Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 22:19   #61
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Temat, jakby nie było, dotyczy częściowo mnie, więc postanowiłam się wypowiedzieć

Mam siódemkę rodzeństwa - 2 starsze siostry, jedną młodszą, 2 starszych braci i dwoch młodszych. Aktualnie w domu rodzinnym mieszkam ja, dwaj młodsi bracia i młodsza siostra , moja mama i jej mąż. Kiedyś mieszkali z nami jeszcze dziadkowie (bo to ich dom jest, oni sie tu "budowali", dzieciaki odchowali, a potem mojej mamie "udostepnili", jak urodziła pierwsze dziecko, bo chcieli, żeby choć jedna rodzina blisko nich była).

Plusów takiej sytuacji jest najwięcej, jak się jest najmłodszym, bo wtedy ma się "luzy" zarówno u rodziców jak i u rodzeństwa Tylko potem, jakos w wieku wczesnoszkolnym, moi starsi bracia postawili sobie za punkt honoru uprzykrzyć mi zycie, z racji tego, że byłam najmłodsza (znaczy, miałam wtedy dwójke młodszego rodzeństwa, ale byli za mali, zeby ich "dręczyć"). Także, żabę w śniadaniówce, mąkę, która wypadała po otwarciu szafy i sie wysypywała itp. wspominam neutralnie - wtedy rozpacz, teraz się smieję
Ale mimo takich "starć" to jednak w starszych braciach zawsze miałam wiernych stróżów i kompanów (kochani byli, w sumie, jeden z nich raz stłukł porządnie jednego wybitnie wrednego dzieciaka, który smiał się z moich ogrodniczek ), a siostry były kosmetyczkami, fryzjerkami i czasem mozna było cos pozyczyć czy się poradzić.
Przy młodszym rodzenstwie to się człowiek szybko uczy odpowiedzialności, bo a to trzeba coś za mamę zrobić, a to dzieciaka trochę zabawić, a to cos tam. Teraz to większy luz, bo jeden maluch (o, przepraszam, duży facet ) trójka starszych i rodzice.

Sytuacja materialna to jakaś super ekstra może nie jest, ale niczego nie brakuje i na wiele starczy. Moja mama spokojnie mogła pracować, mając do pomocy dziadków i wspomagając się wzajemnie z przyjaciółkami czy sąsiadkami - no, sielanka .

Ale szczerze? Jeśli kiedykolwiek będę miała dzieci to jedno albo dwójkę Podziwiam moja matkę, ale ja jednak podziękuję
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:52   #62
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość

a ja dlatego kupuje uzywane,dla siebie i dzieci w sumie wszystko poza butami i bielizną
Też lubię "uzywki" dla siebie i Małej i właściwie 90% ciuszków Niuni dostałyśmy/pożyczyłysmy od innych mam, ale sądze, że zakup ciuszka dla siebie po 7 miesiącach nie jest żadnym szaleństwem.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:52   #63
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

nie,nie to mialam na mysli.Pewnie ze masz prawo sobie cos kupic tylko mowie ze lubie uzywki, a pozatym takie ,alenstwo szybko rosnie,jeszcze sie nie ubrudzi wiec są jak nówki
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 07:12   #64
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Ja nie jestem za rodzinami wielodzietnymi.

Pierwsze to kwestia finansów - po prostu mnie nie stac na wiecej dzieci, wole zeby jedno mialo wszystko potrzebne niz chodzilo obtargane, albo wybieralabym co ktoremu akurat kupic jak kazde potrzebuje.

Po drugie nie chce byc kura domową cale zycie i bawic gromadki dzieciaków, nie miec zycia prywatnego itd.

Poki co mam jedno i nie planuje wiecej, nie mysle zeby miec kiedykolwiek dziecko chociaz moze moze kiedys mi sie zmieni.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 12:23   #65
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Widze, ze duzo tu krytykujecie rodziny wielodzietne, kazdy ma swoje zdanie i swoj sposob na zycie. Jestem mama 4 cudownych dziewczynek, poza tym mamy 3 zlote rybki, 2 glonojady i chomika. Dla mnie fajna rodzina zaczyna sie od 2+3, a idealna to moja 2+4, hahaha, lub wiecej... Lubie takie duze klany. Sama pochodze z rodziny 2+4 i dziecinstwo wspominam cudownie, zaznaczam, ze rodzicow bylo stac na czworke dzieci. Ale jak kogos naprawde nie stac na dziecko, czy na wiecej dzieci, to tez jestem zdania zeby nie mial. My mieszkamy na cudownym poludniu Francji, a wiec warunki dla takich rodzin, pomoc panstwa itp. zupelnie inna niz w Polsce, tu i biednego na wiecej dzieci stac, w Polsce niestety nie. Nie krytykujcie tych odwaznych rodzin w Polsce, ktore decyduja sie na liczna gromadke, bo to ich dzieci beda pracowac kiedys na wasze emerytury, bo jedynak to nawet na swoich rodzicow nie zapracuje, niestety... Tutaj tez jest ten sam problem z tymi emeryturami, ale ja majac tak liczne potomstwo wiem, ze na starosc i bez emerytury nie zgine... Staram sie tylko moje dzieci bardzo dobrze wyksztalcic, prywatne gimnazjum, zajecia poza lekcyjne tennis ect., odkladam im tez co miesiac na konta zablokowane do 18 lat, zeby mialy potem za co sie ksztalcic, czy otworzyc prywatny biznes, czy wogole cos na start np. zakup mebli, samochodu, ect. Z praca w przyszlosci dzieci nie powinny miec problemu, bo zaczyna odchodzic na emerytury francuski baby boom, z tego co tu slychac, my z emerytura problemy miec raczej bedziemy..., temu panstwa ktore na to stac prowadza teraz polityke pro rodzinna, zeby zachecic ludzi do posiadania przynajmniej trojki dzieci...
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:16   #66
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

no u nas w de cała opieka jest inna ale i tak zalozylam konta oszczednosciowe malym,zawsze to zabezpieczenie
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:00   #67
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Widze, ze duzo tu krytykujecie rodziny wielodzietne, kazdy ma swoje zdanie i swoj sposob na zycie. Jestem mama 4 cudownych dziewczynek, poza tym mamy 3 zlote rybki, 2 glonojady i chomika. Dla mnie fajna rodzina zaczyna sie od 2+3, a idealna to moja 2+4, hahaha, lub wiecej... Lubie takie duze klany. Sama pochodze z rodziny 2+4 i dziecinstwo wspominam cudownie, zaznaczam, ze rodzicow bylo stac na czworke dzieci. Ale jak kogos naprawde nie stac na dziecko, czy na wiecej dzieci, to tez jestem zdania zeby nie mial. My mieszkamy na cudownym poludniu Francji, a wiec warunki dla takich rodzin, pomoc panstwa itp. zupelnie inna niz w Polsce, tu i biednego na wiecej dzieci stac, w Polsce niestety nie. Nie krytykujcie tych odwaznych rodzin w Polsce, ktore decyduja sie na liczna gromadke, bo to ich dzieci beda pracowac kiedys na wasze emerytury, bo jedynak to nawet na swoich rodzicow nie zapracuje, niestety... Tutaj tez jest ten sam problem z tymi emeryturami, ale ja majac tak liczne potomstwo wiem, ze na starosc i bez emerytury nie zgine... Staram sie tylko moje dzieci bardzo dobrze wyksztalcic, prywatne gimnazjum, zajecia poza lekcyjne tennis ect., odkladam im tez co miesiac na konta zablokowane do 18 lat, zeby mialy potem za co sie ksztalcic, czy otworzyc prywatny biznes, czy wogole cos na start np. zakup mebli, samochodu, ect. Z praca w przyszlosci dzieci nie powinny miec problemu, bo zaczyna odchodzic na emerytury francuski baby boom, z tego co tu slychac, my z emerytura problemy miec raczej bedziemy..., temu panstwa ktore na to stac prowadza teraz polityke pro rodzinna, zeby zachecic ludzi do posiadania przynajmniej trojki dzieci...
E, że co? Ja jakoś dałam radę utrzymać rodziców , siebie i męża przez X czasu dopóki mąż nie znalazł nowej pracy i jakoś normalnie żyliśmy. Więc niestety to Ty się mylisz tak generalizując.

Nie zauważyłam tu dużej krytyki. Każdemu pasuje coś innego
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:22   #68
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Gdybym mogła....to chciałabym miec jeszcze 3 dzieci. Ale marzenia marzeniami ,a zycie zyciem. I nie chodzi tu o to,zeby zyc w luksusach,bo na tym mi jakos szczegiolnie nie zalezało i nie zalezy,ale o spokojną,stabilną sytuację finansową + czas dla dzieci,dla kazdego z nich. Nie chciałabym byc znerwicowaną mamą ,umęczoną.Nie chciałabym dzieciom fundowac dziecinstwa w którym rodziców nie widują, bo są wiecznie w pracy,albo kiedy brakuje na to,co ważne.
Obecnie myslimy o jeszcze jednym dziecku,za jakiś czas. A jesli będą mozliwosci fiinansowe i zdrowotne to pomyslimy o następnych
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:26   #69
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
E, że co? Ja jakoś dałam radę utrzymać rodziców , siebie i męża przez X czasu dopóki mąż nie znalazł nowej pracy i jakoś normalnie żyliśmy. Więc niestety to Ty się mylisz tak generalizując.

Nie zauważyłam tu dużej krytyki. Każdemu pasuje coś innego
ja zrozumialam, ze chodzilo jej o to, ze 1 pracujaca osoba nie oddaje zazwyczaj tyle skladek aby za to byly emerytury dla 2 osob (np obojga rodzicow)

tak mi sie zdaje

a n ie o to czy ktos musi czy nie musi kogos utrzymywac
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:51   #70
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Do czasu, kiedy my będziemy w odpowiednim wieku to i tak ten system emerytalny padnie, bo jest zwyczajnie głupi i niedorobiony.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:16   #71
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
ja zrozumialam, ze chodzilo jej o to, ze 1 pracujaca osoba nie oddaje zazwyczaj tyle skladek aby za to byly emerytury dla 2 osob (np obojga rodzicow)
To też.

Ale również o to, że czwórka dzieci będzie w stanie jej pomóc finansowo na stare lata. A to już chyba trochę nie fair. Chyba nie po to ma się dzieci żeby nas utrzymywały.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 19:55   #72
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
To też.

Ale również o to, że czwórka dzieci będzie w stanie jej pomóc finansowo na stare lata. A to już chyba trochę nie fair. Chyba nie po to ma się dzieci żeby nas utrzymywały.
No nie po to, ale watpie, ze zostawilabys rodzicow na pastwe losu jesli mialabys za co im pomoc a oni nie mieliby za co zyc. Ja w takiej pomocy nic zlego nie widze jesli jest to pomoc dobrowolna.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 07:24   #73
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Tak wogole to mam nadzieje, ze z tymi emeryturami to nas tak tylko strasza i ze nie bedzie tak zle... Jak bedziemy miec z mezem emeryture taka, ze nas bedzie stac na zycie, nie chodzi mi o zadne luksusy, to ja nie chce od dzieci ani centa, jak nie bedziemy mieli za co zyc, to licze na dzieci, ale oczywiscie pomoc dobrowolna zmuszac nie bede. A jak bedziemy mieli taka emeryture, ze bedziemy mogli z niej jeszcze dzieciom pomoc, to bedziemy pomagac, wole to niz byc na utrzymaniu dzieci, bo wiadomo, ze mlodym pieniadze sa bardziej potrzebne, maja wiecej wydatkow. O pomocy od dzieci mysle w sytuacji naprawde bez wyjscia, gdzie nie ma na jedzenie...
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 20:57   #74
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Mam 3,5letnią córkę.Kiedyś chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko ale przed 30stką (teraz mam 24).A później dzieci odchowane i czas dla siebie
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 12:02   #75
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

pomoc rodzicom w określonych prawem warunkach bywa obowiązkowa
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 00:42   #76
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Nie krytykujcie tych odwaznych rodzin w Polsce, ktore decyduja sie na liczna gromadke, bo to ich dzieci beda pracowac kiedys na wasze emerytury, ...
Jak nic się nie zmieni, ja będę swoje namawiać, żeby stąd wyjechały...
Nie tylko ja tak myślę niestety. Zostaniemy sami, starzy, nikt nie będzie na nas robił.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-08-28 o 00:44
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 16:05   #77
Just1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Ja ledwo zdecydowałam się na jedno i tak pozostanie. Sama także jestem jedynaczką i jest super.
Just1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:54   #78
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Taszkin, byc moze twoje dzieci beda mialy tak dobre zawody w Polsce, ze nie beda chcialy, wyjezdzac za granice. Nie wiadomo jak sie zycie potoczy i nie wiadomo, czy za 15-20 lat w Polsce nie bedzie lepiej niz za granica, moze tak bedzie, ze moje dzieci beda wyjezdzac do Polski..., lub gdzie indziej, np. do Indii, czy Chin... Niby z praca w niedalekiej przyszlosci ma byc tu lepiej niz obecnie bo na emerytury odchodzic ma wyz demograficzny, a na ich miejsca pracy ma wchodzic niz demograficzny, ale jak bedzie to sie okaze.

To czy komus jest dobrze byc jedynakiem zalezy od charakteru, np. moja siostra cioteczna byla jedynaczka, bo moja ciocia nie mogla miec wiecej dzieci z powodow medycznych i nie bylo jej z tym super. Czesto skarzyla sie na to, ze nie ma ani siostry ani brata i mowila, ze ona nigdy nie bedzie miec tylko jednego dziecka. Niedawno wyszla za maz i urodzila pierwsze dziecko, ale nie zamierza poprzestac na jednym planuja juz drugie i chca maly odstep czasu pomiedzy dziecmi. Moj brat stryjeczny tez byl jedynakiem wygladalo, ze jest mu z tym dobrze, nigdy nie slyszalam zeby sie skarzyl, ale sam ma teraz 5 dzieci. Ale napewno sa osoby, ktorym jest dobrze byc jedynakiem, to zalezy od charakteru, to samo jezeli chodzi o wybor ile dzieci chcemy miec jeden lubi miec jedno dziecko inny wiecej, tez zalezy od charakteru danej osoby, no i mozliwosci finansowych i mieszkaniowych tez.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2012-08-31 o 09:05
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:09   #79
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

nie zarzekajcie sie i nie mowcie nigdy....ja zawsze chcialam miec 3 dzieci ale po 2 powiedzialam dosc,potem dowiedzialam sie o bliźniaczkach , bylam przeraznona jak dam sobie rade i Bog mi jedną zabral...urodzilam w 29 tc i dalabym wszystko by cofnąc czas jak plakalam ze bede miec 4 dzieci.....
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 10:53   #80
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Bardzo ci współczuję, kto tego nie przeżył, ten nie wyobraża sobie co to znaczy stracić dziecko.
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 20:55   #81
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja chciałam mieć trójkę dzieci, dla mnie to ilość optymalna, nie wiem, czy to łapie się pod rodzinę wielodzietną, czy jeszcze nie - moim zdaniem wielodzietna to od 4 wzwyż.
trojka dzieci to już wg prawa rodzina wielodzietna.

Ja mam 2, ale chciałabym trzecie, jednak wiem, że mnie nie stać po prostu na to.
Pochodzę z rodziny 2+2
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 07:36   #82
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Ja mam tylko jedno dziecko i więcej nie będzie. Ale do rodzin wielodzietnych mam Szacunek (specjalnie przez S).

A za bogactwo uważam coś zupełnie innego niż słodycze, zabawki itd. Kiedyś już o tym pisałam.

sura2 - Ja Chin nie znam, ale kiedyś bywałam na jakimś chińskim forum, o dziwo admin był Anglikiem z Nowej Zelandii, moderatorzy też. Zadawałam pytania, wydawało mi się, że zwyczajne i czytałam odpowiedzi typu: o to pytać nie wypada. Czułam się trochę, jak w kosmosie, nic nie wypada, pytać nie wypada. Tylko rozmawiać o pogodzie na przykład. Ale ludzie byli bardzo sympatyczni, chociaż z rezerwą.



Pozdrawiam
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 19:53   #83
karolina2705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kożuchów
Wiadomości: 32
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Witam!!!
Ja mam 6,5-letniego Bartka i 4-letnią Zuzię i właśnie staramy się o trzecie maleństwo nasze dzieci są kochane i wyczekane a to trzecie maleństwo które mam nadzieję wkrótce do nas dołączy będzie dopełnieniem naszej rodziny!!!! Mąż tylko pracuje, ja natomiast jak to mój mąż mówi jestem urodzoną mamką wychowywanie dzieci sprawia mi wielką przyjemność i frajdę!!! Dzieci są zadbane, czyste i co najważniejsze szczęśliwe!!!!
Mam nadzieję że znajdzie się tu mamusia która tak samo jak ja marzy o trójeczce dzieciaczków, lub taka która już tą trójeczkę posiada
karolina2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:03   #84
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

ja mam trójkę....
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:23   #85
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez karolina2705 Pokaż wiadomość
Witam!!!
Ja mam 6,5-letniego Bartka i 4-letnią Zuzię i właśnie staramy się o trzecie maleństwo nasze dzieci są kochane i wyczekane a to trzecie maleństwo które mam nadzieję wkrótce do nas dołączy będzie dopełnieniem naszej rodziny!!!! Mąż tylko pracuje, ja natomiast jak to mój mąż mówi jestem urodzoną mamką wychowywanie dzieci sprawia mi wielką przyjemność i frajdę!!! Dzieci są zadbane, czyste i co najważniejsze szczęśliwe!!!!
Mam nadzieję że znajdzie się tu mamusia która tak samo jak ja marzy o trójeczce dzieciaczków, lub taka która już tą trójeczkę posiada
ja marzę właśnie o 3 i mam nadzieję że się uda narazie mam tylko córcię i chcę zacząć starania o kolejne maleństwo.

Fajnie się czyta takiego posta bo jak widać jest ich nie wiele
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu

Edytowane przez irmith
Czas edycji: 2012-09-23 o 20:25
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 07:27   #86
karolina2705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kożuchów
Wiadomości: 32
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
ja mam trójkę....
Hej!!! W jakim wieku są twoje dzieci??? Dogadują się miedzy sobą, bo moje skarby ostatnio strasznie się ze sobą tłuką ale to chyba taki okres w ich życiu dopóki krew się nie leje staram się nie wtrącać Zuzanka z tego względu że jest jedyną małą dziewczynka w rodzinie była strasznie rozpieszczana przez dziadków i ciocie a teraz rogi pokazuje takie że aż mi nieraz wstyd, a Fochy ma jak prawdziwa BABA dlatego mam nadzieję że trzecie będzie chłopcem jakoś lepiej mi się wychowuje chłopca
karolina2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:07   #87
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez karolina2705 Pokaż wiadomość
Witam!!!
Ja mam 6,5-letniego Bartka i 4-letnią Zuzię i właśnie staramy się o trzecie maleństwo nasze dzieci są kochane i wyczekane a to trzecie maleństwo które mam nadzieję wkrótce do nas dołączy będzie dopełnieniem naszej rodziny!!!! Mąż tylko pracuje, ja natomiast jak to mój mąż mówi jestem urodzoną mamką wychowywanie dzieci sprawia mi wielką przyjemność i frajdę!!! Dzieci są zadbane, czyste i co najważniejsze szczęśliwe!!!!
Mam nadzieję że znajdzie się tu mamusia która tak samo jak ja marzy o trójeczce dzieciaczków, lub taka która już tą trójeczkę posiada
Witam, ja posiadam juz czworeczke, a pod Twoim postem moge sie podpisac. I fajnie, ze sie tu ktos odzywa. Dobrze by bylo, gdyby ten temat nie umarl i pojawilo sie tu wiecej mam z trojeczka lub wiecej dzieciaczkow, albo takich, ktore planuja duza rodzine, lub sympatykow takich rodzin, zebysmy mogly miedzy soba rozmawiac, wspierac sie, chwalic sie naszymi pociechami itp. Rodziny wielodzietne na wizazu.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2012-09-24 o 09:21
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:15   #88
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Dokładnie. Potrzeba pozytywnych przykładów. Nie tylko nędza, ciemnota i patologia, ale też rodziny, które inwestują w dzieci, bo tak chcą, to jest ich celem. Gdyby takich przykładów było więcej, w mediach, w sąsiedztwie, to wiele rodzin, które mają taką możliwość też zdecydowałoby się na więcej niż jedno dziecko. Często tego nie robią bo przecież takie teraz czasy, to nie jest modne.
Dla mnie takim przykładem jest kuzynka, która ma troje dzieci (4 lata, 2 lata i 5 miesięcy), nie musiała rezygnować z pracy zawodowej (oprócz urlopów macierzyńskich) i jest świetną matką. Czasem brak takich przykładów daje złudzenie, że to jest niemożliwe.
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:43   #89
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Bo dziś ludzie kładą na wadze status materialny i posiadanie dzieci i niestety wygrywają coroczne wakacje w egipcie
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 11:05   #90
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Rodziny wielodzietne - co sądzicie? Czy chcecie taką mieć?

Cytat:
Napisane przez karolina2705 Pokaż wiadomość
Hej!!! W jakim wieku są twoje dzieci???
4 i 2...mała ma 4 tyg jest wczesniakiem i walczymy o nia bo jej siostra bliźniaczka niezyje...chlopcy dogaduja sie super ale jak to dzieci ciezko jest czasem :P
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-27 17:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.