Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 15:15   #3661
Pani_Dietetyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niunka2015 Pokaż wiadomość
Czy na diecie konieczne jest jedzenie malych porcji a czesciej? Czy mozna to skumulowac w 3 wieksze. Jak jem 5 malych to ciagle glodna chodze...
Zależy co rozumiesz przez słowo 'małe'. Oczywiście wskazane jest jedzenie 5 posiłków, ale nie oznacza to, że wszystkie muszą być tej samej wielkości. Śniadanie, obiad i kolacja są posiłkami głównymi, II śniadanie i podwieczorek to niewielkie porcje, np owoc, garść orzechów, serek itp. Pamiętaj tylko, że musi zgaddzać się ilość zaplanowanych kalorii
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Pani_Dietetyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 18:55   #3662
dicee
Raczkowanie
 
Avatar dicee
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: constellation of the heart
Wiadomości: 80
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

czy taki placek jest zdrowy? Placek otrębowy (wymieszac 200 g serka wiejskiego+1 jajko+otreby owsiane+jogurt naturalny+ zioła prowansalskie+przecier pomidorowy -> do piekarnika na 20 min)
__________________
We take all the telescopes and we turn them inside out and we point them away from the big sky
dicee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 02:04   #3663
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dicee Pokaż wiadomość
czy taki placek jest zdrowy? Placek otrębowy (wymieszac 200 g serka wiejskiego+1 jajko+otreby owsiane+jogurt naturalny+ zioła prowansalskie+przecier pomidorowy -> do piekarnika na 20 min)
Nie widzę w nim nic niezdrowego Ale serio wyjdzie z tego jakiś placek?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:30   #3664
83basia83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 24
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Też jestem ciekawa tego p[lacka?

83basia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 18:23   #3665
dicee
Raczkowanie
 
Avatar dicee
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: constellation of the heart
Wiadomości: 80
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

prosze: PLACEK OTRĘBOWY wychodzi pyszny i zawsze sie udaje zastanawiam sie czy moge go bezkarnie wcinac raz na jakis czas np na obiad (jest bardzo sycacy). czy wszystko ok pod wzgledem wartosci odzywczych, itp
__________________
We take all the telescopes and we turn them inside out and we point them away from the big sky
dicee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 00:13   #3666
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dicee Pokaż wiadomość
prosze: PLACEK OTRĘBOWY wychodzi pyszny i zawsze sie udaje zastanawiam sie czy moge go bezkarnie wcinac raz na jakis czas np na obiad (jest bardzo sycacy). czy wszystko ok pod wzgledem wartosci odzywczych, itp
Ciekawie wygląda

Bezkarnie to pewnie lepiej nic nie wcinać, ale raz na jakiś czas to czemu nie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 05:13   #3667
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jakie jest wg was takie optymalne BMI?
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-14, 07:53   #3668
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Według mnie nie ma. W załączniku każda z tych kobiet ma 170 cm i waży 66 kg, więc ma takie same bmi. Wyglądają całkiem różnie.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 16:27   #3669
MrowkaZ12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 33
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej! Mam pytanie,czy na diecie redukcyjnej codzienne jedzenie owoców do śniadania lub II śniadania wpływa źle ? Powiem szczerze że zamiast słodyczy wole zjeść jakiś owoc,a od czasu do czasu zrobić sobie cheat meal.I co z kawa? Pije 2 INKI z mlekiem 2% - czy to nie jest za dużo ? Powinnam ograniczyć się do 1 ?

Edytowane przez MrowkaZ12
Czas edycji: 2015-08-14 o 16:36
MrowkaZ12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:54   #3670
greedylove
Przyczajenie
 
Avatar greedylove
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 8
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Wszystko zależy od tego ile kalorii spozywasz w ciągu dnia. Jeśli przekroczysz tę dzienną dawką kcal jaką powinnas spożywać by schudnąć, nie będzie miało znaczenia w jakiej formie przyjmiesz te nadprogramowe kalorie.
Owoce mimo cukrów są bardzo zdrowe, mają dużo witamin, nie rezygnuj z nich. Dodawanie ich do rannych posiłków to najlepsze rozwiązanie, najważniejsze to zachowanie umiaru.
Co do kawy... na pewno trudno z niej całkowicie zrezygnować, może zacznij od zmniejszania ilości? Najpierw jeden kubek dziennie z mniejszą ilością mleka, aż powoli organizm się przyzwyczai
__________________
" Życie nasze składa się z krótkich momentów
Cudownych chwil czy przykrych incydentów "
greedylove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 09:46   #3671
balletdancer
Przyczajenie
 
Avatar balletdancer
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ja mam 180 i waże 59kg czyli z bmi wynika niedowaga😁😁
balletdancer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-24, 15:23   #3672
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanie dotyczące soków owocowo-warzywnych i obliczania ich kaloryczności.
Od 2 miesięcy staram się codziennie rano wypijać do I lub II śniadania szklankę świeżo wyciskanego soku owocowo-warzywnego, skład w zależności od tego na co jest akurat sezon i dobre ceny. Zwykle bazuję na owocach, jednak zawsze dorzucam chociażby kawałek jakiegoś warzywa (cukinię, paprykę, buraka, marchew, szpinak, jarmuż, itp.). Zastanawia mnie jak obliczyć kaloryczność takiego soku, jaka ilość jest odpowiednia (teraz wychodzi mi około 300 ml), czy sok powinien być spożywany solo jako jeden posiłek (ewentualnie z odrobiną oleju, żeby poprawić wchłanialność witamin) czy z jakimiś dodatkami (kanapka/twaróg)?

I jeszcze jedno pytanie, dotyczące wag kuchennych. Czy zakup wagi fitness, liczącej zawartość kcal, b, w, t w danym produkcie ma sens? Czy taka waga jest przydatna do układania codziennej diety czy to raczej zwykły gadżet?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-08-24 o 15:31
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:02   #3673
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jak obliczyć kaloryczność? no dodajesz sobie: 200g banana + 50g buraka + 100g selera itd. Kaloryczność bierzesz np. z ilewazy.pl albo są rożne aplikacje do liczenia. Wagę - musisz mieć, żeby wiedzieć ile co waży.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 18:50   #3674
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jak obliczyć kaloryczność? no dodajesz sobie: 200g banana + 50g buraka + 100g selera itd. Kaloryczność bierzesz np. z ilewazy.pl albo są rożne aplikacje do liczenia. Wagę - musisz mieć, żeby wiedzieć ile co waży.
Dziękuję za odpowiedź, myślałam, że formę "płynną" owoców i warzyw przelicza się jakoś inaczej niż formę "stałą".

Wagę mam zwykłą, elektroniczną, zastanawiam się jednak nad zamianą na "inteligentną" wagę, która ma w pamięci zapisaną m.in. kaloryczność produktów, czyli odpada już tak jakby liczenie wszystkiego w kalkulatorach i aplikacjach. Ot chciażby na początek taki Biedronkowy wynalazek -> KLIK
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 19:33   #3675
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

pytanie o odżywkę białkową.

Kupilam białko w proszku z Ostrovitu. Niestety strasznie mi nie smakuje, i się do niego na jakiś czas zraziłam. Odkryłam ostatnio, że pyszne jest jak dosypię łyżeczkę kakao w proszku ( takiego Decomoreno). Czy to w jakis sposób źle wpłynie na to białko? dodam, że jem je ( o ile już) to po treningu. Do tego tak pysznie smakuje, że nie mam ochoty na słodycze
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:40   #3676
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Zapałka, ja podchodzę sceptycznie do takiej wagi

Ja mam normalną, a B/W/T liczę z ilewazy, albo z kalkulatorów, gdzie wrzucasz produkt i jego ilość.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:53   #3677
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Zapałka, ja podchodzę sceptycznie do takiej wagi

Ja mam normalną, a B/W/T liczę z ilewazy, albo z kalkulatorów, gdzie wrzucasz produkt i jego ilość.
A można wiedzieć dlaczego? Pytam, bo to znacznie ułatwiłoby mi liczenie, aczkolwiek nie mam pojęcia jak dobrze zaprogramowane są takie wagi

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
pytanie o odżywkę białkową.

Kupilam białko w proszku z Ostrovitu. Niestety strasznie mi nie smakuje, i się do niego na jakiś czas zraziłam. Odkryłam ostatnio, że pyszne jest jak dosypię łyżeczkę kakao w proszku ( takiego Decomoreno). Czy to w jakis sposób źle wpłynie na to białko? dodam, że jem je ( o ile już) to po treningu. Do tego tak pysznie smakuje, że nie mam ochoty na słodycze
Odżywki białkowe możesz spokojnie dosmaczać różnymi dodatkami, np. wspomnianym kakao (niektóre odżywki mają w składzie kakao), kawą, niektórzy używają też słodzików i dietetycznych syropów smakowych, ale to już mało zdrowe dodatki.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 22:23   #3678
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
pytanie o odżywkę białkową.

Kupilam białko w proszku z Ostrovitu. Niestety strasznie mi nie smakuje, i się do niego na jakiś czas zraziłam. Odkryłam ostatnio, że pyszne jest jak dosypię łyżeczkę kakao w proszku ( takiego Decomoreno). Czy to w jakis sposób źle wpłynie na to białko? dodam, że jem je ( o ile już) to po treningu. Do tego tak pysznie smakuje, że nie mam ochoty na słodycze
Kup następnym razem orzech laskowy - smakuje jak Monte

wysłane z telefonu
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 18:09   #3679
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Chciałabym przejsc z U na krótką R ale szczerze mówiąc nie wiem co zmienić w swoim jadłospisie żeby było dobrze. Aktualnie jem ok 1800kcal, trenuję 3-5 razy w tygodniu (trening wytrzymałościowy lub wytrzymałościowo-siłowy). Czuję się na tym świetnie ale chciałabym odrobinę zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Trenuję raczej późno, nie ma opcji żebym po treningu jadła duży posiłek (a nawet jakikolwiek "stały pokarm") ponieważ nie umiem wtedy zasnąć Siedzę więc i kombinuję co zmienić... Poniżej przykładowy jadłospis

ok 7 rano w domu owsianka z jakimiś ziarnami owocami orzechami, zwykle na wodzie ale z serkiem wiejskim/grani; ok 400kcal

ok 10 w pracy kanapka (własnoręcznie pieczona bułka z ziarnami) z malutkim plasterkiem sera (kocham ser) i warzywami; ok 350kcal

ok 13 w pracy w biegu jakiś owoc, jogurt naturalny; ok 250kcal

ok 16-17 obiad kurczak + ryz/makaron/kasza + warzywa
deser 2 kostki czekolady ; ok 500kcal

jade na trening

ok 21-22 najczesciej jakiś koktajl typu banan+ kefir+trochę twarogu; ok 300kcal

Daje mi to zwykle 80-100g białka, 150-180g węgli i 40-60g tłuszczu

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2015-08-25 o 18:12
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 19:07   #3680
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej Trochę się pogubiłam w kaloriach itp. a przez kontuzję i totalne zaniedbanie muszę schudnąć.. Metabolizm mam kiepski od zawsze, chociaż nie jest tragicznie.
Wygląda na to, że nie tyję jedząc ok 1800 kcal, sporo chodzę, z ćwiczeń tylko "ruszanie rączką i nóżką" na kręgosłup, robię tego dużo ale wątpię żebym spalała cokolwiek
Będę stopniowo dorzucać bieganie, i teraz pytanie co z jedzeniem? Zwiększać też delikatnie? Zostawić jak jest i chudnąć?
Raz popełniłam ten błąd, że biegałam 20-30 km tygodniowo, jadłam nawet trochę mniej niż teraz, ważyłam 5kg mniej i nie chudłam... jak tylko zaczęłam jeść więcej to tyłam Wydaje mi się, że przy takim wysiłku (chodziłam też dużo, czasem jakieś dywanówki ale niewiele) powinnam móc spokojnie jeść więcej
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 09:16   #3681
MrowkaZ12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 33
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej to znowu ja!
Ważę już niecałe 52 kg,ale chce ważyć pomiędzy 49 - 50kg.Przy moim wzroście to będzie idealna waga i ja będę się lepiej czuła.Nie mam określonej diety że jem X kalorii i więcej nie,tylko jem zdrowo.Pomyślałam żeby powoli wchodzić na utrzymanie,bo czytałam że podczas stabilizacji można stracić troszkę jeszcze na wadze.
Dodam,że jem 4 posiłki - zawsze tak jadłam i czuję się ok.
Czy zacząć teraz utrzymanie ? czy to prawda że można jeszcze schudnąć ? Od czego zacząć ? Chce zdrowo wyjść z diety,bez efektu jo-jo.
MrowkaZ12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 20:10   #3682
201606011520
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 293
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witajcie,
nie wiem, czy piszę w dobrym wątku - jeśli nie to przepraszam i proszę o przekierowanie
Nie będę zanudzać Was całą historią mojej walki z wagą, która trwa już dobrych parę lat. Obecnie ważę ok. 42kg przy wzroście 157cm. Osiągnęłam tę wagę wielkimi wyrzeczeniami i chciałabym mniej więcej ją zachować.
Mój problem, a tym samym moje pytanie odnosi się do zapotrzebowania kalorycznego - wynosi ono przy moim trybie życia ok. 1900-2100kCal. Jestem już od jakiegoś czasu na stabilizacji wagi, redukcję skończyłam już parę tygodni temu. Podkreślam, że jestem zafiksowana na zdrowy tryb życia od dawna - 4, 5 posiłków dziennie, równe odstępy między posiłkami, ćwiczenia fizyczne minimum 2-3 razy w tygodniu, zdrowe odżywianie etc. Jednak mimo spełniania wszystkich warunków wymarzonego stylu życia mam jeden poważny problem - jestem ciągle głodna.
Ilość przyjmowanych kalorii zgadza się z moim zapotrzebowaniem kalorycznym. Jem bardzo dużo warzyw, pieczywo i makaron tylko pełnoziarniste, sporo kasz, ryż. Słodyczy praktycznie nie jem od czasu diety (chociaż uwielbiam słodkie) - zamiast nich suszone owoce, pestki dyni, czasem sezamki. Staram się jeść wszystko - zarówno węglowodany, jak i białko i tłuszcze. A jednak po dość obfitym posiłku - godzinę później już odczuwam głód. I czekam na tym głodzie aż do następnego posiłku, po czym sytuacja się powtarza.

Jem posiłki wspólnie z rodziną i wszyscy jedzą mniej ode mnie i wstają od stołu najedzeni. Mnie jest ciągle mało.
Zawodowo jestem związana z medycyną, więc mam także dostęp do dietetyków. Udostępniłam koleżance dietetyczce swój przykladowy jadłospis i stwierdziła ona, że jest nieźle zbilansowany i nie wie, z czego wynika owo ciągłe uczucie głodu.


Za każdą sugestię, jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie!
201606011520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:31   #3683
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Zazu23 może rozbij sobie posiłki na mniejsze i częstsze? Bo ilość kcal ok 2000 wydaje mi się być całkiem spora, na pewno nie żeby głodować Zresztą jeśli zaobserwujesz, że waga stabilnie się utrzymuje to przecież zawsze możesz jeszcze dorzucić trochę jedzenia.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:42   #3684
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zazu23 Pokaż wiadomość
Witajcie,
nie wiem, czy piszę w dobrym wątku - jeśli nie to przepraszam i proszę o przekierowanie
Nie będę zanudzać Was całą historią mojej walki z wagą, która trwa już dobrych parę lat. Obecnie ważę ok. 42kg przy wzroście 157cm. Osiągnęłam tę wagę wielkimi wyrzeczeniami i chciałabym mniej więcej ją zachować.
Mój problem, a tym samym moje pytanie odnosi się do zapotrzebowania kalorycznego - wynosi ono przy moim trybie życia ok. 1900-2100kCal. Jestem już od jakiegoś czasu na stabilizacji wagi, redukcję skończyłam już parę tygodni temu. Podkreślam, że jestem zafiksowana na zdrowy tryb życia od dawna - 4, 5 posiłków dziennie, równe odstępy między posiłkami, ćwiczenia fizyczne minimum 2-3 razy w tygodniu, zdrowe odżywianie etc. Jednak mimo spełniania wszystkich warunków wymarzonego stylu życia mam jeden poważny problem - jestem ciągle głodna.
Ilość przyjmowanych kalorii zgadza się z moim zapotrzebowaniem kalorycznym. Jem bardzo dużo warzyw, pieczywo i makaron tylko pełnoziarniste, sporo kasz, ryż. Słodyczy praktycznie nie jem od czasu diety (chociaż uwielbiam słodkie) - zamiast nich suszone owoce, pestki dyni, czasem sezamki. Staram się jeść wszystko - zarówno węglowodany, jak i białko i tłuszcze. A jednak po dość obfitym posiłku - godzinę później już odczuwam głód. I czekam na tym głodzie aż do następnego posiłku, po czym sytuacja się powtarza.

Jem posiłki wspólnie z rodziną i wszyscy jedzą mniej ode mnie i wstają od stołu najedzeni. Mnie jest ciągle mało.
Zawodowo jestem związana z medycyną, więc mam także dostęp do dietetyków. Udostępniłam koleżance dietetyczce swój przykladowy jadłospis i stwierdziła ona, że jest nieźle zbilansowany i nie wie, z czego wynika owo ciągłe uczucie głodu.


Za każdą sugestię, jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie!
Może przeczytaj wpis "głód niejedno ma imię" na blogu Cookitlean. Mowa tam o głodzie psychicznym i jak z nim walczyć.

wysłane z telefonu
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 07:07   #3685
201606011520
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 293
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziękuję za rady a wpis przeczytam
201606011520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 05:24   #3686
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Proszę o ocenę mojego jadłospisu z dwóch dni, chcę utrzymać, a raczej nawet schudnąć 2kg, a chyba tyje . Ostatnio nie ćwiczę

Czwartek:
I bułeczka żytnia cienko posmarowana masłem z pasztetem (domowy z kurczaka, więc wiem co w nim jest - mięso), herbata
kawa z mlekiem
II dwa duże banany
III kasza pęczak (1/3 woreczka) + wątróbka z kurczaka (250g) z cebulką na odrobinie oliwy z oliwek + buraczki zasmażane (bez masła i mąki), kawa z mlekiem
IV pomidor duży
V serek wiejski, trzy kawałki pasztetu z ketchupem, herbata
pomidor
(w ciągu dnia pomimo, że pije wodę, piję też dużo herbaty)

Piątek
I dwie kromki chleba z masłem, pasztetem i ketchupem (tym co wyżej ), pomidor, herbata
II dwie brzoskwinie
kawa z mlekiem
1/3 loda świderka amerykańskiego + wafelek
III ziemniaki z zsiadłym mlekiem, kawa z mlekiem
IV pomidoryy
V serek wiejski, pasztet z ketchupem (kilka kawałków), herbata

Sobota
I dwie kromki chleba z masłem, dwa jajka na miękko, plaster pasztetu + herbata
II dwie brzoskwinie, kawa z mlekiem
III pęczak z sosem pieczarkowym (w nim łyżeczka mąki i łyżeczka śmietany) + roladka z piersi kurczaka ze szpinakiem duszona na odrobinie oliwy z oliwek + kawa z mlekiem
IV pomidor
V serek wiejski + trzy kawałki pasztetu z ketchupem + herbata

Tyje, i nie wiem jak sobie z tym poradzić, błagam pomocy chce schudnąć 4kg
Dzięki
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 09:02   #3687
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Co to za posiłek: pomidor?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 11:26   #3688
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a ogólnie jak wygląda moje jedzenie? dlaczego tyje?
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 11:29   #3689
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Za mało jesz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 11:31   #3690
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

ale ja jem tak prawie od zawsze
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.