Bóle w podbrzuszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 09:16   #1
Sebolol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 73

Bóle w podbrzuszu


Cześć
Dziś w nocy moją dziewczynę złapał mocny ból w podbrzuszu (nadal ją trzyma). Mniej więcej na środku. Wiecie co to może być? Wiem, że nikt dokładnej diagnozy nie postawi, ale liczę na drobną pomoc. Jak ból nie przejdzie, to jutro pójdziemy do lekarza
Sebolol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:48   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Bóle w podbrzuszu

No właśnie, my wróżkami nie jesteśmy. Idźcie do lekarza jak to się powtórzy. To może być wszystko.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:41   #3
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Bóle w podbrzuszu

to moze byc 1000x rzeczy, moze cos powaznego, moze blachosta..;p

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

a jest przed okresem?
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 21:19   #4
Sebolol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 73
Dot.: Bóle w podbrzuszu

No właśnie nie bardzo przed okresem, bo wypada jej dopiero za tydzień
Sebolol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 17:50   #5
Sebolol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 73
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Nie rozumiem jej... Boli ją nadal, ale do lekarza nie pójdzie... Mi się coś wydaje, że to z tymi damskimi narządami jest nie tak (kłucie w lewym podbrzuszu), mówiłem jej to, ale ona się tłumaczy, że do ginekologa nie pójdzie, bo wygada, że nie jest dziewicą (16 lat). Wcześniej była u innego, ale go nie ma i o. Ginekolog przyjmie ją bez rodzica?
@edit
Teraz to mówi, że boli już ją cały brzuch u dołu, jakby ją cieli od środka.
Nie wiem, co ku*wa mam zrobić, żeby ją przekonać...

Edytowane przez Sebolol
Czas edycji: 2011-08-26 o 17:55
Sebolol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:06   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Wiesz co? Możesz jej powiedzieć, że jak sama nie pójdzie do ginekologa, a to coś poważnego, to najpewniej wyląduje na SORze... W towarzystwie rodziców:P I szlag trafi dyskrecję:P
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 19:15   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Jeśli ją boli i nie idzie do lekarza to raczej nie jest do końca normalna. Albo ją po prostu słabo boli.
Z takim bólem nie idzie się do ginekologa, tylko do lekarza rodzinnego. Ten ocenia, co może być, zaleca dalszą diagnostykę i ew. konsultacje.
Tu masz wybrane przyczyny bólu podbrzusza:
Często spotykany jest ból w podbrzuszu prawym, czyli tak zwanym prawym dole biodrowym. Jest to miejsce gdzie typowo bólem objawia się zapalenie wyrostka robaczkowego (ból przy ucisku prawego podbrzusza, podwyższona temperatura ciała, wymioty, wstręt do jedzenia). Zapalenie wyrostka robaczkowego lekarz będzie różnicował z zapaleniem przydatków u kobiet. Tutaj też dolegliwości bólowe dawać może uchyłek Meckela, zapalenie uchyłków jelit, stany zapalne miednicy, nieswoiste zapalenia jelit.
W lewym dole biodrowym pod uwagę bierze się zapalenie uchyłków jelit, zapalenie przydatków, stany zapalne miednicy, nieswoiste zapalenia jelit i inne.
U kobiet występować może bolesne miesiączkowanie, objawiające się bólem podbrzusza, czasem znacznie nasilonym. Doraźnie stosuje się leki przeciwbólowe i rozkurczowe, przy powtarzających się bolesnych miesiączkach należy udać się do ginekologa.
Źródło: http://zdrowie.flink.pl/bole_brzucha.php
Ech
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 20:24   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jeśli ją boli i nie idzie do lekarza to raczej nie jest do końca normalna. Albo ją po prostu słabo boli.
Z takim bólem nie idzie się do ginekologa, tylko do lekarza rodzinnego. Ten ocenia, co może być, zaleca dalszą diagnostykę i ew. konsultacje.
Tu masz wybrane przyczyny bólu podbrzusza:
Często spotykany jest ból w podbrzuszu prawym, czyli tak zwanym prawym dole biodrowym. Jest to miejsce gdzie typowo bólem objawia się zapalenie wyrostka robaczkowego (ból przy ucisku prawego podbrzusza, podwyższona temperatura ciała, wymioty, wstręt do jedzenia). Zapalenie wyrostka robaczkowego lekarz będzie różnicował z zapaleniem przydatków u kobiet. Tutaj też dolegliwości bólowe dawać może uchyłek Meckela, zapalenie uchyłków jelit, stany zapalne miednicy, nieswoiste zapalenia jelit.
W lewym dole biodrowym pod uwagę bierze się zapalenie uchyłków jelit, zapalenie przydatków, stany zapalne miednicy, nieswoiste zapalenia jelit i inne.
U kobiet występować może bolesne miesiączkowanie, objawiające się bólem podbrzusza, czasem znacznie nasilonym. Doraźnie stosuje się leki przeciwbólowe i rozkurczowe, przy powtarzających się bolesnych miesiączkach należy udać się do ginekologa.
Źródło: http://zdrowie.flink.pl/bole_brzucha.php
Ech
Otóż to. Kiedy miałam kolkę nerkową, to gotowa byłam dosłownie czołgać się na Izbę Przyjęć, byle tylko podali mi coś przeciwbólowego
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:12   #9
Sebolol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 73
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Mówi, że aż płacze przez ten ból. Nie wiem no... Moim zdaniem jest nienormalna, w tym co teraz robi, sama sobie zaszkodzi. Aż musiałem się na nią wydrzeć, żeby zrozumiała
A o tych bólach to czytałem, ale mówiła, że to kujący ból w lewym podbrzuszu, teraz ją boli podobno całe podbrzusze, ale moim zdaniem, to przez to, że nie leczyła i ból promienieje.

Edytowane przez Sebolol
Czas edycji: 2011-08-26 o 21:13
Sebolol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:49   #10
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Bóle w podbrzuszu

My tu nic nie pomożemy, jedyna opcja to wybór bólu albo leczenia. Gin jest lekarzem i obowiązuje go tajemnica lekarska, więc nikomu nie wygada nic o pacjentce.

A taki ból to sprawa poważna i nie można tego bagatelizować.
__________________


Edytowane przez keira2008
Czas edycji: 2011-08-26 o 21:59
keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:38   #11
lily0
Raczkowanie
 
Avatar lily0
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Bóle w podbrzuszu

Cytat:
Napisane przez Sebolol Pokaż wiadomość
No właśnie nie bardzo przed okresem, bo wypada jej dopiero za tydzień

bóle zdarzają się nawet 10 dni przed i są normalne, ale tak jak mówią koleżanki może to być też coś poważanego, więc - DO LEKARZA
lily0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.