Zapuszczanie włosów kręconych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 17:51   #1
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Wink

Zapuszczanie włosów kręconych


Witam wszystkie pokręcone kobietki , to mój pierwszy post. Czy któraś z was próbowała zapuścić kręcone włosy? Wiadomo, że kręcone włosy są z natury suche, podatne na rozdwajanie i łamanie. Jakie specyfiki stosowałyście by wyhodować sobie długie, zdrowe i piękne loczki ?
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:47   #2
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

W zasadzie do kręconych, by je zapuścić, stosuje się to samo, co do pozostałych i nie ma tu znaczenia struktura włosa czy jego jakość.

Metody i środki do przyspieszenia porostu opisywane są do bólu na forum pielęgnacyjnym fryzjerki, więc jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi, to tam ją na pewno znajdziesz.

Na pewno warto pobudzać cebulki, masując co dzień delikatnie skórę głowy i stosując wcierki (kilka znajdziesz w receptariuszu). Metoda mycia odżywką tez ma niebagatelne znaczenie, ponieważ mechaniczne czyszczenie skalpu polega na masowaniu go, co pobudza cebulki.

Osobiście nie stosowałam żadnej metody przyspieszania porostu, ponieważ mam nieco wątpliwości co do stanu włosów podczas takiej kuracji. Wolę dbać o ich jakość i ilość, a długość jest sprawą drugorzędną. Nie zmienia to jednak faktu, że po rozpoczęciu nowej pielęgnacji - mycie odżywką, wcierki, masaże - włosy przyspieszyły i urosły. Może przyczynił się do tego regularnie wcierany Jantar i Paloma, może masaże, a może pite regularnie pokrzywa, skrzyp i drożdże. Trudno orzec.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:08   #3
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

estera4, ja jestem w trakcie zapuszczania wlosow moje sa suche i baaardzo krecone. od paru tygodni zagladam na wizaz - znalazlam pareswietnych postow o pielegnacji kreciolkow
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:26   #4
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Podaję link dla zainteresowanych zapuszczaniem: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów

Zainteresowanym polecam lekturę.

Post, który zawiera sedno informacji.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:56   #5
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Zapuszczanie włosów kręconych to poważne hobby - bardzo wymaga dyscypliny, samozaparcia, wiedzy jak to robić i duuuużo cierpliwości.

Ja zapuszczam już dwa lata - jestem bliżej niż dalej , próbowałam różnych sposobów przyspieszenia przyrostu, ale się nie udało, przechodziłam kryzysy długości, fascynacje mierzeniem przyrostu, a teraz dbam tylko o to by ich stan był dalej nienaganny (to jest podstawa zapuszczania) i testuję mikstury.

Powodzenia
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:10   #6
sylw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Zapuszczanie włosów kręconych to poważne hobby - bardzo wymaga dyscypliny, samozaparcia, wiedzy jak to robić i duuuużo cierpliwości.
Zgadzam się, to bardzo trudne Mnie już powoli szlag trafia! Bardzo chciałabym zapuścić moje włosy ale strasznie przesuszają mi się końcówki i co zapuszczę, to muszę zaraz ścinać...Nie wiem dlaczego tak się dzieje - nie używam suszarki ani prostownicy, nie czeszę włosów, stosuję przeróżne maski, oleje, odżywki i inne cuda na kiju i dalej te końcówki się przesuszają! Najśmieszniejsze jest to, że im mam zdrowsze włosy, tym mocniej się kręcą - więc automatycznie stają się krótsze...Ech...

Edytowane przez sylw
Czas edycji: 2010-03-08 o 16:15
sylw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:17   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez sylw Pokaż wiadomość
.Nie wiem dlaczego tak się dzieje - nie używam suszarki ani prostownicy, nie czeszę włosów, stosuję przeróżne maski, oleje, odżywki i inne cuda na kiju i dalej te końcówki się przesuszają!
Powodów może być kilka:
*może moczysz niepotrzebnie końcówki podczas kąpieli,
*może nakładane odżywki/oleje nie docierają w wystarczającej ilości do końcówek (warto rozczesać włosy po nałożeniu olejów/odżywki)
*może końcówki potrzebują dodatkowej dawki oleju/odżywki np wtedy, gdy włosy są suche,
*może osiągnęłaś już taką długość, która włosom nie służy.
Cytat:
Najśmieszniejsze jest to, że im mam zdrowsze włosy, tym mocniej się kręcą - więc automatycznie stają się krótsze...Ech...
A to akurat norma Ale bardzo dobra norma
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 16:22   #8
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ale bardzo dobra norma
O tak zagrzewająca do walki .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:07   #9
sylw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
*może końcówki potrzebują dodatkowej dawki oleju/odżywki np wtedy, gdy włosy są suche,
*może osiągnęłaś już taką długość, która włosom nie służy.
Spróbuję nałożyć trochę odżywki na końcówki między myciami (myję włosy co 2 dni). Mam nadzieję, że to pomoże. Co do długości - moje włosy nie są długie, jak się skręcą to są do ramion. Ale tak się zastanawiam, może faktycznie ta długość jest jakaś niekorzystna. Bo te końcówki opierają się na ramionach i na "garbie" i praktycznie przy każdym ruchu wycierają się o ubrania...
sylw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:09   #10
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Chyba faktycznie włosy do ramion to fatalna długość. Ja moje owłosienie próbuję już od 3 lat zmusić, żeby przerosło tę magiczną granicę. Oczywiście w stanie wyprostowanym włosy są za łopatki. Nie suszę, prostuję raz na rok, nie czeszę na sucho i niezależnie od tego jak je pielęgnuję końce są zniszczone.
Zamierzam podciąć je o 3 cm i wysoko upinać dopóki nie przerosną za ramiona, żeby chronić końcówki. Chyba wsuwki nie zrobią im dużej krzywdy. Lepszego pomysłu nie mam
__________________
37 cm of 3c/M/ iii
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:19   #11
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Witam kochane Kręciołki

Ja mam włosy falujące (im dłuższe, tym mocniejszy mają skręt) i muszę powiedzieć, że moim kłaczkom strasznie pomogło, poza zwykłym olejowaniem, nakładanie odrobiny oleju na końcówki po myciu. Wiadomo, taki olej nie może być szczególnie tłusty. Przetestowałam już olej z ogórecznika, olej kokosowy, Vatikę i olej makadamia i wszystkie się świetnie spisują Jak prostuję włosy na szczotce muszę bardziej uważać z ilością nakłądanego oleju, ale jak mam swoje zwykłe kręcioły, to nie przejmuję się, jak wyglądają na nieco wilgotne
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 14:38   #12
nathalie357
Raczkowanie
 
Avatar nathalie357
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Jestem szczęśliwą posiadaczką kręconych włosów. W stanie wyprostowanym sięgają do pasa ( nie mam równo podciętych, dlatego są dłuższe i minimalnie krótsze pasma), a gdy są pokręcone to sięgają za łopatki. Nie stosuję żadnych magicznych specyfików na porost włosów. Po prostu staram się ich nie dręczyć i w miarę dbać )
Włosy zapuszczam od 2006 r. , ale w międzyczasie były wielokrotnie podcinane.
nathalie357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:05   #13
leukocyt
Raczkowanie
 
Avatar leukocyt
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Witajcie tez probuje wlosiska zapuscic, ale im dluzsze tym mniej sie kreca tzn. kreca to za wiele powiedziane - mam falowane wloski, chociaz przy odpowiedniej wilgoci bywalo, ze stawaly sie sprezynkami ale sa to raczej fale, ktore maleja wraz z dlugoscia
co ciekawe - kiedys mialam wlosy "prawie" proste, takie nijakie, skret pojawil sie po tym, jak przez rok wlosy prostowalam... czy to normalne? ludzie wokol nie mogli uwierzyc, ze mam krecone wlosy, mysleli ze traktuje je lokowka moze teraz wracaja do stanu nijakosci?
leukocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:18   #14
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Zamierzam podciąć je o 3 cm i wysoko upinać dopóki nie przerosną za ramiona, żeby chronić końcówki. Chyba wsuwki nie zrobią im dużej krzywdy. Lepszego pomysłu nie mam
Moga być wsuwki, możesz też spróbować małych klamerek-żabek.
Przy Twoim skręcie zapuszczanie to co najmniej trudna sprawa. Ale bo takie włosy jak Twoje i do tego długie to czyste piękno
Cytat:
Napisane przez leukocyt Pokaż wiadomość
Witajcie tez probuje wlosiska zapuscic, ale im dluzsze tym mniej sie kreca tzn. kreca to za wiele powiedziane - mam falowane wloski, chociaz przy odpowiedniej wilgoci bywalo, ze stawaly sie sprezynkami ale sa to raczej fale, ktore maleja wraz z dlugoscia
Najprawdopodobniej Twoje włosy swoje ważą i skutkiem tego nie falują już tak mocno, jak wtedy, gdy były krótsze. Winą można obarczyć też pielęgnację (ale nie wiem, jaką stosujesz), która - dobrana niewłaściwie - może skutkować nawet prostowaniem włosów.
Cytat:
co ciekawe - kiedys mialam wlosy "prawie" proste, takie nijakie, skret pojawil sie po tym, jak przez rok wlosy prostowalam... czy to normalne?
A poza rocznym prostowaniem coś się z Tobą działo? jakieś szczególne przezycia, zmiany hormonalne? Zdarzyło się coś podobnego w Twojej rodzinie?
Poza tym kręca się na całej długości czy tylko tam, gdzie zmieniłaś ich strukturę prostownicą? Zdązyły już odrosnąć jako zdrowe i nadal się kręcą?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:36   #15
sylw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Lil Bon Bon Pokaż wiadomość
Zamierzam podciąć je o 3 cm i wysoko upinać dopóki nie przerosną za ramiona, żeby chronić końcówki. Chyba wsuwki nie zrobią im dużej krzywdy. Lepszego pomysłu nie mam
To faktycznie może być sposób (chociaż żal mi będzie spinać je właśnie teraz, kiedy uzyskałam skręt).
sylw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:51   #16
leukocyt
Raczkowanie
 
Avatar leukocyt
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A poza rocznym prostowaniem coś się z Tobą działo? jakieś szczególne przezycia, zmiany hormonalne? Zdarzyło się coś podobnego w Twojej rodzinie?
Poza tym kręca się na całej długości czy tylko tam, gdzie zmieniłaś ich strukturę prostownicą? Zdązyły już odrosnąć jako zdrowe i nadal się kręcą?

nie, zadnych przezyc, zadnych zmian. W mojej rodzinie wlosy "proste jak drut" moje kreca sie tam, gdzie je prostowalam, tak od ucha powiedzmy. Odrosnac rowniez juz zdazyly, nie prostuje jakies 4 lata. Co do ich ciezkosci i tego, ze moga byc za dlugie - z miesiac temu bylam u fryzjera, podciac koncowki i pocieniowac i zauwazylam, ze od tego momentu staly sie mnie falowane
Pielegnacja to maska Gloria i nafta z olejkiem rycynowym, ale rozne eksperymenty pielegnacyjne prowadzilam i wloski byly w porzadku, od tego fryzjera cos im sie zmienilo, co jest dziwne, bo przeciez krotsze powinny lepiej sie zwijac ah sama juz nie wiem...
a i chcialam dodac - zeby miec ladny skret codziennie rano psikalam wlosy woda, dopiero wtedy byly krecone, teraz nawet to nie pomaga...
leukocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 07:14   #17
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez leukocyt Pokaż wiadomość
nie, zadnych przezyc, zadnych zmian. W mojej rodzinie wlosy "proste jak drut" moje kreca sie tam, gdzie je prostowalam, tak od ucha powiedzmy. Odrosnac rowniez juz zdazyly, nie prostuje jakies 4 lata.
Może być tak, że skutkiem zabiegów zmieniła się struktura włosa (tak działa trwała, nie mam pewności co do tego, czy prostownicą można zrobić to samo - zgaduję). Jeśli te zdrowe i nowe już nie falują, to możliwe, ze wracają do stanu sprzed zniszczeń.
Jednak minęły 4 lata i mogłaś już wszystkie obciąć! Może rzeczywiście masz tendencję.
Cytat:
Co do ich ciezkosci i tego, ze moga byc za dlugie - z miesiac temu bylam u fryzjera, podciac koncowki i pocieniowac i zauwazylam, ze od tego momentu staly sie mnie falowane
Zwykle pierwszą reakcją na zmniejszenie skrętu przy długich włosach jest myśl - za ciężkie. Wcale jednak nie musi tak być. Zwykle to pomaga, ale może też zdarzyc się odwrotna sytuacja. Prześledźmy więc sprawę dalej.
Z falami jest nieco inaczej niż z lokami - ich skręt nie musi poprawić się po obcięciu. Charakterystyczne leniwe S potrzebuje miejsca, by się zrobić. Zwróć uwagę, czy fryzjer obcinając, nie naruszył tej fali. Skoro po ścięciu nadal nie wróciły do dawnego stanu, to może jeszcze są za krótkie? Sporo obciął? Czy włosy są niesforne, nie chcą dać się ułożyć i odstają w dowolne strony? Jeśli tak, to jest prawdopodobne, że szukają swojej długości.
Cytat:
Pielegnacja to maska Gloria i nafta z olejkiem rycynowym
A czym myjesz włosy? Co nakładasz do stylizacji?
Cytat:
ale rozne eksperymenty pielegnacyjne prowadzilam i wloski byly w porzadku, od tego fryzjera cos im sie zmienilo, co jest dziwne, bo przeciez krotsze powinny lepiej sie zwijac
Tak jak Ci napisałam wyżej - nie muszą. Mogłaś obciąć za krótko. Przypomnij sobie miejsca, w których powinny łapać falę. Czy teraz sięgają w te miejsca? Czasem za mocno obcięte końcówki mogą wprowadzić spore modyfikacje
Polecam Ci przejrzenie dziennika (podlinkowany w mojej stopce) i zwrócenie uwagi szczególnie na włosy dziewczyn mających fale. Modelowym przykładem jest Edith, której fala nabiera tempa wraz ze wzrostem włosów).
Cytat:
a i chcialam dodac - zeby miec ladny skret codziennie rano psikalam wlosy woda, dopiero wtedy byly krecone, teraz nawet to nie pomaga...
Czasem sama woda nie wystarczy. Poza tym spójrz za okno - pogoda nam naprawdę nie sprzyja. Trzeba sporo zabiegów i walki o każdy lok (chyba że masz od 3b w górę to nie musisz), by włosy wyglądały dobrze. Poczytaj, czego dziewczyny używają, może trafisz na swój stylizator? Warto spróbować rozwodnionego żelu - nawet różowego Professional z Rossmana albo nowej serii Artiste dostępnej w Naturze. Kosztują śmieszne pieniądze, a działają rewelacyjnie w obecnych warunkach.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:58   #18
leukocyt
Raczkowanie
 
Avatar leukocyt
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A czym myjesz włosy? Co nakładasz do stylizacji? Tak jak Ci napisałam wyżej - nie muszą. Mogłaś obciąć za krótko. Przypomnij sobie miejsca, w których powinny łapać falę. Czy teraz sięgają w te miejsca? Czasem za mocno obcięte końcówki mogą wprowadzić spore modyfikacje

obecnie myje wlosy eva natura 'czarna rzepa', jest to szampon, do ktorego wracam najczesciej. Do stylizacji nie uzywam niczego, czasami jakas pianka ale naprawde rzadko. Wlasnie te wlosy nie sa obciete zbyt krotko... no nie wiem co sie z nimi stalo. Moze wyprobuje jedwab - pamietam, ze po nim moje wlosy nabieraly ostrego skretu
W kazdym razie bardzo dziekuje za odpowiedzi i rady
na pewno wyprobuje proponowane kosmetyki, oraz doglebnie poczytam wszelkie dzienniki tych mniej lub bardziej 'pokreconych'
leukocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:24   #19
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Powiedz jeszcze - używasz tylko szamponu?
Jeśli tak, to włosy mogą nie chcieć się kręcić, bo są za suche. Szampon świetnie czyści, ale poza tym nie dajesz włosom nic. Kręcone potrzebują przede wszystkim nawilżenia.
Przejrzyj dzienniki, naszą pielęgnację i wybierz coś dla siebie. Z jedwabiem uważaj. Zwykle naładowany silikonem i przy długotrwałym użytkowaniu przynosi więcej złego niż dobrego. Od czasu do czasu tak (i przy myciu szamponem), ale nie na stałe.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 12:42   #20
leukocyt
Raczkowanie
 
Avatar leukocyt
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

nie, jeszcze uzywam odzywki glorii lub jesli nie mam czasu jakas dove minutowa ale wlosy sa wysuszone bardziej niz zwykle, byc moze przez ten pokrzywowy szampon, ktorego uzywam, ale wczesniej nie mialam z tym problemow... co do dziennikow, przegladam intensywnie i obserwuje doswiadczenia innych dziewczat
na pewno cos znajde dla siebie, poki co eksperymentuje jeszcze z nafta z olejkiem rycynowym, poniewaz oprocz braku porzadnego falowania meczy mnie jeszcze ich wypadanie
sa nieladne i matowe, a nic nie robilam, co mogloby do tego doprowadzic... sama juz nie wiem, pocieszam sie mysla, ze to przejsciowe moze tez przezywaja za dluga zime
leukocyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:55   #21
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Trzymam więc z Ciebie kciuki
Spróbuj jeszcze suplementacji na wypadanie (skrzyp, pokrzywa). Będzie dobrze
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:17   #22
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

ja też ciągle zapuszczam, ale obawiam się, że jednak będę musiała wybrać się do fryzjera im dłuższe włosy, tym co raz bardziej przyklapują się na głowie, nie mają w ogóle w sobie życia
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:41   #23
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

A może zmień nieco stylizację? Niedawno w pielęgnacyjnym Kosmarka opisywała swoją (a jest wyjątkowo skuteczna nawet przy długich, ciężkich, gęstych włosach - takie Kosmarka ma), więc może coś podpasuje Twoim włosom?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:37   #24
CoffeeWithMilk
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeWithMilk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 575
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A może zmień nieco stylizację? Niedawno w pielęgnacyjnym Kosmarka opisywała swoją (a jest wyjątkowo skuteczna nawet przy długich, ciężkich, gęstych włosach - takie Kosmarka ma), więc może coś podpasuje Twoim włosom?
dziękuje bardzo za radę zaraz poczytam
CoffeeWithMilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:08   #25
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

Dwoje włosy "zapuszczam" od 6 lat, z wieloma kryzysami. Długo nie mogłam wytrzymać gdy w stanie wolnym dotykały mi ramion, więc od razu ścinałam... słabe samozaparcie, hihihi. Ale przyszła zima i włosy jakoś przekroczyły tę granicę. Teraz w stanie prostym (mokrym) sięgają prawie pasa (brakuje może 7 cm). W stanie skręconym sięgają za ramiona, czasem do połowy łopatki. Skręcone nigdy nie były dłuższe.
Po ścieniowaniu i odciążeniu włosów zaczęły kręcić się jeszcze bardziej, hihi. Ale sama satysfakcja, że proste są już taaakie długie. Szkoda tylko, że nie widać tej długości... przód fryzury mam delikatnie za ramiona, bo nie lubię jak są oklapnięte

Czy odpowiednia pielęgnacja przyspiesza wzrost włosa? Na pewno go wzmacnia i odżywia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 18:46   #26
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: Zapuszczanie włosów kręconych

ja mam właśnie tę tragiczną długość do ramion. mam takie sprężynki. prostuję bo kiedyś fryzjerka mi przesadziła z końcówkami (połowa włosów) i teraz są śmieszne takie. nie mogę ich zapuścić. muszę je regularnie podcinać i nawet nie zdążą mi urosnąć za dużo. zaczynam brać belissę i robić wcierki może przyspieszą trochę
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 12:30   #27
Hebe19
Przyczajenie
 
Avatar Hebe19
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
GG do Hebe19
Thumbs up Zapuszczanie kręciołków

Witajcie!

Nie znalazłam podobnego wątku, a chciałabym poczytać trochę Waszych porad i sposobów. Chodzi o zapuszczanie kręciołków. I od razu powiem, że mój typ, to 3B wchodzący w 3C http://www.naturallycurly.com/hair-types i oczywiście interesują mnie opinie wszystkich, nawet posiadaczek pięknych fal, ale bardziej zależy mi na opiniach sprężynek.

Dwa lata temu moje włoski wyglądały tak, jak na zdjęciu w białej bluzeczce, dziś wyglądają tak, jak na zdjęciu w czerwonej, z tym, że zmieniłam kolor na brąz.
Tak, urosły sporo, ale kosztem skrętu. Poza tym wypadła chyba połowa, ale to już z innych przyczyn. Pozwolę sobie wypunktować to, co mnie trapi

1. Czy u Was też tak radykalnie zmniejszył się skręt podczas zapuszczania?

2. Jak długo zapuszczacie kręciołki i czy macie wrażenie stania w martwym punkcie? Jak szybko Wam rosną?

3. Co myślicie o tym, że cienkich włosów nie należy zapuszczać bardziej niż do ramion, bo nie wytrzymają?

4. Piję drożdże i skrzyp, łykam Vitapil, wcieram Jantar, jednym słowem bardzo dbam o włoski. Używam olejku i nafty. Czy również macie takie wrażenie, że im bardziej dbacie o włosy i bardziej są nawilżone, tym mniej się kręcą? Czy u mnie to wina długości... Jak pomagacie włoskom rosnąć?

5. Kto zapuszcza za mną?

Pozdrawiam cieplutko!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09856.jpg (54,3 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3744.jpg (112,8 KB, 189 załadowań)

Edytowane przez Hebe19
Czas edycji: 2013-03-07 o 12:37
Hebe19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 13:21   #28
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Zapuszczanie kręciołków

Cytat:
Napisane przez Hebe19 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Nie znalazłam podobnego wątku
Cóż, ja znalazłam... Przyłączyłam Cię do watka. warto odświeżyć

Cytat:
Tak, urosły sporo, ale kosztem skrętu
Jak to kosztem skrętu? Jakoś specjalnie mocno sie nie zmienił - przynajmniej nie widac tego tak na zdjeciach
Cytat:
1. Czy u Was też tak radykalnie zmniejszył się skręt podczas zapuszczania?
Mam 3a i zwykle skręt schodzi niżej. Winę za to ponosi ciężar moich włosów - każdy pojedynczy swoje waży.
Cytat:
2. Jak długo zapuszczacie kręciołki i czy macie wrażenie stania w martwym punkcie?
Nie, odkąd pielęgnuję zgodnie z zasadami wizażowymi.
Twoje, z uwagi na moc skrętu zawsze będą sprawiać wrażenie stojących w miejscu. Muszę napisać, że i tak niezwykle szybko osiągnęłaś obecną długość!
Cytat:
Jak szybko Wam rosną?
Nie sprawdzałam, ale nie ma to dla mnie specjalnego znaczenia. Nie mogę mieć długich Za mało i za ciężkie, a topielic wystarczy
Cytat:
3. Co myślicie o tym, że cienkich włosów nie należy zapuszczać bardziej niż do ramion, bo nie wytrzymają?
Nie. Jak dla mnie to zależy od pielęgnacji i gęstości.
Cytat:
4. Piję drożdże i skrzyp, łykam Vitapil, wcieram Jantar, jednym słowem bardzo dbam o włoski. Używam olejku i nafty. Czy również macie takie wrażenie, że im bardziej dbacie o włosy i bardziej są nawilżone, tym mniej się kręcą?
Nie, przeciwnie.
Cytat:
Czy u mnie to wina długości...
Naprawdę nie widzę, by Twoje włosy mniej się kręciły
Cytat:
Jak pomagacie włoskom rosnąć?
Masaże skóry, wcierki.
Cytat:
5. Kto zapuszcza za mną?
Niestety nie dołączę. Długość do połowy szyi to mój max.
Powodzenia !
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 14:06   #29
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapuszczanie kręciołków

Cytat:
Napisane przez Hebe19 Pokaż wiadomość
1. Czy u Was też tak radykalnie zmniejszył się skręt podczas zapuszczania?

2. Jak długo zapuszczacie kręciołki i czy macie wrażenie stania w martwym punkcie? Jak szybko Wam rosną?

3. Co myślicie o tym, że cienkich włosów nie należy zapuszczać bardziej niż do ramion, bo nie wytrzymają?

4. Czy również macie takie wrażenie, że im bardziej dbacie o włosy i bardziej są nawilżone, tym mniej się kręcą? Czy u mnie to wina długości... Jak pomagacie włoskom rosnąć?

5. Kto zapuszcza za mną?
1. nie, cały czas mam coś w okolicach 2A/B.
2. moje urosły 25 cm w około 2 i pół roku (podcinałam) a wcześniej długo stały w miejscu i się kruszyły - ale to przed Wiazażem, olejowaniem itp. Bez pomocy rosną około 1 cm/m-c.
3. ale czego nie wytrzymają?
Moje też są cienkie, mam z tym inny problem a mianowicie nie wiem jak teraz cieniować żeby było i dużo grzywki, i łatwiejszy do stylizacji skręt (im krótsze tym łatwiej go wydobyć tzn. mam na myśli różnicę długości między 40 a 70 cm), i żeby na dole nie pozostawić rzadkiej firanki... Zaczyna mi brakować włosów a chciałabym zapuścić jeszcze z 15 cm do bioder
4. właściwie nie widzę różnicy, w czasach nietrafionej pielęgnacji falowały tak samo tylko były gorsze w dotyku i się kruszyły. A na zdjęciach Twoich też nie widzę pogorszenia skrętu. BTW masz super włosy!
Obecnie pomagam swoim wcierką a poza tym długi czas ale z przerwami piłam pokrzywę.
5. ja!
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:55   #30
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Zapuszczanie kręciołków

Cytat:
Napisane przez Hebe19 Pokaż wiadomość
Dwa lata temu moje włoski wyglądały tak, jak na zdjęciu w białej bluzeczce, dziś wyglądają tak, jak na zdjęciu w czerwonej, z tym, że zmieniłam kolor na brąz.
Moim zdaniem, powrot do brazu to pomysl bardzo na plus

A co do skretu to przyznam, ze tez nie widze roznicy na zdjeciach...jedynie to, ze przy krotszych, takie krotkie kosmyki bardziej odstaja od glowy...i wygladaja u Ciebie jak sprezynki niemal.

Przy dluzszych sila rzeczy sa bardziej ulozone bo bardziej ida w dol

Ogolnie boskie masz te wlosy

Powodzenia w zapuszczaniu. Ja chwilowo tez zapuszczam bo za mocno mi fryzjerka odstanio wycieniowala wlosy.

Ale nie chce jakis super dlugich...tak do zapiecia stanika z tylu mniej wiecej
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 11:20:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.