Marcowe Mamy 2015 cz. 4 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-10, 09:55   #4981
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nusiekowa Pokaż wiadomość
Wczoraj dotarł do mnie bujak Tiny Love I powiem wam ze ejstem rozczarowana bardzo jakością ....te plastiki.....ahhh TŻ jak to zobaczył to się załamał-jakoś te plaskiki krzywe takie,cieżko było wpasowac części (moze akurat taki my dostaliśmy) co nie zmienia faktu że będe zwracać bujaka....popłakałam sie aż wczoraj ...
Ja też bym sie popłakała. Przecież za takie pieniądze powinno być wszystko dobrej jakości. Ja dostałam ten bujaczek w prezencie i przyznam, że nie przyglądałam mu sie aż tak uważnie. Mąż bez problemu zdjął tapicerkę i ją uprał, nic nie mówił, że coś jest krzywe albo do siebie nie pasuje
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:01   #4982
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nusiekowa Pokaż wiadomość
dziendoberek! Ja rano wstałam ,wyjrzałam przez okno I pierwsza myśl ŚNIEG!!!!! ale jak sie przyjrzałam to tylko zmroziło tak

Wczoraj dotarł do mnie bujak Tiny Love I powiem wam ze ejstem rozczarowana bardzo jakością ....te plastiki.....ahhh TŻ jak to zobaczył to się załamał-jakoś te plaskiki krzywe takie,cieżko było wpasowac części (moze akurat taki my dostaliśmy) co nie zmienia faktu że będe zwracać bujaka....popłakałam sie aż wczoraj ...

Zaraz sie zbieram zawieżć zwolnienie do pracki,odebrać bilety do teatru, odebrac auto z serwisu I na ploty do koleżanki-cieżki dzien dzis mnie czeka!!!!

Miłego dzionka
a tak pięknie wygląda na zdjęciach, no i tyle kosztuje, że powinien być porządnie wykonany koniecznie reklamujcie

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
wątek założyłam, ale muszę ręcznie powprowadzać kolory, bo się źle pocytowało chyba coś wizaż szwankuje
coś ten wizaż ostatnio się psuje

Cytat:
Napisane przez MaMusKA29 Pokaż wiadomość
Hej kochane mamuśki Witam się w mroźny poranek.
Dzisiaj mam wizytę na 18 i proszę o trzymanie kciuków, żeby szyjka od ostatniej wizyty za duże się nie skróciła bo jak tak to od jutra czeka mnie szpital.
Co do brzucha po porodzie to jak urodziłam córkę to też myślałam że brzuszek będzie od razu mniejszy i mocno się zdziwiłam bo był bardzo miękki i jak go dotykałam to nie czułam żeby to był mój brzuch fe okropne uczucie, to stanu sprzed ciąży powrócił dopiero po ok 2 miesiącach ale to już indywidualna sprawa, bo moja siostra tydzień po porodzie wyglądał lepiej niż przed ciążą

A co do szlafroka to ja chyba nie wezmę bo mam bardzo gruby i wiem że jak urodziłam córkę to na oddziale było bardzo gorąco, w zamian za to wezmę takie cienkie długie wdzianko będzie w sam raz, w ogóle po porodzie bardzo się pociłam myślę że to sprawa hormonów
kciuki za dzisiejszą wizytę

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
LUZNA tez nie chodze...uwazam ze za wczesnie dla mnie. Mama moja mówi zeby nie chodzic, polozna mowila ze wszystko mi powie, szwagierka-pielegniarka mowila zeby isc- sama nie wiem
ja ze swojej strony szczerze polecam szkołę rodzenia, zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Zajęcia prowadzą doświadczone osoby, można się o wszystko dopytać, ja dodatkowo mam jeszcze gimnastykę dla ciężarnych. A szkołę znalazłam darmową, jedynie dopłacałam 50 zł za osobę towarzyszącą czyli TŻta.
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:01   #4983
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post49282816
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:03   #4984
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
LUZNA tez nie chodze...uwazam ze za wczesnie dla mnie. Mama moja mówi zeby nie chodzic, polozna mowila ze wszystko mi powie, szwagierka-pielegniarka mowila zeby isc- sama nie wiem
Wszystkiego, o czym mówią w SR można się dowiedzieć z gazet, książęk i interntu.
SR oswaja bardziej ze szpitale i personelem.

Ja chodzę głównie ze względu na męża, bo on do tych gazetek i książek nie zagląda, nie miał kontaktu z małymi dziećmi, wcześniej nawet nie chciał słyszeć o porodzie rodzinnym, o połogu wogóle nie słyszał i uważał, że ciąży kobieta może więcej. Teraz ciąża, poród i połóg nie są dla niego tajemnicą. Na zajęciach uważnie słucha i zadaje pytania, czasem mnie opiernicza, że robię coś co może mi zaszk0dzić
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:04   #4985
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Gosiaczek221 ja właśnie liczyłam, że przyszpitalna będzie najlepsza i pewnie będzie bezpłatna, a tu 150 zł trzeba zapłacić. Niby nie majątek, ale zaczęłam się zastanawiać czy warto (znajoma w połowie przestała chodzić) i nad tym, ze może lepiej do wózka te pieniądze dołożyć.
ja za przyszpitalną płacę 400zł strasznie dużo według mnie, ale chciałam właśnie taką, żeby mieć kontakt ze szpitalnym personelem
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:05   #4986
emily863
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 013
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Moim zdaniem wątek wygląda super. Trzcionki ujednolicone, tekst wyrównany
emily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:07   #4987
żona_marcina
Rozeznanie
 
Avatar żona_marcina
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: prawie Lublin:)
Wiadomości: 935
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez luzna25 Pokaż wiadomość
nouvelle2 zakładaj wątek- ja osobiście nie mam nic przeciwko temu

ja też planuje wziąć szlafrok do szpitala mam taki cienki bawełniany więc będzie w sam raz na porodówkę zwłaszcza, że nie muszę wydawać kasy na niego i tak samo jak wy uważam, że szlafrok wcale nie jest nieestetyczny ale każdy lubi coś innego

a w ogóle na stronie szpitala w którym rodzę jest właśnie napisane, żeby mieć szlafrok
Ja też wezmę szlafrok do szpitala. Przydaje się nawet po to, żeby nie ganiać półnago przy odwiedzających. W samej koszuli czułabym się trochę skrępowana przy obcych ludziach. Gdy leżałam w szpitalu każda z nas zakładała szlafrok gdy miała wyjść z pokoju
__________________

żona_marcina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 10:08   #4988
emily863
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 013
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Nouvelle2 cena z kosmosu tej szkoły. Mam nadzieję, że Wam ciasteczka i herbatę podają za to. Mnie kusi szkoła jedynie z tego względu, że będzie wejście na oddział i wszystko można będzie pooglądać, oswoić się, a nie wiem czy mój szpital praktykuje indywidualne zwiedzanie.

Edytowane przez emily863
Czas edycji: 2014-12-10 o 10:10
emily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:13   #4989
aaakarolina
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 272
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

to co? lecimy już do nowego wątku??
__________________
Iga ♥♥♥
04.03.2015
aaakarolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:16   #4990
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Nouvelle2 cena z kosmosu tej szkoły. Mam nadzieję, że Wam ciasteczka i herbatę podają za to. Mnie kusi szkoła jedynie z tego względu, że będzie wejście na oddział i wszystko można będzie pooglądać, oswoić się, a nie wiem czy mój szpital praktykuje indywidualne zwiedzanie.
nie podają ani ciasteczek, ani herbaty Właśnie mnie najbardziej zainteresowały te zajęcia, na których będziemy zwiedzać szpital- to już 27 grudnia
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:16   #4991
emily863
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 013
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Jeszcze tylko parę postów
emily863 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 10:18   #4992
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wątek wygląda super. Trzcionki ujednolicone, tekst wyrównany
Później zrobię jeszcze porządek z linkami, bo już zauważyłam, że po kliknięciu jednego z nich, wyskakuje błąd.
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:24   #4993
EdithS
Zadomowienie
 
Avatar EdithS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 828
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Ale lecimy, już 5 część się szykuje wielkimi krokami nouvelle2 dziękujemy!
EdithS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:45   #4994
kasia_adm
Rozeznanie
 
Avatar kasia_adm
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 903
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cześć dziewczyny, kilka dnia nieobecności i już widzę kolejna cześć się szykuję. Nadrabiam szybko


Cytat:
Napisane przez luzna25 Pokaż wiadomość
Mamuska29 dziękuję za Twoją opinie przynajmniej teraz nie czuję się jak wyrodna matka, która żałuję kasę na szkołę rodzenia mam nadzieję, że poradzę sobie bez niej, tak jak Ty sobie poradziłaś

ja też nie uważam, że szkoła rodzenia to coś złego jak ktoś ma kasę i chęć chodzenia to czemu nie?
Nie przejmuj się też nie wybieram się do szkoły rodzenia. Nie poszłam w pierwszej ciąży i dałam rade bez problemu bez tego. Szkoda mi kasy i czasu na dojazdy Ale oczywiście nie potępiam, bo to na pewno fajne zajęcia.

Co do szlafroka, hmmm, w szpitalu owszem ciepło, mi przydawał się w momentach gdy trzeba było wyjść z pokoju i to tylko tyle. Zabieram ze sobą na pewno, mam taki cienki, specjalny na szpitalne pobyty. Troszkę bywałam w szpitalu przed zajściem w kolejną ciażę

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez aaakarolina Pokaż wiadomość

a dużo jeszcze Was pracuje? ja czasem mam taką ochotę wrócić do pracy...ale przyznaję, że teraz już byłoby mi ciężko chyba
Ja nadal pracuję, ale dogadałam się z szefem i w biurze jestem tak do 4-5h. resztę ogarniam z domu. Jakos daję rade, najbardziej boję się dojazdów jak pojawi się śnieg i śliskie drogi.
__________________
28.10.2005 Mateusz
01.08.2013 cp
20.03.15 Maja
kasia_adm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:49   #4995
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

a ja spijam kawkę i wyruszam z mama pozałatwiać kilka zakupów.
Boję się, bo mam jeszcze letnie opony i napęd na tył
A najgorsze jest to, że po zimówki będę musiała jechać prawdopodobnie 50 km do innego miasta
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:52   #4996
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze dzisiaj tak krytycznie pisze ale Ewka, zastanawiałaś się czy ten wózek z maleńkimi kółkami z przodu (przyjmują wszystkie wstrząsy) zamortyzuje dziecko na tyle, żeby na kostce nie odpadła mu/jej głowa??
Kiedyś przeczytałam, że koła piankowe/plastikowe dają efekt jak jeżdżenie po lesie na drewnianym kole = ja podziękowałam i kupiłam to od czego chciałam odejść = ciężki i solidny wózek z resorami i pompowanymi kołami.
Jak wczytacie się w fora doświadczonych mamusiek to każda napisze Wam to co ja : ciężkie i solidne czołgi na chwilkę a jak dziecko staje się stabilne (ok roczku) przesiadamy się na leciutką spacerówkę.
Z takim założeniem dokonałam zakupu używanego wózka
Naprawdę lepiej te pieniądze przeznaczyć na szczepienia, wakacje czy odłożyć na przyszłość dziecka.

Wiem,że przy pierwszym po prostu chce się mieć wypasiony wózek, śliczną koszule do karmienia itp ale naprawdę teraz patrze z innej perspektywy i wiem, ze nie warto.
To bedzie moje drugie dziecko wiec mam juz jakies rozeznanie w wózkach. Oyster jest bardzo popularny w uk, bliska znajoma go używała wiec miałam okazje widzieć nie raz jak sie zachowuje w trasie. Dziecko ma tam wygodnie i nic nie trzęsie. Poza tym mi osobiście nie podobają sie te wielkie wózki na 4 pompowanych kołach.


Jeżeli chodzi o szlafrok to mam cienki bawelniany, wezmę go na wszelki wypadek.
W domu uwielbiam chodzić w moim grubym szlafroku
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:55   #4997
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nusiekowa Pokaż wiadomość
U mnie szkola rodzenei zaczela sie od 22 tyg-chwale sobie bardzo. Mialam juz zajecia o nosidelkach I chustach zalety I wady jednego I drugiegoo porodzie w wodzie, teraz mam zajecia o laktacji . Od nowego roku beda teaz warsztaty o pielegnacji maluszka,przygotowanie do porodu...na razie ejstem barzdo zadowolona
Co to za szkoła? Płacisz za nią?
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:59   #4998
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
a ja spijam kawkę i wyruszam z mama pozałatwiać kilka zakupów.
Boję się, bo mam jeszcze letnie opony i napęd na tył
A najgorsze jest to, że po zimówki będę musiała jechać prawdopodobnie 50 km do innego miasta
Kochana uwazaj na siebie, dzis we Wrocławiu lekki szron i z minus 3, do tego okropny wiatr i w ogole nie chce sie wychodzic z domu!
Ja nadal pracuje pelne 8 godzin i poki co planuje pracować do konca grudnia
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 11:06   #4999
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

U nas całą noc była taka wichura, że spać nie mogłam. Mam nadzieje, ze nie wywieje nas tak jak pójdziemy do lekarza
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 11:08   #5000
nouvelle2
Zakorzenienie
 
Avatar nouvelle2
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 310
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

WĄTEK ZAKOŃCZONY

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791401
__________________
https://instagram.com/tigitigs89/

we're not in Wonderland anymore, Alice.
nouvelle2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 11:09   #5001
MaMusKA29
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 183
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

No to dziewczynki ostatni posta i zmykamy do częsci V
MaMusKA29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 11:10   #5002
aneta_s13
Rozeznanie
 
Avatar aneta_s13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 515
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nouvelle2 Pokaż wiadomość
mama d a czemu chodzenie w ładnym, porządnym, czystym szlafroku jest nieestetyczne? Ostatnio dosyć często przebywam na korytarzu oddziału patologii ciąży albo położniczym (czekam tam godzinami na lekarza) i obserwuje kobietki w powyciąganych potężnych t-shirtach, dziurawych legginsach i wełnianych skarpetach podciągniętych do kolan. Nierzadko widuję gołe brzuchy wyglądające spod bluzki albo wiszące piersi, które uciekają dekoltem. A chciałam zaznaczyć, że to jest normalny szpital w niemałym mieście
Myślę, że mama w koszuli z narzuconym na nią i przewiązanym w pasie szlafrokiem będzie wyglądała jak z paryskiego wybiegu

Sukienka jest fajnym pomysłem, jeżeli ktoś chodzi w dłuższych sukienkach. Bo np. ja te letnie mam przed kolano i przy większym biuście i brzuchu z przodu podchodzą po prostu do góry.
Zgadzam się. A co do brzucha po porodzie to po obu poprzednich poradach brzuch w 75% mi zniknął... także co kobieta to inaczej.
aneta_s13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-10 12:10:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.