Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-08, 22:52   #1111
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Omg mnie też przyszedł do głowy max factor.. przepraszam rotwa ;p
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 07:08   #1112
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hehe No to sie dogadalysmy W tej chwili chyba nic by mnie nie zmusilo do uzycia kosmetyku drogeryjnego. Juz 1,5 roku bawie sie w krecenie wlasnych i nie mam zamiaru przestawac
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 14:17   #1113
Me_ow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dostałam moją paczkę z kolorówki... zapomnieli mi dać pigmentów i dostałam za do próbki
Podkład przetestuje w sobotę, ale kolor mam taki dziwny, trochę szarawy i nie wiem za bardzo czym go "ożywić". Mam bardzo jasną karnację, prawie białą i chciałam żeby podkład miał taką kremową nutę jak skóra, ale zamiast tego jest bardziej.. bury (?). Wiecie czego dodać?
Me_ow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 14:58   #1114
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

W Rossmanie są moździerze po dyszce
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 15:39   #1115
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
W Rossmanie są moździerze po dyszce
ooo nie widziałam nigdy
ja dziś kupiłam w PEPCO za 9,99 zł

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czy któryś z gotowych zestawów jest podobny do podkładów Lily Lolo ? Bardzo mi podpasywały ale są drogie :-/ Annabell Minerals mi sie warzyło i robiło maskę
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:04   #1116
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ooo nie widziałam nigdy
ja dziś kupiłam w PEPCO za 9,99 zł

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czy któryś z gotowych zestawów jest podobny do podkładów Lily Lolo ? Bardzo mi podpasywały ale są drogie :-/ Annabell Minerals mi sie warzyło i robiło maskę
http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...rmalnej-z.html 3ci akapit
Ja widziałam te moździerze w gazetce, ale z tego co czytam, są małe. Zerknę u mnie, ciekawe czy będą
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:20   #1117
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...rmalnej-z.html 3ci akapit
Ja widziałam te moździerze w gazetce, ale z tego co czytam, są małe. Zerknę u mnie, ciekawe czy będą
no jakiś super mały chyba nie jest
ale nie robiłam nigdy podkładu to nie wiem jak ta wielkość się ma do ilości tego proszku z kolorówki

dziękuję
hmm tylko czy zamawiać zestaw do cery normalnej mając tłustą...w sumie to Lili Lolo troszkę się świeci na mnie
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-04-10 o 17:21
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-10, 17:32   #1118
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zawsze możesz domówić ronasphere czy wziąć krzemionkę.
W pepco jest i mały i duży, więc ten mały który jest nieco tańszy byłby dla mnie chyba za mały (tylko na róż w sam raz). dlatego wzięłam wtedy wiekszy za 7-8zł i on jest perfect do podkładu (czy kremu.. robiłam w nim krem)
ale przydałby mi się jeszcze jeden. Na kwasy
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 15:09   #1119
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zrobiłam sobie wczoraj korektor z tej bazy
http://www.kolorowka.com/pl/p/Concealer-Base-Mix/279 .
Kolor nawet mi sie udał.Robiłam z bazy kolorystycznej Nude i dodawałam żółtej bazy po troszeczku.Jest ok
Korektor kryje fajnie,mam tylko wrazenie że jest dość suchy.Wolałabym by bardziej przyczepiał sie do skóry.
Co mogłabym jeszcze do niego dodac żeby zwiększyć przyczepnośc ?
Chciałabym tez by był bardziej antybakteryjny,leczył wypryski i zastanawiam sie na mikronizowanym tlenkiem cynku.Nie wiem tylko czy wystarczy go wymieszac w torebce czy musi byc w moździerzu ?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 10:38   #1120
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny ja już zgłupiałam...nie wiem co zamówić...
Chcę podkład do cery tłustej/mieszanej w odcieniu żółtym (Lily Lolo War Peach jest prawie idealny, może troszkę za mało żółty), dość dobrze kryjący

http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...zanej-12-g/113
do tego tlenek pastelowy/cynamonowy czy tycjan ?

i chcę jeszcze jakoś wykorzystać tą mice anti redness http://www.kolorowka.com/pl/p/Anti-Redness-Mica/532
czy mogę ją pomieszać z Krzemionką Spherica i stosować jako puder wykończeniowy po powyższym podkładzie ?

po trzecie korektor..na sińce pod oczami i zaczerwienienia
http://www.kolorowka.com/pl/p/Concealer-Base-Mix/279co do tej bazy ? jaki pigment/mieszankę ?
chciałabym może żółty i zielony ? do tej bazy tą mikę anti-rednes można dodać ?

już tutaj pytałam ale nie wiem w końcu jak to ma być z tymi tlenkami, naładowałam koszyk na 80 zł ale nie jestem pewna czy dobrze wybrałam i nie chcę lądować kasy w błoto
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 13:02   #1121
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już zgłupiałam...nie wiem co zamówić...
Chcę podkład do cery tłustej/mieszanej w odcieniu żółtym (Lily Lolo War Peach jest prawie idealny, może troszkę za mało żółty), dość dobrze kryjący

http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...zanej-12-g/113
do tego tlenek pastelowy/cynamonowy czy tycjan ?
Na pewno nie cynamonowy - jest chłodny bez żółtych tonów.
Pastelowy ma ciut żółci. Tycjana nie miałam.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 13:24   #1122
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Na pewno nie cynamonowy - jest chłodny bez żółtych tonów.
Pastelowy ma ciut żółci. Tycjana nie miałam.
zawsze można dodać żółcieni żelazowej
Ja szczerze mówiąc mam lekko żółty odcień cery i do cynamonowego dodaję trochę tlenku niebieskiego i żółtego i jest ok
Tycjana nie miałam, ale to ponoć on jest żółty
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:38   #1123
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Na pewno nie cynamonowy - jest chłodny bez żółtych tonów.
Pastelowy ma ciut żółci. Tycjana nie miałam.
myśle nad tycjanem albo pastelowym i nie wiem..
czy to nie robi różnicy i tymi tlenkami żółtym, niebieskim, czerwonym dopasuje kolor
napisałam do nich maila ale cisza...
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 15:29   #1124
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
myśle nad tycjanem albo pastelowym i nie wiem..
czy to nie robi różnicy i tymi tlenkami żółtym, niebieskim, czerwonym dopasuje kolor
napisałam do nich maila ale cisza...
Oglądam swatche warm peach.. i przed oczami staje mi pastelowy z odrobiną żółcieni.
To tylko teoretyczny przyciemniacz, nie jest aż tak ważny. Wszystko można skorygować kolorowymi tlenkami, przecież te brązowe również powstały z 4 bazowych + czerń.
Myślę, że powinnaś wziąć pastelowy, tycjan wygląda nieco bardziej na pomarańczkę
na cynamonowy dziewczyny z tego co pamiętam, narzekały i mi go odradzały

Jak dla mnie 'żółte' dziewczyny mają o tyle komfort, że jeden tlenek - żółcień żelazowa - jest w stanie dość dobrze dopasować odcień do ich twarzy, żółty się ładnie w siebie wtapia

Z początku myślałam, że jestem 'wyjątkowa' ze swoim odcieniem skóry i powinnam wyszukać specjalny tlenek. Tak naprawdę, by się super wtapiał, do pastelowego dołożyłam dość sporo zieleni i żółcieni, odrobinę niebieskiego, by zgasić ewentualną pomarańczkę, a pastelowy jest w tym wszystkim super pasującą bazą - jak na początek.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-04-24 o 15:30
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:19   #1125
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

http://allegro.pl/m15-mlynek-elektry...111416959.html
taki młynek się nadaje ?

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Oglądam swatche warm peach.. i przed oczami staje mi pastelowy z odrobiną żółcieni.
To tylko teoretyczny przyciemniacz, nie jest aż tak ważny. Wszystko można skorygować kolorowymi tlenkami, przecież te brązowe również powstały z 4 bazowych + czerń.
Myślę, że powinnaś wziąć pastelowy, tycjan wygląda nieco bardziej na pomarańczkę
na cynamonowy dziewczyny z tego co pamiętam, narzekały i mi go odradzały

Jak dla mnie 'żółte' dziewczyny mają o tyle komfort, że jeden tlenek - żółcień żelazowa - jest w stanie dość dobrze dopasować odcień do ich twarzy, żółty się ładnie w siebie wtapia

Z początku myślałam, że jestem 'wyjątkowa' ze swoim odcieniem skóry i powinnam wyszukać specjalny tlenek. Tak naprawdę, by się super wtapiał, do pastelowego dołożyłam dość sporo zieleni i żółcieni, odrobinę niebieskiego, by zgasić ewentualną pomarańczkę, a pastelowy jest w tym wszystkim super pasującą bazą - jak na początek.

myślę dalej co tu zamówić ale już cynamonowy mogę odrzucić
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 15:00   #1126
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witajcie
Zaczynam swoją przygodę z minerałami .
Miałam już fal start a AM . Szukałam zdjęć opinii i w końcu zniechęciłam się, bałam się że minerały przesuszą moją kapryśną cerę.
Znalazłam na stronie kolorówki ten oto puder.
http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...ullia-12-g/151

I zastanawiam się co do niego dodać aby zmniejszyć ryzyko przesuszenia.
Puder perłowy i alantoinę?
Dodatkowo jestem bladolica i bijoę się że puder będzie za ciemny,
który z rozjaśniaczy jest mniej przesuszający? Color Blend White czy Extender?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:12   #1127
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja bym się raczej bała że będzie za jasny. ale to tylko puder nie podkład, więc właściwie nie musi mieć idealnego odcienia
puder perłowy można już w zestawie dołożyć a alantoina też jest super, jej się daje malutko
mniej przesusza wg strony Color Blend white, przy extenderze pisze: silnie wchłania sebum
Super że zapodałaś tu tego linka. fajna wersja dla mnie na wakacje mam bardzo suchą cerę a w wakacje chciałabym tylko subtelnie wyrównać koloryt
Bazową tego pudru jest velvet spheres, który już właściwie posiadam. Jest on bezbarwny, dość sliski, nie pozostawia śladu i lekko rozświetla
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:37   #1128
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dzięki za odpowiedź
Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem mikrosfer silikonowych , tylko pytanie czy one nie zapychają?
I UV protection
Korci mnie ukręcenie sobie pudru ale nie wiem czy byłabym w stanie dobrać barwniki.

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2014-04-29 o 11:47
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:51   #1129
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny czy do zestawu gotowego na podkład mogę dodać bazę UV protection ? Jak to zrobić ? Zamiast tlenku cynku dodać i już ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 18:09   #1130
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy do zestawu gotowego na podkład mogę dodać bazę UV protection ? Jak to zrobić ? Zamiast tlenku cynku dodać i już ?
właśnie tak, zamiast tlenku cynku (wg opisu na stronie kolorówki). Ja też robiłam podkład z gotowego zestawu i wmieszałam bazę UV do gotowego podkładu. Tylko że ja miałam wersję dla skóry suchej i nie miałam w składzie tlenku cynku. Do primera z zestawu też zresztą dodałam tej bazy
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:20   #1131
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej,
nie bardzo wiedziałam, na który wątek mogę zawitać z moim pytaniem, mam nadzieję, że ktoś, kto się zna na rzeczy będzie w stanie mi udzielić odpowiedzi
Zakupiłam zestaw doz robienia kremu z kwasem alfa-liponowym z kolorówki:
http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...-ok.-60-ml/143.
Niepokoi mnie jednak, że ma się w nim znaleźć olej migdałowy. Nie mam dobrych doświadczeń z olejami na twarzy, nie ufam im. Nie znalazłam jednak nigdzie informacji o komedogenności oleju z pestek malin- natomiast pojawiają się takie informacje dot. oleju migdałowego.
Czy ktoś może robił ten krem albo zna się na rzeczy i może mi odpowiedzieć, czy mogę wykonać ten krem pomijając olej migdałowy? Na fazę olejową składałby się wówczas tylko olej z pestek malin. Czy zminiłoby to w znaczący sposób konsystencję?
Napisałam maila do kolorówki, ale póki co milczą , a ja zaczynam się niecierpliwić (powinnam trzymać wszystkie półprodukty z zestawu w lodówce przed otwarciem??)

Z góry dzięki za odpowiedź
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:39   #1132
kate27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 236
GG do kate27
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej,
nie bardzo wiedziałam, na który wątek mogę zawitać z moim pytaniem, mam nadzieję, że ktoś, kto się zna na rzeczy będzie w stanie mi udzielić odpowiedzi
Zakupiłam zestaw doz robienia kremu z kwasem alfa-liponowym z kolorówki:
http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...-ok.-60-ml/143.
Niepokoi mnie jednak, że ma się w nim znaleźć olej migdałowy. Nie mam dobrych doświadczeń z olejami na twarzy, nie ufam im. Nie znalazłam jednak nigdzie informacji o komedogenności oleju z pestek malin- natomiast pojawiają się takie informacje dot. oleju migdałowego.
Czy ktoś może robił ten krem albo zna się na rzeczy i może mi odpowiedzieć, czy mogę wykonać ten krem pomijając olej migdałowy? Na fazę olejową składałby się wówczas tylko olej z pestek malin. Czy zminiłoby to w znaczący sposób konsystencję?
Napisałam maila do kolorówki, ale póki co milczą , a ja zaczynam się niecierpliwić (powinnam trzymać wszystkie półprodukty z zestawu w lodówce przed otwarciem??)

Z góry dzięki za odpowiedź
Musisz zachować proporcje, jeśli boisz się oleju migdałowego, zastąp go innym olejem który Ci bardziej odpowiada i dodaj go tak jak w przepisie 8g. Tylko pamiętaj o tym żeby zastapić go olejm, który można podgrzewać.

Edytowane przez kate27
Czas edycji: 2014-05-02 o 13:46
kate27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 21:38   #1133
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kobity, wiem, że być może pytam o oczywiste ale chcę sobie poukładać pewne rzeczy żeby nie zgłupieć do reszty. Możecie mi powiedzieć czy moje rozumowanie jest dobre? W razie gdyby coś było nie tak, to krzyczcie i bijcie po łapach.

Jeśli chodzi o podkład, to jest tak, że najpierw musimy mieć bazę kosmetyczną, którą generalnie stanowią białe prochy, czyli np.: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, stearynian magnezu, krzemionka, mika, kaolin itp. Czyli to jest ta najważniejsza część całego podkładu odpowiadająca za matowienie, pochłanianie sebum, rozświetlenie i inne cuda.

A dopiero potem tę gotową wybraną przez nas bazę musimy ubarwić, nadać jej kolor odpowiadający naszej cerze. I możemy to zrobić albo dodając bazę kolorystyczną albo wybrany tlenek żelaza.

Bazę kosmetyczną możemy stworzyć sobie sami wg własnych preferencji lub kupić jedną z już dostępnych.

ALE! Możemy też np. kupić gotowy zestaw do zrobienia podkładu mineralnego, w którym otrzymamy zarówno półprodukty, z których wymerdamy bazę kosmetyczna naszego podkładu, jak i nadamy kolorek za pomocą dołączonych tlenków.

Dobrze odrobiłam lekcje?

Teraz pojawia się moje pytanie do Was. Z Waszego punktu widzenia i doświadczeń, czy dla osoby, która chce stworzyć swój pierwszy podkład mineralny prościej/lepiej/wygodniej/ekonomiczniej będzie kupić taki jeden gotowy zestaw, czy może lepiej kupić bazę kosmetyczną i do tego bazę kolorystyczną/tlenek?
Myślę sobie, że taki gotowy zestaw niby fajny ale odmierzone tam składniki, np. tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które głównie odpowiadają za krycie, mogą nie być w wystarczającej ilości, więc i tak trzeba by dokupić jeśli ktoś potrzebuje więcej krycia hmmmm. Poza tym bazy można łączyć ze sobą miętosząc je ze sobą w woreczkach strunowych prawda? Jak Wy to widzicie?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 00:02   #1134
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

I tak mnie nie uniknęłaś hę dołoże swoje nocne 3 grosze
Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
1. czy dla osoby, która chce stworzyć swój pierwszy podkład mineralny prościej/lepiej/wygodniej/ekonomiczniej będzie kupić taki jeden gotowy zestaw, czy może lepiej kupić bazę kosmetyczną i do tego bazę kolorystyczną/tlenek?
2. Myślę sobie, że taki gotowy zestaw niby fajny ale odmierzone tam składniki, np. tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które głównie odpowiadają za krycie, mogą nie być w wystarczającej ilości, więc i tak trzeba by dokupić jeśli ktoś potrzebuje więcej krycia hmmmm.
3. Poza tym bazy można łączyć ze sobą miętosząc je ze sobą w woreczkach strunowych prawda? Jak Wy to widzicie?
1.zależy czego oczekujesz, dla mnie lepiej było kupić gotowy zestaw pod moją cerę (żałowałam )
2. właśnie dlatego żałowałam.. bo krycie było do 4 liter i musiałam dokupić woreczek tlenku cynku + dwutlenku tytanu, dając 3/4 każdego by krycie mnie zadowoliło
3. Większość trzeba rozcierać w moździerzu lub młynku. Są jednak bazy do miętoszenia tylko w woreczku w zakładce Bazy kosmetyczne, i do takowych są stworzone Color Blendy. Z kolei, osobne półprodukty lub tlenki żelaza, rozciera się w moździerzu

Takie wypunktowanko ładne, ćwiczę przed maturą
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:26   #1135
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
I tak mnie nie uniknęłaś hę dołoże swoje nocne 3 grosze


1.zależy czego oczekujesz, dla mnie lepiej było kupić gotowy zestaw pod moją cerę (żałowałam )
2. właśnie dlatego żałowałam.. bo krycie było do 4 liter i musiałam dokupić woreczek tlenku cynku + dwutlenku tytanu, dając 3/4 każdego by krycie mnie zadowoliło
3. Większość trzeba rozcierać w moździerzu lub młynku. Są jednak bazy do miętoszenia tylko w woreczku w zakładce Bazy kosmetyczne, i do takowych są stworzone Color Blendy. Z kolei, osobne półprodukty lub tlenki żelaza, rozciera się w moździerzu

Takie wypunktowanko ładne, ćwiczę przed maturą
Też mam problem z kryciem a właściwie jego brakiem

Wysłane z mojego S4
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:43   #1136
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Teraz pojawia się moje pytanie do Was. Z Waszego punktu widzenia i doświadczeń, czy dla osoby, która chce stworzyć swój pierwszy podkład mineralny prościej/lepiej/wygodniej/ekonomiczniej będzie kupić taki jeden gotowy zestaw, czy może lepiej kupić bazę kosmetyczną i do tego bazę kolorystyczną/tlenek?
Myślę sobie, że taki gotowy zestaw niby fajny ale odmierzone tam składniki, np. tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które głównie odpowiadają za krycie, mogą nie być w wystarczającej ilości, więc i tak trzeba by dokupić jeśli ktoś potrzebuje więcej krycia hmmmm. Poza tym bazy można łączyć ze sobą miętosząc je ze sobą w woreczkach strunowych prawda? Jak Wy to widzicie?
Ja miałam i gotowy podkład i bazę kosmetyczną z bazą kolorystyczną i powiem Ci, że nie ma różnicy w kręceniu podkładu. W każdym przypadku masz bazę kosmetyczną(w gotowym podkładzie o ile się nie mylę masz pojedyncze składniki zapakowane osobno, a w bazie kosmetycznej masz już wszystko połączone)+ do tego bazę kolorystyczną. Poleciłabym też dokupić sobie dwutlenek tytanu/ tlenek cynku/ węglan wapnia, żeby w razie czego zwiększyć sobie krycie.
Po prostu przelicz sobie co Ci wyjdzie taniej. Bo gdybyś kupowała gotowy zestaw to do tego dokupujesz tylko jeden produkt do zwiększenia krycia. Z kolei jak kupujesz bazę kosmetyczną, to do tego musisz dokupić bazę kolorystyczną+ tlenki zielony, żółty, niebieski(czerwony prawdopodobnie nie będzie Ci potrzebny) i coś do zwiększenia krycia.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:46   #1137
Franczescaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Też mam problem z kryciem a właściwie jego brakiem

Wysłane z mojego S4



haha no to nie jestescie same
Franczescaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 23:40   #1138
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ech, temat aktualny dla mnie.
W poprzedni weekend po raz drugi próbowałam ukręcić swój idealny podkąłd mineralny i... doszłam do wniosku, że chyba jestem wyjątkowym głupcem To chyba przerasta moje możliwości.
Pierwszy raz zamówiłam półprodukty w zestawie, ale dodatkowo jeszcze inne półprodukty (w obawie, że czegoś tam mi jednak zabraknie).
Zepsułam dosłownie wszystko: zmieszałam bazę kolorystyczną chyba z tym tlenkiem, który jest dodawany do zestawu... No, klapa. Wyszła brązowa mąka, bardzo dużo brązowej mąki. Nieostrożność, brak rozeznania...
Ok- myślę sobie- spróbuję jeszcze raz. Tym razem odmierzanie- wsypywałam do zlewki proszki, coby było dokładnie, przeliczanie gramów, procentów, ml... Dla takiej nogi matematycznej- dramat. Ale myślę, że to jeszcze się udało.
Zaczęłam ostrożnie dosypywać proszki, nauczona ostatnim doświadczeniem. Robiłam próby- biegałam do łazienki nakładając próbkę na fragment twarzy, zmazywałam, dosypywałam, mieszałam (dłonie, ręce mają zupełnie inny odcień niż twarz).
Mojej retinoidującej się gębie naprawdę ciężko jest dobrać kolor, ale wydawało mi się, że się udało, serio. Szczęśliwa przesypałam zawartość moździerza do pudełka, z resztek zrobiłam trochę różu...
Następnego dnia zerkam na podkład- hm, różowy. Ale nic, może to tylko złudzenie. Nie! Cholera, jest różowy, jakiś taki... nie mam pojęcia, co się z tym stało podczas nocy, ale to jakieś przeistoczenie...
Tamten podkład też wydawał się jaśniejszy zaraz po zrobieniu..
Czy to możliwe, żeby ciemniały?? Co robię nie tak?
Wkurzyłam się niemożliwie; czuję, że zrobiłam naprawdę niezły podkład, ale po co mi on, skoro jest różowy?
Podziwiam te z Was, którym się udało.. Ja się zbieram, żeby kolejny raz złożyć zamówienie. Już mam dość chodzenia z "gołą" twarzą...
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 00:42   #1139
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
I tak mnie nie uniknęłaś hę dołoże swoje nocne 3 grosze

1.zależy czego oczekujesz, dla mnie lepiej było kupić gotowy zestaw pod moją cerę (żałowałam )
2. właśnie dlatego żałowałam.. bo krycie było do 4 liter i musiałam dokupić woreczek tlenku cynku + dwutlenku tytanu, dając 3/4 każdego by krycie mnie zadowoliło
3. Większość trzeba rozcierać w moździerzu lub młynku. Są jednak bazy do miętoszenia tylko w woreczku w zakładce Bazy kosmetyczne, i do takowych są stworzone Color Blendy. Z kolei, osobne półprodukty lub tlenki żelaza, rozciera się w moździerzu

Takie wypunktowanko ładne, ćwiczę przed maturą
Kumam!
I właśnie cieszę się, że Cię 'widzę'! Zwłaszcza, że czytając wątek natknęłam się na zdjęcia jakie wrzucałaś i powiem Ci, że wydaje mi się, że jesteśmy podobne kolorystycznie. Wydaje- to może być słowo klucz haha. Z tego co pamiętam, Ty kombinowałaś z tlenkiem cynamonowym i pastelowym?

W sumie sama do końca nie wiem jak to ze mną jest kolorystycznie, w każdym razie nie powiedziałabym, że jestem albo bardziej żółta albo różowa, u mnie to wszystko jest takie pół na pół, przynajmniej tak mi się wydaje. Wiem, że wyglądam źle w różowych tonach, bo po prostu widać u mnie to odcięcie od szyi. Co właśnie jak u Ciebie, Alexzus, na focie jaką wrzucałaś. Ale coś żółtego też nie pasuje bo się za bardzo wybija, taki neutral ze mnie.

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ja miałam i gotowy podkład i bazę kosmetyczną z bazą kolorystyczną i powiem Ci, że nie ma różnicy w kręceniu podkładu. W każdym przypadku masz bazę kosmetyczną(w gotowym podkładzie o ile się nie mylę masz pojedyncze składniki zapakowane osobno, a w bazie kosmetycznej masz już wszystko połączone)+ do tego bazę kolorystyczną. Poleciłabym też dokupić sobie dwutlenek tytanu/ tlenek cynku/ węglan wapnia, żeby w razie czego zwiększyć sobie krycie.
Po prostu przelicz sobie co Ci wyjdzie taniej. Bo gdybyś kupowała gotowy zestaw to do tego dokupujesz tylko jeden produkt do zwiększenia krycia. Z kolei jak kupujesz bazę kosmetyczną, to do tego musisz dokupić bazę kolorystyczną+ tlenki zielony, żółty, niebieski(czerwony prawdopodobnie nie będzie Ci potrzebny) i coś do zwiększenia krycia.
Muchas gracias! Będę myśleć.

Jeszcze troszkę czasu minie zanim coś kupię, wszystko muszę sobie w głowie poukładać, nie chce kupować na hura a potem nie wiedzieć co z czym wymieszać.

Ale rozumiem, że generalnie dobrze wszystko skumałam tworząc mój poprzedni przydługi post bo żadna nie wnosi sprzeciwu.

To kiepskie krycie, na które narzekacie mnie martwi. No bo jakby jedna miała z tym problem, to bym jeszcze zrozumiała, ale więcej Was jest.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 15:35   #1140
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Kumam!
I właśnie cieszę się, że Cię 'widzę'! Zwłaszcza, że czytając wątek natknęłam się na zdjęcia jakie wrzucałaś i powiem Ci, że wydaje mi się, że jesteśmy podobne kolorystycznie. Wydaje- to może być słowo klucz haha. Z tego co pamiętam, Ty kombinowałaś z tlenkiem cynamonowym i pastelowym?

W sumie sama do końca nie wiem jak to ze mną jest kolorystycznie, w każdym razie nie powiedziałabym, że jestem albo bardziej żółta albo różowa, u mnie to wszystko jest takie pół na pół, przynajmniej tak mi się wydaje. Wiem, że wyglądam źle w różowych tonach, bo po prostu widać u mnie to odcięcie od szyi. Co właśnie jak u Ciebie, Alexzus, na focie jaką wrzucałaś. Ale coś żółtego też nie pasuje bo się za bardzo wybija, taki neutral ze mnie.
Tylko pastelowy i z innym raczej kombinować nie będę ten jest niezły. Chociaż zmieszany solo, wychodzi takie ciepłe różowawo-pomarańczowe coś, jakby taki leciutko pastelowy odcień, więc wiadomo że musiałam modyfikować. Wsypałam praktycznie całą zieleń chromową!! do tego kupiłam nową próbkę bojąc się że braknie, przyda się na przyszłe lata
do tego dokładałam żółcień i niebieski tlenek - tego ostatniego minimalnie, by zgasić ewentualną pomarańczkę
i wtedy wyszło takie oliwkowo-żółtawe nico ani nie pomarańczowe ani różowe. Chociaż teraz troszkę czegoś jak tlenek brzoskwiniowy by się nadało (albo morelowy?) (dali mi raz taki tlenek w gratisie) bo piłam dużo soku z marchewki
boje się lata, o ile będę musiała podkład przyciemniać..

panna lucy jak Cię czytam to wydaje mi się, że przedobrzyłaś nigdy nie powinna Ci wyjść brązowa mąka, chyba że w tak maleńkim stężeniu, by wmieszać do białego. (bo mulatką zakładam że nie jesteś) Podkład mam nadzieję że kręciłaś w świetle dziennym? bo tylko w takim świetle masz prawo dobrać odcień, przy szybie.
Właśnie widzę na czym Twój problem polega - "biegałam do łazienki"..
odcień najlepiej dobrać do szyi i dekoltu, ale całe ciało też trzeba wziąć pod uwagę
Świnkę zgasisz zielenią chromową
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-05-04 o 15:38
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.