Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-27, 08:55   #2251
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Tak już napisałam Podobno w niskich temperaturach olej moze przyjmowac konsystencje stałą, a moj stał pare godzin w lodowce zanim miałam go uzyć. Z tym, ze postapilam wg. zalecen na opakowaniu , gdzie jest napisane wyraznie, ze nalezy go przechowywac w lodowce. Hmmmmmm. Teraz to sie troszke boje go użyć, a tak się na niego napaliłam....Czekam jeszcze na info od Limarii czy w ogóle go używać mogę no i jak go w takim wypadku przechowywać.
Jak dostaniesz odpowiedź, to napisz jak go najlepiej przechowywać.


Na Mazidłach kolejna nowość, tym razem kwas:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 11:43   #2252
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Ojeje, ceny rzeczywiście nieziemskie . Poczytaąłm trochę na stronie, założycielką sklepu jest studentka ASP, w sumie podziw dla niej za odwagę i pomysł- już trąbią w gazetach o cudownych eko-kosmetykach, opakowania kremów są śliczne (w końcu ASP) więc pewnie przyciągnie Warszawska śmietankę towarzyską

A my, przeciętni zjadacze chleba, filistrowie pospolici, biedne studentki i kury domowe... Ufamy własnym nosom
Zaraz, zaraz... a my to nie śmietanka? Śmiem twierdzić, że moje kremy w niczym nie ustępują tym z tej firemki... no i mają jeszcze jedną zaletę - są superekskluzywne, bo przystosowane WYłĄCZNIE do mojej cery

Wróbelku, spokojnie używaj oleju - jojoba tak ma. Przechowuj w lodówce, wyjmuj na chwilę przed użyciem, żeby grudki się rozpuściły. Możesz też małą ilość (np. 5 ml) do bieżącego użytku spokojnie przechowywać w łazience.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 11:58   #2253
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

mam pytanie, może głupie
jak właściwie wygląda serum z witaminą C http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=187&Itemid=2 <-to? czy to jest woda ? chciałabym sobie takie zrobić, ale wolałabym żeby było w formie chociaż mleczka a nie wody? dajecie coś jako baze?
Zakup samych tych skladników wg tego przepisu kosztowałoby mnie 60zł, a chciałabym żeby mi to wyszło, czy to serum sie rozwarstwia??
Sama już nie wiem co robić
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 15:01   #2254
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zaraz, zaraz... a my to nie śmietanka? Śmiem twierdzić, że moje kremy w niczym nie ustępują tym z tej firemki... no i mają jeszcze jedną zaletę - są superekskluzywne, bo przystosowane WYłĄCZNIE do mojej cery

Wróbelku, spokojnie używaj oleju - jojoba tak ma. Przechowuj w lodówce, wyjmuj na chwilę przed użyciem, żeby grudki się rozpuściły. Możesz też małą ilość (np. 5 ml) do bieżącego użytku spokojnie przechowywać w łazience.
Dzieki))) Limaria mi napisała, ze niekoniecznie w lodowce musze trzymac, ale pomysł z przelaniem jest super
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 15:32   #2255
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Czy macie może jakiś przepis na mazidło na skórki wokół paznokci?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 16:16   #2256
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Czy macie może jakiś przepis na mazidło na skórki wokół paznokci?

Eksprymentowalam z masełkami o olejami, ale sie nie sprawdziły. Jedyna rzecz ktora pomaga mi na skorki i zadziory, z ktorymi walcze od dobrych kilku lat, to kremik sally hansen z ekstraktem z moreli. Takie okragle biale pudełeczko, z pomaranczowymi napisami.
Jest tez w KWC... fajnie by było ukrecic sobie samemu takie cudo
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 16:28   #2257
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zaraz, zaraz... a my to nie śmietanka? Śmiem twierdzić, że moje kremy w niczym nie ustępują tym z tej firemki... no i mają jeszcze jedną zaletę - są superekskluzywne, bo przystosowane WYłĄCZNIE do mojej cery
Och, no dobrze, nie śmietanka- miałam na myśli państwo wyższe sfery i grupy portfel, panów kapitalistów i panie "och coś nowego, drogiego, muszę to mieć"

(tfu, przemawia przeze mnie idea walki klas)

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Czy macie może jakiś przepis na mazidło na skórki wokół paznokci?
Mazidło? Mi wystarczy oliwa z oliwek... Podgrzewam w mikrofali, moczę całe paluszki. A bez zabawy z tłuszczeniem się polecam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...itamina-c.html właśnie wykupiłam cały zapas z biedronki w promocyjnej cenie za 2,60
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 16:33   #2258
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Eksprymentowalam z masełkami o olejami, ale sie nie sprawdziły. Jedyna rzecz ktora pomaga mi na skorki i zadziory, z ktorymi walcze od dobrych kilku lat, to kremik sally hansen z ekstraktem z moreli. Takie okragle biale pudełeczko, z pomaranczowymi napisami.
Jest tez w KWC... fajnie by było ukrecic sobie samemu takie cudo
mnie tez pomaga tylko ten krem, ale wylacznie doraznie (tzn. w czasie smarowania). Wystarczy, ze odstawie go na pare dni i problem powraca jak bumerang
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 18:23   #2259
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Dzieki))) Limaria mi napisała, ze niekoniecznie w lodowce musze trzymac, ale pomysł z przelaniem jest super
Zawsze tak robię - i dosmaczam jeszcze olejkami eterycznymi, skwalanem i co tam mam
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 19:59   #2260
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Rzuciłam okiem na stronę fridge i jestem w szoku ile te kosmetyki kosztują
Czytam składy i nie widzę tam nic, czego nie ma na mazidłach. Tyle, ze za 150-200 zł mogę sobie zrobić litr kremu kupując półprodukty, a nie kupić 50 ml kremu.
Jedynie opakowania ładne, proste i kuszące, bo składy to nic odkrywczego dla kogoś nieco wtajemniczonego w to co siedzi w kosmetyku.

Kwas glikolowy na mazidłach bardzo mnie cieszy, tyle, ze kupię go dopiero jesienią, teraz mam migdałek i salicylowy, a po wakacjach kuracja glikolem sie przyda
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 21:07   #2261
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Eksprymentowalam z masełkami o olejami, ale sie nie sprawdziły. Jedyna rzecz ktora pomaga mi na skorki i zadziory, z ktorymi walcze od dobrych kilku lat, to kremik sally hansen z ekstraktem z moreli. Takie okragle biale pudełeczko, z pomaranczowymi napisami.
Jest tez w KWC... fajnie by było ukrecic sobie samemu takie cudo
Ano właśnie fajnie by było sobie samemu ukręcić coś skutecznego.
Ja zrobiłam sobie jak na razie mieszankę oleju z płatków róży z witaminą e i nmf, ale nie jestem zadowolona Nie wiem co tam można jeszcze dorzucić? Może witaminę a - w postaci kapsułek z witaminą a+e?
Ponoć olejek rycynowy ma dobre działanie, ale nie wiem czy mogę go tam bezpiecznie dolać.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 16:57   #2262
malinowelato
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 36
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja wczoraj weszlam po raz pierwszy na strone Biochemii Urody i zakupilam tonik z kwasami AHA/BHA i teraz mam troche obaw...jestem calkiem zielona i boje sie ze tym tonikiem zrobie sobie wiecej szkody niz dobrego
malinowelato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:44   #2263
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A macie jakis fajny przepis na peeling cukrowy? Bo widzialam, ze sa na BU, ale teraz nie sa dostepne w sprzedazy...

Tutaj jest jego sklad:

-Naturalny, brązowy cukier trzcinowy
-Zimnotłoczony olej słonecznikowy
-Witamina E (kompleks tokoferoli)
-Pomarańczowy olejek eteryczny-Kawa
-Sproszkowana mieszanka korzenna (cynamon, imbir, goździki, kardamon)
-Glyceryl cocoate

W jakich ilosciach trzeba te skladniki dodac? Czy z tego wyjdzie produkt na jeden raz, czy mozna przygotowac wiecej - konieczny jest jakis konserwant, czy samo sie koserwuje?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 18:55   #2264
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A macie jakis fajny przepis na peeling cukrowy? Bo widzialam, ze sa na BU, ale teraz nie sa dostepne w sprzedazy...

Tutaj jest jego sklad:

-Naturalny, brązowy cukier trzcinowy
-Zimnotłoczony olej słonecznikowy
-Witamina E (kompleks tokoferoli)
-Pomarańczowy olejek eteryczny-Kawa
-Sproszkowana mieszanka korzenna (cynamon, imbir, goździki, kardamon)
-Glyceryl cocoate

W jakich ilosciach trzeba te skladniki dodac? Czy z tego wyjdzie produkt na jeden raz, czy mozna przygotowac wiecej - konieczny jest jakis konserwant, czy samo sie koserwuje?

Raczej robiłabym porcję na raz- prędzej czy później cukier sie przecież rozpuści, nawet w oleju.
Ja osobiście robię sobie taki peeling dorzucając to co mam w kuchni Obecnie są to:
cukier brązowy, suszone skórki pomarańczy i cytryny, cynamon, miód, olej (zależy na jaki mam ochotę, dodaję albo zwykły winogronowy albo uzupłniam go jojobą, róża itp), witamina E, d-pathenol, olejki eteryczne,obecnie grejpfrtowy, czasem dodaje też zmieloną i zaparzoną kawę, jeśli zależy mi na mocniejszym złuszczeniu naskórka. No i nie dodaję żadnego emulgatora - po takim pillingu na skórze zostaje cieniutka powłoczka po olejach i nie trzeba juz sie smarowac dodatkowo balsamem
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:07   #2265
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Raczej robiłabym porcję na raz- prędzej czy później cukier sie przecież rozpuści, nawet w oleju.
Cukier nie powinien rozpuścić się w oleju Ja robie peeling cukrowo - kawowy i trzymam go w lazience, w wiekszym słoiku, starcza na kilka uzyć. Inna opcja to wymieszać wszystkie suche składniki i trzymać to w łazience a przed planowanym uzyciem wymieszać małą ilość z wybranym olejem lub z żelem pod prysznic lub z jednym i drugim (tez tak robię czasami, choć zazwyczaj trzymam wszystko gotowe, bo nie mam czasu robic jednorazowych porcji przed kapielą).
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:12   #2266
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
Cukier nie powinien rozpuścić się w oleju Ja robie peeling cukrowo - kawowy i trzymam go w lazience, w wiekszym słoiku, starcza na kilka uzyć. Inna opcja to wymieszać wszystkie suche składniki i trzymać to w łazience a przed planowanym uzyciem wymieszać małą ilość z wybranym olejem lub z żelem pod prysznic lub z jednym i drugim (tez tak robię czasami, choć zazwyczaj trzymam wszystko gotowe, bo nie mam czasu robic jednorazowych porcji przed kapielą).
To ja mam jakiś lewy cukier chyba , bo kiedys sie zasiedziałam w kąpieli i było go jakby trochę mniej le na pewno dobrym sposobem jest trzymanie "suchego" peelingu w większym słoiku i dodawaniu do porcji oleju tuz przed użycie. Tylko, że ja tak strasznie lubię go przyrządzać i modyfikować, że ta opcja dla mnie odpada :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:59   #2267
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A czemu do tego przepisu z BU dodaja Glyceryl Cocoate? Pomysl ze sloikiem i dodawaniem oleju tylko przed kapiela mi sie podoba
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 22:22   #2268
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A czemu do tego przepisu z BU dodaja Glyceryl Cocoate? Pomysl ze sloikiem i dodawaniem oleju tylko przed kapiela mi sie podoba
Myślę, że głównie po to, żeby wannę się lepiej myło
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 06:42   #2269
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Myślę, że głównie po to, żeby wannę się lepiej myło
O myciu wanny nawet nie wspominaj. Ja robię sobie wersję uproszczoną peelingu tj. kawa + żel do kąpieli + odrobina wody, a wszystko dookoła wygląda jak po katastrofie, łącznie z kafelkami i armaturą. Ale dla efektu chyba opłaca się cierpieć
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 06:47   #2270
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Raczej robiłabym porcję na raz- prędzej czy później cukier sie przecież rozpuści, nawet w oleju.
Nie powinien, mialam pare razy peeling z BU istal długo w słoiczku i wysztsko bylo ok.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 12:18   #2271
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
O myciu wanny nawet nie wspominaj. Ja robię sobie wersję uproszczoną peelingu tj. kawa + żel do kąpieli + odrobina wody, a wszystko dookoła wygląda jak po katastrofie, łącznie z kafelkami i armaturą. Ale dla efektu chyba opłaca się cierpieć
haha! Właśnie miałam zakładać taki temat jak Wy sobie radzicie z pobojowiskiem po peelingu kawowym niestety mogą go stosować tylko wówczas gdy jestem długo sama w domu, w przeciwnym razie rodzice dostaliby zawału :P
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 12:34   #2272
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja tam zamykam się w kabinie i wszystko aż do samej góry jest upaprane
a potem płuczę i płucze i płuczę...
jednocześnieże znowu mi coś do łba strzeliło
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 14:19   #2273
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam wannę, więc po peelingu po prostu myję ją jakimś Ajaksem albo czymś takim i już. Bez większych przeżyć.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:21   #2274
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, musze was troche pomeczyc pytaniami mazidlowymi, na razie malo praktycznymi. W wakacje wracam do Polski (udzielalam sie w tym watku prawie rok temu, w koncu nie zrealizowalam mojego planu zabrania walizki mazidel do Hiszpanii ) i nie moge sie doczekac zlozenia gigant-zamowienia. Juz mi sie strasznie znudzily te wszystkie kupne kosmetyki masakrujace mi twarz...

Stad moje pytania ogolne:

- Czy ktoras z was robila moze jakis szampon z mazidel? Bo tak sobie mysle, ze jakby ktorys byl naprawde fajny (mam wlosy prztluszczajace sie, ale przesuszone), to moze nawet zdradzilabym dla niego Rossmana Babydream.

- Do cery tlustej, na policzkach ze sklonnoscia do tradziku, ale juz nie nastoletniej, wrazliwej, z zaczerwieniami (na szczescie naczynka mi jeszcze nie pekaja) i bardzo latwo sie przesuszajacej jaki sobie najlepiej kwas zafundowac po wakacjach? Migdalowy? Mlekowy? Glikolowy?


Bo wlasnie weszlam na strone Mazidel i jest tyle ciekawych rzeczy i przepisow, ktorych nie bylo w zeszlym roku, ze juz o niczym innym nie moge myslec... przed chwila robilam wstepna liste, co kupie w lipcu
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 23:32   #2275
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

HA w tabletkach
http://www.lekolandia.pl/hialufemin-60-kaps-p-8746.html

Nie bym lekolandie reklamowala ale ciekawe rzeczy ostatnio maja w ofercie
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 14:21   #2276
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dotarła dzis paczucha z olejem kokosowym i półproduktami do wykonania kremu na zimno z Structure XL.
Od razu go zrobiłam Wydaje sie byc lzejszy od tego na biobazie, testy jednak dopiero wieczorem Structure zaskakująco szybko gęstnieje, myslalam ze dluzej bedzie to trwac. W kazdym badz razie łatwiej go wykonac niz krem na biobazie.
Najwiekszym problemem okazalo sie byc przelewanie, a raczej wkrapianie go do buteleczki po serum, był juz za gęsty.

Olej kokosowy ślicznie pachnie



Kilka dni temu robiłam znowu mgiełke z keratyna i jedwabiem, tym razem na hydrolacie rożanym + optiphen.... no i mam farfocle, cos sie nie rozpuscilo Wyglada to jak paprochy na ktore sie kiedys natknelam w perfumach - opadają na dno, nie są tłuste.
Cos tu nie gra... nie raz robiłam na hydrolacie i wszystko bylo ok.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 20:36   #2277
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

psycha - też miałam takie problemy z Optiphen :| Zrezygnowałam z niego przy płynnych produktach i po prostu robię mniejsze porcje, tak na tydzień, góra dwa.
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 11:11   #2278
centus
Raczkowanie
 
Avatar centus
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 212
henna z mazideł

Czy któraś używała?
__________________
efka
centus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 13:51   #2279
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: henna z mazideł

Cytat:
Napisane przez centus Pokaż wiadomość
Czy któraś używała?

Jest juz watek dot.zakupow z Mazidel
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 23:05   #2280
alka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 15
Dot.: Tonik z kwasu migdałowego z.... gliceryną w płynie?

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
mam pytanie, może głupie
jak właściwie wygląda serum z witaminą C http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=187&Itemid=2 <-to? czy to jest woda ? chciałabym sobie takie zrobić, ale wolałabym żeby było w formie chociaż mleczka a nie wody? dajecie coś jako baze?
Zakup samych tych skladników wg tego przepisu kosztowałoby mnie 60zł, a chciałabym żeby mi to wyszło, czy to serum sie rozwarstwia??
Sama już nie wiem co robić
Możesz spróbować policzyć cenę Cerave go serum: http://thanatos.com.pl/product_info.php?products_id=46
Wczoraj robiłam i jest tak gęste, że mogłam dać do słoiczka bo z butelki muszę "wytrząsać".
Składniki mogą się przydać też do innych mazideł.
Owolecytyna jest rewelacyjnym składnikiem.
Super zagęstnik i już mieszałam z tym serum na celulit i inne. Nie mogę się oderwać
alka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.