Dieta paleo. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 17:52   #541
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Natizz Pokaż wiadomość
Pytanie do Klory Czy wybierając owoce sugerujesz się IG ? Czytam ostatnio na jego temat i mam wątpliwości co do jego wiarygodności. Chętnie poznam Twoją opinie
http://www.tlustezycie.pl/2013/01/in...ikemiczny.html
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 19:27   #542
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dieta paleo.

Cześć

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Warzyw troche dodaj i będzie ok jakaś salatka wystarczy: awokado, ponidor, rzodkiewka, sałata do tego dressing np. Z soku cytryny +przyprawy (może jakiś ocet do tego?). Porcje regulujesz jak ci wygodnie - zeby nie było tak, ze na końcu wciskasz w siebie jedzenie.

Na watrobke sposób najlepszy (wg.mnie), aby nie czuć smaku to pasztet po prostu. Robiłam mnóstwo kombinacji, połączeń na brugery/pulpety i nawet 1:2 był dla mnie posmak nie do wytrzymania, ohyda.
Pasztet przepis uniwersalny z głowy:
1kg mięsa do wyboru
0,5kg watrobki
100g masła
Przyprawy wg. Uznania (ja lubię papryka ostra, czosnek no i pieprz i sól)
Cebula.

Mieso sie gotuje tyle ile potrzeba (jakieś 1,5h w przypadku wołowiny), potem watrobke z cebulka przesmazasz (np na maśle), całe mieso do keksowki, zblendowac (zmielic), dodać przyprawy i masło.

W sumie większość przepisów na pasztet jest paleo, więc tak na prawdę jest bardzo duży wybór

Wołowine lubię wrzucić do rosolu i gotować razem z nim 24h... Po wyjęciu mięsko sie lekko rozpada, jest dalej różowe w środku no i jest przepyszne.

Ja na śniadanie najczęściej bekon + jajka + salatka. Swego czasu robiłam tez fritatte, mozna szybko z rana odgrzac... Ale teraz jakoś wole surowe warzywa na śniadanie.

100g orzechów... Tak na codziennie to raczej nie, jane jak sie zdarzy to nic sie nie stało, ale uważam ze racjonalniej jest dać po prostu garść do sałatki (tak możesz tez fajnie ja urozmaicic) . No i dressingi tez maga zmienić smak sałatki duzo taki najprostszy to ocet jablkowy + oliwa + przyprawy. Mozna tez zamieszac surowe warzywa z girllowanymi .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za przepisy
Jeśli chodzi o ten pasztet to do zblendowanego miesa dodać rozpuszczona kostkę masła?

Mi ocet jabłkowy nie podchodzi. Swojego czasu piłam szkankę wody z łyżką tegoż octu i często miałam bóle brzucha i niefajne wypróżnianie.

A czemu orzechów nie bardzo codziennie w wiekszej ilości?

Zjadłam dziś na obiad 4kawałki miesa duszonego+ orzechy (brazylijskie i nerkowce), wydeło mi brzuch i kłuje Może po tych orzechach

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
Napiszcie mi swoje przykładowe sniadanie. Jestem ciekawa jak wygląda poprawna porcja.

Nie ma czegos takiego jak "poprawna"porcja-jednego dnia moze byc więcej,innego mniej,mamy różne tryby życia,preferencje itp. Pewne jest jedno-masz jesc odżywczo i do syta- bez sztucznego odmierzania czy koncentracji na tym,czy za duż,czyza mało,po pewnym czasie apetet powinien wyregulować się na tyle,że sama będziesz znała swoje mozliwosci
Rozumiem jednak,że po doswiadczeniach z dietami/wdrukowanymi poglądami pt "małe porcje/ lekkie posiłki itp" można kompletnie zatracic wyczucie w tym co jest "normalne"i zdrowe a co nie.Sama do tej pory muszę się pilnowac,mam zbyt długą dietetyczną przeszłosc
No ale do rzeczy- DLA MNIE porcja śniadaniowa to przykładowo:
-omlet z dwóch jaj na maśle klarowanym(na oko,myślę,że około łyżeczki) plus: sałatka z dnia wczorajszego(z oliwą i zawsze z oliwkami/awokado-nigdy sobie nie żałuję,no i oczywiscie jak najwięcej innych warzyw)/warzywa tj kalafior/cukinia/papryka czerwona i cebulka podsmażane na oleju kokosowym. Tego omleta składam jak naleśnika,tzn zwijam,a resztę dużego talerza przeznaczam na warzywa,czyli objętościowo wychodzi spora porcja
Faktycznie, zwłaszcza z warzywami. A o której jesz sniadanie? Awokado też lubie. Szkoda, ze takie drogie jest.
Zjadam ostatnio 3 jajka smażone na czymś plus owoce. Ech, za duzo na razie.. Jem to śniadanie o 6 rano, kiedy kompletnie nie jestem głodna. Co prawda mnie nie nuży, ale czuje się troszke za pełna.

I ostatnio nie mam ochoty na jedzenie. Omlety z owocami mi się przejadły, sałatki w pracy jem ze smakiem, bo wychodzą po 6h od sniadania, a obiady też bez smaku. I to nie tyczy sie owoców, warzyw, mięsa, tłuszczu, ale również jak pomysle sobie o chlebie, naleśnikach, jogurtach owocowych, słodyczach to też mnie nie rusza. Jedzenie jest takie mało 'atrakcyjne'.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja zimą jadłam często na śniadanie boczek surowy niewędzony, bez jajek bo niestety mam po nich sensację. Ale to było dobre śniadanie rano, żeby mieć energię. długo trzyma. Dobrze też zjeść trochę węglowodanów, w moim przypadku gotowana marchewka z masłem albo duszone jabłuszka (też można z masłem). Jak się cieplej zrobiło to same warzywa a teraz w w wakacje to bywa, że rano jakieś owoce, i po jakimś czasie już jem bardzo wczesny obiad. Ogólnie mam taki apetyt, że zaraz po wstaniu to bym najchętniej zjadła coś lekkiego a obiad właśnie tak do południa, ale niestety życie nie zawsze na to pozwala
Inne śniadania to np. kaloryczne owoce na surowo np. banany.

A porcja taka, żeby się najeść i żeby ci potem cukier nie spadł (np. w pracy), dlatego też dobrze sobie brać jakieś żarcie jak wychodzimy do pracy czy szkoły.


Ja schudłam na paleo napychając się do woli, ale też u mnie nadwaga była wywołana lekami, których od dawna nie biorę. Ale wydaje mi się właśnie, że na paleo dopiero wszystko zeszło.

Chodzi o to, żeby przestawić sobie trochę metabolizm na pobieranie energii raczej z tłuszczu oraz warzyw i owoców a nie przetworzonego, głównie skrobi. Poza tym jedzenie paleo jest albo bardzo sycące (mięso, tłuszcz), albo mało kaloryczne (owoce, warzywa) więc można się najeść, a się nie przejeść.
Jak robisz duszone jabłuszka z masłem lub bez?
Wampierz, zaciekawiły mnie owoce na sniadanie- lekkie, szybkie. A na wczesny obiad co jesz?

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Moje śniadanie ( jeśli jest ) to często parę łyżeczek oleju kokosowego i jedno awokado. Potem jakaś przekąska , przeważnie jakieś orzeszki, warzywa z kawałkiem kurczaka albo innego mięska. Obiado - kolacja, to też podobnie jak przekąski, albo rybka pieczona.

Jem bardzo prosto, nie wymyślam zamienników. Większość znudziłaby się po paru dniach, a ja mogę tak i cały rok
Ojej.. nie dałabym rady zjeść kilku łyżeczek oleju kokosowego, bo nawet 1 mi nie przejdzie. Nie wiem czemu. piszecie, że uwielbiacie kokosa, jecie łyżeczkami olej kokosowy, a mnie po tym mdli


Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Ja chudne strasznie szybko na paleo, chociaż to nie jest (juz) moim priorytetem. Wylaczylam ziemniaki i (czasem) ryż dlatego . Dla równowagi jeśli nie jestem na paleo z rożnych powodów to tyje szybko i duzo.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral, a czy to nie Ty miałaś na początku problem z paleo? Tz. jadałś za mało i nie chudłaś? Czy pomyliłam Cie z kims.

Dobra, muszę się przyznać. O ile dzieki mojemu paleo (pisze mojemu, bo same widziałyscie mój jadłospis) nie mam napadów na jedzenie i na słodycze, które kiedyś kochałam (ba! nawet przed okresem zawsze musiałam zjeść coś słodkiego, bo mnie skręcało) o tyle nie widze wiekszej różnicy w swoim samopoczuciu, lepszym zdrowiu itp.
I błądze, i nie pasuje mi. Śniadania na pół słodko i lekkie, po kokosowych rzeczach, jak już wspominałam mam nudności, poza tym, a to mnie kłuje brzuch, a to mnie wzdyma.. Ech.
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!



Edytowane przez Djapira
Czas edycji: 2013-07-22 o 19:28
Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 20:21   #543
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
I ostatnio nie mam ochoty na jedzenie. Omlety z owocami mi się przejadły, sałatki w pracy jem ze smakiem, bo wychodzą po 6h od sniadania, a obiady też bez smaku. I to nie tyczy sie owoców, warzyw, mięsa, tłuszczu, ale również jak pomysle sobie o chlebie, naleśnikach, jogurtach owocowych, słodyczach to też mnie nie rusza. Jedzenie jest takie mało 'atrakcyjne'.



Jak robisz duszone jabłuszka z masłem lub bez?
Wampierz, zaciekawiły mnie owoce na sniadanie- lekkie, szybkie. A na wczesny obiad co jesz?



Ojej.. nie dałabym rady zjeść kilku łyżeczek oleju kokosowego, bo nawet 1 mi nie przejdzie. Nie wiem czemu. piszecie, że uwielbiacie kokosa, jecie łyżeczkami olej kokosowy, a mnie po tym mdli




Immoral, a czy to nie Ty miałaś na początku problem z paleo? Tz. jadałś za mało i nie chudłaś? Czy pomyliłam Cie z kims.

Dobra, muszę się przyznać. O ile dzieki mojemu paleo (pisze mojemu, bo same widziałyscie mój jadłospis) nie mam napadów na jedzenie i na słodycze, które kiedyś kochałam (ba! nawet przed okresem zawsze musiałam zjeść coś słodkiego, bo mnie skręcało) o tyle nie widze wiekszej różnicy w swoim samopoczuciu, lepszym zdrowiu itp.
I błądze, i nie pasuje mi. Śniadania na pół słodko i lekkie, po kokosowych rzeczach, jak już wspominałam mam nudności, poza tym, a to mnie kłuje brzuch, a to mnie wzdyma.. Ech.
Ostatnio jest gorąco, więc naturalnie może spadać apetyt na cięższe i tłustsze rzeczy. Dobrze jeść więcej warzyw i owoców w takim wypadku. Może chudsze mięso albo rzadziej mięso.

Uważaj na zbytni spadek apetytu bo mi też w pewnym momencie paleo spadł apetyt, zaczęłam mniej jeść i niestety cukier też spadł i to tak, że było mi słabo i bolała mnie głowa.

Normalnie, kroisz jabłka - można obrać albo i nie, dolewasz trochę wody, przykrywasz. Można rozgotować lekko albo tak na puree, zależy to też od odmiany jabłek. Z masełkiem to wg mnie najlepiej dodać trochę masła na początku, wrzucić na to jabłka i dopiero potem dodać wody. Można jeść samo, można do mięsa.

Na wczesny obiad jem po prostu to co bym zjadła później na obiad, tylko nie czekam.


Hm, ja oleju kokosowego też nie jem samego, chyba że po zmieszaniu z kakao itp. jako "czekoladę" po zastygnięciu, ale wtedy też nie da rady tego zjeść jakoś bardzo dużo, chyba że akurat jestem głodna "na tłuszcz". Ogólnie to wg mnie co innego może chcieć się jeść zimą a co innego w upały.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 20:35   #544
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dieta paleo.

Orzechy maja właściwości antyodzywcze oraz ich nad konsumpcja prowadzi do zaburzenia równowagi pomiędzy onega3 a omega6.

Ja miałam problem z paleo, ze jadłam za mało/nie różnorodnie, ale chudlam jak szalona. Nawet nie pamietam ile dokładnie schudlam, ale wyglądałam niekorzystnie - nogi jak patyczki, a brzuszek miałam ciagle wzdety. Ale moje jadlospisy były raczej reklama paleo z dietetycznym myśleniem - olej kokosowy, pierś z kurczaka/indyka, sałata i pomidory. W kółko

Oleju kokosowego tez nie potrafię lyzeka jeść, ohyda. Ja zobaczyłam duża poprawę po włączeniu rosolu do diety (miałam rewolucje po kiszonkach i surowym kokosie), może sprobujesz?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:48   #545
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Orzechy maja właściwości antyodzywcze oraz ich nad konsumpcja prowadzi do zaburzenia równowagi pomiędzy onega3 a omega6.

Ja miałam problem z paleo, ze jadłam za mało/nie różnorodnie, ale chudlam jak szalona. Nawet nie pamietam ile dokładnie schudlam, ale wyglądałam niekorzystnie - nogi jak patyczki, a brzuszek miałam ciagle wzdety. Ale moje jadlospisy były raczej reklama paleo z dietetycznym myśleniem - olej kokosowy, pierś z kurczaka/indyka, sałata i pomidory. W kółko

Oleju kokosowego tez nie potrafię lyzeka jeść, ohyda. Ja zobaczyłam duża poprawę po włączeniu rosolu do diety (miałam rewolucje po kiszonkach i surowym kokosie), może sprobujesz?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja staram się jak mogę nie popadac w rutynę i juz (prawie)wyzwolilam się od typowo "dietetycznego"myslen ia- że piers z kurczaka najzdrowsza,tłuszcz odmierzac jak w aptece itp.Z drugiej strony jak mam "fazę"na coś, daje temu upust i czasami cały dzien jem jedną potrawę.Dieta ma byc dla nas, nie powinnismy byc niewolnikami zasad...z doswiadczenia wiem,ze nigdy nie konczy sie to dobrze.

To,ze udało mi sie otworzyc na nowe smaki, obserwowac swoj organizm bardziej całosciowo, uwolnic się od jedzenia z zegarkiem-dla mnie to ogromne sukcesy,chyba zaden inny system zywieniowy nie dalby takiej mozliwosci.

Chyba wciaz jem za malo tluszczu ale po tlustych potrawach(nie liczac kokosowego)czuję takie "zamulenie"i przez długi czas mam wstret do jedzenia

Immoral- zawsze mnie to zastanawiało...na jakim mięsie robi się rosól? Moze to smieszne,ale naprawde nie wiem.U mnie w domu nie gotowalo sie zup.Na kosciach? Ale jakich-o co poprosic w miesnym?
Wystarczy np na dwóch nogach z kurczaka?
Jak Ty robisz? Z jakiegos sprawdzonego przepisu,czy na oko?
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 12:14   #546
patusia2896
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez patusia2896 Pokaż wiadomość
Immoral zawsze mnie to zastanawiało...na jakim mięsie robi się rosól? Moze to smieszne,ale naprawde nie wiem.U mnie w domu nie gotowalo sie zup.Na kosciach? Ale jakich-o co poprosic w miesnym?
Wystarczy np na dwóch nogach z kurczaka?
Jak Ty robisz? Z jakiegos sprawdzonego przepisu,czy na oko?
Moja mama np. robi rosół z oczka wołowego i jest pyszny A z drobiu to raczej pasowałoby z wiejskiej kury lub koguta, z kurczaka się rosołu nie gotuje, bo taki kurczak to się krótko gotuje a rosół trzeba dłuugo gotować
Przynajmniej tak moja mama i babcia robią

Edytowane przez patusia2896
Czas edycji: 2013-07-23 o 12:16
patusia2896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:03   #547
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
Immoral- zawsze mnie to zastanawiało...na jakim mięsie robi się rosól? Moze to smieszne,ale naprawde nie wiem.U mnie w domu nie gotowalo sie zup.Na kosciach? Ale jakich-o co poprosic w miesnym?
Wystarczy np na dwóch nogach z kurczaka?
Jak Ty robisz? Z jakiegos sprawdzonego przepisu,czy na oko?
że sobie pozwolę sie wtrącić o rosole kwintesencję masz tutaj - http://www.tlustezycie.pl/2012/08/magiczny-roso.html
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 14:45   #548
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez greeny666;

Immoral- zawsze mnie to zastanawiało...na jakim mięsie robi się rosól? Moze to smieszne,ale naprawde nie wiem.U mnie w domu nie gotowalo sie zup.Na kosciach? Ale jakich-o co poprosic w miesnym?
Wystarczy np na dwóch nogach z kurczaka?
Jak Ty robisz? Z jakiegos sprawdzonego przepisu,czy na oko?
Dokładnie kostka w mięsnym powinnas prosić o kości po prostu ja lubię wolowe. I tak:
1kg kości wołowych
Cały czosnek (obrany po prostu)
6-7 liści laurowych
5 lyzek octu jablkowego
10 gałązek tymianku/rozmarynu
2,5-3l zimnej wody

Zalewem u gotuje 24-30h, po wlozeniu do lodówki powstaje galaretka ktora po podgrzaniu staje sie znowu rosolem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 15:10   #549
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Z indyka też można, mięso bardziej treściwe niż u kurczaka, rosołek wychodzi pyszny. Można kupić korpusy, szyje i z tego nagotować.

Najbardziej lubię wołowy, ale niestety nigdzie w okolicy nie mogę dostać kości wołowych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:23   #550
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ostatnio jest gorąco, więc naturalnie może spadać apetyt na cięższe i tłustsze rzeczy. Dobrze jeść więcej warzyw i owoców w takim wypadku. Może chudsze mięso albo rzadziej mięso.

Uważaj na zbytni spadek apetytu bo mi też w pewnym momencie paleo spadł apetyt, zaczęłam mniej jeść i niestety cukier też spadł i to tak, że było mi słabo i bolała mnie głowa.

Normalnie, kroisz jabłka - można obrać albo i nie, dolewasz trochę wody, przykrywasz. Można rozgotować lekko albo tak na puree, zależy to też od odmiany jabłek. Z masełkiem to wg mnie najlepiej dodać trochę masła na początku, wrzucić na to jabłka i dopiero potem dodać wody. Można jeść samo, można do mięsa.

Na wczesny obiad jem po prostu to co bym zjadła później na obiad, tylko nie czekam.


Hm, ja oleju kokosowego też nie jem samego, chyba że po zmieszaniu z kakao itp. jako "czekoladę" po zastygnięciu, ale wtedy też nie da rady tego zjeść jakoś bardzo dużo, chyba że akurat jestem głodna "na tłuszcz". Ogólnie to wg mnie co innego może chcieć się jeść zimą a co innego w upały.
Dzięki za przepis Złapałam smaka.

Ja tłuszczu np. z kokosa mogę zjeść dużo, gdy cały dzień nic nie jadłam, wtedy cały orzech idzie na raz. Jednak rzadko się to zdarza.

Może to przez upały, a może przez ostatnią monotonnię

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Orzechy maja właściwości antyodzywcze oraz ich nad konsumpcja prowadzi do zaburzenia równowagi pomiędzy onega3 a omega6.

Ja miałam problem z paleo, ze jadłam za mało/nie różnorodnie, ale chudlam jak szalona. Nawet nie pamietam ile dokładnie schudlam, ale wyglądałam niekorzystnie - nogi jak patyczki, a brzuszek miałam ciagle wzdety. Ale moje jadlospisy były raczej reklama paleo z dietetycznym myśleniem - olej kokosowy, pierś z kurczaka/indyka, sałata i pomidory. W kółko

Oleju kokosowego tez nie potrafię lyzeka jeść, ohyda. Ja zobaczyłam duża poprawę po włączeniu rosolu do diety (miałam rewolucje po kiszonkach i surowym kokosie), może sprobujesz?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O, o orzechach nie wiedziałam. Wczoraj czytałam dalszą część wątku i pojawiła się wzmianka na ten temat.

Jak ja bym chciała mieć zgrabne nogi!! Jeju <ślina>

Rosołku spróbuje Szkoda, że aż tak długo trzeba go gotować nie pokuszę się na 24 h. 5-8h i już.

Cytat:
Napisane przez greeny666 Pokaż wiadomość
Chyba wciaz jem za malo tluszczu ale po tlustych potrawach(nie liczac kokosowego)czuję takie "zamulenie"i przez długi czas mam wstret do jedzenia
U mnie na odwrót, te same objawy po kokosie



Wczoraj smażyłam mielone na smalcu. Żyłam w przeświadczeniu, że smalec to jedna z najbardziej złych i niezdrowych rzeczy. A tu na odwrót.
Boczek smażony na smalcu też jest w porządku?

A co z mieszaniem różnych rodzjaów tłuszczu?
Wczoraj miałam sałatkę z oliwkami, jajkami, awokado, oliwą z oliwek. Można tak mieszać wszystko?

I jeszcze pytanie o ogórki zielone. CZęsto dodaje je do sałatek. Słyszałam, że nie powinno się tego robić, bo niszczą witaminy z innych warzyw. Prawda nie prawda?

W weekend robie chleb paleo
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!



Edytowane przez Djapira
Czas edycji: 2013-07-24 o 09:25
Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:43   #551
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
W weekend robie chleb paleo
można wiedzieć jaki to?
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 10:28   #552
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dieta paleo.

Pytałas o masło w pasztecie - samo sie rozpusci pod wpływem temperatury .

Jeśli chodzi oleje to ja sie stosuje takiego podziału:

- tłuste mięsa i ryby
- jajka
- olej kokosowy, masło, ghee, smalec, oliwa z oliwekitd.

Nie powinno sie spożywać produktów z tej samej kategorii, jednak mozna je ze sobą mieszać. Warzywa sa neutralne (awokado, oliwki).
To pewnie sie trawi łatwiej, jak sie nie miesza, ale tez bez przesady jak warzywa podsmazane na maśle dodamy do sałatki z oliwa z oliwek, to katastrofy nie będzie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:02   #553
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
można wiedzieć jaki to?
Nie mam nic konkretnego na myśli W necie jest dużo przepisów, jeszcze nie wybrałam. Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego

A propos jestem przy Twojej historii ( tu, na wątku )

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Pytałas o masło w pasztecie - samo sie rozpusci pod wpływem temperatury .

Jeśli chodzi oleje to ja sie stosuje takiego podziału:

- tłuste mięsa i ryby
- jajka
- olej kokosowy, masło, ghee, smalec, oliwa z oliwekitd.

Nie powinno sie spożywać produktów z tej samej kategorii, jednak mozna je ze sobą mieszać. Warzywa sa neutralne (awokado, oliwki).
To pewnie sie trawi łatwiej, jak sie nie miesza, ale tez bez przesady jak warzywa podsmazane na maśle dodamy do sałatki z oliwa z oliwek, to katastrofy nie będzie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ok, dzięki

Przypomniałam sobie o śledziach. Tylko ja lubie takie w oleju z cebulą
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 18:07   #554
Natizz
Przyczajenie
 
Avatar Natizz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta paleo.

Hej, jak długo jesteście na paleo? czy zdarzały wam się wpadki węglowodanowe, jak często? mam problemy z tymi węglami, niestety złe przyzwyczajenia. Macie może przepisy na takie ataki głodu, coś co nie zaburzy tak bardzo sposobu żywienia w paleo?
__________________
Słodyczom dziękujemy za współpracę
Natizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 22:48   #555
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Natizz Pokaż wiadomość
Hej, jak długo jesteście na paleo? czy zdarzały wam się wpadki węglowodanowe, jak często? mam problemy z tymi węglami, niestety złe przyzwyczajenia. Macie może przepisy na takie ataki głodu, coś co nie zaburzy tak bardzo sposobu żywienia w paleo?
Trzeba zjeść coś kalorycznego. Najlepiej coś smacznego. I wg mnie ułatwia przejście na odżywianie paleo jeśli się na początku diety sobie pofolguje - ja jadłam tak dużo i często jak chciałam, na początku wręcz obżerałam się pieczonym kurczakiem, mimo że chciałam schudnąć. W krótkim czasie ataki głodu przeszły a ja wypracowałam sobie swoje menu. I schudłam.

A jakie złe węglowodany zjadasz? Masz jakieś konkretne zachcianki?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Przypomniałam sobie o śledziach. Tylko ja lubie takie w oleju z cebulą
Teraz jest tak gorąco, że mój olej kokosowy jest idealnie płynny. Poza tym możesz spróbować w oliwie od biedy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:30   #556
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Nie mam nic konkretnego na myśli W necie jest dużo przepisów, jeszcze nie wybrałam. Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego

Przypomniałam sobie o śledziach. Tylko ja lubie takie w oleju z cebulą
myślałam że masz jakis sprawdzony fajny przepis bo chleba brakuje mi najbardziej, bardzo lubię niestety wszystko chlebopodobne
Cytat:
Napisane przez Natizz Pokaż wiadomość
Hej, jak długo jesteście na paleo? czy zdarzały wam się wpadki węglowodanowe, jak często? mam problemy z tymi węglami, niestety złe przyzwyczajenia. Macie może przepisy na takie ataki głodu, coś co nie zaburzy tak bardzo sposobu żywienia w paleo?
"przepis" to chyba ustabilizowanie cukru wtedy nie ma napadów głodu mnie sie udaje jak trzymam sie w ryzach czyli jem węgle tylko z warzyw, dużo tłuszczów i mięsa - wtedy napadów głodu na węgle nie mam. Jak sobie pofolguje jak np. na wakacjach, piwko, pizza itd. to mam napady co chwilę...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 15:55   #557
Natizz
Przyczajenie
 
Avatar Natizz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta paleo.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ataki głodu mam na słodycze i pieczywo, ciasta. W moim domu od zawsze się dużo piekło ciast, a nawet chleba stad okazji nie brakuje i te wakacje... Nic będę nadal będę próbowała walczyć z pokusami, początki zapewne są najtrudniejsze
__________________
Słodyczom dziękujemy za współpracę
Natizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:44   #558
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Spróbuj jeść owoce, kiedy masz apetyt na słodkie. Można też robić "czekoladę" z oleju kokosowego, kakao i wiórków kokosowych.

Albo pieczone jabłka. Można sobie doprawić jak szarlotkę. Można też zapiekać np. z wiórkami kokosowymi i coś takiego sobie zjadać jako zastępstwo ciasta. Jak dodasz masła to już w ogóle powinno być dobre.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-07-26 o 16:45
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:15   #559
Natizz
Przyczajenie
 
Avatar Natizz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Spróbuj jeść owoce, kiedy masz apetyt na słodkie. Można też robić "czekoladę" z oleju kokosowego, kakao i wiórków kokosowych.

Albo pieczone jabłka. Można sobie doprawić jak szarlotkę. Można też zapiekać np. z wiórkami kokosowymi i coś takiego sobie zjadać jako zastępstwo ciasta. Jak dodasz masła to już w ogóle powinno być dobre.
Na pewno wypróbuje dzięki
__________________
Słodyczom dziękujemy za współpracę
Natizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 21:12   #560
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dieta paleo.

Dla wszystkich chlebozercow polecam pasztet mozna naprawdę za☠☠☠iste kanapki zrobic!

A może ogólnie za mało węgli jesz? Ja tez miałam takie napady i u mnie tłuszcz sie nie sprawdził, za to ziemniaki (może słodkie lubisz, te sa nawet paleo, ale ja nienawidzę ich smaku, chociaż brauni z ich udziałem jako mąki sa dobre) albo białego ryżu. Jadłam i przechodziło na pare dni. Teraz mam to prawie na codzień w menu. Nie zapominajmy, ze 100-120g węgli to sa dalej niskie wegle tzn. Srednio
-niskie.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:49   #561
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Dla wszystkich chlebozercow polecam pasztet mozna naprawdę za☠☠☠iste kanapki zrobic!

A może ogólnie za mało węgli jesz? Ja tez miałam takie napady i u mnie tłuszcz sie nie sprawdził, za to ziemniaki (może słodkie lubisz, te sa nawet paleo, ale ja nienawidzę ich smaku, chociaż brauni z ich udziałem jako mąki sa dobre) albo białego ryżu. Jadłam i przechodziło na pare dni. Teraz mam to prawie na codzień w menu. Nie zapominajmy, ze 100-120g węgli to sa dalej niskie wegle tzn. Srednio
-niskie.
jaki pasztet ?
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 23:01   #562
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

O tak, trzeba pamiętać o węglowodanach.

Ja mam utrudnienie, bo unikam psiankowatych. Ostatnio obżarłam się bakłażanem, bo nie skojarzyłam, że to psiankowate... i niestety już widzę efekty.

Ale, jak wcześniej pisałam, przez cały rok są dostępne marchewki, buraki, jabłka i można je sobie gotować (właśnie jabłka można traktować jako słodkie albo jako dodatek do mięsa). Jeszcze są banany z takich bezpiecznych owoców. Banany można też zamrozić w kawałkach lub rozgniecione widelcem i mamy pyszny zamiennik lodów - są słodkie (chyba robią się słodsze po zamrożeniu), są kremowe, zrobienie tego jest banalnie proste. Najlepiej sprawdzić empirycznie jakie grupy i ilości warzyw nam podchodzą - czy unikamy FODMAPS, czy n.p. psiankowatych jak ja.


Gotuję warzywa i owoce, bo w takiej postaci są łatwiej przyswajalne ale też łatwiej zjeść większą ilość, więc jeśli traktujemy je jako główne źródło węglowodanów, to warto jednak ugotować, upiec albo podsmażyć.


Aha, tak a propos zdrowych zbóż i rzepaku:
http://www.wykop.pl/ramka/1597111/op...-nas-i-siebie/
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-07-28 o 21:58
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:07   #563
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Dieta paleo.

Hej! Dopiero odkryłam ten wątek, coś niecoś o paleo wiem, miałam wcześniej kilka miej lub bardziej skutecznych prób, ale byłam nie do końca zadowolona, bo nie umiałam przełamać stereotypu tłuszczy, teraz wydaje mi się, że jest lepiej i robię drugie podejście do paleo.

Dla wszystkich pragnących 'suchej buły' mam przepis, co prawda bardzo niedoskonały, ale myślę, że może być niezłą bazą do eksperymentów:
1 jajko
3 kopiaste łychy wiórków kokosowych
szczypta soli
pół łyżeczki miodu
opcjonalnie kakao.
wszystko zmieszać i wstawić na 2-3 minuty do mikrofali na moc 600-800 W.

Wychodzi słodkawa sucha buła o konsystencji chleba, niestety jakoś nie do końca mogę te wiórki na słono, ale może ktoś poprawi przepis i nada nam się to do kanapek?
Myślę też czy dodatek masła by nie powodował, że byłoby wilgotniejsze w środku.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 21:50   #564
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Jak masz straszny apetyt na chleb, to spróbuj jeść więcej węglowodanów.

Najlepiej na paleo po prostu zapomnieć o kanapkach, makaronie z sosami itp. a "ciasta" traktować jako coś odświętnego albo deserek.


Aha, chyba że np. reflektujesz na babeczki-sufleciki wytrawne, widziałam w wielu miejscach przepis na takie i podobne:

http://www.julianbakery.com/bacon-eg...kfast-muffins/
(zignoruj chleb)
Można dodawać inne rzeczy oprócz brokuła, np. pomidory (jeśli jesz psiankowate) albo dobrej jakości kiełbę.

Widziałam też, że ludzie robią gofry i naleśniki z mąką kokosową.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:27   #565
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta paleo.

Jakieś dwa tygodnie temu przeszliśmy z TŻ na paleo i jak na razie jest świetnie. Zaczęliśmy od 30-dniowego planu z książki Diane Sanfilippo ,,Practical Paleo" każdy stosuje inny, ale są do siebie na tyle podobne, że nie muszę gotować dwóch różnych obiadów i lista zakupów też jest raczej wspólna z paroma wyjątkami. Dużym plusem tego planu jest dla mnie to, że posiłki przygotowuje się dosłownie w kilkanaście minut.

Ja nigdy nie byłam jakąś straszliwą fanką chleba, ale TŻ nie wyobrażał sobie śniadania bez 2-3 kromek chleba. Teraz przygotowuję Crustless quiche czyli taki niby omlet niby frittata i jak na razie nie narzeka. Próbowałam wspomniane wcześnie muffiny śniadaniowe, ale ograniczenia sprzętowe (a dokładniej zbyt płytka blacha do muffinek) sprawiły, że efekt końcowy odbiegał znacznie od zamierzonego, a i wrażenia estetyczne były mocno negatywne.

Widzę, że wątek nieco ucichł, ale może jest jeszcze ktoś kto śledzi. Dajcie znać jak wam idzie przestawianie się na ten nowy styl życia, bo to jednak nie łatwy i dość długotrwały proces.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 00:37   #566
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta paleo.

Ja ostatnio wprowadziłam tapiokę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 13:01   #567
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Dieta paleo.

Po prawie rocznej przerwie postanowiłam wrócić do diety paleo. Ciekawe, ile tym razem wytrzymam...

Najgorsze było to, że o ile zbożowe produkty nietrudno było mi odstawić (może z wyjątkiem piwa), to ciągnęło mnie bardziej do...serów, serków i wszelkiego rodzaju jogurtów.

Dziś zrobiłam sobie sałatkę z buraków do pracy. Jutro mam w planach pieczoną pietruszkę w miodzie z imbirem i czosnkiem
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 21:13   #568
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Dieta paleo.

Hej.
Ja od jutra zaczynam. Nie mam nadwagi, ćwiczę i dbam o siebie. Postanowiłam z pewnych względów i nieprzyjemnych dolegliwości zmienić dietę na lepsze. Jestem w połowie książki Robba Wolfa.
Ktoś tu jeszcze zagląda?
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 08:02   #569
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej.
Ja od jutra zaczynam. Nie mam nadwagi, ćwiczę i dbam o siebie. Postanowiłam z pewnych względów i nieprzyjemnych dolegliwości zmienić dietę na lepsze. Jestem w połowie książki Robba Wolfa.
Ktoś tu jeszcze zagląda?
Fajnie, że jest nas więcej Tylko nie ograniczaj za bardzo węgli jeśli ćwiczysz, bo na tym łapie się najwięcej osób
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 08:34   #570
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez shiba28 Pokaż wiadomość
Fajnie, że jest nas więcej Tylko nie ograniczaj za bardzo węgli jeśli ćwiczysz, bo na tym łapie się najwięcej osób
Muszę dbać o dietę szczególnie teraz- patrz podpis. Jedyną moją słabością są słodycze
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.