Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-22, 12:06   #1291
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48626648] Na kolorowce moździerze droższe [/QUOTE]
To prawda. Ale na Alledrogo wychodzi nawet z przesyłką taniej niż na kolorowce
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 22:04   #1292
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kupcie sobie w Pepco pewno jeszcze są jakieś
widziałam chyba nawet w ikei? xD

Dziewczyny ogólnie wpieprza mnie ten podkład z kolorówki. Wygląda koszmarnie, pomijając to, że go rozjaśniałam a i tak ciemnieje? Nieważne zresztą, nie chodzi o odcień tylko o właściwości. Maźnęłam się dziś anabelem i widzę ulizaną buzię o gładkiej fakturze, nie ściera się łatwo, jest 3 razy wydajniejszy. Tego z kolorówki sypię kilogramy (książkowa 'warstwa' to jakiś dowcip przy tym ile ja zużywam, u mnie to chyba 2-3 kupki) żeby zakryć, a biorąc pod uwagę tą ilość, moja twarz to dla mnie z przeciętnie bliska tapeta.
Z bardzo bliska jak spojrzę krytycznie to odsuwam lusterko, bo wolę nie patrzeć. Jak próbuję go nakładać na krem to jest za ciemny, zostawia plamy, bez kremu praktycznie nie kryje po 1 warstwie, mogłabym nic nie nałożyć i wydaje się ścierać, nie osiadać pomimo suchej cery, więc wiadomo dlaczego tyle go daję..

Co to za jakość co na psy schodzi? :/ Wcześniej miałam do suchej, 'wzbogacany' prawie całym dwutlenkiem tytanu i tlenkiem cynku by zwiększył swoje smętne krycie. Czy ma to wpływ, że kupiłam do normalnej..? Aż mam ochotę kupić z jakiejś firmy, ale to dla mnie za droga przyjemność, zwłaszcza że odcienie mają lipne dla mojej buzi, by długo poszukiwać. A nie mam ochoty znowu modyfikować dziada, ręka mi odpada od tego moździerza i straciłam już pokłady cierpliwości.


---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Leje na te pigmenty i miki, i chyba zamówię sobie korektor w annabelle. Ja, która od ponad roku cierpliwie sobie ugniatała pigmenty, teraz mam serdecznie dość słabej jakości. Boje się znowu rozczarować.. Z mojego zestawiku do makijażu chyba tylko korektor, zrobiony z resztek z annabelle, cokolwiek krył i siedział grzecznie na miejscu ale akurat mi się kończy
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 13:04   #1293
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej Czy ktos pytal Kolorowki czy oferowany przez nich dwutlenek tytanu to rutyl czy anataz?
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 19:43   #1294
Mieczyslawa555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

ogolnie drogo, ale warto polecić

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Czy już cos wiadomo?
Mieczyslawa555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 11:32   #1295
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Leje na te pigmenty i miki, i chyba zamówię sobie korektor w annabelle. Ja, która od ponad roku cierpliwie sobie ugniatała pigmenty, teraz mam serdecznie dość słabej jakości. Boje się znowu rozczarować.. Z mojego zestawiku do makijażu chyba tylko korektor, zrobiony z resztek z annabelle, cokolwiek krył i siedział grzecznie na miejscu ale akurat mi się kończy
Ja nie wiem, ale podobno wszystkie polskie firmy kosmetycznno-mineralne bazują na surowcach z kolorówki Choć nie wiem ile w tym prawdy. Wydaje mi się, że chodzi tu o skład , proporcje, a nie o jakość
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 08:30   #1296
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, ale podobno wszystkie polskie firmy kosmetycznno-mineralne bazują na surowcach z kolorówki Choć nie wiem ile w tym prawdy. Wydaje mi się, że chodzi tu o skład , proporcje, a nie o jakość
Bardzo wątpię... Skąd ta informacja?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:15   #1297
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość

Dziewczyny ogólnie wpieprza mnie ten podkład z kolorówki. Wygląda koszmarnie, pomijając to, że go rozjaśniałam a i tak ciemnieje? Nieważne zresztą, nie chodzi o odcień tylko o właściwości. Maźnęłam się dziś anabelem i widzę ulizaną buzię o gładkiej fakturze, nie ściera się łatwo, jest 3 razy wydajniejszy. Tego z kolorówki sypię kilogramy (książkowa 'warstwa' to jakiś dowcip przy tym ile ja zużywam, u mnie to chyba 2-3 kupki) żeby zakryć, a biorąc pod uwagę tą ilość, moja twarz to dla mnie z przeciętnie bliska tapeta.
Z bardzo bliska jak spojrzę krytycznie to odsuwam lusterko, bo wolę nie patrzeć. Jak próbuję go nakładać na krem to jest za ciemny, zostawia plamy, bez kremu praktycznie nie kryje po 1 warstwie, mogłabym nic nie nałożyć i wydaje się ścierać, nie osiadać pomimo suchej cery, więc wiadomo dlaczego tyle go daję..

[
Mam takie same wrażenia... Mieszając proszki na różne sposoby nie udało mi się uzyskać tak ładnego, gładkiego wykończenia jakie dają kupne podkłady mineralne
Niby skład kolorówkowych i kupnych podkładów jest ten sam, więc może chodzi o wielkość drobinek? Te kupne wydają mi się drobniej zmielone.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 20:17   #1298
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Mam takie same wrażenia... Mieszając proszki na różne sposoby nie udało mi się uzyskać tak ładnego, gładkiego wykończenia jakie dają kupne podkłady mineralne
Niby skład kolorówkowych i kupnych podkładów jest ten sam, więc może chodzi o wielkość drobinek? Te kupne wydają mi się drobniej zmielone.
Metoda mieszania jest nie bez znaczenia, stosując mikser można uzyskać lepiej rozprowadzający się proszek. Ale to jeszcze nie gwarantuje dobrego efektu ogólnego (krycie, trwałość itp.).

Kluczowy jest dobór składników z określonych źródeł i w określonych wariantach. Te same nazwy chemiczne w składach INCI nie dają wyobrażenia o właściwościach poszczególnych podkładów i formuł. Producenci kosmetyków mineralnych testują tlenki i miki od różnych dostawców, w rozmaitych wersjach. Twórcy Meow zwracają na to uwagę:
Cytat:
All ingredients are *NOT* created equal: While our ingredients may look the same as other mineral foundation, they are not. All mineral ingredients are not created equal, there are many different variables all of which have great impact on the quality of the finished product. We tested hundreds of different formulations until we produced a product that we were truly proud of.
Któraś z Wizażanek uzyskała kiedyś informację, że proszki sprzedawane w Kolorówce pochodzą z amerykańskich sklepów TKB Trading, Conservatorie. Eksperymentowałam dużo z tlenkami, mikami i dodatkami kupowanymi bezpośrednio w tych sklepach. Mieszałam mikserem, testowałam niezliczone kombinacje stężeń, różne wersje składników. Nie udało mi się uzyskać podkładu w pełni zadowalającego pod względem przyczepności i wykończenia. Wróciłam do gotowców Meow, Buff'd. Mieszam sobie już tylko primery. Dodam, że mam bardzo wymagającą cerę, w innym przypadku byłabym pewnie usatysfakcjonowana własnymi miksami.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-11-06 o 20:18
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 07:11   #1299
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Bardzo wątpię... Skąd ta informacja?
Na jakimś blogu o minerałach, oczywiście to tylko czyjeś domysły

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Twórcy Meow zwracają na to uwagę:
Któraś z Wizażanek uzyskała kiedyś informację, że proszki sprzedawane w Kolorówce pochodzą z amerykańskich sklepów TKB Trading, Conservatorie. Eksperymentowałam dużo z tlenkami, mikami i dodatkami kupowanymi bezpośrednio w tych sklepach. Mieszałam mikserem, testowałam niezliczone kombinacje stężeń, różne wersje składników. Nie udało mi się uzyskać podkładu w pełni zadowalającego pod względem przyczepności i wykończenia. Wróciłam do gotowców Meow, Buff'd. Mieszam sobie już tylko primery. Dodam, że mam bardzo wymagającą cerę, w innym przypadku byłabym pewnie usatysfakcjonowana własnymi miksami.
Pewnie racja, choćby te odmiany tlenku tytanu mogą być różne.
A TKB Trading i i nne bierze pewnie z Chin

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-11-07 o 07:13
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:15   #1300
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Na jakimś blogu o minerałach, oczywiście to tylko czyjeś domysły
Pozyskiwanie składników "z trzeciej ręki", sprowadzanych ze Stanów, byłoby dla firm raczej mało opłacalne, skoro mają dostęp do składników z drugiej lub z pierwszej ręki. W Polsce nie brakuje dostawców produktów europejskich czy np. japońskich.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 15:48   #1301
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Któraś z Wizażanek uzyskała kiedyś informację, że proszki sprzedawane w Kolorówce pochodzą z amerykańskich sklepów TKB Trading, Conservatorie.
Nawet nie trzeba pozyskiwać w związku z tym informacji, bo grzebiąc na stronie TKB zauważyłam że wszystkie miki!! mają te same nazwy co te z Kolorówki (!)
Whisper of angels zauważyłam, a potem weszłam w Apple Blossom czyli moją ulubioną mikę.. zaszokowało mnie to trochę, bo jest ona identyczna co ta z kolorówki. Nie zmienili nazw produktów
Można sobie łatwo porównać ceny produktów z TKB a kolorówki. Eh dla minerałowych zapasów najprościej byłoby mieszkać w USA, byłby tani dostęp do tyylu fajnych podkładów..
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 16:08   #1302
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Nawet nie trzeba pozyskiwać w związku z tym informacji, bo grzebiąc na stronie TKB zauważyłam że wszystkie miki!! mają te same nazwy co te z Kolorówki (!)
Whisper of angels zauważyłam, a potem weszłam w Apple Blossom czyli moją ulubioną mikę..
Whisper of Angels, Apple Blossom, dodam od siebie Apricot, Extra Bright i Dusty Rose, pigmenty wyglądają podobnie ale to tylko kilka mik, ale nie wszystkie , innych nazw nie kojarzę, Czy jest na kolorówce np. "Copper Penny" "Espresso" "Flamenco Super Pearl" czy "Dublin Green"?
Na TKB nei jest napisane , że sami produkują swoje pigmenty, może biorą je z Chin...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-11-08 o 16:10
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 22:27   #1303
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Whisper of Angels, Apple Blossom, dodam od siebie Apricot, Extra Bright i Dusty Rose, pigmenty wyglądają podobnie ale to tylko kilka mik, ale nie wszystkie , innych nazw nie kojarzę, Czy jest na kolorówce np. "Copper Penny" "Espresso" "Flamenco Super Pearl" czy "Dublin Green"?
Na TKB nei jest napisane , że sami produkują swoje pigmenty, może biorą je z Chin...
Kolorówka wystawiała niekiedy konkursy o nazywanie mik. Albo kręcą swoje z tych z TKB, albo po prostu nazwy usunęli
Miki z TKB są akurat zachwycające dla mnie, tylko ten podkład niefajnie się zachowuje
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 10:42   #1304
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

dziewczyny kupowałyście na kolorówce kremy do samodzielnego zmieszania??
Polecacie??
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 01:16   #1305
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Muszę wam posmutać Nie wytrzymałam i zamówiłam sobie korektor z AM i parę próbek do korekcji (dawno temu ustaliłam swoje kolory, a raczej ich brak w annabelle, więc nie miałam problemu z dobieraniem) No i pomaziałam na dłoni kropy cienkopisem, lekko je docisnęłam by nie były mokre, i zakryłam proszkami..
http://i1282.photobucket.com/albums/...ps9ba103e9.jpg (czerwone kropki oznaczają miejsce, gdzie zakryta jest czarna kropa)

Ten z kolorówki nie był w ogóle w stanie zakryć kropki, większe ilości podkładu rozcierały się po skórze i nie budowały więcej warstw prócz tej jednej marnej, nie osadzało się wcale.. Nic dziwnego, że skoro chciałam zakryć chociaż małego pryszczyka na twarzy (w innym wypadku po przejechaniu grubą warstwą wyglądałam, jakbym nic nie nałożyła) to używałam takie ilości, że tworzyła się szpachla i w 2 miesiące zużyłam już połowę podkładu!!! jak mi taka ilość na co najmniej pół roku wcześniej starczyła! ((


Używam podkładu do normalnej, tylko raz rozjaśniałam blush base mixem (który ma skład z podkładu właśnie do normalnej cery)
do tego dałam trochę stearynianu magnezu, ale spokojnie wyrównało się to ilością dwutlenku tytanu i tlenku cynku, co jakieś tam resztki użyłam do zwiększenia krycia bo wiedziałam, że będzie fatalne
Ale i tak.. nie jestem w stanie zrobić od nich normalnego podkładu, nie kupując hurtowych ilości zwiększaczy krycia..? A widzę, że w ostatniej wysyłce wybrałam stearynian magnezu, zamiast coś by zwiększyć krycie do poziomu normalności, liczyłam na resztki.. Widać ostatnio musiałam 'zagęścić' podkład dwutlenkie tytanu dużo bardziej, że poprzednia wersja samoróbkowego podkładu była stokroć lepsza..

Zrozumiecie może moją desperację, jak powiem, że wygrzebałam z koszyczka słoiczek z wersją rozświetlającą z poprzedniej, pierwszej 'sesji' kręcenia podkładu. Kryje w połowie tak jak Annabelle, a 5 razy lepiej jak kolorówka.. To analogicznie AM kryje 10 razy bardziej jak kolorówka?.. I zaczęłam ten rozświetlający używać normalnie na codzień, chociaż to tylko cząstka krycia poprzedniej wersji podkładu, którą zrobiłam bez mik rozświetlających. No i lepiej mi się go używa, niż tej bezużytecznej mąki zwanej podkładem do normalnej z kolorówki. Mam ochotę to dziadostwo zareklamować.. To jakiś koszmar

Nie wiem, co z tym zrobić. Zniechęciłam się mocno i boje się, że nawet kilogram dwutlenku tytanu i tlenku cynku nie pomoże, bo potem się okaże, że wygląd podkładu jest do bani czy aplikacja. Szkoda mi pieniędzy, by znowu zamawiać te wcale nie tanie prochy.. Urobiłam się jak głupia kilka dni, a i tak znowu nic z tego. Nie wiem już sama, czy warto zrobić kolejne zamówienie.. To już szacuję, byłoby ósme w przeciągu 1.5 roku.. Powinnam bonus za cierpliwość dostać

Przepraszam, że taka litania wyszła, to tylko tak strasznie wygląda :P
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-11-21 o 01:22
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 05:16   #1306
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ech, podzielam Twoje zdanie. Zamówiłam bazę "matową, mocno kryjącą", podekscytowana ukręciłam podkład, a tu rozczarowanie, niemal transparentny puder Musiałam dodać dużo Color Blend White, żeby nadać jakiekolwiek krycie... Ogólnie na początku byłam bardzo podekscytowana, ale jakoś tak po czasie stwierdziłam, że kiepsko wyglądam w tym podkładzie bo teraz oprócz krycia jest szpachla na twarzy i na razie odstawiłam....
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 08:03   #1307
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;49021197]Ech, podzielam Twoje zdanie. Zamówiłam bazę "matową, mocno kryjącą", podekscytowana ukręciłam podkład, a tu rozczarowanie, niemal transparentny puder Musiałam dodać dużo Color Blend White, żeby nadać jakiekolwiek krycie... Ogólnie na początku byłam bardzo podekscytowana, ale jakoś tak po czasie stwierdziłam, że kiepsko wyglądam w tym podkładzie bo teraz oprócz krycia jest szpachla na twarzy i na razie odstawiłam....[/QUOTE]

trzeba było użyć dwutlenku tytanu. Daje o wiele większe krycie
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 10:22   #1308
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nie wiedziałam, dziękuję Ale chyba już nie będę więcej próbować, jednak wolę gotowce...
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 12:02   #1309
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

a ja jestem bardzo zadowolona z podkładu mineralnego z kolorówki, super krycie. Ostatnio mnie uratował, bo miałam bardzo widoczne strupki , po nieudanej depilacji wąsika i wszystko ładnie zakrył, także nic nie było widać. I to prawda, że im więcej dwutlenku tytanu tym lepsze krycie, ja go nawet osobno domówiłam

Jeszcze raz zapytam, czy miała któraś z Was styczność z kremami z kolorówki??
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 14:28   #1310
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;49024151]Nie wiedziałam, dziękuję Ale chyba już nie będę więcej próbować, jednak wolę gotowce... [/QUOTE]

Ja to wiem, ale liczyłam na większe krycie skoro zamawiałam do normalnej, gdzie dochodzi jeszcze aż 1.5g tlenku cynku. Naiwna ja..
Ten proch jest bezwartościowy, gdy nie dokupi się dwutlenku tytanu a najlepiej jeszcze więcej tlenku cynku a to też kosztuje, a osoby które się przejechały na gotowcu muszą kolejny raz za przesyłkę dawać. To wyjdzie około 55zł z przesyłkami (dla rozczarowanej kolejny raz osoby, znaczy mnie) do tego kręcenie parodniowe by uzyskać zadowalający efekt. Spędzam na tym całe popołudnie, kilka godzin siedzenia na podłodze w bezruchu, a jak się nie zgadza cokolwiek, to następnego dnia to samo.. Dokupiłabym tio2, ale po 1 nie mam już siły kręcić kolejny raz tego dziadostwa, a po 2 szkoda mi kasy, nie wiem czy będę zadowolona i czy znowu się nie rozczaruję.. Gdybym dostała zapewnienie, że to te same proszki co rok temu, a nie jakieś oszukaństwo..
Nawet z annabelle się opłaca zamówić bardziej, odcień gotowy, 10g w tej samej cenie a nawet próbeczkę ładną możemy dostać.. Ironia
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 18:55   #1311
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kupiłam gotową bazę pod korektor mineralny i mam zamiar wkrótce ukręcić korektor pod oczy, jednakże mam obawy. Minerały działają wysuszająco na skórę, a wiadomo jak się kończy wysuszanie skóry pod oczami. Zastanawiam się czy nie dodać do gotowej bazy olejów, kwasu hialuronowego i odrobiny dimethiconu. Co myślicie o takim pomyśle? Taki korektor trzeba potem raczej trzymać w lodówce, może macie pomysły co jeszcze dodać, aby nie wysuszyć skóry?
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 13:04   #1312
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja czasami dodaje olej do korektora. Uwazaj, zeby nie zrobil Ci sie glut z tyloma dodatkami, dodawaj po malu i zacznij od malej porcji. Pamietaj tez, ze kolor wyjdzie troche ciemniejszy. Nie musisz trzymac w lodowce, sprawdz daty waznosci poszczegolnych skladnikow. Jesli formulacja sie sprawdzi, nastepnym razem dodaj konerwant.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 19:38   #1313
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy ma ktoś porównanie lub mógłby mi porównać bazy do podkładów z kolorowki? Chodzi mi o SM i CS, mocno się różnią?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:50   #1314
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

A ja mam pytanie: jak zmienić odcień podkładu? Kupiłam rewelacyjne dla mnie podkład płynny, niestety ma jedną wadę- odcień. Jest zbyt rózowy i odrobinę za ciemny. Zmodyfikowałam go dodając odrobinę zieleni chrom. i color blend white- niestety podkład stracił swe wlaściwości- z rozświetlającego stał się bardziej suchy, pudrowy i kryjący:-( Co mogę dodać do drugiej porcji, zamiast color blend white, żeby nie zmienić go w ciężki kryjący kaliber?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 14:02   #1315
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

http://www.makeupforever.com/int/en-...mix-water-base

Chyba jedyny produkt, który nie zmienia znacząco właściwości podkładu.
Niestety ale sypkie pigmenty i color-blendy nadają się raczej do zabaw z pokładami sypkimi.
Możesz spróbować trochę 'rozwodnić' zbyt ciężki podkład jakąś rozświetlającą bazą pod makijaż.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 20:25   #1316
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
http://www.makeupforever.com/int/en-...mix-water-base

Chyba jedyny produkt, który nie zmienia znacząco właściwości podkładu.
Niestety ale sypkie pigmenty i color-blendy nadają się raczej do zabaw z pokładami sypkimi.
Możesz spróbować trochę 'rozwodnić' zbyt ciężki podkład jakąś rozświetlającą bazą pod makijaż.
Pojutrze będzie mój Czaję się na niego już od dawna bo biały podkład z Makeup Revolution okazał się do więc chciałabym nareszcie kupić coś raz a porządnie! Akurat pojutrze jadę do Warszawy i już od miesiąca uświadamiam TŻ że musimy zawitać w sklepie z MUFE
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 22:24   #1317
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50982774]Pojutrze będzie mój Czaję się na niego już od dawna bo biały podkład z Makeup Revolution okazał się do więc chciałabym nareszcie kupić coś raz a porządnie! Akurat pojutrze jadę do Warszawy i już od miesiąca uświadamiam TŻ że musimy zawitać w sklepie z MUFE [/QUOTE]
Napiszesz coś więcej dlaczego ten biały z MUR okazał się do luftu? Chciałam sypkie color blendy z kolorowki zamienić właśnie na niego i tak się zastanawiam, i zastanawiam...
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 14:46   #1318
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Napiszesz coś więcej dlaczego ten biały z MUR okazał się do luftu? Chciałam sypkie color blendy z kolorowki zamienić właśnie na niego i tak się zastanawiam, i zastanawiam...
Ależ proszę

On jest bardzo, bardzo wodnisty, a w dodatku bardzo słabo kryjący (więc słabo napigmentowany). Żeby faktycznie istotnie zmienić odcień podkładu pierwotnego, trzeba go zatem użyć naprawdę sporo, a co za tym idzie - właściwości podkładu ulegają dużym zmianom (mniej kryje bo się rozwadnia, zaczyna podkreślać suche skórki).

Niestety te podkłady The One z MUR to istne wykrywacze suchych skórek, bo mam jeszcze numerek 3 (w zamyśle chciałam go używać samodzielnie bo jest przyjemnie jasny) i choć ma kilka zalet (przecudownie wygładza rozszerzone pory, zmarszczki i inne wgłębienia w skórze, bardzo jasny i żółtawy kolor), to za każdym razem po nałożeniu natychmiast go zmywałam bo same suche skórki. Gdzie inne podkłady wcale ich aż tak nie podkreślają, nawet minerałki które z tego słyną

Jeżeli jesteś w stanie przeboleć zmniejszenie krycia i podkreślanie suchych skórek, albo na przykład chcesz zmienić kolor podkładu w niewielkim stopniu bo jest tylko ciut ciut za ciemny to istnieje szansa, że będziesz zadowolona
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 23:07   #1319
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;50991259]Ależ proszę

On jest bardzo, bardzo wodnisty, a w dodatku bardzo słabo kryjący (więc słabo napigmentowany). Żeby faktycznie istotnie zmienić odcień podkładu pierwotnego, trzeba go zatem użyć naprawdę sporo, a co za tym idzie - właściwości podkładu ulegają dużym zmianom (mniej kryje bo się rozwadnia, zaczyna podkreślać suche skórki).

Niestety te podkłady The One z MUR to istne wykrywacze suchych skórek, bo mam jeszcze numerek 3 (w zamyśle chciałam go używać samodzielnie bo jest przyjemnie jasny) i choć ma kilka zalet (przecudownie wygładza rozszerzone pory, zmarszczki i inne wgłębienia w skórze, bardzo jasny i żółtawy kolor), to za każdym razem po nałożeniu natychmiast go zmywałam bo same suche skórki. Gdzie inne podkłady wcale ich aż tak nie podkreślają, nawet minerałki które z tego słyną

Jeżeli jesteś w stanie przeboleć zmniejszenie krycia i podkreślanie suchych skórek, albo na przykład chcesz zmienić kolor podkładu w niewielkim stopniu bo jest tylko ciut ciut za ciemny to istnieje szansa, że będziesz zadowolona [/QUOTE]

O niee, to kaszana. Mam suchą cerę, do tego kwaszę się, więc czy chcę, czy nie, to te skórki czasem są obecne. Jak on to jeszcze bardziej podkreśla, to nie mam co dłużej o nim myśleć. Jeszcze w dodatku to zmniejszone krycie...
Chociaż czasem myślę sobie, że mogłabym przeboleć mniejsze krycie podkładu byle wreszcie kolor był odpowiedni, bo już mi witki opadają od tego ciągłego mieszania...
Annabelle Minerals za ciemne, Neauty nie ma (jeszcze) formuły kryjącej, Ecolor też nie, a o tym, że zwykły płynny podkład będzie miał odpowiednio jasny kolor mogę pomarzyć. Ehhh... Jeszcze niedługo idę na wesele i nie mam pojęcia czym się pomalować żeby dobrze wyglądać.
Dobra, ponarzekalam, a teraz idę zamówić kilogram Color Blend White haha. :p
Dziękuję Ci za te informacje. <3
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 10:07   #1320
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
O niee, to kaszana. Mam suchą cerę, do tego kwaszę się, więc czy chcę, czy nie, to te skórki czasem są obecne. Jak on to jeszcze bardziej podkreśla, to nie mam co dłużej o nim myśleć. Jeszcze w dodatku to zmniejszone krycie...
Chociaż czasem myślę sobie, że mogłabym przeboleć mniejsze krycie podkładu byle wreszcie kolor był odpowiedni, bo już mi witki opadają od tego ciągłego mieszania...
Annabelle Minerals za ciemne, Neauty nie ma (jeszcze) formuły kryjącej, Ecolor też nie, a o tym, że zwykły płynny podkład będzie miał odpowiednio jasny kolor mogę pomarzyć. Ehhh... Jeszcze niedługo idę na wesele i nie mam pojęcia czym się pomalować żeby dobrze wyglądać.
Dobra, ponarzekalam, a teraz idę zamówić kilogram Color Blend White haha. :p
Dziękuję Ci za te informacje. <3
Ależ proszę Szkoda kupować, żeby być potem niezadowolonym. Ja co prawda sezon peelingów kwasowych już skończyłam, ale ciągle używam PHA i BHA w niższych stężeniach (+ Skinoren) do wybielania przebarwień, więc wiem co masz na myśli.

Może rzeczywiście warto kupić ten Chromatic Mix? Mój wyjazd dziś niestety nie wypalił bo się nam pojazd rozkraczył po drodze ... Ale zaraz kliknę i go sobie po prostu zamówię on-line. Chcesz, to możesz poczekać na pierwsze wrażenia i jak przyjdzie, dam znać

Pixie ma bardzo jasne odcienie i dość przyjemnie kryją Tyle, ze ten podkład ma mnóstwo mikrodrobinek które w cieniu nie są widoczne, ale w słońcu jest ciut rozświetlający. Nie jest to nic "chamskiego" i brokatowego, ale nie wiem czy Ci to nie będzie przeszkadzać. Ja niby nie lubię podkładów rozświetlających, wolę mat, ale jakoś Pixie polubiłam Najbardziej pasuje mi Almond Milk, ale też nie w 100% dobrze bo jest ciut za mało żółty dla mnie. A "żółtki" czyli Butter Cream i Dune są już za ciemne. Reszta za różowa więc nie mam łatwo

Popatrz sobie na te posty minerałkowe:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3848

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3850

a z płynnych jasnych wczoraj wstawiałam takie:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4627
(Kryolan Ultra Foundation ma piękny kolor, ale niestety nie mogę go polecić...)

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2015-04-11 o 10:10
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.