Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-10, 18:33   #571
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

The Body Shop - Poppy Seed Oil Reviving Mask

aqua, cetearyl alcohol, glycerin, glyceryl stearate, papaver orientale, ceteareth-20, olea europaea, steartrimonium methosulfate, parfum, amodimethicone, benzyl alcohol, lupine amino acids, isopropyl alcohol, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, linalool, tocopherol, disodium edta, cetremonium chloride, trideceth-12, citric acid
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 20:58   #572
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

zaczęłam szukać żelu aloesowego do włosów, skoro na Palomę od dawna nie ma szans może podzielę się tym, co znalazłam, póki co nie podjęłam decyzji, na co się zdecydować, a może Wy pomożecie


Aloepurgel, żel, bioaktywny, 30 ml, Zuccari

Skład:
Aloe Barbadensis Gel, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.


Aloe Vera, żel, bioaktywny, 100 ml, (Gorvita) chyba go tutaj gdzieś widziałam jednak...

Skład:
Aqua,( modyfikowany roztwór leczniczej wody: wodorowęglanowo-chlorkowo- -sodowej - bromkowo - jodkowo - borowej z Uzdrowiska Rabka S.A),Aloe Vera ( Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D'Panthenol, Triethanoloamine, Allantoin, Polisorbate -20, DMDM Hydantoin.


Aloe Vera, żel, 150 ml, ALTER MEDICA

Skład:

Aqua, Aloe Vera Extract, Propylene Glycol, D-panthenol, Glicerine, Carbomer, Sodium Hydroxide, Allantoin, Ethyl Paraben, 2-bromo-nitropropane-1,3-diol.

Aloe Vera, żel, 30 g, MELALEUCA

Skład:

Aloe Barbadensis, Carbomer 940, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Diazolidinylurea, Disodium Edetate, Methyl hydroxybenzoate, Allantoin, Propyl Hydroxybenzoate, CI 47005, CI 42090, CI 15985.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

chodzi mi o to, czy kierować się zasadą "im krótszy skład tym lepiej" bo mniej w nim niekoniecznie potrzebnych składników, i czy można przesadzić z aloesem - Zuccardi chyba zastrzega, że to produkt to miejscowego stosowania, czy można włosy w jakiś sposób przekarmić? ;-)
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 21:12   #573
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20594799]ja poprosze o analize:

Henara- Shine Enhancer with natural henna extracts for instant detangling & lustrous shine
ingredients: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-15 Cocopolyamine, Citric Acid, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Benzophenone-4, Lawsonia Inermis Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Parfum, Amyl Cinnamal, Alpha Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Sodium Methylparaben, CI 15985, CI 47005[/QUOTE]

Generalnie taki trochę dziwoląg to jest
Na plus na pewno można zapisać, że ktoś próbuje stworzyć produkt nabłyszczający bez silikonów.
Kosmetyk ten będzie poprawiał blask włosów z dwóch powodów:
1. ma w składzie środki, które wpłyną kondycjonująco na włosy, przymkną łuskę, wygładzą, utworzą otoczkę zapobiegającą utracie wody, w związku z czym domknięte i wygładzone łuski będą dobrze odbijać światło. Są to: emolient, kationowy kondycjoner, środek antystatyczny (pomoże spełnić drugą obietnicę producenta, czyli ułatwienie rozczesania) i humektant. Być może wpływ na połysk będzie miał też fakt, że występującym tu emolientem jest pochodna oleju rycynowego, który jest najbardziej "błyszczącym" olejem roślinnym i cecha ta często bywa wykorzystywana np. w produkcji błyszczyków.
2. Z właściwości nabłyszczających znana jest henna (tworzy otoczkę wokół włosa odbijającą światło). Ale moim zdaniem w składzie tej henny jest bardzo mało i raczej jakiegoś dużego wpływu nie będzie miała.
W produkcie występuje filtr UV.
Ogólnie wygląda to jak zwykła odżywka i nie widzę w niej nic, co by uzasadniało nadawania jej specjalnego miana nabłyszczacza
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 22:32   #574
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Generalnie taki trochę dziwoląg to jest
Na plus na pewno można zapisać, że ktoś próbuje stworzyć produkt nabłyszczający bez silikonów.
Kosmetyk ten będzie poprawiał blask włosów z dwóch powodów:
1. ma w składzie środki, które wpłyną kondycjonująco na włosy, przymkną łuskę, wygładzą, utworzą otoczkę zapobiegającą utracie wody, w związku z czym domknięte i wygładzone łuski będą dobrze odbijać światło. Są to: emolient, kationowy kondycjoner, środek antystatyczny (pomoże spełnić drugą obietnicę producenta, czyli ułatwienie rozczesania) i humektant. Być może wpływ na połysk będzie miał też fakt, że występującym tu emolientem jest pochodna oleju rycynowego, który jest najbardziej "błyszczącym" olejem roślinnym i cecha ta często bywa wykorzystywana np. w produkcji błyszczyków.
2. Z właściwości nabłyszczających znana jest henna (tworzy otoczkę wokół włosa odbijającą światło). Ale moim zdaniem w składzie tej henny jest bardzo mało i raczej jakiegoś dużego wpływu nie będzie miała.
W produkcie występuje filtr UV.
Ogólnie wygląda to jak zwykła odżywka i nie widzę w niej nic, co by uzasadniało nadawania jej specjalnego miana nabłyszczacza
jumaatt, dziekuje
o "nablyszczajacych" wlasciwosciach rynyny i henny juz wiem wizazowa
super ze jest filtr UV
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 11:06   #575
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

prawie zapomnialam, wczoraj kupilam Nivea w starym opakowaniu (wzielam ostatnia sztuke )
nie wiem czy nada sie do mycia, czy raczej jako baza np do maski miodowej, bo jak na odzywke odzywiajaca to chyba jest troche za uboga?

odzywka Nivea Diamond Gloss
ingredients: aqua, glycerin, cetearyl alkohol, bis-diglyceryl polyacyladipade-2, cetrimonium chloride, panthenol, diamond powder, zantedesichia aethiopica flower extract, oryzanol, hydroxypropyl methylcellulose, sodium citrate, butylene glycol, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, linalool, buthyl methylpropional, limonene, alpha-isomethyl lonone, parfum
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 12:51   #576
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Aloepurgel, żel, bioaktywny, 30 ml, Zuccari

Skład:
Aloe Barbadensis Gel, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Żel aloesowy, guma pełni funkcję zagęszczającą, zapach, konserwanty
Skład prosty - oparty na żelu aloesowym. Porównując do Palomy, ona miała skład wzbogacony o dodatkowe substancje takie, jak kolagen, mocznik, elastyna.
Moim zdaniem żel ten może zastąpić Palome, ale trzeba liczyć się z jego wadą/zaletą - zależy jak spojrzeć - jego działanie opiera się tylko na aloesie.
Jest trzy razy droższy od Palomy (a ma taką samą, jak ona objętość). Czy warto? Najlepiej przetestować na własnych włosach
Zawsze można go czymś wzbogacić, dodać jako składnik jakiejś innej mikstury albo też wcierać w skalp - myślę, że tutaj będzie się nadawał idealnie (na podrażnienia, swędzenie itp.).

Cytat:
Aloe Vera, żel, bioaktywny, 100 ml, (Gorvita) chyba go tutaj gdzieś widziałam jednak...

Skład:
Aqua,( modyfikowany roztwór leczniczej wody: wodorowęglanowo-chlorkowo- -sodowej - bromkowo - jodkowo - borowej z Uzdrowiska Rabka S.A),Aloe Vera ( Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D'Panthenol, Triethanoloamine, Allantoin, Polisorbate -20, DMDM Hydantoin.
Analiza tutaj

Cytat:
Aloe Vera, żel, 150 ml, ALTER MEDICA

Skład:

Aqua, Aloe Vera Extract, Propylene Glycol, D-panthenol, Glicerine, Carbomer, Sodium Hydroxide, Allantoin, Ethyl Paraben, 2-bromo-nitropropane-1,3-diol.
aloes - ale tym razem ekstrakt, a nie żel, jak w przypadku żelu Zuccari,
humekanty, nawilżacze
(D-panthenol to witamina B5, która działa łagodząco na podrażniona skórę, przyśpiesza podział komórek),
działanie zagęszczające,
pozwala uzyska odpowiednie pH,
alantoina - działa leczniczo, regenerujaco,
konserwanty

Żel składa się z aloesu (ekstrakt) i kilku humekantów. Ma więc skład bogatszy od żelu firmy Zuccari.
Paloma miała jednak trochę inny skład (aloes był tam na kolejnym z rzędu miejscu, wcześniej była: betaina, kolagen, także propylene glikol, mocznik, elastyna).
Może zastąpić Palomę, ale skład ma zdecydowanie inny (pomijając to, że oba żele opierają się na aloesie). Myślę, że warto spróbować, jeśli cena jest przystępna


Cytat:
Aloe Vera, żel, 30 g, MELALEUCA

Skład:

Aloe Barbadensis, Carbomer 940, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Diazolidinylurea, Disodium Edetate, Methyl hydroxybenzoate, Allantoin, Propyl Hydroxybenzoate, CI 47005, CI 42090, CI 15985.

Aloes
zagęszczacz
humekant
pozwala uzyskać odpowiednie pH,
alantoina
konserwanty, zapachy, substancje chelatujące, w tym parabeny

Ten żel jest zdecydowanie uboższy składowo od żelu Alter Medici - jego działanie opiera się na aloesie i glikolu propylenowym. Alantoiny jest tu raczej niewiele, skoro znajduje się ona w składzie już po konserwancie.
Za to konserwantów jest kilka, w tym parabeny. Czyli osoby z wrażliwym skalpem, powinny uważać, jeśli chcą wcierać w niego żel. Ze stosowaniem wyłącznie na włosach nie powinno być problemu. Na poszczególnych parabenach się nie znam, więc nie wiem, na ile mogą one rzeczywiście grozić podrażnieniem.




---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
chodzi mi o to, czy kierować się zasadą "im krótszy skład tym lepiej" bo mniej w nim niekoniecznie potrzebnych składników, i czy można przesadzić z aloesem - Zuccardi chyba zastrzega, że to produkt to miejscowego stosowania, czy można włosy w jakiś sposób przekarmić? ;-)
Nie przypominam sobie, żeby ktoś pisał, że przekarmił włosy aloesem. (ewentualnie komuś może nie odpowiadać w ogóle żel aloesowy - jeśli dobrze pamiętam to Kosmarka nie lubiła właśnie Palomy). Stosowałam jakiś czasem temu przez bardzo dług okres Palomę i niczego takiego nie zauważyłam.
Co najwyżej włosy mogą się przyzwyczaić do jednego żelu, jeśli będzie się go bez przerwy stosowało. Ale po jakim czasie i czy to będzie miało rzeczywiście miejsce to jest trudno przewidzieć Ja bym się tym za bardzo nie przejmowała, jeśli stosuję co najmniej 2 żele na zmianę ( np. żel aloesowy i lniany).

Krótki skład nie zawsze musi być lepszy. Zależy jeszcze do czego chcesz używać żelu - czy do nakładania na włosy, nakładania na skalp czy może jako dodatek/baza do własnych mazideł. Myślę, że ważne jest też porównanie jakość (skład)/cena.

Dla mnie najatrakcyjniej porównanie skład/cena wypada żel Gorvity, ale duże znaczenie ma to, do czego będziesz żel stosowała, jak juz wcześniej pisałam.
Tu jest analiza jeszcze jednego żelu aloesowego.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-07-11 o 13:00
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 15:08   #577
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20600262]jumaatt, dziekuje
o "nablyszczajacych" wlasciwosciach rynyny i henny juz wiem wizazowa
super ze jest filtr UV [/QUOTE]

Bardzo proszę
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-11, 20:27   #578
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość

The Body Shop - Poppy Seed Oil Reviving Mask

aqua, cetearyl alcohol, glycerin, glyceryl stearate, papaver orientale, ceteareth-20, olea europaea, steartrimonium methosulfate, parfum, amodimethicone, benzyl alcohol, lupine amino acids, isopropyl alcohol, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, linalool, tocopherol, disodium edta, cetremonium chloride, trideceth-12, citric acid

W skład maski wchodzą:
* emolienty, utworzą film, który w jakimś stopniu zatrzyma wodę; do tej grupy zaliczymy też oleje: makowy i z oliwek
* humektanty, wiążą wodę z otoczenia, tutaj w roli głównej gliceryna na wysokim miejscu w składzie.
* tuż przed zapachem antystatyk, wygładzi, ułatwi rozczesywanie, zapobiegnie plątaniu
Po zapachu czyli w ilości niewielkiej silikon - amodimethicone* o bardzo dobrych wlaściwościach kondycjonujących oraz aminokwasy łubinu również o działaniu kondycjonującym.
Pod koniec witamina E.

Nieskomplikowany skład o kompozycji emolientowo - humektantowej z dodatkiem składników antystatycznych i kondycjonujących. Czyni to zeń nieźle nawilżającą maskę.


* Amodimethicone jest silikonem modyfikowanym, ma dodaną część, która jest pozytywnie naładowana więc łatwo i dobrze przylega do włosa optycznie poprawiając jego wygląd. Chemiczka z NC pisze, że jego właściwości kondycjonujące są uzależnione od stanu włosa, im włos bardziej zniszczony tym lepiej amodimethicone się spisuje. Ma być to spowodowane faktem, że włos zniszczony jest bardziej ujemnie naładowany niż włos zdrowy.
Amodimethicone ma zatrzymywać wilgoć we włosach, wygładzać powierzchnię włosa, ułatwiać rozczesywanie, redukować rozmiar uszkodzeń podczas zabiegów z użyciem ciepła (suszarka, prostownica itd), dodawać blasku.
Źródło

Maska niezgodna z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-07-12 o 08:56
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:23   #579
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Odżywka ma prosty skład, ale jest w niej wszystko, co powinno być w odżywce. Emolienty, które zmiękczą i natłuszczą włos oraz utworzą na włosie błonkę zapobiegającą utracie wody. Środki antystatyczne wygładzą i zapobiegną plątaniu się włosów. Wysoko w składzie także nawilżający humektant i zbawienny dla włosów pantenol. Jest też kationowy kondycjoner - wyrówna powierzchnię włosa, prowizorycznie uzupełni ubytki we włosie. Do składu załapała się nawet witamina B3, wartościowy dla włosów składnik (niestety przy końcu składu). Jedyny mało przyjemny składnik to alkohol isopropylowy, który ma działanie odtłuszczające, ale zapewne użyty jest tu w konkretnym celu i na pewno nie zaszkodzi.
Na koniec to, o co pytałaś: filtr przeciwsłoneczny

Czy ochroni przed słońcem? W jakimś stopniu na pewno tak. Trzeba jednak pamiętać, że Benzophone-4 w składzie występuje bez filtrowego towarzystwa oraz że jest to odżywka do spłukiwania.

ania*aneczka - mnie się ona do mycia nie widzi Składnik odpowiedzialny za mycie (Behentrimonium Chloride) jest daleko w składzie, myślę, że są go stanowczo zbyt małe ilości.

Odżywka niezgodna z CG
Dziękuję bardzo
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 12:55   #580
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20603566]prawie zapomnialam, wczoraj kupilam Nivea w starym opakowaniu (wzielam ostatnia sztuke )
nie wiem czy nada sie do mycia, czy raczej jako baza np do maski miodowej, bo jak na odzywke odzywiajaca to chyba jest troche za uboga?

odzywka Nivea Diamond Gloss
ingredients: aqua, glycerin, cetearyl alkohol, bis-diglyceryl polyacyladipade-2, cetrimonium chloride, panthenol, diamond powder, zantedesichia aethiopica flower extract, oryzanol, hydroxypropyl methylcellulose, sodium citrate, butylene glycol, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, linalool, buthyl methylpropional, limonene, alpha-isomethyl lonone, parfum[/QUOTE]

Nie taka uboga ta odżywka.
Zawiera glicerynę wysoko w składzie (uwaga na wilgotność! szczegóły TUTAJ), która jako humektant przyciąga i wiąże wodę z otoczenia. Pantenol posiada również właściwości nawilżające, dodatkowo wzmacnia włosy.
Między tymi dwoma składnikami występują dwa emolienty oraz antystatyk, wygładzą włosy, zatrzymają wodę wewnątrz, ułatwią rozczesywanie, zapobiegną plątaniu włosów.
Po pantenolu występują 3 ciekawe składniki
* puder diamentowy, który ma szansę dodać włosom blasku
* oryzanol, który jest antyoksydanem i naturalnym filtrem UV
* ekstrakt z kalii

Do mycia zgodnie z teorią zbytnio się nie nada ze względu na miejsce ctrimonium chloride, w odżywce myjącej lepiej gdyby było wyżej.

Zgodna z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-07-12 o 12:57
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 06:17   #581
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Hej
Proszę analizę gumy do włosów "Loreto", której używałam jeszcze przed CG. Sprawdzała się świetnie Bardzo jest szkodliwa?

Skład: Aqua, Ethyl Alcohol, Glycerine, Acrylates/Steareth-20 Mathacrylate Crosspolymer, VA/Butyl Maleate/ Isobornyl Acrylate Copolymer, TEA, Vinylcaprolactam/VP/Dimethylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Hydrogenaed Castor Oil, Fragrance, Candelilla Wax, PEG-90M, Carbomer, Hydrolized Silk Protein, DMDM Hydantoine.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 09:29   #582
all_improviso
Raczkowanie
 
Avatar all_improviso
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 52
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Ekspertki,
znalazłam w szafce z tzw. przeszłości następujący produkt:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...e-koncowki.htm

skład: Skład: CyclopentaSiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance (Parfum), Trimethylsilylamodimethic one, Palm Oil (Elaeis Guineensis)

Widzę, że ma silikon.
Ale mam prawie całe opakowanie.
Wyrzucić?
Zużyć?
all_improviso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:00   #583
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Nie taka uboga ta odżywka.
Zawiera glicerynę wysoko w składzie (uwaga na wilgotność! szczegóły TUTAJ), która jako humektant przyciąga i wiąże wodę z otoczenia. Pantenol posiada również właściwości nawilżające, dodatkowo wzmacnia włosy.
Między tymi dwoma składnikami występują dwa emolienty oraz antystatyk, wygładzą włosy, zatrzymają wodę wewnątrz, ułatwią rozczesywanie, zapobiegną plątaniu włosów.
Po pantenolu występują 3 ciekawe składniki
* puder diamentowy, który ma szansę dodać włosom blasku
* oryzanol, który jest antyoksydanem i naturalnym filtrem UV
* ekstrakt z kalii

Do mycia zgodnie z teorią zbytnio się nie nada ze względu na miejsce ctrimonium chloride, w odżywce myjącej lepiej gdyby było wyżej.

Zgodna z CG.
dziekuje Syrenko

zapomnialam ze to humektant.... jej uzycie pod znakiem zapytania

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

dzis kupilam zel do wlosow dla dzieci nie ma siliconow, pq ani denatu
co w nim w takim razie siedzi?
w raamch eksperymentow chcialabym go mieszac z odzywka b/s

HEMA Hair Gel Mild
ingredients: aqua, PVP, carbomer, aminomethyl propanol, peg 40 hydrogenated castor oil, parfum, benzyl alkohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, tetrasodium iminodisuccinate, cl 42051

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

i jeszcze:

WELEDA
Calendula Haar- en Bodyshampoo
INCI: ( ze stronki)
Water (Aqua), Coco Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*. *from natural essential oils

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2010-07-14 o 22:15
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 08:57   #584
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20678179]
HEMA Hair Gel Mild
ingredients: aqua, PVP, carbomer, aminomethyl propanol, peg 40 hydrogenated castor oil, parfum, benzyl alkohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, tetrasodium iminodisuccinate, cl 42051[/QUOTE]
utrwala loki
ma działanie zagęszczające
stabilizuje działanie emulsji w fazie wodnej, reguluje pH
emolienty
konserwanty, zapachy, środki chelatujące

Działanie żelu opiera się na dwóch składnikach: PVP i peg-40 hydrogenated castor oil. Jest to dość prosty żel, ale ma szansę dobrze utrwalać włosy z uwagi na zawartość PVP.
Z substancji odżywczych ma tylko peg-40 hydrogenated castor oil (benzyl alkohol jest dopiero po zapachu, więc w ilości niewielkiej). Stąd też nie należy oczekiwać po samym żelu efektu odżywienia włosów.

Zgodny z CG.

Dodanie odżywki b/s do żelu jest ciekawym pomysłem, ale trzeba uważać, żeby nie zrobić zbyt "ciężkiej" mieszanki i nie obciążyć włosów
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 12:57   #585
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Hej
Proszę analizę gumy do włosów "Loreto", której używałam jeszcze przed CG. Sprawdzała się świetnie Bardzo jest szkodliwa?

Skład: Aqua, Ethyl Alcohol, Glycerine, Acrylates/Steareth-20 Mathacrylate Crosspolymer, VA/Butyl Maleate/ Isobornyl Acrylate Copolymer, TEA, Vinylcaprolactam/VP/Dimethylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Hydrogenaed Castor Oil, Fragrance, Candelilla Wax, PEG-90M, Carbomer, Hydrolized Silk Protein, DMDM Hydantoine.
W składzie zaraz po wodzie alkohol, ale nie denat, tylko etanol. Jeśli jest w towarzystwie wielu składników natłuszczających, nie jest wysuszający, ale tutaj w składzie takowych nie ma.
Dalej gliceryna, która będzie wiązać wodę z powietrza we włosie. Na pewno częściowo złagodzi działanie alkoholu, ale może też narozrabiać przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych
To, co istotne dla efektu stylizującego to polimery błonotwórcze. Jest ich sporo, także na pewno produkt będzie dobrze stylizował i zapewniał utrwalenie. Gdzieś przy końcu proteiny jedwabne.
Guma użyta okazjonalnie na pewno nie zaszkodzi, przy częstym stosowaniu należy obserwować włosy, czy alkohol nie będzie wysuszał. No i na pewno niezbędny do zmycia będzie szampon.

Produkt niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:07   #586
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez all_improviso Pokaż wiadomość
Ekspertki,
znalazłam w szafce z tzw. przeszłości następujący produkt:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...e-koncowki.htm

skład: Skład: CyclopentaSiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance (Parfum), Trimethylsilylamodimethic one, Palm Oil (Elaeis Guineensis)

Widzę, że ma silikon.
Ale mam prawie całe opakowanie.
Wyrzucić?
Zużyć?
No cóż, jaki jest skład, każdy widzi Generalnie same silikony z dodatkiem emolientów. Plusem tego serum jest fakt, że nie ma alkoholu, także nie będzie wysuszał włosów.
Jeśli chcesz go zużyć, proponowałabym przyjąć jakąś taktykę, np. tylko na końcówki w ramach ich ochrony, albo np. na plażę albo na basen. W sytuacjach, gdzie włosom przyda się silikonowa ochrona. A potem mycie SLS-em.
Na co dzień, jeśli chcesz się w pielęgnacji kierować mniej więcej zasadami CG, nie nadaje się.

Niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:19   #587
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20678179]

WELEDA
Calendula Haar- en Bodyshampoo
INCI: ( ze stronki)
Water (Aqua), Coco Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*. *from natural essential oils[/QUOTE]

To jest szampon czy żel pod prysznic?
Tak czy siak, skład boski
Bardzo łagodne związki myjące, oleje ze słodkich migdałów i sezamowy, gliceryna, alga i tytułowy ekstrakt z nagietka. Zero zbędnych składników.
Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że ze względu na dużą łagodność szampon ten może mieć problemy ze zmyciem jakiejś większej ilości środków stylizujących.

Szampon zgody z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-07-15 o 13:21 Powód: dopisek
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 00:36   #588
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Ziaja, nuno, bardzo mocny żel do włosów

Skład: Aqua, Sorbitol, VP/VA Copolymer, Carbomer, PVP, Niacynamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Parfum, Linalool, Limonene, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, CI 172200 (D&C Red no 33).

ufff
dlugi sklad jak na żel...
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 05:50   #589
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Jumatt- dziękuję bardzo za analizę
Będzie wiec używana okazjonalnie
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 08:54   #590
all_improviso
Raczkowanie
 
Avatar all_improviso
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 52
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
No cóż, jaki jest skład, każdy widzi Generalnie same silikony z dodatkiem emolientów. Plusem tego serum jest fakt, że nie ma alkoholu, także nie będzie wysuszał włosów.
Jeśli chcesz go zużyć, proponowałabym przyjąć jakąś taktykę, np. tylko na końcówki w ramach ich ochrony, albo np. na plażę albo na basen. W sytuacjach, gdzie włosom przyda się silikonowa ochrona. A potem mycie SLS-em.
Na co dzień, jeśli chcesz się w pielęgnacji kierować mniej więcej zasadami CG, nie nadaje się.

Niezgodny z CG
szkoda wyrzucać.
będę stosować za jakiś czas (po okresie ortodoksyjnego CG) z doskoku i na same końcówki.
dzięki
all_improviso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 10:45   #591
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Ziaja, nuno, bardzo mocny żel do włosów

Skład: Aqua, Sorbitol, VP/VA Copolymer, Carbomer, PVP, Niacynamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Parfum, Linalool, Limonene, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, CI 172200 (D&C Red no 33).

ufff
dlugi sklad jak na żel...
Fajny żel, zgodny z CG i nie pozbawiony substancji dodatkowych: nawilżających czy wzmacniających.

Za stylizację odpowiadają dwa polimery: VP/VA oraz PVP, jednoznacznie trudno powiedzieć jakie mają właściwości, z tego powodu, że producent produkuje kilka takich polimerów a każdy ma nieco inne właściwości
Pierwszy po wodzie to sorbitol, jako humektant wiąże wodę z otoczenia, nawilża.
Prócz tego występują tu antystatyki: wygładzą, zniwelują elektryzowanie; witaminy: C i E działają antyoksydacyjnie; pochodna pantenolu wzmacnia; niacynamid wygładza.

Zgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:07   #592
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

moj hegron jest inny niz analizowany , wiec wstawiam skladzik
Hegron Salon Conditioner Professional Formula
For all types of hair
INCI: Aqua, Behenol PG-Trimonium Chloride, Cetyl Alkohol, Sodium Chloride, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alkohol, Parfum, Propylelene Glycol, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Arachidonic Acid, Tocophenol Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavoids, Biotyn, Pyridoxine HCL, Benzylalkohol, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothaizolinone, Citric Acid

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
To jest szampon czy żel pod prysznic?
Tak czy siak, skład boski
Bardzo łagodne związki myjące, oleje ze słodkich migdałów i sezamowy, gliceryna, alga i tytułowy ekstrakt z nagietka. Zero zbędnych składników.
Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że ze względu na dużą łagodność szampon ten może mieć problemy ze zmyciem jakiejś większej ilości środków stylizujących.

Szampon zgody z CG
jumatt
to 2i in 1- szampon i zel pod prysznic

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
utrwala loki
ma działanie zagęszczające
stabilizuje działanie emulsji w fazie wodnej, reguluje pH
emolienty
konserwanty, zapachy, środki chelatujące

Działanie żelu opiera się na dwóch składnikach: PVP i peg-40 hydrogenated castor oil. Jest to dość prosty żel, ale ma szansę dobrze utrwalać włosy z uwagi na zawartość PVP.
Z substancji odżywczych ma tylko peg-40 hydrogenated castor oil (benzyl alkohol jest dopiero po zapachu, więc w ilości niewielkiej). Stąd też nie należy oczekiwać po samym żelu efektu odżywienia włosów.

Zgodny z CG.

Dodanie odżywki b/s do żelu jest ciekawym pomysłem, ale trzeba uważać, żeby nie zrobić zbyt "ciężkiej" mieszanki i nie obciążyć włosów
dziekuje malgosiu
sprobowalam solo- jak kazdy kupny zel robi sztywne siano
zapach tez nieciekawy
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:57   #593
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
To jest szampon czy żel pod prysznic?
Tak czy siak, skład boski
Bardzo łagodne związki myjące, oleje ze słodkich migdałów i sezamowy, gliceryna, alga i tytułowy ekstrakt z nagietka. Zero zbędnych składników.
Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że ze względu na dużą łagodność szampon ten może mieć problemy ze zmyciem jakiejś większej ilości środków stylizujących.

Szampon zgody z CG

Smaka mi narobilyście czy to ten ? http://www.weleda.com.pl/?m=100101080
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 18:39   #594
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez Yasmin Pokaż wiadomość
Smaka mi narobilyście czy to ten ? http://www.weleda.com.pl/?m=100101080


poprosze o analize
odzywka Fructis Oil Repair
sklad:aqua, cetearyl alkohol, palm oil, behentrimonium chloride, cl19140/yellow, cl15985 yellow 6, niacinamide, black currant seed oil, sugar cane extract, stearamidopropyl dimethylamine, olea europa oil, chlorhexidine dihydrochloride, camellia sinessis extract, benzyl alkohol, linalool, purys malus extract, pyridoxine hcl, avocado oil, shea butter, citric acid, citrus medica limonium peel extract, glycerin, parfum

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2010-07-17 o 18:46
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 21:54   #595
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

mnie dzisiaj maz zostawil na chwilke sama w tesco i rzucila mi sie w oczy maska z loreala, niby nowosc, Syrenko prosze pokornie o analize czy ten silikon tam jest grozny czy nie i czy w ogole maska jest cos warta

L'Oreal Paris - Elvive Full Restore <5 mask

water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, cetyl esters, hydroxypropyltrimonium hydrolized wheat protein, dodecene, phenoxyethanol, arginne, chlorhexidine digluconate, poloxamer 407, limonene, linalool, benzyl salycate, isopropyl myristate, 2-oleamido-1, 3-octadecanediol, serine, bht, citric acid, butylphenyl methylpropional, lauryl peg/ppg-18/18methicone, glutamic acid, hexyl cinnamal, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glyreyl linolenate, fragrance
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:11   #596
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20678179]
WELEDA
Calendula Haar- en Bodyshampoo
INCI: ( ze stronki)
Water (Aqua), Coco Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glycerin, Chondrus Crispus (Carrageenan), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*. *from natural essential oils[/QUOTE]


można go dostać w Polsce?
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:39   #597
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: analiza Davines Dede szampon do włosów delikatnych

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
można go dostać w Polsce?
wyglada na to ze tak
http://www.weleda.com.pl/?m=100101080
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:03   #598
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20738293]moj hegron jest inny niz analizowany , wiec wstawiam skladzik

Hegron Salon Conditioner Professional Formula
For all types of hair


INCI: Aqua, Behenol PG-Trimonium Chloride, Cetyl Alkohol, Sodium Chloride, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alkohol, Parfum, Propylelene Glycol, Polysorbate 20, Panthenol, Linoleic Acid, Arachidonic Acid, Tocophenol Acetate, Retinyl Palmitate, Bioflavoids, Biotyn, Pyridoxine HCL, Benzylalkohol, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothaizolinone, Citric Acid
[/QUOTE]

Ta odżywka ma skład głównie emolientowo-antystatyczny, a więc natłuści włosy, zapobiegnie elektryzowaniu, w jakimś stopniu utrudni wymianę wody między włosem a otoczeniem (co jest przydatne w warunkach bardzo wilgotnego/suchego/gorącego powietrza).
Czyniłoby to z niej niezłą odżywkę do mycia, tylko ta sól mnie zastanawia, stosuje się ją w szamponach celem zagęszczenia, ale może też wysuszyć włosy jeśli występuje w dużym stężeniu.
Po zapachu mamy nawilżający humektant, wzmacniający pantenol (powinien być wyżej), witaminę E (antyoksydant) oraz A, biotynę, bioflawonoidy oraz kwasy tłuszczowe (arachidowy jako kwas nasycony może wniknąć w łodygę włosa).

Odżywka zgodna z CG.

Gdybyś była zainteresowana Hegro ma też maskę Salon Hair Mask with Vitamin Complex
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1196
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:17   #599
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;20746086]wyglada na to ze tak
http://www.weleda.com.pl/?m=100101080[/QUOTE]

dzięki
Fajnie, że jest w opakowaniach 20ml, napewno wypróbuję, jeżeli gdzieś znajdę
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:57   #600
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
mnie dzisiaj maz zostawil na chwilke sama w tesco i rzucila mi sie w oczy maska z loreala, niby nowosc, Syrenko prosze pokornie o analize czy ten silikon tam jest grozny czy nie i czy w ogole maska jest cos warta

L'Oreal Paris - Elvive Full Restore <5 mask

water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, cetyl esters, hydroxypropyltrimonium hydrolized wheat protein, dodecene, phenoxyethanol, arginine, chlorhexidine digluconate, poloxamer 407, limonene, linalool, benzyl salycate, isopropyl myristate, 2-oleamido-1, 3-octadecanediol, serine, bht, citric acid, butylphenyl methylpropional, lauryl peg/ppg-18/18methicone, glutamic acid, hexyl cinnamal, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glyreyl linolenate, fragrance
Jest to standardowy produkt z nieco urozmaiconym składem.
Zawiera emolienty, które w jakimś stopniu zatrzymają wodę we włosie, antystatyki, które wygładzą łuski włosa, zapobiegną elektryzowaniu, ułatwią rozczesywanie, glicerynę, która jako humektant zatrzymuje i wiąże wodę z otoczenia. I to jest ten przyzwoity odżywkowy standard.
Prócz tego maska zawiera 3 składniki proteinowo-aminokwasowe: jeden antystayk oparty na hydrolizowanych proteinach pszenicznych i dwa aminokwasy, wszystko ma potencjał wzmacniający; w środku składu znajduje się również syntetyczny ceramid, ma działanie nawilżające, czy jakoś wślizgnie się między warstwami naskórka celem jego wzmocnienia trudno powiedzieć.
Pod koniec wygląda na to, że występuje silikon, nie mam pewności, ale zaryzykowałabym stwierdzenie, że nie jest ciężko zmywalny, ale też nie występuje w dużych ilościach.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.