DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-01, 12:26   #3871
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Secene dzieki,to wlasnie tak zrobie w takim razie,mam nadzieje ze 10.5% nie zniszczy mega mocno moich biednych wlosow.
sandy_sugar_lips skoro nie chcesz sama eksperymentowac, to do fryza na dekoloryzacje nie mylic z rozjasnianiem(!!!)wiec wypytaj pania fryzjerke czym bedzie robic deko,bo niektore twierdza ze robia deko a wala poprostu rozjasniacz na wlosy, z czarnego do brazu wcale nie jest tak trudno,gorzej do blondu
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 18:10   #3872
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

trochę pewnie podsuszy niestety.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 23:17   #3873
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Prosze o porade, od wielu lat mialam robiony balejaz i nakladany toner, efekt byl ladny i odrosty malo widoczne. Jednak ostatnio niestety nie moglam odwiedzic mojej fryzjerki i inna nalozyla mi farbe na cale wlosy. Bylo ok, ale pojawia sie odrost, nie jest moze strasznie widoczny, ale nie jestem nieprzyzwyczajona do takiego efektu. Bardzo chcialabym wrocic do poprzednej "wersji", czy bedzie to mozliwe? pozdrawiam
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 09:52   #3874
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
trochę pewnie podsuszy niestety.
na to jestem przygotowana ze beda suche,oby nie wypadly i nie spalily sie bo mi juz ich szkoda.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:49   #3875
4graffk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja proponuję zafarbować się na ciemniejszy kolor bo blond wygląda jak spalone siano .Coś strasznego.Nawet nie wiedziałam ,że można do takiego stanu doprowadzić włoski .To straszne :-(
4graffk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:05   #3876
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Przejrzałam Twój pinger Od razu mi się przypomniało że Ty to Ty bo pamiętam Twoją nową fryzurkę. Jest identyczna jak moja tylko ja nie mam grzywki. Strasznie ładnie Ci w niej a kolor masz ładny, nie kombinuj Może jeszcze raz zrównaj tą Olią?
Troszkę widać te odczepki ale to zależy jak wepnę. Generalnie trzeba jak najmniej włosów "wypuszczać" na wierzch, tylko tyle ile trzeba. Ale myślę że trochę wprawy i będzie super. Ja tutaj dopięłam je dopiero drugi raz Jak najbardziej Ci polecam tą metodę i ten zestaw (50cm, 150g). Oglądałam też różne metody przedłużania i chyba bym się bała czegokolwiek na stałe doczepiać zwłaszcza że chcę zapuścić swoje włosy.
ja przedluzalam już na ringi i keratynę i najbardziej bylam zadowolona z keratyny, ale za dużo kasy na to idzie niestety, clipy sa tansze, a powiedz mi gdzie Ty kupowalas swoje? Bo dużo gram masz a ja mam geste wloski . Niestety moja fryzura bez stylizacji nie wygląda już tak ladnie a nie chce mi się ciagle z suszarka i okragla szczotka stać przed lustrem
co do oli to pewnie ladnie by mi chwycila ale jaśniejszych fragmentow nie przyciemni musiałabym podmienić wode a nie chce mi się bawic już ;D wole isc zaplacic i mieć zrobione jak należy ;D
Cytat:
Napisane przez 4graffk4 Pokaż wiadomość
Ja proponuję zafarbować się na ciemniejszy kolor bo blond wygląda jak spalone siano .Coś strasznego.Nawet nie wiedziałam ,że można do takiego stanu doprowadzić włoski .To straszne :-(
jak już doszło się to blondu to chyba lepiej cieszyc się z koloru i regenerowa wlosy, zafarbowanie ich na ciemno nic nie naprawi i tak trzeba będzie zregenerować wlosy a dodatkowo będzie się nie zadowolonym z koloru, bez sensu. Strata kasy i czasu :P
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 08:00   #3877
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
ja przedluzalam już na ringi i keratynę i najbardziej bylam zadowolona z keratyny, ale za dużo kasy na to idzie niestety, clipy sa tansze, a powiedz mi gdzie Ty kupowalas swoje? Bo dużo gram masz a ja mam geste wloski . Niestety moja fryzura bez stylizacji nie wygląda już tak ladnie a nie chce mi się ciagle z suszarka i okragla szczotka stać przed lustrem
co do oli to pewnie ladnie by mi chwycila ale jaśniejszych fragmentow nie przyciemni musiałabym podmienić wode a nie chce mi się bawic już ;D wole isc zaplacic i mieć zrobione jak należy ;D
Obyś była zadowolona z fryzjera bo z nimi to różnie bywa.
Ja sobie ostatnio kupiłam szamponetkę marion platynowy blond i pięknie mi zgasiła żółte refleksy do takiego naturalnego beżu.
A odrosty planuję chyba robić cece 10.77, rozważam też garniera plus mixton fioletowy.
Zestaw włosów mam dokładnie ten http://www.doczepiane.pl/przedluzani...FdShtAodAG4Acw w kolorze średni blond (ale nie sugeruj się ich nazwami kolorów, tak naprawdę on jest bardzo jasny, coś koło poziomu 10).
A najśmieszniejsze jest to że założyłam je może ze trzy razy nie mam na to czasu wogóle rano, poza tym uważam że doczepiane włosy do boba ZAWSZE będą się odznaczać... mnie to wkurza i włosy leżą w szafie jak będę mieć takie trochę za ramiona to wtedy powinny być idealne. Ale gerneralnie to polecam Ci te włosy z doczepianych, jest ich dużo są dobrej jakości, a strukturę mają taką "puszącą" więc wydaje się że jest ich jeszcze więcej.
Też się męczę z układaniem, ale jest coraz lepiej, na okrągłej szczotce sobie nie wyobrażam układać więc kupiłam takie cudo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iss-2735e.html i układanie rano to 5min
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 10:46   #3878
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Obyś była zadowolona z fryzjera bo z nimi to różnie bywa.
Ja sobie ostatnio kupiłam szamponetkę marion platynowy blond i pięknie mi zgasiła żółte refleksy do takiego naturalnego beżu.
A odrosty planuję chyba robić cece 10.77, rozważam też garniera plus mixton fioletowy.
Zestaw włosów mam dokładnie ten http://www.doczepiane.pl/przedluzani...FdShtAodAG4Acw w kolorze średni blond (ale nie sugeruj się ich nazwami kolorów, tak naprawdę on jest bardzo jasny, coś koło poziomu 10).
A najśmieszniejsze jest to że założyłam je może ze trzy razy nie mam na to czasu wogóle rano, poza tym uważam że doczepiane włosy do boba ZAWSZE będą się odznaczać... mnie to wkurza i włosy leżą w szafie jak będę mieć takie trochę za ramiona to wtedy powinny być idealne. Ale gerneralnie to polecam Ci te włosy z doczepianych, jest ich dużo są dobrej jakości, a strukturę mają taką "puszącą" więc wydaje się że jest ich jeszcze więcej.
Też się męczę z układaniem, ale jest coraz lepiej, na okrągłej szczotce sobie nie wyobrażam układać więc kupiłam takie cudo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iss-2735e.html i układanie rano to 5min
zanim wybiore jakiś salon to wypytam co i jak i co ma zamiar i na glowie polozyc ja już mam wlosy do linii ramion, wiec bob mi odrosl, jak zrobie prostowanie keratynowe to w ogole nie powinnam mieć problemu z przejściem wlosow w doczepione, będą tez bardziej wygładzone wiec chyba nie będę musiala brac jakieos super gęstego zestawu.

ja raz ukladalam wlosy podobna szczotka ale koncowka nie była okragla tylko taka normalna jak najwyklejsza szczotka do wlosow i były idealne ;D ale jako ze nie susze wlosow to nie potrzebny mi taki wynalazek poki co ;D
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 15:16   #3879
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

xxboo kiedy idziesz na encanto?wloski juz farbowalas tez u fryza??
widzialam jakas nowoscx od garniera, odzywka blond boost,ale zadnych opinii jeszcze nie widzialam.moze ktoras z was ma,uzywa? ja jestem bardzo ciekawa.idealnie by bylo gdyby dzialala jak polaczenie goodbye damage i dobrej odzywki do blondu
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:01   #3880
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
xxboo kiedy idziesz na encanto?wloski juz farbowalas tez u fryza??
widzialam jakas nowoscx od garniera, odzywka blond boost,ale zadnych opinii jeszcze nie widzialam.moze ktoras z was ma,uzywa? ja jestem bardzo ciekawa.idealnie by bylo gdyby dzialala jak polaczenie goodbye damage i dobrej odzywki do blondu
ja ide 22 na encanto;D ale z fryzjera zrezygnowalam bo domowy budzet musze podreperowac, zdecydowalam ze wykorzystam zapasy domowe farb i uzyje garniera 9.13 na odrost plus te jasnijsza czesc wlosow, a na ost 10 minut przeciagne na koncowki tylko zeby delikatnie je stonowac ))

a odzywke widzialam ostatnio wlasnie i mnie kusila max, konczy mi sie goodbye damage wiec moze zakupie . chociaz na moje wlosy najlepiej dziala maska kallos keratin, wlosy sa juz w calkiem niezlej kondycji, szybciej schna, nie sa suche tylko mieciutkie i gladkie i szybciej mi sie przetluszczaja co tez jest dobrym znakiem bo przy zdrowych wlosach musialam je myc codziennie,
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:18   #3881
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

a moje wlasnie cos od ostatniego tygodnia sa w troche gorszej kondycji,niewiem czemu..wogule jem skrzypovite od ponad miesiaca i zauwazylam ze moje nigdynierozdwajajace sie paznokcie zaczely sie lamac i rozdwajac ja czekam na jakies wizazowe opinie o tej odzywce,poki co zastanawiam sie jaka maske do wlosow kupic..polecicie cos?

cofam pytanie..wlasnie wrocilam obkupiona w kosmetyki do wlosow z...biedronki jestem baaardzo zadowolona i mile zaskoczona ze pojawily sie tam maski biovaxu!!!w saszetkach co prawda ale to i tak luksus :P no i smiesznie tanie szampony dove i garnier na 4 zl zyc nie umierac

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-02-06 o 16:54
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 20:43   #3882
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ja pofarbowalam sie garnierem 9.13 i jestem srednio zadowolona, na odrostach zlapal przeslicznie! balam sie ze wyjdzie za ciemno ale gdzie tam, sliczny jasniutki blondzik, za to z reszta wlosow nie zrobil totalnie nic... chyba jednak nie ominie mnie wizyta u fryzjera...
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 15:33   #3883
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
ja pofarbowalam sie garnierem 9.13 i jestem srednio zadowolona, na odrostach zlapal przeslicznie! balam sie ze wyjdzie za ciemno ale gdzie tam, sliczny jasniutki blondzik, za to z reszta wlosow nie zrobil totalnie nic... chyba jednak nie ominie mnie wizyta u fryzjera...
wrzuc fotke tego co teraz masz na glowie!!
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:05   #3884
agiantkaa
Raczkowanie
 
Avatar agiantkaa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 237
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć kobietki ! Nie wiem dlaczego mój wątek został zamknięty Moderator, tia Do rzeczy... Mam czarne włosy, odrost 4 cm - ciemny blond. Farbuję od kiedy pamiętam. Katowałam włosy rozjaśniaczami, fioletem gencjanowym i drogeryjnymi farbami kilka...naście razy(!). Łamią się w połowie, wypadają garściami. Podcinam ciągle. Dekoloryzacja odpada, bo po prostu nic nie da, a rozjaśniacz zakończyłby ich żywot. Zależy mi na moim naturalnym odcieniu, a więc chciałabym zejść troszkę z czerni i jakoś przeżyć z tymi nie aż tak bardzo widocznymi odrostami. Mogę jakoś uzyskać ciemny brąz na nich? Domowe sposoby wypróbowane - pogorszyły ich stan. Wiem, że na ciemnym brązie jakiejś drogeryjnej farby jest napisane, że "weźmie" na czerni, ale nie pamiętam jakiej. Tylko nie wiem czy przeżyłyby ten zabieg, a więc może henna? Ciemny brąz. ? Naturalna, nieniszcząca? Doradźcie coś, proszę.
agiantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 06:30   #3885
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

moim zdaniem(ekspertem nie jestem) tylko pozadna regeneracja i potem deko,ktore wcale nie jest niszczace dla wlosow i potem farba brazowa i po bolu.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 08:32   #3886
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
wrzuc fotke tego co teraz masz na glowie!!
prosze bardzo zdjecie, na jednak costam farba chwycila na gorze sliczny bezyk <3 zakochalam sie na dole jednak bardziej miod ale jestem umowiona na poniedzialek do fryzjera . Musialam na foto zaslonic twarz bo pogorszyla mi sie cera po calcium pantothenicum
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000714.jpg (64,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000712.jpg (68,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000710.jpg (81,6 KB, 15 załadowań)
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 09:08   #3887
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

odrost jakby salbo chwycony,albo tak wyglada na foto ale ladny kolorek,naturalny fajniutki blond.ja jutro maziam mixem palette zobaczymy co bedzie a daje cos te calcium?rosna szybciej?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 09:20   #3888
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
odrost jakby salbo chwycony,albo tak wyglada na foto ale ladny kolorek,naturalny fajniutki blond.ja jutro maziam mixem palette zobaczymy co bedzie a daje cos te calcium?rosna szybciej?
wlasnie odrost chwycil slicznie sama w szoku jestem, jest jaaaasniutki! ak samo jak po oli 10,0 z tym ze ma inny odcien taki bezyk ,
hmmmm rosna szybciej na pewno, ja mialam spory dorost mialam zrobic zdjecie ale tam szybko podjelam decyzje o farbowaniu ze wypadlo mi to z glowy, aczkolwiek no szalu nie ma niektore dziewczyny psialy ze im rosly 2 cm albo 2,5 mnie tyle nie urosly na pewno moze z 1,2 cm bylo .
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 18:01   #3889
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

czy możecie polecić jakieś dobre odżywki / maski po dekoloryzacji włosów ? możliwie "naturalne", bez tych sls itd.
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 19:30   #3890
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

dla mnie mega odkryciem jest fructis goodbye damage w tubie,fajna jest tez odzywka garniera z maslem karite.a bez sls to moze cos z biovaxa,maja dosc szeroka game masek,mozesz kupic w saszetkach kilka i poprobowac ktora najbardziej Ci przypasuje

xxboo wlasnie siedze z mixem palette na glowie...az sie boje co wyjdzie.Tobie jest bardzo ladnie w cieplych blondach,mi nie,wiec je chlodze i chlodze
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:57   #3891
kkkcelyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny, które mają doświadczenie z dekoloryzacją, może macie jakiś pomysł jak ujednolicić kolor po tym zabiegu ???

Farbowałam się na czarno dobre 4 -5 lat i zachciało mi się zmiany. Kupiłam dekoloryzator Rene Blanche. Wykonałam 3 dekoloryzacje i kolor w końcu się poddał. Następnie rzuciłam na włosy farbę w kolorze jasny blond. Efekt jest taki, że od czubka głowy mam śliczny miodowy kolorek niestety zaraz przechodzi on w ciemny brąz i w czarny na końcówkach. Po farbowaniu im dalej od skóry głowy tym włosy bardziej ściemniały. Teraz pytanie: co z tym zrobić?? Marzy mi się taki właśnie miodowy kolorek jak mam na czubku głowy, z pewnością nie chcę przyciemniać.

Bawić się w kolejną dekoloryzację, zrobić jakieś pasemka ?? Co poradzicie ??
kkkcelyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 11:35   #3892
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kkkcelyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które mają doświadczenie z dekoloryzacją, może macie jakiś pomysł jak ujednolicić kolor po tym zabiegu ???

Farbowałam się na czarno dobre 4 -5 lat i zachciało mi się zmiany. Kupiłam dekoloryzator Rene Blanche. Wykonałam 3 dekoloryzacje i kolor w końcu się poddał. Następnie rzuciłam na włosy farbę w kolorze jasny blond. Efekt jest taki, że od czubka głowy mam śliczny miodowy kolorek niestety zaraz przechodzi on w ciemny brąz i w czarny na końcówkach. Po farbowaniu im dalej od skóry głowy tym włosy bardziej ściemniały. Teraz pytanie: co z tym zrobić?? Marzy mi się taki właśnie miodowy kolorek jak mam na czubku głowy, z pewnością nie chcę przyciemniać.

Bawić się w kolejną dekoloryzację, zrobić jakieś pasemka ?? Co poradzicie ??
To jest to, co dziewczyny tu pisały - że po użyciu deko trzeba uważać, bo kolor może wrócić. Zobacz, jakie są porady, żeby tego uniknąć i zrób deko jeszcze raz.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez zofiii Pokaż wiadomość
czy możecie polecić jakieś dobre odżywki / maski po dekoloryzacji włosów ? możliwie "naturalne", bez tych sls itd.
Maska alterra z granatem (do kupienia tylko w Rossmannach) . Świetne jest też olejowanie, tylko trzeba dobrać sobie olej do rodzaju włosów można zacząć od tych, które są w domu, spożywczych.

Po rozjaśnianiu dobrze jest unikać produktów z dużą ilością alkoholu, szczególnie takich bez spłukiwania.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez agiantkaa Pokaż wiadomość
Cześć kobietki ! Nie wiem dlaczego mój wątek został zamknięty Moderator, tia Do rzeczy... Mam czarne włosy, odrost 4 cm - ciemny blond. Farbuję od kiedy pamiętam. Katowałam włosy rozjaśniaczami, fioletem gencjanowym i drogeryjnymi farbami kilka...naście razy(!). Łamią się w połowie, wypadają garściami. Podcinam ciągle. Dekoloryzacja odpada, bo po prostu nic nie da, a rozjaśniacz zakończyłby ich żywot. Zależy mi na moim naturalnym odcieniu, a więc chciałabym zejść troszkę z czerni i jakoś przeżyć z tymi nie aż tak bardzo widocznymi odrostami. Mogę jakoś uzyskać ciemny brąz na nich? Domowe sposoby wypróbowane - pogorszyły ich stan. Wiem, że na ciemnym brązie jakiejś drogeryjnej farby jest napisane, że "weźmie" na czerni, ale nie pamiętam jakiej. Tylko nie wiem czy przeżyłyby ten zabieg, a więc może henna? Ciemny brąz. ? Naturalna, nieniszcząca? Doradźcie coś, proszę.
Pewnie ci zamknęli, bo jest wątek zbiorczy do takich tematów.


Musiałaś mocno przeholować z rozjaśnianiem. Fiolet gencjanowy jest zupełnie nieszkodliwy dla włosów, oczywiście w wersji bezalkoholowej, bo alkoholowa na rozjaśniane może wysuszać (ale też bez przesady, żeby aż "katowało" włosy).

Niejasno się wyrażasz, chodzi ci o to że masz włosy ciemny blond (naturalnie)? Farbowane na czarno, tak?

Ogólnie wystarczyłoby, gdybyś poczytała ten wątek, ale powtórzę podstawowe informacje:

Rozjaśnianie to nie to samo, co dekoloryzacja.

Najlepszą opcją i pierwszą do wypróbowania jest zawsze dekoloryzator usuwający farbę (nie rozjaśniacz), który rozkłada sztuczny pigment z farby.

Używając dekoloryzatora należy się liczyć z tym, że efekty mogą być mniejsze lub większe i że należy przedsięwziąć środki ostrożności, aby zapobiec powrotowi sztucznego pigmentu (najczęściej na skutek następnego farbowania).


Każdy rodzaj rozjaśniania szkodzi włosom - nieważne czy to jest rozjaśniacz, farba, domowa płukanka, słońce... proces płowienia włosa jest dla niego szkodliwy. Sztuczny pigment z farby nie usuwa się łatwo inną farbą, może zejść tylko częściowo lub wcale. Szczególnie czarny. Wskazówki na pudełkach z farbami z oczekiwanym efektem farbowania odnoszą się do naturalnego, niefarbowanego koloru włosów.



Imho masz teraz dwie możliwości:

-Próbujesz dekoloryzacji usuwającej sztuczny pigment. Po deko farbowanie na ciemny brąz raczej nie jest dobrym pomysłem, bo mogą ci wyjść ciemniejsze, poza tym jak chcesz wracać do ciemnego blondu, ciemny brąz będzie za ciemny. Raczej w miarę potrzeby wyrównanie kolory delikatnie, a może nawet by się udało jakąś mniej inwazyjną metodą.


-Zostawiasz czerń, odrost lekko przyciemniasz, najlepiej czymś nietrwałym, na ciemny brąz np. albo indygo lub gencjaną, jeśli ci przyciemni naturalne. Włosy na długości odżywiasz, zamiast farbować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:19   #3893
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
dla mnie mega odkryciem jest fructis goodbye damage w tubie,fajna jest tez odzywka garniera z maslem karite.a bez sls to moze cos z biovaxa,maja dosc szeroka game masek,mozesz kupic w saszetkach kilka i poprobowac ktora najbardziej Ci przypasuje

xxboo wlasnie siedze z mixem palette na glowie...az sie boje co wyjdzie.Tobie jest bardzo ladnie w cieplych blondach,mi nie,wiec je chlodze i chlodze
ty caly czas o tubie mowisz@!!!!!!!! a ja myslalam ze o tej zwyklej odzywce w tym standardowym opakowaniu ;DDD

i jak farbka? wstaw foto
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:13   #3894
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

aaa nie nie to wlasnie w tubie jest moc ;D
a foto wrzuce moze jutro, teraz zrobilam pare fotek ale jest za ciemno i kolor zupelnie inny wychodzi.ogolnie jestem zadowolona,sa chlooodne jak cholera :P odrost delikatnie cieplejszy ale mysle ze z czasem sie wyrowna, kolorek tez fajnie chwycil na calych wlosach takze nie mam juz dwukolorowych wlosow.jedyny minus to ze wlosy sa szarawe,ale wiem ze po paru myciach powinno byc lepiej.juz mysle co by na nastepne farbowanie wybrac,moze znow sprobuje z loreal stockholm..ale to najszybciej za 2 miesiace.teraz jak mam wymarzony kolor to daje im odetchnac.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 22:31   #3895
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
aaa nie nie to wlasnie w tubie jest moc ;D
a foto wrzuce moze jutro, teraz zrobilam pare fotek ale jest za ciemno i kolor zupelnie inny wychodzi.ogolnie jestem zadowolona,sa chlooodne jak cholera :P odrost delikatnie cieplejszy ale mysle ze z czasem sie wyrowna, kolorek tez fajnie chwycil na calych wlosach takze nie mam juz dwukolorowych wlosow.jedyny minus to ze wlosy sa szarawe,ale wiem ze po paru myciach powinno byc lepiej.juz mysle co by na nastepne farbowanie wybrac,moze znow sprobuje z loreal stockholm..ale to najszybciej za 2 miesiace.teraz jak mam wymarzony kolor to daje im odetchnac.
uff udalo sie!!!!!! jestesmy blondiny;D super ze wyszlo Ci wszystko!. Ja jutro jade do fryzjera na ostateczne zrownanie koloru, mam nadzieje ze wyjde z pieknym bezem <3
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 15:05   #3896
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

tak wyglada moj kolorek,jestem zadowolona bardzo.zobaczymy jak po myciu bedzie to wygladalo. wlosy podsuszone i to mocno ale ide w tym tyg na podciecie i regeneracje wiec bedzie lepiej.
xxboo dawaj koniecznie znac jak po fryzjerze!!!!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (42,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (56,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (71,4 KB, 16 załadowań)
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:02   #3897
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

obcielam wlosy jeszcze krocej jutro zrobie zdjecie bo teraz juz ciemno i slabo wychodzi,kolor mam zrownany ale ciut ciemniejszy

a twoj kolor sliczny ;D wloski faktycznie widac ze suche bardzio ale jak juz uzyskalas kolor jaki chcesz to nie musisz ich wiecej meczyc i szybko zregenerujesz
__________________


PEDAGOG




Edytowane przez xxboo
Czas edycji: 2014-02-10 o 19:27
xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 12:41   #3898
klarusia1991
Przyczajenie
 
Avatar klarusia1991
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Przejrzałam dosłownie cały ten wątek. Widzę, że znacie się na rzeczy potrzebuję porady dotyczącej mojej zmiany koloru włosów na blond. całe zycie jestem brunetką,ale zawsze marzylam o blondynce, tylko nie jestem pewna czy ten kolor będzie do mnie pasował. Co myślicie? Podsyłam Wam kilka moich zdjęć i ostatnie przedstawia kolor jaki chciałabym uzyskać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pasuje.jpg (54,9 KB, 48 załadowań)
klarusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 14:44   #3899
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

moze i by pasowal,jakis cieply ale nie za jasny blond np coz z poziomu 9.
xxboo czekam na fotencje!no ja teraz nawet jak bede farbowala to tylko odrost,dlugosc zostawiam w spokoju.a pomyslec ze kiedys jak mialam platyne to co 3 miesiace walilam na godzine na cale wlosy rozjasniacz joanny i wlosy wogule nie wypadaly a podsuszone byly nawet mniej niz teraz a znacznie dluzsze mialam lata leca i wlosy juz nie te chyba
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 16:13   #3900
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Klarusia, taki blond jak na ostatnim zdjęciu zdecydowanie by Ci pasował, widzę Cię też w miodowym 8.3
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.