Granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Pokaż wyniki sondy: rozsądek nakazuje mi ograniczyć się do
1 flakonu 2 2,56%
2 flakonów 1 1,28%
3 flakonów 8 10,26%
5 flakonów 15 19,23%
10 flakonów 12 15,38%
15 flakonów 2 2,56%
20 flakonów 4 5,13%
30 flakonów 1 1,28%
40 flakonów 1 1,28%
50 flakonów 1 1,28%
100 flakonów ale i tak się do tego nie przyznam 0 0%
i co z tego, że mi zdrowy rozsądek nakazuje??? 19 24,36%
a co to jest zdrowy rozsądek? 15 19,23%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 78. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-12, 10:20   #31
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Mam aktualnie 12 butelek... moja granica "psychiczna" została juz przekroczona W ciagu pol roku przybylo mi 7 butelek. Fizycznie dopuszczam 20 flakonow o roznej pojemnosci - juz poza setkami.
Na poczatku obiecalam sobie zgodnie z 4 porami roku - wiosna, jesien, lato, zima.. ale wyszlo inaczej..to juz nalog i choroba... mam cos na przesilenia,deszczowe dni, neutralny brak pogody.. cos melancholijnego.. i na niskie cisnienie.. uhm...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 15:12   #32
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Siedem większych butelek, około 30 miniaturek i kilka testerów
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 08:18   #33
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

ja mam aktualnie 19 butelek perfum - począwszy od niedrogich wód toaletowych skończywszy na perfumach ze średniej pólki. Moje najdrozsze perfumy kosztowały nie więcej niż 200zł. za flakonik. Ostatnio wydaje na nie coraz więcej, dużo też zużywam - przykładowo wczoraj skończyła mi się woda Dreamlife Bliss Avonu. Planuję kupić sobie jutro Splendor EA w promocji w Rossmanie. Myślę, że 20 flakoników perfum to stanowczo za dużo, chciałabym kiedyś zejść chociaż do posiadania 10 buteleczek, ale nie wiem czy jest to możliwe, bo skończoną buteleczkę zastępuję od razu nową
ostatnio najbardziej lubię kupować zapachy ciężkie, chyba dlatego że powoli zbliża się zima, jednak najwięcej w swojej kolekcji mam zapachów lekkich, kwiatowych idealnych własnie do pracy do biura
pojemności mam różne - najmniejsza to 25ml czerwonego D&G, największe to 75ml.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 11:14   #34
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Dla mnie 10 flakonów to chyba nieprzekraczalna granica, bo mimo że bardzo lubię perfumy, to nie określiłabym się mianem perfumomaniaczki czy tym bardziej kolekcjonerki. W większej liczbie bym się chyba pogubiła, a na pewno miałabym dylemat typu "Osiołkowi w żłoby dano".

Sądzę że jestem typem w miarę rozsądnego "używacza" Bardzo rzadko kupuję perfumy w objętości powyżej 30ml, nigdy nie miałam setki, nawet jeśli chodzi o prawdziwe miłości zapachowe. Wychodzę z założenia, że perfumy nie są po to, by stały i były, lecz by z nich korzystać.
Lubię miniaturki i próbki (tych trochę mam ), bo pozwalają użyć jakiegoś zapachu gdy dopadnie mnie jakiś szczególny, nietypowy nastrój - taki, w którym mam ochotę spryskać się czymś, czego w większej ilości nigdy bym nie zużyła.

W tym kontekście, przy całej mojej skłonności do postrzegania świata poprzez zapach, wyglada na to że mam pragmatyczne podejście do perfum. Może dlatego, że w ogóle mam pragmatyczne podejście do życia
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 19:42   #35
cegutka
Raczkowanie
 
Avatar cegutka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 121
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Ja zauważyłam, że mam niestety duże tendencje do przesady - kiedyś wydawało mi się, ze rozsądną granicą jest 20 flaszek, ale sukcesywnie, kiedy kolekcja rosła, tolerancja podnosiła się do 30... 40... 50... W końcu zaczęłam sobie wmawiać, że do 100 jeszcze poszaleję, a potem już będę grzeczna. Ale na szczęście wcześniej niż przy 100 flakonie przyszło opamiętanie, część zapachów sprzedałam, część oddałam. Ideałem byłoby zejść poniżej 50, ale niestety, raczej nie widzę szans - wszystko, co mam aktualnie, podoba mi się i nie chcę już się niczego więcej pozbywać
cegutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:17   #36
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

A ja narazie sukcesywnie pnę się w górę, narazie 16 flakonow, a granica tolerancji wynosi narazie 23
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:32   #37
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

odpowiedz jest prosta - na ile kogo stac
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 00:15   #38
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez lalesia
odpowiedz jest prosta - na ile kogo stac
Chyba masz rację....
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 23:54   #39
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Szkoda, że sonda zamknięta. Nie da się jej jakoś przywrócić?

Wpadła mi kiedyś taka myśl do głowy, żeby wyznaczyć sobie jakąś granicę ilościową. Ale ile by to miało być? Raczej 20-30 zapachów (nie pełnowymiarowych flakonów, ale wszystkiego: flakonów, miniatur, odlewek).
Taka granica, podobnie jak decyzja o odwyku, działałaby pewnie odwrotnie do zamierzeń.
Zamiast skupiać się na ilości, na pilnowaniu, żeby nie przekroczyć swojego limitu, wolę dbać o to by w mojej kolekcji było to co naprawdę lubię. Najbardziej odpowiadałoby mi posiadanie kilku - kilkunastu flakonów pełnowymiarowych, kilka miniaturek zapachów które lubię, ale używam rzadko i garści próbek zapachów których używam od wielkiego dzwonu lub darzę sentymentem i chcę sobie powąchać czasem.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 08:37   #40
Brunet wieczorową porą
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 32
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Jeżeli zapachy to twoje hobby, pasja to limitem może być tylko zasobność portfela Ja kiedyś wymyśliłem, ze ze względu na porę roku (podział na wiosenno-letnie i jesienno-zimowe) 10-12 zapachów do regularnego noszenia to optymalna ilość. Niestety w tej materii nie udało mi się pozostać konsekwentnym i aktualnie mam 16 zapachów ...
Brunet wieczorową porą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 08:47   #41
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Dobrze, ze przeczytalam ten watek
cos mi jakby wskutek odczytu stuknelo w okolicach sumienia ( wzgledem siebie, ucisnionej pasja niewolnicy )
na skutek stukniecia przebudzil sie zdrowy rozsadek ( co to spal sto pachnacych lat, lub wiecej )
rozum zaskrzypial

i wiecie co?

ide robic remanent


amen



( a limit wyznacze pozniej, zeby nie bylo... )


__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 09:02   #42
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Ja od dawna twierdziłam, że idealną ilością posiadanych flakonów jest 20-25, tak też głosowałam w sondzie i cieszyłam się, że właśnie tyle posiadam. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeprowadzając się trzy miesiące temu, przeliczyłam moje zbiory i okazało się, że flaszek jest mniej więcej dwa razy tyle. Było to baaaardzo dziwne doświadczenie. Jakim cudem nie zauważyłam wielkości mojego zbioru??? Zapewne dlatego, że wcale nie jest on za duży. Jest dokładnie taki, jaki powinien być. Wszystkich zapachów używam. Nie łapię okazji. Perfumy kupuję rzadko i tylko wtedy, gdy naprawdę na coś zachoruję. Ilość flakonów mnie nie przytłacza i jeszcze znajdzie się miejsce na nowe miłości.
Jaki z tego wniosek?
Są dwa. Pierwszy jest filozoficzny - rozum potrafi zafałszować rzeczywistość. Drugi praktyczny - nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość posiadanych perfum. Liczy się tylko nasz stosunek do nich
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 09:23   #43
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Ja od dawna twierdziłam, że idealną ilością posiadanych flakonów jest 20-25, tak też głosowałam w sondzie i cieszyłam się, że właśnie tyle posiadam. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeprowadzając się trzy miesiące temu, przeliczyłam moje zbiory i okazało się, że flaszek jest mniej więcej dwa razy tyle. Było to baaaardzo dziwne doświadczenie. Jakim cudem nie zauważyłam wielkości mojego zbioru??? Zapewne dlatego, że wcale nie jest on za duży. Jest dokładnie taki, jaki powinien być. Wszystkich zapachów używam. Nie łapię okazji. Perfumy kupuję rzadko i tylko wtedy, gdy naprawdę na coś zachoruję. Ilość flakonów mnie nie przytłacza i jeszcze znajdzie się miejsce na nowe miłości.
Jaki z tego wniosek?
Są dwa. Pierwszy jest filozoficzny - rozum potrafi zafałszować rzeczywistość. Drugi praktyczny - nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość posiadanych perfum. Liczy się tylko nasz stosunek do nich
Rawito, mądrze powiedziane. mnie ostatnio rozumpróbował zafałszować rzeczywistość.......
ja mam ok. 30 flakoników. kilka posłałam juz w świat, kolejne stoja w kolejce do oddania ale..... no właśnie zaczynam się zastanawiać czy ja dobrze robię. chciałam zredukować kolekcje do ok 20 flakonów ale chyba pozostane przy takiej kolekcji jaka mam i nie bede "na siłe" wysyłać flakoniki w świat, ani siebie przekonywać,ze ten zapach juz mi sie znuził, tego już nie potrzebuje, itd. itp.....
(zwłaszcza,że kolejne flakoniki lecą do mnie i nie mogę się ich doczekać )
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 09:32   #44
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez Nasturcja-Pospolita Pokaż wiadomość
i wiecie co?

ide robic remanent
Nasturcjo, przepraszam za odkopanie wątku. Co ja Ci zrobiłam

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Jaki z tego wniosek?
Są dwa. Pierwszy jest filozoficzny - rozum potrafi zafałszować rzeczywistość.
No właśnie. Zainspirowana wątkiem policzyłam wczoraj moje zapachy. Ponad 20. Myślałam, że mam połowę z tego

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Drugi praktyczny - nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość posiadanych perfum. Liczy się tylko nasz stosunek do nich
Amen.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 09:32   #45
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
aktualnie mam dwie (!!) butelki perfum i to mi całkowicie wystarcza. ale gdybym miała sobie ustalić jakiś limit, to byłoby to chyba do 5. no, może 10
Miałam dwie, mam dwanaście.
Ah, ten wizaż.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 09:50   #46
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Ile flakonów można posiadać? Ile się chce Co w moim przypadku znaczy- im więcej tym lepiej.
Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość posiadanych perfum. Liczy się tylko nasz stosunek do nich
Mój ulubiony cytat

Nie czuję potrzeby ograniczania się liczbą, ani też przymusowych odwyków itp itd. Perfumy to moje hobby, pasja. Czuję się szczęśliwa z moimi zapachami, dostarczają mi wiele radości, nie odczuwam frustracji z powodu stanu posiadania, nic mnie nie przytłacza. Ba! Mnogość flakonów mnie cieszy niezmiernie. Uwielbiam mieć świadomość, ze gdy mam ochotę na dany zapach, chociażby tylko powąchać, przypomnieć sobie rozkład nut, to po prostu otwieram szafę i...

A zresztą... Mam tylko piękne zapachy
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 10:11   #47
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Miałam dwie, mam dwanaście.
Ah, ten wizaż.
wlasnie tego bylam ciekawa
jak dzis spojrza na siebie Wizazanki poprzez pryzmat odpowiedzi "z kiedys"


Nie do konca tez jest tak, ze zle mi z posiadanym nadmiarem
tylko czasem cos w tej chciwosci glucho kolacze
ze moze ograniczyc polowania
zatrzymac sie na moment
( albo na dluzszy moment )
i cieszyc sie wlasciwie tym co posiadam

bo to przeciez tez kiedys byly marzenia, i nadal, mam taka nadzieje, ze nawet jesli juz zrealizowane i konsumowane, nie traca swojego pachnacego blasku


ot tak, czasem, w dni takie w kratke czuje sie nieco przytloczona


moze dlatego, ze perumy to jedna z kilku moich pasji
i choc nie patrze na perfumy jak na kolekcje, czy zbieractwo ( nooo, moze tylko czasem tak spozieram z tej perspektywy )
to zbieractwo roznych innych przedmiotow ( tak sie boje uzyc tego slowa ) ma swoje stale miejsce w moim zyciu

i kiedy zaczynam dzien od przegladania swiatowych aukcji pod katem koni na biegunach, starych dziakow do orzechow, czy kropielniczek i jeszcze ( a jakze! ) perfum czuje sie chwilami zmeczona

a pozniej, jesli nie sprawdze, czuje, ze cos gdzies tam moze mi umyka

wiadomo, perfumy, nie zajac, ale konik moze byc jedyny i unikat, i jak tu takiego nie trafic w aukcyjne ucho


bledne kolo uzaleznien


echhhh...
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 10:27   #48
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
... ale chyba pozostane przy takiej kolekcji jaka mam i nie bede "na siłe" wysyłać flakoniki w świat, ani siebie przekonywać,ze ten zapach juz mi sie znuził, tego już nie potrzebuje, itd. itp.....
U mnie było tak, że w momencie kiedy czułam że przesadziłam, wystawiałam na Allegro, szło w świat i co z tego że wyleciało, jak znów wróciło, bo zatęskniłam.
Ilość zapachów, i tutaj mam dylemat, czy liczą się odlewki czy też nie?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 13:23   #49
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Tez jestem zdania ze mozna posiadac tyle butelek perfum na ile nas stacmoja kolekcja zaczela sie od jakis 2 zapachow a skonczyla sie na ok.40 choc mysle ze bedzie wiecej bo popadlam w maly nalog nabywania perfum choc nie wszystkie uzywam globalanie lecz nadgarstkowozaczyna mi to troche przeszkadzac gdyz mam ostatnio dylemat "czym dzis bede pachniec"...wiec sie ich pozbywam a w zwiazku z czym przybywaja nowe zapchy i wpadla w takie bledne kolomoze za jakis czas przyjdzie ten moment ze powiem DOSC choc jak na razie sie na to nie zapowiada...Mam chrapke na kilka zapchow ktore siedza mi w glowie od dluzszego czasu no i nie wiem co z tym mam zrobic...pewnie nabede i nabywac dalej bede nowe perfumy
__________________
wymianka 2020 : love:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276479
magsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 14:05   #50
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Miłość nie uznaje rozsądku. Moja miłość do perfum też nie. To wszystko co mam do powiedzenia
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 15:56   #51
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Myślę, że w granicach rozsądku tzw. normalnego człowieka mieści się jakieś 10...
Kiedyś wystarczały mi 3 flakony na krzyż a polecane w perfumeriach modne zapachy wydawały mi się straszne wtórne Potem szukając czegoś w googlu natrafiłam na Wizaż, który teraz doprowadza mnie do finansowej ruiny No i te niszowce. Póki co mam 11 flakonów (w tym 2 mini) ale to z pewnością nie koniec - o ile pensja pozwoli
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 16:00   #52
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
U mnie było tak, że w momencie kiedy czułam że przesadziłam, wystawiałam na Allegro, szło w świat i co z tego że wyleciało, jak znów wróciło, bo zatęskniłam.
Ilość zapachów, i tutaj mam dylemat, czy liczą się odlewki czy też nie?
No hmm, a jakbym miała same odlewki, to znaczyłoby, że nie mam nic?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 16:01   #53
Kagan
Wtajemniczenie
 
Avatar Kagan
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 2 125
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Mój rozsądek śpi od kiedy zaczęłam bywać na Wizażu Co prawda budzi się, ale tylko wtedy, gdy trzeba coś nowego kupić dzieciom. Jeżeli chodzi o mnie, no cóż w jednej kurtce mogę chodzić przez trzy zimy, ale nie kupić nowej miłości perfumowej? Tego nie mogę. Czasami dla spokoju sumienia ( i portfela oraz męża ) zadawalam się odlewkami.
Kagan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 17:17   #54
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Zamiast skupiać się na ilości, na pilnowaniu, żeby nie przekroczyć swojego limitu, wolę dbać o to by w mojej kolekcji było to co naprawdę lubię. Najbardziej odpowiadałoby mi posiadanie kilku - kilkunastu flakonów pełnowymiarowych, kilka miniaturek zapachów które lubię, ale używam rzadko i garści próbek zapachów których używam od wielkiego dzwonu lub darzę sentymentem i chcę sobie powąchać czasem.
mam podobne
W tej chwili nie mam dużo flaszek, raptem 12 w różnym stopniu zużycia + odlewki + próbki. Nie przytłacza mnie ten stan, więc na pewno będzie przybywać
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 17:24   #55
Kevin Lomax
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z filmu
Wiadomości: 1 587
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez agnyska81
Zamiast skupiać się na ilości, na pilnowaniu, żeby nie przekroczyć swojego limitu, wolę dbać o to by w mojej kolekcji było to co naprawdę lubię. Najbardziej odpowiadałoby mi posiadanie kilku - kilkunastu flakonów pełnowymiarowych, kilka miniaturek zapachów które lubię, ale używam rzadko i garści próbek zapachów których używam od wielkiego dzwonu lub darzę sentymentem i chcę sobie powąchać czasem.
Zgadzam się całkowicie.
Kevin Lomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 18:02   #56
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Odkad perfumy stały się moją pasją tak na powaznie to chyba wyłączył mi się zdrowy rozsądek nie wiem ile mam w tej chwili flaszek, chyba nie chcę wiedzieć. Wolę żyć w nieswiadomości Chociaż zadowala mnie to, że oglądając kolekcje innych Wizazanek wiem, że sa kolekcje większe od mojej, czyli nie mam powodu do zmartwień

Czasem jak patrzę ile tego wszystkiego mam to chcę zrobić czystkę ale wtedy okazuje się, że nie umiem się z niczym rozstać... I flaszek zamiast ubywać przybywa... Bo wish-lista wciąż dluga...
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 20:10   #57
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
Czasem jak patrzę ile tego wszystkiego mam to chcę zrobić czystkę ale wtedy okazuje się, że nie umiem się z niczym rozstać... I flaszek zamiast ubywać przybywa... Bo wish-lista wciąż dluga...
Bo to jest trochę pytanie o pojemność serca.
O ile jest coś takiego, jak zapachowe serce... Może ta akurat miłość ma swoje miejsce gdzieś w węchomózgowiu, a nie w sercu...

Co do rozsądku - mój rozsądek skonał w męczarniach jakiś rok temu... A może trochę dawniej?
Teraz zastąpiło go pogodne szaleństwo. Pogodne, bo tyle przyczajonego w szklanych flakonach piękna w jednym miejscu... Jakże tu nie czuć radości? A szaleństwo, bo nie sądzę, by była to ilość "zużywalna".
To, co mnie martwi, to wizja zepsucia. I nie - nie mm na myśli zepsucia zbytkiem swojego i tak już zepsutego charakterku. Mam na myśli fizyczne zepsucie się zawartości moich flaszek...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 20:29   #58
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Bo to jest trochę pytanie o pojemność serca.
O ile jest coś takiego, jak zapachowe serce... Może ta akurat miłość ma swoje miejsce gdzieś w węchomózgowiu, a nie w sercu...

Co do rozsądku - mój rozsądek skonał w męczarniach jakiś rok temu... A może trochę dawniej?
Teraz zastąpiło go pogodne szaleństwo. Pogodne, bo tyle przyczajonego w szklanych flakonach piękna w jednym miejscu... Jakże tu nie czuć radości? A szaleństwo, bo nie sądzę, by była to ilość "zużywalna".
To, co mnie martwi, to wizja zepsucia. I nie - nie mm na myśli zepsucia zbytkiem swojego i tak już zepsutego charakterku. Mam na myśli fizyczne zepsucie się zawartości moich flaszek...
No proszę jak bardzo może zmienić się zdanie w tym temacie


Jeśli o mnie chodzi, staram się w kolekcji mieć tylko te flakony, których używam częściej niż raz na miesiąc
Jednak doskonale rozumiem te osoby, które posiadają piękne i rozbudowane kolekcje. Czasami im nawet zazdroszczę
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 21:04   #59
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Troche flaszeczek mam sporo przybylo od chwili wejscia na wizaz ,bo okazalo sie ,ze moge miec zapachy ,ktorych w sklepach u nas juz nie ma.
Dzieki pomocy mam Safari w sklepie nie do kupienia, dzieki wizazowi poznalam Smoka itd ,to mnie bardzo cieszy ,a ilosc to sprawa drugorzedna
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 21:58   #60
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

A ja uważam, że w przypadku jakiejkolwiek pasji trudno mówić o zdrowym rozsądku. Jak długo będzie istniała możliwość zdobywania próbek i poznawania coraz to nowych zapachów, tak długo trwać będzie moja olfaktoryczna przygoda i poszukiwanie tego jedynego, absolutnie wyjątkowego zapachu...To takie ekscytujące
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-11 13:50:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.