Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/X 2011 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Który tytuł będzie najlepszy dla naszego nowego wątku?
Chodzimy jak kaczuszki, bo mamy takie piękne brzuszki. 1 1,92%
Chodzimy jak kaczuszki przez te nasze piękne brzuszki. 22 42,31%
Przez te nasze duże brzuszki chodzimy jak kaczuszki. 1 1,92%
W kilogramy obrastamy, ale to wszystko dla cudownej roli mamy. 2 3,85%
W kilogramy obrastamy - dla cudownej roli mamy. 18 34,62%
Staś, Filip czy Amelka - to i tak będzie nasza ukochana perełka. 10 19,23%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 52. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 07:52   #3931
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

O mamo, ostatnia wczoraj i pierwsza dzisiaj? Albo cierpie na bezsennosc, albo forum mi nie dziala :P

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dzień dobry!Od rana tutaj też jakoś pusto.

Sharifa - poród w Hiszpanii - magnetycznie to brzmi . Upałów nie zazdroszczę, ale chyba już organizm Twój trochę się do innej pogody przyzwyczaił?

Indygo - ja nie pomogę, bo nie mam takich objawów. Od kilku dni boli mnie brzuch, ale boli zwyczajnie, jakby się napinał, a nie jak na @.

Dzisiaj wizyta .
Tak, ja od 6 lat mieszkam w takiej pogodzie, tyle ze najpierw w Hiszpanii, ale teraz na polnocy Maroka pogoda niczym sie nie rozni od tamtejszej. Nooo moze w okresie jesienno-zimowym wiecej pada - podobnie jak w Polsce

za wizyte

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
O mamo, ostatnia wczoraj i pierwsza dzisiaj? Albo cierpie na bezsennosc, albo forum mi nie dziala :P
A jednak to forum nie odswiezalo mi sie
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:05   #3932
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

hej mamuśki

wczoraj Was pięknie nadrobiłam wieczorkiem i znowu coś sie z kopem stało i wszystko se poszło postaram się poodpisywać co pamiętam

Asik spóźnione troszke ale wszystkiego najlepszego kochana

natka - Tobie również spóźnione wszystkiego naj naj naj
co do zakupów w "drogim sklepie" to serio możemy się umówić, nawet w tym tygodniu

cotka, Ty pytałaś chyba o te nakładki silikonowe to moge napisać co ja słyszałam na ich temat - od bratowej tak jak już kiedyś pisałam to są świetne gdy nas maleństwo okaleczy troche w tych miejscach i przynoszą wielką ulgę przy karmieniu z gazetekek jakiś to wiem że świetnie wyciągają sutki jeżlei ktoś ma płaskie, no ale też pisali że jeżeli szystko jets cacy to nie wolno ich stosowac od razu bo dziekcu wykształca się wteyd nieprawidłowy odruch ssania.
Ja je kupiłam tak w razie "w", podejrzewam ze moje sutki będą na początku zmasakrowane


Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a ja ostatnio jak byłam w kauflandzie stałam na stoisku miesnym bo chciałam piers z kuraka no i jak doszłam do lady to babka co sprzedawała mnie ochrzaniła ze czemu ja stoje w kolejce i ze u niej kobiety w ciązy nei stoja i spytała czy chce lanie hehe
ja chyba brzydko wyglądam w tej ciąży, albo źle mi z oczu patrzy bo nikt mnie nie przepuszcza

ale jak byłam kiedyś z mamą na zkaupach i mierzyłam jakieś ubrania to w kilku sklepach panie mi powiedziały że łądnie wyglądam w ciąży i chodziłam dumna jak paw
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A bo stare były i nieświeże.
o jaaaaacie, to dobrze że pani powiedziała
ja właśnie wcinam parówki na śniadanie
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość

Ale się objadłam arbuzem. Pękam!
Ginka mnie okrzyczy jak wejdę na wagę a tż znowu będzie mi truł- chyba go teraz nie zabiorę
e tam nie przejmuj się ja arbuza też pochłaniam nie ważne czy kupie ćwiartke czy pół - jedno posiedzenie przy nim i arbuza nie ma
Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

dziewczynki mam pytanie - czy wy odczuwacie te skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa czy jak im tam? bo ja od kilku dni od czasu do czasu w dole brzucha mam takie delikatne bóle jak przy okresie i tyle, samo przechodzi. i nie wiem czy to to? wizytka dopiero 20 lipca.
oj, a ja miałam właśnie pytać co to jest jak podbrzusze boli tak jakby na okres czyli to te skurcze, tak? Bo ten ból nawet nie ejst tak mocny jak miałam przy @ ale taki delikatny i po chwili ustępuje. Ja mam za tydzień wizyte w poniedziałek to spytam ginka, byle nie wymyśli czegoś głupiego typu leżenie

u mnie upał znowu od soboty nosa z domu raczej nie wychylam jeżeli nie musze

Dzisiaj rozpoczynam akcje "Sypialnia dla Natalci" tzn. biorę się za jej ogarnianie chce to zrobić w tym tygodniu bo troszke sie boje ze mi gin każe leżeć albo coś i potem nic już nie zrobie bo znając życie będą mnie pilnować
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:20   #3933
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ale się objadłam arbuzem. Pękam!
Ginka mnie okrzyczy jak wejdę na wagę a tż znowu będzie mi truł- chyba go teraz nie zabiorę
U mnie jakieś cuda z wagą, bo nie tyję, wręcz schudłam, i jak już przybieram to marne 200 g tygodniowo jak nie wcale
Ale zmieniła mi się na korzyść przemiana materii, może to dlatego , i wody nie zatrzymuje
Ale ten Twój tata to czepialski jest ja bym nerwowo nie wytrzymała

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
dziewczynki mam pytanie - czy wy odczuwacie te skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa czy jak im tam? bo ja od kilku dni od czasu do czasu w dole brzucha mam takie delikatne bóle jak przy okresie i tyle, samo przechodzi. i nie wiem czy to to? wizytka dopiero 20 lipca.
Też mam takie skurczyki, ale to nie bolesne, chwilkę trwa i pa pa. Też mam wizytę 20 lipca, ale teraz się jej boję


Jakaś ciężka noc za mną, nie dość że się budziłam co chwilkę, to jeszcze te sny realistyczne... mąż chrapał, pies szczekał, a ja pół przytomna
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:30   #3934
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
dziewczynki mam pytanie - czy wy odczuwacie te skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa czy jak im tam? bo ja od kilku dni od czasu do czasu w dole brzucha mam takie delikatne bóle jak przy okresie i tyle, samo przechodzi. i nie wiem czy to to? wizytka dopiero 20 lipca.
Ja mam od kilku dni takie bóle jak na @, choć nie codziennie, ale dziś już od rana czuję, a w nocy miałam strasznie twardy brzuch
U mnie wizyta też 20 lipca, a 18.07 USG

W ogóle ja dziś jak z krzyża zdjęta, bo synek wstał o 4:20, wzięłam go do nas do łóżka, ale nie chciał spać, więc padam, do tego ten ból i słabe samopoczucie przez duchotę na dworze, mam nadzieję, że przynajmniej młody pośpi sobie długo w dzień, to i ja się położę
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:46   #3935
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
U mnie jakieś cuda z wagą, bo nie tyję, wręcz schudłam, i jak już przybieram to marne 200 g tygodniowo jak nie wcale
Ale zmieniła mi się na korzyść przemiana materii, może to dlatego , i wody nie zatrzymuje
Ale ten Twój tata to czepialski jest ja bym nerwowo nie wytrzymała


Też mam takie skurczyki, ale to nie bolesne, chwilkę trwa i pa pa. Też mam wizytę 20 lipca, ale teraz się jej boję


Jakaś ciężka noc za mną, nie dość że się budziłam co chwilkę, to jeszcze te sny realistyczne... mąż chrapał, pies szczekał, a ja pół przytomna
oj ja tez dziś ciezko spałam, czyli te skurcze to pewnie te przepowiadające. a gdzie do gina chodzisz?

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
Ja mam od kilku dni takie bóle jak na @, choć nie codziennie, ale dziś już od rana czuję, a w nocy miałam strasznie twardy brzuch
U mnie wizyta też 20 lipca, a 18.07 USG

W ogóle ja dziś jak z krzyża zdjęta, bo synek wstał o 4:20, wzięłam go do nas do łóżka, ale nie chciał spać, więc padam, do tego ten ból i słabe samopoczucie przez duchotę na dworze, mam nadzieję, że przynajmniej młody pośpi sobie długo w dzień, to i ja się położę
ale miałaś noc no i kolejna z takimi samymi bólami, czyli to pewnie nic złego ale cię Młody wymęczył, ale też może padnie w ciągu dnia, czy on nie odczuwa zmian pogody?
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:48   #3936
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

anciaahk

Kciuki za wizytę!!!

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
O właśnie. Ja sobie z ciekawości staję w kasie pierwszeństwa to mnie nikt nie puścił jeszcze. To już częściej mnie puszczali jak ja sama u siebie brzucha nie widziałam
Ja czasem trochę wykorzystuje swój stan- nie stoje w kolejkach, siadam w tramwaju, proszę o przepuszczenie do toalety idt. Nie zdarzyły mi się żadne niemiłe reakcje

Cytat:
Napisane przez malamutka Pokaż wiadomość

Mi koleżanki powiedziały, że podobno jak zaczynasz karmić piersią i wszystko jest ok, to później sama nie chcesz przestać Nie potrafią uzasadnić, ale wszystkie zgodnie twierdzą, że choć ich dziecko już nie potrzebuje cyca, to one nadal by karmiły, ale przestają tylko ze względu na możliwe wady zgryzu itd

Hm. No ciekawe jak to bedzie z tym karmieniem. Mnie Mama w ogóle nie karmiła bo nie mogła, a w sumie jestem okazem zdrowia Więc pocieszam się, że jakby mi się też nie udało, to dziecko też ma szanse być zdrowe i dobrze rozwinięte. Ale chciałabym. Trochę się boję... Pojadę może dziś kupić te nakładki tak na wszedlki wypadek i rozglądnę się za jakąs bielizną do karmienia

A historia z endometriozą niesamowita. Tym bardziej pewnie cieszysz się z ciąży i dziecka



Ależ piękny był weekedn, słoneczko ciepełko W końcu!
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:50   #3937
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
oj ja tez dziś ciezko spałam, czyli te skurcze to pewnie te przepowiadające. a gdzie do gina chodzisz?
DO Świdnika chodze
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 08:53   #3938
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
U mnie jakieś cuda z wagą, bo nie tyję, wręcz schudłam, i jak już przybieram to marne 200 g tygodniowo jak nie wcale
Ale zmieniła mi się na korzyść przemiana materii, może to dlatego , i wody nie zatrzymuje


Też mam takie skurczyki, ale to nie bolesne, chwilkę trwa i pa pa. Też mam wizytę 20 lipca, ale teraz się jej boję
Też mam takie skurcze. Czasem tak silne że dech zapiera, a mnie zgina w pół. Lekarka powiedziałą, że to te przepowiadające.

Zaczynam się czuć dziwnie- brakuje tchu, kłują żebra, w toalecie jestem co 15 min, a nastroje jak w 1szym trymestrze Nie podoba mi się to. Już nie mogę się doczekać, zarówno zobaczenia dziecka jak i tego że będę czuć się normalnie


Asiu i Natko
Spóźnione ale szczere
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:00   #3939
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Witam Was =)
spóźnione życzenia dla dziewczyn =)

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Zaczynam się czuć dziwnie- brakuje tchu, kłują żebra, w toalecie jestem co 15 min, a nastroje jak w 1szym trymestrze Nie podoba mi się to. Już nie mogę się doczekać, zarówno zobaczenia dziecka jak i tego że będę czuć się normalnie
te tak mam =/


jutro się pochwalę zakupem narzeczonego dla Mnie =))) he he. Miałam okropny humor w sobotę bo nie mogłam pojechać po sukienkę i w niedziele narzeczony powiedział że musi wyjść na dłużej, to odrazu miałam jeszcze gorszy i zaczęłam go ochrzaniać że wychodzi. A On po paru godzinach wrócił z sukienką dla Mnie, byłam w szoku. Podoba Mi się bardzo i rozmiar też dobry. Miałam później wyrzuty sumienia że go ochrzaniłam =)
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:01   #3940
malamutka
Rozeznanie
 
Avatar malamutka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska/zachodniopomorskie
Wiadomości: 629
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A to fotelik samochodowy licytujesz?
Skoro jesteśmy przy temacie fotelików - jakie kupujecie, a może już macie?
U mnie mój luby uparł się na Romera Niby fajnie, bo przecież super bezpieczny itd, ale ja na to patrzę też pod względem finansowym i chyba w tej cenie wolałabym kupić i fotelik i coś jeszcze...

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
O właśnie. Ja sobie z ciekawości staję w kasie pierwszeństwa to mnie nikt nie puścił jeszcze. To już częściej mnie puszczali jak ja sama u siebie brzucha nie widziałam
Mnie teraz też nikt nie puszcza. A jak nie byłam w ciąży, to czasem się zdarzało

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość



a ja ostatnio jak byłam w kauflandzie stałam na stoisku miesnym bo chciałam piers z kuraka no i jak doszłam do lady to babka co sprzedawała mnie ochrzaniła ze czemu ja stoje w kolejce i ze u niej kobiety w ciązy nei stoja i spytała czy chce lanie hehe


Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Odnosnie tematu okoloporodowego - ja teraz mam mysli zeby jednak donosic do tego 37-38 tygodnia. W sumie nie wiem czemu sie tak schizuje, bo ginka mowila ze wszystko ok jedynie kontrolowac nalezy lozysko zeby sprawdzic czy da sie naturalnie czy jednak cesarka.

No i za 2 tygodnie lece do Hiszpanii, zeby juz tam przygotowac sie do porodu, mysle, ze dopiero wtedy poczuje ze to tuz tuz...
LECISZ???? Start samolotu i potem lądowanie nie jest ryzykowne dla kobiet w ciąży? Ja nienawidzę bez ciąży tych momentów, bo nagła zmiana ciśnienia nie wpływa na mnie dobrze. Dlatego wszystkie służbowe moje wyjazdy nagle musiały być odwołane

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

dziewczynki mam pytanie - czy wy odczuwacie te skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa czy jak im tam? bo ja od kilku dni od czasu do czasu w dole brzucha mam takie delikatne bóle jak przy okresie i tyle, samo przechodzi. i nie wiem czy to to? wizytka dopiero 20 lipca.
Ja albo ich nie mam, albo nie odczuwam... Bo może mnie coś tam zaboli, ale ja takich jakiś krótkich bóli nawet nie odnotowuję. Mnie czasem raczej chyba macica boli, jak gwałtownie wstanę, to muszę zgiąć się z bólu w pół, bo mam wrażenie, że coś mi się tam zaraz zerwie
Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
witam

poród mi sie snił to była masakra jakas poszłam do szpitala i pani mówi rozwarcie na 2 palce prosze isc do domu i przyjsc za 3 godziny przychodze do domu chce torbe spakowac do samochodu a sie okazało ze nic nie mam przygotowanego
Ja już słyszałam o przypadku, jak kobietę najpierw przyjęli na porodówkę, a potem wypuścili do domu, bo miała za małe rozwarcie. Kazali jej z tż szybki numerek zrobić, bo podobno sperma faceta jakoś tak działa Ale w jej przypadku tak zrobili, bo to Pani doktor była, więc chyba mieli pewność, że będzie wiedziała co i jak
Po tej sytuacji to ze znajomą się śmiałyśmy, że w szpitalu na porodówce powinien być pokój intymnych spotkań, by każda mogła skorzystać z partnerem by potem lepiej jej się rodziło
malamutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:06   #3941
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Ja mam maxi-cosi fotelik samochodowy =)
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 09:15   #3942
malamutka
Rozeznanie
 
Avatar malamutka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska/zachodniopomorskie
Wiadomości: 629
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Ja od 2 dni to nie mogę spać. Ciągle mnie boli pod prawą piersią. Albo macica albo mała mi tam coś uciska Do tego jakiś problem z nogami. Nie wiem co mam sobie z nimi zrobić. Bo jak leżę na lewym boku, to mnie jakos ta noga boli, jakby nie wytrzymywala ciezaru przerzuconego na lewa strone. Na prawym boku jak leże, to ten ucisk pod piersią staje się mocniejszy .... Ech, szkoda gadać. Za to dziś będę spała w końcu u siebie w domku (teraz byłam u rodziców) bo jutro do lekarza na wizytę
malamutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:18   #3943
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Tak, ja od 6 lat mieszkam w takiej pogodzie, tyle ze najpierw w Hiszpanii, ale teraz na polnocy Maroka pogoda niczym sie nie rozni od tamtejszej. Nooo moze w okresie jesienno-zimowym wiecej pada - podobnie jak w Polsce
Sharifa czemu chcesz rodzić w Hiszpanii? Tam jest lepsza opieka czy po prostu masz tam już swojego lekarza? I będziesz tam już w szpitalu czekała na poród? Podziwiam też ten lot samolotem, ale skoro nie ma przeciwwskazań, to chyba nie jest niebezpieczny??
Pogody zazdroszczę, bo poza okresem jesienno-zimowym jest dużo przyjemniej niż w Pl, tylko ciąży nie chciałabym w takich upałach przechodzić.
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
ale jak byłam kiedyś z mamą na zkaupach i mierzyłam jakieś ubrania to w kilku sklepach panie mi powiedziały że łądnie wyglądam w ciąży i chodziłam dumna jak paw
Acelinko mi też dużo osób mówi, że ładnie wyglądam, ale dla mnie te 30kg więcej nie może wyglądać ładnie, więc trochę mnie to irytuje. Jak kiedyś cieszyło, tak teraz jakoś odbieram to jako komplementy na siłę. A już jak słyszę, że wyglądam kobieco, to ...
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Dzisiaj rozpoczynam akcje "Sypialnia dla Natalci" tzn. biorę się za jej ogarnianie chce to zrobić w tym tygodniu bo troszke sie boje ze mi gin każe leżeć albo coś i potem nic już nie zrobie bo znając życie będą mnie pilnować
A co się dzieje, że tego się obawiasz???
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
U mnie jakieś cuda z wagą, bo nie tyję, wręcz schudłam, i jak już przybieram to marne 200 g tygodniowo jak nie wcale
Ale zmieniła mi się na korzyść przemiana materii, może to dlatego , i wody nie zatrzymuje
Może i ja się zważę, skoro tak o tej wadze mówicie. Ale boję się, serio .
A noc to chyba wszystkim dzisiaj dała popalić... u nas sąsiedzi z małym dzieckiem urządzili taką imprezę, że o północy maluszek jeszcze nie spał, a oni nachlani jak czorty balowali na balkonie.
Irytuje mnie to, jedni nie mogą mieć dzieci a daliby im wszystko, a inni mają i nie doceniają tego co mają.

Miss.hot - obyś mogła sobie pospać. Jak czytam wpisy Wasze mamusiek, to Was naprawdę podziwiam, jakoś nie umiem sobie wyobrazic teraz dodatkowo opieki 24h nad drugim dzieckiem, jak Wy to ogarniacie, szok.

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Zaczynam się czuć dziwnie- brakuje tchu, kłują żebra, w toalecie jestem co 15 min, a nastroje jak w 1szym trymestrze Nie podoba mi się to. Już nie mogę się doczekać, zarówno zobaczenia dziecka jak i tego że będę czuć się normalnie
Ehh myślalam, że tylko mnie dopadło to kłucie i brak tchu. Podpytam dzisiaj lekarza skąd się to bierze.
Cytat:
Napisane przez malamutka Pokaż wiadomość
U mnie mój luby uparł się na Romera Niby fajnie, bo przecież super bezpieczny itd, ale ja na to patrzę też pod względem finansowym i chyba w tej cenie wolałabym kupić i fotelik i coś jeszcze...
Malamutka nie słyszałam o Romerze, a ile kosztuje? My chyba postawimy na taki do wózka w komplecie, w sensie tej samej firmy. Dobre opinie słyszalam też o maxi cosi.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:21   #3944
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
ale miałaś noc no i kolejna z takimi samymi bólami, czyli to pewnie nic złego ale cię Młody wymęczył, ale też może padnie w ciągu dnia, czy on nie odczuwa zmian pogody?
Z tego co widzę niekoniecznie odczuwa zmiany pogody
Niestety...
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:27   #3945
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Ja z wagą się zdziwiłam jak byłam na wizycie. Co miesiąc miałam dodatkowo 4 kg, a teraz wizyta po1,5 miesiąca a tylko 3 kg na plusie. Ciekawa jestem ile przytyje do końca
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:36   #3946
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Dzień dobry Mamusie
Wreszcie Was nadrobiłam po mojej wczorajszej nieobecności
Zacznę od spóźnionych, ale szczerych życzeń dla Ciebie

Natalko
dużo Miłości, wytrwalości, spokoju do końca ciąży, szybkiego bezbolesnego porodu i cudownego macierzyństwa

Stokrotka super wdzianka dla Maleństwa, a jaka szałowa, modna kamizelka a'la futerko
Agnysia szafka pierwsza klasa
Rabarbar I co z siostrą? Odezwała się? A jesli chodzi o to Twoje ciśnienie to musisz uważac na siebie i to kontrolować. W ciąży różnie bvwa jak wiemy Mmmm napiłabym się tej rikore Ja pije zawsze do śniadania inkę z mlekiem
Agnyska, Rabarbar, Indygo Jestem takiego samego zdania jeśli chodzi o podejście do karmienia...
Malamutka, Anciaaahk Buziaki dla Was dziewczyny

A teraz się chyba zbiore i wyskoczę na basen...
A. Dziś zaczynamy ze Stefankiem 30 tc.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Ja mam jakieś 16kg na plusie... I myslę, że spokojnie do 20 dociągnę
Ostatnio na wizycie Gin poe widać wiedział, że ładnie widac Stefka bo mam mało tluszczu na brzuchu - to ja się go pytam gdzie jest te 16kg???? Chyba w cyckach i du....

Dziewczyny, a czy dziecko można przewozić w gondoli? Bo ostatnio czytalam opinie nt. wozków i ktoś napisal: "szkoda, że gondola nie jest przystosowana do przewozu wożenia dziecka w aucie"....
Jeden model fotelika ma fajną funkcję: rozklada się na płasko do leżenia przez co można dziecko wozić dłużej niż 1h-1,5h.. Fajne zwłaszcza na długie trasy no i pomyślałam że fajne jak się chce dłużej pochodzić z dzieckiem po sklepach... Ten fotelik sie chyba prima nazywal.
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:42   #3947
malamutka
Rozeznanie
 
Avatar malamutka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska/zachodniopomorskie
Wiadomości: 629
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Anciaahk http://www.britax-roemer.pl/ te foteliki pasują też do innych wózków. My póki co wybraliśmy wózek Teutonii, bo po 1. fotelik Romera pasuje, a po 2. po złożeniu zmieści się do mojej malutkiej corsy
A fotelik ten, bo można go mocować za pomocą pasów (w moim aucie) ale też mozna kupić bazę Isofix (będzie zamontowana u tatuśka) a potem w tą bazę tylko wpinasz fotelik.

DzastaW ja co miesiąc tyję 1,5-2kg A moj gin i tak stwierdził, że troszkę za dużo przybrałam, ale żebym się nie przejmowała....
A mi tak trochę smutno, że mój brzuszek taki malutki....
Choć wiem, że pewnie jakby był wielki, to bym ryczała, że mi ciężko i że chcę mniejszy
malamutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:45   #3948
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Ja naszczęście tyje tylko w brzuchu, ale nie mam tam dodatkowego tłuszczyku (kurde nie wiem gdzie te dodatkowe kilogramy) =)
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:47   #3949
malamutka
Rozeznanie
 
Avatar malamutka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska/zachodniopomorskie
Wiadomości: 629
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

W gondoli można przewozic, ale wiesz, gondola nie jest przymocowana niczym w samochodzie, wiec w razie jakiejs kolizji może się coś dziecku stać
Romer ma np takie specjalne gondole-samochodziki, ale chyba sie nie oplaca ich kupowac, bo to tylko na noworodka. A potem i tak trzeba juz normalny fotelik kupic. Chyba ze ktos nie musi liczyc sie z kasa, to moze sobie szalec do woli A mozesz cos wiecej napisac na temat tego fotelika Prima?
malamutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 09:50   #3950
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

witam

Danika wiesz może do ktorej jest otwarta hurtownia dziecięca w Machowej?


Archinta
pytanie zawodowe co ile pies powinien dostawać tabletkę na odrobaczanie?
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:50   #3951
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Malamutka my nie decydujemy się na bazę isofix, bo szkoda na nią kasy, a kosztuje drugie tyle co fotelik, wielu sprzedawców wprost odradzało tą bazę ze względu na koszt właśnie. Jakoś sobie poradzimy bez niej.
Którą teutonię wybraliście? ceny widzę też ma niezłe, ale bardzo ładnie się prezentuje.
U nas chyba stanęło na wózku emmaljunga. Podoba mi się gondolka, spacerówka jest ohydna, ale nie da się inaczej niż kupić 2 w1. Czytałam wpis chyba Aa2 że i tak się później spacerówkę zmienia, więc poki co się tą spacerówką nie przejmuję.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:59   #3952
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Tutaj go znalazłam.. http://www.bobowozki.com.pl/product_...roducts_id=980

Zastanawiam się tylko nad jedną informacją w tym linku,ktorej nie podała mi pani w sklepie: "Przeznaczony jest dla dzieci w grupie wagowej do 13 kg. (do ok. 12 m-ca) natomiast po zamontowaniu fotelika w samochodzie możemy przwozić w nim dzieci o grupie wagowej do 10kg (do ok. 9 m-ca)" Nie rozumiem tego

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Malamutka my nie decydujemy się na bazę isofix, bo szkoda na nią kasy, a kosztuje drugie tyle co fotelik, wielu sprzedawców wprost odradzało tą bazę ze względu na koszt właśnie. Jakoś sobie poradzimy bez niej.
Którą teutonię wybraliście? ceny widzę też ma niezłe, ale bardzo ładnie się prezentuje.
U nas chyba stanęło na wózku emmaljunga. Podoba mi się gondolka, spacerówka jest ohydna, ale nie da się inaczej niż kupić 2 w1. Czytałam wpis chyba Aa2 że i tak się później spacerówkę zmienia, więc poki co się tą spacerówką nie przejmuję.
My też nie kupujemy bazy... A wózej emmaljunga, który model?
Wczoraj widziałam roana maritę i prezentowała się gondolka super...Zdecydowani jesteśmy chyba na ten model tylko jeszcze pozostala kwestia gabarytów po złożeniu - i czy mi do mikry wejdzie
A i jeszcze nie zobaczyłam tego tako ballila na żywo
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:02   #3953
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
w toalecie jestem co 15 min, a nastroje jak w 1szym trymestrze Nie podoba mi się to. Już nie mogę się doczekać, zarówno zobaczenia dziecka jak i tego że będę czuć się normalnie
mam tak samo a ja wczoraj się zastanawiałam jak to jest chodzić bez brzucha, parę miesięcy i już zapomniałam
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:03   #3954
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Roan marita jest bardzo podobny do emmaljungi. A kupujemy wersję smart duo combi.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:03   #3955
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Malamutka my nie decydujemy się na bazę isofix, bo szkoda na nią kasy, a kosztuje drugie tyle co fotelik, wielu sprzedawców wprost odradzało tą bazę ze względu na koszt właśnie. Jakoś sobie poradzimy bez niej.
Którą teutonię wybraliście? ceny widzę też ma niezłe, ale bardzo ładnie się prezentuje.
U nas chyba stanęło na wózku emmaljunga. Podoba mi się gondolka, spacerówka jest ohydna, ale nie da się inaczej niż kupić 2 w1. Czytałam wpis chyba Aa2 że i tak się później spacerówkę zmienia, więc poki co się tą spacerówką nie przejmuję.
Mi osobiście się spacerówka w emmaljunga podoba =)
mam edge duo combi i jestem narazie zadowolona =)
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:05   #3956
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez DzastaW Pokaż wiadomość
Mi osobiście się spacerówka w emmaljunga podoba =)
mam edge duo combi i jestem narazie zadowolona =)
Edge jest bliźniaczo podobny do smarta, ma lepsze trochę funkcje no i jest o 1000 zł droższy .
A spacerówka to już chyba kwestia gustu. Dla mnie trochę zbyt toporna.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:08   #3957
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

U Mnie w sklepie nawet ponad 1000 złoty droższa. Ale naszczęście kupiłam ją za dwa tysiące (+ fotelik i wanienka), więc się opłaciło =)
też miałam zamiar kupić smarta =)
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:10   #3958
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Faktycznie podobne.
Mnie się też spacerówka podoba, ale wszystko to rzecz gustu.
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:16   #3959
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Acelinko mi też dużo osób mówi, że ładnie wyglądam, ale dla mnie te 30kg więcej nie może wyglądać ładnie, więc trochę mnie to irytuje. Jak kiedyś cieszyło, tak teraz jakoś odbieram to jako komplementy na siłę. A już jak słyszę, że wyglądam kobieco, to ...

A co się dzieje, że tego się obawiasz???

Może i ja się zważę, skoro tak o tej wadze mówicie. Ale boję się, serio .
A noc to chyba wszystkim dzisiaj dała popalić... u nas sąsiedzi z małym dzieckiem urządzili taką imprezę, że o północy maluszek jeszcze nie spał, a oni nachlani jak czorty balowali na balkonie.
Irytuje mnie to, jedni nie mogą mieć dzieci a daliby im wszystko, a inni mają i nie doceniają tego co mają
ja sie czuje jak taki hipcio albo buli do tego żarłok jestem straszliwy, jak to mówie tż to sie cieszy i mówi że to dobrze ogólnie mi to tam pasi, podoba mi sie być w ciązy, chociaż jest coraz ciężej to fakt i zaczynam się meczyć.

Myśle tak bo pomimo tych tabletek przeciwskurczowych brzusio czasem twardnieje, do tego te dziwne bóle jak na miesiączke - mówicie że to mogą być te przpowiadające nie wiem bo się nie znam ale wydaje mi się ze przez to szyjka może bardziej skracać, a pewnie to równa się z leżeniem. No ale zobaczymy kulam się powolutku póki moge i staram sie zrobić jak najwięcej a przy okazji nie przemęczać

co do sąsiadów to

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a czy dziecko można przewozić w gondoli? Bo ostatnio czytalam opinie nt. wozków i ktoś napisal: "szkoda, że gondola nie jest przystosowana do przewozu wożenia dziecka w aucie"....
Jeden model fotelika ma fajną funkcję: rozklada się na płasko do leżenia przez co można dziecko wozić dłużej niż 1h-1,5h.. Fajne zwłaszcza na długie trasy no i pomyślałam że fajne jak się chce dłużej pochodzić z dzieckiem po sklepach... Ten fotelik sie chyba prima nazywal.
ja nie wiem czy w gondoli można przwozić, ale nawet jeśli tak to ja bym się nie odważyła.
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko nad jedną informacją w tym linku,ktorej nie podała mi pani w sklepie: "Przeznaczony jest dla dzieci w grupie wagowej do 13 kg. (do ok. 12 m-ca) natomiast po zamontowaniu fotelika w samochodzie możemy przwozić w nim dzieci o grupie wagowej do 10kg (do ok. 9 m-ca)" Nie rozumiem tego [COLOR="Silver"]

My też nie kupujemy bazy... A wózej emmaljunga, który model?
Wczoraj widziałam roana maritę i prezentowała się gondolka super...Zdecydowani jesteśmy chyba na ten model tylko jeszcze pozostala kwestia gabarytów po złożeniu - i czy mi do mikry wejdzie
A i jeszcze nie zobaczyłam tego tako ballila na żywo
dziwne to, może po prostu już przy większej wadze w razie jakiegoś zdarzenia fotelik nie jest w stanie zabezpieczyć dziecka odpowiednio? Co innego w wózku tak myśle ale jak jest to chyba trzeba dopytać w sklepie

My nie kupujemy osobno fotelika, będzie w zestawie do wózka, jak Natalcia wyrośnie to będziemy myśleć nad jakimś fotelikiem

heh widzisz, my nawet nie spytaliśmy jaka jest ta ballila po złożeniu chyba uznaliśmy ze do kombika każdu wózek powinien sie zmieścić

Sprzątam tą sypialnie i już nie mam sił, a końca nie widać
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:16   #3960
bruma
Rozeznanie
 
Avatar bruma
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 519
Dot.: Wiosna minęła, lato przed nami, jesienne mamuśki szaleją z wyprawkami. Mamy IX/

Hej, hoo nie było mnie przez cały weekend, bo pojechałam w odwiedziny do rodziny Tż i moich znajomych ze studiów.
Normalnie łezka mi się zakręciła w oku Powspominaliśmy czasy studiów...ach to były piękne czasy
Do tego dzisiaj z rana poszłam zrobić glukozę...nie było tak źle smakowało jak mocno przesłodzona herbata z cytryną (oczywiście po dodaniu cytryny ) teraz czekam na wyniki, mam nadzieję że będą w porządku

W szybkim skrócie powiedziałam co u mnie a teraz idę was nadrabiać
__________________
[*] 06.08.2010
Błażejek
Mały ktosiek
bruma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.