Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-18, 08:13   #391
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Tak, to ta. Link do kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ge-na-noc.html

kupilam pełnowymiarowe opakowanie na allegro za20 zł z hakiem. Dodam, że wcześniej nie miałam do czynienia z kwasem laktobionowym, kto wie? Może to on tak elegancko na mnie działa.

Chętnie poznam opinie na temat tego hascodermu.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:40   #392
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Tak, to ta. Link do kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ge-na-noc.html

kupilam pełnowymiarowe opakowanie na allegro za20 zł z hakiem. Dodam, że wcześniej nie miałam do czynienia z kwasem laktobionowym, kto wie? Może to on tak elegancko na mnie działa.

Chętnie poznam opinie na temat tego hascodermu.
Ja używalam kiedyś żelu z Iwostinu z tym kwasem,ale to była krótka miłość Chyba mnie podrażnił, już nawet dokładnie nie pamiętam czemu przestałam go używać. Chciałam spróbować jeszcze raz,ale miał datę ważności do lipca tego roku.

To skoro zachwalana jest ta Bielenda to ja spróbuję - to co dostanę w drogerii - maskę albo serum
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 12:52   #393
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Myślałam tak samo odnośnie Bielendy, kupiłam maskę korygującą na noc i jestem w szoku, że tak niskie stężenie (10% bodajże?) takie cudo mi z gebą robi Mnie - zahartowanej kwasoholiczce! Ciekawam jak serum działa. Ale maskę - z czystym sumieniem polecam. Tak gładkiej buzi dawno nie miałam. Dwa - do tej pory ciężko mi uwierzyć, pozbyłam się przebarwień z prawego policzka - to dopiero mnie szokuje...
Maskę na przemian z glikolem stosuję, ale nigdy wcześniej po samym glikolu, gdzie przecie stężenia więęęęększe robiłam, nie miałam takiego efektu.
To powiem Ci, że mocno mnie zaskakujesz, bo ja tę serię Bielendy spisałam jednak na straty i praktycznie wykluczyłam. Tylko że tutaj może być duża efektywność ze względu na połączenie kilku rodzajów kwasów - może też dzięki temu maska działa na Ciebie lepiej niż sam glikol
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 18:41   #394
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
To powiem Ci, że mocno mnie zaskakujesz, bo ja tę serię Bielendy spisałam jednak na straty i praktycznie wykluczyłam. Tylko że tutaj może być duża efektywność ze względu na połączenie kilku rodzajów kwasów - może też dzięki temu maska działa na Ciebie lepiej niż sam glikol
Moje dwa kwasy, których obecnie używam to glikol i mlekowy. Mlekowego kocham od pierwszego użycia, migdała miałam - wkurzała mnie proszkowa forma (wszystkie kwasy mam z półproduktów), glikol mnie podrażnia, ale nie spisuję go na straty. Poza tym mam jeszcze kojowy - mieszam z ziają manuka (te pseudo kwasy migdałowe) i w połączeniu z regularnym kwaszeniem dawał dobre efekty. Pamiętam był okres czasu (ja wiem? Tydzień, dwa?) kiedy chciałam za wszelką cenę pozbyć się świeżych przebarwień na szczęce/brodzie, no tak mnie ''wysyfiło'', że dramat... W każdym razie postanowiłam mocno się przykwasić, następnego dnia nałożyłam manukę z kojowym, następnego znów kwas i następnego znów manukę z kojowym... odpuściłam na kilka dni i Tż po tygodniu czasu mówi do mnie (a doskonale wiedział jak wyglądałam po tym ataku pryszczy): ''Po co Ty chcesz się malować? Jak przecież masz podkład na sobie'' Moja reakcja: no nabija się...

Okazało się, że takie minimalne stężenie połączone z fest-kwasiurem dało sympatyczne efekty!

I tak samo jest z Bielendą, tylko, że ona sama z siebie daje b. dobre efekty. No dziwne jak diabli, sama nie wiem jak to możliwe. Mało tego - ja się nawet po niej lekko złuszczam po kilku dniach
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:03   #395
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Myślałam tak samo odnośnie Bielendy, kupiłam maskę korygującą na noc i jestem w szoku, że tak niskie stężenie (10% bodajże?) takie cudo mi z gebą robi Mnie - zahartowanej kwasoholiczce! Ciekawam jak serum działa. Ale maskę - z czystym sumieniem polecam. Tak gładkiej buzi dawno nie miałam. Dwa - do tej pory ciężko mi uwierzyć, pozbyłam się przebarwień z prawego policzka - to dopiero mnie szokuje...
Maskę na przemian z glikolem stosuję, ale nigdy wcześniej po samym glikolu, gdzie przecie stężenia więęęęększe robiłam, nie miałam takiego efektu.
Mam podobne odczucia na mnie może nie działa tak rewelacyjnie bo mam dosyć poważne problemy z cerą, ale na pewno poprawia wygląd. Ostatnio miałam mini wysyp na jednym policzku, nie pomógł np. glamid żel, a serum B sprawiło, że następnego dnia rano policzek był dużo gładszy- pozostały tylko czerwone ślady.
Mam z tej serii serum i maseczkę. Nie zauważyłam różnicy w działaniu. Duzo częściej używam serum bo komfort używania jest o wiele lepszy - wchłania się właściwie do matu.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:34   #396
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Oo, dziękuję Jeśli się zdecydujesz to dawaj znać jak się spisuje
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 09:18   #397
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia na mnie może nie działa tak rewelacyjnie bo mam dosyć poważne problemy z cerą, ale na pewno poprawia wygląd. Ostatnio miałam mini wysyp na jednym policzku, nie pomógł np. glamid żel, a serum B sprawiło, że następnego dnia rano policzek był dużo gładszy- pozostały tylko czerwone ślady.
Mam z tej serii serum i maseczkę. Nie zauważyłam różnicy w działaniu. Duzo częściej używam serum bo komfort używania jest o wiele lepszy - wchłania się właściwie do matu.
Nie no, ja też nie spodziewam się całkowitej eliminacji problemów. Sama mam ciężkie przejścia z twarzą; liczne przebarwienia, stany zapalne gdzieniegdzie, zamknięte otwarte zaskórniki itd. itp.

Chciałam przetestować na sobie kwas TCA, ale pomimo kilkuletniego doświadczenia w kwaszeniu, zwyczajnie TCA sie boję...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 14:42   #398
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja również przyłączam się do osób zadowolonych z serum Bielendy. Mimo, że fanką migdała nie jestem (doszlam swojego czasu do 40% stężenia i oprócz upierdliwych suchych skórek nic więcej się nie działo), to z działania serum jestem baaardzo zadowolona- używam już trzecią flaszkę i w tym letnim, słonecznym okresie ratuje mi gębę.

Dziś w sklepie Bandi do wybranych produktów dokładają drugi gratis. Z tego co widzę na liście są m.in.: krem z kw. pirogronowym, azelo i salicylem, peeling kwasowy, kremy z wit. C. Może komuś się przyda taka informacja.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:56   #399
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Właśnie zaczynam przygodę ze słynną serią Bielendy, także zobaczymy
Mam natomiast pytanie o kwasy ogółem. Czy można ich używać non stop (rok, 3 lata, całe życie?), czy trzeba robić przerwy w stosowaniu produktów z kwasami?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 14:47   #400
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Moje dwa kwasy, których obecnie używam to glikol i mlekowy. Mlekowego kocham od pierwszego użycia, migdała miałam - wkurzała mnie proszkowa forma (wszystkie kwasy mam z półproduktów), glikol mnie podrażnia, ale nie spisuję go na straty. Poza tym mam jeszcze kojowy - mieszam z ziają manuka (te pseudo kwasy migdałowe) i w połączeniu z regularnym kwaszeniem dawał dobre efekty. Pamiętam był okres czasu (ja wiem? Tydzień, dwa?) kiedy chciałam za wszelką cenę pozbyć się świeżych przebarwień na szczęce/brodzie, no tak mnie ''wysyfiło'', że dramat... W każdym razie postanowiłam mocno się przykwasić, następnego dnia nałożyłam manukę z kojowym, następnego znów kwas i następnego znów manukę z kojowym... odpuściłam na kilka dni i Tż po tygodniu czasu mówi do mnie (a doskonale wiedział jak wyglądałam po tym ataku pryszczy): ''Po co Ty chcesz się malować? Jak przecież masz podkład na sobie'' Moja reakcja: no nabija się...

Okazało się, że takie minimalne stężenie połączone z fest-kwasiurem dało sympatyczne efekty!

I tak samo jest z Bielendą, tylko, że ona sama z siebie daje b. dobre efekty. No dziwne jak diabli, sama nie wiem jak to możliwe. Mało tego - ja się nawet po niej lekko złuszczam po kilku dniach

A widzisz, to wynika z tego, że może migdał potrzebuje jakiegoś "popychacza" do większej efektywności w działaniu? Fakt faktem, że ja go zawsze stosowałam solo - jako krem i tonik - i zniechęciłam się na tyle, że aż mi szkoda tego 30zł wywalać teraz na serum, jak nie mam żadnej pewności co do działania. Niby to niewiele, ale wolałabym to przeznaczyć na coś ze sklepu z półproduktami
Ale ie wykluczam, że tę maseczkę to bym przytuliła - choć teraz patrząc na ilość kwasów, które aktualnie używam, nie miałabym gdzie już jej wcisnąć.
A co do mlekowca, to ja również uważam, że jest świetny! Zakochałam się w nim, od kiedy przeczytałam o smarowaniu twarzy mlekiem - wymiatało zaskórniki aż miło. Tyle tylko, że po pewnym czasie przestało działać... Więc weszłam na poziom wyżej i męczę aktualnie serum z mlekowcem
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 18:18   #401
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A widzisz, to wynika z tego, że może migdał potrzebuje jakiegoś "popychacza" do większej efektywności w działaniu? Fakt faktem, że ja go zawsze stosowałam solo - jako krem i tonik - i zniechęciłam się na tyle, że aż mi szkoda tego 30zł wywalać teraz na serum, jak nie mam żadnej pewności co do działania. Niby to niewiele, ale wolałabym to przeznaczyć na coś ze sklepu z półproduktami
Ale ie wykluczam, że tę maseczkę to bym przytuliła - choć teraz patrząc na ilość kwasów, które aktualnie używam, nie miałabym gdzie już jej wcisnąć.
A co do mlekowca, to ja również uważam, że jest świetny! Zakochałam się w nim, od kiedy przeczytałam o smarowaniu twarzy mlekiem - wymiatało zaskórniki aż miło. Tyle tylko, że po pewnym czasie przestało działać... Więc weszłam na poziom wyżej i męczę aktualnie serum z mlekowcem
Zdradzisz co to za serum?

Szkoda, że z produktami kwasowymi (ogólnie kosmetykami) nie jest jak z perfumami - wysłałabym Ci odlewkę Wiem i rozumiem Twój zawód migdałem. Ja przyznam, że maskę klepnęłam w ciemno, ale wiem, że są saszetki tego - więc to kwestia kilku zł, tak myślę. Sprawdź jak masz trochę grosza zbędnego
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 13:23   #402
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Zdradzisz co to za serum?

Szkoda, że z produktami kwasowymi (ogólnie kosmetykami) nie jest jak z perfumami - wysłałabym Ci odlewkę Wiem i rozumiem Twój zawód migdałem. Ja przyznam, że maskę klepnęłam w ciemno, ale wiem, że są saszetki tego - więc to kwestia kilku zł, tak myślę. Sprawdź jak masz trochę grosza zbędnego

A pewnie, takie coś o:
https://www.refreshskintherapy.com/p...d-10-gel-peel/

Mam koleżankę - kosmetologa, która ma specjalizacje właśnie na kwasy wszelkiego rodzaju. Trochę poplotkowałyśmy i od słowa do słowa przeszłyśmy do żalenia się, sobie, która jaki ma problem z cerą I tym sposobem dowiedziałam się o czymś takim. Problem był ze ściągnięciem tego, bo musiała zamawiać przez kilka rąk, bo u nas tego stacjonarnie raczej nie można dostać.
Bardzo mi to serum pasuje - jest leciutkie, nie podrażnia (ociupinkę szczypie nałożone na rankę, ale to akurat każdy kosmetyk robi), wchłania się do matu (chociaż ja to i tak głównie na noc stosuję), generalnie bardzo się polubiliśmy.

Spoczko, nie zawracaj sobie niczym głowy, ja mam całą szafkę jakiś kwasów, trzeba to w końcu wysmarować Byłam dzisiaj w Super-Pharm i nie przyszło mi do głowy, żeby rozejrzeć się za tą maską w saszetkach, a też słyszałam, że są, tylko pojedyncze i na płacie.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:45   #403
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A pewnie, takie coś o:
https://www.refreshskintherapy.com/p...d-10-gel-peel/

Mam koleżankę - kosmetologa, która ma specjalizacje właśnie na kwasy wszelkiego rodzaju. Trochę poplotkowałyśmy i od słowa do słowa przeszłyśmy do żalenia się, sobie, która jaki ma problem z cerą I tym sposobem dowiedziałam się o czymś takim. Problem był ze ściągnięciem tego, bo musiała zamawiać przez kilka rąk, bo u nas tego stacjonarnie raczej nie można dostać.
Bardzo mi to serum pasuje - jest leciutkie, nie podrażnia (ociupinkę szczypie nałożone na rankę, ale to akurat każdy kosmetyk robi), wchłania się do matu (chociaż ja to i tak głównie na noc stosuję), generalnie bardzo się polubiliśmy.

Spoczko, nie zawracaj sobie niczym głowy, ja mam całą szafkę jakiś kwasów, trzeba to w końcu wysmarować Byłam dzisiaj w Super-Pharm i nie przyszło mi do głowy, żeby rozejrzeć się za tą maską w saszetkach, a też słyszałam, że są, tylko pojedyncze i na płacie.
Ciekawe czy dałoby się takie serum ukręcić na jego podstawie? Kiedyś planowałam ukręcić coś na kształt Cosmelanu...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:51   #404
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy dałoby się takie serum ukręcić na jego podstawie? Kiedyś planowałam ukręcić coś na kształt Cosmelanu...
Skład jest banalny, nic tylko tworzyć
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 18:33   #405
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

W rossie jest bielenda mezo serum za 21 zl jakby ktos chcial- ja kupilam i zobaczymy

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 23:11   #406
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Ja kupilam ostatnio maske na noc z Bielendy i jestem zachwycona Lepsza niz effeklar duo. Tylko jak stosuje sie ja codziennie to wysusza, ale i tak jest bombowa
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 06:50   #407
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skład jest banalny, nic tylko tworzyć
Zapałka, nawet proporcje są dla tych, którym sie nie chce liczyć
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-L-mlekowy-80/85
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 08:28   #408
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Nie no ja mlekowca solo sobie kręcę. Ale jakieś magiczne serum bym chciała ukręcić
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 10:45   #409
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Zapałka, nawet proporcje są dla tych, którym sie nie chce liczyć
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-L-mlekowy-80/85
Nie ma tak łatwo, jeszcze trzeba by ująć w składzie jakiś % gumy ksantanowej

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Nie no ja mlekowca solo sobie kręcę. Ale jakieś magiczne serum bym chciała ukręcić
Co to znaczy magiczne serum?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-26, 11:56   #410
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Robiące cuda z twarzą Z sensowną konsystencją, w której można iść spać, bez neutralizowania kwasu itp. itd.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 13:16   #411
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Robiące cuda z twarzą Z sensowną konsystencją, w której można iść spać, bez neutralizowania kwasu itp. itd.
Nie wiem jaka jest konsystencja serum Kleotki, ale przy 10% kwasu mlekowego i dodatku odpowiedniej ilości gumy ksantanowej powinnaś otrzymać fajne serum na co dzień (a raczej na co wieczór ) bez konieczności neutralizowania, ale to już temat na wątek o samoróbkach, bo tu dyskusja miała dotyczyć gotowców
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 14:07   #412
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest konsystencja serum Kleotki, ale przy 10% kwasu mlekowego i dodatku odpowiedniej ilości gumy ksantanowej powinnaś otrzymać fajne serum na co dzień (a raczej na co wieczór ) bez konieczności neutralizowania, ale to już temat na wątek o samoróbkach, bo tu dyskusja miała dotyczyć gotowców

dziękuję
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 18:26   #413
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skład jest banalny, nic tylko tworzyć

Tak też właśnie myślę, że jak się spisze, to sobie ukręcę takiego cudaka sama. Z reguły i tak to robię, ale tym razem chciałam sprawdzić, jak się spisze gotowiec z mlekowcem


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie ma tak łatwo, jeszcze trzeba by ująć w składzie jakiś % gumy ksantanowej
A z gumą ksantanową to jest tak, że z reguły się nie ujmuje jej procentowej zawartości, bo "ilość żelu w żelu" zależy już od indywidualnych preferencji użytkownika


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest konsystencja serum Kleotki, ale przy 10% kwasu mlekowego i dodatku odpowiedniej ilości gumy ksantanowej powinnaś otrzymać fajne serum na co dzień (a raczej na co wieczór ) bez konieczności neutralizowania, ale to już temat na wątek o samoróbkach, bo tu dyskusja miała dotyczyć gotowców
Moje serum ma taką konsystencję czegoś pomiędzy typowym żelem, a wodą - no, jakiś taki pół-żel. Fajne jest, bo nielepkie, wchłania się może nie do matu, ale na noc to mi akurat rybka co jest na twarzy. I ja go nie neutralizuję - wydaje mi się, że te 10% to strasznie malutko, używam już prawie dwa tygodnie, a nie złuszczyła mi się ani jedna skórka. Za to budzę się co rano z taką fajnie rozjaśnioną buzią, co szalenie mi się podoba No i mam wrażenie, że wyciąga ku górze zaskórniki - wystarczy leciutko nacisnąć paznokciem, a gładko wychodzi - tak, wyciskam zaskórniki
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 23:06   #414
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Hej Dziewczyny Spicie ? Jesien w pelni, a tu posucha w watku, nie kwasicie sie?

Mam do Was pytanie A mianowicie , ktore kwasy byscie polecily na drobne zmarszczki mimiczne, szczegolnie na czole? Czy kwas migdalowy 10% wystarczy czy nie tracic czasu i lepiej w cos "mocniejszego"celowac ?

Czy kwas BHA 2 % rowniez bedzie dzialal na zmarszczki mimiczne?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 07:23   #415
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Spicie ? Jesien w pelni, a tu posucha w watku, nie kwasicie sie?

Mam do Was pytanie A mianowicie , ktore kwasy byscie polecily na drobne zmarszczki mimiczne, szczegolnie na czole? Czy kwas migdalowy 10% wystarczy czy nie tracic czasu i lepiej w cos "mocniejszego"celowac ?

Czy kwas BHA 2 % rowniez bedzie dzialal na zmarszczki mimiczne?
Ja skończyłam Bielendę 40% i jak zapowiadałam, robię sobie przerwę od peelingów. Teraz zużywam jeszcze ReLiftin Iwostinu, ale to dla mnie serum a nie peeling. Potem chcę kupić tonik GlyMedu z salicylem 10% i to są moje plany kwasowe do końca roku.

Co do zmarszczek, to ja w ogóle nie widzę wpływu kwasów na nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:00   #416
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja skończyłam Bielendę 40% i jak zapowiadałam, robię sobie przerwę od peelingów. Teraz zużywam jeszcze ReLiftin Iwostinu, ale to dla mnie serum a nie peeling. Potem chcę kupić tonik GlyMedu z salicylem 10% i to są moje plany kwasowe do końca roku.

Co do zmarszczek, to ja w ogóle nie widzę wpływu kwasów na nie.
Ta 40% Bielende da się kupić ''bez specjalnych uprawnień''? Jeśli nie, to czy ktoś ma pomysł jak ją dostać ? No i jak wrażenia w ogóle?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:05   #417
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ta 40% Bielende da się kupić ''bez specjalnych uprawnień''? Jeśli nie, to czy ktoś ma pomysł jak ją dostać ? No i jak wrażenia w ogóle?
Bielenda nie robi żadnych problemów z dostępnością swoich serii profesjonalnych. Szkoda tylko, że robi problemy ze składami oraz zawartością składników i wprowadza w błąd.
Ten i inne peelingi są powszechnie dostępne w hurtowniach internetowych, widziałam je też stacjonarnie w Galerii Katowickiej, ale z ogromną przebitką, za coś ponad 100 zł, podczas gdy w necie są za 60.
Wrażenia w recenzji
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...cenzja=1030581

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-09-11 o 10:08
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:51   #418
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja skończyłam Bielendę 40% i jak zapowiadałam, robię sobie przerwę od peelingów. Teraz zużywam jeszcze ReLiftin Iwostinu, ale to dla mnie serum a nie peeling. Potem chcę kupić tonik GlyMedu z salicylem 10% i to są moje plany kwasowe do końca roku.

Co do zmarszczek, to ja w ogóle nie widzę wpływu kwasów na nie.
To skromnie jak na Ciebie

Twoj wpis mnie zainspirowal, bo wczoraj w mojej aptece pokusilam sie na ten peeling z Iwostinu tylko, ze Puritin z migdalem Nie chcialo mi sie zamawiac z Biochemii, a na Bielende jestem obrazona, bo w wakacje mimo prawidlowego przechowywania, serum mi zmetnialo i stracilo na zywotnosci.

U mnie migdal dosc niezle wygladzal cala twarz Wiec u mnie jakos tam wplywaja - nawet wizualnie. Ale ogolnie moja cera niezle reaguje na kwasy, a migdal wrecz wielbi.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 14:37   #419
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Spicie ? Jesien w pelni, a tu posucha w watku, nie kwasicie sie?

Mam do Was pytanie A mianowicie , ktore kwasy byscie polecily na drobne zmarszczki mimiczne, szczegolnie na czole? Czy kwas migdalowy 10% wystarczy czy nie tracic czasu i lepiej w cos "mocniejszego"celowac ?

Czy kwas BHA 2 % rowniez bedzie dzialal na zmarszczki mimiczne?
Niby kwasy mają polepszać stan skóry, w tym także wpływać na zmarszczki mimiczne, ale i ja u siebie tego nie zauważyłam. Mam 26 lat i na razie nie mam z tym większego problemu, tym bardziej mogę stwierdzić, że po ich stosowaniu nic się u mnie w tej kwestii nie zmieniło. Może to być wina 'źle' dobranych kwasów, mnie zależało na usunięciu przebarwień pozapalnych, a nie zmarszczek. Warto pamiętać, że w 'pewnym' wieku dobrze jest się skupić na kwasach, które pogrubiają skórę i tak na przykład kwas BHA w wyższych stężeniach powinien być wspomagany kwasami AHA, dzięki czemu jego działanie 'ścieniające' skórę będzie niwelowane. Moja skóra po serii peelingów (20-25%) kwasem salicylowym zrobiła się dużo cieńsza, teraz już chyba wszystko wróciło do normy, ale moje kolejne eksperymenty z tym kwasem na twarz będą już tylko w połączeniu z innymi kwasami.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 18:19   #420
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

U mnie kwasy dobrze działają na mimiczne zmarszczki, ale efekt jest na dwa tygodnie, jednak przy suple Wit C i kolagenie całkowicie znikają na dłużej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 23:14:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.