ZAPALENIE WIRUSOWE WĄTROBY a DIETA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-20, 14:48   #1
e_Aga_
Raczkowanie
 
Avatar e_Aga_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 65

ZAPALENIE WIRUSOWE WĄTROBY a DIETA


Hej

Przez wakacje starałam sie ograniczać ogólnie węglowodany proste słodyczne i no ćwiczyłam
A we wrzesniu dopadło mnie WZW :/ Nie ma co się rozgadywać o tej chorobie nawet nie wiem jak mogłam się zarazić i no pominę te sińce jakie mi wyszły na całym ciele ;/ ehh nikomu tego nie zyczę Ale jak się pewnie domyślacie, mam diete
No ogólnie wypatrzyłam sobie na necie co powinnam teraz jeść
i no pisze aby jeść białe pieczywo, sucharki, biszkopty, chude mleko, mieso i wgl słodyczy też nie :/
Zabronione tłuste potrawy ( nad czym nie ubolewam zbytnio ) i zakaz spożywania produktów majacych błonnik :/

Jedzenie białego pieczywa czy ziemniaków nie rozwiaze mojego problemu staracenia zbędych cm i kilogramów :/
Cały czas jestem głoda bo spożywane WP i to jest masakryczne :/ Pomózcie mi, co moge jesc aby byc syta ?
__________________
Teleport 2 me
e_Aga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 13:01   #2
drzewocytrynowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: ZAPALENIE WIRUSOWE WĄTROBY a DIETA

może to trochę pomoże http://www.hepatitiscentral.com/hcv/diet.htm
__________________
58,5-58-57-56-55-54-53-52-51-50...
drzewocytrynowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 13:41   #3
Jawa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 197
Dot.: ZAPALENIE WIRUSOWE WĄTROBY a DIETA

e_Aga, też mam ostatnio problemy z wątrobą, jeszcze jej nie zbadałam ale od razu przeszłam na dietę lekkostrawną.

Jem potrawy gotowane. Wyjątkiem są pieczone jabłka. Raz ryż, raz drobny makaron, innym razem trochę ziemniaków lub drobne kasze ugotowane na mleku. Chudy nabiał - mleko, jogurty, biały ser, kefir.
Z pieczywa - wyłącznie białe, czerstwe bułki.
Poza tym gotowane warzywa (marchew, pietruszka, seler, brokuł, pomidory, cukinie/kabaczki,), zielone przyprawy (bazylię, pietruszkę,koperek). Owoce - jabłka, brzoskwinie (obrane, podpiekane w mikrofalówce lub drobno utarte surowe) i banany.
Piję lekką herbata, mleko z miodem, napar z mięty, wodę średnio mineralizowaną, kompoty z jabłek.
Z mięsa jem wyłącznie gotowany lub pieczony drób oraz gotowane ryby, ew. kawałek domowego śledzia w oleju ale bez cebulki. Np. galaretkę z nóżek polaną sokiem cytrynowym.
Jeśli chodzi o tłuszcze - to jem masło, oleje roślinne i miękkie margaryny. Nie za dużo, dodaję je do bułki czy do zupy.
Do mleka i jogurtów jem płatki kukurydziane i owsiane.
Czasem na deser jem herbatniki, wafle tortowe lub ciastko z ciasta francuskiego (takie bez nadzienia, polane samym cukrem).
Jem 5 niedużych posiłków dziennie, do tego przynajmniej 30 minut ruchu, często na świeżym powietrzu.
Także wbrew pozorom nie jest to nudna dieta, chociaż owszem, paru rzeczy mi brakuje - np. ulubionej czekolady, grzybów, frytek i ciast z kremami... ale cóż coś za coś... Zanim pójdę w nadchodzącym tygodniu na badanie muszę na tym jakoś przetrwać a niewykluczone, że w ogóle przy takim jedzeniu zostać na stałe...
Jawa_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:26   #4
Ewelinka344
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: ZAPALENIE WIRUSOWE WĄTROBY a DIETA

Przy chorobach wszelkiego typu najlepiej konsultować się z lekarzem.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Ewelinka344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.