Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-17, 21:16   #1231
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie.
Chyba większość użytkowniczek kubeczka pisze, że po 8 godzinach zawartość kubeczka jest niewielka. No to ja czegoś nie rozumiem - u mnie po 4 godzinach kubeczek jest pełen po brzegi!
Nie wiem już, może to ja mam zbyt intensywne krwawienia? Do tej pory myślałam, że mam normalne, ale kubeczek muszę opróżniać co kilka godzin. Ma ktoś podobnie?
To zależy też od rozmiaru i pojemności kubka, przecież nie wszystkie są takie same. Jeśli masz obfite krwawienie, to kubek mniejszego rozmiaru nie wytrzyma 8-12 godzin. Ja również nie myślałam że mam jakieś super wielkie okresy, nie czułam żeby mnie jakoś strasznie zalewało. A jednak przy kubku okazało się, że są duże. I taki 20 ml musiałam wylewać co 3 godziny (ale nie wypełniał się całkiem, tylko był za miękki i przeciekał już wcześniej). Dopiero kolejny kubek, ok 34 ml pojemności z opisu ma - ten na 8 godzin wystarczy, ale na pewno nie jest niewiele zapełniony, tylko zazwyczaj połowa lub 3/4 po tych mniej więcej 8 godzinach. Myślałam że da radę i do 12 dociągnąć gdybym potrzebowała, ale dziś w nocy właśnie po 11 przeciekł, praktycznie cały wypełniony.
Więc - jeśli masz obfite okresy, to albo większy rozmiar, a jeśli nie możesz, to pozostaje częste opróżnianie.
Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Hmmm, zawsze wiedziałam, że skąpe nie są, jakoś bardzo obfite też nie. Ale o zostawieniu na noc nawet nie myślę, bo co niby jak kubek się zapełni? Aż się boję myśleć, bo wypłynąć chyba nie da rady, więc pewnie gdzieś tam się to zatrzyma .



No niby tak, ale jak mam zmieniać co kilka godzin, to już wolę zmieniać tampony czy podpaski, bo z kubeczkiem to jednak sporo więcej "zabawy" jest.
Przelewa się, nic się nie zatyka ;-). Bokiem równo cieknie .
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 22:05   #1232
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ThinkingAboutUs Pokaż wiadomość
No, to gra, nie jestem dziwna. Będę ćwiczyć!
Powodzenia
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:50   #1233
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
To zależy też od rozmiaru i pojemności kubka, przecież nie wszystkie są takie same. Jeśli masz obfite krwawienie, to kubek mniejszego rozmiaru nie wytrzyma 8-12 godzin. Ja również nie myślałam że mam jakieś super wielkie okresy, nie czułam żeby mnie jakoś strasznie zalewało. A jednak przy kubku okazało się, że są duże. I taki 20 ml musiałam wylewać co 3 godziny (ale nie wypełniał się całkiem, tylko był za miękki i przeciekał już wcześniej). Dopiero kolejny kubek, ok 34 ml pojemności z opisu ma - ten na 8 godzin wystarczy, ale na pewno nie jest niewiele zapełniony, tylko zazwyczaj połowa lub 3/4 po tych mniej więcej 8 godzinach. Myślałam że da radę i do 12 dociągnąć gdybym potrzebowała, ale dziś w nocy właśnie po 11 przeciekł, praktycznie cały wypełniony.
Więc - jeśli masz obfite okresy, to albo większy rozmiar, a jeśli nie możesz, to pozostaje częste opróżnianie.

Przelewa się, nic się nie zatyka ;-). Bokiem równo cieknie .
Dzięki za odpowedź, w takim razie rzeczywiście spróbuję z większym.
Jeśli się przelewa to też dobrze, ja się bałam zostawić go na noc, bo nie wiedziałam, co może stać się z ewentualnym nadmiarem krwi jeśli kubeczek ją "zatamuje".
Dużo bym dała za skuteczną ochronę w nocy, bo nieraz budziła mnie ze snu nadchodząca "fala" i musiałam pędzić w półśnie do toalety .
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 11:37   #1234
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Kupiłam kubeczek LadyCup rozmiar S parę dni temu i czekałam na okres, wczoraj na noc zaaplikowałam pierwszy raz. Wkładanie nie było samo w sobie jakoś bardzo problematyczne, chociaż byłam zdziwiona jak płytko on się osadza w pochwie. W zasadzie ten dzyndzel (odrobinkę przycięłam) jest wyczuwalny palcem bez jakiegoś specjalnego 'grzebania' , wystarczy rozchylić wargi sromowe i on już tam zaraz jest. Też tak macie?
W każdym razie wydawało mi się, że zaaplikowałam dobrze, bo się zassało (charakterystyczny dźwięk), sprawdziłam obwód czy gładko przylega, nie czułam kubeczka więc niby ok, a rano patrzę, przeciekło sporo (a krwi w kubeczku było bardzo mało). Z czego to może wynikać? Miałam wprawdzie wrażenie, że leży trochę krzywo, ale przecież się zassał...
Teraz rano założyłam drugi raz, na razie przeciekło minimalnie na samym początku. Jestem pełna optymizmu

Ale jak go zobaczyłam na samym początku na żywo to moja pierwsza myśl była: "jakie to jest OGROMNE!" i jestem w szoku że w ogóle go nie czuć.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 13:37   #1235
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Kupiłam kubeczek LadyCup rozmiar S parę dni temu i czekałam na okres, wczoraj na noc zaaplikowałam pierwszy raz. Wkładanie nie było samo w sobie jakoś bardzo problematyczne, chociaż byłam zdziwiona jak płytko on się osadza w pochwie. W zasadzie ten dzyndzel (odrobinkę przycięłam) jest wyczuwalny palcem bez jakiegoś specjalnego 'grzebania' , wystarczy rozchylić wargi sromowe i on już tam zaraz jest. Też tak macie?
W każdym razie wydawało mi się, że zaaplikowałam dobrze, bo się zassało (charakterystyczny dźwięk), sprawdziłam obwód czy gładko przylega, nie czułam kubeczka więc niby ok, a rano patrzę, przeciekło sporo (a krwi w kubeczku było bardzo mało). Z czego to może wynikać? Miałam wprawdzie wrażenie, że leży trochę krzywo, ale przecież się zassał...
Teraz rano założyłam drugi raz, na razie przeciekło minimalnie na samym początku. Jestem pełna optymizmu

Ale jak go zobaczyłam na samym początku na żywo to moja pierwsza myśl była: "jakie to jest OGROMNE!" i jestem w szoku że w ogóle go nie czuć.
Na początku też mi trochę wystaje. Później mi ucieka do góry.

Mi w nocy praktycznie zawsze trochę przecieknie, ale ja się kokoszę xD W dzień wszystko w porządku. Później nabierzesz większej wprawy i nie powinno przeciekać
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 19:46   #1236
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Ja ten dzyndzel całkiem ucięłam.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 20:48   #1237
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

A to nie jest tak, że wszystko zależy od wysokości szyjki macicy? Jak szyjka jest niżej to ten 'dzyndzel' może być zaraz przy wejściu, a jak wyżej, to nie jest tak od razu wyczuwalny palcem, bo 'siedzi' głębiej.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-24, 12:14   #1238
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Chciałam zakupić kubeczek jednak przy opcjach (kalkulatorze) wyboru rozmiaru - co mam zaznaczyć jeśli rodziłam raz ale nie siłami natury? I mam bardzo słabe mięsnie? Pomożecie, doradzicie coś z rozmiarem?
Zastanawiam się też nad marką kubeczka: MELUNA czy może LADY CUP?
I czy pamiętacie jaką pojemność w ml ma tampon ob normal lub super?
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 14:39   #1239
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że wszystko zależy od wysokości szyjki macicy? Jak szyjka jest niżej to ten 'dzyndzel' może być zaraz przy wejściu, a jak wyżej, to nie jest tak od razu wyczuwalny palcem, bo 'siedzi' głębiej.
Oczywiście, to zależy od szyjki. Jak wysoko i kubek też wysoko, to łodyżka się mieści albo i chowa cała.
Jak szyjka nisko, to i kubek poniżej szyjki może być bardzo nisko, łodyżkę trzeba przyciąć lub całkowicie usunąć (ja całkiem odcinam).
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 18:50   #1240
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Tak jak macka pisze. Dzyndzel trzeba sobie dopasować do swojej budowy. Wstawać nie powinien, bo wtedy jest ryzyko wprowadzania do pochwy bakterii. Kubeczek musi się cały chować.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 18:42   #1241
123321ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Ignissa Pokaż wiadomość
Okej, rozumiem, ze wiekszosc z Nas to tradycjonalistki, ale fajnie byloby dowiedziec sie czegos wiecej w odpowiedzi na zadanie pytanie, od osob, ktore juz probowaly, a nie spekulacji i opinii osob, ktore maja swoje opinie i juz wszystko wiedza, choc produktu nigdy nie przetestowaly. Powaznie. Dlaczego osoby, ktore nie wiedza co to wlasciwie jest, wypowiadaja sie na temat? Chetnie przeczytam rzetelne informacje, ktos kubeczki wyprobowal. I z gory dziekuje za takowe

---------- Dopisano o 03:33 ---------- Poprzedni post napisano o 03:28 ----------

jesli uzywasz antykoncepcji, najlepiej skonsultowac sie z lekarzem, pozdrawiam



ja też zamierzam kupić ten cudowny wynalazek już nie mogę się doczekać wrażeń
123321ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-30, 04:18   #1242
betty666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez 123321ania Pokaż wiadomość
ja też zamierzam kupić ten cudowny wynalazek już nie mogę się doczekać wrażeń
Używam kubeczka od krótkiego czasu, ale mam już na ten temat pewne refleksje:
1. Jedyne dogodne miejsce, w którym można opróżnić kubeczek to dom. W publicznej toalecie raczej nie można umyć go po opróżnieniu, jedynie papierem, a to na pewno niezbyt wygodne, ani higieniczne. Dla osób, które nie siadają na desce problemem będzie również założenie go- trzeba się nieźle nagimnastykować, znowu- niezbyt wygodne. W ogóle nie wyobrażam sobie wyciągania tego np. w pociągu. Pod tym względem tampony są o wiele bardziej praktyczne.
2. Przy wyciąganiu ciężko się nie ubrudzić/ nie dotknąć czegoś oślizgłego, czego przy tamponach można uniknąć.
3. Rzeczywiście śluzówka jest lepiej nawilżona.
4. Nie wyobrażam sobie iść w tym, nawet na końcu cyklu,na basen, co w przypadku tamponów jest możliwe.
5. Jeśli rozmiar jest dobrze dobrany, to nic nie przecieka, ale nie wiem, jak w przypadku osób, które mają obfite krwawienia.
6. Przed pierwszym użyciem i co jakiś czas trzeba kubeczek przez kilka minut gotować- a co jeśli ktoś nie mieszka sam, lub np. o zgrozo w akademiku? Ktoś podejdzie, zobaczy co tam gotujesz? Gdybym ja zobaczyła coś takiego, to uważałabym to za obrzydliwe.
7. Przy wypróżnianiu może się przesuwać, wtedy jest niewygodny i trzeba oczywiście wepchnąć wtedy z powrotem. Znowu: niezbyt praktyczne. Przy tamponach jest podobnie, ale zawsze można go wtedy wyrzucić.
8. Wkładanie kubeczka jest wyjątkowo nieprzyjemne. Wyjmowanie również- po prostu jest to nieco bolesne.
Ludzie strasznie dużo o tym piszą na forach, z czego większość to totalne bzdury. Jeśli ktoś ma jakieś obiekcje, to po prostu lepiej zaoszczędzić sobie tego eksperymentu. Znam osoby, których nie można przekonać nawet do tamponów, a co dopiero do tego. Wg mnie ani to praktyczne, ani wygodne i nie jestem nawet pewna, czy to do końca higieniczne, nawet jeśli myje się ręce.
Do zalet należy na pewno:
-brak wszelkich zapachów
- brak ryzyka szoku toksycznego
- dobrze nawilżona śluzówka i zachowanie flory bakteryjnej
Jednak nie wyobrażam sobie używanie jedynie kubeczka w czasie okresu. Na pewno wrócę do innych metod. Jest to jakiś tam eksperyment, niezbyt drogi, jeśli ktoś koniecznie chce tego spróbować to proszę bardzo, ale póki co nie polecam.
betty666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 10:59   #1243
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez betty666 Pokaż wiadomość
Używam kubeczka od krótkiego czasu, ale mam już na ten temat pewne refleksje:
1. Jedyne dogodne miejsce, w którym można opróżnić kubeczek to dom. W publicznej toalecie raczej nie można umyć go po opróżnieniu, jedynie papierem, a to na pewno niezbyt wygodne, ani higieniczne. Dla osób, które nie siadają na desce problemem będzie również założenie go- trzeba się nieźle nagimnastykować, znowu- niezbyt wygodne. W ogóle nie wyobrażam sobie wyciągania tego np. w pociągu. Pod tym względem tampony są o wiele bardziej praktyczne.
2. Przy wyciąganiu ciężko się nie ubrudzić/ nie dotknąć czegoś oślizgłego, czego przy tamponach można uniknąć.
3. Rzeczywiście śluzówka jest lepiej nawilżona.
4. Nie wyobrażam sobie iść w tym, nawet na końcu cyklu,na basen, co w przypadku tamponów jest możliwe.
5. Jeśli rozmiar jest dobrze dobrany, to nic nie przecieka, ale nie wiem, jak w przypadku osób, które mają obfite krwawienia.
6. Przed pierwszym użyciem i co jakiś czas trzeba kubeczek przez kilka minut gotować- a co jeśli ktoś nie mieszka sam, lub np. o zgrozo w akademiku? Ktoś podejdzie, zobaczy co tam gotujesz? Gdybym ja zobaczyła coś takiego, to uważałabym to za obrzydliwe.
7. Przy wypróżnianiu może się przesuwać, wtedy jest niewygodny i trzeba oczywiście wepchnąć wtedy z powrotem. Znowu: niezbyt praktyczne. Przy tamponach jest podobnie, ale zawsze można go wtedy wyrzucić.
8. Wkładanie kubeczka jest wyjątkowo nieprzyjemne. Wyjmowanie również- po prostu jest to nieco bolesne.
Ludzie strasznie dużo o tym piszą na forach, z czego większość to totalne bzdury. Jeśli ktoś ma jakieś obiekcje, to po prostu lepiej zaoszczędzić sobie tego eksperymentu. Znam osoby, których nie można przekonać nawet do tamponów, a co dopiero do tego. Wg mnie ani to praktyczne, ani wygodne i nie jestem nawet pewna, czy to do końca higieniczne, nawet jeśli myje się ręce.
Do zalet należy na pewno:
-brak wszelkich zapachów
- brak ryzyka szoku toksycznego
- dobrze nawilżona śluzówka i zachowanie flory bakteryjnej
Jednak nie wyobrażam sobie używanie jedynie kubeczka w czasie okresu. Na pewno wrócę do innych metod. Jest to jakiś tam eksperyment, niezbyt drogi, jeśli ktoś koniecznie chce tego spróbować to proszę bardzo, ale póki co nie polecam.
Ad 4. - nie wyobrażasz sobie. A próbowałaś? Polecam .
Ja się bałam, więc najpierw testowałem "na sucho", tzn włożyłam kubek na basen nie mając okresu, by przetestować szczelność. Okazało się ok, więc jak dla mnie lepiej niż tampony, do których też woda się wylewa i trzeba od razu po basenie wymienić. A tu żadnego kontaktu z woda, szczelna granica ;-)
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 16:02   #1244
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Ja mam jeszcze inny problem z kubeczkiem. Mam wrażenie, że jakimś cudem czasem naciska na ścianki jelita, powodując ból . Zastanawiam się, jak to możliwe, może położenie kubeczka jest złe? Po wyjęciu problem ustępuje.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 19:46   #1245
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Nadszedł czas na mnie. Mam nawracające infekcje i myślałam, że zrezygnuję z tamponów na rzecz podpasek, ale to mój drugi okres bez tamponów i wariuję przez te pieluchy i odparzenia, mimo że te dwa pierwsze dni siedzę w domu. Jak dojdzie koszmar "przewijania się" w publicznej toalecie kilka razy dziennie, to słabo to widzę.

Czy któraś z was korzystała z tych tańszych kubeczków, które można znaleźć na allegro? Takie po 21-35zł?
Jak na razie jestem na 80% zdecydowana na MeLuna i zapewne tak już zostanie. Te tanie to jakieś podejrzanie... tanie, ale jeśli któraś ma doświadczenie z tymi taniochami to czekam na info.

I jeszcze pytanie - jak to jest z tymi rozmiarami? Na pewno najlepiej, żeby był dopasowany idealnie, ale jak się nie da, to lepiej, żeby był trochę za duży czy trochę za mały? Waham się miedzy S i M.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2016-09-30 o 20:16
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 21:24   #1246
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Tak, ja mam taki tańszy. Rozmiar mniejszy i przecieka, a nie rodziłam, czyli teoretycznie powinien pasować. Także radzę Ci kupić coś lepszego. Właśnie MeLunę sama planuje kupić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 22:44   #1247
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czy któraś z was korzystała z tych tańszych kubeczków, które można znaleźć na allegro? Takie po 21-35zł?
Jak na razie jestem na 80% zdecydowana na MeLuna i zapewne tak już zostanie. Te tanie to jakieś podejrzanie... tanie, ale jeśli któraś ma doświadczenie z tymi taniochami to czekam na info.
Obawiałabym się, że taniocha za 20zł to może być chiński szajs, toksyczny.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 09:54   #1248
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Obawiałabym się, że taniocha za 20zł to może być chiński szajs, toksyczny.
Właśnie też się obawiam, że coś z nimi nie tak. Że toksyczne, albo że się rozpadną w środku przy pierwszym użyciu
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 10:47   #1249
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie - jak to jest z tymi rozmiarami? Na pewno najlepiej, żeby był dopasowany idealnie, ale jak się nie da, to lepiej, żeby był trochę za duży czy trochę za mały? Waham się miedzy S i M.
Z tymi rozmiarami to jest naprawdę skomplikowana sprawa. Każda firma ma niby coś w stylu S/M/L, ale rozmiar rozmiarowi nierówny: http://magicznykubeczek.pl/strona/ku...bela-rozmiarow

Ja np musiałam zdecydować się na MeLuna Soft Shorty M, bo mam bardzo nisko położoną szyjkę macicy. Więc to nie chodzi tylko o wiek i ewentualnie przebyty poród. Warto sobie przeczytać ten poradnik, żeby oszczędzić sobie frustracji: http://magicznykubeczek.pl/strona/ku...ny-jaki-wybrac
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-01, 11:22   #1250
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Wam też wizaż teraz płata figle?

Już czytałam o wysokościach, szerokościach, pojemnościach, itp. Shorty raczej nie dla mnie, szyjkę mam raczej wysoko, ledwo jej sięgam palcem, gdy używałam tamponów, za tamponem wchodził cały palec. Ginekolog jak mnie bada to musi sięgać bardzo daleko i w ciągu badania kilka razy poprawia, bo szyjka jej spada z palców. Jak wyleczę infekcję to jeszcze raz sprawdzę dla pewności.
Na razie stawiam na classic S, ale właśnie nie wiem, czy jednak nie wziąć M. Wydaje mi się, że jestem tam dość pojemna, ale nie mam porównania z innymi pochwami, więc co ja tam wiem
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 14:29   #1251
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

cała szczęśliwa ostatnio zakupiłam kubeczek z nadzieją, że będzie lepszy niż tampony i jestem zawiedziona Wybrałam dobry rozmiar jak mi się wydaje, dobrą końcówkę, a nie jestem w stanie go używać. Już 2 okresy próbuje i jest problem.
Przecieka i to od razu po włożeniu praktycznie. Nie wiem czy on się nie otwiera w środku (chociaż jak sprawdzam to wydaje się być otwarty czy o co chodzi). Nie mam problemu z jego włożeniem, nie stresuje się ani nic. Używam tamponów od 10 lat. Przeczytałam już wszystkie dostępne poradniki i nie wiem gdzie jest problem

Próbowałam wkładać na różną głębokość i też czuję po włożeniu parcie na pęcherz...

Edytowane przez lukrecja222
Czas edycji: 2016-10-01 o 14:30
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 17:45   #1252
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Jeśli przecieka od razu, to znaczy że albo szyjka znajduje się poza kubeczkiem, albo kubeczek jest za mały i się nie zasysa. Stawiam raczej na to pierwsze. Po włożeniu kubeczka musisz się trochę "pomacać" w środku:

1) przesuń palcem wzdłuż krawędzi kubeczka. Powinna być okrągła/owalna, bez nagłych zgięć.
2) pociągnij lekko za końcówkę—powinnaś czuć opór (prawidłowo zassany kubeczek trzyma się ścian)
3) "rozejrzyj się" dookoła; powinnaś czuć tylko gładkie ścianki pochwy. Jeśli wyczujesz coś innego, to jest szyjka macicy Zmień położenie kubeczka tak, by znalazła się za nim.

Nie jestem żadnym ekspertem od kubeczków, sama nosiłam swój przez kilka cykli tylko (teraz mam spiralę i wolę uważać), ale sporo się edukowałam przed kupnem. Warto popatrzeć na ilustracje anatomiczne i spróbować sobie wyobrazić, gdzie kubeczek powinien leżeć.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 00:21   #1253
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Tak, ja mam taki tańszy. Rozmiar mniejszy i przecieka, a nie rodziłam, czyli teoretycznie powinien pasować. Także radzę Ci kupić coś lepszego. Właśnie MeLunę sama planuje kupić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie polecam meluny że względu na material, tutaj można poczytać o tym więcej kubeczkimenstruacyjne.pl/viewtopic.php?f=8&t=225

Mój pierwszy kubeczek to właśnie Meluna, TPE że mna nie wspolpracuje, kubeczek nie chce się w ogóle w środku rozwijać (wersja Classic), zaczyna przeciekać mimo wcześniejszego zassania. Po nieudanych próbach zaczęłam googlac, zobaczyłam, że nie tylko ja mam z nim problem.
Domowilam kubeczek silikonowy yuuki, będę testować za miesiąc.
Jeśli chodzi o cenę to można za cenę meluny kupić silikonowy (yuuki np...).

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-02, 12:39   #1254
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jeśli przecieka od razu, to znaczy że albo szyjka znajduje się poza kubeczkiem, albo kubeczek jest za mały i się nie zasysa. Stawiam raczej na to pierwsze. Po włożeniu kubeczka musisz się trochę "pomacać" w środku:

1) przesuń palcem wzdłuż krawędzi kubeczka. Powinna być okrągła/owalna, bez nagłych zgięć.
2) pociągnij lekko za końcówkę—powinnaś czuć opór (prawidłowo zassany kubeczek trzyma się ścian)
3) "rozejrzyj się" dookoła; powinnaś czuć tylko gładkie ścianki pochwy. Jeśli wyczujesz coś innego, to jest szyjka macicy Zmień położenie kubeczka tak, by znalazła się za nim.

Nie jestem żadnym ekspertem od kubeczków, sama nosiłam swój przez kilka cykli tylko (teraz mam spiralę i wolę uważać), ale sporo się edukowałam przed kupnem. Warto popatrzeć na ilustracje anatomiczne i spróbować sobie wyobrazić, gdzie kubeczek powinien leżeć.
dziekuje tez myslalam o tej szyjce wlasnie, ale nie bardzo wiem jak ja zlokalizowac
on sie rozklada, bo przesuwalam palcem po krawedzi i tez sie zasysa, bo przy wyjmowaniu to czuc. Musze go w takim razie pod innym katem jakos wlozyc
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 11:54   #1255
blizniaczki09
Raczkowanie
 
Avatar blizniaczki09
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 193
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Polecam poczytać ten artykuł http://magicznykubeczek.pl/strona/ku...zyjka-macicy#4
Dzięki temu dowiedziałam się że mam dość głęboko osadzoną szyjkę macicy a byłam na 100 % pewna że jest płytko i przez to źle dobrałam bym sobie kubeczek. Więc chyba warto właśnie dowiedzieć się o sobie troszkę więcej

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Już dawno miałam wielką ochotę kupić kubeczek, ale jakoś się bałam i pewien czas o nim zapomniała.
Ostatnio po obejrzeniu filmu jednej youtuberki postanowiłam że wreszcie dokonam tego zakupu.
Wiem że na stronie magicznykubeczek możemy dostawać poradę i pomoc przy wyborze kubeczka, ale Pani właścicielka jest chyba bardzo zajęta i bardzo długo trzeba czekać na odpowiedz. Z tego co widzę trzeba czekać nawet 4 miesiące więc ja takiej cierpliwości nie mam. Postanowiłam ze przeczytałam wszystkie porady na temat wyboru kubeczka i forum na tej stronie i może uda mi się wybrać ten idealny. Przyznam się udało się zdecydowałam się na Yuuki Classic rozmiar 1
( mam już 28 lat ale jeszcze nie rodziłam ) Musimy pamiętać żeby zmierzyć wysokość szyjki macicy. Ponieważ myślałam że moja szyjka jest niżej i przez to wybrałam bym całkowicie inny kubeczek. Który mógłby mi nie pasować. Warto wspomnieć że kilka razy przed okresem próbowałam go włożyć i wyjąć. Żeby nie stresować się jak dostane okres jak to będzie i czy uda mi się go wyjąć. Dziś założyłam go pierwszy dzień nie miałam problemu za pierwszym razem. Nie przecieka, nie czuje go w ogóle .Mam nadzieje że zaprzyjaźniaj się z nim na lata

Edytowane przez blizniaczki09
Czas edycji: 2016-10-03 o 11:57
blizniaczki09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 19:10   #1256
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Moja pierwsza @ z kubeczekiem za mną. O dziwo praktycznie żadnych problemów z aplikacją czy przeciekaniem. Z tym że mam LadyCup rozm S i w pierwsze trzy dni musiałam bardzo często go wymieniać (co 3h). Z tego co czytałam do dziurek on ma pojemność 12mm więc teraz zamówiłam sobie większy (ponad 20). Zobaczymy czy z tym też mi pójdzie tak bezproblemowo 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:26   #1257
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez Karalajn Pokaż wiadomość
Chciałam zakupić kubeczek jednak przy opcjach (kalkulatorze) wyboru rozmiaru - co mam zaznaczyć jeśli rodziłam raz ale nie siłami natury? I mam bardzo słabe mięsnie? Pomożecie, doradzicie coś z rozmiarem?
Zastanawiam się też nad marką kubeczka: MELUNA czy może LADY CUP?
I czy pamiętacie jaką pojemność w ml ma tampon ob normal lub super?
Karalajn, wybacz, że nie na temat, ale na słabe mięśnie najlepsze są kuleczki do ćwiczenia mięśni kegla, są też specjalne komplety ciężarków - mięśnie się ćwiczą a ty nic nie musisz robić. Ja mam kulki lelo i jestem bardzo zadowolona. To tak zupełnie offtopowo, ale mocne mięśnie kegla sa mega ważne i warto nad nimi popracować - w sensie dać im narzędzia, a one sobie już poradzą same

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2016-11-14 o 12:28
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:29   #1258
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Z tym już sobie radze 😉 zainwestowalam w kulki progresywne JE JOUE. A kubeczek większy (28ml do dziurek) czeka na @ 😊

Sent from my GT-I9060I using Wizaz Forum mobile app
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 12:48   #1259
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Cytat:
Napisane przez Karalajn Pokaż wiadomość
Z tym już sobie radze 😉 zainwestowalam w kulki progresywne JE JOUE. A kubeczek większy (28ml do dziurek) czeka na @ 😊[/URL]
Super i wybacz tę dygresję, ale skoro rozmawiamy tutaj o takich intymnych sprawach to nie zaszkodzi podzielić się też innymi radami. Powodzenia
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 13:03   #1260
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.

Spoczko 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.