Jak wykonać taki makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 13:11   #1
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20

Jak wykonać taki makijaż


przeglądając forum natknęłam się na zdjęcie gwen stefani, na którym jej makijaż jest bardzo zblizony do tego, w co planuje 'ubrać' swoja twarz na bal.
wyglada na prosty, ale bylabym bardzo wdzieczna za opisanie mi krok po kroku techniki jego wykonania oraz podanie propozycji kosmetyków, jakich powinnam użyc - równiez z podaniem marki. ( w temacie step by step nie znalazłam opcji, która mnie interesuje, byc może zle szukałam - w takim wypadku tez proszę o wskazówki).

z góry serdecznie dziękuję.
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:03   #2
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

To ja Ci pomogę bo się czasami tak maluje ;D
Lista kosmetyków(moich) możesz użyć innej firmy lub odcieni
- baza pod podkład ( tu pełna dowolność co mi wpadnie to mam)
- podkład w sztyfcie ultrafundation Kryolan ja mam YH jednak jest on żółtawy nie biały dla uzyskania totalnej bieli po prostu biały(sama szukam ideału ).
-puder matujący w odcieniu zbliżonym do podkładu najlepiej gdyby nie nadawał zanadto koloru.
- liner ja ma z astora i sobie chwale jest niezbyt drogi i bardzo trwały.
- Tusz do rzęs
- szminka na to błyszczyk w tym samym odcieniu może być nabłyszczacz ( ja się na nabłyszczaczach średnio znam więc nie polecę)
- kredka do brwi ( ja używam cienia i jest ok)
Pozdrawiam.
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 15:44   #3
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

To jest zwykły najzwyklejszy pin-up, a propozycji wykonania tego makijażu (także step by step) są tysiące.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 10:04   #4
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

no no!
moze najzwyklejszy pin up, ale mnie wykonanie go zajelo pol godziny i kosztowalo nieco stresu....
kreska sie udala, choc najpierw nakreslilam ja kredka - tak jest o wiele łatwiej (rada jednej wizazanki.
podobno wygladalam pieknie ale, ja mam zatrzezenia, chodzi o rzesy. wydaje mi sie ze to makijaż(oczu) dla osob z niezbyt długimi rzesami, albo długimi i bardzo gestymi.moje rzesy sa długasne ale tez rzadkie, wiec po umalowaniu efekt jest taki, ze wygladaja jak pajęcze nogi. blada okolica 'kreski' na powiece tylko spotęgowala efekt.
mozecie jakos na to zaradzic?
dotychczas wyprobowane tusze pogrubiajace(burżua, max faktor, loreal) najczesciej rzesy mi sklejały paskudnie, rozczesywanie tylko uwydatnialo rzadkosc tych rzes.
co robic?
na forum jest watek o tuszach dajacych teatralny efekt, ale ja i tak po umalowaniu wygladam teatralnie, jak pierrot niemal. chcialabym miec jedynie grubsze rzesy, o dlugosc sie nie martwie.

p.s. natek dziekuje za pomoc, zastosowalam sie co do slowa
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 17:04   #5
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Cytat:
Napisane przez pulpa Pokaż wiadomość
no no!
moze najzwyklejszy pin up, ale mnie wykonanie go zajelo pol godziny i kosztowalo nieco stresu....
kreska sie udala, choc najpierw nakreslilam ja kredka - tak jest o wiele łatwiej (rada jednej wizazanki.
podobno wygladalam pieknie ale, ja mam zatrzezenia, chodzi o rzesy. wydaje mi sie ze to makijaż(oczu) dla osob z niezbyt długimi rzesami, albo długimi i bardzo gestymi.moje rzesy sa długasne ale tez rzadkie, wiec po umalowaniu efekt jest taki, ze wygladaja jak pajęcze nogi. blada okolica 'kreski' na powiece tylko spotęgowala efekt.
mozecie jakos na to zaradzic?
dotychczas wyprobowane tusze pogrubiajace(burżua, max faktor, loreal) najczesciej rzesy mi sklejały paskudnie, rozczesywanie tylko uwydatnialo rzadkosc tych rzes.
co robic?
na forum jest watek o tuszach dajacych teatralny efekt, ale ja i tak po umalowaniu wygladam teatralnie, jak pierrot niemal. chcialabym miec jedynie grubsze rzesy, o dlugosc sie nie martwie.

p.s. natek dziekuje za pomoc, zastosowalam sie co do slowa
Kochana co do rzęs to trudno mi coś doradzić burżuj ma dobre tusze. Sama użwam air maxa ale mimo że mnie odpowiada z czystym sumieniem polecić go nie mogę bo naprawdę skleja i trzeba mieć dużo wprawy by osiągnąć upragniony efekt (choć jest on świetny) może zamiast rzęsy tuszować standardowo w górę wytuszuj je *w bok* tak jakbyś chciała je tam odgarnąć - oczywiście muszą być dobrze rozczesane- nie będą *sterczały* a jednocześnie dodatkowo spotęgujesz efekt kociego oka który zapewnia kreska.
__________________


Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 10:02   #6
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

co do burżuja mam mieszane uczucia. natrafiłam na tusz dwufazowy i jakkolwiek podoba mi sie jak maluje sama część czarna (opcja na dzień), poniewaz ładnie rozczesuje, nie skleja i nie robi grudek, to zastosowana z białą bazą jakos nie wychodzi za dobrze. owszem, rzesy sa pogrubione i jeszcze dluzsze czyli teatralne zgodnie z obietnicami, ale wychodzi kolor błota. biała baza miesza sie z tuszem.
probowalam roznych mozliwosci, albo od razu tusz na baze, albo dopiero po wyschnieciu bazy tusz, ale w pierwszej wersji wychodzi wlasnie szare błoto, a w drugiej grudki no i zza czarnego wyziera białe.
co robię zle?
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 16:55   #7
Niece90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Świat złudzeń i fantazji
Wiadomości: 17
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Cytat:
Napisane przez pulpa Pokaż wiadomość
co do burżuja mam mieszane uczucia. natrafiłam na tusz dwufazowy i jakkolwiek podoba mi sie jak maluje sama część czarna (opcja na dzień), poniewaz ładnie rozczesuje, nie skleja i nie robi grudek, to zastosowana z białą bazą jakos nie wychodzi za dobrze. owszem, rzesy sa pogrubione i jeszcze dluzsze czyli teatralne zgodnie z obietnicami, ale wychodzi kolor błota. biała baza miesza sie z tuszem.
probowalam roznych mozliwosci, albo od razu tusz na baze, albo dopiero po wyschnieciu bazy tusz, ale w pierwszej wersji wychodzi wlasnie szare błoto, a w drugiej grudki no i zza czarnego wyziera białe.
co robię zle?
Burżuj mnie również negatywnie zaskoczył co do tuszu.
Nie próbowałabym z nim na nowo.
Revlon ma dobre tusze, choć ja stosuje sztuczne rzęsy.
Myślę, że do stylu pin-up girl powinnaś się uśmielić ich użyć.
__________________
Bóg nie obiecywał:
nieba bez chmur,
ścieżek usłanych różami
Bóg obiecał:
siłę na każdy dzień,
światło na drogę...

_________

Absolutne MUST HAVE

Halle by Halle Berry
Niece90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 22:22   #8
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

bardzo fajne tusze dwufazowe sa z la roche posay - rzesiska robia sie naprawde fenomenalne jak u drag queen no i nie babra sie. niestety, od dluzszego czasu nie moge takiego tuszu w nas dostac.
do sztucznych rzes dojrzewam...myslalam tez w ogole o tym, by sobie doczepic na dluzej u kosmetyczki, ale nie wiem czy nie bylaby to przesada na co dzien.
natknelam sie wlasnie na kolejne dziadostwo tuszowe - l'oreal volume collagene. szczoteczka wielka jak wycior do komina, zapach dziwny a co najgorsze - ten tusz jest zwyczajnie lepki. zasycha momentalnie (nie wodoodpony), o drugiej warstwie nie ma co marzyc bo robia sie grudki. poza tym, klei sie do dolnych rzes przy ruszaniu powieka.
taka oto nowosc.
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:34   #9
Niece90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Świat złudzeń i fantazji
Wiadomości: 17
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Cytat:
Napisane przez pulpa Pokaż wiadomość
bardzo fajne tusze dwufazowe sa z la roche posay - rzesiska robia sie naprawde fenomenalne jak u drag queen no i nie babra sie. niestety, od dluzszego czasu nie moge takiego tuszu w nas dostac.
do sztucznych rzes dojrzewam...myslalam tez w ogole o tym, by sobie doczepic na dluzej u kosmetyczki, ale nie wiem czy nie bylaby to przesada na co dzien.
natknelam sie wlasnie na kolejne dziadostwo tuszowe - l'oreal volume collagene. szczoteczka wielka jak wycior do komina, zapach dziwny a co najgorsze - ten tusz jest zwyczajnie lepki. zasycha momentalnie (nie wodoodpony), o drugiej warstwie nie ma co marzyc bo robia sie grudki. poza tym, klei sie do dolnych rzes przy ruszaniu powieka.
taka oto nowosc.
Ja tez nie mogę natrafić na odpowiedni tusz
Ostatnio zafascynowana opakowaniem kupiłam jakis tusz który w ogole nie zasycha! znaczy caly czas klei się. Dotknęłam rzęs po godzinie i na mooich palcach ten tusz się odbił No cóż Rzęsy sztuczne to super sprawa, nie nakłada sie ich tak terudno jak sie wydaje
A na przedluzanie czy zageszczanie do kosmetyczki nei radzilabym iśc. Efekt ładny, owszem ale szybko te rzęsy odklejają sie i wypadają razem z twoimi ze wzmożoną siła
__________________
Bóg nie obiecywał:
nieba bez chmur,
ścieżek usłanych różami
Bóg obiecał:
siłę na każdy dzień,
światło na drogę...

_________

Absolutne MUST HAVE

Halle by Halle Berry
Niece90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:44   #10
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

moja propozycja jest taka
oczy - doklej kępki rzęs. na prawdę prosto się je nakleja a efekt jest zabójczy . Ja robię to w ten sposów, ze maluje oczko, robie kreskę, naklejam kępki [3-4 od zewnetrznej strony - efekt super kocich oczu] i na końcu, jak klej dobrze zwiaze, to tuszuję delikatnie rzęsy [te naturalne i sztuczne ] ew jak klej wjedzie na kreskę to poprawiam ją eyelinerem...

usta - jezeli to jest bal, to polecam pomadke lipfinity Max Factora. Jest na prrawdę niezniszczalna i dodatkowo jest przy niej nabłyszczacz, który mozna zabrać do torebki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-Lipfinity.htm
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 07:47   #11
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Podobny (tak mi się wydaje;P makijaż na Youtube klik
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 10:09   #12
pulpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Cytat:
Napisane przez Niece90 Pokaż wiadomość
Ja tez nie mogę natrafić na odpowiedni tusz
Ostatnio zafascynowana opakowaniem kupiłam jakis tusz który w ogole nie zasycha! znaczy caly czas klei się. Dotknęłam rzęs po godzinie i na mooich palcach ten tusz się odbił No cóż Rzęsy sztuczne to super sprawa, nie nakłada sie ich tak terudno jak sie wydaje
A na przedluzanie czy zageszczanie do kosmetyczki nei radzilabym iśc. Efekt ładny, owszem ale szybko te rzęsy odklejają sie i wypadają razem z twoimi ze wzmożoną siła
no nie.... na dodatkowe przetrzebienie rzes sobie nie moge pozwolić!dodatkowy problem jest taki, ze czesto mi wypadaja. wprawdzie odrastaja niemal natychmiastowo, ale przez to sa roznej dlugosci: kikutki obok dlugich jednym slowem artystyczny nieład.diabelnie trudno to pomalowac ładnie.
kosmetyczka mnie zachecala i zachwalala to zageszczanie ale i takwydaje mi sie to zbytnia ingerencja w nature. no i nie wiadomo, w ktorym nieodpowiednim momencie odpadna.
sztuczne na impreze - to mi sie podoba.
tusze to tragedia. nie maja problemu chyba te dziewczyny z nie za dlugimi i gestymi rzesami. ja niestety musze je malowac bo sa blond- bez henny i tuszu nie mam oczu.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez agata_slomka Pokaż wiadomość
moja propozycja jest taka
oczy - doklej kępki rzęs. na prawdę prosto się je nakleja a efekt jest zabójczy . Ja robię to w ten sposów, ze maluje oczko, robie kreskę, naklejam kępki [3-4 od zewnetrznej strony - efekt super kocich oczu] i na końcu, jak klej dobrze zwiaze, to tuszuję delikatnie rzęsy [te naturalne i sztuczne ] ew jak klej wjedzie na kreskę to poprawiam ją eyelinerem...

usta - jezeli to jest bal, to polecam pomadke lipfinity Max Factora. Jest na prrawdę niezniszczalna i dodatkowo jest przy niej nabłyszczacz, który mozna zabrać do torebki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-Lipfinity.htm
dzieki! juz niestety po balu..ale dzieki poradom nauczylam sie robic kreski.
co do rzes, to najbardziej pozadany bylby jakis specyfik pomnazajacy ich ilosc i wzmacniajacy te istniejace. ponoc sa takie cuda, ale czy ktos to sprawdzil?
pulpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:24   #13
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Jak wykonać taki makijaż

Nie chcę zakładać kolejnego takiego samego tematu więc skrobnę tutaj i poproszę Was o pomoc.
Jak wykonać taki makijaż. Jestem blondynką tylko, że mam zielonkawe oczy.
Zależy mi również na Waszej podpowiedzi odnośnie kolorówki. Jaki kolor różu, cieni, pomadki, podkładu/pudru. I jak wykonac taki makijaż oczu? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
Załącznik 3034929

Załącznik 3034930
erolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.