Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 20:16   #1
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769

Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji


Zbliża się lato i coraz częściej zastanawiamy się nad ochroną naszych loków i fal przed promieniami słońca oraz słoną i chlorowaną wodą. Potencjalne zagrożenia to choćby wysuszenie włosów, zniszczenie końcówek, łamliwość czy utrata koloru (nad którym wiele z nas trudziło się, dobierając odpowiednie produkty).
Można zastosować metodę typu szklanka wody zamiast, czyli odpuścić sobie plażowanie i kąpiele basenowo-morskie i po prostu założyć kapelusz, zawinąć turban, pozbyć się zbędnego owłosienia Jednak piękne loki na plaży lub w mieście przez całą upalną porę roku (co niektórym grozi ) to marzenie wielu z nas. By je spełnić otwieram wątek o sposobach ochrony włosów przed negatywnymi skutkami letniego odpoczywania dla włosów.

Wpisujcie, proszę, propozycje kosmetyków gotowych oraz własnoręcznie przygotowywanych, które mogłyby pomóc w zachowaniu włosów w doskonałym stanie przez całe lato.

Chętnych zdobycia dodatkowej wiedzy na temat ochrony przed szkodliwymi promieniami odsyłam do artykułu Syrenki.
Streszczenie dostępne również w FAQ.

Wstępna lista produktów gotowych, w których obecne są filtry, dostępna jest w blogu Syrenki.

Informacje o ochronie włosów na basenie: polecamy artykuł Navy.

Zachęcamy do lektury i dyskusji!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-06-21 o 12:18
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:06   #2
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Moim KWC kosmetycznym i podobno chroniącym włosy przed promieniowaniem jest Jantar.
Ochrony nie testowałam, będę wiedzieć po lecie
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:50   #3
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Używam aktualnie:
* Profi, maska czekoladowa, stara wersja w brązowym, nie srebrnym opakowaniu; wygląda i pachnie jak czekolada, brudzi wszystko czego się tknie
Nowa wersja ma wg mnie gorszy skład, np. kakaowiec i filtr w starej wersji występuje przed zapachem; nowa wersja jest natomiast bardziej przyjazna CG, zawiera silikon cykliczny, który odparuje, poprzednia maska miała dimethicone.
* balsamu do mycia Mrs Potters ginko biloba

Jak i czy działają aktualnie trudno powiedzieć, za wcześnie na wnioski.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:09   #4
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Ja za to kupilam ostatnio odżywkę Rossman,Accent do włosów blond
Skład:
aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dicocoylethyl hydroxyethymonium methosulfate, dimethicone, isopropyl palmitate, parfum, propylene glycol, panthenol,tocopheryl acetate, quaternium-80, methylparaben, benzophenone-4, propylparaben, bisabolol, ethoxydiglycol, helianthus annuus flower extract, sorbitol, chamomilla recutita flower extract, glucose, phenoxyethanol, lactic acid, sodium benzoate, potassium sorbate, ethylhexylgycerin, caramel, basic brown 16, basic brown 17, basic yellow 57

Uff. Za jakieś błędy z góry przepraszam, ale starałam się nic nie przekręcić

Pierwsze wrażenie: gęsta, trzeba uważać z jej ilością, bo mam wrażenie, że trochę obciążyła mi włosy.

Eloe, szkoda, że już nie można dostać tego Jantara w butelce
Testowała któraś może yunga z filtrem UV?
Teraz gdy wychodzę na słońce staram się spiąć włosy i schować pod czapką, ale fajnie byłoby poznać inne metody. Postanowiłam przetestować Biowaxa z UV we Włoszech, dam znać jak sie będzie spisywał.

__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/

Edytowane przez solaola
Czas edycji: 2010-06-17 o 11:13
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:25   #5
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Ja za to kupilam ostatnio odżywkę Rossman,Accent do włosów blond
Skład:
aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dicocoylethyl hydroxyethymonium methosulfate, dimethicone, isopropyl palmitate, parfum, propylene glycol, panthenol,tocopheryl acetate, quaternium-80, methylparaben, benzophenone-4 (filtr), propylparaben, bisabolol, ethoxydiglycol, helianthus annuus flower extract, sorbitol, chamomilla recutita flower extract, glucose, phenoxyethanol, lactic acid, sodium benzoate, potassium sorbate, ethylhexylgycerin, caramel, basic brown 16, basic brown 17, basic yellow 57

Uff. Za jakieś błędy z góry przepraszam, ale starałam się nic nie przekręcić

Pierwsze wrażenie: gęsta, trzeba uważać z jej ilością, bo mam wrażenie, że trochę obciążyła mi włosy.

Eloe, szkoda, że już nie można dostać tego Jantara w butelce
Testowała któraś może yunga z filtrem UV?
Teraz gdy wychodzę na słońce staram się spiąć włosy i schować pod czapką, ale fajnie byłoby poznać inne metody. Postanowiłam przetestować Biowaxa z UV we Włoszech, dam znać jak sie będzie spisywał.

Jantar jest nada dostępny w dozie (nie wkleję linka bo wizaż go utnie)
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:24   #6
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Powiem Wam, że ja ostatnio, ku mojemu zdziwieniu, widziałam Jantara w butelce w Rossmanie!!! Co jest dziwne, ale stał na półce. Z tym, że ja go nigdy nie używałam, mam też za dużo innych dóbr w domu, więc nie kupiłam.
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 16:07   #7
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

http://www.*******/apteka/p17212-Sun...loneczny_150ml

mgiełka do włosów sebordin z filtrami UV

jantar mgiełka również z filtrami
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...iltrami-UV.htm

obie mają alkohol.... ale też jako jedne z nielicznych oprócz filtru posiadają także inne cenne składniki regenerujące, poza tym rozważam możliwość przestawienia się na silikoy, bo przy codziennych kąpielach w morzu moje włosy znowu się zbuntuja... a tak przynajmniej będa jakostam chronione
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 16:17   #8
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
http://www.*******/apteka/p17212-Sun...loneczny_150ml

mgiełka do włosów sebordin z filtrami UV

jantar mgiełka również z filtrami
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...iltrami-UV.htm

obie mają alkohol.... ale też jako jedne z nielicznych oprócz filtru posiadają także inne cenne składniki regenerujące, poza tym rozważam możliwość przestawienia się na silikoy, bo przy codziennych kąpielach w morzu moje włosy znowu się zbuntuja... a tak przynajmniej będa jakostam chronione
Zerknij do mojego bloga (link w pierwszym poście), znajdziesz tak więcej produktów z filtrami.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:53   #9
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Wątek uległ rozszerzeniu - nie tylko bowiem ochrona przed UV jest istotna, lecz także przed kąpielami w morzu, jeziorze czy basenie.

Szukając sensu w zakupie gogli na doskonałą pogodę, trafiłam na stronę, gdzie podano informacje o procentowym odbijaniu promieni słonecznych od różnych powierzchni.
Od śniegu słońce odbija się w ok. 85% - kupiłam więc gogle
Od wody słońce odbija się w jakiś 25 - 30 %
Poniżej 20 procent promienie odbijają się od betonu, więc również w mieście nie jesteśmy w pełni bezpieczne.
Od trawy - w jakiś 11%.
Tyle tytułem wstępu.

Wiadomo też, że woda będzie odparowywać z włosów, więc po kąpieli wskazane byłoby ich odcisnięcie. Słoną wodę warto spłukać słodką - nie tylko skóra cierpi od soli.
Podobnie po basenie - spłukanie ciała i włosów w słodkiej wodzie oraz oczyszczenie z chloru przy pomocy kwaśnej płukanki (choćby z octem jabłkowym czy poprzez dodatek soku z cytryny do środka, któym myjemy włosy).

Przede mną lato w mieście, będę więc chronić włosy raczej przed promieniami UV niż wodą.
Na tę chwilę mogę napisać, że stosuję się do zmienionej pielęgnacji, choć pozostaje ona nieco w sprzeczności do zaleceń tego artykułu.
Zasady mojej pielęgnacji letniej:
- mycie włosów co 2 dni (zimą co 3 lub 4),
- mycie z użyciem delikatnego szamponu co 4 mycia (wcześniej raz w miesiąciu),
- 4-myciowy cykl pielęgnacyjny: mycie odżywką+stylizacja; maska + stylizacja; mycie odżywką+stylizacja; mycie szamponem + odżywka d/s + stylizacja
dodam, że stylizacja to zawsze odżywka b/s plus jakiś stylizator
- daję więcej nawilżaczy niż emolientów, co skutkuje ograniczeniem olejowania (olej wyłącznie na końcówki i bardzo rzadko do odżywki).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:18   #10
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

No to może i ja coś skrobnę

Od kilku tygodni przymierzam się do nie tylko zmiany swojej pielęgnacji, ale również kosmetyków z filtrami w składzie.
Jest tego trochę, ale jeśli wykluczy się silikony niezmywalne pod wodą, poszuka się wartościowych składników odżywczych i filtrów dość wysoko w składzie - to jest lipa

Co w związku z tym - zamierzam nabyć:
1. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...rec-324519.htm
2. masło shea nierafinowane na allegro, z którego planuję zdziełać jakiś psikacz, muszę tylko pogłówkować co by się do tego w duet nadawało.

Jeśli chodzi o zmianę pielęgnacji - zmiane kosmetyków, to wędruję na wątek o pielęgnacji, by kontynuować temat
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 20:06   #11
emmi578
Raczkowanie
 
Avatar emmi578
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice lublina
Wiadomości: 360
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość

Eloe, szkoda, że już nie można dostać tego Jantara w butelce
Testowała któraś może yunga z filtrem UV?
Teraz gdy wychodzę na słońce staram się spiąć włosy i schować pod czapką, ale fajnie byłoby poznać inne metody. Postanowiłam przetestować Biowaxa z UV we Włoszech, dam znać jak sie będzie spisywał.

Jeśli chodzi o jantar, to ja kupiłam mój w butelce jakiś miesiąc temu normalnie w aptece(nie w dozie)
__________________
jest dobrze, włoski ciągle rosnął
czekam cierpliwie na loki do pasa - ale poczekam jeszcze kilka lat
Zaczynam ćwiczyć, bo niedługo się w drzwiach nie będę mieścić
emmi578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 17:44   #12
Zelka_93
Raczkowanie
 
Avatar Zelka_93
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 138
GG do Zelka_93
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona UV - produkty, propozycje, rozwiązania

czyli można pomieszać jantar z tlenkiem cynku, przelać do psikacza i używać na plaży ? nie przetłuści to włosów?
__________________
Dbam o moje loczki ! (od 29.01.10 r.)

GUMed 2013->Przyszły lekarz
Zelka_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:55   #13
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Nie ma szans na przetłuszczenie włosów przez Jantar. Może co najwyżej lekko usztywnić.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 20:53   #14
Zelka_93
Raczkowanie
 
Avatar Zelka_93
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 138
GG do Zelka_93
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

aha, no to super
już czeka na mnie zamówiony w aptece, teraz tylko muszę iść odebrać.
a jest sens mieszać z tym tlenkiem ? sam nie wystarczy ?
__________________
Dbam o moje loczki ! (od 29.01.10 r.)

GUMed 2013->Przyszły lekarz
Zelka_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 21:55   #15
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. V

cześć dziewczyny, ja już piszę z wakacji
Wypoczywam nad morzem, więc lęk o włosy podczas kąpieli to masakra, ale staram się je wysoko spiąć, a po wyjściu włosy spłukać. Używam Waxa z UV i odżywki accent rossman do blond(z listy Syrenki-tam jest ta do brązu). Włosy po przyjściu do domu myję babydreamem(porzuciłam jak narazie odżywki),potem nakładam waxa z UV lub garniera z awokado i koniecznie odzywkę z UV, w tym przypadku accent.Potem coś do stylizacji(wróciłam też do ziaji z olejem jojoba-dimethicone w składzie) i jest fajnie. Okazało się, że na miejscu jest też guma z joanny,bardzo fajna, chociaż trzeba uważać, bo wlosy strasznie skleja. Muszę wybrać się na poszukiwanie jakiś odżywek.
włosy sprawują się fajnie, jak narazie nie mam z nimi żadnych problemow, zachowują się jak te moje włosy w Polsce.

Małgosiu, Eloe,msk, kropciu super wlosy!
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 19:44   #16
FilaMila
Raczkowanie
 
Avatar FilaMila
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 80
GG do FilaMila
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Hmm czy mi się wydaje czy na liście Syrenki nie ma maski Wax z cynamonem? Na opakowaniu pisze, że cynamon w naturalny sposób chroni przed promieniowaniem, sama używam teraz tej maski Nadaje się?
__________________

FilaMila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 11:22   #17
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez FilaMila Pokaż wiadomość
Hmm czy mi się wydaje czy na liście Syrenki nie ma maski Wax z cynamonem? Na opakowaniu pisze, że cynamon w naturalny sposób chroni przed promieniowaniem, sama używam teraz tej maski Nadaje się?
Dziękuję za informację
Maskę dopisałam, cynamon faktycznie wymieniany jest jako ten, który ma właściwości słoneczno-ochronne.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 17:45   #18
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Mam pytanie, czy któraś z was stosowała już jako ochrone przed słońcem dla włosów ten olejek do opalania z garniera który znajduje się na liście Syrenki? Jakie wrażenia? nie przetłuszcza on za bardzo włosów?

zastanawiam się tez czy maski waxa itd z filtrami uv do spłukiwania dają jakąkolwiek ochrone? filtr zostaje na włosie?

Edytowane przez insanecurls
Czas edycji: 2010-07-05 o 18:10
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 21:22   #19
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy któraś z was stosowała już jako ochrone przed słońcem dla włosów ten olejek do opalania z garniera który znajduje się na liście Syrenki? Jakie wrażenia? nie przetłuszcza on za bardzo włosów?

zastanawiam się tez czy maski waxa itd z filtrami uv do spłukiwania dają jakąkolwiek ochrone? filtr zostaje na włosie?
W jakim sensie? Używam Waxa z UV tydzień. Jak narazie trudno powiedzieć, jednak mimo wszystko...widzę rozjaśnienie
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 13:59   #20
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy któraś z was stosowała już jako ochrone przed słońcem dla włosów ten olejek do opalania z garniera który znajduje się na liście Syrenki? Jakie wrażenia? nie przetłuszcza on za bardzo włosów?

zastanawiam się tez czy maski waxa itd z filtrami uv do spłukiwania dają jakąkolwiek ochrone? filtr zostaje na włosie?
Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
W jakim sensie? Używam Waxa z UV tydzień. Jak narazie trudno powiedzieć, jednak mimo wszystko...widzę rozjaśnienie
Tu są moje dumania na ten temat
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=417
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:20   #21
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
W jakim sensie? Używam Waxa z UV tydzień. Jak narazie trudno powiedzieć, jednak mimo wszystko...widzę rozjaśnienie
chodzi o to, że jeśli maska ma filtry a spłuczesz ją z włosa to czy jakaś ochrona na nim mimo to pozostanie
insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 14:23   #22
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
chodzi o to, że jeśli maska ma filtry a spłuczesz ją z włosa to czy jakaś ochrona na nim mimo to pozostanie
Wiesz...Ciężko to określić, pewnie będzie to możliwe dopiero pod koniec wakacji

Włosy szaleją...Antenkowo to jest takie, że można by było przez nie całe osiedle obdzielić telewizją
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:37   #23
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

ja używam na mokre włosy psikacz Fekkai marine summer hair zero frizz z filtrem i potem jak przebywam na słońcu wgniatam we włosy krem do modelowania lorys nutri sun gloss
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 20:29   #24
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Dobrym sposobem, jak nie musza być extra włosy jest posmarowanie ich przed wyjściem małą porcją odżywki do spłukiwania, a po powrocie do domu po prostu zmycie odżywki... Mój coroczny patent
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 09:09   #25
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Dziewczyny,a macie gdzieś skład L'oreal Proffesionnal Solar Sublime? Szamponu.
Szukałam w necie,ale straciłam cierpliwość
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:31   #26
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a macie gdzieś skład L'oreal Proffesionnal Solar Sublime? Szamponu.
Szukałam w necie,ale straciłam cierpliwość
Problem w tym, że szampon zmyjesz i z filtra nic Ci nie zostanie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 08:35   #27
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że szampon zmyjesz i z filtra nic Ci nie zostanie.
Ale ja go nie chcę ochronnie stosować. Kiedyś kupiłam i stoi w szafce,a ja nie wiem czy mogę nim spokojnie myć włosy
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:19   #28
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ale ja go nie chcę ochronnie stosować. Kiedyś kupiłam i stoi w szafce,a ja nie wiem czy mogę nim spokojnie myć włosy
Mam sprey z tej serii, sprawdzałam skład nie ma silikonów. Szamponu nie stosowałam, bo ja latami myję włosy odżywką albo jakimś szamponem dziecinnym lub ziołowymZdecydowanie żelu z tej serii nie polecam-rozjaśnia włosy owszem, z tą samą siłą co kruszy
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:05   #29
yoostina
Raczkowanie
 
Avatar yoostina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 144
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Prosze powiedzcie mi dziewczyny czy warto kupic ten olejek z gardenii z Yves Rocher https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-11109-rec-417565.htm. Wiem,ze nie ma filtrow ochronnych,ale nie o to mi chodzi.Chce tylko dobrego olejku,ktory odzywi i nawilzy wlosy,a jak ma przyjemny zapach,to jeszcze dodatkowy plus.
yoostina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:15   #30
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Lato w lokach i falach - ochrona przed negatywnymi skutkami wakacji

Cytat:
Napisane przez yoostina Pokaż wiadomość
Prosze powiedzcie mi dziewczyny czy warto kupic ten olejek z gardenii z Yves Rocher https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-11109-rec-417565.htm. Wiem,ze nie ma filtrow ochronnych,ale nie o to mi chodzi.Chce tylko dobrego olejku,ktory odzywi i nawilzy wlosy,a jak ma przyjemny zapach,to jeszcze dodatkowy plus.
Trudno powiedzieć, bo nie ma podanego składu; nie wiadomo co w nim siedzi prócz moni.
A do czego Ci będzie on potrzebny? Tzn kiedy zamierzasz go stosować i w jakich ilościach?
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.