Meridia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 14:30   #1
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47

Meridia


Dziewczyny czy któraś z Was stosowała Meridię? I czy można jeszcze ją gdzieś dostac?
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 15:12   #2
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Meridia

Z tego co słyszałam, to te tabletki zapisuje lekarz przy wysokim BMI. Samemu chyba nie można ich kupić... Poza tym radziłabym z nimi uważać, bo mają silne działanie tłumiące apetyt.
Jeżeli nie próbowałaś jeszcze żadnych innych metod odchudzania, to proponuję chrom (14zł apteka) który ogranicza trochę apetyt. Do tego zielona herbata pu-erh na przemianę materii i ćwiczenia, sport - bieganie. Chrom brałam w tamtym roku na odchudzanie i nie pamietam już ile schudłam, ale w tym roku nie brałam, tylko biegałam i piłam tą herbate na przemiane materii i bez głodzenia się schudłam 4kg przez miesiąc dla mnie to sukces, bo się nie wysilałam zbytnio. samo zdrowie, biegałam dwa razy w tygodniu jak mi się chciało i proszę
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:46   #3
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Od jakiegoś czasu (ponad miesiąc) staram się liczyć kalorie i nie przekraczać 1700. Zrezygnowałam ze słodyczy, smażenia, ziemniaków, białego pieczywa i można jeszcze wymieniać dziesiątkami. Od dwóch miesięcy ćwiczę trening Ewy Chodakowskiej 4 razy w tygodniu (45 minut), do tego brzuszki. Piję czerwoną herbatę, ok. 3 kubki dziennie i minimum 1 butelkę wody (1,5l) i nie wiem co się dzieje ale efekty są naprawdę mizerne. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, dlatego też pytam o Meridię
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:50   #4
Lil_83
Raczkowanie
 
Avatar Lil_83
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 136
Dot.: Meridia

Szczerze wątpię, czy Meridię gdzieś jeszcze dostaniesz. To niedostępne w Polsce od długiego czasu. Radzę uważać na ogłoszenia w necie, to najprawdopodobniej oszuści.

Edytowane przez Lil_83
Czas edycji: 2012-06-20 o 17:53
Lil_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:48   #5
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Unhappy Pomocy :(

Nie wiem już co robić. Jem zdrowo. Zero słodyczy, białego chleba, makaronu, smażonych rzeczy, slodkich napojów, jak najmniej soli, duzo wody i można jeszcze wymieniać wiele... + 3 kubki czerwonej herbaty dziennie. Od 2 miesięcy trening Ewy Chodakowskiej 4 razy w tygodniu po 45 minut. I praktycznie zero efektów Jestem załamana;( Dziewczyny czy znacie jakieś zamienniki Meridii? Lub chociaż jakieś dobre środki wspomagające odchudzanie, które są skuteczne i przede wszystkim warte swojej ceny? Mój budżet jest bardzo ograniczony dlatego też jeżeli już sięgać po takie środki to chciałam aby to był wydatek, który przyniesie efekt Oczywiście jednocześnie przy diecie i ćwiczeniach.
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 23:44   #6
magdusia2308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Meridia

Witam
Chciałam poinformować Was kobitki żebyście nie dały się naciągnąć( jak ja) na ogłoszenia o meridi!!!!! Jej już nie ma została wycofania z obiegu tak więc wszelkie ogłoszenia o sprzedaży to zwykły kit !!!! Ja z koleżanką straciłyśmy 570 zł, normalnie zrobili nas w balona!!!!!! MERIDI NIGDZIE NIE KUPICIE BO JEST WYCOFANA !!!!!!!!
magdusia2308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 00:00   #7
krul
Raczkowanie
 
Avatar krul
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 276
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Nie wiem już co robić. Jem zdrowo. Zero słodyczy, białego chleba, makaronu, smażonych rzeczy, slodkich napojów, jak najmniej soli, duzo wody i można jeszcze wymieniać wiele... + 3 kubki czerwonej herbaty dziennie. Od 2 miesięcy trening Ewy Chodakowskiej 4 razy w tygodniu po 45 minut. I praktycznie zero efektów Jestem załamana;( Dziewczyny czy znacie jakieś zamienniki Meridii? Lub chociaż jakieś dobre środki wspomagające odchudzanie, które są skuteczne i przede wszystkim warte swojej ceny? Mój budżet jest bardzo ograniczony dlatego też jeżeli już sięgać po takie środki to chciałam aby to był wydatek, który przyniesie efekt Oczywiście jednocześnie przy diecie i ćwiczeniach.
A byłaś u dietetyka?
krul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 10:18   #8
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Pomocy :(

Polecam Ci ćwiczenia fat burning, podobno są rewelacyjne i dają wspaniałe efekty
warto spróbować, tu jest wszystko opisane od A do Z http://www.lifestyle.banzaj.pl/Fat-b...owe-11996.html
a tutaj jeszcze link do wątku na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=104034

Co prawda wypowiedzi nie są z 2012 roku, ale co z tego, skoro efekty były?
polecam Ci jeść tak, aby się nie najadać (ale domyślam się, że pewnie sama na to wpadłaś) mi to wystarczyło, żeby schudnąć.

Jeżeli chodzi o wspomaganie się tabletkami, to polecam Ci zajrzeć tutaj http://mmo.pl/31-fat-burnery
Mój brat stosował te http://mmo.pl/2298-thermo-fat-burner-120kaps.html i rzeczywiście pomagały. Jeżeli masz problemy z sercem albo ze zdrowiem to musisz skonsultować się z lekarzem, bo może się to źle skończyć. Dodam, że nie można przekraczać dawki na opakowaniu, bo to również może być złe w skutkach.

A mogę zapytać ile masz lat, wzrostu i ile ważysz?

+ dodam, że jeżeli byłabyś zainteresowana tymi tabletkami które Ci poleciłam, to nie możesz ich stosować inaczej niż jest tam napisane, bo wtedy to nic nie da.
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)

Edytowane przez kateya
Czas edycji: 2012-06-21 o 10:22
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 13:13   #9
Lil_83
Raczkowanie
 
Avatar Lil_83
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 136
Dot.: Pomocy :(

Ponoć są jakieś zamienniki z tym składnikiem - sibutraminą - ale na pewno żadnego z tego typu środków nie dostaniesz w polskiej aptece. Poszukaj w necie, bo ja nie wiem jak się odpowiednik nazywa.
Ja brałam Adipex i schudłam na ten moment 11 kg. To działa na takiej samej zasadzie jak Meridia, czyli hamuje apetyt. Jak np. ktoś i tak je bo lubi to nic nie da.
Adipex możesz dostać w czeskiej aptece albo w necie, ale uważaj, żeby cię nie oszukano. Zawsze bierz przesyłkę ze sprawdzeniem zawartości jak coś.
Aha i miej świadomość co to za leki, jaki maja skład itp. itd. Jak masz do zrzucenia jakieś 5 kg to nie polecam.
Lil_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:44   #10
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Meridia

Moja mama brała meridię ładnych parę lat wstecz. Tak - schudła, ale tylko dlatego że wydała na nią kupę kasy jak na tamte czasy i możliwości i pilnowała diety Meridia sama w sobie nie hamowała apetytu, po prostu na nią nie działała.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:07   #11
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
Polecam Ci ćwiczenia fat burning, podobno są rewelacyjne i dają wspaniałe efekty
warto spróbować, tu jest wszystko opisane od A do Z http://www.lifestyle.banzaj.pl/Fat-b...owe-11996.html
a tutaj jeszcze link do wątku na wizażu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=104034

Co prawda wypowiedzi nie są z 2012 roku, ale co z tego, skoro efekty były?
polecam Ci jeść tak, aby się nie najadać (ale domyślam się, że pewnie sama na to wpadłaś) mi to wystarczyło, żeby schudnąć.

Jeżeli chodzi o wspomaganie się tabletkami, to polecam Ci zajrzeć tutaj http://mmo.pl/31-fat-burnery
Mój brat stosował te http://mmo.pl/2298-thermo-fat-burner-120kaps.html i rzeczywiście pomagały. Jeżeli masz problemy z sercem albo ze zdrowiem to musisz skonsultować się z lekarzem, bo może się to źle skończyć. Dodam, że nie można przekraczać dawki na opakowaniu, bo to również może być złe w skutkach.

A mogę zapytać ile masz lat, wzrostu i ile ważysz?

+ dodam, że jeżeli byłabyś zainteresowana tymi tabletkami które Ci poleciłam, to nie możesz ich stosować inaczej niż jest tam napisane, bo wtedy to nic nie da.
Mam 20 lat, 159cm wzrostu i ważę ok. 56 kg

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Lil_83 Pokaż wiadomość
Ponoć są jakieś zamienniki z tym składnikiem - sibutraminą - ale na pewno żadnego z tego typu środków nie dostaniesz w polskiej aptece. Poszukaj w necie, bo ja nie wiem jak się odpowiednik nazywa.
Ja brałam Adipex i schudłam na ten moment 11 kg. To działa na takiej samej zasadzie jak Meridia, czyli hamuje apetyt. Jak np. ktoś i tak je bo lubi to nic nie da.
Adipex możesz dostać w czeskiej aptece albo w necie, ale uważaj, żeby cię nie oszukano. Zawsze bierz przesyłkę ze sprawdzeniem zawartości jak coś.
Aha i miej świadomość co to za leki, jaki maja skład itp. itd. Jak masz do zrzucenia jakieś 5 kg to nie polecam.
Skąd mogę otwrzymać receptę na Adipex? Sprawdzałam jedną czeską aptekę i jest tam wymagana recepta. Mogłabyś mi może polecić jakieś sprawdzone "źródło'? Jakąś taką zaufaną aptekę?
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 14:48   #12
kateya
Raczkowanie
 
Avatar kateya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: Pomocy :(

''Mam 20 lat, 159cm wzrostu i ważę ok. 56 kg ''
wydaje mi się, że w Twoim przypadku sprawdziłyby się tabletki które poleciłam ale jeśli wolisz coś innego to Twój wybór, pzdr
__________________
,,Miłość nigdy nie ustaje''
(- 1Kor 13,8a)
kateya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 15:03   #13
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez kateya Pokaż wiadomość
''Mam 20 lat, 159cm wzrostu i ważę ok. 56 kg ''
wydaje mi się, że w Twoim przypadku sprawdziłyby się tabletki które poleciłam ale jeśli wolisz coś innego to Twój wybór, pzdr
Od kilku dni biorę clenburexin, póki co nie zauważyłam większej zmiany, nieco ograniczają apetyt co jest na pewno plusem ale tak jak powiedziałam biorę je dopiero kilka dni także może coś ruszy dopiero za jakiś czas
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:04   #14
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 174
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was stosowała Meridię? I czy można jeszcze ją gdzieś dostac?
Nie , została wycofana ze względu na sibutraminę ktora okazała się szkodliwa.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Mam 20 lat, 159cm wzrostu i ważę ok. 56 kg

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------



Skąd mogę otwrzymać receptę na Adipex? Sprawdzałam jedną czeską aptekę i jest tam wymagana recepta. Mogłabyś mi może polecić jakieś sprawdzone "źródło'? Jakąś taką zaufaną aptekę?
ZGLOSZONE żeby przesunęli na KZ
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 20:36   #15
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Nie , została wycofana ze względu na sibutraminę ktora okazała się szkodliwa.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------


ZGLOSZONE żeby przesunęli na KZ

Dlaczego ma być przeniesione na KZ?
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 11:32   #16
Lil_83
Raczkowanie
 
Avatar Lil_83
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 136
Dot.: Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość

Skąd mogę otwrzymać receptę na Adipex? Sprawdzałam jedną czeską aptekę i jest tam wymagana recepta. Mogłabyś mi może polecić jakieś sprawdzone "źródło'? Jakąś taką zaufaną aptekę?
Ja osobiście zamawiałam przez internet, bardziej opłacało mi się niż jechać do Czech. Ale sprawdzonego źródła nie mam. Co do recepty - mi chciał ją przepisać mój endokrynolog, ale nie wiem, czy wszyscy lekarze wypiszą Adipex.
Lil_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 16:47   #17
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 174
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Dlaczego ma być przeniesione na KZ?
bo na Dietetyce propagowane są tylko zdrowe metody odchudzania, a szukanie przez CIebie sprawdzonego źrodła Adipexu do takiego nie należy, chcesz załatwić sobie lek bez recepty a to juz podchodzi pod KZ
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:10   #18
Internetowa_Apteka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Meridia

Przypominam że nie tylko meridia jest skutecznym lekiem hamującym łaknienie. Istnieją również leki takie jak reduce 15, slimex 15, slimtrim i inne o takim samym składzie jak meridia (sibutramina 15mg)

http://www.sibutramina.pl/meridia/

Nazwa: Meridia 15
Skład: Sibutramini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna: kapsułki
Dawka: 15 mg
Wielkość opakowania: 30 kaps. 60 kaps.
Podmiot odpowiedzialny: Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o.
Wytwórca: Abbott GmbH
Kraj wytwórcy (kod kraju): PL

meridia01.jpg

Meridia wskazania: Wspomagająco, w połączeniu z dietą, w leczeniu otyłości u pacjentów ze wskaźnikiem BMI ≥ 30 kg/m2 oraz u pacjentów z nadwagą (BMI ≥ 27 kg/m2) ze współistniejącymi czynnikami ryzyka. Preparat powinien być stosowany u pacjentów, u których leczenie niefarmakologiczne było nieskuteczne.

Meridia dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku powinien ustalić lekarz. Najczęściej 1 kapsułkę podczas śniadania. Leku nie można stosować u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Kobiety w wieku rozrodczym powinny w trakcie leczenia preparatem stosować skuteczną antykoncepcję. Kobiety w ciąży, karmiące piersią nie powinny stosować leku.

Meridia możliwe skutki uboczne: Bardzo często obserwowano: suchość w jamie ustnej, bezsenność, zaparcie. Często: kołatanie serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych (uderzenia gorąca), nudności, nasilenie dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi, nudności, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia, niepokój, zwiększoną potliwość, zaburzenia smaku. Preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Meridia poinformuj lekarza: Gdy chorujesz na bulimię, masz choroby serca, nadciśnienie tętnicze, rozrost gruczołu krokowego, jaskrę. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy – MAO (nawet jeśli niedawno je odstawiłeś), leki przeciwmigrenowe, przeciwdepresyjne, ketokonazol, erytromycynę, klarytromycynę, cyklosporynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

meridia02.jpg
Internetowa_Apteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.