Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-11, 11:05   #571
Paaula
Przyczajenie
 
Avatar Paaula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8
GG do Paaula
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

bardzio się cieszę , że jeszcze w naszym kraju są takie osoby, które potrafią docenić piekno alabastrowej cery! ja kocham moja bladą buzię, w wszystkim które dążą polecam maseczki z cytryny i ogórka ( naprawde skutkuje, tylko dużo wody musi uplynac zanim widac efekty)
wlasnie za chwilke wybiram się po, krem PHARMACERIS W ALBUCIN MAXIMA ( ponoc tez ma cos dac :P )
pozniej napsize jakie efekty :P
Paaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 19:21   #572
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Jeszcze jednego zapomniałam wspomnieć o mieszance Vollare z Revlonem: próbujcie tego utrwalać psikając wodą termalną, bo wszystko przykleja się do husteczki :-/
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 20:42   #573
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

kto miałw rece podkład Rimmel Recover nr 100?
gdzies na wizażystkach przeczytałam ze nr 100 jest prawie biały na twarzy i chciałam wiedziec ile w tym prawdy... moze by sie nadawał jako rozświetlający dla bladziocha
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 23:22   #574
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Rachelo widziałam w niedzielę ten nowy odcień Sheer to cover, rzeczywiście - nawet na ręce wyraźnie widać było różnicę między nim a (z pamięci ) wszystkimi innymi podkładami. Szczerze mówiąc nie kojarzę, bym widziała jaśniejszy przy testach na dłoni. Jest jeszcze odcień nr 48, ale nie testowałam go, czy on jest różowy?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 23:35   #575
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Witajcie,
od dłuższego czasu podczytuję Wasz wątek (i poprzednią jego odsłonę), jednak jak dotychczas nie sądziłam, bym mogła cokolwiek do niego wnieść.
Tym razem jednak mam nadzieję, że mi się uda i tym samym zyskam legitymizację dla mojej w nim bytności.

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
kto miałw rece podkład Rimmel Recover nr 100?
gdzies na wizażystkach przeczytałam ze nr 100 jest prawie biały na twarzy i chciałam wiedziec ile w tym prawdy... moze by sie nadawał jako rozświetlający dla bladziocha
Witaj Nikito,
tak się składa, że mam dokładnie ten odcień. Setka to Ivory i kolor jest rzeczywiście nieco podobny do kości słoniowej - zupełnie, ale to zupełnie nie jest biały. Jestem brunetką o jasnej karnacji i podkład ten niemal idealnie stapia się z moim odcieniem cery. Jest podobny (pod względem jasności) do odcienia alabaster z Vichy, choć chyba odrobinę cieplejszy w tonacji.
Używam go normalnie na całą twarz, nie jako rozświetlacza.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 07:14   #576
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
kto miałw rece podkład Rimmel Recover nr 100?
gdzies na wizażystkach przeczytałam ze nr 100 jest prawie biały na twarzy i chciałam wiedziec ile w tym prawdy... moze by sie nadawał jako rozświetlający dla bladziocha
e tam, gdzież biały... zmartwię cię
wcale nie jest taki jasny, dla mnie jest ok, między zima a latem, kiedy już mi się lekko skóra brązowi, a ja wcale nie jestem taka jasna
poza tym Recover 100 i 103 (bo te miałam) są wpadające w ciepły, żółtawy odcień cery - co do innych numerków trudno mi coś powiedzieć...

i ma jakieś drobinki błyszczące, co fajnie wygląda - owszem - ale to chyba nie dobrze robi na stabilność filtrów... coś mi się takiego obiło o uszy
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 09:20   #577
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

ech szkoda.... choc jutro spróbuje go sama obadać

a jesli chodzi o stabilnosc filtrów, to ja uzwam tylko Avene wiec moge dowolną kolorówkę, zreszta to miało byc na wieczorne wyjścia...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 15:05   #578
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
kto miałw rece podkład Rimmel Recover nr 100?
gdzies na wizażystkach przeczytałam ze nr 100 jest prawie biały na twarzy i chciałam wiedziec ile w tym prawdy... moze by sie nadawał jako rozświetlający dla bladziocha
Ja go mam Wcale biały nie jest jak już tu wyżej wspomniały dziewczyny
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 16:56   #579
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

mam do Was wielka prośbę. Proszę o poradę filtrową ;p Skórę mam bardzo jaśniutką.

1)
*Uzywałam już kilku rodzajów filtrów. Kolorystycznie dobrze wypadł SVR 100B - tylko zbyt tłuści mi twarz :/ Kolorystycznie jest ok, ale latem wszystko się rozmazuje.

*SVR 50 - choć firma ta sama - już lepszy - ładnie matuje, twarz raczej się nie świeci nawet latem i posiada dobre właściwości kryjące, ale jest za ciemny... i to jest jego minus.

*Photoderm Max - SPF 100 - zdecydowanie odpada - za tłusty!

* Vichy - SPF60/PPD20 - świetny, tylko że bardzo duże problemy są z zakupem tego specyfiku. I kolejny minus - nie są koloryzujące. Ja jednak wolę filtry - zwłaszcza ostatnio które trochę koloryzują.

Proszę, doradzcie mi coś.

2) Potrzebuję jeszcze innych filtrów - do całego ciała - żeby było dużo i tanio ;p, a zwłaszcza dużo. Bo lepiej już zainwestować i mieć na dłużej. Słyszałam o tym fotostabilnym z rossmanna ale teraz ponoć już ich nie ma Co byście mi poradziły?

3) i jeszcze pomadka do ust - koniecznie z filtrami na lato. Co możecie poradzić w tej kwestii>?

Błagam o pomoc, bo inaczej się cała zwęglę... Będę bardzo wdzięczna!
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 17:00   #580
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
mam do Was wielka prośbę. Proszę o poradę filtrową ;p Skórę mam bardzo jaśniutką.

1)
*Uzywałam już kilku rodzajów filtrów. Kolorystycznie dobrze wypadł SVR 100B - tylko zbyt tłuści mi twarz :/ Kolorystycznie jest ok, ale latem wszystko się rozmazuje.

*SVR 50 - choć firma ta sama - już lepszy - ładnie matuje, twarz raczej się nie świeci nawet latem i posiada dobre właściwości kryjące, ale jest za ciemny... i to jest jego minus.

*Photoderm Max - SPF 100 - zdecydowanie odpada - za tłusty!

* Vichy - SPF60/PPD20 - świetny, tylko że bardzo duże problemy są z zakupem tego specyfiku. I kolejny minus - nie są koloryzujące. Ja jednak wolę filtry - zwłaszcza ostatnio które trochę koloryzują.

Proszę, doradzcie mi coś.

2) Potrzebuję jeszcze innych filtrów - do całego ciała - żeby było dużo i tanio ;p, a zwłaszcza dużo. Bo lepiej już zainwestować i mieć na dłużej. Słyszałam o tym fotostabilnym z rossmanna ale teraz ponoć już ich nie ma Co byście mi poradziły?

3) i jeszcze pomadka do ust - koniecznie z filtrami na lato. Co możecie poradzić w tej kwestii>?

Błagam o pomoc, bo inaczej się cała zwęglę... Będę bardzo wdzięczna!
jest mnóstwo wątków odnośnie filtrów, zajrzyj do nich, lub przejrzyj dokładnie KWC
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 17:47   #581
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Dziewczyny, mam problem... pisalam już, że zamówiłam True Match C1 i N1, ale są dla mnie w lecie zdecydowanie za jasne, zreszta tak samo jak Dermacol 211. Chcę teraz zamówić na allegro cos ciemniejszego, tylko nie wiem co konkretnie czy C2 i C3 bardzo się różnią? jak znaczna jest różnica miezy nimi a C1? I czy dobrze pamiętam, że True Match można stosować na wszystkie filtry? Bo jeszcze myślalam nad Revlonem, ale on się chyba do fitrów nie nadaje?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 18:29   #582
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

rocki podkład zużywa się dość długo, więc może lepszym rozwiązaniem byłaby tubeczka 15ml podkładu Deborah (ma dobre oceny na KWC). Kiedyś była dostępna na ich stronie, teraz zniknęla, nie mam pojęcia czy wciąż jest w sprzedaży. W każdym bądź razie na Twoim miejscu patrzyłabym na podkłady o mniejszej pojemności.


Ja staram się ostatnio oswoić rozświetlacz pod oczy Paula Sagane (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-pod-oczy.html). Dużych cieni pod oczami nie zakamufluje, ale z racji białego koloru i rozświetlania może się spisać u bladolicych do rozświetlania środkowych partii skóry bez drobinek. Na szczęście okazało się, że w pory mi nie włazi, przynajmniej przy obecnej kombinacji makijażowej. Jest wydajny, wklepanie całej jednej porcji pod jedno oko, wzdłuż nosa i trochę na szczyty kości policzkowych (czyli zużycie wszystkiego, co nabierze się na gąbeczkę) to dla mnie za dużo. Bez przypudrowania wyglądam chorobliwie, ale po przypudrowaniu twarz jest ładnie rozświetlona i wyglądam już normalnie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 20:16   #583
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

dobrym rozwiązaniem mogą też być dwa skrajne odcienie tego samego podkładu, czyli - mój najjaśniejszy kolor zimną i mój najciemniejszy kolor latem - i sukcesywne mieszanie ich w różnych proporcjach
jeżeli to będzie ten sam producent i rodzaj podkładu, to nie powinno być problemów z konsystencją, trwałością i właściwościami
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 20:40   #584
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

faktycznie, czerwony lakier jest idealny dla bladolicych, pomalowalam sobie nim dzisiaj paznokcie u stop, jasne, perlowe lakiery wygladaja tak sobie, ale czerwien w zestawieniu z opalenizna efekt bylby wg mnie duzo gorszy, pomalowalam sobie tez w rekach, mam fajny lakier siostra ostatnio kupila w rossmanie, swietnie sie rozprowadza http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8490 ma kiepskie recenzje nie wiem dlaczego, moze szybko sie sciera, ale w stopach pewnie mniej, mam odcien 07
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:04   #585
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
jest mnóstwo wątków odnośnie filtrów, zajrzyj do nich, lub przejrzyj dokładnie KWC
Przeglądałam. Sama tez się udzielam na KWC, a wszystkie recenzje odnośnie filtrów czytałam. Mam nadzieję że jednak ktoś mi pomoże.
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:21   #586
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
mam do Was wielka prośbę. Proszę o poradę filtrową ;p Skórę mam bardzo jaśniutką.

1)
*Uzywałam już kilku rodzajów filtrów. Kolorystycznie dobrze wypadł SVR 100B - tylko zbyt tłuści mi twarz :/ Kolorystycznie jest ok, ale latem wszystko się rozmazuje.

*SVR 50 - choć firma ta sama - już lepszy - ładnie matuje, twarz raczej się nie świeci nawet latem i posiada dobre właściwości kryjące, ale jest za ciemny... i to jest jego minus.

*Photoderm Max - SPF 100 - zdecydowanie odpada - za tłusty!

* Vichy - SPF60/PPD20 - świetny, tylko że bardzo duże problemy są z zakupem tego specyfiku. I kolejny minus - nie są koloryzujące. Ja jednak wolę filtry - zwłaszcza ostatnio które trochę koloryzują.

Proszę, doradzcie mi coś.

2) Potrzebuję jeszcze innych filtrów - do całego ciała - żeby było dużo i tanio ;p, a zwłaszcza dużo. Bo lepiej już zainwestować i mieć na dłużej. Słyszałam o tym fotostabilnym z rossmanna ale teraz ponoć już ich nie ma Co byście mi poradziły?

3) i jeszcze pomadka do ust - koniecznie z filtrami na lato. Co możecie poradzić w tej kwestii>?

Błagam o pomoc, bo inaczej się cała zwęglę... Będę bardzo wdzięczna!
najlepiej wglebic sie w forum biochemia kosmetyczna, bo w sumie to jest wizazystka, za kolejny tego typu offtop Admini mogą się już naprawde zdenerwowac
zapraszam do lektury tego wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125024 a co do filtrow do twarzy, aptecznych to chyba metoda prob i bledow pozostaje
do ust dziewczyny polecaja pomadke Bebe, taka zolta, nie jest fotostabilna, ale latwiej ponawiac aplikacje na ustach niz mazidlem na twarzy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:21   #587
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
mam do Was wielka prośbę. Proszę o poradę filtrową ;p Skórę mam bardzo jaśniutką.

1)
*Uzywałam już kilku rodzajów filtrów. Kolorystycznie dobrze wypadł SVR 100B - tylko zbyt tłuści mi twarz :/ Kolorystycznie jest ok, ale latem wszystko się rozmazuje.

*SVR 50 - choć firma ta sama - już lepszy - ładnie matuje, twarz raczej się nie świeci nawet latem i posiada dobre właściwości kryjące, ale jest za ciemny... i to jest jego minus.

*Photoderm Max - SPF 100 - zdecydowanie odpada - za tłusty!

* Vichy - SPF60/PPD20 - świetny, tylko że bardzo duże problemy są z zakupem tego specyfiku. I kolejny minus - nie są koloryzujące. Ja jednak wolę filtry - zwłaszcza ostatnio które trochę koloryzują.

Proszę, doradzcie mi coś.
Na rynku nie ma filtrów koloryzujących, które są odpowiednie dla osób z bardzo jasną karnacją. Jedyny, który był odpowiedni dla bladolicych i dawał kolor, to wycofany w tym roku Aqua Lait LRP - ładnie krył i dawał delikatnie żółtawy kolor. Może znajdziesz jeszcze resztki w jakiejś aptece, ale nie ma go w tegorocznej ofercie niestety. Pozostaje Ci więc albo filtr, który zostawia jak najmniej białą powłoczkę - i później sama dodasz sobie kolorów, albo całą resztę filtrów, które mniej lub bardziej wybielają, dzięki czemu jest przy okazji krycie, ale powstaje kwestia przykrycia nienaturalnie białej warstwy.

Cytat:
2) Potrzebuję jeszcze innych filtrów - do całego ciała - żeby było dużo i tanio ;p, a zwłaszcza dużo. Bo lepiej już zainwestować i mieć na dłużej. Słyszałam o tym fotostabilnym z rossmanna ale teraz ponoć już ich nie ma Co byście mi poradziły?

3) i jeszcze pomadka do ust - koniecznie z filtrami na lato. Co możecie poradzić w tej kwestii>?

Błagam o pomoc, bo inaczej się cała zwęglę... Będę bardzo wdzięczna!

Jakiej wysokości ma być filtr do ciała? Na biochemii jest wątek o nie-aptecznych filtrach, prócz tego są też apteczne filtry o większych pojemnościach - np. Bioderma spf 40 w pojemności 400ml i 200ml, w zeszłym roku była Avenka w pojemności 200ml w spray'u (spf 40), nie wiem jak jest w tym roku, bo mam swoje zapasy jeszcze.
Również na biochemii jest wątek dot. środków ochronnych do ust, ale wniosek jest jeden - wszystkie apteczne z wyższym filtrem pozostawiają białą, nienaturalną warstwę na skórze. W warunkach miejskich, gdy zależy Ci na dobrym wyglądzie, wybierasz pomadki dostępne w drogeriach (są wymienione w tamtym wątku) lub, z tego co pamiętam, czerwone pomadki i błyszczyki które również chronią przed słońcem.

A więc jeden kierunek - biochemia i później na testy do apteki
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:25   #588
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Pliz, doradźcie mi coś z tym True Match C2 i C3 bo muszę sobie jakiś zamówić... czy któraś z was widziała oba na żywo i umie je porównać? i jak wyglądają w stosunku do C1?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:29   #589
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Pliz, doradźcie mi coś z tym True Match C2 i C3 bo muszę sobie jakiś zamówić... czy któraś z was widziała oba na żywo i umie je porównać? i jak wyglądają w stosunku do C1?
ja bym na Twoim miejscu kupila C2, chociaz na kwc w recenzjach tego podkladu wyczytalam, ze i tak jest znaczna roznica miedzy c1 i c2
kurcze, dla mnie true match bylby idealny, gdyby
-byl odrobinke jasniejszy
-nie zapychal porow mimo dosc lekkiej konsystencji
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 22:38   #590
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
kurcze, dla mnie true match bylby idealny, gdyby
-nie zapychal porow mimo dosc lekkiej konsystencji
To on zapycha pory?!

A poza tym, czy dobrze pamiętam, ze można go używać z filtrami? I czy jest duża różnica między nim a Buffem Revlona?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:55   #591
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Na rynku nie ma filtrów koloryzujących, które są odpowiednie dla osób z bardzo jasną karnacją. Jedyny, który był odpowiedni dla bladolicych i dawał kolor, to wycofany w tym roku Aqua Lait LRP - ładnie krył i dawał delikatnie żółtawy kolor. Może znajdziesz jeszcze resztki w jakiejś aptece, ale nie ma go w tegorocznej ofercie niestety. Pozostaje Ci więc albo filtr, który zostawia jak najmniej białą powłoczkę - i później sama dodasz sobie kolorów, albo całą resztę filtrów, które mniej lub bardziej wybielają, dzięki czemu jest przy okazji krycie, ale powstaje kwestia przykrycia nienaturalnie białej warstwy.




Jakiej wysokości ma być filtr do ciała? Na biochemii jest wątek o nie-aptecznych filtrach, prócz tego są też apteczne filtry o większych pojemnościach - np. Bioderma spf 40 w pojemności 400ml i 200ml, w zeszłym roku była Avenka w pojemności 200ml w spray'u (spf 40), nie wiem jak jest w tym roku, bo mam swoje zapasy jeszcze.
Również na biochemii jest wątek dot. środków ochronnych do ust, ale wniosek jest jeden - wszystkie apteczne z wyższym filtrem pozostawiają białą, nienaturalną warstwę na skórze. W warunkach miejskich, gdy zależy Ci na dobrym wyglądzie, wybierasz pomadki dostępne w drogeriach (są wymienione w tamtym wątku) lub, z tego co pamiętam, czerwone pomadki i błyszczyki które również chronią przed słońcem.

A więc jeden kierunek - biochemia i później na testy do apteki
Dzięki wielkie! Chyba do twarzy zostanę przy moim SVR 50. Chyba jest dobry? Prawda? A Do ciała zakupię może Iwostin lub Garniera ( Właśnie czytam o tych nieaptecznych) .Jak czegoś nie będę wiedziała to jeszcze zapytam


Ja sie dopiero niedawno dowiedziałam o tej fotostabilności - oczywiście na Wizażu. Kiedyś myślałam że wszystkie kosmetyki dopuszczone do sprzedaży z wysokimi faktorami - faktycznie takie posiadają. Skoro to jest taki bubel - to dlaczego jest ich tyle na rynku>? I dlaczego nikt tej sprawy nie nagłośni>?!
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 23:12   #592
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Teraz to już naprawde nie wiem, co zrobić... na allegro jest tylko C2 i N3. A ja wymyslilam wlasnie, ze do mojej różowej twarzy lepszy będzie podkład neutralny, który trochę stonuje te różowość. Ale czy jednak N3 nie będzie jakis strasznie ciemny?

Patrzyłam specjalnie na odcienie w tej tabelce, ale jak patzrę na C1, to mam wrażenie, że ona za dużo z rzeczywistością nie ma wspólnego

http://www.lorealparisusa.com/truematch/TM_Shades.jpg
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 23:16   #593
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Chyba do twarzy zostanę przy moim SVR 50. Chyba jest dobry? Prawda? A Do ciała zakupię może Iwostin lub Garniera ( Właśnie czytam o tych nieaptecznych) .Jak czegoś nie będę wiedziała to jeszcze zapytam


Ja sie dopiero niedawno dowiedziałam o tej fotostabilności - oczywiście na Wizażu. Kiedyś myślałam że wszystkie kosmetyki dopuszczone do sprzedaży z wysokimi faktorami - faktycznie takie posiadają. Skoro to jest taki bubel - to dlaczego jest ich tyle na rynku>? I dlaczego nikt tej sprawy nie nagłośni>?!
Pytaj na biochemii, ponieważ staramy się tu unikać offtopów, a wierz mi - i tam jest mnóstwo właścicielek jasnej skóry tam również znajduje się ciekawy wątek o oszustwach w przemyśle kosmetycznym https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155434
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 18:45   #594
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
To on zapycha pory?!

A poza tym, czy dobrze pamiętam, ze można go używać z filtrami? I czy jest duża różnica między nim a Buffem Revlona?
uzywajac go zauwazylam, ze ilosc zaskornikow gwaltownie wzrostla, kiedys mialam tylko standardowo na nosie, a po nim na policzkach, moja siostra ma identyczne odczucia, szkoda, bo fajnie sie nosi na twarzy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 14:27   #595
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

wczoraj dostałam w Sephorze "odlewke" podkładu Lancome Color Ideal, kol. 010 i musze powiedzieć, że kolorek jest bardzo fajny jasny. ale z bardzo lekkim odcieniem żółtego, lekki i delikatny, nie czuc go na buzi, troche mnie jego cena odstrasza ale jeżeli nie znajde lepszego koloru to go kupie

ps. pamiętacie te moje nieszczęsne włosy? poprawiłam wg własnej koncepcji i jest o niebo lepiej
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 15:59   #596
Marcysia666
Raczkowanie
 
Avatar Marcysia666
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

witajcie bladolice..
mam pewien problem..mianowicie tak jak i wy kocham jasną cerę..lecz niestety Bóg obdarzył mnie ciemniejszą karnacją (choć mam blond włosy).stosuje filtry (Lirene SPF 61), unikam słońca (szzególnie w godzinach 11-15), raz za czas robię maseczki i peelingi z ogórka..i nic..od maja wraz z staraniami o bladą cerę przyzła nieproszona opalenizna proszę was doradźcie co mam robić?może znacie jaieś domowe sposoby na rozjaśnianie skóry?jakieś kremy?

PS:jestem świadoma że nigdy nie będe cudownie blada..ale marzę by przynajmnije w tym roku nie razić brązową skórą..
Marcysia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 16:09   #597
radio_maniaczka94
Przyczajenie
 
Avatar radio_maniaczka94
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z pokoju ;)
Wiadomości: 21
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Marcysia666 Pokaż wiadomość
witajcie bladolice..
mam pewien problem..mianowicie tak jak i wy kocham jasną cerę..lecz niestety Bóg obdarzył mnie ciemniejszą karnacją (choć mam blond włosy).stosuje filtry (Lirene SPF 61), unikam słońca (szzególnie w godzinach 11-15), raz za czas robię maseczki i peelingi z ogórka..i nic..od maja wraz z staraniami o bladą cerę przyzła nieproszona opalenizna proszę was doradźcie co mam robić?może znacie jaieś domowe sposoby na rozjaśnianie skóry?jakieś kremy?

PS:jestem świadoma że nigdy nie będe cudownie blada..ale marzę by przynajmnije w tym roku nie razić brązową skórą..

Jeeeju nie wiem jak jestes brazowa ale ja (jestem b. blada i w dodatku mam piegi ( ) oddałabym dużo by mieć ciemną karnacje i nie siedzieć na słońcu!!! (nie to, że nie lubie swojej skóry no ALE wiecie... ) Ale to twój wybór... wpisz w wyszukiwarke przebarwienia itp. pokazuje sie b. duzo watkow o kremach wybielajacych. powodzenia
__________________
Intensywne zgubienie brzucha przed wakacjami... ROZPOCZĘTE!

mam nadzieję, że się uda.




Idealnie znaczy nudno!
radio_maniaczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 16:11   #598
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Marcysia666 Pokaż wiadomość
stosuje filtry (Lirene SPF 61), unikam słońca (szzególnie w godzinach 11-15)
Używaj fotostabilnych filtrów na co dzień. Zapraszamy, tak jak koleżankę, która pisała kilka postow przed Tobą, na biochemię kosmetyczna...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 16:55   #599
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez radio_maniaczka94 Pokaż wiadomość
Jeeeju nie wiem jak jestes brazowa ale ja (jestem b. blada i w dodatku mam piegi ( ) oddałabym dużo by mieć ciemną karnacje i nie siedzieć na słońcu!!! (nie to, że nie lubie swojej skóry no ALE wiecie... ) Ale to twój wybór... wpisz w wyszukiwarke przebarwienia itp. pokazuje sie b. duzo watkow o kremach wybielajacych. powodzenia
Ja nie wiem Wybielam moją jasną cere jak się da
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 18:54   #600
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

a ja jednak kupiłam Rimmel recover i na super grubej warstwie filtru nie wygląda nawet tak źle (źle, czyt. ciemno), da się przeżyc... i ładnie wygląda na twarzy...twarz jest taka ożywiona ( bo ostatnio coas mam problemy z szarością, pewnie przez przemieszczenie)

a teraz mały OT
Wczoraj obroniłam pracę magisterską i nareszcie skonczyłam szkołe - hura
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.