Facet, problem z cerą na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-23, 21:42   #1
Karo1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5

Facet, problem z cerą na twarzy


Witam, jestem facetem mam 17 lat. Od jakiś 2-3 lat mam problemy z cerą na twarzy. Ale od jakiegoś roku zaczęło mnie to na prawdę wkurzać i próbowałem z nim walczyć. Na początku było jedzenie drożdży, jakieś maseczki z cebuli, mycie twarzy mydłem bambino i takie tam sposoby wyczytane z forum(stosowałem je okresowo i naprawdę krótko), ale nie pomogły mi. Jakieś pół roku temu zacząłem stosować tonik Clean&clean przeciw wągrom i stosuje go do dzisiaj(zaraz opisze jak wygląda moja dzienna pielęgnacja), od jakiś niecałych 2 miesięcy codziennie biorę tabletkę visaxinum i kawałek drożdży na noc,którą rozpuszczam w buzi z wodą(jakąś 1/10 całej kostki). Odkąd zacząłem stosować ten tonik(czyli jakieś 0.5 roku temu) stan skóry na twarzy trochę się poprawił tzn. nie potrafię powiedzieć jak bardzo bo już nie pamiętam jak wyglądałem przed zakupem tego toniku, ale jakaś poprawa jest. I tak do dzisiaj go stosuję z tym visaxinum i drożdżami(które biorę niecałe 2 miesiące) i niestety cera się nie polepsza ani nie pogarsza, czasami mam dni że nic nowego nie wyskakuje i wtedy się cieszę że w końcu pozbywam sie trądziku, po czym znów mam kilka dni w których trądzik znów się pojawia i tak w kółko. Na skórze mam wągry otwarte(chyba te z czarną kropką, ale ich jest najmniej i są głównie na nosie, minimalnie na czole i brodzie) i zamknięte (one są głównie na policzkach , czole i brodzie). Często na skórze w te dni kiedy trądzik mi sie pojawia pokazują się głównie takie zaczerwienione cos z kropką ropy na środku, zawsze to wyciskam i najpierw leci ta ropa, później wyskakuje ten cały rdzeń, strasznie mnie wkurza ten rodzaj trądziku bo zaczerwienienie zostaje kilka dni i czasami zostaje strupek, najgorzej jak takie cos pojawia sie na policzku, bo choćbym najdelikatniej to wycisnął to czasami zostanie na długo strupek po którym zostaje przebarwienie, czego mam mnóstwo, głownie właśnie na policzkach... stąd że jestem facetem to ciężko mi kupować kosmetyki, czy jakieś maseczki bo sie w ogóle nie znam, tak samo nie znam się na pielęgnacji twarzy, choćbym chciał wiedzieć jak pielęgnować to wszędzie są sposoby od kobiet dla kobiet i wiążą się one z zakupem różnego typu kosmetyków, czego chciałbym uniknąć gdyż nie chce mieć w pokoju całego asortymentu damskich kosmetyków do twarzy, od maseczek i toników po kremy itd. Teraz opisze jak wygląda ta moja pielęgnacja.
Wstaje rano pierwsze co to przemywam twarz wodą, wycieram papierowym ręcznikiem, nakładam tonik wyżej wymieniony, po czym spłukuje go wodą (zmywam tonik bo nie chce mieć wrażenia jeszcze bardziej przetłuszczonej skóry w dotyku, jak i nie chce się błyszczeć) i wycieram papierowym ręcznikiem. Wracam ze szkoły i robię to samo co rano, choć tutaj nie spłukuje toniku wodą. Na wieczór myje twarz wodą, wycieram papierowym ręcznikiem i nakładam tonik i idę spać. Pominąłem tutaj jeszcze tabletkę visaxinum którą biorę po obiedzie i drożdże które biorę na wieczór.
Proszę o pomoc, być może coś robię źle?? Czegoś nie powinienem w ogóle robić?? Albo czegoś brakuje??
Najchętniej chciałbym robić to co robi większość moich kumpli, którzy wstają myją twarz byle czym i nie mają żadnych problemów.
Chciałbym uniknąć też, tak jak juz wcześniej wspomniałem całego asortymentu kosmetyków.
Karo1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:53   #2
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Każdy rodzaj trądziku jest inny i ciężko dawać jakieś rady. Od tego jest dermatolog. Ale znalezienie dobrego specjalisty to nie lada wyczyn.
Ja bym odstawiła ten tonik (kosmetyki Clean&Clear chyba jeszcze nikomu nie pomogły) i kupiła sobie jakiś płyn micelarny. Np. taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ebium-h2o.html Dokładnie oczyści skórę i nie wysuszy. Ja wolę myć buzię żelem i wodą, ewentualnie później przetrzeć ją płynem micelarnym. Ja stosuję ten, za namową wielu Wizażanek. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ad.html&next=1 Wprawdzie jest to płyn do kąpieli dla dzieci, ale dla mnie nie ma nic lepszego. Nie wysusza, nie ściąga, nie podrażnia, a dobrze oczyszcza.
Jeśli chodzi o maseczki, to może wypróbuj jakieś glinki. Miesza się je z wodą i powstaje maseczka, którą od razu trzeba nałożyć na twarz. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...i-w-tubce.html
I kup jakiś lekki krem nawilżający. Widzę, że niczym się nie smarujesz. Nie wiem, jaki Ci polecić, bo każdy z nas ma inną skórę i musi znaleźć odpowiedni dla siebie metodą prób i błędów.
Może te? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ej.html&next=1
Kremów działających przeciwtrądzikowo raczej bym nie polecała. Wysuszają i nic poza tym.
Przede wszystkim powstrzymaj się przed dotykaniem twarzy, drapaniem i wyciskaniem. Wiem, że to trudne, ale możliwe.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 12:59   #3
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Po pierwsze visaxinum jest do , po drugie jak najszybciej odstaw ten tonik, bo tylko pozornie widzisz poprawę, na drugim miejscu w składzie ma alkohol! Wydaje Ci się że wysusza pryszcze ale jeszcze bardziej wysusza cerę co będzie skutkowało wzmożoną produkcją sebum i jeszcze większym wysypem za jakiś czas... Przede wszystkim dlaczego jeszcze nie byłeś u dermatologa? To priorytetowa sprawa, trądziku się samemu nie wyleczy Lepiej iść jak najszybciej bo później będzie jeszcze gorzej z tym walczyć i tak i tak będziesz musiał iść. Dostaniesz leki, jakiś lek miejscowy i taka kuracja dopiero Ci pomoże. Na własną rękę nie warto, tylko nabawisz się blizn... Póki co miejscowo możesz stosować PASTĘ cynkową (NIE MAŚĆ, około 2zł w aptece) no i dobry krem intensywnie nawilżający. Jak się odżywiasz? Dieta w walce z trądzikiem odgrywa bardzo ważną rolę. Trzeba unikać wysoko przetworzonych produktów, białego pieczywa, ostrych potraw, chipsów... A jeśli chodzi o tonik to polecam Iwostin Purritin, nie zawiera alkoholu i łagodzi zmiany. Absolutnie nie stosuj kosmetyków które w składzie mają alkohol. Do mycia twarzy możesz kupić mydło siarkowe, albo protex też są bardzo dobre, oczyszczają skórę tylko trzeba ją potem odpowiednio nawilżyć. Życzę powodzenia i szoruj do dermatologa.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 12:35   #4
Karo1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Dzięki za odpowiedzi, co do dermatologa to na razie się nie wybiorę, gdyż moja mama, która pracuje w przychodni uważa że nie jest na tyle źle z moją cerą.
Co do odżywiania to unikam jedzenia czekolad, tłustych potraw itp, co nie oznacza że wogóle tego nie jem, raz na tydzień pozwole sobie na jakąś pizze czy inny fast food, ale nie zauważam po tym jakiegoś wysypu. Tonik odstawiłem 2 dni temu i na razie nic nowego nie wyskoczyło poza jednym bolącym pryszczem na skroni, który po wyciśnięciu przeniósł się 2mm dalej ;p
Na razie twarz myję samą wodą i wycieram papierowym ręcznikiem, mam nadzieje że sama woda nie zaszkodzi???. Niczym nie smaruje teraz skóry bo nie mam w domu żadnego kremu oprócz Nivea soft z olejkiem jojoba, ale on podobno zatyka pory, mam jeszcze takie coś:
http://www.aavon.pl/pl/meska-pielegn...razliwej-.html
Czy mogę tym nawilżać skórę, bez obaw do momentu kiedy zakupię jakiś inny nawilżający krem???
Karo1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 18:34   #5
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Ja bym odstawiła ten tonik (kosmetyki Clean&Clear chyba jeszcze nikomu nie pomogły) i kupiła sobie jakiś płyn micelarny.


Clean & Clear ma tragiczne produkty.
Polecam w ogóle uderzyć bardziej w produkty apteczne :iwostin,bioderma. Wiem,że produkty apteczne są ciut droższe,ale widać większą pomoc.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Karo1122 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, co do dermatologa to na razie się nie wybiorę, gdyż moja mama, która pracuje w przychodni uważa że nie jest na tyle źle z moją cerą.
Co do odżywiania to unikam jedzenia czekolad, tłustych potraw itp, co nie oznacza że wogóle tego nie jem, raz na tydzień pozwole sobie na jakąś pizze czy inny fast food, ale nie zauważam po tym jakiegoś wysypu. Tonik odstawiłem 2 dni temu i na razie nic nowego nie wyskoczyło poza jednym bolącym pryszczem na skroni, który po wyciśnięciu przeniósł się 2mm dalej ;p
Na razie twarz myję samą wodą i wycieram papierowym ręcznikiem, mam nadzieje że sama woda nie zaszkodzi???. Niczym nie smaruje teraz skóry bo nie mam w domu żadnego kremu oprócz Nivea soft z olejkiem jojoba, ale on podobno zatyka pory, mam jeszcze takie coś:
http://www.aavon.pl/pl/meska-pielegn...razliwej-.html
Czy mogę tym nawilżać skórę, bez obaw do momentu kiedy zakupię jakiś inny nawilżający krem???
Trądzik nieleczony nigdy nie zniknie.Nie musisz być wypryszczony,jak to czasem bywa,ale problemy z cerą masz.Powiedz mamie,że lekarz nie przepisze Ci poważnych leków tylko jakieś maści,których bez recepty nie kupisz.
Na Twoim miejscu buzię myłabym wodą niegazowaną.Poza tym zmieniaj często poszewkę poduszki.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 16:43   #6
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Nie znam składu tego balsamu po goleniu, na Wizażu jest tylko jedna opinia. Ale duży plus za brak alkoholu. Spróbuj, zobacz jaką ma konsystencję, jak się wchłania, czy nie zostawia tłustej warstwy. W ciągu kilku dni nie powinien Ci zaszkodzić. I kup sobie żel do mycia buzi, bo sama woda nie zmyje dokładnie zanieczyszczeń i tłuszczu.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:43   #7
Karo1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Dzisiaj zrobiłem zdjęcie policzka w gorszym stanie, ponizej link
Może wiecie co to za rodzaj trądziku i czym go leczyc??

http://imageshack.us/photo/my-images/607/11111af.jpg/
Karo1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 15:19   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Cytat:
Napisane przez Karo1122 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, co do dermatologa to na razie się nie wybiorę, gdyż moja mama, która pracuje w przychodni uważa że nie jest na tyle źle z moją cerą.

No ja bym się na twoim miejscu jednak wybrała...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:37   #9
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Do dermatologa i to już
To znaczy że musisz być kraterem zeby isc do dermatologa?
Chcesz czekac az to sie stanie?
Trądzik to trądzik i kiedy już się pojawi, to trzeba go leczyc poki nie jest mocno zaawansowany. Potem bedzie tylko coooooooooooraz ciężej...

Weź sobie chłopcze te słowa do serca. Odstaw wszystkie drogeryjne badziewia, nie jedz w macdonaldsach, odżywiaj się zdrowo a przede wszystkim idź do DERMATOLOGA.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:09   #10
zaIWANiony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Ja osobiscie nie widze sensu lazenia do dermatologa.
Leki i masci ktore mi przepisal nie pomogly. (tetraryzal, brevoxyl, izotrex i izotrexin)

Zele i kosmetyki.
Od pol roku nic nie uzywam i moja twarz wyglada zupelnie tak samo gdy uzywalem wszystkich zelow, kremow, masci...

Twarz myje kilka razy dziennie sama woda. Dodatkowo pije napar z bratka (ktory pomaga ale tylko na krotki okres :-/)

Teraz zastanawiam sie czy pojsc na zabiegi "Comodex". Boje sie jedynie, ze po tym zabiegu bedzie jeszcze gorzej niz bylo, a na forum znalazlem tylko jeden watek o tym zabiegu.

Mam 23 lata i sam juz nie wiem co robic.
zaIWANiony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:17   #11
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Cytat:
Napisane przez zaIWANiony Pokaż wiadomość
Ja osobiscie nie widze sensu lazenia do dermatologa.

Mam 23 lata i sam juz nie wiem co robic.
To lecz się dalej na własny rachunek powodzenia..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 22:00   #12
Karo1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

kupilem dzis benzacne 10%, pierwszy raz posmarowalem nim skóre jakies 2h temu, narazie nie piecze tylko wysuszył mi skórę. Doradzicie mi jak go stosować żeby mi pomógł??
Ja dzis zrobiłem tak że umyłem twarz żelem, nastepnie osuszyłem twarz i posmarowałem maścią całe czoło, brode i część policzków. Czy dobrze robie?? Czy jest konieczne zastosowanie np jakiegos toniku po umyciu twarzy albo kremu nawilzającego??
Karo1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 22:34   #13
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Wszystko jedno jakich cudów byś nie stosował problem nie zniknie bez wizyty u dermatologa
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 15:12   #14
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Kup sobie krem w aptece nawilżający do skóry trądzikowej. Pani farmaceutka na pewno jakiś Ci doradzi.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:00   #15
Karo1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

ale czy po umyciu twarzy i nasmarowaniu benzacne mam ją nawilzyć czy cos??
Karo1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 06:44   #16
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

Możesz nawilżyć. Ale odczekaj tak z pół godziny od nałożenia Benzacne.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 07:48   #17
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Facet, problem z cerą na twarzy

w Rossmanie kup sobie zielona glinke firmy Dermaglin, pomoze Ci na zaskórniki !! nie przejmuje sie, że używasz kosmetyków bo kto powiedział, że facet nie może dbac o cere ZWLASZCZA gdy sie cos zlego z nia dzieje? Takze nie zastanawiaj sie i spróbuj z glinką bo wielu osobą na zaskorniki pomaga :P Tylko efekty widac po kilku razach
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.