Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-11, 05:21   #1
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689

Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.


Ostatnia wypowiedz naszego premiera zainspirowała mnie to założenia tego tematu.

Ja jestem jak najbardziej za.Choć to i tak delikatna kara ale lepsza niż kilka lat więzienia. Na razie nie mam dzieci ale jak sobie pomyśle i wyobraże taką sytuacje to chyba bym zabiła takiego zwyrodnialca gołymi rękami. Zastanawia mnie jednak
postawa rzeczników obrony praw człowieka , trudno mi sobie wyobrazić racjonalne argumenty przeciwko takiej kuracji. Podawanie takich środków nie jest wg mnie niczym innym jak normalną procedurą medyczną.


Co myślicie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...kastracji.html
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 06:05   #2
niewazne.
Zadomowienie
 
Avatar niewazne.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 234
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

szkoda, że nie jest dożywotnia.
__________________
"Bo na twych stopach chodzi szczęście moje!" Leopold Staff
niewazne. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 06:08   #3
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Zawsze o tym myślałam. Ja bym tak robiłą pedofilą i gwałcicielom. Dlatego ejstem całkowicie za tym pomysłem
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 06:28   #4
hotmaui
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 517
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Ostatnia wypowiedz naszego premiera zainspirowała mnie to założenia tego tematu.

Ja jestem jak najbardziej za.Choć to i tak delikatna kara ale lepsza niż kilka lat więzienia. Na razie nie mam dzieci ale jak sobie pomyśle i wyobrażę taką sytuacje to chyba bym zabiła takiego zwyrodnialca gołymi rękami. Zastanawia mnie jednak
postawa rzeczników obrony praw człowieka , trudno mi sobie wyobrazić racjonalne argumenty przeciwko takiej kuracji. Podawanie takich środków nie jest wg mnie niczym innym jak normalną procedurą medyczną.


Co myślicie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...kastracji.html
Mogłoby odbywać się to inaczej - pedofile korzystają z terapii psychologicznej ale terapia powinna być poparta lekami obniżającymi do zera popęd seksualny ...niestety Państwo ich nie refunduje a ich miesięczny koszt to ok 600 zł...
Uważam, że należy szanować prawa człowieka ale dla pedofilii zrobiłabym od tego wyjątek :/ trzeba wziąć jednak pod uwagę, że po odsiedzeniu wyroku (gdzie w więzieniu przechodzą piekło) i kastracji mogą mieć poczucie, że wyrządzono im niewiarygodną krzywdę i wyładować to w inny brutalny sposób. Kastracja kastracją ale nie wymaże im z mózgów pamięci chwil gdy się "spełniali" ... :/
hotmaui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 07:06   #5
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 459
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

....dlaczego tylko pedofile maja byc poddawani kastracji chemicznej???......
....gwalt na osobie pelnoletniej to juz mniejsza krzywda???.....
...przeciez gwalt to zbrodnia!!!......
__________________
Zawsze nadzieja. Zawsze ta k**wa w zielonej sukience.
miss no nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 07:46   #6
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Jestem za i nawet bym nie pytała gościa o zdanie (dziś słyszałam w radiu , że chemiczna kastracja ma być za zgodą kastrowanego), a jakby któryś dotknął mojej córki obcięłabym mu na żywca!
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:02   #7
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez izzie Pokaż wiadomość
Jestem za i nawet bym nie pytała gościa o zdanie (dziś słyszałam w radiu , że chemiczna kastracja ma być za zgodą kastrowanego), a jakby któryś dotknął mojej córki obcięłabym mu na żywca!
Jak to za zgodą? Miała być przymusowa przecież?
Wiem że w innych krajach odbywa się za zgodą...
Jestem jak najbardziej za. Dla takiego skurczybyka więzienie to za mało (chociaż słyszy się że w więzieniach tacy mają przegwizdane od samego początku). Ciekawe co by taki rzecznik obrony praw człowieka by mówił gdyby to jego dziecko wpadło w ręce pedofila...
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 08:19   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Jestem za ale jednoczesnie nie chce im tego finansowac podobnie jak utrzymywac ich w wiezienu.

powinni zapracowac ciezkoona wiezienie i finansowac sobie leczenie -obowiazkowe.

nie interesuje mnie ich prawa ,popelnil przestepstwo -jest pozbawiony praw jak i okreslenia go mianem :"czlowieka".
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:45   #9
17coyote17
Raczkowanie
 
Avatar 17coyote17
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Uważam, że taki zwyrodnialec mimo obniżonego popędu seksualnego dzięki tej kastracji chemicznej w inny sposób może wyładować swoje emocje katując, zabijając etc dlatego uważam, że to jest żadne rozwiązanie.
__________________
6.06.2008r.--->zaczynamy odchudzanie
tyle jest->82,81,80,79,78,77,76,75,74, 73,72,71,70,69,68,67,66,6 5,64,63,62,61,60<--dąże do tylu
17coyote17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:01   #10
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez 17coyote17 Pokaż wiadomość
Uważam, że taki zwyrodnialec mimo obniżonego popędu seksualnego dzięki tej kastracji chemicznej w inny sposób może wyładować swoje emocje katując, zabijając etc dlatego uważam, że to jest żadne rozwiązanie.

Tylko co z nimi zrobić w takim razie?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:07   #11
miss no nick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 459
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

zabic!
__________________
Zawsze nadzieja. Zawsze ta k**wa w zielonej sukience.
miss no nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 09:16   #12
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

moim zdaniem takim zwyrodnialcom nalezy sie surowa kara, na pewno dluuugie kary wiezienia bo teraz sa zdecydowanie za krotkie, przymusowe leczenie i dodatkowo chemiczna kastracja w kazdym przypadku, bo niestety nie wierze ze ktos zmuszony do leczenia jesli tego nie chce moze byc wyleczony... zreszta niestety jestem przekonana ze tacy ludzie sie nie zmieniaja, dlatego moze dobrym rozwiazaniem byloby zeby do konca zycia siedzieli w wiezieniu - kara adekwatna do czynu: zniszczyl komus cale zycie, skrzywdzil tak ze do konca zycia ktos z tego powodu bedzie cierpial wiec tez niech cierpi do konca swojego zycia...
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:19   #13
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez miss no nick Pokaż wiadomość
zabic!

Całkowicie się zgadzam tylko to niestety niemożliwe.


Zgadzam się że jest to choroba (zaburzenie )i wobec osób chorych trzeba stosować nieco inne kryteria. Jednak oni są świadomi tego co robią (to samo tyczy się gwałcicieli)i zdają sobie sprawe że krzywdzą te dzieciSłyszałam w radiu przerażającą audycje o pedofilach, wypowiadał się seksuolog sądowy. Opwiadał o materiałach z jakimi ma do czynnienia na codzień. Nie będe opisywać bo to zbyt straszne.

Pozatym wobec seryjnych morderców nie mamy "litości"a przecież też są zaburzeni.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:26   #14
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Jestem za kastracją gwałcicieli, pedofili oraz damskich bokserów. Potem powinni ich wysłać na przymusowe ciężkie, dożywotnie roboty np w kopalni, żeby społeczeństwo nie musiało ich utrzymywać...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:30   #15
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Od zawsze uważam, że gwałciciele i pedofile, jeżeli nie potrafią "korzystać", to powinni zostać pozbawieni. Dodatkowo duuużo surowsze kary( łącznie z dożywociem), bo samo siedzenie przez dwa lata w więzieniu ich nie wyleczy, a wręcz przeciwnie- będą tylko obmyślali plan zemsty za to "zło", które ich spotkało i kolejne zwyrodnialcze przestępstwa, naręcą się na kolejne gwałty, po po wyjściu przecież będą musieli sobie "poużywać"...
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:46   #16
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Po pierwsze to i tak jest na razie niezgodne z prawem. Zarówno polskim, jak i unijnym. A poza tym, to tylko gra pod publiczkę rządu. Ile już było takich rewelacyjnych pomysłów, czy to za Tuska, Marcinkiewicza, czy Kaczyńskiego? A ile weszło w życie?

Naszego państwa nie stać ani na łamanie prawa [ew. kary] ani na finansowanie takiej kastracji. Niech ich skuteczniej pakują do więzień i dłużej tam trzymają, a pieniądze dadzą na inne cele.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:32   #17
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Jestem jak najbardziej za !
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:46   #18
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Tansza jest kastracja fizyczna. Raz a dobrze.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 13:01   #19
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

A najśmieszniejsze jest to, że ten temat będzie wracał zawsze wtedy, kiedy dowiemy się z tvn24/faktu/super expressu o kolejnym pedofiu, który krzywdził w sposób niewyobrażalny dla normalnego człowieka jakieś bezbronne dziecko.

Politycy żonglują mocnymi słowami (kara śmierci, kastracja, przymusowe leczenie), a czy ktoś wziął się poważnie za reformę? Nikt. Debaty i czcze gadanie jeszcze nikogo nie uratowały.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 14:37   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jestem za ale jednoczesnie nie chce im tego finansowac podobnie jak utrzymywac ich w wiezienu.

powinni zapracowac ciezkoona wiezienie i finansowac sobie leczenie -obowiazkowe.

nie interesuje mnie ich prawa ,popelnil przestepstwo -jest pozbawiony praw jak i okreslenia go mianem :"czlowieka".
A czemu maja ciezko pracowac? W domysle w jakis kamieniolomach czy kopalni. Mi zwisa i powiewa, czy taka osoba bedzie robila drogi, tablice rejestracyjne, czy zasuwala na przodku, grunt zeby sie sama utrzymywala.

Pomysl w zyciu nie przejdzie, tak samo jak kara smierci, do czasu gdy nasze prawo bedzie zgodne ze standardami unijnymi.

Zreszta to nie jest wyjscie, bo sa przypadki pedofilii u wykastrowanych osobnikow.

Dluzsze wiezienie, izolacja i stosowanie roznych metod zaleznie od przypadku - od psychiatrycznych, przez farmakologie, do ciaglego dozoru. Jedna metoda z automatu jest po pierwsze nieskuteczna, co jest wykazane empirycznie, po drugie, pomimo jednorodnej nazwy, pedofilia to nie jest jednorodny zespol zachowan, tylko rozne zaburzenia, o roznym nasileniu i czynnikach towarzyszacych.

Moim zdaniem, przede wszystkim: surowsze kary wiezienia z duzo wyzszym minimum wyroku, wlacznie z dozywociem/kara smierci w uzasadnionych przypadkach i dostepnosc calej gamy postepowania podanej wyzej, orzekanej indywidualnie zaleznie od przypadku, wlaczajac w to srodki farmakologiczne powodujace zanik popedu seksualnego w danych przypadkach. Do tego, stosowanie takiego postepowania wobec gwalcicieli, nie tylko pedofilii. Natomiast, calkowicie wykluczone powinno byc jakiekolwiek okaleczanie za jakiekolwiek przestepstwa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 14:57   #21
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Wg. mnie każdy ma prawo popełnić błąd i go naprawić. Każdy człowiek, pedofil też. Ci ludzie są chorzy, dlaczego nie damy im szansy, żeby sie wyleczyć?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:10   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jestem za kastracją gwałcicieli, pedofili oraz damskich bokserów. Potem powinni ich wysłać na przymusowe ciężkie, dożywotnie roboty np w kopalni, żeby społeczeństwo nie musiało ich utrzymywać...
Czyli jestes za okaleczaniem, jakies sie stosuje np. w Arabii Saudyjskiej? W kilku watkach zarzucalas jakims pomyslom podobienstwo do Iranu, a sama proponujesz pomysly rodem z islamskiej totalitarnej dyktatury religijnej (gdzie nawiasem mowiac pozycja kobiety jest gdzies pomiedzy meblem a zwierzatkiem domowym).

Dlaczego za pobicia mialo by sie kogokolwiek okaleczac? Ponoc w cywilizowanym panstwie kara ma sluzyc resocjalizacji? To nie pedofil, ktorego duzo trudniej wyleczyc, tylko osoba poczytalna w momencie popelniania czynu. Jakiekolwiek okaleczanie do niczego tu nie prowadzi. Tak glosno sie domagasz szanowania praw kobiet i rownouprawnienia w tylu tematach, a tu stosujesz podwojne normy - dlaczego ktos ktos pobije kobiete, ma byc traktowany inaczej, niz ktos kto pobije mezczyzne? A jesli kobieta kogos pobije, to co?

Na koniec: kastracja chemiczna to nie ma byc narzedzie kary, tylko forma leczenia danych przypadkow; postulaty takie jak Twoje to po prostu okaleczenia jako forma kary, okrutne, niepotrzebne i rodem z szariatowych saudyjskich norm.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:18   #23
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

A ja mam mieszane uczucia.
Z jednej strony pedofile, gwałciciele budzą we mnie skrajną agresję
i krzyknąc, ze nalezy go wykastrowac jest łatwo.
samo się wrecz cisnie na usta.

Ale z drugiej strony... to jest jakaś ostatecznosc, jak np kara smierci.
i coz. mam wątpliwosci....
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:32   #24
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Czyli jestes za okaleczaniem, jakies sie stosuje np. w Arabii Saudyjskiej? W kilku watkach zarzucalas jakims pomyslom podobienstwo do Iranu, a sama proponujesz pomysly rodem z islamskiej totalitarnej dyktatury religijnej (gdzie nawiasem mowiac pozycja kobiety jest gdzies pomiedzy meblem a zwierzatkiem domowym).
Cytat:
Tak glosno sie domagasz szanowania praw kobiet i rownouprawnienia w tylu tematach, a tu stosujesz podwojne normy - dlaczego ktos ktos pobije kobiete, ma byc traktowany inaczej, niz ktos kto pobije mezczyzne? A jesli kobieta kogos pobije, to co?
Cytat:
postulaty takie jak Twoje (...)
Wyrak, nie życzę sobie, żebyś szpiegował moje posty a potem wplatał wyrwane z kontekstu jakieś tam wypowiedzi czy uwagi, wytykając niekonsekwencję. To jest wątek o pedofilach, ja uważam, że powinno się ich okaleczać, czyli pozbawiać narzędzia, którym oni "kaleczą" innych - to co ja uważam, jakie ma pomysły - to moja prywatna opinia, dopóki nie mam mocy ustanawiać prawa - nie muszę się Tobie tłumaczyć z niczego.
Nie życzę sobie również, abyś personalnie i publicznie zwracał mi uwagę.


Bo mogłabym napisać: taki zagorzały antyfeminista jak Ty....

Swoją drogą to dziwne: kastracja jest zła, bo okaleczanie etc., ale zabicie człowieka już jest ok...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:37   #25
madziamn
Rozeznanie
 
Avatar madziamn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 953
GG do madziamn
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Miałam kiedyś okazję słuchać audycji radiowej nt zaburzeń seksualnych -do radia dodzwonił się mężczyzna, mówiąc, że jest pedofilem, skazanym wyrokiem sądowym- już po odbyciu kary. Mówił, że leczy się, spotyka z terapeutą, że wielokrotnie nie da się nie przejść obok placu zabaw. A jedyne co go powstrzymuje przed zrobieniem "tego" to strach przed więzieniem.
__________________
a moje brwi nie rosną, pomimo ponad 3 lat nie-wyrywania i maziania specyfikami.
Za głupoty młodości płaci się całe życie
madziamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 15:55   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Wyrak, nie życzę sobie, żebyś szpiegował moje posty a potem wplatał wyrwane z kontekstu jakieś tam wypowiedzi czy uwagi, wytykając niekonsekwencję. To jest wątek o pedofilach, ja uważam, że powinno się ich okaleczać, czyli pozbawiać narzędzia, którym oni "kaleczą" innych - to co ja uważam, jakie ma pomysły - to moja prywatna opinia, dopóki nie mam mocy ustanawiać prawa - nie muszę się Tobie tłumaczyć z niczego.
Nie życzę sobie również, abyś personalnie i publicznie zwracał mi uwagę.

Bo mogłabym napisać: taki zagorzały antyfeminista jak Ty....

Swoją drogą to dziwne: kastracja jest zła, bo okaleczanie etc., ale zabicie człowieka już jest ok...
Primo: nie szpieguje niczyich postow, tylko czytam; a z nie mam sklerozy, to pamietam co kto pisze.

Secundo: Mozesz sobie zyczyc co chcesz, umieszczajac swoje wypowiedzi na forum dyskusyjnym, dajesz je do publicznego wgladu i mozliwosci komentowania. Uwazam ze to co pisze miesci sie jak najbardziej w ramach opisanych regulaminem, jesli sobie nie zyczysz, zeby ktos Twoje tresci komentowal, to ich nie publikuj na forum. Dla mnie na tym polega wolnosc slowa.

Nie wyrywam nic z kontekstu, wielokrotnie porownujesz pomysly ktore Ci sie nie podobaja do talibanu, Iranu, uzywasz okreslen typu "katobeton", "katofanatyzm", a jednoczesnie propnujesz rozwiazanie prawne takie same jak wystepujace w fanatycznej dyktaturze religijnej. Prosze podaj kontekst z ktorego rzekomo Twoje wypowiedzi wyrwalem.\

Ja nie uwazam ze pedofilii powinno sie okaleczac, bo to po prostu ponizej norm cywilizowanego panstwa prawa, poza tym sa skuteczniejsze metody zapobiegania ponownego popelnianiu tych czynow.

Twoje prywatne opinie w momencie umieszczania ich na forum przestaja byc calkowicie prywatne.

Antyfeminista? Hehe, wielu rzeczom jestem anty - orgraniczaniu wolnosci slowa i podwojnym normom w szczegolnosci. A tu widze podwojne normy: okaleczenie mezczyzny bijacego kobiete. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze np. Sabbath, ktora jest feministka z tego co sama twierdzi, zgodzilaby sie ze mna, ze propozycja okalczania "damskich bokserow", to podwojne normy nie majace zadnego zwiazku rownouprawnieniem - tyle jesli chodzi o moj antyfeminizm

Owszem, jestem za tym, zeby byla wprowadzona kara smierci, a okaleczanie nie. Przy czym mozliwosc kary smierci i jej wykonywanie, to sa dwie zupelnie rozne sprawy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:04   #27
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jestem za ale jednoczesnie nie chce im tego finansowac podobnie jak utrzymywac ich w wiezienu.

powinni zapracowac ciezkoona wiezienie i finansowac sobie leczenie -obowiazkowe.

nie interesuje mnie ich prawa ,popelnil przestepstwo -jest pozbawiony praw jak i okreslenia go mianem :"czlowieka".
Po pierwsze zatrudnianie więźniów jest zwykle znacznie droższe niż zatrudnianie ludzi wolnych. Ogólnie bardziej opłacalne dla państwa jest jeśli więźniowie nic jednak nie robią.
Przykre to, bo praca resocjalizuje.

Po drugie istnieje coś takiego, jak pozbawianie praw publicznych jako kara za najcięższe przestępstwa, moim zdaniem jednak wnioskowanie o pozbawianie praw człowieka to nadużycie. I jest bardzo ryzykowne. Prawa człowieka są niezbywalne i należą się każdej istocie ludzkiej. Także w zakładzie penitencjarnym.

Cytat:
Napisane przez 17coyote17 Pokaż wiadomość
Uważam, że taki zwyrodnialec mimo obniżonego popędu seksualnego dzięki tej kastracji chemicznej w inny sposób może wyładować swoje emocje katując, zabijając etc dlatego uważam, że to jest żadne rozwiązanie.
Coyote, jest dokładnie tak, jak piszesz. Popęd i potrzeba dokonywania czynów karalnych, krzywdzenia ludzi, nie jest wynikiem wyłącznie wydzielania hormonalnego sterującego fizycznymi reakcjami organizmu. Były przeprowadzane badania na pedofilach (i zdaje się gwałcicielach także), którzy dobrowolnie poddali się kuracji chemicznej obniżającej popęd płciowy i z badań tych wynika, że, mimi niemozności fizycznego zaspokojenie rządzy, potrzeba "kontaktów" nadal istnieje.
Aż strach pomyśleć, jak mógłby mścić się człowiek poddany takiej kuracji przymusowo. Toż cały popęd przechodziłby w agresję wynikającą z frustracji i poczucia krzywdy.

Cytat:
Napisane przez miss no nick Pokaż wiadomość
....dlaczego tylko pedofile maja byc poddawani kastracji chemicznej???......
....gwalt na osobie pelnoletniej to juz mniejsza krzywda???.....
...przeciez gwalt to zbrodnia!!!......
Nie zawsze. tylko szxczegolnie okrutny albo zbiorowy gwałt kwalifikowany jest jako zbrodnia. Pozostałe to przestepstwo.

Cytat:
Napisane przez miss no nick Pokaż wiadomość
zabic!
A co w przypsdku fałszywego oskarżenia albo pomyłki sądowej?
Wskrzeszać?

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jestem za kastracją gwałcicieli, pedofili oraz damskich bokserów. Potem powinni ich wysłać na przymusowe ciężkie, dożywotnie roboty np w kopalni, żeby społeczeństwo nie musiało ich utrzymywać...
A czemu właśnie damskich?
Czy bicie mężczyzny jest mniejszym złem? Albo bicie dziecka?

Kobieta nie jest człowiekiem wyższej kategorii, niż męzczyzna i przemoc wobec człowieka powinna być karana tak samo, bez względu na jego płeć, rasę, wyznanie czy wiek.
Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Wg. mnie każdy ma prawo popełnić błąd i go naprawić. Każdy człowiek, pedofil też. Ci ludzie są chorzy, dlaczego nie damy im szansy, żeby sie wyleczyć?
Confused, zgadzam się z tym, że takie pytanie trzeba zadać.
I jednoczesnie zdaję sobie sprawę z bezsilności przy próbie odpowiedzi na nie.
Pedofilia bywa chorobą, to prawda. Za pomocą psychoterapii wspartej czasem farmakologią, przy silnej potrzebie wyleczenia ze strony chorego - jest uleczalna. Ale nie dotyczy to wszystkich przypadków. Zdarza się, że pedofilia, podobnie jak hetero, czy homoseksualizm jest bardzo silnie zakorzeniona w ludzkiej naturze. I wówczas tez można takiego człowieka skłonić do przyswojenia norm społecznych, które sprawią, że więcej tego nie zrobi. Ale jak to robić?
I jak sprawdzić , na ile proses się powiódł? Przecież jeśli raz "bomba wybuchnie" to mamy dożywotnio i straszliwie skrzywdzone dziecko...
Okrutnie trudny to problem...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Na koniec: kastracja chemiczna to nie ma byc narzedzie kary, tylko forma leczenia danych przypadkow; postulaty takie jak Twoje to po prostu okaleczenia jako forma kary, okrutne, niepotrzebne i rodem z szariatowych saudyjskich norm.
Owszem.
Dodam jeszcze, że okaleczenie w tym kontekście bardziej wygląda na zemstę, niż karę.

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Wyrak, nie życzę sobie, żebyś szpiegował moje posty a potem wplatał wyrwane z kontekstu jakieś tam wypowiedzi czy uwagi, wytykając niekonsekwencję. To jest wątek o pedofilach, ja uważam, że powinno się ich okaleczać, czyli pozbawiać narzędzia, którym oni "kaleczą" innych - to co ja uważam, jakie ma pomysły - to moja prywatna opinia, dopóki nie mam mocy ustanawiać prawa - nie muszę się Tobie tłumaczyć z niczego.
Nie życzę sobie również, abyś personalnie i publicznie zwracał mi uwagę.
Jula, wzięłaś udział w publicznej dyskusji formułując dodatkowo dość radykalne sądy. Nieuniknione jest, że ktoś zechce podjąć temat.

Nieuprzejmym jest traktowanie rozmówcy w taki sposób, w jaki ty potraktowałaś Wyraka. Nawet jeśli jest męzczyną (sarkazm celowy).

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Swoją drogą to dziwne: kastracja jest zła, bo okaleczanie etc., ale zabicie człowieka już jest ok...
Moim zdaniem zabicie człowieka w majestacie prawa, na zimno nie jest ok.


edit:
Wyrak, wywołałeś mnie do odpowiedzi kiedy pisałam posta. I owszem - słusznie przewidziałeś moje stanowisko.
Chciałabym podkreślić różnicę między feminizmem, a damskim szowinizmem. Szowinistom wszelkich płci mówię nie.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2008-09-11 o 16:08 Powód: Wyrak mi wskoczył. ;)
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:11   #28
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Jula -> to publiczne forum.

Kastracji chemicznej (i fizycznej) mówię nie. Karą dla nich powinno być więzienie i do tego dochodzi specjalistyczne leczenie.
Ingerencja taka jest po prostu niehumanitarna.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:21   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Nieuprzejmym jest traktowanie rozmówcy w taki sposób, w jaki ty potraktowałaś Wyraka. Nawet jeśli jest męzczyną (sarkazm celowy).
No co zrobic, musze niesc to swoje forumowo-wizazowe brzemie

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zabicie człowieka w majestacie prawa, na zimno nie jest ok.
Nie chcialbym byc zle zrozumiany: uwazam, ze taka kara powinna byc w kodeksie, na zasadzie ultima ratio regnum, ale mam duzo wieksze watpliwosci jesli chodzi o to czy, kiedy i jak powyzsze stosowac.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Wyrak, wywołałeś mnie do odpowiedzi kiedy pisałam posta. I owszem - słusznie przewidziałeś moje stanowisko.
Chciałabym podkreślić różnicę między feminizmem, a damskim szowinizmem. Szowinistom wszelkich płci mówię nie.
Ide przewidziec numery w totka Zas juz powaznie, w swietle Twoich wypowiedzi, a szczegolnie wczorajszej nt. zaleznosci pomiedzy obowiazkami a przywilejami, to stanowisko bylo dla mnie oczywiste.

Ja bym nie mowil tu o szowinizmie, tylko raczej roznych normach dla roznych wydarzen (bynajmniej nie mowie tego zeby kogokolwiek obrazic, ot wrazenie organoleptyczne).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 16:28   #30
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Przymusowa chemiczna kastracja dla pedofilów.

jestem ZA!!! a nawet za kastracją tępym nożem na żywca !!!!osoby które są przeciw powinny się zastanowic czy dalej byli by przeciw gdyby trafiło na ich dziecko!!

więzienie?? a co to za kara ?? siedzi sobie spokojnie w celi , żre za nasze podatki i udaje ciężko upośledzonego a w rzeczywistości jest po prostu nie wyżytą świnią!!

przepraszam za ostośc słów ale ten temat to dla mnie cios w samo serce
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.