Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 21:51   #2071
mimidoo88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczynki... troszkę boje się użyć tej delii
na allegro zamówiłam odcień 07 i 10 -brązy
ale teraz patrze na necika a tam jest kolorystyka do 08!!:
01 złoty kasztan
02 orzech laskowy
03 rubin
04 burgund
05 mahoniowy brąz
06 korzenny brąz
07 czekoladowy brąz
08 czarny
nie wiem czy mnie w balona nie robią i nie sprzedają jakiegoś gówna po którym w ogóle strace włosy:P
Słuchajcie:
ja mam naprawdę lichutkie, cienkie i rzadkie włoski prawie jak po chemioterapii :P
Zdjęcia wam nie wyśle bo wstyd
Pytanie...
Czy ten krem koloryzujący delii jest na pewno bezpieczny...
przeczytałam więcej wątków i kilka dziewczyn sie skarżyło ze włosy po tem wypadały albo miały całkowicie przesuszone i wielką szopę...
oraz jaki kupić szampon oczyszczający?
który polubiłyście?
nie wiem czy może nie byłaby dla mnie lepsza czysta henna(albo i gorsza?) ze względu na strukturę moich włosów...
czekam z rozkoszą na wasze odpowiedzi...
mimidoo88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 08:58   #2072
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimidoo88 Pokaż wiadomość
Dziewczynki... troszkę boje się użyć tej delii
na allegro zamówiłam odcień 07 i 10 -brązy
ale teraz patrze na necika a tam jest kolorystyka do 08!!:
01 złoty kasztan
02 orzech laskowy
03 rubin
04 burgund
05 mahoniowy brąz
06 korzenny brąz
07 czekoladowy brąz
08 czarny
nie wiem czy mnie w balona nie robią i nie sprzedają jakiegoś gówna po którym w ogóle strace włosy:P
Słuchajcie:
ja mam naprawdę lichutkie, cienkie i rzadkie włoski prawie jak po chemioterapii :P
Zdjęcia wam nie wyśle bo wstyd
Pytanie...
Czy ten krem koloryzujący delii jest na pewno bezpieczny...
przeczytałam więcej wątków i kilka dziewczyn sie skarżyło ze włosy po tem wypadały albo miały całkowicie przesuszone i wielką szopę...
oraz jaki kupić szampon oczyszczający?
który polubiłyście?
nie wiem czy może nie byłaby dla mnie lepsza czysta henna(albo i gorsza?) ze względu na strukturę moich włosów...
czekam z rozkoszą na wasze odpowiedzi...
delia ma kilka nowych odcieni, które ciezko dostać stacjonarnie ale na necie są dostępne więc raczej nie musisz się obawiać ...
czy jest bezpieczny to nie wiem na pewno lepszy niż farba ale kazdy włos jest inny i inaczej reaguje. Szamponu oczyszczającego nie używam bo on wypłukuje bardzo kolor.. Ale niby najlepsze są do tego te przeciwłupieżowe. Skoro masz takie cienkie włosy może spróbuj również maskę wax henna treatment dostępną w aptekach ale dzieki niej też się szybciej wypłukuje henna.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 12:49   #2073
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimidoo88 Pokaż wiadomość
Dziewczynki... troszkę boje się użyć tej delii
na allegro zamówiłam odcień 07 i 10 -brązy
ale teraz patrze na necika a tam jest kolorystyka do 08!!:
01 złoty kasztan
02 orzech laskowy
03 rubin
04 burgund
05 mahoniowy brąz
06 korzenny brąz
07 czekoladowy brąz
08 czarny
nie wiem czy mnie w balona nie robią i nie sprzedają jakiegoś gówna po którym w ogóle strace włosy:P
Słuchajcie:
ja mam naprawdę lichutkie, cienkie i rzadkie włoski prawie jak po chemioterapii :P
Zdjęcia wam nie wyśle bo wstyd
Pytanie...
Czy ten krem koloryzujący delii jest na pewno bezpieczny...
przeczytałam więcej wątków i kilka dziewczyn sie skarżyło ze włosy po tem wypadały albo miały całkowicie przesuszone i wielką szopę...
oraz jaki kupić szampon oczyszczający?
który polubiłyście?
nie wiem czy może nie byłaby dla mnie lepsza czysta henna(albo i gorsza?) ze względu na strukturę moich włosów...
czekam z rozkoszą na wasze odpowiedzi...
Spokojnie, to nowe odcienie. Moim zdaniem Delia jest podobna w działaniu i do ELD-u i do Khadi itp. ...... Każdy ma trochę barwnika nienaturalnego, tylko czysta ruda henna nie ma.
Mi coraz mniej podoba się to farbowanie henną. Wczoraj nie użyłam maski... ba, nie użyłam nawet odżywki....... i znowu kolor mam 3 razy jaśniejszy Strasznie szybko to schodzi ...... I maski przyspieszają wypłukiwanie...... Nie wiem, czy jest sens tym farbować. Tym bardziej, że chyba to też nie jest w 100% łagodne dla włosów.... Znowu myslę nad powrotem do mojego naturalnego ciemnego blondu, tylko będę musiała sobie walnąć chemiczną, żeby nie zszedł Ale drogą jak cholera - u fryzjera, bo sklepowych już się naprawdę boję - piszę to po raz któryś tam
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 10:59   #2074
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Może popróbuj jednak chny- bez żadnych dodatków. Ja osobiście polecam też używanie olei, o których dziewczyny pisały wyżej. Używam chny od kilku miesięcy, oleju kokosowego od jakichś dwóch tygodni i naprawdę widzę poprawę. Włosy są grubsze, miękkie, błyszczące. Nawet moja mama je chwali, a zawsze mówiła, że mam nędzne piórka
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 08:27   #2075
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mam zagwostkę

Dobrze się czuję w rudościach, do farbowania henną, jej zapachu też już przywykłam. No i włosy mam w całkiem niezłej kondycji. Tylko coraz częściej nie mam czasu na siedzenie całego dnia w domu tylko w celu pofarbowania włosów (trzymam hennę około 6 godzin).... Więc rozważam zejście z koloru, zwłaszcza że przyszedł już najwyższy czas na farbowanie (odrosty).

Henną farbuję jakieś 1,5 roku włosy. Myślicie, że mam duże szanse wyjść z zielenią angielską z salonu fryzjerskiego
Wiem, wiem, że teoretycznie powinnam czekać aż włosy po hennie odrosną, ale wiem też, że spora część z Was ryzykowała i nic się nie działo

Jak najlepiej zejść z koloru? Dekoloryzacja (drżę na samą myśl o takiej torturze dla włosów ). Farbowanie kolorem najbardziej zbliżonym do naszego naturalnego?

Warto ryzykować w ogóle ??
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:51   #2076
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Insane, a jak to robisz, że henna Ci się nie zmywa...?
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 21:40   #2077
rudo
Raczkowanie
 
Avatar rudo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 131
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
A ja mam zagwostkę

Dobrze się czuję w rudościach, do farbowania henną, jej zapachu też już przywykłam. No i włosy mam w całkiem niezłej kondycji. Tylko coraz częściej nie mam czasu na siedzenie całego dnia w domu tylko w celu pofarbowania włosów (trzymam hennę około 6 godzin).... Więc rozważam zejście z koloru, zwłaszcza że przyszedł już najwyższy czas na farbowanie (odrosty).

Henną farbuję jakieś 1,5 roku włosy. Myślicie, że mam duże szanse wyjść z zielenią angielską z salonu fryzjerskiego
Wiem, wiem, że teoretycznie powinnam czekać aż włosy po hennie odrosną, ale wiem też, że spora część z Was ryzykowała i nic się nie działo

Jak najlepiej zejść z koloru? Dekoloryzacja (drżę na samą myśl o takiej torturze dla włosów ). Farbowanie kolorem najbardziej zbliżonym do naszego naturalnego?

Warto ryzykować w ogóle ??
Mam to samo pytanie henną farbuję włosy ok. roku, teraz chciałabym wrócić do mojego naturalnego koloru, bo nie chcę już mieć odrostów i być zmuszona nakładać hennę co miesiąc. Nie chcę farbować włosów tylko ją zmyć. Mam naturalnie rude włosy i teraz martwię się, że mogę już nie wrócić do mojego prawdziwego koloru.
__________________

rudo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 13:19   #2078
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

cześć Dziewczyny

a ja mam takie nieśmiałe pytanie: czy po miksie, który nazywacie gloss zostaje na włosach odrost? czy raczej nie?
właśnie zamawiam trio z mazideł (henna, amla, indygo) w celu glossowania, ale troche się boję odrostu trzy lata temu mozolnie odzyskałam swój naturalny kolor, i nie chcę znów wpaść w błędne koło odrost-farbowanie-odrost-farbowanie ...

pomóżcie plizz
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 13:26   #2079
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
A ja mam zagwostkę

Dobrze się czuję w rudościach, do farbowania henną, jej zapachu też już przywykłam. No i włosy mam w całkiem niezłej kondycji. Tylko coraz częściej nie mam czasu na siedzenie całego dnia w domu tylko w celu pofarbowania włosów (trzymam hennę około 6 godzin).... Więc rozważam zejście z koloru, zwłaszcza że przyszedł już najwyższy czas na farbowanie (odrosty).

Henną farbuję jakieś 1,5 roku włosy. Myślicie, że mam duże szanse wyjść z zielenią angielską z salonu fryzjerskiego
Wiem, wiem, że teoretycznie powinnam czekać aż włosy po hennie odrosną, ale wiem też, że spora część z Was ryzykowała i nic się nie działo

Jak najlepiej zejść z koloru? Dekoloryzacja (drżę na samą myśl o takiej torturze dla włosów ). Farbowanie kolorem najbardziej zbliżonym do naszego naturalnego?

Warto ryzykować w ogóle ??

Chcesz powracać do chemicznych farb? Ja już chyba nigdy nie zrezygnuję z henny
Może poczekaj aż kolor trochę zejdzie i spróbuj zafarbować włosy kolorem zbliżonym do Twojego naturalnego.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 14:13   #2080
mala93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

siema a ja kupiłam dzis ta farbe z ELD kasztan i troszke obawiam sie zeby nie wyszly z jakimis czerwonymi przeblyskami? naturalnie mam bardzo ciemny blond wpadajacy w jasny braz. a chcialabym jakis cieply odcien brazu miec jak myslicie?

z gory dziekuę za odpowiedzi
mala93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 15:37   #2081
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
A ja mam zagwostkę

Dobrze się czuję w rudościach, do farbowania henną, jej zapachu też już przywykłam. No i włosy mam w całkiem niezłej kondycji. Tylko coraz częściej nie mam czasu na siedzenie całego dnia w domu tylko w celu pofarbowania włosów (trzymam hennę około 6 godzin).... Więc rozważam zejście z koloru, zwłaszcza że przyszedł już najwyższy czas na farbowanie (odrosty).

Henną farbuję jakieś 1,5 roku włosy. Myślicie, że mam duże szanse wyjść z zielenią angielską z salonu fryzjerskiego
Wiem, wiem, że teoretycznie powinnam czekać aż włosy po hennie odrosną, ale wiem też, że spora część z Was ryzykowała i nic się nie działo

Jak najlepiej zejść z koloru? Dekoloryzacja (drżę na samą myśl o takiej torturze dla włosów ). Farbowanie kolorem najbardziej zbliżonym do naszego naturalnego?

Warto ryzykować w ogóle ??
Czemu aż 6 godzin? Nigdy tyle nie trzymałam henny, a kolor wychodził intensywny. Chyba lepiej farbować krócej, ale cześciej. Po sobie widzę, że efekty takiego postępowanie są zadowalające
Moim zdaniem nie warto ryzykować chemicznych farb i dekoloryzacji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 05:57   #2082
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Insane, a jak to robisz, że henna Ci się nie zmywa...?
No.. nie wiem
Może to wina soku z cytryny dodawanego do henny. Czasem robię płukanki octowe. No i starannie wybieram szampony - jak widzę, że któryś zmywa mi kolor - wyrzucam sprawdzają się u mnie Pantene, Timotei i L'Oreal.

Cytat:
Napisane przez rudo Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie henną farbuję włosy ok. roku, teraz chciałabym wrócić do mojego naturalnego koloru, bo nie chcę już mieć odrostów i być zmuszona nakładać hennę co miesiąc. Nie chcę farbować włosów tylko ją zmyć. Mam naturalnie rude włosy i teraz martwię się, że mogę już nie wrócić do mojego prawdziwego koloru.
Ja mam naturalnie mysi blond, więc może być trudniej...

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

Chcesz powracać do chemicznych farb? Ja już chyba nigdy nie zrezygnuję z henny
Może poczekaj aż kolor trochę zejdzie i spróbuj zafarbować włosy kolorem zbliżonym do Twojego naturalnego.
Nie chcę powracać do chemicznych farb, zresztą chemią miałam tylko raz w życiu farbowane włosy - pasemka i czekałam aż włosy odrosną, a nie farbowałam kolejny raz. Tylko pomyślałam o chemicznej farbie, żeby zejść z koloru po prostu


[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;19720847]Czemu aż 6 godzin? Nigdy tyle nie trzymałam henny, a kolor wychodził intensywny. Chyba lepiej farbować krócej, ale cześciej. Po sobie widzę, że efekty takiego postępowanie są zadowalające
Moim zdaniem nie warto ryzykować chemicznych farb i dekoloryzacji.[/QUOTE]
Bo wtedy wychodził mi fajny miedziany kolor nie marchewka, ale jeszcze nie czerwień... Fajna, ciemna rudość
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 06:31   #2083
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, że teoretycznie powinnam czekać aż włosy po hennie odrosną, ale wiem też, że spora część z Was ryzykowała i nic się nie działo
Teoretycznie - tak . Mogę Ci odpowiedzieć na swoim przykładzie.
Henny, tej prawdziwej, nie pozbędziesz się z włosów . Henny używałam dość długo i też papkę "trzymałam" minimum sześć godzin. Mam doświadczenie z henną z Helfy i Mazideł. Od około roku nie używam do farbowania ziół. Co cztery tygodnie farbuję włosy farbami chemicznymi. Brąz mi się zamarzył . Efekt : na odrostach - brąz, "starsze" włosy - brąz z dość widocznym odcieniem czerwieni. Kontrast nie jest zbyt duży i z włosami tragedii nie ma. Tylko, że ja z natury mam ciemne włosy. Ty - jak czytam - blond. Może być o wiele trudniej, bo odcień czerwieni może drastyczniej się "przebić". A może spróbuj na jednym paśmie włosów .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 06:45   #2084
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Teoretycznie - tak . Mogę Ci odpowiedzieć na swoim przykładzie.
Henny, tej prawdziwej, nie pozbędziesz się z włosów . Henny używałam dość długo i też papkę "trzymałam" minimum sześć godzin. Mam doświadczenie z henną z Helfy i Mazideł. Od około roku nie używam do farbowania ziół. Co cztery tygodnie farbuję włosy farbami chemicznymi. Brąz mi się zamarzył . Efekt : na odrostach - brąz, "starsze" włosy - brąz z dość widocznym odcieniem czerwieni. Kontrast nie jest zbyt duży i z włosami tragedii nie ma. Tylko, że ja z natury mam ciemne włosy. Ty - jak czytam - blond. Może być o wiele trudniej, bo odcień czerwieni może drastyczniej się "przebić". A może spróbuj na jednym paśmie włosów .
dziękuję za radę
Ja używam właśnie tej prawdziwej henny, Mazidłowej Ech, no trzeba będzie próbować. A ja mało odważna na takie eksperymenty jestem najwyżej pójdę pod nóż
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 07:18   #2085
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, a po co tak długo trzymać "papkę" z chny, aż 6 godzin? Na moich włosach po godzinie wychodzi już ciemno rudy kolor... A po 6 godzinach będzie jeszcze ciemniejszy?.. Do tej pory nie wpadłam na to, że można tak długo trzymać chnę na włosach...
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 09:48   #2086
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No właśnie ja też się dziwię tym 6 godzinom. Ja nie trzymałam papki dłużej jak 2h, a kolor wychodził intensywny i bardzo trwały.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:01   #2087
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala93 Pokaż wiadomość
siema a ja kupiłam dzis ta farbe z ELD kasztan i troszke obawiam sie zeby nie wyszly z jakimis czerwonymi przeblyskami? naturalnie mam bardzo ciemny blond wpadajacy w jasny braz. a chcialabym jakis cieply odcien brazu miec jak myslicie?

z gory dziekuę za odpowiedzi
To chyba muszę Cię zmartwić z tego co widzę zarówno u siebie jaki i mojej mamy, to każdy produkt z dodatkiem henny zaowocuje w odpowiednim świetle pięknym czerwonym płomieniem Ale z drugiej strony, to samo mogę powiedzieć o farbach chemicznych. Przez wiele lat stosowałam wszystkie chyba odcienie,zarówno bakłażanów, jak i zwykłych brązów i zawsze przy odpowiednim naświetleniu ta czerwień mi jakoś przebijała. Tak już jest z tymi "ciepłymi kolorami".
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 10:28   #2088
alexandra84
Raczkowanie
 
Avatar alexandra84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 380
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mala93 Pokaż wiadomość
siema a ja kupiłam dzis ta farbe z ELD kasztan i troszke obawiam sie zeby nie wyszly z jakimis czerwonymi przeblyskami? naturalnie mam bardzo ciemny blond wpadajacy w jasny braz. a chcialabym jakis cieply odcien brazu miec jak myslicie?

z gory dziekuę za odpowiedzi
Spróbuj, przecież ELD się zmyje i - biorąc pod uwagę moje doświadczenia - bardzo szybko :/ co do tego, co pisała koleżanka wyżej - u mnie ciepłe kolory nie przebijały czerwienią, jeśli nie miała to być np. ciemna czerwień
alexandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 20:18   #2089
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po co tak długo trzymać "papkę" z chny, aż 6 godzin? Na moich włosach po godzinie wychodzi już ciemno rudy kolor... A po 6 godzinach będzie jeszcze ciemniejszy?.. Do tej pory nie wpadłam na to, że można tak długo trzymać chnę na włosach...
Ja raz trzymałam tak długo dla sprawdzenia i już więcej tak nie zrobie Wyszedł mi bardzo ciemny rudy, za to teraz doszłam do dawki czasowej optymalnej: 1,5h
Dziewczyny czym pielęgnujecie włosy po hennie? Ja farbuje nią rok i są strasznie wysuszone a po farbowaniu to już tragedia-maja konsystencje miotły Używam glorii, od czasu do czasu oleju kokosowego i radicala.
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 03:57   #2090
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Ja raz trzymałam tak długo dla sprawdzenia i już więcej tak nie zrobie Wyszedł mi bardzo ciemny rudy, za to teraz doszłam do dawki czasowej optymalnej: 1,5h
Dziewczyny czym pielęgnujecie włosy po hennie? Ja farbuje nią rok i są strasznie wysuszone a po farbowaniu to już tragedia-maja konsystencje miotły Używam glorii, od czasu do czasu oleju kokosowego i radicala.
Ja farbuję 1,5 roku i przyznaję, że raz na ruski rok zapodam im jakąś odżywkę. Moje włosy z olejami się nie lubią, a sporo odżywek spłukuje kolor - zwłaszcza te z Kallosa.
No więc odpuściłam i po prostu je myję kilkoma wybranymi szamponami - do których doszłam metodą prób i błędów i są w niezłej formie
Po myciu, wyschnięciu i rozczesaniu
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2010-06-04 o 03:58
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:02   #2091
cielo89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 70
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja jakieś 2 tyg temu farbowałam henna - dokładnie basmą ELD trzymałam ją na głowie 1,5h i efektu żadnego... Prawie - zaraz po farbowaniu były matowe ale może dlatego że bałam się po spłukaniu henny od razu użyć szamponu Jednak po odżywce i szamponie z loreala włoski pięknie się błyszczą - następnym razem zostawie paćkę na głowie te 6h... Aha ile zużywacie na włosy henny - ja mam takie do połowy pleców gęste i ostatnio zużyłam 3 opakowania proszku ale to chyba za mało...
cielo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:09   #2092
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja używałam 3 opakowania proszku Venity, każde po 25-30g. To było trochę za mało, więc potem dodawałam odżywkę. Wtedy było na styk.

Zapomniałam dodać - mam włosy długości 52 cm od czubka głowy do końca, z resztką cieniowania

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2010-06-09 o 18:28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 09:46   #2093
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja właśnie ujrzałam 2 cm odrost i robię dziś włosy ciemnym brązem Khadi
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 11:40   #2094
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

trzymam hennę ok 6 godzin dlatego, że moje grube włosy są dość oporne na farbowanie, zwłaszcza te siwe potrzebują trochę czasu by pigment zadziałał

w weekend czeka mnie maraton najpierw henna a potem jakiś brąz khadi
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 15:37   #2095
Taani
Zakorzenienie
 
Avatar Taani
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 357
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Ja farbuję 1,5 roku i przyznaję, że raz na ruski rok zapodam im jakąś odżywkę. Moje włosy z olejami się nie lubią, a sporo odżywek spłukuje kolor - zwłaszcza te z Kallosa.
No więc odpuściłam i po prostu je myję kilkoma wybranymi szamponami - do których doszłam metodą prób i błędów i są w niezłej formie
Po myciu, wyschnięciu i rozczesaniu
Insane gdzie kupujesz hennę? też chce taki kolorek
__________________
zapachy, pielęgnacja, kosmetyki naturalne, kolorówka
wymianka




W planach
Indochine PG/Zucchero /viloressi teint de neige/Qessence Missala/ Marrakech Aesop /Visa Robert Piguet/ tea for two
/ les parfums de rosine secrets de rose / Une Rose d'Amour


Taani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 20:04   #2096
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cielo89 Pokaż wiadomość
Ja jakieś 2 tyg temu farbowałam henna - dokładnie basmą ELD trzymałam ją na głowie 1,5h i efektu żadnego... Prawie - zaraz po farbowaniu były matowe ale może dlatego że bałam się po spłukaniu henny od razu użyć szamponu Jednak po odżywce i szamponie z loreala włoski pięknie się błyszczą - następnym razem zostawie paćkę na głowie te 6h... Aha ile zużywacie na włosy henny - ja mam takie do połowy pleców gęste i ostatnio zużyłam 3 opakowania proszku ale to chyba za mało...
Zdecydowanie za mało Ja na włosy do ramion, dość gęste, ale cienkie zużywam dwie, fakt, że sobie nie żałuję, ale przynajmniej nie ma stresu. Zawsze możesz dodać też trochę oliwy z oliwek, wtedy mieszanka trochę "puchnie"
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:04   #2097
swetty_kitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kobietki proszę o pomoc!
Jutro mam ważne przyjęcie, a włosy już spłowiałe. Rano po raz pierwszy chce użyć henny ( tej z Deli) mam tylko obawy. 3 miesiące temu moje wlosy były dekoloryzowane, ostatni raz farbowałam ok 2 miesięcy temu na ciemny brąz. Powiedzcie czy jeśli użyję ciemno-brązowej henny nie bede miała jakiegoś dziwnego koloru na glowie?
Bo czytalam ze na rozjaśnianiych moze wyjść fioletowy albo pomarańczowy.
Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem co robić
swetty_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:06   #2098
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moim zdaniem możesz użyć tej Delii.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:13   #2099
swetty_kitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;19913918]Moim zdaniem możesz użyć tej Delii.[/QUOTE]
A myślisz ze po tym rozjaśnianiu nic sie nie stanie?
Dziekuję za szybką odpowiedź
swetty_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 22:19   #2100
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rozumiem, że masz na myśli ten balsam w tubce To nie jest czysta proszkowa henna tylko balsam z dodatkiem henny. Tam jest coś jakby ekstrakt a nie sama roślina. Może po czystej hennie coś by się stało, ale po tym balsamie - nie sądzę. Raczej bliżej mu do szamponetki.
Z resztą na wiem, że dziewczyny odświeżają kolor farbowany chemicznie za pomocą takich właśnie balsamów z henną i nic się im nie dzieje. Np. 'chemicznie' rude włosy można potraktować tubką Venity (coś jak ta Delia) i nic się nie wydarzy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.