpłynęły na mnie, bądź mnie zaintrygowały. A sytuacja, kiedy w każdej chwili mogę sięgnąć po wybraną książkę i przeczytać ukochany fragment, bądź odnaleźć dokończenie przypominającego się w koło cytatu, jest niezwykle komfortowa.
Na książki związane ze studiami i pracą również wydaję majątek. Praktycznie całe stypendium naukowe. Tylko ze względu na zakres ich tematyki, który tak pasjonujący jak literatura piękna nie jest, stwierdziłam, że nie warto o nich pisać Beletrystykę kupuję z pensji.

Nie chcę tworzyć odrębnego wątku, ale chciałabym się dowiedzieć też JAKIE tytuły kupiłyście ostatnio? Może dzięki Wam natrafię na literackie perełki?

Pozdrawiam ciepło!
"Trzecie zapiski..."posiadam w swojej kolekcji, bo kupiłam je dawno temu w sklepie z tanią książką. Chętnie odsprzedam za symboliczną kwotę lub oddam w dobre ręce.Jest raz przeczytana i naprawdę w dobrym stanie.

Co do ostatnio kupionych przeze mnie pozycji to podaję kilka:
Isabel Allende- Dom duchów, Córka Fortuny, Portret w sepii, Ewa Luna i Opowieści Ewy Luny
Karel Van Loon- Ojciec i ojciec
Andrew Sean Greer- Wyznania Maksa Tivolego
Penelope Lively- Fotografia
Josephine Hart-Skaza
Carmen Posadas- Małe niegodziwości
Jose Carlos Somoza-Klara i półmrok, Trzynasta dama, Dafne znikająca
Julio LLamazares -Żółty deszcz
Barbara Kosmowska -Niebieski autobus
David Lodge- Kinomani (kupiłam na Allegro bo w księgarniach już jej niestety nigdzie nie ma)
Gabriel Maria Marquez- Rzecz o smutnych mych dziwkach

To jest oczywiście tylko część tego co zakupiłam w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.;-)
__________________
lepiej spłonąć niz wyblaknąć..
olunias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 14:22   #28
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja nic nie kupuje, wypozyczam z biblioteki, albo od znajomych molow ksiazkowych Jakos trudno mi jest wydac kase na ksiazke, ktora przeczytam raz (no moze 2 jak mnie zachwyci) i bedzie lezec na polce, zwlaszcza, ze nie zarabiam...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:33   #29
Feetlover
Raczkowanie
 
Avatar Feetlover
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 156
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Rocznie kupuję książki za ok.300zł, za mniej więcej drugie tyle dostaję. Tak więc co roku przybywa średnio 40 pozycji
__________________
"Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić, nim w górze tam, skowronek zacznie tryl, jak dobrze wcześnie wstać, dla tych chwil..."
Feetlover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:47   #30
olka1321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 63
Post Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja bardzo lubie czytac ksiązki .Moje ulubine to kryminaly,ale z kazdego gatunku umiem cos wybrac dla siebie....Ja wydaje duzzo na ksiazki...sak już wybiorę się do księgarni to koniec nie wyciagniecie mnie tak szybko.Za jednym takim wyjesciem potrafie kupic z 3/4 ksiązki.
A tak na marginesie polecam Wam parę ksiązek:
Zygmunt Zeydler Zborowski-"Czerny mercedes"(kryminal)
Paulo Coelho-"Alchemik"(literatura piekna)!!
Dan Brown-"kod Leonarda da Vinci"
Jorge Bucay-"Pozwól,ze opiem Ci bajki ktore nauczyly mnie jak zyc..."
Joanna Chmielewska-"Depozyt"
Narazie tyle jak ktos bedzie zaintereowany to da znac....
__________________
www.optymistka-to-ja.blog.onet.pl

"Umysł jest swoim własnym panem
i sam potrafi niebem uczynić piekło
i piekłem niebo"
olka1321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.