późne ukończenie studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-09, 17:30   #1
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216

późne ukończenie studiów


Dziewczyny, może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale czy myślicie, że skończenie studiów w wieku 27 lat (dwóch kierunków studiów dziennych na państwowych uczelniach) zmniejsza szanse na znalezienie dobrej pracy. Czy w/g Was pracodawca będzie wolał zatrudnić młodszego o te 3 lata absolwenta? Dodam, że chodzi mi o pracę w poważnych, dużych przedsiębiorstwach. Po ukończeniu studiów będę mieć, co prawda, na swoim koncie praktyki odbyte podczas studiów, prace wakacyjne i biegłą znajomość 3 języków, ale boję się, że wiek mnie przekreśli na starcie i skończę w jakieś trzeciorzędnej firemce Pewnie sporo osób jest w podobnej sytuacji, jakie jest Wasze zdanie?

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2009-09-09 o 17:32
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 20:18   #2
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: późne ukończenie studiów

Hej dobre pytania, sama sie nad tym zastanawiam. Ja, jak dobrze pojdzie, skoncze studia w wieku 26 lat (drugi kierunek), jakies prace dorywcze mialam, kursy, praktyki rowniez, ehhh ale boje sie, ze bede miala z tym problem tym bardziej, ze teraz ogolnie ciezko o prace. Do tego jak pomysle, ze kiedys wypadaloby rodzine zalozyc (w miare mozliwosci), to co 2-3 lata popracuje i macierzynski? Oczywiscie zakladajac, ze stala prace znajde od razu po skonczeniu studiow. No nie ukrywam, ale boje sie. Czasem zaluje tego drugiego kierunku, bo byc moze mialabym juz prace, swoje normalne zycie, a nie ze rodzice mnei utrzymuja. Moi znajomi skonczyli 1 kierunek lub jakies studium i juz maja wlasne zycie. Ajjj troche rozciagnelam temat nie w ta strone. Mam nadzieje, ze moze jakims cudem wszystko sie ulozy.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 23:22   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale czy myślicie, że skończenie studiów w wieku 27 lat (dwóch kierunków studiów dziennych na państwowych uczelniach) zmniejsza szanse na znalezienie dobrej pracy. Czy w/g Was pracodawca będzie wolał zatrudnić młodszego o te 3 lata absolwenta? Dodam, że chodzi mi o pracę w poważnych, dużych przedsiębiorstwach. Po ukończeniu studiów będę mieć, co prawda, na swoim koncie praktyki odbyte podczas studiów, prace wakacyjne i biegłą znajomość 3 języków, ale boję się, że wiek mnie przekreśli na starcie i skończę w jakieś trzeciorzędnej firemce Pewnie sporo osób jest w podobnej sytuacji, jakie jest Wasze zdanie?
co do roku obrony to nie apteka - co zas tych trzeciorzednych firemek jak to wyrazilas to skad w Tobie tyle pogardy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:14   #4
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: późne ukończenie studiów

dlatego ja powiedziałam sobie po skończeniu dziennych studiów licencjackich "nigdy wiecej".Życie na garnuszku rodziców?- to nie dla mnie.Będę kończyć jeszcze 2 kierunki, ale zaocznie.Pracuję jako sekretarka, może i wmałej firemce-ale zdobywam doświadczenie, mam ok pensję, swoje pieniążki i swoje życie.I nie mogłam chyba pójść lepszą drogą, każdemu polecam- studia dzienne?najwyżej 3 lata.
Iza8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:50   #5
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: późne ukończenie studiów

Widzę, że mam podobny problem. Teraz będę na III roku jednych, dziennych studiów i na I roku kolejnych, również dziennych. Ostatnio dochodzę do wniosku, że zaoczne studia mają coraz więcej plusów. Drugi kierunek, który zaczynam, to filologia i niestety nie mogę jej studiować zaocznie. A wszytsko to uniemozliwie zdybycie bardziej ambitnej pracy, bo takowa już raczej powinna byc na cały etat;/ a myśl, że p;rzez kolejne pięc lat mam studiować dziennie nie napawa mnie optymizmem;/
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:07   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale czy myślicie, że skończenie studiów w wieku 27 lat (dwóch kierunków studiów dziennych na państwowych uczelniach) zmniejsza szanse na znalezienie dobrej pracy. Czy w/g Was pracodawca będzie wolał zatrudnić młodszego o te 3 lata absolwenta? Dodam, że chodzi mi o pracę w poważnych, dużych przedsiębiorstwach. Po ukończeniu studiów będę mieć, co prawda, na swoim koncie praktyki odbyte podczas studiów, prace wakacyjne i biegłą znajomość 3 języków, ale boję się, że wiek mnie przekreśli na starcie i skończę w jakieś trzeciorzędnej firemce Pewnie sporo osób jest w podobnej sytuacji, jakie jest Wasze zdanie?
żebyś jeszcze na kolanach nie prosila o robote w 4-rzędnej firemce.
mysle ze wchodzac na rynek pracy należy owszem miec ambicje ale tez duzo pokory.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:22   #7
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Czy w/g Was pracodawca będzie wolał zatrudnić młodszego o te 3 lata absolwenta?
Jeżeli będzie miał - na przykład - lepsze kwalifikacje, doświadczenie, to obawiam się że może, choć wiek nie będzie miał z tym nic wspólnego.
Nie zakładaj, że ktoś zdyskwalifikuje Cię ze względu na wiek (chyba że szukasz wymówki), nastaw się raczej że możesz zostać zdyskwalifikowana ze względu na inne czynniki.
Odbyte praktyki studenckie mają naprawdę niewielkie znaczenie.
W mojej subiektywnej opinii.
Zwłaszcza contra doświadczenie w zawodzie.

Choć... gdybyś zdecydowała się pracować na wybiegu, uprawiać zawodowo jakiś sport, wiek mógłby stanowić poważną przeszkodę.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 11:16   #8
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: późne ukończenie studiów

Dzięki, dziewczyny, za wszystkie odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Iza8 Pokaż wiadomość
dlatego ja powiedziałam sobie po skończeniu dziennych studiów licencjackich "nigdy wiecej".Życie na garnuszku rodziców?- to nie dla mnie.
Wiesz, studia dzienne nie muszą oznaczać życia na garnuszku rodziców jeżeli ktoś jest przedsiębiorczy i pracowity. Ja przez całe studia mam swój stały dochód, od czasu do czasu dostaję też zlecenia z biura tłumaczeń i dzięki temu wpada dodatkowa kasa, a niektóre moje koleżanki zarabiają jeszcze więcej ode mnie pracując bezpośrednio w firmach jako tłumaczki. Dodatkowo na moich studiach na 4 i 5 roku jest tak niewiele zajęć, ze niemal wszyscy mają IOS'a i pracują. Owszem znam osoby, które przez całe studia nigdzie nie pracowały, ale to wynika tylko z ich nastawienia, a nie z tego, że charakter studiów im na to nie pozwala.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
żebyś jeszcze na kolanach nie prosila o robote w 4-rzędnej firemce.
mysle ze wchodzac na rynek pracy należy owszem miec ambicje ale tez duzo pokory.
To mi raczej nie grozi bo już na studiach znalazłam pracę w dość ciekawym miejscu, w którym "od biedy" mogłabym pracować dalej, ale chciałabym znaleźć coś jeszcze ciekawszego i za większe pieniądze.

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2009-09-10 o 12:22
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:34   #9
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny, za wszystkie odpowiedzi



Wiesz, studia dzienne nie muszą oznaczać życia na garnuszku rodziców jeżeli ktoś jest przedsiębiorczy i pracowity. Ja przez całe studia mam swój stały dochód, od czasu do czasu dostaję też zlecenia z biura tłumaczeń i dzięki temu wpada dodatkowa kasa, a niektóre moje koleżanki zarabiają jeszcze więcej ode mnie pracując w różnych firmach jako tłumaczki. Dodatkowo na moich studiach na 4 i 5 roku jest tak niewiele zajęć, ze niemal wszyscy mają IOS'a i pracują. Owszem znam osoby, które przez całe studia nigdzie nie pracowały, ale to wynika tylko z ich nastawienia, a nie z tego, że charakter studiów im na to nie pozwala.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------


To mi raczej nie grozi bo już na studiach znalazłam pracę w dość ciekawym miejscu, w którym "od biedy" mogłabym pracować dalej, ale chciałabym znaleźć coś jeszcze ciekawszego i za większe pieniądze.

Z tego co piszesz wynika , że studiujesz jakieś językowe kierunki . Jeśli tak , to naprawde masz bardzo dużo możliwości , żeby zdobyć doświadczenie , które teraz jest tak ważne . Wiek nie ma znaczenia . Najważniejsze , żeby mieć wykształcenie , umiejętności i doświadczenie . To czy bedziesz starsza od absolwenta o 3 lata nie ma znaczenia - naprawde .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:44   #10
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz wynika , że studiujesz jakieś językowe kierunki . Jeśli tak , to naprawde masz bardzo dużo możliwości , żeby zdobyć doświadczenie , które teraz jest tak ważne . Wiek nie ma znaczenia . Najważniejsze , żeby mieć wykształcenie , umiejętności i doświadczenie . To czy bedziesz starsza od absolwenta o 3 lata nie ma znaczenia - naprawde .
Studiuję filologię i finanse. Jeżeli chodzi o filologię to rzeczywiście mam spore szanse na znalezienie doświadczenia, ale ja nie jestem jeszcze zdecydowana czym wolałabym się zajmować po studiach (i w czym miałabym większe szanse się bardziej rozwijać), czy tłumaczyć, czy pracować w finansach, czy może jakoś to połączyć Na szczęście mam jeszcze 2 lata by się zdecydować
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:03   #11
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Studiuję filologię i finanse. Jeżeli chodzi o filologię to rzeczywiście mam spore szanse na znalezienie doświadczenia, ale ja nie jestem jeszcze zdecydowana czym wolałabym się zajmować po studiach (i w czym miałabym większe szanse się bardziej rozwijać), czy tłumaczyć, czy pracować w finansach, czy może jakoś to połączyć Na szczęście mam jeszcze 2 lata by się zdecydować

Tłumaczenia są taką specyficzną dziedziną ,że poza znajomością języka konieczna jest znajomość innej dziedziny , w Twoim przypadku - finansów . I tu moim zdaniem chętniej zatrudnią kogoś kto ma wykształcenie kierunkowe i zna się na obu rzeczach , niż kogoś tylko po filologii . W tedzinie tlumaczeń najważniejsze jest doświadczenie , ale na szczęście można je w łatwy sposób zdobyć nie rezygnując z nauki nawet na dziennych studiach . Co do pracy w finansach , to wiadomo , że juz nie bedzie tak łatwo z doświadczeniem , bo praca na cały tetat , przy 2 kierunkach jest raczej mało wykonalna . Ale można załapać się na staże / praktyki - które moim zdaniem nie są nieprzydate , no i w ciągu 4miesięcznych wakacji można naprawde zdobyć świetne doświadczenie , szczególnie własnie w finansach .
Wiek nie jest żadną przeszkodą , szczególnie jesli róznica między zwykłym absolwentem a Tobą to zaledwie 3 lata . Nie przejmuj się , napewno nikt nie skreśli Cię z tego powodu . I nie sądze by konieczne było błaganie o posadę w 4rzędnej firemce..

Swoją drogą , ajj zawsze marzyło mi się , żeby być tłumaczem
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 12:15   #12
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Tłumaczenia są taką specyficzną dziedziną ,że poza znajomością języka konieczna jest znajomość innej dziedziny , w Twoim przypadku - finansów . I tu moim zdaniem chętniej zatrudnią kogoś kto ma wykształcenie kierunkowe i zna się na obu rzeczach , niż kogoś tylko po filologii . W tedzinie tlumaczeń najważniejsze jest doświadczenie , ale na szczęście można je w łatwy sposób zdobyć nie rezygnując z nauki nawet na dziennych studiach . Co do pracy w finansach , to wiadomo , że juz nie bedzie tak łatwo z doświadczeniem , bo praca na cały tetat , przy 2 kierunkach jest raczej mało wykonalna . Ale można załapać się na staże / praktyki - które moim zdaniem nie są nieprzydate , no i w ciągu 4miesięcznych wakacji można naprawde zdobyć świetne doświadczenie , szczególnie własnie w finansach .
Wiek nie jest żadną przeszkodą , szczególnie jesli róznica między zwykłym absolwentem a Tobą to zaledwie 3 lata . Nie przejmuj się , napewno nikt nie skreśli Cię z tego powodu . I nie sądze by konieczne było błaganie o posadę w 4rzędnej firemce..

Swoją drogą , ajj zawsze marzyło mi się , żeby być tłumaczem
Dzięki za pozytywne słowa, chyba masz rację.

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2010-04-17 o 16:49
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:11   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: późne ukończenie studiów

Jesli znasz wloski to napewno zwieksza Twoja konkurencyjnosc na rynku pracy.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
żebyś jeszcze na kolanach nie prosila o robote w 4-rzędnej firemce.
mysle ze wchodzac na rynek pracy należy owszem miec ambicje ale tez duzo pokory.
Duzo pokory to tez znowu nie, taka szczypta pokory i skromnosci w zupelnosci wystarczy
One sa jak przyprawa w potrawie o nazwie kariera, bez nich tez mozna, ale jakos tak niesmacznie jest wtedy. Ale z drugiej strony jak wsypiesz pol kg soli do obiadu, to tez nikt tego nie zje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 10:27   #14
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
żebyś jeszcze na kolanach nie prosila o robote w 4-rzędnej firemce.
mysle ze wchodzac na rynek pracy należy owszem miec ambicje ale tez duzo pokory.

No to już chyba przesada. Dziewczyna uczy się na 2 kierunkach, zdobywa wiedzę, podnosi swoje kwalifikacje, szlifuje języki więc dla mnie to normalne, że robi to aby znaleźć jak najlepszą pracę. Wcale nie uważam, że dziewczynie brak pokory po prostu zna swoje umiejętności i wie, że stać ją na coś lepszego. Niby dlaczego miałaby prosić na kolanach o pracę ??

Analeigh wydaje mi się, że raczej wiek nie gra roli. Bardziej patrzy się na doświadczenia zawodowe i znajomość języków obcych. Chociaż to wszystko zleży od dziedziny w jakiej się kształcisz
Życzę powodzenia
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2009-09-11 o 21:21
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 15:16   #15
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość



Wiesz, studia dzienne nie muszą oznaczać życia na garnuszku rodziców jeżeli ktoś jest przedsiębiorczy i pracowity. Ja przez całe studia mam swój stały dochód, od czasu do czasu dostaję też zlecenia z biura tłumaczeń i dzięki temu wpada dodatkowa kasa, a niektóre moje koleżanki zarabiają jeszcze więcej ode mnie pracując bezpośrednio w firmach jako tłumaczki. Dodatkowo na moich studiach na 4 i 5 roku jest tak niewiele zajęć, ze niemal wszyscy mają IOS'a i pracują. Owszem znam osoby, które przez całe studia nigdzie nie pracowały, ale to wynika tylko z ich nastawienia, a nie z tego, że charakter studiów im na to nie pozwala..


W takim razie zwracam honor i gratuluję zaradności, to się naprawdę rzadko zdarza aby osoba studiująca ciężkie kierunki jeszcze sama się utrzymywała.
W takich okolicznościach - zgadzam sie z przedmówczyniami - dwa kierunki studiów plus bogate doświadczenie w zawodzie dyskfalifikuje nawet najmłodszego świeżo upieczonego absolwenta a twojego konkurenta na rynku pracy

Edytowane przez Iza8
Czas edycji: 2009-09-11 o 15:18
Iza8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:16   #16
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: późne ukończenie studiów

Jeszcze raz dzięki, dziewczyny, za pozytywne słowa podniosłyście mnie na duchu

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2009-09-11 o 18:18
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:20   #17
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Iza8 Pokaż wiadomość
dlatego ja powiedziałam sobie po skończeniu dziennych studiów licencjackich "nigdy wiecej".Życie na garnuszku rodziców?- to nie dla mnie.Będę kończyć jeszcze 2 kierunki, ale zaocznie.Pracuję jako sekretarka, może i wmałej firemce-ale zdobywam doświadczenie, mam ok pensję, swoje pieniążki i swoje życie.I nie mogłam chyba pójść lepszą drogą, każdemu polecam- studia dzienne?najwyżej 3 lata.
Wiesz, wolałabym pójść do np. lekarza, który studiował dziennie troszkę dłużej niż 3 lata... .
Są kierunki, na których nie wystarczy przeczytanie książki w domu. Trzeba o czymś pogadać z wykładowcą, wyjaśnić, zobaczyć.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 07:06   #18
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość
Wiesz, wolałabym pójść do np. lekarza, który studiował dziennie troszkę dłużej niż 3 lata... .
Są kierunki, na których nie wystarczy przeczytanie książki w domu. Trzeba o czymś pogadać z wykładowcą, wyjaśnić, zobaczyć.

zapewne nie chodziło o studia medyczne tylko zwykłe , licencjackie .

Na zaocznych studiach również można porozmawiać z wykładowcą , wyjaśnić coś i zobaczyć . Ale wiadomo , że to nie to samo co dzienne - wszystko zależy od podejscia studenta , uczelni i wykładowców . Każdemu jeden tryb odpowiada bardziej inny mniej . Ja muszę się meczyc na zaocznych a chętnie postudiowałabym dziennie - no ale życie.
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 08:39   #19
Iza8
Raczkowanie
 
Avatar Iza8
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość
Wiesz, wolałabym pójść do np. lekarza, który studiował dziennie troszkę dłużej niż 3 lata... .
Są kierunki, na których nie wystarczy przeczytanie książki w domu. Trzeba o czymś pogadać z wykładowcą, wyjaśnić, zobaczyć.
z pewnością masz rację jeżeli chodzi o medycynę! Na szczęście ja nie jestem na medycynie Chociaż i tutaj znam przypadek zaradności, dorosłości - mój kolega będzie za 3 lata lekarzem i od początku studiów, w każde wakacje zarabia we włoszech na swoje utrzymanie w roku akademickim - proszę: studiuje dziennie w innym mieście, nie ciągnie kasy od rodziców (bo i nie ma skąd). Chcieć to móc.

Tak jak napisałam wcześniej: mój pierwszy post dotyczy mnie osobiście, każdy idzie swoją drogą i żyje swoim życiem, tak jak uważa.Jeżeli ktoś ma ochotę prosić o pieniążki rodziców - proszę bardzo. Ja jestem dorosła więc będę sie utrzymywać sama.
Iza8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 14:32   #20
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Iza8 Pokaż wiadomość
z pewnością masz rację jeżeli chodzi o medycynę! Na szczęście ja nie jestem na medycynie Chociaż i tutaj znam przypadek zaradności, dorosłości - mój kolega będzie za 3 lata lekarzem i od początku studiów, w każde wakacje zarabia we włoszech na swoje utrzymanie w roku akademickim - proszę: studiuje dziennie w innym mieście, nie ciągnie kasy od rodziców (bo i nie ma skąd). Chcieć to móc.

Tak jak napisałam wcześniej: mój pierwszy post dotyczy mnie osobiście, każdy idzie swoją drogą i żyje swoim życiem, tak jak uważa.Jeżeli ktoś ma ochotę prosić o pieniążki rodziców - proszę bardzo. Ja jestem dorosła więc będę sie utrzymywać sama.
Zgadzam się z Tobą.
Chodziło mi o to, że niestety nie na każdych studiach (nawet nie całych -chociażby na niektórych latach) można pójść do pracy na stałe, a z pracy dorywczej nie zawsze jest się w stanie utrzymać. Do tego jedni potrzebują mniej inni więcej czasu na opanowanie tego samego materiału -mają więcej/mniej czasu.

Twój kolega jest bardzo zaradny -ale pracuje w wakacje, bo pewnie w ciągu roku praca odbiłaby się na wynikach w nauce.
Podziwiam osoby, które pracują, studiują i jeszcze mają czas -dużo zależy od charakteru studiów, zdolności do nauki ;] Jednak masz rację -sporo osób traktuje to jako wymówkę
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 03:34   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: późne ukończenie studiów

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może moje pytanie wyda Wam się głupie, ale czy myślicie, że skończenie studiów w wieku 27 lat (dwóch kierunków studiów dziennych na państwowych uczelniach) zmniejsza szanse na znalezienie dobrej pracy. Czy w/g Was pracodawca będzie wolał zatrudnić młodszego o te 3 lata absolwenta? Dodam, że chodzi mi o pracę w poważnych, dużych przedsiębiorstwach. Po ukończeniu studiów będę mieć, co prawda, na swoim koncie praktyki odbyte podczas studiów, prace wakacyjne i biegłą znajomość 3 języków, ale boję się, że wiek mnie przekreśli na starcie i skończę w jakieś trzeciorzędnej firemce Pewnie sporo osób jest w podobnej sytuacji, jakie jest Wasze zdanie?
Nie, wiek niczego Tobie nie przekresli , a przynajmniej nie powinien Zwlaszcza, ze roznica duza wcale nie jest...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.